Politieberichten Zwemvierdaagse in De Staver Abonnementsgeld géén verhoging Goedereede Lezing voor donateurs in Ouddorps museum Winteruitvoering „Vooruit" in Oude Tonge Gasrekening over 1988 gemiddeld 240,- lager Vlissingen vraagt garnalenhaven te worden Loop de Winterschilder niet mis! Verhoging kinderbijslag pas na 1 april merkbaar HY Krammer organiseert bootvisdag Van der Wal B.V. is een bedrijf welke voornamelijk werkzaam is in het gebied Goeree-Overflakkee. Het verkooppakket bevat naast zaaizaden, gewasbe schermingsmiddelen, kunstmest en pootgoed vrijwel alle artikelen die de agra rische verbruiker nodig heeft. Naast verkoop vindt er inkoop plaats van in het gebied geteelde kwaliteits-tarwe en brouwgerst. Deze aktiviteit is in 1988 opge start en kon gerealiseerd worden door de aankoop van twee opslagloodsen en schoningsapparatuur. Jaarlijks, begin januari, worden alle klanten uitgenodigd voor een informa tiedag welke de laatste twee jaren geheel in het teken stond van de kwaliteit. Bij Van der Wal B.V. speelt in de gehele be drijfsvoering kwaliteit een belangrijke rol. De klant wordt vanaf het moment van kontakt tot en met de afzet van het geteelde produkt optimaal voorzien van informatie en advies. Hierbij gaat de in formatievoorziening met behulp van computer en mailing een steeds belang rijkere rol spelen. Dhr. van der Wal noemde in zijn wel komstwoord, van de op 3 januari gehou den informatiedag, het belang van een goed kontakt tussen de klant en leveran cier. Alleen op deze manier is er volgens dhr. van der Wal goed in te spelen op de wensen en behoeften van de klant. Het goede kontakt wordt onderhouden door het oprichten van studiegroepen, het geven van een bouwplan- en kwa liteits-service en het houden van veldbij- eenkomsten. Op deze manier kunnen er onderling leerzame gegevens worden uitgewisseld. Tevens benadrukte dhr. van der Wal de gunstige ligging van het gebied t.o.v. de rest van Nederland. Het klimaat maakt het Zuid-Westen uitermate geschikt voor de teelt van kwaliteits-produkten. De dag zal geheel in het teken staan van de kwaliteit omdat alleen een zeer goede kwaliteit de gehele bedrijfskolom van le verancier tot verbruiker een goede posi tie geeft t.o.v. de consument. Dhr. Nieuwenhuize, medewerker van „Van der Wal B.V", presenteerde de kwaliteits-service met de stelling „Is er een hogere opbrengst bij granen moge lijk door kwaliteits-service". Kwaliteits-service werd gepresenteerd als een begeleiding met betrekking tot: Rassenkeuze Zaai Onkruidbestrijding Bemesting Ziektenbestrijding Groeiregulatie Oogst, bewaring en afzet. Deze aktiviteiten zullen ondersteund worden door o.a.: Bouwplan-service Het oprichten van een graanstudiegroep Het u toesturen van aktuele informa tie gedurende het seizoen Het organiseren van veld- bijeenkomsten. Na deze uitleg werd de inhoud van servi cepunten ten aanzien van de wintertar- we en de zomergerst behandeld. Volgens dhr. Nieuwenhuize biedt de teelt van brouwgerst, in het Zuid- Westen, nog voldoende alternatieven en kan het saldo in de meeste jaren konkur- reren met dat van wintertarwe. De lage opbrengsten van 1988 moeten de telers niet ontmoedigen. Deze zijn namelijk voor een groot deel terug te voeren naar een late zaai, het droog liggen van het zaad en een trage beginontwikkeling. Rassen die volgens dhr. Nieuwenhuize in aanmerking komen voor de uitzaai als brouwgerst zijn Prisma en Trumpf Het ras Prisma wordt op dit moment het meest gewaardeerd door de mouterijen en zal waarschijnlijk dit seizoen het grootste areaal gaan innemen. Eén van de belangrijkste opbrengstbe- palende faktoren, bij brouwgerst, is de zaaizaadhoeveelheid. De teelt van brouw gerst is de laatste jaren geheel afgestemd op de teelt van Trumpf. Trumpf heeft meestal een lager duizendkorrelgewicht dan Prisma zodat er bij een gelijk blijvende zaaizaadhoeveelheid van Pris ma minder korrels per m^ worden ver- zaaid. Hierdoor kan het moeilijk zijn om een plantenbestand van 225-250 planten per m^ te realiseren. Het advies is dan ook om bij zaai goed rekening te houden met het duizendkorrelgewicht van het zaad. Bij een intensieve teelt van brouwgerst hoort een optimale bemesting en gewas bescherming. De bemesting kan het bes te toegepast worden in de vorm van 26- 14-0 of 23-23-0. Deze meststoffen be vatten naast stikstof ook fosfaat welke de beworteling ten goede komt. Om risico met doorwas en een te hoog eiwit te vermijden wordt voor de teelt van brouwgerst een éénmalige stikstofgift geadviseerd. Bij de wintertarwe zijn de servicepunten rassenkeuze en bemesting zeer belang rijk. Deze punten bepalen namelijk de kwaliteit van het ras. Bij Van der Wal B.V. speelt de inname van rassen met een goede kwaliteita, zoals de baktarwe Urban en de bisquittarwe Arminda, een belangrijke rol. Volgens dhr. Nieuwenhuize zou de tar- weteler rekening moeten houden met de bestemming van zijn produkt. Zoals het er nu uitziet zal de markt voor tarwe zich gaan verdelen in een kwahteits-tarwe, een bisquit-tarwe, (een zetmeeltarwe) en een voertarwemarkt. De teler zou in dit geval o.a. de bemesting kunnen afstem men aan de kwaliteitseisen van de speci fieke markt. Een voorbeeld hiervan is de teelt van kwaliteits-tarwe. De eisen aan deze tarwe zijn dusdanig dat een goede derde en eventueel vierde bemesting van groot belang zijn. Dhr. Kelfkens van het Instituut voor graan, meel en brood (I.G.M.B.) behan delde zijn onderwerp naar aanleiding van de stelling „Wordt er in Nederland wel baktarwe geteeld". Hierbij kwamen de punten Wat is bak- kwaliteit? Hoe wordt bakkwaliteit be paald? Wat is de invloed van de teler? Welke rassen? sterk naar voren. Bakkwaliteit wordt bepaald door de uit- maling, de mate van kleverigheid, de deegeigenschappen en het broodvolu me. Uitmaling is een eigenschap welke voornamelijk door het milieu wordt be paald. Bij gelijke groeiomstandigheden is er echter wel een systematische rasin- vloed. Kleverigheid en deegeigenschap pen worden voornamelijk door het ras bepaald. Broodvolume is een eigen schap die door het eiwitgehalte, de eiwit kwaliteit (Zeleny-waarde) en het ras be paald wordt. Hierbij worden het eiwit gehalte en de eiwitkwaliteit o.a. beïnvloedt door het milieu (b.v. stikstof bemesting). De zetmeelkwaliteit welke de mate van schot aangeeft wordt bepaald met de Hagberg-valgetaltest. Een laag Hag- berggetal wijst op een schottige tarwe. Volgens dhr. Kelfkens kan een gerichte rassenkeuze en op tijd oogsten het ge vaar van schot verminderen. Gezien de mogelijkheden van en de re sultaten met de huidige kwaliteits-ras- sen is het zeer goed mogelijk om in Ne derland tarwe te telen met een zeer goede kwaliteit. Dit zou af te leiden zijn uit de stijging van het gebruik, bij de meelfabrieken, van inlandse tarwe. In seizoen 1988/1989 wordt het gebruik van tarwe, voor de meelfabrikage, als volgt ingeschat 70% E.G., 20% inlands en 10% derde landen tarwe. Verwacht wordt dat het gebruik van inlandse tarwe op kan lopen tot 25-30%. Op een vraag uit de zaal of de kwaliteits- tarweteelt in Nederland wel stand kan houden antwoordde dhr. Kelfkens dat de mate van gebruik natuurlijk afhangt van de kwaliteit van de oogst in Frank rijk. Het is de laatste jaren naar voren gekomen dat de Nederlandse kwaliteits- tarwe een hoger eiwit heeft dan de ge middelde Franse tarwe. Wordt hierbij de lagere vrachtkosten opgeteld dan blijft de Nederlandse kwaliteits-tarwe interes sant voor de meelfabrikant. Tot besluit behandelde dhr. Kelfkens de kwaliteit van de huidige en de nieuwe rassen. Voor de teelt van kwaliteits-tarwe komen de rassen Kraka en Urban in aanmerking. Veelbelovend is het nieuwe nummer Accent welke misschien in 1989 op de rassenlijst komt. Arminda is goed geschikt als bisquittarwe. Dhr. de Boer, proefbakker van één on zer afnemers, liet de aanwezigen zien dat het met de in het gebied Goeree- Overflakkee geteelde kwaliteits-tarwe goed bakken is. Aan de hand van de door dhr. de Boer gebakken broden was te zien dat de kwaliteits-tarwe uit het ge bied een beter brood gaf dan de tarwe uit Frankrijk. Bescherming van het milieu en de ge bruiker van gewasbeschermingsmidde len was de kern van het verhaal van dhr. Bunt (landbouwkundige bij de firma Ligtermoet). Het eind december 1988 getekende con venant met betrekking tot het reinigen van verpakkingen (fust) gaat het komen de jaar zijn invloed uitoefenen op het gebruik van gewasbeschermingsmid delen. Vanaf 1 januari 1990 moet elke land- bouwspuit uitgerust zijn met schoon- spoelapparatuur voor fust. Dit betekent dat lege verpakkingen van gewasbe schermingsmiddelen schoon gespoeld moeten worden met schoon water. Hier na kunnen de schone verpakkingen, af hankelijk van de oorspronkelijke in houd, verwerkt worden als bedrijfsafval of ingeleverd worden bij de KCA- depots. Door deze reiniging werken de gebrui kers van gewasbeschermingsmiddelen mee aan een lagere belasting van het mi lieu. Bovendien is het schoonspoelen toepasser-vriendelijk en eenvoudig. Dhr. van Loon van het Proefstation voor de akkerbouw en de groenteteelt in de vollegrond (P.A.G.V.) liet in zijn be toog over de „Kwaliteitsverbetering van consumptie-aardappelen door optima lisatie van de stikstofgift" duidelijk naar voren komen dat in de toekomst de op brengst niet het belangrijkste is. De markt voor aardappelen geteeld als kwaliteitsprodukt zal volgens dhr. van Loon alleen maar groeien. Knolopbrengst wordt bepaald door de lengte van de groeiperiode, de produktie per dag en de verdeling van de droge stof over loof en knol. Op ieder van deze fak toren heeft stikstof een specifieke in vloed. Zo kan een oplopende stikstofgift leiden tot een verlaging van de blauwgevoelig- heid (lager onderwatergewicht), een ver hoging van het doorwas en de knol misvorming. De invloed op de sortering is nog niet geheel duidelijk. Belangrijke kwaliteitseigenschappen zoals bakkleur, grauwverkleuring en textuur van de fri tes kunnen negatief geïnvloed wordt door hogere stikstofgiften. Nieuw was het nitraatgehalte in aardap pelen. Verscherping van de buitenland se eisen hebben geleid tot onderzoek naar deze eigenschap. Dhr. van Loon liet zien dat een laag nitraatgehalte te realiseren is door o.a. gerichte rassen keuze en stikstofbemesting. De stikstofgift in aardappelen moet vol gens dhr. van Loon afgestemd worden op het officiële advies (285 kg N - 1.1 x N-min). Deling van de gift d.w.z. 2/3 van de gift voor het poten en 1/3 zeven a tien dagen na het begin van de knolaanleg kan leiden tot een hogere opbrengst. Verhoging van de stikstofgift kan ge rechtvaardigd worden door het optre den van bodemziekten (b.v. Verticilium) en een hoge slempgevoeligheid (slemp leidt tot verdwijning van stikstof)- In de toekomst zal optimalisatie van de stikstofgift door strengere eisen aan kwaliteit (bakkleur) en milieu een be langrijke rol gaan spelen bij de teelt van kwaliteits-aardappelen. Aan het einde van de kwaliteitsdag be dankte dhr. van der Wal de sprekers en de aanwezigen voor hun aktieve belangstel ling. Hierna sprak hij de hoop uit dat het komende jaar qua opbrengst, kwaliteit en service naar tevredenheid zal verlopen. - Daders stoken aangehouden Een viertal Ouddorpers (18-20 jaar oud) die tijdens de jaarwisseling niet voor hun eigen deur stookten, maar voor een winkel op de Ring in Ouddorp, zijn door de politie aangehouden en verhoord. Door het roken was de winkelruit beschadigd maar het risico was groot dat de hele winkel in brand was gegaan. De wetgever heeft op brandstichting waardoor andere goederen gevaar kun nen lopen een gevangenisstraf van ten hoogste 12 jaren gesteld. De daders zul len de schade vergoeden en de rechter zal later oordelen over de strafmaat. - Oorlogstuig Diverse malen is het afgelopen jaar mel ding gemaakt van het aantreffen van oorlogstuig, die daarop door de Explo sieven Opruimingsdienst onschadelijk werd gemaakt. Ook in het nieuwe jaar moest de E.O.D. uit Culemborg alweer in aktie komen in Ouddorp. Dit keer ging het om 3 artilleriegranaten en één 37 mm tankgeschutpatroon. Als er oor logstuig wordt gevonden, kan dit op het politiebureau gemeld worden. - Vernielingen Op een volkstuinencomplex in Oud dorp zijn minstens 11 ramen en een paar plastic golfplaten vernield. Waar schijnlijk zijn de ruiten vernield tussen Kerst en Oud- en Nieuw. - Diefstallen Bij een inbraak in een woning aan de Waterweg in Ouddorp werden porte monnees met een bedrag van ƒ200,- gestolen. In Stellendam werd 600 a 800 liter gasolie gestolen uit een opslag tank. - Gevaarlijke hond Een broodbezorgster uit Dirksland werd in Goedereede-Havenhoofd aan gevallen dooreen herdershond. Het dier beet haar een aantal malen in haar hand en linkerarm. Zij moest zich onder dok tersbehandeling stellen. De schade aan haar kleding is al ongeveer 350,-. - Verzet tegen de politie Een 43-jarige inwoner van Renesse saboteerde tot 3x toe bij een verkeers controle de blaasproef. Hij werd aange houden maar toen bleek, dat hij zelf niet meer mocht rijden met zijn auto, werd hij ontzettend boos en moest hij met geweld in de politie-auto gestopt wor den. Op het bureau blies hij wel goed en bleek, dat hij niets gedronken had. Zijn gedrag levert hem nu een proces-verbaal op voor het weigeren te blazen op straat en het verzetten tegen een aanhouding. Kennelijk wist hij niet dat IEDEREEN verplicht is om te blazen. Ook al heeft hij geen alcohol gedronken. Op donderdag 12 januari a.s. zal de heer C. J. Hameeteman in de voormalige raadszaal van het museum een lezing houden over stamboekonderzoek in het algemeen en Ouddorpse familienamen in het bijzonder. De heer Hameeteman is leraar geschie denis en Nederlands aan de Chr. scho lengemeenschap „Prins Maurits" te Middelhamis. Hij houdt zich al een aantal jaren bezig met stamboomonder- zoek en is bekend door zijn rubriek „Pij- pershoeckse verzamelingen" in Eilan- den-Nieuws. Hij zal zijn onderwerp toespitsen op de namen van oude geslachten die nu nog op Ouddorp voorkomen. Ook anderen belangstellenden dan do nateurs zijn welkom. De aanvang is 20.00 uur. Tevens vraag het bestuur of er mensen zijn die oude kleding die te maken heeft met de klederdracht van het eiland beschikbaar willen stellen voor het museum. Reacties graag op tel.nr. 01878 - 1303. Op 21 januari a.s. hopen we een winter uitvoering in de Grutterswei aan de Wil lemstraat 14 te Oude Tonge te verzorgen. De aanvang is 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Gratis entree. Deze avond zullen verschillende wer ken worden uitgevoerd door het Fan fare-orkest van Vooruit o.l.v. H. Verweij. Ook zullen de leden van het Jeugdorkest zich wederom presenteren. Deze avond belooft een spectaculaire avond te wor den. Het programma verklappen wij nog niet aan u. U moet gewoon komen luisteren naar een groeiende en bloei ende vereniging Vooruit. Voor al degenen die Vooruit een warm hart toedragen is er volop gelegenheid om te genieten van een mooi stukje muziek. Laat de Oude Tongenaren maar eens een keer chauvinistisch zijn en massaal naar de Grutterswei komen. Want u weet niet wat u mist. Muziek is iets watje kan beleven, niet alleen door het te doen, maar ook door er naar te luisteren. Dus lieve mensen op 21 januari a.s. in de Grutterswei te Oude Tonge optreden Vooruit. Wij hopen dat we u met en in grote getale mogen begroeten. De gasrekening over 1988 komt voor een gezin met een gemiddeld gasverbruik ƒ240,- lager uit dan het jaar daarvoor. Het gemiddeld gasverbruik per gezin daalde van 2420 m' in 1987 naar 1970 m' in het afgelopen jaar, waarin het 12% warmer was dan de gemiddelde jaar temperatuur. Ten opzichte van 1987 was het afgelopen jaar ruim 15% wanner. De daling van het gemiddeld gasver bruik bracht het gezin een voordeel van ƒ216,- en een daling van de tarieven leverde nog eens 24,- op. Per 1 januari 1989 bestaat het tarief voor de kleinverbruiker uit 81,77 vastrecht en een m^-prijs van 40,14 cent (prijzen inclusief BTW). In vergelijking met de eerste helft van 1986 toen de m'-prijs nog 68,5 cent was, is de gasprijs voor de kleinverbruiker met ruim 40% gedaald. „Wie zich enkele jaren geleden aan een dergelijke voorspelling had gewaagd, was nauwelijks serieus genomen". Landelijk gezien heeft de prijsdaling gunstig gewerkt op de incassoprobleina- tiek. Zowel bijzondere betalingsregelin gen als het aantal gasafsluitingen zijn in belangrijke mate afgenomen. Toch waren er in Nederland in de maand december 1988 tot 7500 huishou dingen van de gasvoorziening afgeslo ten wegens betalingsproblemen. Vereniging Verzorgende Beroepen regio Goeree-Overflal(l(ee ATTENTIE: Door omstandigheden is de bijeenkomst van 24 januari verzet naar donderdag 26 januari. Spreker is dhr. v.d. Herik met als onderwerp: Ver plegen, tot (wjelke prijs?" Plaats: Verenigingsgebouw van de Ger. Gem. te Middelhamis. Aanvang: half acht. De vismijn in Vlissingen heeft bij het Produktschap voor Vis en Visprodukten een aanvoervergunning aangevraagd voor garnalen en verse haring, om aldus te proberen in 1989 uit de rode cijfers te komen. De omzet van de vismijn liep terug van 61 miljoen gulden naar 36 miljoen, een daling van 40%. Voor de gemeente Vlissingen is de vis mijn dit jaar een strop van vier ton. Vier schepen die normaal op kabeljauw visten en die in Vlissingen aanlandden, zijn overgeschakeld op garnalen nu de kabeljauwvangst voor hen verboden is, of althans geen boterham meer op leverde. Mijnmeester de Loff wil geen konkur- rent worden van Colijnsplaat, maar hij raakt ook niet graag schepen kwijt. De hoop is voor 1989 gevestigd op de grotere quota omdat sommige vissers om de Zuid, quota hebben bijgekocht, terwijl men met een scheel oog kijkt naar Sche- veningen en Louwersoog, waar veel bui tenlandse vissers hun vangst lossen. Iets dergelijks zou ook in Vlissingen kun nen. In Breskens daalde de besomming van 19V2 miljoien naar 16 miljoen, maar het Gemeentebestuur van Breskens zag de bui hangen, zette de tering naar de nering en de gemeente Oostburg heeft geen financieel nadeel van de terugslag, maar natuurlijk ook geen voordeel, men denkt quitte te spelen. Regeling loopt nog tot 17 maart Wie zijn huis of bedrijfspand van bin nen wil laten schilderen en/of behan gen, doet er goed aan snel een afspraak te maken met de schilder. Want tot en met 17 maart kan er nog worden geprofi teerd van de winterpremieregeling voor binnenonderhoudschilderwerk. Deze regeling levert de particuliere opdracht gever een premie op van 50 gulden per schilder per dag. Voor de zakelijke opdrachtgever is er een premie van 35 gulden per schilder per dag. De enige voorwaarde om de premie te ontvangen is dat het schilderwerk ten minste drie mandagen beslaat. Wanneer de afspraak met de schilder is gemaakt, zorgt hij ervoor dat de premie wordt aangevraagd. En natuurlijk dat het schilder- en behangwerk prima wordt verzorgd! De winterpremieregeling is ingesteld door het Bedrijfschap Schildersbedrijf om het aantrekkelijker te maken 's win ters binnenhuisschilderwerk uit te laten voeren. De schildersbedrijfstak heeft namelijk nog steeds te maken met een ongelijke werkverdeling over het jaar: 's zomers is er werk in overvloed, terwijl 's winters veel schilders door gebrek aan opdrachten thuis moeten zitten. De winterpremie blijkt een succesvol middel te zijn om tot een betere werk- spreiding te komen. De afgelopen jaren werd steeds voor meer dan 600.000 mandagen een premie uitgekeerd. Gezien het aantal „ver kochte" premiedagen tot nu toe, zal dit aantal dit jaar waarschijnlijk verder stijgen. In het rekreatiezwembad van De Staver werd 2, 3, 4 en 5 januari j.l. een z.g.n. avondzwemvierdaagse georganiseerd. 122 deelne(e)m(st)ers zwommen blij moedig hun baantjes. De jongste deel nemer was 7 jaar oud. De oudste dame 51 en de oudste heer 57 jaar. Zwemclub „de Schotejil" was ter plaatse om de kontrole uit te oefenen en eventu eel een beetje aan te moedigen. Na afloop van het festijn werd aan ieder de bronzen medaille overhandigd, waar bij werd afgesproken er een jaarlijks terugkerend evenement van te maken. Als gevolg van aanpassing aan de prijs ontwikkelingen in 1988 zullen de kin derbijslagbedragen per 1 januari 1989 met 1,22% worden verhoogd. Daarnaast zal de kinderbijslag extra worden ver hoogd met gemiddeld 4% in de vorm van een opslag op het gezinsbedrag dat wordt ontvangen. Omdat de kinderbijslag pas wordt uitbe taald na afloop van een kwartaal zal deze verhoging voor de kinderbijslagge rechtigden dus pas na 1 april 1989 merk baar zijn. De bedragen die in het eerste kwartaal worden uitbetaald zullen in het alge meen betrekking hebben op het laatste kwartaal over 1988: De hierboven ge noemde verhoging is daarin dus niet verwerkt. Bingo-middag te Den Bommel De plaatselijke Commissie Welzijns werk voor Ouderen te Den Bommel organiseert op woensdag 18 januari 1989 in 't Westerlicht te Den Bommel weer een Bingo-middag. De kosten voor deze middag zijn gesteld op 3,- per persoon. Daarvoor ontvangt u bingo-kaarten en een kopje koffie. De middag begint om 14.00 uur. De zaal is open 13.30 uur. U kunt zich opgeven bij mevr. J. Zoon-Karels, Schoolstraat 15 te Den Bommel. Tel. 01871 - 1574. Leuke prijzen zijn weer beschikbaar. Het zal de duizenden op Goeree Overflakkee die Eilanden Nieuws voor geen geld zouden willen mis sen deugd doen te vernemen dat een abonnement volgend jaar niet duurder zal zijn dan in de vier vóórgaande jaren. Voor niet meer dan zes en veertig gulden komt ons blad tweemaal per week bij U binnen, aktueel en welverzorgd en gelezen tot in de verste uithoe ken van het eiland. In de 61 jaar van zijn bestaan groeide Eilanden Nieuws uit tot een krant die gewaardeerd en gerespecteerd wordt en daar zijn we blij en dankbaar om; we voe len ons daarom ook verplicht aan onze abonnees. Adverteerders vinden in ons blad een uitstekend medium. Hün be langstelling en die van onze dui zenden abonnees maken het ons mogelijk het abonnementsgeld tot 46,- te beperken. Het zou ons lief zijn wanneer u het abonnementsgeld voor een heel jaar tegelijk 46,-) over zou willen maken, maar wanneer dat bezwaarlijk zou zijn kan het ook per halfjaar of per kwartaal wor den voldaan. Ons gironummer is 167930, het Banknr. bij de Rabobank Middel hamis is 3420.01.108. Hartelijk dank voor Uw reacties! De hengelaarsvereniging Krammer or ganiseert ook dit jaar weer een bootvis dag voor haar leden. Dit vindt plaats op zaterdag 11 februari 1989. We vertrek ken die dag met de „Sirius" vanuit de buitenhaven van Stellendam. Het is de bedoeling dat er op kabeljauw gevist kan worden. De kosten bedragen onge veer 35,- p.p. exclusief aas. Opgeven kan men bij C. van Poortvliet, telefoon 01857 - 1009. Tevens heeft u nog de uitslag van de jaarlijkse surprise-wedstrijd van ons te goed. 1. W. van Welie669 cm. 2. C. v.d. Welle662 cm. 3. C. v.d. Jagt640 cm. 4. L. Koppenaal541 cm. 5. T. Moerenhout519 cm. Zoals u uit de uitslag kunt opmaken werd er die dag ook weer veel vis gevan gen, hierdoor en mede dankzij de schit terende prijzen die aan alle deelnemers na afloop van de wedstrijd werden uitge reikt werd ook dit jaar weer een onverge telijke dag. Kwaliteits-service van begin tot eind De aanwezigen op de bijeenkomst.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2