Nieuw in de vaart gebrachte l\llaasl(ant itotter NIEUWS Predikbeurten Raad Middelhamis ziet nog (even?) af van bouw zalenkomplex bij „de Staver" uit de Kerken Weer inzameling voor de GZB Damvereniging „Denk en Zet" Jaarlijkse trimloop Het Westrak O.J.W. Dirksland C.P.B. Goedereede De Open Deur Raad Middelhamis akkoord met instelling Openbaar Lichaam MEDISCHE DIENSTEN Biz. 2 .EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 6 JANUARI 1989 Bij Maaskant Shipyards te Stellen- dam is eind december met goed gevolg de technische proefvaart gehouden van het m.s. GO 20, gebouwd onder bouwnummer 450. Het vaartuig van het „gesloten achter schip" type, draagt de naam „Maria" en zal worden ingeschreven in het visserij- register te Goedereede, met het onder scheidingsteken: GO 20. Het vaartuig is op 22 december 1988 te Goedereede officieel overgedragen aan Hellegat B.V. en door A. C. Groenendijk in gebruik genomen. De afmetingen van het vaartuig zijn als volgt: lengte over alles39.20 meter breedte8.50 meter holte4.70 meter De voortstuwingsinstallatie bestaat uit o.a.: - SWD hoofdmotor afgesteld op 2000 p.k., type 6 SW 280 ZV - Reintjes keerkoppeling, type WAV 2650, incl. ingebouwde schroefasrem, red. 1:5. NED. HERV. KERK Beroepen te: Rotterdam-Zuid C. M. Buijs te Gameren; Bodegraven, Harder wijk en Hoevelaken (tweede pred.plaats) P. J. Visser te Aalburg; Groot-Ammers M. A. van den Berg te Harderwijk. Bedankt voor: Bameveld P. van der Kraan te Bleskensgraaf; Giessen-Nieuw- kerk J. het Lam te Besoijen; Wouters- woude A. Vlietstra jr. te Melissant. GEREF. KERKEN Beroepen te: Dedemsvaart drs. G. B. Hulskamp te Arum; Dieren (part-time) J. ter Avest, kand. te Kampen; Ruiner wol d-Koekange C. A. D. van der Meulen te 's-Gravenmoer. Aangenomen naar: Gorinchem drs. N. van Tellingen, wonende te Bergeijk; Dieren (part-time) J. ter Avest, kand. te Kampen. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Aangenomen naar: Zuidhom (derde pred.plaats) R. Th. Pos als zendingspre dikant verbonden aan de kerk van Spakenburg-Zuid, 1.1. werkzaam op Irian Jaya, wonende te Bunschoten. Bedankt voor: Avereest-Dedemsvaart, Haulerwijk en Gouda R. Th. Pos, als zendingspredikant verbonden aan de kerk van Spakenburg-Zuid, 1.1. werk zaam op Irian Jaya, wonende te Bun schoten. CHR. GEREF. KERK Bedankt voor: Vianen G. Hamstra te Clifton (USA) (Free Reformed Church). GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Middelhamis G. Mouw te Genemuiden; Rotterdam-IJsselmonde P. Blok te Kootwijkerbroek. Bedankt voor: Hoogvliet RT J. M. Klep- pe te Rijssen; Kruiningen J. Mijnders te Veenendaal; Clifton (USA), Krimpen aan den IJssel J. J. van Eckeveld te Zeist; Leerdam M. Mondria te Waardenburg; Nieuwerkerk (Zld.) en Zoetermeer Th. van Stuijvenberg te Terwolde de Vecht; Hoogeveen A. Bac te Bodegraven; Klaas waal en Scherpenzeel J. Mol te Werken dam; Aalst G. Mouw te Genemuiden; Boskoop en Hamilton (Can.) D. Hak kenberg te Groningen. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Beroepen te: Temeuzen W. Verhoeks te Amemuiden. Verder zijn o.a. geplaatst: - 2 stuks Scania hulpmotoren, type DSI-11, 233 kW, elk voorzien van Indar generatoren, t.w. 100 kW vislier- generator en 125 KVA draaistroom- generator - 1 8-trommelige vislier, fabrikaat Maas kant, type M220 EP 6/160 EP 2, aan- drijfvermogen 215 p.k. - 1 scherfijsmachine - 1 koelinstallatie t.b.v. visruim - 1 warmwater hogedrukreiniger - 3 algemene .dienstpompen - 1 noodkoelwaterpomp - 1 lenspomp - 2 startluchtcompressoren - 1 bilgewaterreiniger - 1 brandstof seperator - 1 hydraulische stuurmachine - 1 scheepsschroef O 3200 mm - 1 straalbuis Q 3200 mm - 1 boegschroef 120 p.k. De accommodatie bestaat uit: - 2 drie persoonshut, 1 één persoons hut, keuken, messroom, douche, toilet en een wasruimte. - 1 één persoons schippershut met aparte douche en toiletruimte. NIEUWE TONGE Extra kerkdienst D.V. dinsdag 10 januari 1989 19.30 uur ds. A. Belder, bij bellezing, in de Ned. Herv. Kerk. OUDDORP Morgen, zaterdag 7 januari, zullen door ons weer oud papier, lorren en nog bruikbare kleding worden opgehaald ten bate van het kinderhuis „Ba" in Ghana. We vragen u een en ander voor half 9 langs de weg te zetten; de zakken met kleding graag voorzien van de vermel ding of zich in de zak kleding of lorren bevinden. Wie aan het ophalen wil meewerken is voor half 9 welkom op het adres Duin kerkerweg 6. In de decembermaand werd voor de kinderhuis-aktie ƒ1.435,- ingezameld. Op de gehouden zendingsavond gaven kerktelefoonluisteraars samen ƒ995,- voor het zendingswerk in Indonesië. In het nieuwe jaar hopen we onze inza melingen voort te zetten. Gooi daarom ook geen oud papier weg; vrij krijgen er 7 cent per kilo voor! De Zendingscommissie MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK Uitslagen d.d. 2-1-89. Afdeling 1: M. de Haas - J. van Hoorn2 - O B. Vis - K. Vis1 - 1 C. Spee - I. Mackloet1 - 1 A. v.d. Veer - J. van HoornO - 2 H. Koese - A. Verolme1 - 1 Afdeling 2: J. Dekker - J. Lodderafgebr. H. Noordijk - C. PolderO - 2 H. Verolme - W. Vroegindeweij1 - 1 M. van Lente - C. ZoonO - 2 M. Klink - A. Knape1 - 1 Afdeling 3: 3. ten Hove - J. v.d. Kooij2 - O R. Jacobs - N. Kievit1 - 1 F. Noordijk - C. v.d. Groef1 - 1 J.A van Hoorn - J. Verbiest1 - 1 Afdeling 4: G. Zaaijer - J. de Rooij2 - O T. van Brussel - D. Peeman2 - O J. Groenendijk - J. HollemanO - 2 J. Gebuis - A. v.d. SluijsO - 2 H. Schellevis - J. de Bruin2 - O De volgende navigatie apparaturen zijn voorzien: - 2 navigators - 2 videoplotters - 2 radars - 1 zend/ontvanginstallatie - 2 marifoons - 2 echoloden - 1 automatische piloot - 1 magnetisch kompas - 1 elektronisch magnetisch kompas - 1 scanner - 1 eigen net. Op het vaartuig is een visverwerkingsin stallatie naar ontwerp Maaskant aange bracht met schamierbare deklasten. Deze installatie bestaat verder uit: een stortput in het werkdek, een afvalkoker met onderdekse doorvoering, een 3- voudige visstortkoker, een visruim in gang onder de buiskap, een elevator, 1 stripband, 5 sorteerbakken, 1 spoelma- chine enz. Het vaartuig is voorzien van een elektro nisch tankmeet systeem voor zowel gasolie- als drinkwater bunkers. Voor het lossen van de vis zijn 2 stuks hydraulische lieren geplaatst. OUDE TONGE - Zaterdag 7 januari houdt de Oude Tongse tennisvereniging Het Westrak de jaarlijks terugkerende trimwedloop over de afstanden 4,5 km, 7,5 km en de halve Marathon. Op de 4,5 km worden de dames en de jeugd verwacht, de 7,5 km is voor de heren en de halve marathon is voor de kanonnen van de langere afstanden. De start is evenals in voorgaande jaren op het parkeerterrein van het sportcomplex „De Koepel" en de finish is in het bos bij het tennispark. De halve marathon ver trekt als eerste en wel om 13.00 uur, waarna om 13.15 uur de 4,5 km en de 7,5 km van start gaan. Voor alle deelnemers is er een vaantje beschikbaar en traditie is de gratis verloting na afloop in het clubgebouw van Het Westrak, nadat de prijzen zijn uitgereikt. Vanaf 12.30 uur is inschrijven mogelijk in het clubgebouw. Goede was- en douchegelegenheid is aanwezig. Voor inlichtingen kan men terecht bij W. van den Ouden, telefoonnummer 01874- 2158. de juiste Qj]l taxatie... nvm, Makelaar Tamboer Tel. 01870-3477 Zaterdag 7 januari gaan vrij bowlen in de Staver in Middelhamis, en wel van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten zijn 10,-. Zorg dat jij er bij bent!! Opgeven kan bij André Wolfert, tel. 01877 - 1405 of bij Kees Vreesvrijk, tel. 01877 - 3424 (tot zaterdag 7 januari 17.00 uur). De afdeling „Goeree" van de Chr. Plat telandsvrouwenbond hoopt a.s. donder dag 12 januari bijeen te komen, 's avonds om 8 uur in „Westvoom". Door iemand van de Nederlandse luister en braille-bibliotheek zal, aan de hand van een dia-serie, een inzicht worden gege ven in de produktie van braille en die van gesproken boeken. Er zal in de pauze ook materiaal bezichtigd kun nen worden. Zondag 8 januari 1989 OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. S. Alblas en 17.00 uur kand. G. Francke Doopsge zinde Gem. 9.30 uur dhr; W. H. v.d. Dool, Rotterdam en 18.30 uur dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. A. Muilvrijk, Monster en 18.30 uur ds. R. Van Kooten, Soest. STELLEND AM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Heid. Cat. zon dag 10; koUekte zitplaatsen Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. Francke, Barendrecht en 17.00 uur leesdienst. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr; extra kol- lekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. Kroeze, Rhoon Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. D. J. Cuperus, Nieuwerkerk a/d IJssel; extra kol- lekte diakonie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke en 18.00 uur nog onbekend; extra kollekte kerkvoog dij Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange, v.ra. bediening Heilige Doop; extra kol lekte kerkvoogdij Lukaskapel HDG 10.15 uur kand. W. Zuijder- duijn Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. H. Cossee, Rotterdam Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. R. E. R. van Buieren, O. Souburg. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok, Genemui den en 18.00 uur ds. H. Klink, Mete ren en Est; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 uur lees dienst en 18.00 uur student G. M. de Leeuw Ger. Kerk 10.00 uur drs. G. J. Smink en 17.00 uur dhr. P. A Stam Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. A. Geel hoed. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van den Bom, Spijk; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte chr. school Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg; extra kollekte kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. van Gogh, Bameveld en 18.00 uur ds. K. Groe nendijk; kollekte restauratiefonds Ger. Gem. 10.00 en 14.30 uur student G. M. de Leeuw, Rotterdam Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. J. v.d. Linden en 18.00 uur drs. A. A. v.d. Spek. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Klok, Hardinx- veld; extra kollekte kerk Ger. Kerk 10.00 uur ds. A. M. Brouwer, Rotter dam en 18.00 uur ds. D. C. Cop- poolse, Papendrecht. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Cupems, Nieuwerkerk a/d IJssel en 18.00 uur ds. C. J. W. Ver boom Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. GOEDEREEDE Op D.V. zaterdag 7 januari hopen we weer bij elkaar te komen om een Nieuw jaarsreceptie te houden. We kunnen elkaar dan een gezegend nieuwjaar toe wensen. Er zal ook volop gelegenheid zijn om gezellig wat met elkaar te drin ken, te praten en te zingen. Ieder die 16 jaar of ouder is, ook alle jon geren die we nog niet eerder tot onze aanwezigen mochten rekenen hopen we te zien op onze eerste avond in het nieuwe jaar. Graag tot ziens in „de Ark". De deur staat voor jullie open om 19.30 uur. Tot dan! Toen dhr. de Vos, burgemeester van Oostflakkee in zijn Nieuwjaarstoe spraak wat gram uitliaalde over de manier waarop Middelhamis invul ling geeft aan zijn status als centrum gemeente zal hij stellig hebben ge doeld op het voorstel dat gisteravond in Middelhamis' raadsvergadering ter tafel lag; de uitbreiding van het sport en recreatiecomplex „de Staver" met een zalenkomplex. Oostflakkees' eer ste burger zal zeker hebben gedoeld op de aanwezigheid van het zaleneen- tram „Grutterswei" in Oude Tonge, maar voor de raadsmeerderheid gol den andere motieven om het voorstel 1.08 miljoen beschikbaar te stellen nog even af te wijzen.... De geplande uitbreiding met twee zalen, van resp. 300 en van 90 m^ werd overi gens niet door het gehele College ge steund; weth. Koppelaar (SGP) had er zijn medewerking aan onthouden om zowel principiële als financiële redenen. Sluiting op zondag van de zalen kon niet worden gegarandeerd en bovendien vond dhr. Koppelaar het onverant woord niet eerst de definitieve besluit vorming omtrent het oude raadhuis af te wachten en al een vermeend voordeel structureel aan de exploitatie van het zalencentrum ten goede te laten komen. Het zou de mening van de nipte meer derheid van de raad blijken te zijn. Toen dat na de indringende discussie de con clusie moest zijn besloot het College het voorstel terag te nemen teneinde een en ander nader te bespreken in de twee betreffende raadscommissies. Onder hen die stellig tegen zouden heb ben gestemd waren ook de leden van de fractie Hoogzand, namens wie dhr. Hoogzand liet weten het voorstel tot uit breiding nogal „lichtvaardig" te vinden omdat „de Staver" nog in de kinder schoenen staat. Aan de berekening dat de huuropbrengst de kapitaalslasten van ƒ92.000,- per jaar zou dekken hechtte dhr. Hoogzand dan ook niet al te veel waarde, bovendien achtte hij de noodzaak van de bouw onvoldoende aangetoond. Ook zonder zalencentmm achtte hij de Jordaanoever al breed genoeg, met welke woordspeling dhr. Hoogzand zinspeelde op de familie naam van „Staver" manager Jordaan. Trouwens.... dhr. Hoogzand leek niet helemaal los van de gedachte dat ook op het punt van de zalenvoorziening van wat intergemeentelijke samenwerking sprake zou kunnen zijn.... Misschien heeft mevr. van Eck-Knape .(CDA) in de gisteravond gehouden raadsvergadering wel een werkbare definitie gegeven van het Openbaar Lichaam dat op het punt staat op Goe ree Overflakkee ingesteld te worden: „langzaam naar elkaar toegroeien. Leren over de gemeentegrenzen heen te zien zonder de eigen belangen uit het oog te verliezen", zo formuleerde ze die in haar commentaar op het voorstel aan het aangaan van zo'n gemeenschappelijke regeling, de in stelling van het intergemeentelijk samenwerkingsverband Goeree Over flakkee, medewerking te verlenen. Zoals mocht worden verwacht is uit geen van de frakties verzet opgeklonken. Wél-, en ook dat mocht worden ver wacht tegen de voorgestelde zetelverde ling. Het was dhr. Rijvers (VDB) die zich, als een van de niet gebonden par tijen, kandidaat stelde voor een van de beide bestuursplaatsen die eilandelijk aan deze „overige" partijen is toebe dacht. Dhr. Rijvers meende eerder dan de WD op een zetel aanspraak te kun nen maken omdat bij de verkiezingsuit slag op het eiland de WD 12% en de niet gebonden partijen 14,3% van de stem men op zich verzamelde. De gekozenen in het uit 19 leden bestaande bestuur zijn, namens de SGP weth. Koppelaar en dhr. v.d. Ketterij, namens het CDA mevr. van Eck-Knape, namens de PvdA burg. Sleurink, na mens de WD weth. Jacobs en namens de „overige" partijen dhr. D. Hoog zand. De raad besloot aan de stichting van een samenwerkingsverband loyaal mee te werken, temeer omdat gevreesd moet worden dat anders een misschien min der verkieselijke samenwerkingsvorm zal worden opgelegd. Dhr. Rijvers gaat ervan uit dat de samenwerkende eilan- delijke gemeenten jegens elkaar een res pectvolle houding zullen aannemen en dat binnen het samenwerkingsverband onderiinge wedijver en rivaliteit niet wenselijk worden geacht. Ook dhr. Rijvers (VDB) ventileerde zijn twijfels aan de werkelijke behoefte aan de voorgestelde zalen. Zijn grote be zwaar gold echter de weinige bekend heid over de toekomst van het oude raadhuis en de financiële consequenties daarvan. Het weerhield er dhr. Rijvers van mi zijn instemming aan het voorlig gende voorstel te geven, „niet gepast" vond hij het zelfs het de raad aldus voor te stellen. In het oude raadhuis zou n.l. vergader- mimte worden geschapen. Bouw van zalen bij „de Staver" zou dat plan kun nen versoberen waarvan het voordeel, mim 12.000,- aan de exploitatie van de nieuwe zalen ten goede zou kunnen komen en die sluitend zou kunnen maken. Namens de SGP/RPF fractie was het dhr. G. C. Joppe die de principiële en financiële bedenkingen toelichtte, al voelde dhr. K. v.d. Ketterij zich later kennelijk geroepen dat alles nog eens te benadmkken. Hij vroeg zich daarbij ook af welk nadelig effect een evt. zalen komplex zou hebben voor het gebruik van de accomodaties in Stad en Nieu we Tonge. Later, in de beantwoording zou dat effekt „minimaal" worden genoemd omdat er, voor b.v. het houden van brui loften, in andere gemeenten betere acco modaties zijn. Weth. Kievit die de beantwoording voor zijn rekening nam geloofde stellig in het aantal bruiloften van 30 per jaar. „Die markt vrillen we hier houden. Het is minstens die schade die we ons berokke nen als we de zalen niet bouwen", waar schuwde dhr. Kievit, die daardoor overi gens wel de zegen en instemming kreeg van de heer Kersbergen (WD), mevr. van Eek (CDA) en mevr. Vemooij (PvdA), elk met kracht van argumen ten. De sleutelrol in dezen lag duidelijk bij dhr. Rijvers. Vanuit de PvdA werd op hem dan ook een nadrukkelijk beroep gedaan, maar de vertegenwoordiger van Voomitstrevend Dorpsbelang (ook op die intentie werd hij aangesproken) bleek daar niet gevoelig voor. Hij wenste niet als bijwagen van het College te funktioneren en wilde daarom eerst meer duidelijkheid over de bestemming van het oude raadhuis en de kosten daarvan. Na gehouden schorsing verklaarde de voorz. mevr. Sleurink dat het voorstel werd teruggenomen. In de volgende ver gadering zal het na tussentijdse bespre king in de raadscommissies opnieuw aan de orde komen. Extra kerkdienst Ger. Gemeenten DIRKSLAND dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). van vrijdag 6 januari 1989 t/m zondag 8 januari 1989 ARTSEN Middelhamis - Sommelsdijk: van zaterdagmorgen 8.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter G.J. Dogterom, tel. 01870-2121, Deze arts is woensdag a.s. van 12.00 tot 24.00 uur afwezig. Dirksland - Herkingen - Melissant: van vrijdagavond 19.00 uur tot maan dagmorgen 8.30 uur hebben dienst de doktoren K.J. Huisman en T. v.d. Doel, tel. 01877-1752, b.g.g. 1412. Stellendam - Goedereede: van vrijdagavond 17.00 uur tot zondag avond 24.00 uur heeft dienst dokter P.J. Bulthuis, tel. 01879-1367. Ouddorp: W. J. Bron, A. J. Jansen, G. B. K. Steen- hof, O. Nieuwlandseweg 27, tel. 01878- 1312. Nieuwe Tonge - Oude Tonge: van vrijdagavond 17.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter W. Westra, tel. 01875-1259. Stad aan 't Haringvliet - Den Bommel - Ooltgensplaat: van vrijdagavond 18.00 uur tot maan dagmorgen 8.00 uur heeft dienst dokter H. Nijhof, tel. 01871-1201. Natuurgeneeskundige M. L. C. MASTENBROEK Middelhamis. Tel. 01870-6459 (zaterdagochtend van 11.00 tot 11.30 uur) TANDARTSEN Uitsluitend voor spoedgevallen, tand arts Dogterom, tel. 01875-2325 (van 11.00 tot 11.30 uur). „Onderlinge wedijver is slecht en we hebben daar nooit aan mee willen doen of zullen daar ooit aan meedoen", ver klaarde de raadsvoorz. burg. Sleurink; „we bemoeien ons niet met belangen die specifiek voor andere gemeenten zijn. Dat voornemen maakt het ook gemak kelijker de deelnemende gemeenten erin vrij te laten welke bevoegdheden zij willen overdragen en welke niet. 4: 4: 9): in het doolhof van prijskaartjes MAKELAAHI

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1989 | | pagina 2