Wél of géén verhoging van reinigingsrechten...! Politieberichten »45V'^^ Waterschap beperkt omslagverhoging tot 2,- per ha Volgende week één krant Kerstviering „Het Spectrum Uitslag dressuurwedstrijd KERST-INSTUIF Komj^MmjA, Kerstvakantiezwemmen in Stellendam 61e Jaargang 'ODFlBVi^^ DINSDAG 20 DECEMBER 1988 No. 5760 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Keuzevraag voor inwoners Oostflakkee: Wanneer de inwoners van Oostflakkee een grotere miiieubewustheid gaan betrachten zullen ze daarmee kunnen voorkomen dat per 1 april vol gend jaar de reinigingsrechten met twaalf procent omhoog gaan. Die keus is hen alsnog gelaten nadat de gemeenteraad j.l. donderdagavond al in principe tot die verhoging per 1 januari a.s. besloot. De toepassing van die „drastisch" genoemde verhoging wordt n.l. opgeschort tot 1 april om achterwege te blijven wanneer het aanbod van huishoudelijk afval metter daad zal blijken te zijn afgenomen, zoals de bevolking met grote nadruk wordt gevraagd. Het mag gezegd dat weth. G. W. J. Poortvliet geen middel onbeproefd heeft gelaten de burgers ook ten dezent op hun verantwoordelijkheid te wijzen. Zelfs schuwde de wethouder het onderzoek van enkele huishoud-containers niet om tot de onthutsende vaststelling te komen dat zelfs 48% van de inhoud daarvan niet in de container zou moeten zijn gestopt! lïij trof er 10% chemisch afval en glas in, 12% papier en 26% groente en tuinafval met als gevolg dat de kosten, door het meerdere gewicht, van het ophalen en verwerken van het huishoudelijk afval onverantwoord stijgen, met ƒ74.000,- zelfs in het komende jaar wat noodzakelijkerwijs een tariefsverhoging van 12% moet betekenen, mits.... Mits op 1 april volgend jaar zal blijken dat meer glas in de glasbakken zal zijn gedeponeerd, meer oud papier zal zijn opgehaald, meer compostvaten ver kocht en gebruikt worden en dat daardoor minder huisvuil afgevoerd en ver werkt hoeft te worden, waarbij het uiteraard niet de bedoeling is dat dat op niet acceptabele plaatsen wordt aangetroffen. Met grote belangstelling wordt trou wens uitgezien naar de ontwikkeling van containers v-aarin het aangeboden gewicht gewogen, en het bijbehorend tarief verrekend kan worden. „Ik hoop dat er een soort Willy Wortel opstaat die zo'n systeem bedenkt zodat de vervui lers individueel kunnen worden bealst", zei weth. Poortvliet toen de raad don derdagavond over het voorstel sprak. Bij 4 raadsleden, t.w. de beide SGP en de beide WD leden viel het voorstel niet in goede aarde en zij stemden dan ook tegen. De rest van de raad ging wel akkoord op hope dat effectuering van de verhoging niet nodig zal blijken te zijn. Vast staat- en geaccepteerd werd dat het dekkingspercentage rond de 80% zal liggen. In de vrijdagmiddag gehouden be grotingsvergadering heeft de Ver enigde Vergadering van het Water schap Goeree-Overflakkee inge stemd met het voorstel van het Col lege van Dijkgraaf en Heemraden de omslag met 2,- per ha te verhogen, waardoor die op 192,- werd vast gesteld. Het was een veel mindere verhoging dan in de meerjarenplan ning '87/'91 was voorzien; zelfs werd daarin met een verhoging van elf gulden rekening gehouden. Uit de gelederen van de hoofdingelan den rees dan ook geen gemopper op. Al bestaat wel enige beduchtheid voor het naderen van de „magisch" genoemde grens van 200,- per ha; instemming was er dan ook met de aanwending van een bijdrage van ƒ420.000,- uit de reserve v.m. Waterschap Flakkee. Het genoemde omslagbedrag van 192,- is overigens een bruto bedrag; minus een restitutie betaalt het Flak- keese gebied 177,- en het gebied van de v.m. Polder Goeree 152,- per ha. In de toelichting werd de beperking van de omslagverhoging toegeschreven aan het volgen van een lager investeringsniveau tengevolge van de langere duur van de ruilverkaveling waardoor de bijdragen van het Waterschap ook over een lan gere periode worden verdeeld. Ook in eigen huis maakte het Water schap pas op de plaats waar het de over wogen vernieuwbouw van het Water- schapshuis betreft. Gezien de onzeker heden t.a.v. het wegen- en kustbeheer achten Dijkgraaf en heemraden het beter de komende twee jaar „op de plaats, rust" te maken, al zal wel een dui delijke oplossing moeten gevonden wor den voor de berging van het archief, belangrijke aanleiding tot de verlangde nieuwbouw. Wat vergaderruimte betreft hoeft het Waterschap geen zorg (meer) te hebben. Voor het eerst werd vrijdag gebruik gemaakt van de raadszaal te Middelhar- nis, een historische gebeurtenis die door dijkgraaf van Kampenhout in zijn ope ningswoord werd gememoreerd. Daarin zag dhr van Kampenhout ook op het gereedkomen van het gemaal Kil- haven te Ouddorp dat een ware gedaan teverwisseling heeft ondergaan en - zo stelde hij vast - een geheel nieuw, geau tomatiseerd gemaal is geworden. Later ter vergadering werd nog gefilosofeerd over het nog her in te richten gebied Ouddorp west, waarover de dijkgraaf mee moest delen dat daarin geen Rijks bijdrage van 65% meer te verwachten is. In de evt. waterbeheersingswerken zal slechts een Rijksbijdrage van 50% van toepassing zijn. Wat de zoetwatervoor ziening van het gebied Ouddorp-west betreft heeft het Waterschapsbestuur voor de Raad van State eenzelfde behandeling als voor Schouwen-Dui- veland bepleit, nu de Grevelingen zout zal blijven. Voor de Raad van State heeft het Waterschap gepleit voor een forse bijdrage aan een aanvoerleiding vanuit Haringvliet of Zuiderdiep naar Oud dorp-west, zoals Schouwen-Duiveland dat is toegezegd voor een leiding vanuit het Zoommeer. Vanuit de vier waterschapsdistricten werden algemene beschouwingen op de begroting gehouden. Daarin werd door dhr. de Vlugt te Stellendam diepe teleur stelling uitgesproken over 's Ministers uitspraak waarin hij een bijdrage aan de zoetwatervoorziening van Ouddorp- west heeft afgewezen. Voor het overige werden geen grote pro blemen aangeroerd, of het moest zijn de explosieve opkomst van de bruine rat, terwijl de muggenplaag als gevolg van de verzoeting van het Krammer Volke rak zich volgend jaar waarschijnlijk niet meer zal voordoen, mede dankzij de vogels die - aldus dhr van Kampenhout - „uitzonderlijk van de overvloedige maaltijd hebben genoten". Tijdens de Kerstvakantie van 27 dec. 1988 te.m. 7 januari 1989, is het, in Kerstsfeer gehulde „recreatiebad" 't Zui derdiep te Stellendam, élke middag, ononderbroken geopend van 13.00 tot 17.00 uur De ochtend en avondopeningstijden blijven ongewijzigd, het bad is gesloten op beide Kerstdagen en op Nieuw jaarsdag. Op zaterdag 24 dec. wordt er voor de tweede maal sinds de opening, diploma- zwemmen gehouden. Diïrnaal eens geen nieuwsfoto op deze plaats, maar een foto die, bijna aan t eina van t jaar, de vergankelijkheid der dingen in beeld brengt. Langs de Plaatse Langeweg treft u deze schuur die op zijn oude dag, want dat lijkt toch vastgesteld te mogen woraen, nog minstens goed is voor een sfeervolle en suggestieve foto. Afscheid Aan het eind van de vergadering werd afscheid genomen van hoofdingeland J.L. Poortvliet en 't was de Dijkgraaf wel toevertrouwd dat met gevoel voor histo rie te doen. Dhr. Poortvliet heeft zich - aldus de dijkgraaf - gemanifesteerd als een man van liberale snit die de voetspo ren heeft gevolgd van zijn voorvader Sacharias Poortvliet. In de Ver Vergade ring heeft dhr. Poortvliet een onafhan kelijk, maar bovenal liberaal geluid laten horen. Binnen het Waterschap politiseerde dhr Poortvliet niet, maar hij functioneerde, zo kon dhr van Kam penhout vaststellen en het was dan ook met waardering dat hij dhr. Poortvliet de Oorkonde en de traditionele karaf en bloemen voor mevr. Poortvliet over handigde. Wederkerig dankte dhr. Poortvliet voor de goede woorden en wensen. In zijn dankwoord liet hij weten het Water- schapswerk - sinds 1973 - met veel genoegen te hebben behartigd. Duide lijk liet dhr. Poortvliet ook weten ver heugd te zijn over het feit dat zijn zoon Sacharias hem op zal volgen. In verband met Tweede Kerstdag, a.s. maandag, zal Eilanden Nieuws volgende week slechts één keer, en wel op vrijdag 30 december, kunnen verschijnen. Wie berichten en advertenties heeft voor begin en medio vol gende week gelieve die dus voor de a.s. vrijdagkrant door te geven. MIDDELHARNIS-ZUID Stichting Wijkgroep „Middelhamis- Zuid" organiseert op woensdagmiddag 21 december 1988 een kerst-instuif voor de kinderen. Er wordt dan een kerst stukje, kerstkaart en menu-standaard gemaakt. Ook wordt er een video-teken film gedraaid. Breng een tasje mee op de gemaakte spullen te vervoeren. De kerst-instuif vindt plaats in het buurthuis „Pippeloentje", Kastanjelaan 3, Middelharnis. De entree is 1,50 en de middag is van 13.30 tot 15.30 uur MIDDELHARNIS Brandje in boot Op de vroege morgen van maandag 12 december, constateerde een passant dat een in aanbouw zijnde boot op de Oost- havendijk in Middelharnis in brand stond. Mede door de oplettendheid van deze passant werd de brand in een vroeg stadium ontdekt en kon erger worden voorkomen. De brand werd door aan wezig personeel geblust en de schade was gering. Diefstal vrachtauto In de nacht van 14 op 15 december werd er vanaf een bedrijfsterrein in Nieuwe Tonge een vrachtauto ontvreemd. De niet afgesloten auto kon vrij eenvoudig worden weggenomen. De daders heb ben niet veel plezier van hun daad gehad. Doordat er maar een geringe hoeveelheid brandstof in de vrachtauto aanwezig was, werd hij in de middag van 15 december aangetroffen langs de rijksweg in Rotterdam. Na onderzoek werd de vrachtauto terugbezorgd bij zijn eigenaar. Diefstal bromfietsen Tijdens de koopavond van vrijdag 17 december werden er twee bromfietsen ontvreemd vanaf het plein voor het diekhuus te Middelharnis. Door getui gen werden een drietal jongelui kort voor de diefstal bij deze bromfietsen gezien. Zij hielden zich op verdachte wijze hierbij op en kunnen mogelijk hiermee in verband worden gebracht. OOSTFLAKKEE Diefstal elektriciteit Door de politie werd tesamen met perso neel van de EMGO, een geval van ille gaal energiegebruik geconstateerd in een schuur op het Handelsterrein te Oude Tonge. Vanwege zeer vochtige omstandigheden sloot de EMGO daar destijds de stroom af Nu bleek echter dat er elektriciteit werd afgetapt, recht streeks vanaf de grondkabel en zonder tussenkomst van een meter, terzake wordt tegen een inwoner uit Oude Tonge proces-verbaal opgemaakt. Vuurwerk gooien Ofschoon het jaar nog lang niet is ver streken werden bij een school te Oude Tonge twee jongens, 13 en 14 jaar oud, door de schoolleiding betrapt op het gooien van rotjes. De knapen werden door de politie onderhouden vanwege het hebben van deze nu nog verboden waar. volgens de Algemene Politie Ver ordening van Oostflakkee is het voor handen hebben van vuurwerk slechts toegestaan op 30 en 31 december, als mede 1 januari tot 03.00 uur 99 Leerlingen en personeel van de Chr. Mavo „Het Spectrum" te Stellendam hopen donderdag 22 december as. samen met ouders en andere belangstel lenden het kerstfeest te vieren. De bijeenkomst is in de aula van het schoolgebouw en begint om 10.30 uur. Het thema „Ik verkondig u grote blijd schap" wordt ingeleid door één van de leraren. De leerlingen en de andere aanwezigen zullen in koor- en samenzang en in de lezing van diverse bijbelgedeelten aktief aan de viering deelnemen. Met de ZWN is de afspraak gemaakt dat zij voor voldoende vervoerscapaciteit zullen zorgen (op de normale bustij den). De leerlingen en het personeel hopen dat zij weer velen mogen verwelkomen bij dit jaarlijkse hoogtepunt in het schoolleven van „Het Spectrum". fTInlIli*!!* Diefstal kas Een volkstuin-liefhebber uit Oude Tonge deed aangifte van diefstal van een hardhouten broeikas vanaf zijn tuin. Schade enkele honderden guldens. Inbraak in school Er blijkt afgelopen weekend door onbe kenden ingebroken te zijn in de school „De Bron" te Oude Tonge. Na verbre king van een ruit kwam men binnen, waarop een Erres-rekorder werd ont vreemd. Inbraak kledingzaak Donderdagnacht blijkt er ingebroken te zijn in een modezaak in ooltgensplaat. Nagenoeg de gehele winkelvoorraad werd daarbij gestolen. Schade tenminste ƒ50.000,-. Het onderzoek duurt nog voort. Tips in dit geval vanuit de burgerij zijn welkom! Diefstal reebok en binde Vannacht vond er te Ooltgensplaat een zeer ergerlijk geval diefstal c.q. stroperij plaats aan de Spuidijk. op een veldje aldaar liepen sinds enige tijd een reebok en een hinde, omwonenden werden wakker van enkele schoten. Onbeken den blijken de dieren aldaar te hebben afgeschoten en daarop met een perso nenauto afgevoerdMen kan daarbij slechts het hoofd schudden! Uitslag van de op 17 december 1988 gehouden N.P.C, dressuurwedstrijd. Wedstrijdterrein: manege Oostmoer te Stad aan 't Haringvliet. Organisatie: R.V „Oostmoerse Ruiters". Jury: dhr. C.W. Elderhorst. B3 1. Richard van Etten, Spencer126 2. Diana van Etten, Spencer125 3. Monique Vonk, Rosinante123 4. Annepetra Visser, Daisy117 5. Arnold Pijpers, Sneppy109 85 1. Diana van Etten, Spencer126 2. Richard van Etten, Spencer125 3. Monique Vonk, Rosinante124 4. Annepetra Visser, Daisy116 5. Wanda Prins, Sita115 6. Arnold Pijpers, Sneppy104 L7 1. Adriana v.d. Velden, Moniek129 2. Wendy Dikken, Misty128 3. Danielle v.d. Waal, Juliette127 Willy Pijpers, Kimberley127 5. Marianne Huizer Iwan126 6. Leonie Dammers, Johnny Boy ....125 Heleen Maris, Ziggy125 Jeanet van Weezel, Dintel125 9. Jeanine vd. Tol, Billy123 10. Marscha v.d. Klooster, Prince118 Lil 1. Leonie Dammers, Johnny Boy ....132 2. Wendy Dikken, Misty131 3. Tina Dedert, Palbo130 4. Adriana v.d. Velden, Moniek129 5. Danielle vd. Waal, Juliette128 6. Jeanet van Weezel, Dintel125 Marscha v.d. Klooster, Prince125 Heleen Maris, Ziggy125 9. Willy Pijpers, Kimberley122 10. Marianne Huizer, Iwan119 M15 1. Miranda v.d. Lagemaat, Urbi134 2. Mischa Koot, Mirk133 3. Micha Knol, Easter Avanti131 4. Kirstin Beckers, Red Devel129 M19 1. Mischa Koot, Mirk131 2. Kirstin Beckers, Red Devel127 3. Leo Rosmolen, Radetsky125 4. Micha Knol, Easter Avanti124 5. Jeanette de Ronde, Fair Rocky ....123 6. Miranda v.d. Lagemaat, Urbi116 Z24 1. Barbara Koot, Maximo195 2. Sheila de Lint, Tascha183 1. Barbara Koot, Maximo196 ^«^^«i^<^^<;j^^<;^^^^,^ De vergankelijkheid in beeld Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzen. FOTO FILM - REPORTAGE - VPDEO COMPUTER Weststraat 35 Molenweg't - Ouddorp - Telefoon 0t878 1612 en 2120 Filiaal Renesse Printshop - Hogeroom 172 Telefoon 0116-2400 Z2S

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1