Begroting '89 voor Oostflakkee vastgesteld; geen belastingverhoging, mits.! SEHDDLIDETDEBIJEEL GROEPSLEERKRACHT Predikbeurten Reklame Reklame! DE VISSER Koningin Icomt naar Goedereede Voor de a.s. feestdagen: Dit alles van uw Warme Bakker Biz. 2 ,,EILANDEN NIEUWS'' VRIJDAG 16 DECEMBER 1988 De WD fractie in Oostflakkees' gemeenteraad had gisteren, op de begrotings vergadering maar liever gehad dat het Soc. raadslid dhr. Barnhard de hand in eigen boezem had gestoken in plaats van z'n beklag te doen over de deelnemers aan het gemeenschappelijk overleg dat tot de Stichting van een openbaar Uchaam op Goeree Overflakkee dient te leiden. „Ze zijn nauwelijks geneigd ook maar te luisteren naar de argumenten van een ander", verweet dhr. Barnhard waarmee hij de WD fractie de bek openbrak. Die vindt dat nou juist te moeten zeggen van het eigen Oostflakkeese College dat zich aldus het verwijt van dhr. Bax slechts tot de getalsmatige meerderheid van de raad wendt en niet nalaat de minderheid bij herhaling duidelijk te maken bij een afwijkend stand punt dan maar met eigen voorstellen te komen, 't Was eigenlijk de enige smet op dees' lange-, maar redelijk interessante begrotingsvergadering. „Samenwerking", dat was de deugd waartoe in de PvdA beschouwing werd opgeroepen. Daarbij doelde dhr. Barn hard op het intergemeentelijk gesprek over de oprichting van een Flakkees openbaar lichaam, maar vooralsnog valt het hem op dat de deelnemers aan het gesprek er veelal ter glorie van de eigen beperkte omgeving zitten. Dhr. Barnhard die trouwens vond dat in de raadzaal geen boodschappen-, maar zaken behoren te worden gedaan, had in zijn beschouwing naast de opvallende zaken best ook wat kleingoed bij elkaar gesprokkeld. Opvallend was dat hij sprak over de politiegroepjes op het eiland, elk te klein voor tafellaken en te groot voor servet, de kleine brandweer- korpsjes, waarom toch nog eens over de mogelijkheid van concentratie moet worden nagedachten dan, natuurlijk, de huisvuilverwerking die meer en meer geld kost. 't Zou de PvdA lief zijn wan neer de tarieven in directer relatie zou den kunnen worden gebracht met de individueel aangeboden hoeveelheid huisvuil. Zo'n systeem is al wel tech nisch te reaUseren, wist dhr. Barnhard. Graag zou dhr. Barnhard het aansturen op een jachtverbod in de gemeente, want absurd noemde hij het dat in de omrin gende schone natuur gejaagd wordt. Op het investerings- en dekkingspro gramma een krediet van 600.000,- op te voeren voor verbetering van het zwembad „de Singel" achtte dhr. Barn hard een sprong in het diepe te zijn. Zijn visie op het vluchtelingenwerk vormde het slot van de PvdA beschou wing. Oostflakkee telt 30 asielzoekers, „maar", zei dhr. Barnhard: „ondanks allerlei pessimisten zijn de vrouwen nog steeds niet gemolesteerd en hebben die „anderen" geen enkele negatieve invloe den in de dorpen gehad. De vluchtelin gen hebben hier, zoals ze dat nodig hadden, veiligheid gevonden. Dat stemt tot dankbaarheid, vooral aan diegenen die zich hier enorm voor hebben in gezet". Het CDA De alg. beschouwing van het CDA, gele zen door dhr. M. D. de Wit was mild getoonzet, maar wat wil je ook met „een prachtig gemeentekantoor waarvan je de ramen al op grote afstand ziet glim men". Vragen waren er over de moge lijkheid zwaar verkeer uit de dorpen te weren, ze zeker het parkeren te verbie den en over de Volkstuin„beweging" omdat het best eens zou kunnen zijn dat voor velen de tuingrond a 0,45 per m^ te duur is geworden. Ook in het CDA zorg om de toename van het aanbod van huisvuil en de dien tengevolge sterke verhoging van de kos ten. Een ernstig onderzoek werd ge vraagd naar de mogelijkheid elke aan geboden container te wegen. De SGP Dhr. J. H. van Dam legde in de beschou wing van de SGP fractie getuigenis af van de goedertierenheid en verdraag zaamheid Gods en Zijn verdragende lankmoedigheid die ervoor heeft ge zorgd dat hij het geluid van de SGP al 25 jaar heeft mogen laten klinken. Diep betreurde dhr. van Dam het dat de laat ste sporen en kenmerken van een chris telijk volk verloren gaan en het mense lijk leven als een wegwerpartikel gewor den is. Van harte riep dhr. van Dam dan ook tot een wederkeren naar de Heere op. In het praktische deel van zijn beschou wing nam dhr. van Dam het op voor een gelijke behandeling van de onderschei dene woonkernen, terwijl nu de klacht bestaat dat sommigen als stiefkinderen worden behandeld. Hij hoopte dat B en W op korte termijn laten zien dat het ook hen ernst is met de kernen, zodat de door dhr. van Dam genoemde onrust kan worden wegge nomen. De WD De grote grief van de WD verhaalden we al aan het begin van dit beknopte ver slag; later in de vergadering zou daar nog over gesproken worden al wenste de voorz. drs. de Vos zijn handen daarom trent in onschuld te wassen. Toch zou de WD fractie graag een soort van rond vraag ingesteld zien om de mogelijkheid voor individuele raadsleden zich te laten horen te vergroten en op de aktua- liteit in te kunnen haken. Een „uiterst beschamend" artikel in het schippersblad „Schuttevaer" over de vermeende ondiepte van de havengeul had dhr. Bax zich nog al aangetrokken en er waren van WD zijde ook weer de waarschuwingen tegen de verhoging van het uitgavenniveau waarvan in later jaren het onvermijdelijk gevolg zal zijn, wellicht voor een nieuw college, dat tot forse verhoging van de belasting zal moeten worden overgegaan. We hebben, mede terwille van de beperkte ruimte de weergaven van de beschouwin gen summier gehouden. Onderstaand een impressie van de beantwoording van de meest opvallende vragen door het Col lege Beantwoording De beschouwingen werden door de Col legeleden beantwoord; het eerst door de voorz. drs. de Vos die naast de wat „zurige" opmerkingen ook „een rede lijke tevredenheid" had geproefd. Wat geschrokken was de voorz. van dhr. Bax's (WD) bewering zich wel eens oppositioneel op te moeten stellen; niet dat alle 13 raadsleden het altijd en in alles eens zouden moeten zijn, maar steeds moet de gezamenlijke verant woordelijkheid in het oog worden ge houden, zo maande de voorz. De ge meenteraad is een bestuurs-, en geen controlerend orgaan waarom in de raad geen oppositiebeweging behoort te zijn. De voorz. meende overigens vast te kun nen stellen dat de verhoudingen in de raad op een enkele botsing na redelijk goed te noemen is. Het College heeft het voornemen de raad (nog) nauwer bij de voorbereidingen tot besluitvorming te betrekken. Het lijkt erop dat in de februari-verga- dering een voorstel zal worden gedaan m.b.t. de deelname aan het te stichten Samenwerkingsorgaan. Het College meent dat er substantiële zaken die een gezamenlijke aanpak verdienen, naar dit orgaan overgeheveld zouden moeten worden. De automatisering ter secretarie staat - aldus de voorz. - nog in de kinderschoe nen, waarom niet verwacht mag worden dat er van vermindering van arbeids plaatsen sprake kan zijn. Er vindt nog steeds een autonome groei van taken voor de gemeenten plaats; de gemeente heeft moeite die op te vangen binnen het huidige bestand, al kan automatisering best leiden tot een meer efficiënte aan pak van de organisatie. Het nieuwe gemeentekantoor zal de burger niet voordeel in baar geld opleve ren, zo gaf de voorz. toe, maar zeker is er van een betere service sprake. Nader ging de voorz. in op de uitkomst van het CNV-onderzoek naar de hoogte van belastingen en retrebuties voor de burgers in de diverse gemeenten; hij had over de juistheid zijn twijfels omdat appels met peren en peren met pruimen worden vergeleken. De „duurste" ge meente zou Oostflakkee zijn. Goede- reede heeft een relatief hoge Onroerend Goed opbrengst, zoals haar wacht van de Kabbelaarsbank waar de gemeente Goedereede niets voor heeft hoeven doen. Voorts kent Goedereede een aan- zienklijke opbrengst recreatiebelasting, zo las de voorz., maar anderzijds heeft Goedereede geen vaste bibliotheek. „Wij geven naar verhouding meer uit aan bepaalde welzijnsaktiviteiten", was dan ook zijn konklusie; onjuist vond de voorz. het daarom een vergelijk alleen maar te baseren op wat het de burger kost. Sprekend over de vragen m.b.t. de Open bare Orde en Veiligheid wees de voorz. erop dat op Goeree Overflakkee de Rijkspolitie funktioneert. De burge meesters kunnen weliswaar adviezen uitbrengen maar geen besluitvorming plegen. Of de regionale samenwerking in politieregio's zal uitmonden in een andere opzet kan slechts worden afge wacht. De idee waarvan de politie-aktie een gevolg was, achtte de voorz. overi gens een juiste, maar in zijn uitwerking is die niet acceptabel als gerealiseerd wordt dat dat ten koste van de bezetting zou gaan. Konklusie van de voorz. was dan ook dat binnen de regio tot schaal vergroting van de politie moet worden gekomen. Een groep van 13, zoals die van Oostflakkee, kan nauwelijks de basispolitiezorg aan de bevolking ga randeren. Tot een gesuggereerde concentratie van de brandweer zag de voorz. vooralsnog geen mogelijkheden maar elke brand- weerdeskungie die beter meent te weten is tot een gesprek uitgenodigd zijn. Jachtverbod? Een algeheel jachtverbod, zoals door dhr. Barnhard gewenst lijkt ging het College wel wat ver en zéker geldt dat, zo wdst de voorz. uit een recent gesprek, voor de standsorganisaties. Er kan mis schien wat regulerend worden opgetre den en zéker kan er tegen gewaakt worden dat er excessen plaats vinden. Die zijn de voorz. overigens niet bekend. Het leek de voorz. dat de jagers niet uit zijn op een totale „afschot", maar tot een juiste regulering van het wildbestand willen komen. Een „wat moeizame zaak" is de reali sering van een bedrijfsverzamelgebouw. Er zullen de komende weken met poten tiële beleggers gesprekken worden ge voerd, die wellicht tot realisering mogelijkheid bieden. Als dhr. J. H. van Dam wilde de voorz. niet de andere dorpskernen dan Oude Tonge als „stiefkinderen" betitelen; er is - aldus de voorz. - niet te konstateren dat die dorpskernen achter zouden lopen. Er wordt b.v. aan 't Centrum te Ooltgensplaat 8 ton verspijkerd. Graag staat de voorz. voor ideeën open, maar zelf zou hij absoluut niet weten hoe méér leven in de Ooltgensplaatse brou werij geblazen kan worden dan via de recreatie en dat kan concessies doen aan bepaalde levenssferen, zo moet worden erkend. Dat niet te doen kan gevolgen hebben voor een verdere terugloop. Rondvraag? De Rondvraag werd in 1972 geschrapt, zo werd opgemerkt op de vraag van dhr. Bax. De gedachten gaan uit naar het inlassen van wat de voorz. noemde een „aktueel vragenuurtje" aan het begin van de raadsvergaderingen. Dat zou opgenomen kunnen worden in een straks te wijzigen reglement van orde. Haven Oude Tonge Over de havengeul in Oude Tonge wordt - aldus weth. Poortvliet - naarstig over leg gepleegd met Rijkswaterstaat, die de gemeente een produkt heeft afgeleverd. Peiling van november 1988 laat zien dat de kwaliteit van de geul t.o.v. 1987 verbe terd is. De vraag, kan gesteld worden of de scheepvaart de juiste route weet te vinden. Mogelijk dient de bebakening te worden aangepast, overwoog weth. Poortvliet. Helderheid moet komen over de vraag voor wie het onderhoud -, en voor wie de zorg voor de bebakening is. Er zal uiteraard naar gestreefd worden de haven voor alle doelgroepen, ook de beroepsvaart, bereikbaar te houden. Het weren van vrachtwagens uit de ker- nen werd door weth. Poortvliet niet geheel beaamd; er zal altijd sprake moe ten kunnen zijn van verzorgend vervoer. Wel dient tegen overlast gewaakt te wor den. „Onnuttig" aanwezig zijn van vrachtwagens moet via parkeerexces- senverordening geregeld worden. Door het College wordt aan het creëren van alternatieve parkeermogelijkheid ge werkt. Weth. Poortvliet ontkende dat „de Grut terswei" een te dure accomodatie is. Getracht moet worden een optimaal rendement te behalen en dhr. Poortvliet heeft dan ook de indruk dat het samen gestelde aktiviteitenprogramma goed aanslaat. In Oude Tonge, aan de Herendijk, is zwaar verontreinigde grond zodanig bewerkt en opgeslagen dat het College gemeend heeft daarin in te moeten grij pen. Het College had een proces voor ogen, maar de eigenaar heeft gemeend zelf in te grijpen: de kosten van dat eigenzinnig handelen mag - aldus weth. Poortvliet - niet op de bevolking worden afgewenteld. De manier waarop sane ring van de verontreinigde grond zal plaats vinden zal mede afhangen van de toekomstige bestemming. Vuilverwerking Het probleem van de verwerking van huisvuil vormde in de beantwoording van weth. Poortvliet een aangelegen punt. In Oostflakkee wordt een dek kingspercentage van 80% aangenomen, terwijl de huidige begroting nog niet tot 70% reikt. Er van uitgaand dat het op termijn tot eerlijke verdeling van kosten kan ko men (d.m.v. weging) is het de vraag of het gemeentebestuur bereid is daarop te wachten, op weging en registratie. Be langrijker achtte weth. Poortvliet het dat er nog onevenredig veel vuil wordt aan geboden dat niet in de container thuis hoort. Wanneer inwoners zich zouden beperken tot wat er écht inboort zou er een probleem minder zijn. Ondanks de gegeven voorlichting en geboden subsi dies lukt het niet, betreurde dhr. Poort vliet. Een deel van de beantwoording - „het vullen van de gaatjes", noemde hij het - was aan weth. C.L.M, de Wit. Niet gemakkelijk, vooral waar het ging om de bekostiging van het onderwijs, volgens dhr. de Wit is dat namelijk te voorzien omdat het Ministerie van Onderwijs „zo'n moeilijk Ministerie" is van het welk je niet weet wat ze steeds weer voor schotelen. De ambtenaren van het Mi nisterie van Onderwijs kun je - aldus dhr. de Wit - met aandrang niet meer benaderen, zeker niet telefonisch omdat ze toch al gekgebeld worden. Verwacht mag worden dat in 1989 de beschikking voor de bouw van de nieuwe MAVO ont- Aan het eind van de gistermid- g dag in Goedereede gehouden raadsvergadering heeft burg. g Van Velzen mededeling gedaan g g van de ontvangen toezegging S dat H.M. Koningin Beatrix op g Koninginnedag 1989 in Goede- g S reede zal zijn. Het stadje Goe- dereede mag zaterdag 29 april S in de ochtend een uur op de g koninklijke aanwezigheid re- kenen. De Vorstin zal ook een bezoek aan Oud-Beiierland in haar g programma opnemen. g vangen zal worden. Kans lijkt er te zijn op de binnen niet al te lange termijn de Stichting van een MTO in Oude Repliek Na gehouden schorsing, waarin de frak- ties gelegenheid tot beraad werd gege ven, was opnieuw het woord aan de raad, een gelegenheid waarvan goed gebruik werd gemaakt, vooral door dhr. Barnhard (PvdA). Daarin had hij het nog over een beschamende vertoning van „nette" heren met dikke Mercedes- sen en geschoten hazen met de kopjes omlaag. Ook over veronderstelde ko mende ovgerschrijdingen liet dhr. Barn hard zijn mening gelden: „die komen niét; dat hebben we vorige week afge sproken!" Dhr. P. v.d. Ree (WD) maakte nog eens zijn twijfels duidelijk over de degelijk heid en haalbaarheid van de Meerjaren- begroting omdat z.i. daaraan een gede gen afweging ontbreekt. Een consistent beleid en afgewogen prioriteitstelling is het wat de WD verlangt; weliswaar is de gemeente slechts 9500 mensen groot, maar ze is ook werkgever waarom con tinuïteit geboden is. De hoogste lasten voor de burger van Oostflakkee in verge lijk met overige Flakkeeërs werd door dhr. Bax nog eens aangevoerd: „dank je de koekoek", zo wimpelde hij de tegen argumenten van de voorz. af; „die andere gemeenten hebben met hun lagere lasten toch maar elk een over dekt zwembad". Sleeptros Dhr. Bax twijfelde aan de juistheid van het gegeven dat de Oude Tongse vaar geul diep genoeg is. „Laatst moest een beroepsvaarder worden losgetrokken met een tros van 1100 meter, de langste die ooit in de Nederlandse sleepvaart is gebruikt", wist dhr. Bax. Verheugd toonde hij zich ook over de promotie door weth. Poortvliet van het gebruik van het Openbaar Vervoer: „voortaan geen kilometervergoeding meer maar een jaarkaart", veronder stelde hij. Dhr. M.D. de Wit, hij begreep dat dhr. Barnhard geen jager is, maar het gewel dig aantal ganzen dat op de landerijen „valt" en die kaalvreet doet de gedupeer den wel anders denken.... Aan een jacht-' verbod blijkt overigen niet te denken; er zal zelfs mee moeten worden gerekend dat de gemeente jachtrechten verleent voor de dorpsbosjes die in het kader van de ruilverkaveling tot stand komen teneinde schade aan landbouwpercelen te voorkomen. Vastgesteld 't Was rond elf uur gisteravond dat de begroting - met een post Onvoorziene van 2,5 ton - kon worden vastgesteld. Ook werd akkoord gegaan met de Meerjarenbegroting. Géén belastingverhoging, mits De Oostflakkeese burger heeft het in eigen hand of per 1 april 1989 de reini gingsrechten met 12% worden verhoogd. Met de stemmen van WD en SGP tegen werd in principe tot die verhoging beslo ten, maar dat onheil kan worden afgewend wanneer op die datum blijkt dat het aan bod van huisvuil aanzienlijk is teruggelo pen. Een gehouden onderzoek heeft namelijk uitgewezen dat 48% van het aan geboden vuil niet in de container thuis hoort; er bleek zich 10% chemisch afval en ^as, 12% oud papier en 26% groente- en tuinafval in te bevinden. B en W zullen zich tot verhoging van het tarief gedwongen zien wanneer de burger zich daarin niet betert. Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Uitslagen van 12 december 1988: Dammen: J. van Koppen - C. Akershoek1 - 1 P. van Dam - J. VisbeenO - 2 A. Meijer - K Tanis1 - 1 L. Moerkerk - C. Tanis1 - 1 K Voogd-Tanis - J. WesthoeveO - 2 C. Mierop - J. MoerkerkO - 2 G. Tanis - H. Tanis2 - O Schaken: J. Soeteman - P. A. DerrezV2 - Vi P. Westhoeve - W. van Geelen ..>h - Vi N. van Doom - P. WesthoeveO - 1 J. van Huizen - E. Santifort1 - O L Grinwis - M. BreenVi - V2 A. J. Kastelein - A. C. BaasO - 1 W. Breen - C. Wassenaar1 - O SOMMELSDIJK Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Natio naal Schoolonderwijs te Sommelsdijk vraagt een voor een volledige formatieplaats De grondslag van de..School met de Bijbel" is de Bijbel, vervat in dedrieFor- mulieren van Enigheid. In een nieuw gebouw wordt lesgegeven aan 270 leer lingen. Dit aantal zal volgens de prognoses de komende jaren verder omhoog gaan. Er wordt hoofdzakelijk met nieuwe methodes gewerkt. Leer- en hulp middelen zijn in ruime mate aanwezig, her extra hulp nodig, dan zijn er bijna altijd wel ouders die willen helpen. Sommelsdijk ligt op het mooie eiland Goeree-Overflakkee, op nog geen 50 km. afstand van Rotterdam. Wij zoeken iemand die: - de grondslag van de school onderschrijft en lid is van één van de volgende kerken: N.H. (GG), Ger. Gem. of Chr. Oer.; - met plezier les geeft aan kinderen; - goed met de andere collega's kan en wil samenwerken; - zich buiten de schooluren aktief en positief wil inzetten. Alle overige informatie kunt u inwinnen bij de dir. dhr. T. Steenbeek, tel. 01870 - 2110 (school), 01870 - 6251 (privé), of bij de adj. dir. mej. L. Korteweg, tel. 01873 - 1447 (privé). Belangstellenden worden uitgenodigd om binnen 10 dagen hun sollici tatie te richten aan de secretaris van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs, dhr. J. H. Koppelaar, Jacob Banestraat 6, 3245 AJ Sommelsdijk. Ook studenten die dit cursusjaar hopen te sla gen, worden uitgenodigd om mee te solliciteren. Zondag 18 december 1988 Vierde Adventszondag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk. Woensdag 21 december: 19.30 uur ds. W. J. op 't Hof Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lees- dienst Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. J. W. Doff Doopsgezinde. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht en 18.30 uur ds. H. Westerhout, bedie ning Heilige Doop. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codéel^xtra kollekte kerkvoogdij Ger. Kerk 10.00 uur leesdienst en 17.00 uur dhr. A. v.d. Schee MELISSANT Herv. Gem. 10.00 uur ds. C. Oorschot, Dordrecht en 18.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel; extra kollekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur student G. M. de Leeuw Ger. Kerk 9.30 uur kand. W. Dij- kema, Almkerk en 17.00 uur kand. G. J. Robbemond Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. L Hoornaar en 18.00 uur ds. A. Kastelein; extra kollekte diakonie (Armenië) Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. van den Bom, Spijk en 18.00 uur ds. T. E. van Spanje; extra kollekte quotum Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student G. M. de Leeuw, Rotter dam. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte St. Schuilplaats Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. A. de Lange Rem. Ger. Gem. 10.00 uur mevr. ds. Boey- inga, Dordrecht Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. H. J. v.d. Steen, Rotterdam. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt en 18.00 uur ds. K ten Klooster; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student P. Melis, 's-Gravenzandê Ger. Kerk 10.00 uur ds. v.d. Hoek en 17.00 uur ds. R. Kamermans Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. J. P. v.d. Wal. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. L. Schaafsma, Doom- spijk; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte onderhoud gebouwen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. F. Kaars, Papendrecht en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte restauratiefonds Ger. Gem. 10.00 (H.A.) en 18.00 uur ds. J. Koster. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. H. van Kooten en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kol lekte diakonie en zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur student P. Melis Ger. Kerk 10.00 uur dhr. P. Bout en 18.00 uur ds. A. J. Krol. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. L. Ruijgrok, Amemuiden; extra kol lekte kerk Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur drs. W. Venema. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. van Wier, Kampen; extra kollekte verwarming Ger. Gem. 19.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur dhr. van Lambalgen. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur drs. van Klaveren, Mid delburg. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. YERSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. P. Kolijn. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk (v.m. bediening H.D.) Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 9.45,14.15 en 18.15 uur leesdienst. MIDDELHARNIS Beroepen Op de ledenvergade ring der Ger. Gemeente werd uit het gestelde dubbeltal ds. J. Karels uit Rijs- sen en ds. G. Mouw te Genemuiden, laatstgenoemde predikant beroepen. Vrijdag en zaterdag 16 en 17 december: KERSTLUXvoor maar 1.00 KERSTSTOL500 gram 5.00 KERSTSTAVEN100 gram 2.35 SCHUIMKRANSJES100 gram 2.00 Kersttimpen met en zonder spijs Worstebroodjes Stokbrood Harde broodjes enz. enz. Oostdijk 19 Appelmarkt/Passage Voorstraat 5 SOMMELSDIJK ZIERIKZEE DIRKSLAND e^ eH cK CM oo eva eva SaAbcvocvacMoocvaco eva eva eva eva eva

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 2