Verliefd stel betrapt. Ou'i^ro Inwoner Middelharnis schrijft Prov. over gevaar op paralelw^eg ■^si-ki'S Kerstzangavond 01877-1309 Abonnementsgeld géén verhoging VERWERS auto's fionii^jefnan Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink Diakonale Werkgroep „Samen Dienstbaar" Kerstviering leerlingen Chr. School Traditionele icerstnaclitdienst in Stellendam Dhr. G. J. M. Appelman, dir. Rabobank, benoemd te 's-Gravendeei Kerstzangdienst in Goedereede huÊbveéMse Mercedes-Benz Kerstviering ouderen Ooltgensplaat e.o. Kerstzangdienst met ruim 200 medewerl(enden CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KARELS AUTOSCHADE Langeweg 30 - Nieuwe Tonge Telefoon 01875-1396 Voor het verrichten van groot en klein electrotechnlsch installatiewerk Bieden wij: voor alle taxaties o.g. MUS Dirksland Voor onderhoud van uw Autobedrijf A. J. van Rumpt AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER RENAULT-dealer B en W Tholen tegen lening van de PZEM aan tv-kabelnet Dirksland, 01877 - 1357 61e Jaargang VRIJDAG 16 DECFMBER 1988 No. 5759 Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Het zal de duizenden op Goeree Overflakkee die Eilanden Nieuws voor geen geld zouden willen mis sen deugd doen te vernemen dat een abonnement volgend jaar niet duurder zal zijn dan in de vier vóórgaande jaren. Voor niet meer dan zes en veertig gulden komt ons blad tweemaal per week bij U binnen, aktueel en welverzorgd en gelezen tot in de verste uithoe ken van het eiland. In de 61 jaar van zijn bestaan groeide Eilanden Nieuws uit tot een krant die gewaardeerd en gerespecteerd wordt en daar zijn we blij en dankbaar om; we voe len ons daarom ook verplicht aan onze abonnees. Adverteerders vinden in ons blad een uitstekend medium. Hün be langstelling en die van onze dui zenden abonnees maken het ons mogelijk het abonnementsgeld tot 46,- te beperken. Het zou ons lief zijn wanneer u het abonnementsgeld voor een heel jaar tegelijk 46,-) over zou willen maken, maar wanneer dat bezwaarlijk zou zijn kan het ook per halfjaar of per kwartaal wor den voldaan. Ons gironummer is 167930, het Banknr. bij de Rabobank Middel hamis is 3420.01.108. Hartelijk dank voor Uw reacties! OOLTGENSPLAAT De Kerstviering met de leerlingen van de Chr. Basisschool „De Hoeksteen" te Ooltgensplaat zal D.V. gehouden wor den woensdag 21 december a.s. om 7 uur nam. in de Ned. Herv. Kerk. Het pro gramma, o.a. zingen, declameren. Schrift lezing, het spelen op de melodica en dwarsfluit, etc. zal geheel door de kinde ren verzorgd worden. Organist is de heer Kees van Eek. Alle ouders en andere belangstellenden zijn hartelijk welkom. Half op de provinciale weg Sommelsdijk - Nieuwe Tonge stond een zwaar beschadig de auto. De wagen zat frontaal behoorlijk in elkaar en ook het dak vertoonde f linke scha de. Toen Hans Bruggeman, chef-werkplaats bij Karels Autoschade, om half acht naar de zaak reed, ontdekte hij als eerste de schade auto. Nou, nou die heeft een flinke klap ge had, en ook nog over de kop geslagen, zo overdacht hij. Binnenin viel niets te zien; alle ruiten waren dik beslagen. We zullen dat ge val maar snel weghalen met onze auto ambulance want hij staat hier knap gevaar lijk, besloot Bruggeman kordaat. Tien minu ten later was de hulpdienst ter plekke. Om zichtig hees men de schade-auto op de trai ler die vervolgens koers zette naar Karels' werkplaats. Nadat de wagen weer op z'n eigen wielen was gezet gebeurde er iets heel vreemds. Het ding schommelde een beetje. Bruggeman sprong eropaf en rukte eerst aan het ene en toen aan het andere portier. Door de beschadigingen zat de boel echter muun/ast. 2o stond daar dan de mysterieuze auto met zwaar beslagen rui ten als een onneembare vesting. Hij schom melde nog steeds. De koevoet, riep iemand, haal de koevoet. Bruggeman stak het werk tuig tussen één der deuren die met een droge knars opensprong Er ligt een ge wonde op de achterbank, ikgeloof zelfs dat het er twee zijn! En ja hoor, langzaam krab belden een jongen en een meisje uit de ver frommelde auto, haren en kleren gladstrij kend. Goedemorgen heren, ik stel u voor mijn geliefde Julia, mijn naam is Romeo. Wij zijn vannacht geslipt en over de kop gesla gen; de portieren konden niet meer open en de kachel werkte niet. Toen hebben we ons maar aan elkaar verwarmd. Bruggeman dacht aan z'n eigen jeugd en ontstak in een bulderende lachbui. Jullie stonden echter gevaarlijk zo half op de rijbaan, maar met onze auto-ambulance was dat probleem snel opgelost En nu koffie voor onze Romeo en Julia. Als in een modern sprookje zat het hele spul in de kantine na te genieten van een hoogst grappig voorval dat zoveel kleur geeft aan de grauwe routine van alledag! Zaterdag 24 december zal in de Ger. Kerk weer de Kerstnachtdienst worden gehouden, waarbij u van harte wordt uitgenodigd. Medewerking wordt verleent door: Een ensemble van muziekver. De Hoop. De cantory van de Ger. Kerk, onder leiding van Gerrie Mechielsen. Declamatie: Pie Kreeft. Orgel: Koos Mechielsen. De dienst wordt geleid door ds. van Westenbrugge. De kerk gaat open: 22.15 uur. De samenzang begint 22.45 uur. OOLTGENSPLAAT STAD AAN 'T HARINGVLIET Met ingang van 1 februari 1989 is de heer G. J. M. Appelman, directeur van de Rabobankorganisatie te Oolt- gensplaat-Stad aan 't Haringvliet in gelijke funktie benoemd aan de Rabo bank te 's-Gravendeel. De heer Appelman, geboren te Utrecht op 14 november 1946 kwam in dienst bij de Rabobankorganisatie op 1 maart 1967. Op 1 augustus 1975 volgde zijn benoeming tot directeur van de Rabo bank te Stad aan 't Haringvliet en op 1 juni 1979 tot directeur te Ooltgensplaat. Na de fusie van beide banken op 1 sep tember 1979 werd de heer Appelman benoemd als directeur van deze gefu seerde banken. Vanaf genoemde datum tot heden heeft de bank een sterke groei ondergaan. Het balanstotaal 1 september 1979 was ongeveer 40 miljoen gulden. Het huidige balanstotaal bedraagt ongeveer 72 mil joen. In genoemde periode is het perso neelsbestand opgelopen van 10 naar 14 personen. De heer Appelman heeft in 1981 de ver bouwing van de bank te Ooltgensplaat meegemaakt en gestimuleerd en in 1986 de verbouwing van het bankgebouw te Stad aan 't Haringvliet. In 1984 had onder zijn leiding de 1 e fase van de auto matisering plaats, en in 1986 de 2e fase, n.l. de invoering balieterminals. Het kantoor te 's-Gravendeel heeft een personeelsbestand van 28 medewer kers. Op D.V. donderdag 22 december 1988 om 19.30 uur is er in de Ned. Herv. Kerk te Goedereede een kerstzangdienst. Voor deze zangdienst is het jongeren koor „Laudate Deum" uit Ridderkerk uitgenodigd. Dit koor staat onder lei ding van M. Mans en wordt begeleid door J. Belder. Het Chr. Kinderkoor „Goedereede" o.l.v. mej. J. Wolfert zal een aantal kerst liederen zingen, op de piano begeleid door T. A. van Kooten. Verdere medewerking wordt verleend door mevr. A. van Koppen (declamatie) en Els van Splunder (solozang). De meditatie wordt verzorgd door ds. Westerhout. MIDDELHARNIS Op D.V. dinsdag 20 december a.s. zal er in de Chr. Ger. Kerk aan de Hoflaan te Middelharnis een kerstzangavond wor den gehouden. Aan deze avond zullen medewerken: het Chr. Flakkees Mannenkoor o.l.v. dhr. J. de Geus; de Chr. Gem. Zangver. der Ger. Gem. „Canticum" te Middel hamis o.l.v. dhr. H. Vermeulen; het kin derkoor „Zingt nu den Heer" te Middel harnis o.l.v. dhr. P. Wessels. De plaatselijke predikant ds. A. Baars zal deze avond openen en een korte meditatie houden. Naast deze koorzang is er ook plaats ingeruimd voor samenzang, begeleid door de organist Kees van Eek. Er zal deze avond een kollekte worden gehouden waarvan de opbrengst be stemd is voor de bestrijding van de onkosten van de verbouwing van de kerk. Deze avond begint om 7.45 uur en de toegang is vrij. Houdt deze avond vrij, wij rekenen op uw komst. Het bestuur C.F.M. Ruim 40 jaar ervaring in Licht, kracht, zwakstroom- signaal-, alarm-, geluids installaties enz. vakbekwame medewerkers, die gebruik maken van de nieuwste technieken ontwerpen en tekenen in eigen beheer, daardoor een goede kwaliteit voor een zeer redelijke prijs. voomOe zdierheul VINGERLING 3-MIDDELHARNIS-TEL 01870-2518 Klinkerlam 3244 8D Nieuwe Tonge Tel. 01875-2235 Het betrouwbare adres voor uw 2e handis auto! Molendijk 85, Stad a.h. Haringvliet Tel. 01875-1553 Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanielaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 FOTO - FILM - BEPOHTAGE - VIDEO - COMPUTER f1T'!l.1IJ«H«| CD C3 tI II I voor J Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: J l C. Breen, 01878 - 2496 i^i>.if ifi^if Iff. ifif. 4.4. If l^ 4-im. If ^^ifjf It ^.if 4-in Een inwoner van Middelharnis, als fietser frequent gebruiker van de parallelweg tussen Middelharnis en Oude Tonge, heeft zijn zorg over de hem en een groot aantal schoUeren bedreigende verkeerssituaties ver woord in een dringende oproep aan het Provinciaal bestuur daartegen maatregelen te nemen. De inhoud van het schrijven luidt: Geacht bestuur, Als bijna dagelijks gebruiker (wielrijder) van de parallelweg langs de provinciale weg tussen Middelhamis en Oude Tonge breng ik hierbij het volgende onder uw aandacht Zoals u bekend zal zijn wordt deze parallelweg dagelijks gebruikt door honderden leerlingen die de scholen te Middelharnis bezoe ken. Ook in de richting van Oude Tonge is dit gebruik enorm toe genomen tengevolge van de vestiging van de MEAO aldaar. Naast deze wielrijders wordt de weg uiteraard ook gebruikt door het landbouwverkeer waarvan de breedte vaak 3 meter of meer is. Het behoeft geen betoog welk levensgevaarlijk gemanouvreer zulks regelmatig voor de wielrijders meebrengt. Het grootste probleem is echter het steeds meer toenemen van het autoverkeer op deze parallelweg in beide richtingen. Dit verkeer raast met zeer hoge snelheden kort langs de fietsers. Snelheden van boven de 80 km zijn daarbij beslist geen uitzondering. Het grootste gevaar is hierbij dat de fietser dit verkeer niet hoort aankomen in verband met het constante verkeerslawaai op de Vanuit de auto maakten we een momentopname van het gebruik van de parallelweg. provinciale weg naast de parallelweg. De reden van een toename van het autoverkeer op deze parallelweg is o.a. de realise ring van de nieuwe afslag/kruising naar Middelhamis. Veel autoverkeer richting Oude Tonge gaat deze kruising met name tijdens de spitstijden mijden en de autobestuurder neemt direct de parallelweg richting Nieuwe Tonge. Veel personeelsleden van de bedrijven te Nieuwe Tonge maken dan ook rechtstreeks gebruik van de parallelweg terwijl zulks beslist niet nodig is. Ik dring er bij u op aan deze levensgevaarlijke situatie op zeer korie termijn een eind te maken door het nemen van maatregelen voordat er slachtoffers vallen. U heeft in deze als beheerder van de weg een zware verantwoordelijkheid. Gedacht kan hierbij worden aan een maatregel zoals deze ook tussen Ooltgensplaat en Oude Tonge geldt Deze maatregel moet destijds eveneens een reden hebben gehad. Uit naam van allegebmikers (fietsers en landbouwverkeer) van de betreffende parallelweg zal ik u zeer erkentelijk zijn voor een door u te nemen positief besluit Uw berichten zie ik tegemoet Inzender heeft de Gemeentebesturen van Middelhamis en Oostflakkee, het Waterschap en de politiecommandanten gevraagd zijn schrijven te ondersteunen. SINT ANNALAND Financiële medewerking door de PZEM aan de totstandkoming van een Zekatel-kabelnet betekent oneigenlijk gebruik van middelen die door de Zeeuwse bevolking via de leve ring van gas en elektra zijn opgebracht. Het gemeentebestuur van Tholen heeft bezwaar tegen de manier waarop de PZEM het kabel net denkt te gaan exploiteren. Het college van B en W van de gemeente Tholen vragen dan ook aan de gemeenteraad zich achter het standpunt van de Thoolse vertegenwoordi ger in de PZEM-raad van het bestuur te scha ren, die het onjuist vindt dat de PZEM Zekatel geld wil lenen tegen zes procent rente. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van maandag 19 december komt de stand puntbepaling aan de orde. Het rentepercen tage van zes ligt, volgens Tholen, onder de marktrente, waardoor Zekatel wordt bevoor deeld. Als het dan nog zo zou zijn dat alle Zeeuwen daarvan konden meegenieten, was het nog acceptabel, maar waar de PZEM van een aansluitingspercentage van 85 procent, heeft Tholen de ervaring dat slechts 35 pro cent van de huishoudens op de kabel wil wor den aangesloten. De andere 65 procent betaalt dus, volgens B en W van Tholen, mee voor iets wat ze niet willen. De gemeenteraad behandelt tijdens de op maandag 19 decem ber te houden raadsvergadering, die om 14.00 uur (twee uur) in het gemeentehuis in Sint Maartensdijk begint, ook de aangepaste con cept, van de notitie Volkshuisvesting, waarin vooral de kwaliteit van het Thoolse woning- beleid de gemeente erg veel zorgen baart. Uitgaande van de diakonie van de her vormde gemeente te Ooltgensplaat wordt er getracht een „Diakonale Werkgroep" in het leven te roepen. Het doel is een groep gemeenteleden bij elkaar te krijgen die in samenwer king met de predikant en diakenen dienstbaar wil zijn in de gemeente. De vrijwillige werkzaamheden zullen bestaan uit: - bejaarden bezoeken; - langdurige zieken bezoeken; - praktische hulp bieden in onver wachte noodsituaties; - regelen van vervoer, bijvoorbeeld naar ziekenhuis of andere dringende zaken; - meehelpen bij aktiviteiten t.b.v. gemeente opbouw, enz. Er is reeds een kleine coördinatie commissie, onder verantwoordelijkheid van de diakonie, die een en ander in goede banen wil leiden. Over het „mee doen" en „meedenken" zijn er plannen om een aantal keren per jaar bij elkaar te komen om samen te bespreken hoe het diakonale werk verloopt; een thema/ gespreksavond bijwonen met b.v. de vol gende onderwerpen: Wat is diakonaal bezig zijn; omgaan met ouderen; rouw verwerking, enz. Op maandag 19 december om 20.30 uur zal er in „Elthato" een voorlichtingsbij eenkomst worden georganiseerd. Zie verder voor nadere bijzonderheden de folder die zondag j.l. vanuit de kerk kon worden meegenomen en die gelijk met „De Zaaier" is bezorgd. Op donderdag 22 december 1988 bieden de zangverenigingen Advendo en Jubi late, het jeugdkoor Jehosua en muziek vereniging U.D.I. in samenwerking met de plaatselijke commissie van de Stich ting welzijnswerk voor Ouderen „Oost flakkee" de ouderen van Ooltgensplaat en omstreken een KERSTVIERING aan. Dit jaar zal de kerstviering gehouden worden in de Gereformeerde kerk te Ooltgensplaat met koffiedrinken in ge bouw „de Magneet". Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. Aan deze avond wordt tevens medewer king verleend door ds. C, J. W. Verboom en ds. W. Venema. U bent van harte welkom. OOLTGENSPLAAT Nog even een herinnering aan de kerst zangdienst van heden vrijdagavond om 19.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te Ooltgensplaat. Ruim 200 personen hebben hieraan hun medewerking toegezegd. Het zijn de koren: „Middelharnis" uit Middelhar nis; „Soli Deo Gloria" uit Stad aan 't Haringvliet; Kinder- en groot koor „Jubilate" uit Ooltgensplaat en het koor „Jeduthun" uit Middelhamis. Een en ander onder leiding van de dirigenten Cor C. van den Heuvel en Ab Vroegin- deweij. Organisten zijn: Martin Mans en Ab Vroegindeweij. Verder zal ds. C. J. W. Verboom zijn medewerking verlenen. De toegang is vrij. Gezien het programma met een zo'n groot aantal medewerkenden be looft het een fijne avond te worden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1