Wrevel in Oostflakkees' gemeenteraad over extra ton voor 't Gemeentekantoor Het gedicht zij 15, hij 16 Predikbeurten Abonnementsgeld géén verhoging De Vier Jaargetijden Der Liefde Brandwondenmeesters in Dirksland Start Open school 55+ in Oude Tonge Jeugdwerk Nieuwe Tonge Bingopret Kuuroord op Schouwen Bijeenkomst YfC Geen kaarten meer voor uitvoering Messiah Uitslagen damvereniging „Denk en Zet" Biz. 2 ,EILANDEN NIEUWS" VRIJDAG 9 DECEMBER 1988 Wat een snoezig diertje toch, dat tij gertje dat gisteravond, in Oostflak kees' raadsvergadering door 't CDA werd losgelaten. Grrrr...., zo deed het quasi dreigend naar 't College, maar 't ging braaf weer af toen de baasjes genoeg hadden van deze opvoering en 't papieren tijgertje weer in z'n kooitje moest.... om vervolgens door de man tel der liefde aan 't gezicht te wor den onttrokken. Dhr. M. D. de Wit had met gevoel voor dramatiek voorgedragen wat de toom van hem en twee van zijn fractie genoten zo had doen ontsteken. Het College vroeg de raad een extra krediet van ƒ105.000,- voor N.B. het nieuwe Gemeentekantoor alsof het CDA niet bij herhaling verzekerd had dat het met kredietoverschrijdingen nou écht hele maal uit moest zijn? Nu weer zou de limiet van 4,7 miljoen, enkele maanden na ingebruikstelling nota bene, met ruim een ton worden overschreden: „....wij hebben daar ernstig tegen ge waarschuwd, maar wordt onze fractie nou wel serieus genomen?!" wilde dhr. de Wit nou wel eens van het College weten. Hij verheelde niet dat binnen zijn fractie het vertrouwen in het Col lege zwaar onder druk heeft gestaan en 't was dan ook pas na „ernstig overleg" dat besloten was met een groot deel van het voorstel in te stemmen, voor 90.000,- in plaats van 105.000,- omdat de aan leg van parkeerplaatsen a 15.000,- door het CDA werd uitgezonderd. Wanneer een pronte Plaatse huisvrouw een raadszetel zou hebben bezet zou 't niet gebeurd zijn wat de mannen nou wél was overkomen. „Mot 't niet schóón- gemaekt worre voorzitter?" zou ze bij de nadering van de ingebruikname van het nieuwe Gemeentekantoor stellig heb ben gezegd en er zou de mannen een lichtje zijn opgegaan. Met die kosten was n.l. geen rekening gehouden en zij vormden dan ook een portie van het gevraagde extra bedrag. Behalve schoon maakmateriaal moest er ook extra meu bilair worden aangeschaft voor twee nieuwe medewerkers en.... zo moest ook worden erkend, de kosten van de ope ning waren hoger uitgevallen dan be groot. „....had maar niet zoveel geld uitgegeven om te feesten, dan had het voorstel niet zo schrijnend overgekomen", mopperde dhr. C. Breeman (SGP). Ook hij herin nerde eraan bij herhaling op bewaking van het krediet te hebben aangedron gen. Nog in september zo herinnerde dhr. Breeman zich -^ was de raad verze kerd dat binnen de begroting werd gebleven waarom het thans gedane voorstel door dhr. Breeman met een donderslag bij heldere hemel werd ver geleken. „U had toch zeker niét ver wacht dat de raad vanavond als ap plausmachine voor het College zou funktioneren?", vroeg hij het College dan ook af. Dhr. Bamhard (PvdA) was wat milder van toon al had'ie best kritiek op het College, dat hij overigens als „bevriend" herkende. Niet fijn vond hij het dat de voorz. in informele kontakten met de frakties, bij niet akkoord gaan de moge lijkheid van een bestuurscrisis had geïnsinueerd. „Zo wordt er een span ning gecreëerd die er niet is, want wij willen u als bevriend college zeker niet wegsturen", maakte dhr. Bamhard dui delijk. Er had eerder met de raad gespro ken moeten worden, bleef dhr. Bamhard vasthouden en daar-, meer dan in het gevraagde bedrag bleek voor de PvdA fractie de pijn te liggen. Geen garantie De raadsvoorzitter burg. de Vos kon zich het raadsgevoelen wel indenken; het spijt het College evenzeer dat op nieuw bij de raad moest worden aange klopt, alhoewel opnieuw.? De twee ton die er eerder bij moest mocht niet als overschrijding worden aangemerkt om dat duidelijk moest zijn dat het aan de hand van het programma van eisen voor het toen beschikbare bedrag gewoon niet kón. Niet dat de voorz. het wilde ver- goeilijken, maar met de overschrijding die hij op 2% berekende viel het toch ook wel weer mee, vond hij. Alsof hij daar op gewacht had, zo rea geerde dhr. Bax (VVD) op dat gegeven, 't Mocht dan waar zijn dat het totaalbe drag met 2% werd overschreden, voor de post meubilering betekende het een overschrijding met 10% en voor de ope- ningskosten zelfs 40%. Volgens dhr. Bax hadden dat soort overschrijdingen voor komen moeten en kunnen worden. Zijn fractie was dan ook niet voornemens met het voorstel akkoord te gaan, liet hij weten. Tussen dhr. Bamhard en het College moest ook nog wat worden uitgepraat, want de raadsvoorz. ontkende dat de informele gesprekken gebruikt zouden zijn de raad te laten weten dat het Col lege op zou stappen als 't met het bedrag niet voor elkaar kwam. Het College had geen salamipolitiek willen spelen en het nu helemaal af willen maken door één krediet te vragen en niet steeds weer terug te hoeven komen. „De raad voelt zich genegeerd, we had den het samen op kunnen lossen, u had ons eerder medeplichtig moeten ma- Heel fijn dat een aantal lezers heeft gereageerd op de vorige week geplaatste oproep (in de rubriek „Met Raad en Daad") om de tekst van onderstaand gedichtje. We hopen er de vraagsteller een plezier mee te doen. Lente: Zij vijftien. Hij zestien de jaartjes van dromen, onschuldig rein Twee hartjes door Amor tesamen gekomen, omdat moest zijn Nog kort is het rokje, nog kort is het broekje van haar en hem Toch zoeken zij samen een rustig stil hoekje en zegt hij met bevende stem: Toe geef mij een zoen, doch zij antwoordt ontdaan: Foei daqt mag je niet doen, maar zij laat hem begaan. Ze doet of 't haar griefde Maar dra kust zij hem weer. Dat is de lente der liefde. Zomer: Vaak blijven ook zij die zo vroeg reeds begonnen, elkaar trouw Na jaren heeft hij haar geheel gewonnen, zij wordt zijn vrouw Hun liefde dan samen in banden gekluisterd, viert hoog getij Hij sluit zijn jong vrouwtje in de armen en fluistert, eerst nu ben je werkelijk van mij. Zij kussen elkaar met een vrolijke lach, en dat vele malen per dag. 't Zij vroeg of 't zij laat, kusjes moeten zij geven Nooit heeft men genoeg in de zomer van 't leven. Herfst: Dan komen er kinderen en zorgen 't ouderpaar Een kus in de avond, een kus in de morgen en daarmee is het klaar. Wanneer zij des avonds om 11 uur gaan slapen, dan zijn ze moe Hij ligt als een hooischuur te gapen en draait er zijn rug naar haar toe. Hij fluistert „nacht" vrouw en zij mompelt, „nacht" man. Hij draait er zich om en weet nergens meer van Dra rust ook de vrouw, doch eerst zucht zij nog even. Vroeger sliep je niet zo gauw, dat is de herfst van het leven. Winter: Nu zijn we in de winter van het leven getreden, vergrijsd is 't haar Dat zij elkaar kusten is lang reeds geleden voor 't gouden paar Doch op deze dag komt de herinnering weder, op het gouden feest. Zij lacht wat verlegen en hij zegt heel teder, ach vrouw wij zijn ook jong geweest Dan spitst hij de mond met geen tand meer er in. En zij drukt een kus op zijn stoppelige kin. Dan zegt zij ach heer, zulk een kusje gegeven, hebben wij lang niet meer. Dat is de winter van het leven. ken", aldus dhr. Barnhard. Ook dhr. v.d. Ree (VVD) mokte geducht over de geble ken disloyaliteit die het College ten opzichte van de raad zou hebben be toond. „U hebt altijd de schijn gewekt dat u de Comm. Alg. Zaken verantwoor delijkheid liet dragen, maar toen het financieel wat uit de hand liep hebt u de verantwoordelijkheid die u oorspronke lijk met ons deelde teruggenomen", zo verweet dhr. v.d. Ree. En zo duurde het nog even voort, al mag gezegd dat de verwijten niet echt bijtend waren. „Er is iets misgegaan in de staart van het geheel en het spijt ons ten zeer ste dat het zo gelopen is", gaf de voorz. toe. Bij de gehouden besluitvorming spra ken 7 leden zich vóór en 4 zich tegen het gescheiden voorstel uit 90.000,- extra te voteren. Tegenstemmers waren niet de CDA'ers, maar de beide WD en de beide SGP leden. Vier CDA leden, inclusief weth. C. L. M. de Wit spraken zich tegen votering van 15.000,- voor de aanleg van parkeer plaatsen uit. Zij bleken ongevoelig voor 's voorzitters argument dat een Gemeen tebestuur dat van bedrijven verlangt zelf voor parkeergelegenheid te zorgen niet in het scheppen van eigen parkeer ruimte achter mag blijven. De heren Zoon en v.d. Mast waren deze avond afwezig. Gemeentesecretaris in funktie Deze avond voor het eerst drs. G. J. H. v.d. Vegt als functionerend gemeente secretaris. De secretaris, door de raadsvoorzitter getypeerd als de man die verondersteld wordt in de raad te zwijgen, in het Col lege te praten en op de secretarie te bul deren kreeg nu de gelegenheid die zwijgzaamheid te doorbreken en zich tot de raad te richten. Hij deed dat met er zijn blijdschap over uit te spreken nu daadwerkelijk te heb ben kunnen starten, nadat hij al in april van de advertentie kennis genomen had. Ook het gezin lijkt zich spoedig in Oostflakkee te kunnen vestigen. Dhr. v.d. Vegt verklaarde zich gaarne bereid de raad met raad en daad bij te staan en zich op constructieve wijze ook voor de burgers van Oostflakkee in te zullen zetten. Extra kerkdienst Ger. Gemeenten DIRKSLAND dinsdagavond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). Sinds 7 december j.l. is de Prins Mau- ritsschool in Dirksland een groot aan tal „brandwondenmeesters" rijker. Op die datum legden nl. alle leerlin gen van de groepen 7 en 8 een examen af, waarbij de in totaal 63 leerlingen moesten laten zien dat ze alles van brandwonden en de behandeling daar van afwisten. In samenwerking met de Ned. Brand wondenstichting werd er onder leiding van de eigen meesters Koster en Geuze vijf weken lang gewerkt aan een projekt over brandwonden. Het projekt, pas send binnen het nieuwe vakgebied Sociale Redzaamheid, is een initiatief van bovengenoemde stichting. Met behulp van een uitstekend verzorgde projektmap voor iedere leerling kwa men-zowel de preventie als de behande ling van brandwonden aan de orde. Groep 8 gaat nu verder met de kursus Jeugd E.H.B.O.-A, waarbij de afdeling Dirksland van de E.H.B.O. assistentie verleent. De geslaagde brandwondenmeesters zijn: Groep 7: Martinus Bruggeman, Daniël van Brussel, Jan-Pieter van Dam, Peter Dingemanse, André Geuze, Jan van Helden, Jan Markwat, Hendrik-Otto van de Ridder, Come van der Sluys, Rob Steunenberg, Cor Struik, Mare Voge laar, Matthijs Wiegel, Coen Visser, Gerard Baan, Jan Hogchem, Gerard Hoekman, Henriëtte Bestman, Nathalie van Dijk, Mareille van 't Geloof, Corine Gierman, Jolanda Huizer, Petra de Jong, Marieke Koppejan, Rianne Leune, Marianne van Mourik, Moenke Nar- raina, Willie van Prooyen, Arianne Pan- nekoek, Cassandra Roihijn, Anne Struik, Arianne van Wijk, Lianne van den Doel, Martine de Jong, Danielle Meyer, Hanneke de Klerk en Ivo Boerema. Groep 8: Maarten Baan, Martin Don, Michel Dijkshoorn, Bart Edewaard, Martijn Goedegebuur, Martin Goede- gebuur, Willem-Arie den Hertog, Wil lem-Jan Jelier, Vincent Jordaan, Reinier Knops, Jan Lokhorst, Jaco Poortvliet, Diederik van Putten, Eelco van Putten, Wiljo Tiele, Huig van den Tol, Mirjam van Brussel, Corine Gierman, Irma van der Klooster, Marijke Klaassen, Soenita Narraina, Marieke Peekstok, Anja van der Sluys, Esther Stolk, Marjoke Struik, Petra van der Vliet. DE NIEUWE BROCHURE IS UIT Zondag 11 december 1988 Derde Adventszondag OUDDORP Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. D. Heemskerk, v.m. bedie ning Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal. Woensdag 14 december: 19.30 uur ds. D. Heemskerk Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 17.00 uur dhr. van Lambalgen Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink en 18.30 uur dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 ds. H. Westerhout. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Codée, bediening Heilige Doop en 18.00 uur kand. W. Zuijder- duijn; koUekte bijstand in het pasto raat Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. J. Smouter en 17.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avond maal en Preekbespreking; extra kol- lekte verwarming Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. Rozeboom en 17.00 uur ds. J. Kroeze Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. I. Hoomaar; extra kollekte verwarming kerkge bouw. Vrijdag 16 november: 14.30 uur ds. J. T. Cazander, huwelijksbevesti ging Arnold Cazander en Anja Wol- fert Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur ds. T. E. van Spanje en 18.00 uur kand. van Bruggen, Nieuwland; ex tra kollekte onderhoudsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. SOMMELSDIJK Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte kerkvoogdij Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander Herv. Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur ds. K ten Klooster en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; diakoniekollekte Chr. belangen en extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 (H.A.) en 18.00 uur ds. A. Baars Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur drs. J. van Krimpen en 17.00 uur dhr. P. Stam Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 en 14.30 uur ds. P. M. v.d. Horst. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerke- raadsfonds Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avond maal; Avondmaalskollekte: Steun- fonds Ger. Bond Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke; kollekte verwarming Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Kroeze en 18.00 ds. P. Rozeboom. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte quotum Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. W. Doff en 18.00 uur de heer G. L Smouter. OOLTGENSPLAAT Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. den Boer, Bilthoven en In samenwerking met de Stichting Wel zijnswerk voor Ouderen Oostflakkee is de Stichting Volwasseneneducatie ge start met een nieuwe Open Schoolgroep 55+ in Oude Tonge. Dit is, na Ooltgens- plaat, de tweede Open Schoolgroep 55+ op Goeree Overflakkee. Na een voorlichtingsbijeenkomst op 22 november jl. waar zeven belangstel lende ouderen aanwezig waren èn een openbare les op 30 november jl., waar 13 ouderen aanwezig waren, heeft de Stich ting Volwasseneneducatie besloten op 7 december a.s. te starten met een Open Schoolgroep 55+ in Oude Tonge. De wekelijkse bijeenkomsten zijn op woensdagmiddag van 13.00-16.00 uur in het Vormingscentrum, van Halenstraat 2 te Oude Tonge. Er wordt gewerkt aan Nederlands, rekenen en algemene ont wikkeling. Bovendien wordt er éénmaal per jaar een blok Engels van 18 weken, 2 uur per week, aangeboden als extra bijeenkomst. Zoals bij alle basiseducatiegroepen van de Stichting Volwasseneneducatie zijn de kosten 60,- per jaar. De leerboeken kunnen geleend of gekocht worden. Extra kosten zijn alleen de kopjes koffie die tijdens de bijeenkomsten genuttigd worden. Heeft u belangstelling voor een Open Schoolgroep 55+ of wilt u meer infor matie over deze groep, dan kunt u altijd kontakt opnemen met de Stichting Wel zijnswerk voor Ouderen Oostflakkee, telefoon 01871 - 1545 of bij de Stichting Volwasseneneducatie, telefoon 01870 - 3927. A.S. zaterdag 10 december worden jullie weer in „EHm" verwacht. Om 8 uur star ten we dan met het Bingospel. Wij hopen ook nu weer op jullie aanwezig heid. Gevonden: Het jeugdcomité is inmiddels versterkt door: Sander Boerman en Jolanda Noteboom. Hiervoor onze har- telijkedank! Het J.W.C. Het oude ziekenhuis te Noordgouwe, dat meer dan een halve eeuw van het begin van 1900 tot na de Watersnood ramp, het ziekenhuis voor Schouwen Duiveland was, maar buiten gebruik raakte toen Zweden aan Zierikzee het Rode Kruis Ziekenhuis schonk, krijgt weer een geneeskundige bestemming. Het is aangekocht door de heer P. Westein uit Maassluis om het in te rich ten als kuuroord en behandelruimte voor gezonde en zieke mensen. Westein werkt in een natuurgeneeskun- dige groepspraktijk in Maassluis. Pa tiënten die een meerdaagse kuur nodig hebben zijn nu nog aangewezen op kuuroorden in Duitsland, Oostenrijk of Hongarije. De therapeut wil nu ook mensen onderbrengen in Noordgouwe, dicht bij de randstad en toch op het plat teland van Schouwen. Alles wordt nu grondig opgeknapt en straks zal het 30 tot 40 gasten kunnen herbergen. De wachtkamer, de spreek kamer en de kapel zijn al klaar, de was kamer wordt ingericht voor het klaar maken van modderpakketten, ter be handeling van Rheumatische patiënten. De sauna moet nog worden afgetim merd en het fitness centrum ingericht. Onverbeterlijke rokers c.q. nicotine ver slaafden kunnen ook in de toekomst in Noordgouwe behandeld worden. Men hoopt in februari a.s. de eerste gas ten te ontvangen. MIDDELHARNIS Op D.V. zaterdag 10 december a.s. hou den we onze open avond op de Winde kind. Er is dan gelegenheid om eens gezellig met elkaar te praten en een stuk ontmoeting. Heb je zin om ook te komen? Vanaf half 8 ben je welkom op de boot, die ligt in de haven van Middelharnis. Tot ziens. Team Youth for Christ 18.00 uur ds. C. J. W. Verboom; extra kollekte kerk en krijgsmacht Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst Ger. Kerk 9.30 uur dhr. P. Bout en 18.00 uur dhr. K. Baas. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. D. Burger, Waddinx- veen. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. SINT ANNALAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Herken 18.00 uur ds. H. Born uit Stavenisse Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur lees dienst Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. YERSEKE - Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg, Oude Tonge en 18.30 uur ds. G. H. van Koo- ten. Delft. Het zal de duizenden op Goeree Overflakkee die Eilanden Nieuws voor geen geld zouden willen mis sen deugd doen te vernemen dat een abonnement volgend jaar niet duurder zal zijn dan in de vier vóórgaande jaren. Voor niet meer dan zes en veertig gulden komt ons blad tweemaal per week bij U binnen, aktueel en welverzorgd en gelezen tot in de verste uithoe ken van het eiland. In de 61 jaar van zijn bestaan groeide Eilanden Nieuws uit tot een krant die gewaardeerd en gerespecteerd wordt en daar zijn we blij en dankbaar om; we voe len ons daarom ook verplicht aan onze abonnees. Adverteerders vinden in ons blad een uitstekend medium. Hün be langstelling en die van onze dui zenden abonnees maken het ons mogelijk het abonnementsgeld tot 46,- te beperken. Het zou ons lief zijn wanneer u het abonnementsgeld voor een heel jaar tegelijk 46,-) over zou willen maken, maar wanneer dat bezwaarlijk zou zijn kan het ook per halfjaar of per kwartaal wor den voldaan. Ons gironummer is 167930, het Banknr. bij de Rabobank Middel harnis is 3420.01.108. Hartelijk dank voor Uw reacties! MIDDELHARNIS Voor de uitvoering van de Messiah, mor genavond in de Ned. Herv. Kerk te Mid delharnis, zijn geen kaarten meer be schikbaar, zo laat de Chr. Oratorium vereniging „Middelharnis" weten. Het betekent dat ook aan de kerk geen entreebewijzen meer verkrijgbaar zul len zijn. SOMMELSDIJK - MIDDELHARNIS Stand per 5 december 1988 Afdeling I 1. P. Leroy10 - 13 2. C. Spee11 - 13 3. K. Vis9-11 4. A. v.d. Veer9 - 10 5. J. van Hoorn8-9 6. H. Koese10 - 9 7. A. Verolme8 - 8 8. I. Mackloet9 - 8 9. B. Vis9 - 8 10. M. de Haas7 - 5 11. L Koese8 - 4 Afdeling II 1. J. Dekker9 - 14 2. A. Knape10 - 12 3. M. Klink10 - 11 4. J. Lodder10 - 11 5. H. Verolme10 - 11 6. C. Polder9 - 10 7. W. Vroegindeweij10 - 10 8. A. Krijgsman9 - 9 9. C. Zoon12 - 9 10. M. van Lente10 - 7 11. H. Noordijk9 - 4 Afdeling III 1. LA. van Hoorn11 - 19 2. C. v.d. Groef11 - 13 3. L Verbiest11 - 12 4. F. Noordijk12 - 12 5. L. Taaie12 - 12 6. L ten Hove11 - 11 7. L ten Hove11 - 11 7. J. KampH - 11 8. L. vanErkel11 - 10 9. L v.d. Kooij9 - 8 10. N. Kievit10 - 8 11. R. Jacobs11 - 4 Afdeling FV 1. A. van Heumen12 - 20 2. P. van Groningen10 - 15 3. A. v.d. Sluijs11 - 15 4. L Holleman12 - 15 5. T. van BrusselU - 13 6. H. Schellevis9 - 12 7. G. Zaaijer10 - 12 8. J. A Gebuis12 - 12 9. J. Groenendijk12 - 7 10. D. Peeman10 - 6 11. J. de Bruin12 - 4 12. J. K. de Rooij11 - 1 Dam- en Schaakver. „Dirksland" Uitslagen van maandag 5 december 1988 Dammen, afdeling 1: C. van Welie - Bü. de Jong1 - 1 H. Grootenboer - M. van 't Geloof2 - O KI. de Jong - H. Koppelman1 - 1 H. Koppelman - KI. de Jongafgebr. J. Stolk - B. Roetmanafgebr. Afdeling 2: J. Knops - A van RossumO - 2 L Vijfhuizen - H. StolkO - 2 A van Rossum - J. KnopsO - 2 Schaken: A J. v.d. Vliet - W. de RidderO - 1 J. Bom - W. Stolk1 - O J. C. de Jong - J. van 't Geloof1 - O A Nobel - H. J. J. BalO - 1 INDIEN U ONDERSTAANDE COUPON OPSTUURT AAN JUWELIER KFUVELAAR, Zandpad 32, 3241 CX Middelharnis, ZENDEN Wl) U KOSTELOOS ONZE FULL-COLOR SIERADENBROCHURE (HAPPY Gold). Stuur MIJ de catalogus Happy Gold COLLECTION'89. NAAM: ADRES: POSTCODE:, PLAATS: HANDTEKENING: ZANDPAD 32 MIDDELHARNIS TEL 01870-2157

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 2