A^-/^ In Stad is de stormbal weer gehesen Dir. de Kreij legt Ie voor écht Rabo-bijkantoor in steen Sommelsdijk Smerige streek in Sommelsdijl( VERWERS auto's 01877-1309 fiotni^iemavi huibveéMse Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink Mercedes-Benz MOBILSTATION 'DE RONDE BOOM' 61e Jaargang VRIJDAG 2 DECEMBER 1988 No. 5755 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13. Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Ingezonden: Wat betreft de Jachthaven, er komt weer beweging in Stad, en dat is een goeie zaak. De zakenman zegt im mers; wat ze over me vertellen interes seert me niet, als ze maar over me praten". Zo ook over de Jachthaven, ik was niet van plan om er één woord over te schrijven, omdat ik dacht dat alles er al over is gezegd en geschre ven, tenminste door een kleine groep niet autochtonen, dus door mensen die niet van Stad komen. Autochtonen zijn Stadtenaars die hier geboren zijn, dus oorspronkelijke bewoners. Het grootste deel der opposanten tegen de komst van een jachthaven bestaat uit import, en wat dat betreft mogen ze rus tig meedenken en er tegen zijn, maar ze moeten niet proberen de dienst uit te maken, en de overige bewoners, die er voor zijn, onder te schoffelen, want dan gaat het toch vreselijk bij me krie belen. De kanonnen zijn weer in stelling gebracht, en er wordt weer enorm met spek geschoten. Wat wij eigenlijk nodig hebben zijn kanonnen van kleiner-, en bestuurders van groter kaliber. Wat is het geval en wat wil ik weerleggen? De opposanten zeggen, de eendjes en vogel tjes kunnen hun keuteltje niet meer kwijt op die 200 meter waar de jachtha ven moet komen. Antw.: leugentjes, dat stuk is n.l. niet bestemd als natuurgebied, bovendien hebben de vogels ruimte van de Bies- bosch tot Stellendam, en dan aan weerszijden. 2e geluidsoverlast, 3ntw.: een water sporter die een dag op het water door brengt, die heeft altijd slaap en ligt meestal 's avonds voor 9 uur op één oor en is zelfs een felle tegenstander van lawaai. 3e milieu verontreiniging, antw.: onzin, als er 200 jachten in een haven liggen het gehele jaar door, dan worden er nooit meer bemand dan zon 40%. Jachten zijn ook statussymbolen, dit houdt tevens in dat er ook maar 40% aanvoer van auto's is. 4e agressie, antw.: waanzin ten top, wanneer rhen in een auto rijdt, kan men vaak spreken van agressie, men wijst vaak op het voorhoofd en of men balt de vuist. Óp het water zwaait men altijd en helpt elkaar". 5e Men spreekt ook over heiligschennis en Zondagsrust, antw.: als men 's zon dags de knop om draait, gas en water gebruikt, zijn er ook mensen bezig om de gemeenschap te helpen. De Watersportvereniging is ook oppo sant en heeft een bezwaarschrift inge diend, dat is hun goed recht, echter zonder toestmeming van 2 bestuursle den w.o. de vice-voorzitter (ondergete kende) plus een Algemeen bestuurslid. Waarom? Twee jaar geleden hebben we n.l. een afspraak gemaakt dat; als de eigenaar van de toekomstige jachthaven de heer Bakker 10 ligplaatsen voor de Water sportvereniging zou reserveren, onze Watersportvereniging geen bezwaar schrift in zou dienen. Dit is een monde linge afspraak geweest, met de heer Bakker en het voltallige bestuur!!! Op de hoorzitting twee jaar geleden heb ben ze mij verweten dat ik een voorstan der zou zijn omdat onze woning dan in waarde zou stijgen Dat was nu eens goed spijkers op laag water zoeken, want er liggen nu be zwaarschriften omdat ze van oordeel zijn dat hun huis in waarde zal vermin deren, een Babylonische spraakverwar ring? In de Ie plaats moet ik zeggen, dat het voor mij persoonlijk absoluut niets uit maakt of er nu wel of geen jachthaqven komt, zo dicht aan 't water liggen wij altijd al voor anker en hebben boven dien geen last van muggen en ander ongerief Wel stoort het mij dat er niet aan de jeugd wordt gedacht, dat het dorp vergrijst en de Middenstand verpietert, dat is de reden waarom ik positief tegen over de nieuwe jachthaven sta. Jawel, een facelift is wat Stad nodig heeft. Inmiddels is een adhesie betuiging van ruim honderd jongelui ingediend en een adhesie betuiging van de Stadse Mid denstand en de bezwaarden hebben tegen ondergetekende verklaard dat ze toch nog maar een gooi proberen, maar dat ze er verder vrede mee zullen hebben. In de praktijk is het zo, dat ik dagelijks veel lieden naar de sluis zie lopen om vandaar te kijken over het water. Is er niets te zien dan duiken ze binnen 3 minuten naar beneden, en zitten ze zo weer bij moeder de vrouw. Zijn er echter boten in aantocht, dan wachten ze net zo lang dat die in de haven zijn en hel pen ze zelfs bij het afmeren. Ik voorzie dan ook, dat wanneer de jachthaven er is, er minstens 10 banken bij geplaatst moeten worden, om het hele waterge- beuren gade te slaan. Ja zeker, zo werkt dat. Heb wel eens van een burgemeester ver nomen dat er raadsleden waren die altijd en overal tégen stemden. Toen hij op een keer een mooi idee had en weer tegen was gestemd, liet hij het een paar jaar rusten, en wat gebeurde? Jawel, de grootste tegenstemmer kwam met een nieuw voorstel. U raadt het al, het ouwe voorstel van de burgemeester, het werd aangenomen! Opposanten van 2 jaar geleden en beho rende tot een bepaalde groepering die ook de raad vertegenwoordigt, hebben nu een adhesie betuiging getekend, dus zouden nu ook die raadsleden positief moeten zijn, maar dat is nu weer teveel gevraagd, want dan is er gezichtsverlies. Maar het is toch zo, heren, dat het boe tekleed siert, of heeft u hier geen bood schap aan? De jeugd zal u echter beoordelen op uw daden. Wilt u ook even uw licht opsteken in Herkingen, Den Bommel en last but not least Ooltgensplaat waar notabene de burgerbevolking eendrachtig meehielp de puntjes op de i te zetten. Bovendien daag ik ieder uit, om één gemeente te noemen waar een jachthaven overlast geeft aan de bevolking, en daar gaat het toch om? Er komt zojuist een opposant binnen, en die tegen mij bromt: Hou jeer toch reke ning mee as dat allemaele deur gaet, dan staet tur zo een fiele op de Haringvliet- brugge. Ik heb gezegd: hij die een vals gerucht voortbrengt is een zot en zo er geen oorblazer is zo zal het gerucht verstommen. In al die jaren dat dit speelt heb ik nu eens mijn hart gelucht, iemand die bij de zwijgende meerderheid behoort, en dat is toch het grootste gedeelte van het dorp, ook zijn er reeds velen op hun vroegere standpunt teruggekomen, maar het is beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald. Het is bijna Sinterklaas, en er zouden wat lieden in de zak moeten, maar het is ook over enkele weken Kerstmis en dan zouden we toch beter die dingen kunnen doen die een mens bindtd in plaats van scheidt. Redaktie hartelijk dank voor de plaats ruimte. ,^T. T. J. Nipius Stad aan 't Haringvliet ITCIIIi*!!*' Yrijetijdstarief auto- en boordtelefoons Met ingang van 1 januari 1989 zal een vrijetijdstarief worden ingesteld voor autotelefoons; het tarief bedraagt circa 60% van het normale tarief. Dit heeft minister Smit-Kroes (Verkeer en Water staat) woensdag bekend gemaakt. Het vrijetijdstarief zal gelden 's avonds en in het weekend. Voor de gebruikers van een autotelefoon betekent dit een lastenver laging. Dit geldt ook voor binnenschip pers die een autotelefoon aan boord hebben en veelal na zes uur 's avonds te telefoneren. WIJ MAKEN HET SINT NICOLAAS GEMAKKELIJK i C RENAULT-dealer l voor Verkoop Service 01871 - 1662 t 4. Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 J voor alle taxaties o.g. MUS Dirksland Dirksland, 01877 - 1357 AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Voor onderhoud van uw Autobedrijf A. J. van Rumpt Zaterdag 3 december 1988 is Sint er van 10.00 tot 16.00 uur! U bent hartelijk welkom zaterdag 3 december!!! Langeweg 113 - Middelhamis Zóveel hypotheken heeft de Rabo bank ten behoeve van de bebouwing van „Sommelsdijk-Zuid" afgesloten dat de benaming „Rabobuurt" voor deze omgeving niet zó'n gezochte is, maar aan de behuizing van de Bank zelve is die financiële bemoeienis met veler woongerief niet af te lezen.... Een porto-cabine is het slechts waarin jaarlijks zo'n 24.000 balietransakties worden gepleegd, maar daar gaat ver andering in komen. Woensdagmiddag legde dir. H. R. de Krey de eerste steen voor het nieuwe bijkantoor aan de Sperwer, midden in het voor noemde woongebied dat van dhr. de Kreij ook gerust „de Goudkust" heten mag omdat er op het bijkantoor toch ook al van 8 miljoen spaargeld sprake is...! De Bankvestiging had inmiddels best ook wat representatiever willen ogen, maar plaatsing van de porto-cabine was in maart 1982 de enig aangewezen weg naar presentie in deze wijk in ontwikke ling. Hoe hard die ontwikkeling-, en de belangstelling voor de diensten van de Rabobank waren gegaan werd - na de 1 e steenlegging terug in het hoofdgebouw - door dir. de Kreij met kennelijke tevre denheid verwoord; 900 rekeninghou ders, 2100 spaarders, 11 miljoen aan toe vertrouwde middelen en 23 miljoen aan uitstaande middelen, ziedaar de verka- i pitaliseerde aanwezigheid van de Rabo- I bank in het nieuwste dorpsdeel. „Er i komen nog steeds nieuwe woningen en nieuwe klanten bij en voor de komst van een permanent bijkantoor is het dan lok de hoogste tijd!" vond dir. de Kreij, vooruitziend op volgend jaar april wan neer het kantoor in gebruik zal kunnen worden genomen. Het streven naar een permanent bijkan toor was al in 1972 begonnen. Bouwon- mogelijkheden en het geringe enthou siasme van Rabo Nederland - i.v.m. de korte afstand naar het Hoofdbankge bouw - stonden de bouw aanvankelijk in de weg, maar wnd. voorz. A. J. van Rumpt kon thans van een „100% mede werking" van Rabo Nederland getui gen. „Sommelsdijk Zuid" is voor de Rabo bank een interessant gebied geworden en met trots kon dan ook worden vastge steld dat het Rabo-bijkantoor de enige voorziening in de dienstverlenende sfeer in het hele gebied is. De nieuwbouw wordt een volwaardig Bankgebouw; een service waar de bewoners recht op heb ben. Het deed wnd. voorz. van Rumpt bijzonder deugd dat juist aan dhr. de Kjeij, i.v.m. zijn grote verdiensten voor de Bank, de eer van de eerste steenleg ging was gegeven. Daarin werd dhr. de Kreij ook gewaardeerd om zijn omgaan met de cliënten eri het personeel en zijn Bijeenkomst stichting „Friedensstimme Nederland" in Kerk Goedereede D.V. 8 december 's avonds om 19.30 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk te Goede reede een avond gehouden die in het teken van Gods trouw mag staan. Op deze avond wordt in het bijzonder aan dacht besteed aan Gods trouwe zorg voor de Christenen achter het „ijzeren gordijn". Als levend bewijs van deze trouw zal deze avond een uit Rusland afkomstige spreker zijn n.l. dhr. Eduart Ewert. Na twee en een halfjaar in een strafkamp functioneren op ook andere terreinen van de samenleving. Waardering toonde dhr. van Rumpt ook voor de bouwcom missie en.... voor de bouwers die hij met een enveloppe bedacht. Dhr. van Rumpt huldigde ook daarin het motto van de spaarzaamheid: „om op een passend moment, als 't eens erg koud is of't eens niet zo wil aan je mensen te verdelen", zo raadde hij hoofdaannemer Wielhou- wer. Het bijkantoor wordt gebouwd doorMackloets Bouwbedrijf te Stad. De architectuur is van architectenburo D. Vroegindeweij. Hij bood dhr. de Kreij een attentie-, en mevr. de Kreij bloemen aan, een en ander mét dank voor de ont vangen opdracht, de eerste voor de Rabobank. Wie weet...., volgende zomer zal in het hoofdgebouw een geldauto maat worden geplaatst en ook dat zal bouwbedrijvigheid geven. DIERENBESCHERMING Poes vermist -^ Vermist in Middel harnis, een muisgrijze poes, 7 jaar, niet groot van stuk. Draagt vlooienbandje. Informatie graag aan: mevr. Seelmann, Spuistraat 56, tel. 01870 - 5383. SOMMELSDIJK Ophalen oud papier Zaterdag 3 december komen leden van „Ons Koor" weer vanaf 9 uur bij u langs. Graag gebundeld op de stoep. gezeten te hebben mocht hij na zijn vrij lating naar Duitsland gaan waar hij nu verblijft. Dhr. Ewert vertelt over de hui dige omstandigheden van de christe lijke gemeenten in Rusland, over het gemeenteleven, de jeugd enz. De stichting „Friedensstimme" wil op deze wijze aandacht vragen voor de rus- siche gelovigen. Eén van de doelstellingen van de stich ting „Friedensstimme" is het op een zo breed mogelijke wijze bekendheid ge ven aan de situatie en omstandigheden, waaronder de Christenen in de Sovjet unie leven, wonen en werken, zodat er - naar Hebr. 13 3 - een hartelijk en blijvend medeleven kan ontstaan met deze Christenen. Voor hen is deze aan dacht noodzaak! Een ieder die met de christenen in Rus land mee wil leven wordt van harte opgewekt deze avond aanwezig te zijn. De kollekte die deze avond wordt gehouden is t.b.v. de Stichting „Frie densstimme". Hartelijk aanbevolen. KARELS AUTOSCHADE Langeweg 30 - Nieuwe Tonge Telefoon 01875 -1396 REPOnTAGE VIDEO - COMPUTEfl C3 C3 CD c^ m C3 vooraSIe sAerhetd! VINGÉRUNG 3-MlDDEl.HARNlS-TEL 01870-2518 Klinkerlandseweg 9 3244 BD Nieuwe Tonge Tel. 01875-2235 Het betrouwbare adres voor uw 2e bands auto! Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Molendijk 85, Stad a.h. Haringvliet Tel. 01875-1553 Op 3 december is de Sint er weer en wel op zaterdag deze lieer. Bij ons tankstation aan de Langeweg schenkt de Sint van alles weg. ,f^ Dus stel uw kinderen vlot tevree tussen 10.00 en 16.00 uur krijgen ze nl. 'n kadootje mee. Natuurlijk kreeg opa de Kreij hulp. in dit geval van kleindochtertje Nadine Stolk. Rechts achter bijkantoor-houdster Nelleke Kanters. Ger Groen liield van bruine cafe's en van bruine auto's. In een dergeliji<e kleur kwam hij namelijk goed tot z'n recht en dat gold ook voor z'n voertuig. Ger was namelijk evenals de auto niet meer zo gloednieuw, verre van dat zelfs. Beiden lustten ook een ferme slok en dat tioort niet samen. Om kort te gaan: zowel Ger als de auto zaten vol deuken en krassen. Het voertuig was ech ter duiaelijk in het voordeel: de grote roest- plekken vielen weg tegen de kleur van de lak. Dat beeld stemde Gerrit tevreden. Sjaan, z'n levensgezellin, dacht daar echter totaal anders over: dat roestorgel krijgt van mij een grote opknapbeurt en zij haastte zich naar de verfwinkel op de hoek, kocht een pot weerbestendige bruine verf met kwast en zette zich vervolgens op een kruk naast de verroeste auto. Dat er „carboli- neum" op het blik stond, ontging haar. Met ferme streken trachtte zij de wagen een be ter aanzien te verschaffen maar het resul taat was allerbedroevendst. De verf liep er als water vanaf, de tranen welden op in haar ogen. Op dat ogenblik kwam buurvrouw Thea langs in haar oorverdovend glanzen de limousine. Hé Sjaan, sprak ze opgewekt, wat zit jij daar te kliederen. De ontredderde vrouw toonde het verdrietige resultaat van haar inspanningen. Maar meid, ging Thea verder, dat moet je niet zelf doen, daar heb ben we Karels Autoschade voor. Veel te duur, riep Sjaan. Kletskoek, antwoordde de buurvrouw. Wij hebben onze oude auto ook laten overspuiterf, nou, je ziet hoe mooi, en dat voor een heel redelijke prijs. Vooruit, pak de sleutels, we gaan naar Karels. Als giechelende schoolmeiden stapten ze het schadebedrijf binnen. Kof fie voor de meisjes, riep één van de mede werkers. Tegelijkertijd maakte de werk- plaatschef een uiterst schappelijke prijsop gave. Sjaan keek blij verrast en liet de auto gelijk achter. En omdat de chef toch naar Sommelsdijk moest, bracht hij het tweetal keurig terug tot bij de voordeur. En dat ver staat Karels óók onder Perfekte Afwerking!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1