/l^-4^ Grote belangstelling voor „Dag van de PostzegeP' Gespeend van alle moraal...! Politieberichten Vernieuwde Rabovestiging Stellendam terecht met een paleisje vergeleken Aquarellenexpo in Gem.huis Dirksland Cassettebandje met Gemeentezang Herv. Gem. Herkingen Nieuwe grammofoonplaat „Zingt des Konings lof' Man (34) uit Ouddorp op werkvloer gedood Aktie honderd-jarige voor zending en icericorgeJ Oostflakkee Vragen over WMZ slib in raad Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten :....-:^£x< 61e Jaargang DINSDAG 22 NOVEMBER 1988 No. 5751 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Middelharnis: Het bestuur van de afdeling Flakkee van de Internationale Vereniging „Phi- latelica" is zeer tevreden over het ver loop van de postzegeltentoonstelling die vrijdagavond en zaterdag 18 en 19 november 1988 in de showroom van de Ford-garage aan de Kon. Julianaweg te Middelharnis werd gehouden. De belangstelling voor deze „Dag van de Postzegel" was boven verwachting en het leuke hiervan is, dat ook de jeugd in grote getale aanwezig, zeer ge ïnteresseerd was voor alles wat er te zien was en te koop werd aange boden. Breedvoerige informatie Na een drukke vrijdagavond vond zater dagmorgen om 10.00 uur pas de officiële opening plaats door de landelijk voor zitter van „Philatelica", de heer Van den Berg uit Roosendaal en door de voorzit ter van de afdeling Flakkee, de heer J. Wedsthoeve uit Sommelsdijk. De burgemeester van Middelhamis, mevrouw J. G. Sleurink-Rabbinge en haar echtgenoot kwamen zaterdagmid dag ook een kijkje nemen en lieten zich door de heer Westhoeve van alles over het verzamelen van postzegels vertellen. Voor alle bezoekers was er bij de infor matiestand een voorlichtings-folder waarin een voorwoord van de voorzitter van de afdeling en was er ook gratis materiaal in overvloed om het „postze- gelen" dichtbij het publiek te brengen. Volledige verzameling Met 50-kaders werden de bezoekers delen uit verzamelingen van de leden getoond en voor het eerst in de geschie denis van de afdeling een volledige ver zameling (met toelichting) van de Neder landse postzegels. Interessant waren ook de brieven van 1550 tot 1600, die per bode of anderszins vanuit Brielle, 's- Gravenhage en meer andere plaatsen naar Ooltgensplaat en Herkingen wer den verzonden. Niet voorzien van post zegels, want die waren er toen nog niet, maar met stempels en/of lakken die de echtheid waarborgden. Bij elke brief was er een breedvoerige beschrijving van inhoud en afzender, waardoor het tentoongestelde nog meer inhoud kreeg en de belarigstelling voor deze unieke verzameling verhoogde. DIRKSLAND Burgemeester C. Over- sier van Dirksland opent a.s. vrijdag 25 november de expositie van aquarelliste Linda Driessen uit Brielle in het ge meentehuis van Dirksland (Voorstraat 15). Zij heeft enkele jaren teken- en schilderscursussen gevolgt. Uit haar werken blijkt dat ze een voorkeur heeft voor zachte pasteltinten. In het gemeen tehuis zullen zo'n 30 werken van haar te bezichtigen zijn. De expositie is vanaf maandag 28 november 1988 t/m 6 januari 1989 te bezichtigen op maandag t/m zaterdag, 's ochtens van 9.00 uur tot 12.00 uur en 's middags van 13.00 uur tot 16.00 uur. De sfeer van de tentoonstelling, met gra tis entree, werd verhoogd door het ver krijgen van een speciale envelop met dagstempel: „Breda 19 november 1988 Dag van de Postzegel". Deze envelop pen konden worden verzonden, waar voor een speciale brievenbus van de PTT bij de informatie was geplaatst. Ook was er gelegenheid gezellig een kop koffie, thee of een frisdrank te gebrui ken. Een vijftal handelaren waren aanwezig, die voor heel redelijke prijzen zegels, enveloppen, luchtpostvellen, etc. te koop aanboden. Zij hebben tevreden zaken gedaan. Bestuur en leden van de afdeling liepen rond en gaven de gasten de nodige aanwijzigingen en inlichtin gen. Hobby die aanspreekt „Postzegels verzamelen is een hobby die vele mensen aanspreekt, een vrijetijdsbe steding die zowel oud als jong bezig houdt en boeit", aldus voorzitter Westhoeve in zijn voorwoord van de tentoonstellingsfol der. „En boeiende ontdekkingsreis, soms met verrassingen". Zij die verhinderd waren daarheen te gaan en mogelijk nieuwsgierig zijn geworden, kunnen te recht op de volgende tentoonstelling van de afdeling Flakkee, die op 6, 7 en 8 april 1989 in „De Staver" te Middelharnis zal worden gehouden. Daar zullen dan 250 kaders te zien zijn. Noteert u alvast de data. {^l'.|-||j*||*' OUDE TONGE HERKINGEN Tweehonderd jaar geleden, op 16 no vember 1788 werd de Hervormde Kerk van Herkingen in gebruik genomen. Ter gelegenheid van de viering daarvan is ter plaatse het plan geboren om, door uitgave van een cassetteband met ge meentezang van niet-ritmisch gezongen Psalmen, de krappe geldmiddelen van de kerkvoogdij wat te versterken. De opnamen hiervoor zullen D.V op zaterdagavond 26 november a.s. door een gespecialiseerd bedrijf worden ge maakt in de Hervormde Kerk van Oude Tonge, waar betere mogelijkheden zijn. Ds. N. P. J. Kleiberg van Oude Tonge hoopt de avond om 19.30 uur te openen, terwijl de predikant van Herkingen, ds. T. E. van Spanje, zelf de orgelbegelei ding hoopt te verzorgen. De toegang is vrij, ieder is van harte wel kom! Bestellijsten voor de geluidscasset tes zullen gereed liggen bij de ingang van de kerk. Neemt u als u komt uw psalmboek mee?" STELLENDAM Wie bereid zou zijn zelfs aan een dief iets van moraal toe te denken zal daar zéker afstand van nemen ten opzichte van degene die in de nacht van vrijdag op zaterdag het stuurhuis van de reddingsboot „de Zeemanspot" onttakelde. Schipper Leen Koese trof zaterdagmorgen zijn boot aldus ontluisterd aan, ontdaan van onmisbare apparatuur ter waarde van zo'n twaalfduizend gulden. De „Zeemanspot" en daarmee de Reddingsmaatschappij, die bestaat bij de gratie van giften en donafies, werd bestolen van een scanner, een nieuwe portofoon, een 27 MC zender, twee verrekijkers, een fototoestel en een reservehoorn voor de marifoon. Bijna zouden ook de vorig jaar uit een gehouden aktie cadeau gekregen chip-mate t.w.v. ruim vierduizend gulden en een A. P., beiden plaatsbepa lingsapparaten verdwenen zijn. De draden waren al losgerukt, maar ken nelijk is de dief gestoord in zijn bezigheden nadat ook al alle laden en kasten waren doorzocht. De politie en de politie te water, resp. tel. 01878-1244 en 01879-1612 hopen op tips uit de burgerij. Wie ook maar iets gezien heeft dat aan de opsporing van de dader(s) dienstig zou kunnen zijn wordt gevraagd dat aan de politie door te geven, 't Is trouwens al helaas de derde keer dat zelfs de reddings boot niet wordt ontzien. Intussen zit de reddingsbootbemanning met een forse kater die hen er niet van zal weerhouden hun bewonderenswaardige werk voort te zetten. Zaterdagmiddag voeren ze al uit op een alarm, gelukkig bij dag en redelijk zicht, dat later zou blijken loos te zijn. Twee ervaringen die wel een erg zware wissel trokken op de mannen van „de Zeemanspot". OUDDORP De Vereniging „Gehandicapten zorg van de Gereformeerde Ge meenten" heeft ten bate van het Kort Verblijf Tehuis te Barneveld een nieuwe grammofoonplaat uit gegeven. Op deze plaat zijn te beluisteren Mannenkoren uit Yerseke, Nun- speet en Rijssen. Gezongen wor den o.m. Psalm 47, 81, 27, 116, 75 en 108. Daarnaast verschillende bekende en minder bekende lie deren. Prijs LP en MC ƒ25,- als CD ƒ40,-. Afliaaladres voor Goeree Over- flakkee: fam. Jansen, Geleedst- straat 30, Ouddorp, tel. 01878- 1643. De 34-jarige Dirk Verduijn, als con structiewerker werkzaam bij van Geest Bouw te Hellevoetsluis is gistermiddag rond 2 uur bij een ongeval in de hal van het bedrijf om het leven gekomen. Hij was bezig met een stalen bekisting die bij het verplaatsen kennelijk is blij ven haken en zodanig is gaan schuiven dat dhr. Verduijn bekneld raakte met de dood als gevolg. Het plotseling overlijden heeft in Oud dorp grote ontsteltenis gewekt; het slacht offer laat vrouwen twee kinderen van 11 en 12 jaar na. OOLTGENSPLAAT Vrijdag verkoop oliebollen Op D.V 14 mei 1989 hoopt de Gerefor meerde Kerk van Ooltgensplaat te her denken dat het honderd jaar geleden is dat de gemeente werd geïnstitueerd. Aan deze gedenkwaardige dag zullen vooraf verschillende aktie's worden ondernomen. Het doel hiervan is om geld bijeen te brengen voor een zen- dingsprojekt en voor de renovatie van het eigen kerkorgel. De voorbereidingen voor dit eeuwfeest zijn al in volle gang. De eerste aktie zal D.V. plaats vinden op vrijdag 25 november a.s. en zal bestaan uit het bakken van oliebollen. Huis-aan- huis zullen deze lekkernijen worden verkocht. Een ieder die de deurbel niet gehoord heeft (of mogelijk te weinig heeft gekocht) kan vanaf 10.00 uur terecht in de oude bakkerij van de heer J. C. de Ruiter aan de Pieter Biggestraat. Op uw steun wordt gaarne gerekend. - Diefstal Als verdacht van diefstal van een Audi personenauto op 2 november te Oolt gensplaat, werd hedenmiddag een 36- jarige inwoner uit Ooltgensplaat aan gehouden. De auto was inmiddels in Roosendaal weer gevonden. De man bekende het feit en werd na opmaken van proces-verbaal heengezonden. - Inbraak In een woning aan de Kerkring te Oude Tonge blijkt tijdens het weekend en bij afwezigheid van de bewoners ingebro ken te zijn. De dader(s) kwamen binnen na verbreking van een achterdeur. Weg genomen werden diverse sieraden en een geldbedrag. Totale schade zeker enkele duizenden guldens. - Diefstal Op 10 november jl. vond er een diefstal plaats tussen 15.30 en 15.35 uur in de r.k. basisschool „de Nobelaer" te Oude Tonge. Daarbij nam een tot nu toe onbe kende man een damestasje met inhoud weg uit een klaslokaal. De dader heeft zich opgehouden bij een aantal wach tende moeders. Graag kreeg de poHtie nadere inlichtingen omtrent de identi teit van de man. Zijn signalement luidt: ong. 30 jaar oud, 1.85 m lang, mager pos tuur, zwart haar, bruine ogen, zwarte snor. Donker gekleed en rijdende in een donkerrode stationwagen, vermoedelijk Peugeot 305. „En juist Stellendam noemden ze vroeger 't gornaetdurp", zei vrijdag middag bij de feestelijke heropening van het Rabobankgebouw een autoch tone Stellendammer, die in 1947 ook mede-oprichter van de Bank was geweest. De geringschatting van zijn geboortedorp klonk nog in zijn herin nering na, maar nu een week na opening van het zwembad a 5 miljoen bij de heropening van het fantas tisch vernieuwde en vergrootte Bank gebouw a ruim 2 miljoen, achtte hij Stellendama van alle historische blaam gezuiverd. Dhr. L. Visser, voorz. van de Raad van Toezicht sprak woorden naar 's mans hart: „....het paleisje van Jan van Wezel", zo wordt de Bank al genoemd, onthulde dhr. Visser, overigens vol waardering voor bestuur, directie en de medewerkers die als de hofhouding de Bank in Stel lendam een aangenaam gezicht geven. Die woorden hadden ook van bestuurs voorzitter dhr. J. A. Biemond kunnen zijn, want zeg ook hém niks ten nadele van Stellendam, het dorp waarin de Bank in 42 jaar een „aanmerkelijke" ontwikkeling doormaakte, dankzij de aktiviteiten van landbouw, visserij, mid den- en kleinbedrijf en recreatie. „Een zeer aantrekkelijk woongebied met vele goede voorzieningen en een goede infra structuur", zo waardeerde dhr. Biemond en 't was met trots dat hij de cijfers noemde die de groei en de plaats van de Bank in de plaatselijke samenleving zo duidelijk illustreren: een balanstotaal van 100 miljoen, 73 miljoen aan toever trouwde middelen, 73,1 miljoen aan uit gezette middelen en 20 man personeels bestand, maar dhr. Biemond zei dat niet om er lang bij stil te staan. Ook in de toekomst zal de betrouwbaar gebleken Raiffaisenformule worden toe gepast en zal de Rabobank zijn betrok kenheid bij het sociaal-economisch gebeuren in zijn werkgebied manifeste ren. De vergroting en aanpassing van de Bank dient dan ook als een investering op die toekomst te worden gezien, een toekomst waarin tal van vragen en nieuwe ontwikkelingen een antwoord behoeven, zoals het wegvallen van de Europese grenzen, de rente-ontwikke lingen, de energieprijs, de bouw van de Kanaaltunnel en.... de diepte van het Goereese Gat die van enorm belang voor de werkgelegenheid moet worden beschouwd. Vanuit haar vernieuwde vestiging staat de Rabobank „Stellen dam en Goedereede" gereed ieder die Twee frakties in Goerees' gemeenteraad. Verenigd Gemeentebelang en VVD, hebben in een gezamenlijk schrijven aan de raadsvoorzitter burg. van Velzen vragen gesteld m.b.t. het gebruik van slib uit de bevloeiingsvelden van de WMZ. gelegen nabij het pompstation te Goe dereede. In de vragen wordt geïnformeerd naar de herkomst van het slib dat is gestort op een lokatie aan de Hofdijksweg, tegen over de manege. Het daar gebrachte slib is afgedekt met een laag aarde en de vra genstellers willen graag weten of ge noemd gebruik de instemming van de gemeente heeft. Omdat de stort een landschapsveranderend effect heeft lijkt het de vragenstellers dat er ook een aan legvergunning nodig zou zijn en "t is dan ook hun vraag of zo'n vergunning is afgegeven. Voorts zijn ze er benieuwd naar of het slib op verontreiniging is onderzocht. Zij veronderstellen althans dat het om sterk vervuild slib gaat waarom het hen bevreemdt dat kennelijk is afgezien van een eerder voornemen dat slib tijdelijk, op een folie, op het WMZ terrein op te slaan. Verdere vragen gaan over de pro blemen die er zijn met de folie in de bezinkvijvers waarom die buiten ge bruik zijn gesteld. Vragenstellers zouden willen dat voor taan een onafhankelijke instantie het water in die bassins bemonstert, mede om ongerustheid van omwonenden te voorkomen. Het is niet onwaarschijnlijk dat de vra gen in de vergadering van a.s. donder dagavond beantwoord zullen worden. dat wenst in die toekomst in zijn finan ciële belangen ter zijde te staan", zo zei dhr. Biemond graag toe. De opening En óf drs. P. M. Burghouts, als lid van de hoofddirectie van Rabobank Nederland van de door dhr. Biemond genoemde bereidheid verzekerd was. Spr. kent het streven de coöperatieve gedachte ook in Stellendam en Goedereede gestalte te geven en hij liet zeker niet onvermeld dat dat „in heel duidelijke mate uitste kend" wordt gedaan. Drs. Burghouts was er zeer van over tuigd dat die te Stellendam één van de 900 Rabovestigingen in den lande is waar met de cliënten wordt meegedacht, een bereidheid die ook in de toekomst aanwezig zal zijn. Een toekomst overi gens waarin heel nadrukkelijk op kwali teit en kosten zal moeten worden gelet omdat juist op die faktoren de Coöp. Bank zal worden beoordeeld. Ook de Rabobank zal in de komende jaren te maken krijgen met de integratie van de technologie, voor de medewerkers zaak om hun kennis daarvan verder te ver breden om een kwalitatief hoogwaar dige dienstverlening te kunnen blijven beoefenen en, zo noemde dhr. Burg houts, ook de Rabobank zal meer en meer een internationale Bank moeten worden om over de grenzen heen zijn diensten te kunnen verlenen. GEA Aan dhr. Burghouts de eer bij wijze van officiële openingshandeling de geldau tomaat de eerste op heel Goeree- Overflakkee te bedienen en.... via het pasje 1.000,- lichter te maken. De dui zend gulden werden vervolgens over handigd aan burg. G. van Velzen van Goedereede ter besteding aan een alge meen doel in de gemeente; er zullen planten voor het nieuwe zwembad mee worden betaald. Bedankt! De gift van duizend pieken werd door burg. van Velzen graag aanvaard, maar 't was niet alleen daarom dat hij de Rabobank prima vond. In navolging van de sociale gedachte van de stichter Raiffeisen achtte hij de Bank zelfs in staat en bijna was het gebeurd ten behoeve van de visserij quotum te kopen. Dhr. van Velzen hoopte dat de Rabo-organisatie wellicht ook z'n steen tje kan bijdragen aan deze problematiek die zo oordeelde de burgemeester zeker met het zicht op 1992 geen natio naal-, maar een Europees probleem zou dienen te zijn. Dank ook van architect Ad Gestel voor de ontvangen opdracht;, maar wederke rig werd dhr. Gestel minstens zo na drukkelijk bedankt voor zijn ontwerp en de begeleiding van de bouw. Dhr. L. Visser, in zijn 35-jarige betrok kenheid bij de Raad van Toezicht al 6 verbouwingen meegemaakt, bezong met overtuiging de lof van architect en wat tot stand was gekomen, een Bankge bouw zó kompleet, met buizenpost, een nieuwe telefooncentrale, een eigen par keerterrein, een geldautomaat en zoveel meer, „het kan niet beter", vond dhr. Vis ser; „een aanwinst voor de gemeente en.... voor de Centrale Bank", vond hij. Dir. van Wezel sloot de bijeenkomst af met ieder een glas champagne aan te bieden. Daarmee werd een toost uitge bracht op het voorspoedig voortbestaan van „het paleis van Jan van Wezel" in wiens prachtige kantoor o.a. een minia tuur kotter met het Rabologo te pronk staat. Zó verweven is de Bank met de belangrijkste bedrijfstak, de Visserij dat voorz. Biemond aan de Bank graag een specialistisch karakter toekende. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. P. van Ruitenburg van Melis kerke (bed. H.D.). MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijn- drecht. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. T. M. van Dijk van Veen. STAD aan 't HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Moerkapelle. Voor topkwalixeït, goede service en voordelige prijien: FOTO FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C=) {=3 C3 CS C3HflHMMl^^A^ Weststr33l 35 Molenwi Filiaal Renesse Pnor^h. Dhr. Burghouts overhandigt burg. van Velzen (I) de gift van f 1000,- via pasje en printcode uit de geldautomaat gehaald. Bestuursvoorz. J. A. Biemond toont de van architect Gestel gekregen historische kaart. Rechts dir J. van Wezel Uit handen van dhr Burghouts had dhr Biemond eerder ter bijeenkomst het bronzen paard met veulen gekregen, symbolisch voor de groei van de Rabobank.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1