-1-^^^^. Dankdag Actie...!; ook door de flakkeese politieman In Oude Tonge de vlaggen In top op bouwskelet Gemeentewerf/Brandweerkazerne Politieberichten ficiniiSeryuui t Ie prijs voor „Toonkunst" P.V. „De Trekvogels" te Ouddorp Oostflakkee Geslaagd 8e Hafabra-festival in de aula van de LTS Vergadering Vereniging Van Orgelvrienden De SLOF gaat in beroep Beleidsplan op komst voor Haringvliet, Hollandsch Diep en Biesbosch Dodelijic vericeersongeiulc bij li/liddelharnis CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal, per week: dinsdag- en vrijdagavond Mis.... Hoogtepunt fJ-l--l-ll-*"*) /r 61e Jaargang DINSDAG 8 NOVEMBER 1988 No. 5747 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Wie zal niet danken elke dag dat hij wonen, leven mag in een land waar als te voren prachtig rijpte 't gouden koren dat gevulde halmen bood ons bewaard' voor hongersnood. Danken, danken elke dag dat ik 't licht aanschouwen mag in een land door God gegeven waar in vrede men mag leven. Boze machten, zeer verbolgen niet Gods kinderen vervolgen. En zo zijn er duizend dingen onverdiende zegeningen. Elke avond, elke morgen wil God voor Zijn kinderen zorgen Wie dit ziet geloven mag zal Hem danken elke dag. LANERTA MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Zaterdag 5 november is het dameskoor „Toonkunst" naar het concours geweest in Heythuysen. Zij behaalden daarin de tweede afd. een mooie eerste prijs met 311 punten. Graag willen zij er nu weer nieuwe leden bij hebben. Komt u eens vrijblijvend luisteren op de repetitie in de „Notenkraker", Jul. van Stolberglaan te Middelhamis. De repetitie is van half 3 tot half 5 elke dinsdagmiddag. P.V. „de Trekvogels" haar jaarlijkse tentoonstelling op 25 en 26 november a.s. in het m.f.g. „Dorpstienden". Zowel vlieg-als showduiven zijn te bezichtigen. Inlichtingen en inschrijfformulieren bij: dhr. G. van 't Geloof, Marijkeweg 42, 3253 Ouddorp (Z.H.), Tel. 01878-1711. Geen van de tien politiemensen/politievakbondsleden die gistermor gen te Spijkenisse de regionale pers hun nood klaagden zal hebben ver moed dat het ooit zover komen zou. „Tot dusver zouden we ons daar voor hebben geschaamd" was de uitspraak van een van hen, maar nu de maat vol is, besloten ze van hun hart niet langer een moordkuil te maken. Er komt aktie, dat werd duidelijk gemaakt, en nadrukkelijk verzekerd. Als 't aan de politie ligt vooralsnog publieksvriendelijk, maar als 't moet liggen ook harde aktie's tegen publiek en economie in 't verschiet. Minister van Dijk zal naar hen en naar hun beweegredenen luisteren! Het recent verschenen PKP rapport (Projekt Kwantificering Politiewerk) is de forse druppel die de emmer verbolgen over heeft doen lopen. Korting op de ongemakken en andere toeslagen, verplaatsing van politiemensen en korting op de getalssterkte bij een groeiende werkdruk; de politie verzet zich en, zo luidde gistermorgen de strijdkreet van ook de regionale politie: „er zal tegen gevochten worden!" Op de landelijke aktiedag, volgende week maandag 14 november, zullen ook de flakkeese politiemensen soldidair met de politievakbonden zijn. Die maandagmorgen trekken ze naar Hellevoetsluis waar aan de burge meesters uit de regio een petitie zal worden aangeboden. De eerste burgers/ hoofden van politie, wordt verzocht de politie-onvrede verder te dragen. Géén korting op de politiesterkte, dezelfde rechtspositie voor iedereen die bij de politie werkt, geen gedwongen verplaatsingen en herwaardering van de politiesalarissen, zo luiden de eisen. Sinds 1979 staat op de maandelijkse loonstaat het kortingspercentage ver meld waarvan de opbrengst gebruikt zou worden nieuwe banen te schep pen. De politieman heeft daar, als iedere burger mee leren leven, maar nu het jongste voornemen op inkrimping van de sterkte duidt nu vinden de 35.000 vaderlandse politiemensen dat de Minister snel moet worden teruggefloten. Onmogelijk vindt de politie het kennelijk verlangen met minder mensen meer en beter werk te leveren. Nu al is het moeilijk de veiligheid van de burger te waarborgen en helemaal onmogelijk wordt het als de gesugge reerde verplaatsingen van minder-, naar meer criminele gebieden werke lijk zou worden uitgevoerd. Vijf gulden en 78 cent is de bruto vergoeding voor nachtelijke uren; „het schreeuwt om aktie!" werd gistermorgen dan ook met verve benadrukt. De regionale politiemensen zullen, zoals de landelijke bonden dat ook hebben gevraagd, afzien van harde akties waarmee het publiek gehinderd zou worden. 't Zou jaren duren eer we weer zouden hebben opgebouwd wat we daarmee zouden verstoren", zo beseffen ze de gevolgen van harde, publiekgerichte akties. Daarom wordt eerst afgewacht wat de Bonden in een gesprek met de vooralsnog halstarrige Minister zullen bereiken. De aanwezigheid van politie is belangrijk voor de samenleving; als 't met de politie misgaat gaat het ook met de samenleving mis!" luidt de politie- filosofle. Dat wil de politie voorkomen, met voldoende manschappen en een ongeschonden motivatie. De Minister zou dat moeten begrijpen, vin den ze. - Geslipt Dinsdagmorgen 9.00 uur slipte een 19- jarige bestuurder uit Stad aan het Ha ringvliet met zijn auto op de Provinciale- weg 47. Met hoge snelheid rijdend pro beerde hij een asbak open te trekken, waarop de auto in de berm raakte. Als schrikreaktie vond een te sterke stuur- korrektie plaats, waarop hij in de linker berm terecht kwam en even later weer in de rechterberm, waarop de auto op het dak in een sloot belandde. De auto raakte geheel vernield. Bestuurder kwam er wondergoed af met enkele snij- wonden en een pijnlijk been. - Diefstal auto Aangifte werd gedaan door een bewoner uit Ooltgensplaat, vanwege diefstal van zijn personenauto de vorige avond. Het betreft een grijze Audi 100 voorzien van het kenteken 18-VP-32. De politie ver kreeg gaarne inlichtingen uit de bur gerij. - Diefstal bromfiets J.l. woensdag deed een inwoner uit Mid delhamis aangifte van diefstal van een Kreidler bromfiets vanaf het busstation te Oude Tonge. Het werd de dader wel erg gemakkelijk gemaakt, want de brom fiets stond niet op slot. Bovendien bleek een en ander gebeurd te zijn in het tijd vak van 12 tot 15 oktober, zodat het zo ook wel moeilijk zoeken wordt voor de politie. Doe in elk geval direkt/tijdig aangifte!! - Praktijken aan de deur Regelmatig komt het voor dat mensen zich bedrogen of opgelicht voelen, na het doen van handel aan de deur. Deze handel kan variëren van het slijpen van messen, het bekleden van meubels, kle den, bedden tot aan kaartverkoop. Be ding tevoren altijd duidelijk de prijs want als er achteraf een veel hogere prijs wordt gevraagd, geeft dat dikwijls grote problemen. Of, veelal nog beter, infor meer terzake eens bij de gevestigde han del naar prijzen, of slaap er nog een nachtje over. Kopen kunt u altijd nog, uw geld uitgeven gaat in de regel maar één keer.... - Waarschuwing Met nadruk wordt erop gewezen om het toch vooral kalm aan te doen op de pol derwegen. In de oogsttijd kan moeilijk voorkomen worden dat er soms wat klei op de wegen terecht komt. Een beetje klei kan echter óók gevaarlijk glad zijn, zeker in combinatie met hoge snelhe den. Pas ook op als het weer begint te regenen, want dan wordt een veelal plat- gereden kleilaagje de eerste tijd levens gevaarlijk glad!! MIDDELHARNIS Zaterdag j.l. werd voor de 8e maal het eilandelijke concert festival gehouden in de aula van de LTS te Middelhamis. Dit festival wordt jaar lijks gehouden in het kader van de Festi val '80 aktiviteiten. Festival '80 is een eilandelijk samenwer kingsverband, waarbij alle muziekver enigingen van Goeree-Overflakkee zijn aangesloten, en wat in het teken staat van het stimuleren van elkanders muzi kale prestaties. Voor een goed gevulden zaal van onge veer 300 belangstellenden, waaronder de burgemeester van Middelhamis, mevr. Sleurink-Rabbinge, bracht een achttal orkesten ieder een programma ten gehore van ca. 20 minuten. De diverse programma onderdelen werden aangekondigd door mevr. Giela de Jong-Jongejan. Een aantal verenigingen gebruikt, tradi tioneel, het festival als „try out" voor naderende belangrijke concoursen. Ook dit jaar weer. Zowel „Sempre Cres cendo" uit Middelhamis, als „De Hoop" uit Stellendam speelden hun concours- werken, resp. „The Laqnd Of The Long White Cloud" van Philip Sparke en „Scenes de Ballet" van Oskar van He mel. Beide orkesten staan onder leiding van dirigent Arie Stolk. Verder waren er optredens te beluisteren van „EMM" uit Den Bommel o.l.v. Gert Zwerus, „Vooruit" uit Oude Tonge o.l.v. Hugo Verwey, ,Apollo" uit Nieuwe Tonge o.l.v. Jaap Dekker, „Concordia" uit Ouddorp o.l.v. Piet Muit, „Apollo" uit Goedereede o.l.v. Stefan Krekelberg, en tenslotte „Amicitia" uit Dirksland o.l.v. Peter de Rooy. Bij dit laatste orkest was nog een prima vertolking te beluisteren van de comet- solo „Concorde" van Roy Newsome, uit gevoerd door Gerard Robijn. Niet tussen de bebouwing door-, maar óver de overige bebouwing heen, kon vrijdagmiddag in Oude Tonge gemak kelijk worden vastgesteld waar zich, op het Industrieterrein aan de Tram weg, de nieuwbouw van Gemeente- werf en brandweerkazerne bevindt. Dat kwam door de vlaggen die ter gelegenheid van het bereiken van het hoogste punt in top werden gehesen. Het bouwskelet werd gesierd met de Hollandse driekleur en met de Ge- meentevlag, resp. gehesen door brand weercommandant J. Kamp en bevel voerder de Ron en, de gemeentevlag, door weth. Poortvliet en A. J. Pieterse als voorman van de groenploeg. In het gebouw dat 40x16 mtr. groot wordt, zullen zowel de brandweer als Gemeentewerken worden onderge bracht. Het voorste gedeelte wordt be stemd voor de brandweer, een volgend gedeelte zou nog kunnen worden ver huurd en het achterste deel wordt voor Gemeentewerken. Het gebouw wordt opgetrokken van vnl. golfplaatprofielen in de kleuren rood, geel en blauw, zoals die ook in het logo van de Gemeente voorkomen. De Gemeentewerf zal ove rigens nog worden gecompletteerd met een perron waar containers worden opgesteld voor de berging van die stof fen die niet met de huisvuilcontainers mee mogen worden gegeven, t.z.t. zal daar ook door particulieren gebruik van kunnen worden gemaakt. Op de Ge meentewerf zullen een viertal lokaties die nu in gebruik zijn worden geconcen treerd, t.w. de brandweerkazerne in de Nieuwstraat, de kwekerij op het Han delsterrein, de opslagplaats aan de Ach terweg te Ooltgensplaat en het opslag terrein te Den Bommel. In Ooltgens plaat zal dan nog een nieuwe brand weerkazerne moeten worden gereali seerd, zowel als in Den Bommel met daarenboven nog een peuterspeelzaal. Als dat alles werkelijkheid zal zijn en alle groenvoorziening zal door „Bin nenhof' worden onderhouden, dan zal er metterdaad sprake zijn van een con centratie zoals het Gemeentebestuur zich die heeft voorgesteld. Wethouder Poortvliet nam op de vol doening die daarover zal heersen alvast een voorschot door een toost uit te bren gen op een voorspoedige voortgang van de bouw die wordt gepleegd door b.v. Aannemingsbedrijf NBM-van Oor- De Vereniging Van Orgelvrienden no digt u middels deze publikatie uit tot het bijwonen van haar op D.V. 12 november a.s. te houden vergadering. Het onder werp waarover tijdens deze vergadering zal worden nagedacht is alleszins de moeite waard om over méé te denken. Geert Bierling, organist te Rotterdam, verzorgt een lezing over het verschijnsel „arrangeren". Dat betekent: muziek, voor een bepaald instrument geschre ven, omzetten, bewerken voor een ander instrument. De lezing van Bierling beschrijft een periode van 1600 tot heden. Verschillende facetten van arran geren komen aan de orde. Hoe bijvoor beeld te denken over een bewerking van Bach's Toccata en Fuga in d voor caril lon of Mozart's „Fine Kleine Nachtmu- sik" bewerkt voor orgel? Het voert te ver om alle facetten die behandeld worden op te sommen. Een interessant punt is in ieder geval de vraag hoe u muziek kunt arrangeren. Geert Bierling licht aller hande zaken toe op het Abraham Meere orgel van de Ned. Herv. Kerk van Som melsdijk. Tijdens of na dat praktische deel van zijn lezing kunnen leden en belangstellenden zelf ook op het orgel spelen. De vergadering begint om half acht en is voor iedereen vrij toegankelijk. De Stichting Lokale Omroep Flakkee aan welke door de raad van Middelhamis niet de gevraagde representativiteitsverklaring is toe gekend, gaat tegen die uitspraak in beroep. Het Stichtingsbestuur overweegt een AROB procedure aan te spannen omdat ze van mening is dat de gemeente Middelhamis enkele afspraken niet is nagekomen en enkele procedurefouten heeft gemaakt. De SLOF vindt dat de aanvragen gedaan door Radio Superstar (wél toegekend) en de SLOF geen gelijke behandeling hebben gekregen. W^Ê^' De loods in aanbouw. schot. Op 30 juni van dit jaar stelde de raad een krediet van 1.006.500,- be schikbaar voor het bereiken van deze concentratie: „een goede concentratie", benadrukte dhr. Poortvliet, trots op het gegeven dat secretarie en buitendienst straks op een steenworp van elkaar gevestigd zullen zijn. Voor de medewer kers van de buitendienst betekent het tevens een verbetering van de arbeids omstandigheiden. Bovenal worden Gemeentewerf en brand weerkazerne een vast uitrukpunt van- waaruit de dienende taak aan de in woners van Oostflakkee begonnen zal worden, want te dienen zal steeds voor op blijven staan, aldus dhr. Poortvliet die zó in de stemming was dat hij besloot met de wens dat het wijgevoel met de voltooiing van het gebouw verder ontwikkeld zal worden. Het wijgevoel bleek met saamhorigheidsgevoel ver taald te mogen worden, samen ten dien ste van de burgers van Oostflakkee. Burg. de Vos kon daar de prettige mede deling aan toevoegen dat juist voor het hijsen van de vlag de goedkeuring door GS van de begrotingswijziging ontvan gen was waarmee de bijeenkomst als „legaal" kon worden bestempeld. De brandweervertegenwoordigers de Ron en Kamp hijsen de vlag. Voor het gebied van het Haringvliet, het Hollandsch Diep en de Biesbosch zal binnen twee jaar een integraal beleids plan worden vastgesteld. Het rijk, de provincies Noord Brabant en Zuid- Holland, en de betrokken gemeenten, water- en zuiveringsschappen en na tuur- en recreatieschappen hebben hier toe besloten. Hiervoor hebben zij maan dag 31 oktober in het gemeentehuis van Willemstad het Bestuurlijk Overleg Ha ringvliet-Hollandsch Diep-Biesbosch ingesteld. Peter van Heemst, de Zuid hollandse gedeputeerde voor recreatie, natuur en landschap, is voorzitter van dit overleg. Het plan zal aandacht schenken aan alle funkties van het gebied. De natuur lijke en maatschappelijke ontwikkelin gen en de effecten daarvan zullen daarbij worden betrokken, zoals onder meer de bodemafzetting (sedimentatie) in het gebied, de verontreiniging van die bodemlaag, de waarde van het gebied als „Wetland" van internationale bete kenis en de lozing van Rijnwater via de Haringvlietsluizen. Doel van het plan is om op basis van een integrale belangenafweging een breed gedragen visie te vormen voor de ont wikkelingsmogelijkheden en de gewen ste ecologische en menselijke gebruiks- funkties van het gebied. Het plan zal ook een aanzet geven voor de wijze waarop het kan doorwerken in beleids plannen en in inrichtings- en beheers maatregelen. Zo kunnen de betrokken instanties dus afspraken maken over de uitvoering van het beleidsplan. Het plan zal dan ook de verantwoordelijkheden en de financiële gevolgen aangeven. Het opstellen van het plan zal twee jaar in beslag nemen. Voorzitter Peter van Heernst van het In de nacht van zaterdag op zondag, ca. kwart over een, is de 24-jarige Marko Oosterlee, groepsleider op Hemesse- roord, afkomstig uit Maassluis, bij een eenzijdig verkeersongeval om het leven gekomen. Komend uit de richting Stad aan 't Haringvliet botste hij tegen een langs de Oudelandsedijk staande boom, na eerst de macht over het stuur te heb ben verloren. Zijn passagiere, leerling Z. verpleegkundige, afkomstig uit Etten- Leur, werd ernstig gewond in het zieken huis te Dirksland opgenomen. Het ongeluk gebeurde enkele honder den meters voor de afrit naar de Molen weg te Middelhamis. De brandweer van Middelhamis heeft slachtoffer en zwaar gewonde uit het wrak van de totaal ver nielde auto geborgen. Waarschijnlijk kwamen de jongelui, die in de Sommelsdijkse van Aerssenstraat woonachtig waren, uit Laren waar ze vakantievrienden hadden bezocht. Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzeiy: FOTO FILM REPORTAGE - VIDEO -COMPUTER WMstnat 35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878.1612 eo 2U0 Filieel fleneae PrinKFrop Hogezoom 172 Telefoon 01116-2400 Bestuurlijk Overleg Haringvliet-Hol- landsch Diep-Biesbosch is enthousiast over de totstandkoming van het overleg orgaan. „Het is een zeer goede stap in de richting van een integrale aanpak van het beleid voor de Voordelta. Ik ben ver heugd dat de betrokken instanties de noodzaak hiertoe hebben onderkend", aldus van Heemst. De bijeenkomst in Willemstad was een gezamenlijk initiatief van de Directie Benedenrivieren van Rijkswaterstaat en van de provincies Zuid-Holland en Noord-Brabant.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1