25 jaar muziekschool Goeree-Overflakkee Orgelconcours Oude Tonge, voor velen „ontzettend fijne dag' Brand- en grote rookschade in Melissantse woning Politieberichten VERKOPING li^-Z\t^ Man (37) dood bij ongeval RODE KRUIS fionii^ïeinan Oppascentrale voor gehandicapten zoekt vrijwilligers Duurste fiets komt uit Nederland Kooklessen Moermantherapie Goedereede Reformatieherdenking donderdag 27 oktober 1988 te Middelharnis Mannenkoor „Ons Koor" nam deel aan koorfestival 61e Jaargang DINSDAG 25 OKTOBER 1988 No. 5743 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Deze maand bestaat de Muziekschool Goeree-Overflakkee 25 jaar, reden om ons te verdiepen in het wel en wee van dit muziekonderwijsinstituut in Middelharnis. Muziekdocent Jan Verdonk is één van de oprichters van de muziekschool en heeft het allemaal van nabij meege maakt. Muziekonderwijs ligt hem na aan het hart, het muziekonderwijs op Goeree- Overflakkee is een stuk van zijn leven. Om gezondheidsredenen neemt hij op 29 oktober a.s. officieel afscheid van de Muziekschool Goeree-Overflakkee na 25 jaar ten nauwste met de school ver bonden te zijn geweest. Hij hoopt dat het druk wordt op de receptie die zaterdag middag in de grote zaal van het Diek- huus tegenwoordig SBM aan het Beneden Zandpad in Middelharnis wordt gehouden. Het zou hem deugd doen leerlingen, oud-leerlingen en allen die in de loop der jaren bij de muziek school betrokken zijn geweest, bij elkaar te zien. Wel en wee Verdonk kan heel wat vertellen over het muziekonderwijs op Goeree-Overflak kee, over zijn komst naar het eiland, over de successen en de teleurstellingen, over wat gelukt is en wat niet gelukt is. Hij heeft het allemaal opgeschreven „25 jaar Muziekschool", zich realiserend dat hij als „founding father" de geschie denis van de muziekschool als geen ander kent. Als accordeondocent deelde hij mee in de successen van leerlingen, die als solisten deelnamen aan nationale wed strijden, als dirigent begeleidde hij „Accordeola" op succesvolle reizen naar buitenlandse concoursen, een tijd lang was hij directeur van de muziek school. De enthousiaste medewerking van vrij willigers heeft hij altijd als onmisbaar en hartverwarmend ervaren. Hij noemt de Vereniging Muziekonder wijs, waarvan na vele daadkrachtige jaren nu praktisch niets meer over is, maar die theoretisch nog steeds bestaat. De VMO is, voor zover Verdonk weet. nooit opgeheven. Teleurgesteld is hij vroeger wel geweest door de geringe weerklank die de mu ziekschool scheen te vinden bij de plaat selijke overheden, door het mislukken van pogingen tot de zo voor de hand lig gende regionalisering van de muziek school. Dankbaar is Verdonk voor het feit dat de muziekschool de reorganisa tie van het cultureel werk in Middelhar nis wonderwel heeft overleefd en uit eindelijk de kant van een rijkserkende muziekschool lijkt uit te gaan. Ensembles en orkesten In zijn terugblik op 25 jaar muziek school komt duidelijk Verdonks overtui ging naar voren dat samenspel een onmisbaar onderdeel van het muziek onderwijs is. In de loop der jaren for meerde hij het muziekschoolorkest „Ars Musica", het „Barok Ensemble", het jeugdorkest „Fiesta" en het „Flakkees Gitaar Ensemble", waarvoor hij graag zelf componeerde, evenals voor de accordeonisten van „Accordeola". „25 jaar Muziekschool" schetst de ups en downs van het muziekonderwijs zoals dat onder de vleugels van het sociaal cultureel centrum Het Diekhuus gestalte heeft gekregen, op een zeer per soonlijke manier. Verdonk hoopt er velen een plezier mee te doen, velen zul len er zich in kunnen terugvinden. Belangstellenden kunnen op 29 oktober op het boekje intekenen. En verder Jan Verdonk constateert dat zelden een onderwijsinstituut zo heeft moeten vech ten voor zijn bestaan als de Muziek school Goeree-Overflakkee. De weg naar volwassenheid was geen gemakkelijke. De muziekschool werd een zelfstandige stichting in juli 1987, juist op het moment dat het tumult rond de opheffing van het Diekhuus in volle hevigheid losbarstte; een nieuw aange treden bestuur stond voor de taak de school draaiende te houden en een nieuwe weg voor de toekomst te vin den. Door de gemeente Middelharnis werd de deskundige hulp ingeroepen van de heer Smeets, rijks-inspecteur muzikale vorming, om de muziekschool door te lichten en de mogelijkheden voor de toekomst te bezien. De gemeentelijke betrokkenheid geeft goede moed voor de verdere ontwikke ling van de muziekschool. Bij veel ouders/verzorgers van lichame lijk en/of geestelijk gehandicapten leeft de wens de gehandicapte zo lang moge lijk deel uit te laten maken van het gezin. De Oppascentrale voor gehandicapten wil deze ouders/verzorgers daarbij hel pen en probeert voor ieder gezin een vaste vrijwilliger te vinden. Deze, na lange of kortere tijd. vertrouwde oppas biedt de ouders de mogelijkheid om er eens samen op uit te gaan, gezamenlijk bv. iets te ondernemen. Op dit moment zoeken we een oppas voor een gezin in Sommelsdijk, en in Dirksland wordt er naar een oppas voor in het weekend gezocht. Mocht u zich aangetrokken voelen tot deze vorm van hulpverlening, en bereid zijn een gedeelte van uw tijd hiervoor beschikbaar te stellen, of wilt u er iets meer van weten, dan kunt u bellen met de werkobjectleider mevr. E. van Schou wen, Oude Tonge, tel. 01874-1760. Verdonk vindt het eigenlijk een wonder dat de muziekschool nog bestaat en is tevreden dat zijn werk voor de Muziek school Goeree-Overflakkee niet voor niets is geweest. Hij doet het nu wat kalmer aan, heeft nog een aantal leerlingen die bij hem aan huis komen en wijdt zich verder aan zijn muzikale composities. In zijn huis aan de Rivierdijk in Har- dinxveld-Giessendam, schitterend gele gen aan de Merwede, deelt hij zijn leven met Els, die van hem zegt: „Muziek is zijn leven". OOLTGENSPLAAT Bij een eenzij dig verkeersongeval, gisteravond laat op de Rijksweg door de Hoekse Waard, is de 37-jarige verzekeringsinspecteur dhr. Johannis Pipping om het leven geko men. Op weg naar huis botste hij met zijn wagen ter hoogte van de parkeer plaats Moerkerken (enkele kilometers aan flakkeese zijde na de Heinenoord- tunnel) tegen een langs de weg staande boom. Passanten vonden dhr. Pipping levenloos aan naast het wrak van zijn totaal vernielde auto. Het slachtoffer had die avond een cliënt bezocht en in de loop van de avond nog naar huis gebeld dat het wat later zou worden. Op de onlangs in Keulen gehouden internationale fietsententoonstelling de IFMA, presenteerde de Nederlandse fietsenfabriek Gazelle uit Dieren de duurste daar te bezichtigen fiets. Een nieuw model racefiets voor tijdritten waarvoor een bedrag van 17.000 DM moet worden betaald. De fiets is opge bouwd uit Reynolds 753-buizen, samen gesteld uit een mangaan-molybdeen legering en afgemonteerd met Campag- nolo-onderdelen. Gazelle, die een aan deel van zevenentwintig procent op de Nederlandse fietsenmarkt heeft, produ ceert per jaar 7000 a 8000 racefietsen die met de hand worden gemaakt. In totaal heeft Gazelle een produktiecapaciteit van 275.000 fietsen, waarvan ongeveer twintig procent wordt geëxporteerd, vooral naar de Duitse Bondsrepubliek. De vereniging AMNESTIE organiseert een kookkursus omvattende 4 lessen voor Moermanpatiënten. Ook zij die geïnteresseerd zijn, of in het oogpunt van preventie mee willen ko ken, zijn van harte welkom. De kursus wordt gegeven door mevrouw M. Blankers, kooklerares te Middelhar nis en wel op 22 en 29 november en op 13 en 20 december a.s. in de Chr. Scholen gemeenschap „De Dillenburg", Juliana van Stolberglaan 17-19 te Middelhar nis. De gehele cursus kost/75,-. Leden van de vereniging Amnestie genieten een korting van 15,-. U kunt zich opgeven tot 15 november via tel. 01870-3161. De kursus is op de dinsdagavopnd van 19.00 tot 21.30 uur. De juryleden Jan Raas en Theo Tennissen, die j.l. zaterdag het spel jureerde van de 17 deelnemers aan het in Oude Tonge, op het Frobenius-orgel in de Ned. Herv. Kerk, gehouden orgelconcours, hebben aan het eind van die muzikale dag eenparig hun hoge waardering uitgesproken over wat de jeugdige deelnemers ten gehore hadden gebracht. „Het was een ontzettend fijne dag met een ontzettend prettige sfeer waarop veel orgellicht heeft geschenen!" zo luidde hun compliment, waaraan al de bewondering van burg. de Vos vooraf was gegaan. Dhr. de Vos reikte namens de Stichting Kerkconcerten en het gemeentebestuur aan de 3 besten hun prijs en een attentie uit. De besten bleken Wim Diepenhorst, Jaap Hollaar en Paulus Jan Kieviet (nog 13!) te zijn, zonder dat de jury daarbij een nadere klassering op Ie, 2e of 3e plaats liet gelden. Van de deelnemers, onder wie slechts twee van buiten Flakkee was géén „buiten de boot" gevallen, zo prees de jury die die prestatie liet afspiegelen op de flakkeese docenten die daar mee hun kwaliteiten hebben bewezen. Er was „ongelooflijk kleurrijk" met het orgel omgegaan en de deelnemers hadden het echte karakter van de gespeelde stukken laten horen en daar nam de jury graag „het petje" voor af Liefde en aandacht voor de orgelcultuur, dat werd door de juryleden met waarde ring vastgesteld voor het eiland waarop heel wat vlaggetjes zouden waaien wanneer elke kwaliteits-amateur daarmee gemarkeerd zou worden. Doordat een klein joch, het jongste zoontje van mevr. G. K., bewoonster van de v.oiuMg Bernhardstraat 29, gistermorgen in de hal van de woning met lucifers speelde, is een brand ontstaan die in de hal grote brandschade-, en in de rest van de woning grote rookschade heeft veroorzaakt. De aanwezige voogd van de kinderen, van wie er ten tijde van de brand 2 in Oude Tonge op de RK basisschool waren, stelde na het ontdekken van het vi.iur dat zich via de vitrage en te drogen han gend wasgoed verspreidde, eerst de moeder en het kind in veiligheid om vervolgens te proberen in de buurt een schuim- blusser te bemachtigen. Om verspreiding te voorkomen had hij ramen en deuren afgesloten, maar toen hij zonder schuimblusser terugkwam was er geen blussen meer aan. Dat werd gedaan door de blusploegen van Melissant en Dirksland die de woning, waarin een enorme hitte heerste, met persluchtmaskers binnendrongen. Er ontstond grote schade; ook de bromscooter van de man, die in de hal stond, brandde geheel uit. Voor het gezin is vervangende woon ruimte gezocht. - Diefstal Vanuit een bouwkeet op de Kabbelaars- bank te Ouddorp werd een hoeveelheid gereedschap en werkmateriaal ter waar de 1.100,- ontvreemd. Te Ouddorp werd vanaf een vrachtauto een oranje zwaailicht, geluidsboxen en een gereedschapskist met gereedschap ontvreemd. Ook van een andere vracht auto werd het oranje zwaailicht ont vreemd. - Diefstal vee uit weide De afgelopen week werden er uit een weiland aan de Zuiddijk tussen Oud dorp en Goedereede 4 stamboek „Cha- rolais koeien" ontvreemd. De koeien zijn opvallenda wit van kleur. Degenen die hierover iets kunnen melden worden verzocht kontakt op te nemen met de rijkspolitie te Goedereede, tel. 01878- 1244. - Vernieling Aan de Spaanseweg te Ouddorp werden enkele ramen van een broeikas en van een berging vernield. - Auto in brand Nadat een inwoner uit Ouddorp de afge lopen week na een rit vanuit Rotterdam met de auto was thuisgekomen, be merkte hij dat de auto bij het motorge deelte begon te branden. Hoewel de brandweer snel ter plaatse was liep de auto aanzienlijke brandschade op. Een technisch onderzoek is gaande naar de oorzaak van de brand. - Snelheidscontrole Afgelopen woensdag werd bij Stellen- dam op de Eendrachtsdijk (binnen de bebouwde kom) weer een snelheidscon trole gehouden. In ruim 3 uur tijd pas seerden 667 voertuigen waarvan 47 bestuurders te hard reden en dus een proces-verbaal ontvingen. - Katten vermist In de omgeving van de Bemhardweg te Ouddorp zijn de laatste maanden regel matig katten verdwenen. Het vermoe den bestaat dan ook dat er iemand is die deze katten vangt. Degene die de laatste maanden een kat is kwijtgeraakt worden verzocht om hiervan melding bij de politie te doen. - Afgesloten fietsen De afgelopen week werd geen aangifte gedaan van vermissing van een fiets. Wel werd er zowel in Ouddorp als in Stellendam een groenkleurige jongens- D.V. donderdag 27 oktober zal er in het Kerkgebouw van de Hervormde Ge meente te Middelharnis een interkerke lijke herdenkingsdienst van de Refor matie worden gehouden. De samenkomst begint om half acht. I.v.m. de boekentafel zai het kerkge bouw reeds om 7 uur geopend zijn. De opening zal worden verzorgd door ds. A. Baars, de nieuwe predikant van de Chr. Ger. Kerk te Middelharnis. Hij zal tevens de Ie spreker zijn. De 2e spreker is ds. A. de Lange, Hervormd predikant te Sommelsdijk. Door hem zal de bij eenkomst worden gesloten. Medewerking wordt verleend door het Hervormd gemengd koor „Jeduthun" te Middelharnis o.l.v. de heer Ab Vroegin- dewey. Organist voor de koor- en samen zang is de heer Martin Mans. Voor verdere informatie verwijzen wij u naar de aankondiging m het nummer van Eilanden-Nieuws d.d. 21-10-1988. Het regionale comité „In de Rechte Straat" Welfare Oude Tonge De vrijwillige Welfare hoopt haar jaar lijkse bazar, verkoop- en gezellige mid dag weer te houden in de woonge meenschap voor ouderen „Ebbe en Vloed", Washingtonstraat 2, Oude Tonge. Er zijn weer mooie handwerken te koop. Ook diverse attracties, zoals: envelop pen met vele prijzen, oliebollen, koffie en een demonstratie sieraden maken. U wordt vriendelijk uitgenodigd door de bewoners en vrijwilligsters op: donder dag 3 november a.s. 's middags van 14.00 tot 17.00 uur. fiets onafgesloten aangetroffen. Ter voor koming van diefstal zijn beide fietsen meegenomen naar het politiebureau. Indien een postcode aanwezig was had de eigenaar hiervan al bericht ont vangen. DIERENBESCHERMING Vermist sinds woensdagavond 19 oktober grijs-zwart gecyperde kater, gecastreerd, vermoedelijk met rode hals band en koord van ongeveer een halve meter. Reakties: tel. 01870-2605. MIDDELHARNIS Zaterdag 29 oktober D.V. zal er een ver- koopdag worden gehouden in de zaal van de Chr. Geref Kerk aan de Hoflaan te Middelharnis. De vrouwenvereniging zal haar ge maakte handwerken te koop aanbie den. Ook de andere verenigingen zullen hun medewerking verlenen door de verkoop van boeken, bloemen en fruit ook koek jes, advocaat enz. Er zal ook gelegenheid zijn om spel letjes te doen voor jong en oud. Breng ook uw kleine kinderen mee, want de pottebakker wil graag van de kinderhandjes een afdruk maken met inscriptie. Soep en koffie zal er ook te koop zijn. De opbrengst van deze dag is t.b.v. de renovatie van de kerk. U bent van harte welkom van 9-16 uur. Afgelopen zaterdag nam het Mannen koor „Ons Koor" deel aan het Neder lands Koorfestival in De Doelen te Rotterdam. Dit festival wordt georga niseerd door de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland. Op vier achtereenvolgende zaterdagen nemen daar 63 koren aan deel. De beoordeling staat bekend als een van de strengste in den lande. „Ons Koor" moest één verplicht- en twee vrije werken zingen. Er was de afgelo pen tijd hard gewerkt om weer beter te scoren dan vorigjaar. Dat is goed gelukt. Het koor behaalde 279 punten. Ruim 20 punten meer dan vorig jaar. Met de rapporten van de drie juryleden kan het koor weer aan de slag om van gemaakte fouten en opbouwende kritiek hun voordeel te doen. Het koor gaat zich nu voorbereiden op de zangavond met toneel, te geven eind januari 1989. Dl' 3 beslen: staand v.l.n.r. Jaap Hollaar en Wim Diepenhorst. zittend de Benjamin, de 13-jarige Paulus Jan Kieviet die overigens nog maar kort les heeft van zijn oom. musicus Paul Kieviet. Voor topkwaliteit, goede J£ n voordelige pritzen- FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER ^1^..|.'IIJ«II«' 1=1 CJ C3 WemtraatSS Molen\Neg 4 - Ouddorp Telefoon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renene - Printshop - Hogezaom 172 -. Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1