Riagg nieuwbouw te DIrksland Gezinsverzorging en Maatschappelijk Werk in één fraai gebouw Explosie verwoest woning Politieberichten fJontiSemoH J^'^'-iJi^ Burg. van Velzen slaat Ie paal Winterconcert „Excelsior" Oud-inwoner overleden Vakbeurs bedrijfspromotiedagen vanavond open Goedereede Bevestiging en intrede ds. A. Baars 61e Jaargang CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond i^-|iil-||i*"* Politiebericht Middelharnis Middelharnis-Sommelsdijk: 4- Pracht gebouw HERKINGEN Dia-avond Woensdag 19 oktober, aanvang half 8 belegd door het Brand wondencentrum Beverwijk in het Ver enigingsgebouw „Ons Huis". Entree 1,50; koffie gratis. Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten DINSDAG 18 OKTOBER 1988 No. 5741 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 OUDDORP Morgen, woensdag 19 oktober om 10.30 uur wordt door burgemeester van Velzen de eerste paal geslagen voor het multifunktionele gebouw voor ouderen bij het verzorgingstehuis „De Vliedberg". Deze uitbreiding is noodzakelijk door het toenemende aantal bejaarden dat gebruik maakt van de diverse voorzie ningen en de huidige accomodatie te klein is geworden. In de uitbreiding zullen gerealiseerd worden een revalidatieruimte, een ka mer voor groepsverzorging, een ruimte voor opvang van ouderen uit de wijk (dag- en middagopvang) en een prak tijkruimte voor fysiotherapie. Het uitbreidingsplan is multifunktio- neel van opzet d.w.z. dat de integratie tussen bewoners van het verzorgingste huis en de wijk bevorderd wordt. De totale bouwkosten bedragen 730.000,-. De bouw is mogelijk geworden door de unieke situatie dat er 4 verschillende partijen voor de financiering zorg dra gen t.w.: Gemeente Goedereede.ƒ294.000,- Provincie Zuid-Holland168.000,- Fysiotherapie.ƒ176.000,- „De Vliedberg"92.000,- Voor topkwaliteit, goede s n voordelige prijzen: FOTO - FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER WettstTMt 35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renesse - Prinishop Hogeioom 172 Telefoon 01 f 16-2400 DIRKSLAND Op vrijdag 4 november a.s. geeft het Gemengd Koor „Excelsior" uit Dirks- land weer haar jaarlijkse winteruitvoe ring in het verenigingsgebouw „De Schakel". Aan deze uitvoering wordt medewerking verleend door het Ge mengd Koor „Excelsior" o.l.v. dirigent L. M. Gebben, het Gemengd koor „Spij- kenisse" uit Spijkenisse o.l.v. dirigent Ch. van der Veeke. Als solist zal verder optreden de Spaanse tenor Diego Fer nandez. Deze zal ook na afloop het gezellig samenzijn verzorgen. Op het programma staat een erg geva rieerd muziekprogramma, met als hoog tepunt een optreden van de beide ko ren gezamenlijk. De kaarten kosten ƒ5,- en moeten vooraf worden afgehaald bij dhr. M. Knöps, Burg. Zaaijerlaan 39 te Dirks- land (01877-1658). OOLTGENSPLAAT Zaterdag 15 oktober 1988 overleed vrij plotseling de heer Adrianus Langeweg Czn., wonende Hoevelakenseweg 175, 3784 WH Terschuur (Geld.). De heer Langeweg, die de leeftijd van 67 jaar bereikte was gehuwd met mevrouw Henderina de Vos Ld. De begrafenis zal plaats vinden donderdag 20 oktober om 12.30 uur op de Alg. Begraafplaats te Bameveld, Narcissenstraat 260. Vooraf wordt er een rouwdienst gehouden in het Verenigingsgebouw „De Hof', Een- drachtstraat 32 te Terschuur. Aanvang 11.15 uur. - Omleiding De kruising van de Provincialeweg 47 (nieuwe Staverseweg) met de Oudelandse- dijk en het Korteweegje wordt afgesloten. De reconstructie vindt plaats tot 28 okto ber. Er werden door de wegbeheerder diverse omleidingsroutes aangegeven. De politie adviseert om op de eigenlijke omleidingsroute uw snelheid aan te pas sen en de aanwijzingen goed op te volgen. Vanavond oml8.15uuropent het CDA- Tweede Kamerlid H. J. Schartman de vakbeurs Bedrijfspromotiedagen Goe- ree Overflakkee 1988 in De Staver te Middelhamis (ZH). De heer Schartman is voor de CDA-fractie woordvoerder inzake het Midden- en Kleinbedrijf. De vakbeurs Bedrijfspromotiedagen Goeree Overflakkee duurt van dinsdag 18 oktober tot en met donderdag 20 oktober in de evenementenhal De Sta ver, Olympiaweg 32 te Middelharnis. Ruim 70 ded nemers, allen uit Goeree Overflakkee geven akte de presence in hun stand. Het zijn bedrijven met sterk uiteenlopende branches. Naast de vier Gemeenten van Goeree Overflakkee, de Vereniging van Bedrij ven Goeree Overflakkee en de Kamer van Koophandel Zuid-Holland Zuid vindt men er stands op het gebied van automatisering, transport, commerciële dienstverlening, landbouw (-mechani satie), techniek, scheepsreparatie, kan toorinrichting, bedrijfshuisvesting, re- klame e.d. Ook is het Ministerie van Sociale Zaken vertegenwoordigd met een informatiestand over het JOB-ar- beidsvoorzieningsplan voor jongeren. Openingstijden: Dinsdag 18 okt18.00 - 22.30 uur Woensdag 19 okt14.00 - 22.30 uur Donderdag 20 okt14.00 - 22.30 uur Het Riagg ZHE (Regionaal Instituut voor Anibulante Geestelijke Gezond heidszorg Zuidhollandse Eilanden) verwacht op korte termijn te starten met de bouw van een nieuw pand te Dirksland aan de Akelei, in de omgeving van het Poldersweegje. Het Riagg is een instelling die met name hulp verleent aan mensen met psychische problemen. Doorgaans hebben mensen die zich bij het Riagg aanmelden, al kon- takt gehad met hun huisarts of andere hulpverleningsinstellingen. Bij het Riagg zijn verschillende deskundigen in dienst: psychiaters, sociaal psychiatrisch verpleeg kundigen, psychologen, pedagogen en maatschappelijk werkenden. Afhankelijk van het aangemelde probleem worden één of meer deskundigen betrokken bij de hulpverlening. Iedereen (kinderen, volwassenen en ouderen) kan hulp vragen bij het Riagg. Aan deze hulp zijn geen kosten verbonden. Het Riagg ZHE heeft als werkgebied de Zuidhollandse Eilanden. Vestigingen bevinden zich op Voome Putten te Spijkenisse en Hellevoetsluis, in de Hoekse Waard te Oud-Beijerland en op Goeree Overflakkee. In laatstgenoemd gebied is de Riagg-vestiging momenteel verdeeld over twee panden, respektievelijk te Sommels dijk en Middelhamis. Reeds gemime tijd is de huisvesting aldaar ontoereikend om een goede hulpverlening betreffende geestelijke gezondheidszorg te bieden. Het nieuwe gebouw heeft ca. 550 m^ oppervlakte, verdeeld over twee verdiepingen. De benedenverdieping omvat ruimten voor administratie, vergaderen, 3 spreekka mers, een groeps- en een spelkamer. Zoals het woord al aangeeft zal de groepskamer dienst doen voor behandelingen in groepsverband, of een groot gezin. De spelkamer wordt gebruikt voor observatie en behandeling van kinderen. Op de bovenverdie ping zijn acht spreekkamers gepland. Zowel beneden als boven komen wachtruim ten en toilettengroepen. Het geheel zal naar verwachting in het najaar van 1989 in gebruik worden genomen. Kort daarna zal middels een open dag voor een ieder gelegenheid zijn in de nieuwe Riagg-vestiging een kijkje te nemen. Bijgaande modeltekening geeft een beeld van de te realiseren nieuwbouw. STELLENDAM Een explosie in de Stellendamse Voorstraat heeft zondag morgen vroeg een woning totaal ver nield. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Omliggende percelen hadden lichte schade. Rond half zeven werden bewoners in de Voorstraat ruw wakker geschud door een doffe klap. Deze was afkomstig van een ontplofte boiler in een leegstaande woning. De aanstaande bewoners had den zaterdag de woning schoonge maakt. Bij hun vertrek staken zij de kachels en boiler aan. Een eerste onderzoek van de technische recherce van de Dordtse rijkspolitie wijst in de richting van een defecte boi ler. Deze is door overdruk ontploft, wat vermoedelijk te wijten is aan een tech nisch mankement. De woning is aanzienlijk beschadigd. Aan de achterzijde is een groot gedeelte van de muur weggeslagen. Binnenmu ren zijn ontzet. Het balkon ligt in de- tuin. De verwachting is, dat de woning grotendeels gesloopt zal moeten wor den. Omliggende woningen hadden lichte schade. De rijkspolitie van Goedereede kreeg assistentie van de collega's uit Middel hamis en Brielle. De uitgerukte brand weer van Stellendam kon zich beperken tot het puinruimen. - Milieu en mest Een drietal boeren die afgelopen week gier over hun land hadden verspreid, zijn door de politie aangezegd om de gier z.s.m. onder te ploegen. Ter bestrij ding van de „zure regen" moeten de boe ren in de maanden oktober en no vember de gier binnen een dag onder- ploegen. Op weilanden mag in deze maanden helemaal geen gier verspreid worden. - Invaliden met extra problemen In de gemeente Goedereede worden algemene invalidenparkeerplaatsen vaak gebruikt (misbruikt) door mensen die daar geen enkel recht op hebben. Een aantal processen-verbaal zijn al uit gedeeld. Het gevolg van dit onrechtma tige gebruik is, dat invaliden nood gedwongen ver moeten lopen of hele maal niet naar het centmm kunnen. In de gemeente Goedereede zijn ongeveer 90 personen in bezit van een invaliden- parkeerkaart. De invalidenparkeer plaats mag de hele week niet door anderen dan invaliden gebruikt worden. Een invalidenparkeerkaart (ook voor inzittenden) kan op het gemeentehuis aangevraagd worden. - Gewonde surfer Door van zijn surfplank te springen, bezeerde een Duitse surfer op de Kabbe- laarsbank zijn been. Hij is per ambu lance naar het ziekenhuis in Dirks land vervoerd. - Diefstal kisten vis In Stellendam zijn op 14 oktober een drietal kisten met tong ontvreemd. De waarde wordt geschat op ongeveer ƒ2.400,-. - Diefstal vogels Vanuit een volière in Ouddorp zijn een aantal vogels (o.a. valkparkieten en een geringde botvink) gestolen. In de kooi zijn diverse staartveren achtergebleven, waaruit kan worden opgemaakt, dat het vangen niet geheel probleemloos is verlopen. - Oplichting Een inwoner van Ouddorp had op een aanbieding in een advertentie gerea geerd en in goed vertrouwen geld over gemaakt. Het artikel werd nooit toe gestuurd. De adverteerder bleek in Hei- loo te wonen en een bekende oplichter te zijn. De aangifte gaat naar de politie in Heiloo. - Onder invloed Afgelopen zaterdag moesten twee auto mobilisten een blaastest afleggen. Eén van hen bleek zich matig gehouden te hebben, maar een 47-jarige bestuurder uit Nieuwe Tonge krijgt een proces verbaal. De uitslag van de blaastest was 495 ug/1. (maximum is 220 ug/1). - Aktie „fiets" Bij de politie in Ouddorp komen elke week aangiften binnen van gestolen fiet sen. Ondanks de vele publicaties hier over bleken er bij een sporthal nog fietsen niet op slot te staan, hoewel dat volgens de politieverordening verplicht Toen vorig jaar zowel de Stichting voor Gezinsverzorging „Middelharnis-Sommelsdijk" als de eveneens in Som melsdijk kantoor houdende „Stichting voor Maatschap pelijk Werk op Goeree Overflakkee" de huur van hun kantoren kregen opgezegd zullen de besturen van beide Stichtingen best even heel bedenkelijk hebben gekeken, maar vrijdagmiddag, bij de feestelijke opening van beider nieuwe lokatie aan de Sommelsdijkse Jacob Banestraat verheugden de bestuurders en hun medewerkers zich over de voortreffelijke afloop van de gedwongen ver huizing. Gezinszorg en Maatschappelijk Werk, beiden zgn. „Ie lijns Instellingen", die resp. in een houten kantoor aan de Oost Achterweg en in het kantoor van Prov. Waterstaat gevestigd waren geweest, vonden elkaar temeer in de gemeenschappe lijke zorg om een nieuwe huisvesting die kon worden gevon den in vorengenoemde leegstaande-, maar ook uitgeleefde school, 5 oude lokalen groot, met voorts een sombere gang. Door de uit beide Stichtingen voortgekomen „Stichting beheer en exploitatie Dienstgebouw te Middelhamis" werd aan architectenburo Ad Gestel opdracht verleend het gebouw weer „bewoonbaar" te maken. En dat werd werken.... Dat gebeurde trouwens zó succesvol dat burgemeester Sleu- rink die de officiële opening verrichtte heel complimenteus kon zijn, maar zeker gold dat voor degenen die het gebouw in zijn vorige status hebben gekend. Architect en aannemers creëerden er een meesterwerkje. De 5 aanwezige lokalen werden gescheiden in 10 kantoren, de plafonds werden ver laagd, de raampartijen vernieuwd en.... door techn. installa tiebureau de Wachter werden zelfs de lange cv. radiatoren gehalveerd, zodat gezegd mag worden dat metterdaad mét de vlijt ook de zuinigheid werd toegepast. Het voorste gedeelte van het gebouw wordt ingenomen door de Stichting voor Gezinsverzorging, het achterste gedeelte door de Stichting voor Maatschappelijk Werk op Goeree Overflakkee. Elk van de 5 Maatschappelijke Werkers hebben er hun eigen werk- mimte en gezamenlijk beschikken de Stichtingen over een vergaderruimte, groot genoeg om vrijdagmiddag de genodig den comfortabel te ontvangen. Dhr. S. Pille, voorz. Gezinsverzorging, maakte daar gewag van de dankbaarheid van de beide interkerkelijke Stichtingen om het mogen betrekken van de nieuwe lokatie waaraan spr. de hoop en bede verbond dat de Stichtingen er onder Gods Zegen werkzaam zullen mogen zijn, in wijsheid, in geloof en in afhankelijkheid van Hem Wiens Naam in de statuten van de Stichtingen beleden wordt. In Psalm 146 vond dhr. Pille de dankbaarheid en de intentie van de Stich ting verwoord, waarom hij het tweede gedeelte van die lof- psalm voorlas. „Gefeliciteerd met uw prachtige nieuwe gebouw!" zo kon burgemeester Sleurink de beide Stichtingen gelukwensen, nadat ze de officiële openingshandeling had verricht door De vlag ging in top t.g.v. de feestelijke opening. Aan de voorgevel de logo's van beide Stichtingen. de aan de voorgevel aangebrachte logo's van de beide Stich tingen te onthullen. Waardevol vond ze het dat de beide Stichtingen die „zorg op maaf' verlenen nu samen ook een gebouw „op maat" hebben gevonden en voortaan zowel let terlijk als figuurlijk bij elkaar betrokken zullen zijn. De gemeentebestuurlijke waardering voor deze vorm van samengaan vertolkte mevr. Sleurink in de aanbieding van een oude cartografische prent van Middelharnis-Sommels dijk. Architect Gestel sloot zich graag bij alle waardering aan en mei dank voor de ontvangen opdracht en de verklaring graag bereid te zijn bij evt. nieuwbouw betrokken te wor den, overhandigde hij de beide voorzitters mede namens de aannemer (Boeter) en onderaannemers (de Wachter) elk een fraaie klok. De Stichting voor Gezinsverzorging „Middelharnis-Som melsdijk" werd in 1954 opgericht, met 2 personeelsleden en 2 vrijwilligsters. Per 1 augustus 1976 werd het kantoor aan de Oost Achterweg betrokken. Momenteel heeft de Stichting 70 personen in loondienst en beschikt over de inzet van 33 Alpha-hulpen. Er wordt in tweehonderd gezinnen hulp verleend. De Stichting voor Maatschappelijk Werk óp „Goeree- Overflakkee" werkt regionaal. Ze ontstond in 1976 uit een viertal toen nog zelfstandige Stichtingen op het eiland. De Stichting heeft 5 Maatschappelijk Werk(st)ers en een admi nistrateur in dienst. Burg. Sleurink in gesprek met beide voorzitters, links dhr S. Pille (Gezinszorg) en midden dhr Tli. M. Verhoef (plv. voorz. Maatschappelijk Werk). is. De fietsen kunnen nu niet meer gesto len worden. Ze staan op het bureau en kunnen tegen een bekeuring worden afgehaald. - Poging inbraak Tramremise Op donderdag 14 oktober heeft men tus sen 13.00 en 16.00 uur ingebroken in de in aanbouw zijnde remise van de stoom tram op de Brouwersdam. In het pand is echter nog niets aanwezig, zodat het bij een poging bleef Er werd echter wel voor ƒ2.500,- schade aangericht. De politie Ouddorp verzoekt mensen die rond genoemd tijdstip aldaar iets heb ben gezien kontakt op te nemen. Tele foon 01878-1244. MIDDELHARNIS D.V vrijdag 21 oktober om 19.30 uur zal de bevestigings- en intrededienst plaats hebben van de bij de Chr. Geref Kerk beroepen ds. A. Baars. Bevestiging en intrede worden in één dienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis. De bevestiging zal plaats vinden door de oud-predikant van Middelhamis, ds. P. den Butter, thans te Urk. OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur (Bijbellezing) ds. J. Koster. HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur (bev. ambtsdrager) ds. I. Koster.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1