Sommelsdijl(se brandweerploeg voor 3e maal eilandelijk de beste Ongetwijfeld floniiSieinaH Twee duiksters in Grevelingen verdronken Vissers bezochten Canada Uitslag viswedstrijd Politieberichten Damvereniging Johan Wachters Succesvolle bazar Samaritaan Expositie A. Vogelaar De economische situatie in Nederland Ouddorps museum in herfst vakantie open PTT Post bouwt nieuw expeditieknooppunt Landelijke aquariumdag Oostflakkee Ver. „de Christenvrouw" afd. M'harnis-S'dijk ^^-^^ -;^''^ 61e Jaargang DINSDAG 11 OKTOBER 1988 No. 5739 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 belicht door Minister Dr. H. O. C. R. Ruding Op 18 oktober a.s. hoopt de Minister van Financiën voor het CDA, Dr. H. O. C, R. Ruding, voor de CDA-afdelingen op Goeree en Overflakkee een spreekbeurt te vervullen in de grote zaal van het ver enigingsgebouw Oostdam aan de Jong- koenstraat 1 te Goedereede. Aanvang 20.00 uur. De bewindsman zal deze avond met name ingaan op „de algemene economi sche situatie in Nederland". Minister Ruding studeerde aan de Eco nomische Hogeschool Rotterdam en werkte tot 1971 als ambtenaar op het Ministerie van Financiën en daarna zes jaar bij de AMRO-bank. Hij klom ver volgens snel op tot directeur effecten syndicaten, terwijl hij op verzoek van Financiën bewindvoerdei werd van het Internationale Monetaire Fonds in Was hington. In 1981 kwam hij terug bij de AMRO-bank als lid van de Raad van Bestuur. Hoewel hij een hoge positie bij een bank bekleedde verwisselde hij deze in 1982 voor een ministerszetel. Hij werd minis ter van Financiën in het eerste Kabinet Lubbers en vervolgens ook in diens tweede Kabinet. Naar verluidt zou hij in 1990 na zitting te hebben gehad in twee Kabinetten uit de politiek gaan. Toen hij in 1982 Minister van Financiën werd bedroeg het overheidstekort onge veer 11 procent van het nationaal inko men. Zijn doel is nu 5,25 procent aan het eind van de rit van dit Kabinet. Gezien de Miljoenennota, die hij onlangs publi ceerde, zal dit zeker lukken. Minister Ruding is een harde bankier, die met grote bekwaamheid zijn depar tement leidt. Hij is beroemd of berucht door allerlei krasse uitspraken over „slapjanussen" in de samenleving, maar desondanks dat werd hij populair bij het kiezersvolk. Hij zei eens: „Nederlanders zijn praktische mensen, die er begrip voor hebben, datje een gulden maar één keer kunt uitgeven". Gezien de grote bekendheid die Minis ter Ruding allerwege geniet, verwacht het CDA op Goeree en Overflakkee een grote belangstelling. Wilt u verzekerd zijn van een goede plaats, kom dan vroegtijdig. De zaal is al open om half acht. Het Ouddorps museum zal in de herfst vakantie voor publiek geopend zijn van maandag 17 oktober t/m zaterdag 22 oktober, dagelijks van 10.00-13.00 uur en van 14.00-17.00 uur. De tentoonstelling VAN VLAS TOT KANT is dan ook nog te zien. Bovendien is het mogelijk de kerktoren onder leiding van een gids te beklimmen op dinsdag 18 oktober en donderdag 20 oktober. Kaartverkoop hiervoor in het VVV-kantoor, Hofdijksweg 26A te Ouddorp. Twee sporduiksters, een 36-jarige vrouw uit Hardenberg en een 28-jarige vrouw uit Dalen zijn zaterdagmiddag in de Grevelingen omgekomen toen ze, ter hoogte van Dreischor doken om het zgn. „tweesters" duikbrevet te halen. Toen ze te lang onder water bleven en de verwachte „gecontroleerde opstijging" van een diepte van 18 meter uitbleef werd direct alarm geslagen en doken collegaduikers hen na maar de red dingspoging mocht niet gelukken. Een speciale duikeenheid van de brandweer heeft nog zaterdagmiddag een slachtof fer geborgen. Zondag werd het tweede slachtoffer gevonden. De Nederlandse vissers (waaronder ook een delegatie uit Stellendam) die pools hoogte gingen nemen in Canada, om te zien of in de Canadeese wateren mocht worden gevist, zullen de reis wel als een aangename herinnering in gedachten houden, maar zaken vielen in Canada weinig of niet te doen. Zowel in Nova Scottia als in New Foundland moesten ze vernemen, dat men ook daar eigenlijk met een overcapaciteit zit, zodat het geen zin heeft, daar nog meer aan toe te voegen. De Canadeese vis gaat voor 90% naar de Verenigde Staten, van Amerika, de dis tributie wordt verzorgd door twee export giganten Canada National Seafoods Products en Fisherry Products Interna tional of het mogelijk zal zijn daarnaast in de toekomst nog een export maat schappij in hst 'even te roepen, waarin ook Nederlanders zouden kunnen deel nemen is niet direct duidelijk geworden. Wel vinden de Canadeese vissers het aantrekkelijk wat meer ruimte voor de export te krijgen. STELLENDAM Uitslag van de op zaterdag 8 oktober gehouden open viswedstrijd te Rockanje. Ie E. Wijnhorst232 cm. 2e H. Harteveld..229 cm. 3e J. van Lenten228 cm. 4e C. Westdorp204 cm. 5e A. van Seters148 cm. 6e C. Steyl138 cm. 7e A. Nobel131 cm. 8e J. Blok121 cm. 9e A. C. van Marion104 cm. 10e Hr. Bressers97 cm. 11e M. v.d. Wal77 cm. 12e L. van Seters64 cm. 13e J. Hoegee57 cm. 14e J. Troost54 cm. 15e A. Arkenbout53 cm. 16e P. Bakelaar49 cm. 17e C. v.d. Linde39 cm. 18e W. Stoutjesdijk36 cm. 19e P. van Eek28 cm. 20e P. Troost15 cm. 20e J.Tanis15 cm. Jeugd: Ie G. Tanis... 16 cm. Overige 6 deelnemers hebben geen vis laten meten. Volgende open zoutwater viswedstrijd op zaterdag 5 november 1988 te Oud dorp. Inschrijven voor deze wedstrijd kan op de wedstrijddag vanaf 8.30 tot 9.00 uur bij Grillbar Baas Voorstraat 32 te Stel lendam. Er wordt gevist van 10.00 tot 13.00 uur. Het gemeentebestuur van Rotterdam en de directie van PTT Post regio Zuid- West Nederland zijn tot overeenstem ming gekomen over de plaats van vestiging van een nieuw expeditie knooppunt (ekp) in Rotterdam. Het nieuwe ekp zal worden gevestigd aan de Veenweg (nabij het Terbregseplein) en dient volgens de huidige planning in de eerste helft van 1992 in gebruik te wor den genomen. Het nieuwe knooppunt wordt één van de twaalf hoofdschakels in het landelijke netwerk van PTT Post. Het gaat de cen trale sorteer- en overslagfunktie verzor gen voor het zuidelijk deel van onze provincie. De nieuwe lokatie, gelegen op een kruispunt van spoor- en autosnel wegen, is daarvoor zeer geschikt. De naam A. Vogelaar klinkt bij velen bekend in de oren. Wie kan er immers op zo'n beheerste en zachte wijze de natuur van Flakkee op het papier zetten als deze in Middelhamis woonachtige schilder. Vogelaar geniet een goede naam. Niet alleen bij de kunstliefhebbers maar zeker ook bij de natuurliefhebbers. Behalve de gave om de natuur te schil deren weet Vogelaar er ook veel over te vertellen. De fietstochten door de Flak- keese polders zijn niet alleen om inspi ratie op te doen voor zijn aquarellen maar zeker ook om de stand van de natuur goed te kunnen aanschouwen. Een echte natuurliefhebber in hart en nieren. Dat moet ook eigenlijk wel als men de aquarellen van Vogelaar goed bekijkt. Een scherp oog voor detail en een vaste hand van schilderen vormen met de passie voor de natuur de stevige basis voor zijn aquarellen. De aquarellen zijn momenteel te zien in de verbindingsgangen van het verpleeg huis De Samaritaan te Sommelsdijk. Het Flakkeese landschap wordt uitvoe rig in beeld gebracht waarbij de zachte tinten van de aquarellen dit landschap toch een extra tintje mee geven. Flakkee op z'n mooist. De werken van Vogelaar zijn te koop. Een gedeelte van de verkoopprijs komt ten goede aan de welzijnszorg van De Samaritaan. Zaterdag 15 oktober: Door de aquariumvereniging „Voorne" zal a.s. zaterdag 15 oktober worden inge haakt op de dan te houden landelijke aquariumdag. De Vereniging houdt die dag, van 10 tot 4 uur, „open huis" in het Cultureel Centrum „de Goote", Reede 2 te Brielle. Er zullen daar aquariums worden geplaatst en geïnteresseerden kunnen er alle mogelijke informatie inwinnen. Voor hen die om gezondheidsredenen de open dag niet kunnen bezoeken is tel. 01810-17264 van 10 tot 4 uur die dag te bereiken. - Diefstal wasgoed Door een bewoonster van Oude Tonge werd aangifte gedaan van diefstal van wasgoed vanaf de waslijnen. De vrouw liet de kleding een nachtje overhangen, waarop ze de volgende morgen een BH en een slipje mistte. Geruchten gaan, dat dit soort diefstallen meer voor komt in bebouwde kommen. Teneinde hier in zicht in te krijgen, zodat maatregelen genomen kunnen worden, verzoekt de politie te Oostflakkee, de betrokkenen hiervan melding te doen. - Bedrijfsongeval Op een uienveld bij Oude Tonge vond j.l. maandag een ongeval plaats met een uienlichter, waarbij een 51-jarige man uit Nieuwe Tonge bekneld geraakte. Ter wijl de machine in werking was haalde de man loof van een transportband. Daarbij kwam losse kleding van hem in aanraking met een niet geheel afgeslo ten as. De kleding wikkelde zich daarop om de as, waarop er bijna verwurging plaats vond. Dankzij zeer snel ingrijpen van de trekkerbestuurder en het feit dat de as maar langzaam draaide, werd erger voorkomen. De man bekwam borstletsel en werd onder doktersbehan deling gesteld. Ondermeer de Arbeids inspectie stelde terzake een onderzoek in. - Surfer vermist Vrijdagavond kwam er bij de politie de melding binnen, dat een 17-jarige surfer uit Sommelsdijk, op het Grevelingen- meer werd vermist. De jongen was "s middags met een broer, ondanks het slechte weer, tóch het meer opgegaan, doch de broers waren elkaar kwijt geraakt. Een grootscheepse zoekaktie werd op touw gezet langs de dijken tot aan Herkingen. Ook enkele burgers namen hieraan ongevraagd met hun auto's deel, wat bijzonder werd gewaar deerd. Omstreeks 19.45 uur spelde de jongen op zijn surfplank aan tegen de Grevelingendam. Doordat hij een ge schikt pak droeg én zijn kalmte wist te bewaren, bekwam hij geen letsel. Oor zaak bleek te zijn gelegen in het feit dat voor de stormachtige wind een veel te groot zeil was aangebracht, waardoor hij steeds weer omsloeg. Feit blijft dal het gewoon onverantwoord en dom is. om bij zware storm met een surfplank het water op te gaan. Toen wedstrijdleider dlir. Swieb zater dagnamiddag, aan het eind van de eilandelijke brandweerwedstrijd in Oude Tonge, een technische uiteen zetting gaf liet hij daarin niet onbe sproken hoe de wedstrijdploegen met het „slachtoffer" waren omgespron gen, 't Was voor dhr. Swieb voorals nog de vraag of de man in kwestie, Bert Braber, zich maandagmorgen bij zijn baas zou kunnen melden nadat hij zaterdag bij herhaling een „allerbe labberdste" behandeling had onder gaan. Hij werd herhaaldelijk wat vormeloos en zéker niet in de Rautek-greep uit het brandende pand gehaald en.... zo had dhr. Swieb zelf waargenomen eenmaal buiten.l op een brancard „ge rold". Gelukkig bleek dhr. Braber zich nog uitstekend te voelen na de hele dag aldus mishandeld- en in een ambulance vervoerd te zijn geweest. Bloemen waren 's avonds, bij het bekendmaken van de uitslag in „de Grutterswei" zijn deel, als ook voor de fam. Abresch in wier pand, het „oude Weeshuis" de wedstrijd werd gespeeld. Het pand moest met perslucht betreden worden en ook dat facet van het blussingswerk moest nog eens goed doorgenomen worden, beval dhr. Swieb aan. Vóór de smidse heeft Co Aleman de hele dag zijn lassers-beroep geweld aan moeten doen. Hij werd verondersteld aan een tractor laswerk te verrichten, om vandaar door de brandweer te worden weggestuurd! 't Was dikwijls het eerste wat de bevelvoerders deden maar juist dat hoefde niet al te vlot omdat er in de omgeving van de nijvere man, noch van zijn gasflessen vuur te bekennen was geweest, 't Was niettemin toch een prima oefening geweest waarin weer veel kon worden geleerd. Wat ook geleerd kon worden was dat de ploeg van Sommelsdijk voor de derde achtereenvolgende keer eerste werd. De Sommelsdijkers vonden dat uiteraard prima maar wat de overige kansheb bende ploegen betreft had het best anders mogen zijn. De volledige uitslag was de volgende: 1. 10.39 Sommelsdijk. 2. 10.33 Ouddorp. 3. 10.29 Melissant. 4. 10.20 Middelhamis. 5. 9.77 Stad aan 't Haringvliet 6. 9.72 Dirksland. 7. 9.60 Stellendam. 8. 9.52 Goedereede. 9. 9.23 Den Bommel. 10. 9.03 Herkingen. 11. 8.79 Ooltgensplaat. 12. 8.57 Nieuwe Tonge. „Ernst Nut en Ontspanning '52" te iVlelissant Uitslagen van maandag 10 okt. 1988 Ie afdeling: J. Looy - T. Goedegebuur2 - O C. Visbeen - B. VisbeenO - 2 H. Visbeen - B. Grootenboer1 - 1 A. 't Jonk - J. Doorn1 - 1 C. Koppenaal - A. Visbeen1 - 1 2e afdeling: S. Keijzer - J. Schans2 - O H. van Heukelen - J. Non2 - O B. v.d. Spaan - B. van EngenO - 2 MIDDELHARNIS D.V.donderdag 13 oktobrer a.s. hopen wij met de vereniging van Dirksland een gezamenlijke vergadering te houden. Spreker op deze avond is ds. P. Vermaat van Maassluis. Hij zal deze avond spreken over ..Teke nen der tijden". Aanvang kwart voor 8 in „de Hoek steen". Ring 13 te Middelhamis. Gasten zijn hartelijk welkom. DIRKSLAND Buurtvereniging West/Molenzicht heeft ook dit jaar weer een projekt in Mali (Afrika) waar de Nederlander Johan Wachters sinds 1965 werkt onder de zeer arme boerenbevolking. Het projekt dit jaar is deuren en ramen in de plaatse lijke basisschool in Kati. ledere dag moeten de kinderen hun schoolbankje onder de arm nemen en naar huis lopen, omdat ramen en deuren in hun school ontbreken. Kosten van dit projekt zijn ƒ3.200,-. Op dit moment hebben wij een bedrag van ƒ1.1353,20 bij elkaar gehaald uit verschillende aktiviteiten, zoals de bra derie, spaarpotten, oud papier en een enkele verloting op een feestavond. Wij hopen het bedrag van ƒ3.200,- op 31 december 1988 nog bij elkaar te hebben, door b.v.b. de verkoop van erwtensoep, de spaarpotten onder onze leden enz. Wilt u ons steunen neem dan kontakt op met W. de Gast, Philipshoofjesweg 64, Dirksland, of maak uw gift over op reke ningnummer 31.41.09.773, Rabobank Dirksland onder vermelding van Stich ting Johan Wachters. Bijvoorbaat onze hartelijke dank. Wij houden u op de hoogte. De laatste dagen van september staan elk jaar in het teken van de bazar in De Samaritaan. Ook dit jaar was het verpleeghuis een gezellig en dmk centmm tijdens de bazar. Vele aktiviteiten bleken weer erg in trek bij de bevolking van Flakkee. Dankzij de vele helpende handen van de medewerkers, de gulle giften van het bedrijfsleven van Flakkee en de grote belangstelling van de bevolking werd deze bazar een groots en zeer gezellig geheel waarbij een bruto opbrengst van 36.000,- mocht worden geteld. De wel zijnszorgkommissie van het verpleeg huis De Samaritaan wil dan ook een ieder die, op welke wijze dan ook, een bijdrage heeft geleverd aan deze bazar dagen heel hartelijk danken hiervoor. slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! Voor topkwaliteit, goede service en voordelige prijzen: FOTO FtLM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER JJ.I.'.l.l|i«il» Westztraat 35 Molen<fteg4- Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiaal Renene - Printshop Hogezoom 172 i Telefoon 01116-3400 Bevelvoerder v.d. Ree ontvangt uit handen van burg. de Vos van Oostflalikee de eerste prijs. De ploeg van Stellendam met l^et slachtoffer in aktie.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1