Het vroegere Stad herleeft in foto-tentoonstelling Adm.kantoor - Belastingadviesburo „Holland Zeeland" presenteerde zich Visserij '88 Ds. F. Mallan 40 jaar predikant Verantwoording „Woord Daad" Mindervalidentocht Ned. Rode Kruis, afd. Nieuwe Tonge Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Dam in Sommelsdijkse haven Goede prestaties van „Eilandelijke Organisten" Rabobank „Stellendam en Goededereede" honoreert mooiste vakantiegroeten ''T'^-r-'^ B^- 61e Jaargang DINSDAG 4 OKTOBER 1988 No. 5737 Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Voorstel aan raad M'hamis: Het afgrendelen van de Sommels dijkse haven d.m.v. een dam met afsluitbare duiker, een zgn. „over stort", is een van de agendapunten die Middelharnis' gemeenteraad voor het eerst door de nieuwe burgemees ter te presideren a.s. donderdag avond zal behandelen. Wijziging van de afwatering van de achterliggende polders als Westplaat en Everdina, maken die ingreep noodzakelijk. Als gevolg van de ruilverkaveling zullen bovengenoemde polders voortaan, voor verversing en beregening, via het haven- kanaal van Middelharnis van Haring- vlietwater kunnen worden voorzien. Aanleg van de dam moet voorkomen dat het ingelaten water zich vermengt met dat uit de Sommelsdijkse haven waarin zelfs nog rioleringen uitmonden. De dam komt dan ook te liggen ter hoogte van de Limiet, de watering die het verse Haringvlietwater naar de pol der Westplaat zal voeren. Voor aanleg van dam en duiker wordt de raad een krediet van 43.000,- gevraagd. De dam zal uit een zandlichaam be staan en zal van een hekwerk worden voorzien om het Gemeenteterrein dat aldaar gelegen is, afgesloten te houden. De duiker krijgt een doorsnee van 50 centimeter. De overeenkomst die met het Water schap is gesloten omvat ook de dichting van de uitwateringsduiker van de Men- heerse polder. De duiker die vanaf het gemaal onder aan de Oostdijk onder Oostdijk en Spuistraat door naar de havenkom van Middelharnis loopt dient te worden volgespoten met zand en aan beide zijden te worden afgedicht vakbeurs voor de visserij en visverwerkende industrie met een presentatie van uitheemse vissoorten. Op 5 oktober zal het nieuwe tentoonstel lingscomplex „De Zeelandhallen" te Goes haar poorten openen voor de beurs Visserij '88. Een unieke vakbeurs bestemd voor allen die beroepshalve te maken hebben met de visserij, de mos sel, oester- en kokkelteelt en de verwer king van de produkten. Een zestigtal exposanten zullen akte de presence geven met produkten en dien sten voor de inrichting en onderhoud van visserij vaartuigen en apparatuur voor de verwerkende industrie. Gedurende de beursdagen tot en met 8 oktober, is een schitterende presentatie aanwezig van uitheemse vissoorten uit gestald op een echte vissersloop. De beurs Visserij '88 is dagelijks ge opend van 10.00-17.00 uur. Voor meer informatie: Zeelandhallen b.v. Anthony Fokkerstraat, Goes Tel. 01100-21020 mn (dichtgemetseld). Ten behoeve van de rioleringen van een aantal huizen en de afvoer van een aantal straatkolken zal in de dicht te metselen duiker een p.v.c. verzamelrioo) worden aangebracht, die op de nog aan te leggen riolering van de Kaaidreef zal worden aangesloten. Voor uitvoering van dit werk wordt de raad een krediet van 77.500,- gevraagd. Van woensdag t/m zaterdag in „Trefpunt" Zoals ooit cabarettier Wim Sonneveld over zijn dorpje heeft gezongen, vol heimwee en melancholie omdat er zoveel veranderd bleek, zo zullen er stellig ook veel oudere Stadtenaren zijn die nu missen wat hen zoveel jaren vertrouwd is geweest. Gelukkig staat vrijwel alles nog op oude foto's en juist daarom is de fototentoonstelling die vanaf morgen t/m zaterdag in „Trefpunt" gehouden wordt zo'n schot in de roos, want wie zou zich daar niét voor interesseren...? Het zullen zeker zo'n vierhonderd ansichten, foto's en documenten uit het verleden zijn die in 't Trefpunt ten toon zullen worden gesteld, bij elkaar gezocht en veelal gecopieerd en vergroot door medewerkers van de jubile rende Dorpsgroep Stad aan 't Haringvliet. Dhr. C. Meijer heeft al het fotogra fische werk op zich genomen, zo wordt in een persbericht vermeld, terwijl de heren H. Maliepaard en G. Koppenaal al het speurwerk hebben verricht dat leidde naar vergeten fotoboeken en naar de inhoud van weggestopte schoe nendozen waaruit prachtige herinneringen tevoorschijn zijn gekomen. Inte ressant voor de „oudere garde", maar zeker ook voor de jongeren aan wie de foto's het verhaal van het vroegere Stad en de vroegere Stadtenaren zal vertel len. De laatste dorpsomroeper die Stad heeft gekend, dhr. H. van Pelt, hoopt de fototentoonstelling morgenmiddag (woensdag) om half 3 officieel te ope nen, waarna ze voor het publiek vanaf 3 uur toegankelijk is, tot 5 uur en 's avonds van 7 tot 10 uur. Donderdag van 2 tot 5 en van 7 tot 10. Vrijdag even eens op bovengenoemde uren en zaterdag van 10 tot 4 uur 's middags. Don derdagavond om 8 uur houdt dr. Braber, als oud Stadtenaar een lezing over oude Stadse namen, vrijdagavond om 8 uur wordt er een oude film over Stad vertoond en is er een doorlopende diapresentatie. Voor de jeugd is aan de ten toonstelling een kleur/tekenwedstrijd verbonden. De viering van het 10-jarig bestaan van de dorpsgroep op déze wijze zal stellig velen genoegen doen! Voor een stampvol kerkgebouw van de Ger. Gem. in Nederland heeft ds. F. Mallan uit Alblasserdam zondag 1 oktober te Bruinisse de dag herdacht dat hij op 29 september 1948 door ds. Joz. Fraanje uit Barneveld in het ambt werd bevestigd. Nadat hij in de morgendienst een acht tal kinderen had gedoopt sprak hij in de middagdienst uit hoe hij in grote dank baarheid mag terugzien op de veertig jaar dat hij het Woord mocht bedie nen. Hij deed dit met een predikatie naar aanleiding van de tekst: uit 1 Cor. 15, vers 10 de laatste woorden: „Niet ik, maar de genade Gods, die met mij is". Thema in de dienst: Het is genade in de jeugd de roeping tot het ambt te mogen ontvangen en als dienstknecht Gods te mogen worden aangesteld, het is een genadegave dat hij de boodschap die Hij eerst zelf had mogen ontvangen, ook aan zo velen in veertig jaar te hebben mogen doorgeven, de genade, die God heeft geopenbaard in de zending van Zijn zoon Jezus Christus, tot behoud van zondaren. In Bruinisse als jong kandidaat (23 jaar) samen met zijn vrouw aangekomen, zoals Jacfob over de rivier, was ook hij over het Zijpe gekomen, hij had er een gezin mogen stichten van acht kinderen en mocht nu na veertig jaar grootvader zijn van 32 kleinkinderen. Aangename herinneringen had hij aan de tijd (ruim elf jaar) dat hij de gemeente van Bruinisse mocht dienen. Een schaduw viel over het gebeuren toen hij enkele maanden geleden, na een gelukkig huwelijk van bijna 40 jaar, zijn vrouw door de dood moest mis sen. Ouderling C. J. F. Wolfensberger sprak na de predikatie ds. Mallan toe, daarbij memorerend hoe de gemeente had mee geleefd met het plotseling overlijden van mevrouw Mallan-Bakker, ook nu nog is evenals bij u zelf aldus Wolfensberger de treurnis daarover niet geweken, de plannen dat de herdenking van de 40- jarige ambtsbediening zou plaats vin den waren toen al gemaakt. Nochtans was men dankbaar voor dit jubileum. Spreker hoopte dat de geliefde herder en leraar nog dikwijls in Bruinisse het Woord zou mogen bedienen. MELISSANT Ophalen oud papier T.b.v. het restauratiefonds van de N.H. Kerk zal morgenavond woensdag weer oud papier worden opgehaald. De Penningmeester van „Woord Daad" ontving tijdens het derde kwar taal van 1988: Giften N.H. Gemeenten2007,71 Koll. Bej.middag M'hamis 384,25 Kinderakties: Annemarie Schol;17,90 Annewien Koote50,30 Spaarpot stuivers5,00 Kinderen Kattestaart.../ 108,95 Marjolein van Dam..../ 58,01 ƒ240,16 240,16 Gift School met de Bijbel Sommelsdijk2000,00 Rommelmarkt Fam. Grinwis Ouddorpf 7740,00 Fietspuzzeltocht Ouddorp 1323,00 Fietspuzzeltocht Ouddorp, nagift24,75 Rommelmarkt Ouddorp338,00 Opbrengst visstand Stellendamf 4845,45 Aan verkopen2085,85 KoUekte zangavond Cantate Deo Dirksland.ƒ1597,95 Verkoop zangavond programma's en platen930,60 Aan partikuliere giften111,25 Rente bank33,50 Totaal ƒ23662,47 Allen die hiermee hebben bijgedragen hartelijk dank! Giften voor ons projekt op Haïti of voor andere door u te bestemmen projekten kunt u overmaken op giro 5620184 t.n.v. „Woord Daad" te Middelhamis of op nummer 36.13.13.772 van de Rabobank te Middelhamis t.n.v. „Woord Daad" Goeree Overflakkee. De Penningmeester van de Stichting Woord Daad" Goeree-Overflakkee. Op zaterdag 1 oktober werd voor de 19e keer in Utrecht de finale van het Dom stad Orgelconcours voor Amateurs ge houden. De jury had op grond van voorselecties in mei een zestal kandida ten uitgenodigd voor deze dag. Drie in de afdeling improvisatie en drie in de afdeling interpretatie (in totaal hadden 29 organisten meegedongcn). De in volstrekte anonimiteit deelnemende finalisten speelden op hoog niveau, kwamen uit alle windstreken en waren van alle leeftijden. De jongste deelne mer Wim Diepenhorst uit Stad aan het Haringvliet eindigde als een goede tweede in de afdeling interpretatie, waarvoor hij als verplicht werk liet horen „Magna res est amor" van H. Andriessen (voor sopraan en orgel). Als vrije werken stonden op zijn pro gramma „Dies sind die heil'gen zehn Gebot" van J. S. Bach en de Introduk- tion en Passacaglia in d van M. Reger. Ook met het oog op de moeilijkheids graad van deze werken is het een uitste kende prestatie van deze 17-jarige or ganist. Verder mocht ook Adriaan Krijger uit Haamstede deze middag een eervolle vermelding in de vorm van een oor konde voor zijn fraaie spel in de voorse lectie in ontvangst nemen. Beide orga nisten studeren bij Rinus Verhage te Middelhamis. De jury bestond uit Kees van Houten (voorzitter), Yvonne Hoekstra, Elly Kooiman en Hans van Nieuwkoop. Het lijkt haast afgesproken te zijn geweest dat meerdere afdelingen van het Nederlandse Rode Kruis op Goeree- Overflakkee vrijwel dezelfde route heb ben gekozen voor de jaarlijkse minder- validenrit. Niets is echter minder waar en niets is onderling afgesproken, des te meer is tot uiting gekomen dat in diverse afdelingen dezelfde gedachten leven. Op woensdag 28 september begon voor de afdeling Nieuwe Tonge de reis bij „Ons Dorpshuis". Met 15 auto's en totaal 60 personen werd via binnenwe gen naar Ouddorp gereden. Over de Brouwersdam, met aan de linkerkant het Grevelingenmeer en aan de rechter zijde de Noordzee, werd het eiland Schouwen-Duiveland bereikt. Langs Ellemeet en Serooskerke werd de nieu we weg over de gigantische pijlerdam in de Oosterschelde bereden, met zicht op het werkobjekt „Neeltje Jans". „De Zwitsers en Oostenrijkers zijn beroemd om hun bergpassen, de Italia nen om hun tunnels door de bergen, doch als we de Deltawerken bezien, mogen wij, als Nederlanders, heus wel trots ziujn op datgene wat op water bouwkundig gebied tot stand is geko men, hoewel de natuur aan schoonheid en ongereptheid heeft ingeboet, om van de kosten maar niet te spreken". Bij hotel-restaurant „Kamperduin" werd gestopt om hier koffie met gebak te gebruiken. Na dit intermezzo werd de rit voortgezet en langs het Veerse meer rijdend genoot een ieder van dit mooie Zeeuwse ge bied. Kortgene en Colijnsplaat werden gepas seerd en over de Zeelandbrug, langs Zie- rikzee de binnenwegen kiezend naar Bruinisse, werd bij het restaurant „Gre- velingen" op de Grevelingendam ge stopt om voor de tweede maal te pau zeren. De broodjes met koffie hadden gretig aftrek en het was aan de deelne mers te zien dat allen van dit uitstapje genoten. De voorzitter van de afdeling Nieuwe Tonge, de heer Brooshoofd, benutte deze pauze om verpleegkundigen, chauf feurs en helpsters te bedanken voor hun medewerking. Zonder hulp van deze mensen zou een tocht als deze niet te verwezenlijken zijn; derhalve sprak hij de hoop uit elkaar wederom te ontmoe ten in 1989. Ook de getrouwe, al vele jaren mee rei zende gast, de heer W. Tijl sprak na mens de deelnemers van deze autorit zijn dankwoord uit. Op zijn eigen manier, met humor door spekt, bedankte hij het Rode Kruis, de medewerkenden en de organisatoren voor deze schitterende tocht. Na dit alles was het tijd om huiswaarts te keren. Gezamenlijk werd de terugtocht aangevangen om een ieder weer veilig thuis te laten arriveren. Het besluit van een grandioze middag. „....op het terrein van Den Hertog Diepvries b.v.", zo hebben ze in hun adver tenties de plaats van vestiging van hun Administratiekantoor en Belastingad viesburo „Holland-Zeeland" verduidelijkt. Zoek echter niet naar een ge ïmproviseerd tijdelijk onderkomen, tot het gebruik waarvan een beginnend bedrijf genoopt zou kunnen zijn, maar bestijg de buitentrap naar de fraaie kan toorruimte waarop de medewerkers van Den Hertog zo trots waren voor ze naar Melissant verhuisden. Daar heeft „Holland-Zeeland" een uitstekende stek gevonden! Toen hun vorige werkgever hen kollektief ontslag aanzei betekende dat voor Th. Kik en zijn collega's B. A. M. Oostdam en M. Welleman niet dat ze bij de pakken neer gingen zitten; ze beschikten tenslotte elk over een specifieke kennis op het gebied van de loonadministratie, het geven van fiscale en bedrijfseconomische adviezen, het boekhouden en het vervaardigen van jaarrekeningen én, zo had den de jaren achter hen geleerd, over een good-will die alle perspectief op een succesvol nieuw-, zelfstandig begin opende, en zo gebeurde het... „Het is tenslotte ons beroep andere bedrijven te adviseren en dan ga je niet zelf passief toe zitten kijken", zo luidde en luidt hun filosofie die hen de spirit gaf dóór te gaan, ook terwille van hen die duidelijk maakten hun belangen aan hen toe te willen vertrouwen. In weinige dagen hadden ze de kantoorruimte en op een verkoping te Rotter dam, van vrijwel nieuw kantoormeubilair, kochten ze voor zichzelf en twee eveneens ontslagen collega's die in dienst werden genomen, prima kantoormeu bilair. De apparatuur werd nieuw gekocht en in no-time was „Holland- Zeeland" gesetteld. Zaterdag presenteerden de drie ondernemers hun bedrijf en dat heeft een bij zondere belangstelling gekregen. Een „persoonlijke relatie" met hun klanten, daar hechten ze aan en juist die werd zaterdag in veelvoud ervaren. De Rabobank „STELLENDAM EN GOEDEREEDE" heeft o.a. een reisaf deling die de laatste jaren een grote groei heeft meegemaakt. Voor velen in Stel lendam en Goedereede is de reisadvi- seuze Marian Breve-Noorthoek een begrip geworden als zij hun vakantiereis willen boeken. De laatste tijd wordt zij bijgestaan door Ineke Biemond. Die twee hebben er al heel wat op weg gehol pen. In 1988 heeft de bank, in samenwer king met Center Pares een wedstrijd georganiseerd. Diegene, die vanuit zijn of haar vakantie-adres de meest origi nele groet stuurde naar de bank zou worden beloond met een midweek in een van de parken van Center Pares. Voor deze organisatie die in Nederland, België, Engeland en Frankrijk en bin nenkort ook in Duitsland van alle gemakken voorziene bungalowparken exploiteert, is door Marian en Ineke al heel wat geboekt. Op vrijdag 30 september 1988 vond de prijsuitreiking plaats in hotel „De Gou den Leeuw" te Goedereede. Liever had men dat gedaan in de kantine van de in ditjaar volledig verbouwde bank aan de Voorstraat in Stellendam, maar die ver bouwing is nog niet klaar. De officiële heropening is gepland op 18 november. Drs. P. M. Burghouts, lid van de Hoofd- direcde van Rabobank Nederland wil die heropening verrichten. Zolang kon de prijsuitreiking niet wachten, want de midweek moet nog in dit jaar worden gebruikt. De Gouden Leeuw is overi gens ook een uitstekende plaats voor zo'n gebeurtenis. Er waren behoorlijk wat inzendingen en daarom besloot men niet alleen een DIRKSLAND Opbrengst kollekte De in Dirksland gehouden kollekte voor het Prinses Beatrixfonds heeft het mooie bedrag opgebracht van 2.428.-. Alle geefsters en gevers alsmede alle kol iektantes hartelijk dank. NIEUWE TONGE Bijbellezing Heden (dinsdag) avond 7.30 uur wordt in de Ned. Herv. Kerk de eerste Bijbellezing gehouden over „Het leven van Simson". Voorgan ger ds. A. Belder. OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. C. Weststrate van 's- G ra venpolder. DIRKSLAND heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Koster (Bijbellezing). OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. J. Koster van Dirks land (H.D.). hoofdprijs, maar ook twee troostprijzen uit te reiken. De hoofdprijs werd toege kend aan de familie P. Lokker uit Goe dereede, een troostprijs ging naar de familie Bom uh Stellendam en een naar de families Kleijn en Groenendijk, die gezamenlijk op reis waren geweest. Allen waren gevraagd naar de Gouden Leeuw te komen en pas daar werd bekend gemaakt hoe de verdeling van de prijzen was, zodat de spanning er tot het laatste toe in bleef In aanwezigheid van mevr. v.d. Voorde, woonachtig in Stellendam en manager bij Center Pares, werden de prijzen door de bank uitgereikt, waarbij gelijkertijd de nieuwe brochure 1989 van Center Pares, die pas is uitgekomen, werd overhandigd. ■r topkwalheil, goede: n voordelige prijzen' FOTO - FILM REPORTAGE VIDEO - COMPUTER Wesatraai35 Molenweg 4 Ouddarp - Telefoon 01878 }6}2en2120 Filiaal Heneax PrinKfiop Hogezoam 172 Telefoon OJJ16-2400 Een span paarden voor de hoerenwagen. een nu vergeten-, maar vroeger een alledaags gezicht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1