Politieberichten Simultaanschaken in de Rijksscholengemeenschap Fundering Goereese Stadspoort blootgelegd ^f^Jim {iom^iunMi BAZAR in De Samaritaan Ouderensoos 55+ 40-jarig jubileum gymnastieicvereniging IVIH-SD Vrijdag opening afvalwater-zuivering Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Spitsuur voor bemanning reddingboot „De Zeemanspot" Winterdienst V.V.V. steunpunt Herkingen John Albrechts wint brons op NK. zwemmen 61e Jaargang DINSDAG 27 SEPTEMBER 1988 No. 5735 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 FAX 01870 - 5736 3392 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal, per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 OOSTFLAKKEE Aanhouding verdachte J.l. maandag werd te Oude Tonge aange houden, een 32-jarige man uit Wier, als verdacht van verduistering van een Fendt trekker t.w.v. ƒ40.000,-. De man was terzake diefstal of verduistering van landbouwmachines te Ooltgensplaat reeds eerder gehoord, waarbij feiten werden ontkend. Dat werd nu wel moei lijk, daar deze trekker inmiddels door de rijkspolitie te Medaldumadeel in beslag was genomen. Diefstal videorecorder J.l. dinsdag verschenen in een zaak voor radio en t.v. artikelen te Oude Tonge een man en vrouw, die veel belangstelling toonden voor video-apparatuur. Na enige tijd vertrokken zijn weer zonder besloten te hebben tot koop. Later werd gekonstateerd dat er een videorecorder tw.v. 1100,- was ontvreemd.... De dief stal is thans nog in onderzoek. Vernieling Door een inwoner uit Hoogeveen werd aangifte gedaan van vernieling van zijn Volkswagen personenauto. De man had zijn auto op het bungalowpark aan de Havendijk te Ooltgensplaat geparkeerd, maar moest vaststellen dat het voertuig rondom geheel was bekrast. Schade wel licht enkele duizenden guldens. Aanrijding bromfiets-auto Vrijdagavond vond op de kruising Bernhardstraat-Kolfweg een aanrijding plaats tussen een bromfiets, bestuurd door een 16-jarige jongen uit Achthui- zen en een auto bestuurd door een inwo ner uit Ooltgensplaat. De bromfietser reed met hoge snelheid de voorrangs kruising op. Gevolg was daarop dat de bromfiets in brand raakte en totaal ver nield werd. Van een nabij gelegen woning sprongen enkele ruiten door de hitte. De bromfietser bekwam een zware hersenschudding en werd overgebracht naar het van Weel Bethesdaziekenhuis te Dirksland. De aangereden personen auto kan vermoedelijk naar de sloperij gebracht worden. Terzake het niet verle nen van voorrang wordt tegen de brom fietser proces-verbaal opgemaakt. GOEDEREEDE Verlichting Om gezonder te gaan leven gebruiken steeds meer mensen de fiets. Dit gebruik neemt ook bij het woon-werkverkeer flink toe. Hoewel de rijkspolitie deze verandering ook toejuicht is dit geen reden om dit onder de politieberichten te vermelden. Die is meer gelegen in het feit dat deze fietsers, veelal op tour- en racefietsen geen gebruik maken van de verlichfing, waardoor zij niet alleen zichzelf maar ook anderen in gevaar brengen. Bewegen is gezond, maar zorg er dan voor dat u zich veilig beweegt en dat u in ieder geval de juiste verlichting gebruikt op de fiets. De rijkspolirie zal hier de komende maanden streng op controleren en zeker verbaliserend op treden. Diefstal Op de Brouwersdam werd in de nacht van woensdag op donderdag een vier- wielige vrachtauto van het merk Volvo, kleur geel, gestolen. In de polders te Stellendam werden drie fuiken ontvreemd. De afgelopen week werd aangifte ge daan van diefstal van drie fietsen. In een kantoorruimte aan het Smalle Einde te Ouddorp werd in de nacht van donderdag op vrijdag ingebroken. Met veel geweld werd de toegangsdeur open gebroken. Daar de eigenaar geen waar devolle voorwerpen achterliet werd er niets vermist. Bromfietscontrole Tijdens een verkeerscontrole te Stellen- dam werd één bromfiets voor een nader technisch onderzoek uit het verkeer genomen. De bromfiets bleek zwaar te zijn opgevoerd waarna het motorblok iribeslaggenomen werd. Alkohol in het verkeer Het afgelopen weekend werd tegen een bestuurder van een personenauto pro ces-verbaal opgemaakt daar deze teveel gedronken had. IT-'-l-*"-*"* Het is dit jaar 40 jaar geleden dat de gymnastiekvereniging Middelharnis- Sommelsdijk, kortweg MH-SD, werd opgericht. Ter gelegenheid van dit jubileum hou den we op zaterdag 8 oktober a.s. in het recreatiecentrum De Staver, een uitvoe ring gevolgd door een receptie. Aan de uitvoering zullen bijna alle leden van de vereniging meewerken, van zeer jong (IVi jaar) tot oud. Er zijn demonstraties van de gymnastiek-ver- eniging, de selectie-gym en de jazz- afdeling. De groepen hebben zich hier al weken op voorbereid. Dankzij financiële bijdrage van leden en sponsors was het voor de vereniging mogelijk het nationale team van de Rit mische Sport Gymnastiek uit te nodi gen. Zij zullen ook een gedeelte van de uitvoering voor hun rekening nemen. Al met al hopen we dat het een ge slaagde dag wordt, zowel voor de deel nemers als voor het publiek. MELISSANT Mee naar de appélavond? Willen de jongelui die D.V. vrijdag avond mee willen naar de appélavond in Dirksland, zich s.v.p. even telefonisch opgeven? Tel.nr. 2881 of 2198. Dit i.v.m. het aantal auto's. OOLTGENSPLAAT A.s. vrijdag, 's morgens om tien uur zal door Gedeputeerde H. A. v.d. Meer de nieuwe afvalwater-zuiveringsinstallatie in gebruik worden gesteld. De „AWZI" is gebouwd aan de Rode Sluisweg. Na de officiële handeling worden de genodig den op „Fort Prins Frederik" ver wacht. Zaterdag wordt er voor het publiek „open dag" gehouden van 10 tot 4 uur. Vrijdagavond speelde Prof. de Groot simultaan in de aula van de Rijksscholengemeenschap. Nadat om half acht de kersverse burgermoeder van Middelharnis een schaakliefhebster de eerste zet gedaan had, begon de scha kende hoogleraar aan een rondwandeling langs 21 borden, die bijna 4 uur zou duren. Tegenover hem hadden plaatsgenomen 6 leerlingen van de R.S.G., onder wie de 15-jarige Ruud van Hooff, kampioen van de schaakvereni ging „Oostflakkee", enige leraren en verder schakers van „De Zwarte Pion". Van deze schaakclub was, op Boeter na, het voltallige eerste team aanwezig. De bejaarde meester ondervond duide lijk de sterkste tegenstand van deze spelers. Bram Mourik en Gerard de Jager smaakten het genoegen hun partij te winnen, Hollander, Peeman, Verolme en v.d. Waal behaalden remise, waarbij enigen hunner niet mochten klagen. Prof. de Groot scoorde dus 17 punten uit 21 partijen 81%, een uitstekend resultaat. Al met al een aardig initiatief van de Rijksscholengemeenschap, geslaagd door de samenwerking met „De Zwarte Pion" en de sponsoring van Hotel „De Parel van de Delta". Het laatste weekeinde van september betekent elk jaar een grote drukte in het verpleeghuis De Samaritaan te Som melsdijk. Na maanden van intensieve voorberei dingen gaan vrijdag 30 september de deuren open om de, ongetwijfeld vele belangstellenden te kunnen begroeten op de grote bazar. Natuurlijk zijn er de bekende attrakties waaronder de rommelmarkt en boeken markt welke ook dit jaar weer veel te bie den hebben. Daarnaast staan de andere aktiviteiten verspreid door de rekreatiezaal en het restaurant met bijbehorende verbin dingsgangen. Er is voor „elck wat wils". Ook dit jaar worden weer diverse spul len uitgestald die gemaakt zijn door de bewoners van het verpleeghuis. Diverse spelen voor groot en klein bie den de bezoeker een gevarieerd pro gramma waarbij de prachtige prijzen natuurlijk wel opvallen. Een prachtige videorecorder, portable televisie of een luxe bungalowvakantie staan naast de vele honderden prijzen klaar. De middenstand van Goeree Overflak- kee heeft weer overduidelijk laten zien de bazar een warm hart toe te dragen. Natuurlijk wordt er ook voor de inwen dige mens gezorgd. De oliebollen zijn weer vers, de snoepkraam voor de kinde ren staat er en de eigengemaakte koek jes, advokaat zal zeker ook gretig af trek vinden. Zaterdag is er de traditionele visverkoop door de vissers van Goedereede. Tijdens de bazar is er een orgeldemon stratie en worden er videofilms over Goeree Overflakkee getoond. Ook is er weer de sponsorloop waarbij de personeelsleden en vrijwilligers van het verpleeghuis de benodigde finan ciën bij elkaar lopen. Voor de allerkleinsten draaien er leuke aktiviteiten waaronder natuurlijk de grabbelton, een kleurwedstrijd en vrij dagavond om kwart voor zeven de lam pionoptocht met muziekver. Sempre Crescendo. Zaterdagmorgen lopen er bij de hoofd ingang twee ponypaarden waar een ritje op gemaakt kan worden. De opbrengst van de bazar komt ten goede aan de welzijnszorg van De Samaritaan. De bazar is geopend op vrijdag 30 sep tember van 10.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 1 oktober van 10.00 tot 16.00 uur. De uitslag van de grote verloting wordt zaterdag 16.00 uur bekend gemaakt. DIRKSLAND PIT kollekte De PIT kollekte heeft opgebracht 612,-. Gevers en koUektanten hartelijk dank. MELISSANT heden (dinsdag)avond 7.30 uur kand. C. A. van Dieren van Stolwijk. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Moer- kapelle. STAD aan 't HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur ds. A. Bac van Bodegraven. OOLTGENSPLAAT woensdag avond 7.30 uur ds. C. J. Meeuse van Rotterdam-Z. SOMMELSDIJK Met voldoening kunnen we terugzien op de kontaktmiddag gehouden in wijkge- bouw „de Zwaluw". De opkomst was buiten verwachting groot, het was een gezellige middag en van de inspraak werd goed gebruik gemaakt. Met z'n allen is besloten de soos op don derdagmiddag te houden, met als begin- datum 6 oktober van half twee tot half vijf De spelaktiviteiten zijn ook besproken te veel om hier te noemen, maar het wordt voor elk wat wils. De diavertoning door Piet Eikenaar was geweldig en is zeer gewaardeerd en voor herhaling vatbaar! Half vijf ging ieder met voldoening naar huis. Dus 55-plussers stap over de drempel heen en kom in grote getalen op 6 okto ber naar „de Zwaluw". Voor nadere inlichtingen kunt u bellen naar: Karel Kooijman, tel. 01870-4463. In opdracht van Gemeentewerken is vorige week, aan het begin van de Molenweg te Goedereede, de fundering blootgelegd van de Molen- of Koe poort die daar rond 1450 gebouwd moet zijn. Het is de bedoeling dat de res ten worden opgemetseld zodat er tot een hoogte van plm. 1.40 mtr. aan weerszijden van de straat zo'n stuk fundering te zien zal zijn. Het worden muren die conform de oorspronkelijke fundering één meter dik zullen wor den. Het nieuwe metselwerk zal niet alleen dienen om de plaats van de ver dwenen Poort te markeren, het krijgt ook een funktie om het huidige verkeer tot matiging van snelheid te brengen. Gebleken is dat het pandje Nieuw straat 24 op de muur is gefundeerd en dat de achtergevel zelfs deel van de stadsmuur is geweest! (Ingezonden) Op woensdagmiddag 21 september kre gen wij een pieperalarm van de kust wacht Ouddorp, dat de bemanning van De Zeemanspot" met spoed moest uit varen. De bemanning was zoals gewoonlijk snel aan boord en wij vertrokken on middellijk. De schipper informeerde intussen via de marifoon bij de kust wacht wat er aan de hand was, de kust wacht Ouddorp vertelde dat er een sportvisbootje van ongeveer 10 mtr. lang problemen had en in de omgeving van de adriana boei moest zitten. De schipper veranderde de koers om zo via de droogte van de Hinder richting adriana te gaan, ook informeerde hij het kustwachtcentrum te IJmuiden dat wij onderweg waren en daar om 16.00 uur ter plaatse konden zijn. Om ongeveer 16.00 uur waren wij inder daad ter plaatse bij het sportvisbootje. De bemanning vertelde ons dat er pro blemen met de motor waren en of dat wij ze naar Stellendam wilden brengen daar reparatie niet mogelijk was en he tzicht niet al te best was om zonder risico te blijven liggen. Wij hebben dan ook op verzoek van de eigenaar een tros overgegeven en het bootje mee naar Stellendam genomen. Terwijl wij nog bezig waren het bootje af te meren kwam een tweede bericht bin nen dat er een bootje om hulp vroeg in de buurt van De Kwade Hoek, de motor had het begeven, daar wij gelijk vertrok ken en snel bij de tweede pechvogel ter plaatse waren was dit karwei snel ge klaard. Zo werd deze woensdagmiddag druk voor de bemanning van „De Zeemans pot" deze twee akties brachten het tot nu Van 1 oktkober tot 1 april (behalve in de herfst-, kerst- en crocus-vakanties) is Studio Lohr/Theetuin „de Bongerd" in Herkingen gesloten op dinsdag, woens dag en donderdag. Zo nodig kan men zich dan wenden tot het kantoor van de V.V.V. te Middelhar nis (Oostdijk 2, tel. 01870-4870). Op 24 september jl. werden in Wasse naar de Open Nederlandse kampioen schappen Masters-Swimming gezwom men. Voor z wemclub De Schotejil uit Middel harnis kwam John Albrechts aan de start op de 50 meter vrije slag, 50 meter schoolslag en deelnemersveld van ruim 300 zwemmers en zwemsters uit o.a. Bel gië, West-Duitsland, Engeland, Tsjecho- Slowakije en Canada. John werd op de 100 meter rugslag zevende, 50 meter vrije slag vijfde en de 50 meter school slag zesde. Zijn beste prestatie was de mooie derde plaats op de 50 meter rug slag, goed voor een bronzen medaille. OOLTGENSPLAAT Donderdag oud papier voor de zending Donderdag a.s., vanaf 's avonds 6 uur, wordt er oud papier opgehaald voor de zending van de Geref Gemeente. Vrien delijk verzoek alles vroegtijdig en ge bundeld gereed te zetten. toe aantal veilig aan wal gebrachte men sen alweer op 97 stuks, dan nog niet gesproken over het aantal vaarten die voor niets waren, maar liever diverse keren voor niets dan een keer te laat. Namens bemanning, H. Maan •r topkwaliteit, goede se n voordelige prijzen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER Weitstraat 35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 0}878-1612 en 2120 Filiaal Renesse - Printsfiop - Hogeiaom 172 - Telefoon 01116 2400 0^m,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1