Het gaat goed Gluurder in de kraag gevat. Waar zie je 't...., excuses van de aannemer? De diamanten bruiloft, in dankbaarheid herdacht Leasing Plaatwerk 01877-1309 Open ochtenden Peuterspeelzaal Ouddorp ^1-^S^ Garage v. d. Velde b.v. Einde zomertijd VERWERS auto's fiOYri^Bma^ Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink Garage Knöps B.V. Mercedes-Benz Steroccasions slaapcomfort: A. J. van Rumpt hutbretMse MUS Dirksland alle merken 61e Jaargang CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER 01870 - 4466 KARELS AUTOSCHADE Langeweg 30 - Nieuwe Jonge Telefoon 01875-1396 in de nacht van a.s. zaterdag op zondag komt er weer een eind aan de zomertijd. De klok dient een uur achter uit te worden gezet om weer in de pas te lopen. Olympische Spelen Geniet ervan en blijf ervan genieten. /599r /999r voor alle taxaties o.g. Gymnastiek voor ouderen in 't zwembad RENAULT-dealer voor Dirksland, 01877 - 1357 Middelhamis Telefoon 01870-2222 VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1988 No. 5734 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Het gaat goed met Nederland. Met gepaste trots kon de regering dat deze week melden. Daar is van alles op afgedongen. PvdA oppositieleider Kok vond zelfs dat de Mil joenennota aan elkaar hangt van niet in de hand gehouden uitgaven en ongeraamde belastingmeevallers. Dat zal waar zijn. Van het niet in de hand houden van de uitgaven hebben meer kabinetten last gehad. Zijn partij was toen medeverantwoordelijk. Daar stonden toen geen belastingmeeval lers tegenover, integendeel. Naast negatieve internationale ontwikkelingen, was het ondernemersklimaat ronduit ongunstig in Nederland. En er werd teveel van de over heid en te weinig van de burger verlangd. Dat is nu anders. En als het kabinet daar dan van profiteert, dan heet dat niet- geraamde meevallers. Trouwens het profijt voor het kabinet is dat het gelijk krijgt. Wij allen profiteren er van. Het ziet er naar uit dat dit spoor van het uitgestippelde beleid geslaagd is. Dan mag daarbij nog wel even vermeld worden dat dat ondanks de wegge vallen aardgasbaten gebeurde. Ook op het spoor van het terugbrengen van dat financieringstekort zit de regering op de uitgezette koers. Toch is er kennelijk nu ruimte over om de begrotingsoverschrijdin gen te compenseren en een lastenverlichting voor de burger te realiseren. We hopen dat het eerste voor het laatst nodig zal zijn. Ook de overheid, ook een departement hoort een huishoudboekje" bij te houden. Het gaat dus goed. We mogen niet ontevre den zijn. We zijn dat natuurlijk wel een beetje. Wezijn bezuinigingsmoe. Datzijn de mensen aan de onderkant van de samenle ving terecht. Het is de vraag of het mag gel den voor het breed maatschappelijk veld. Solidariteit hoeft niet uit ons woordenboek geschrapt te worden. We kunnen nog geen veer van onze hand blazen of de bereidheid om piano-aan te doen vervluchtigt. Dat voelt de regering haarscherp aan. De bood schap komt dan ook goed gedoseerd, met een aantal cadeautjes in het vooruitzicht. Voor hei verkiezingsjaar wel ie verstaan. Mag, moet er dan geen solidariteit meer zijn? Want één zaak blijft, als de keerzijde van de medaille, somber: het spook van de werkloosheid. Inderdaad spook. De uitwas sen zijn de boom niet. De opvallende geval len, de fraudeurs zijn het leger der naam lozen niet. Met name de groep, waarvoor deze maatschappij te ingewikkeld wordt, die de hogere scholing niet aankan vormt de harde kern van een werklozenbestand. dat aan de rand dagelijks verandert. Hoewel er principieel kanttekeningen te plaatsen zijn bij het feit dat de arbeids markt in toenemende mate betreden wordt door de vrouw, dat daarmee oude sociale patronen in een hoog tempo veranderen, is dat toch niet de hoofdoorzaak van de lang durige werkloosheid. Minstens zo belang rijk is het tempo waarin werk verandert. Als er dan gevraagd wordt om solidariteit, dan mag dat zeker wel op het terrein van de arbeid. Opdat er geen tweederangs werkne mers of burgers zullen ontstaan. Opvallend is het elan waarmee gesproken wordt over Europa zonder grenzen. Ook aan dat spreken zijn grenzen. Het mag wel zijn: een samenwerkend Europa, niet een verenigd Europa. Los van de principiële bezwaren die daartegen zijn aan te voeren, heeft de regering kennelijk de stemmen die waarschuwen tegen een al te groot opti misme over 1992 of later, nog niet in de stukken verwerkt. De niet materiële zaken komen vrijwel niet aan de orde. Toch zijn dat zaken die ook dit kabinet onder druk zetten. Het CDA zou totale uitverkoop houden als het niet mate rieel ondergeschikt zou worden aan de hoofddoelen van beleid. Niets is minder waar trouwens. Juist op dit gebied wordt veel centraal geregeld. Te denken valt aan de antidiscriminatiewet, het emancipatie beleid, ontwikkelingen op medisch-ethisch terrein, biotechnologie en noem maar op. Ontwikkelingen in de marge? Ontwikkelin gen die toch wel lopen? Of spanningspunten tussen de coalitiepartners. Minister Ruding gaf deze week in het Reformatorisch Dag blad toe dat daar spanning zit. Hij zei ook dat als het waar is dat in tijden van econo mische vooruitgang, het immateriële weer belangrijker wordt voor de burger, er nog heel wat kan veranderen. Het is dan volgens hem denkbaar dat PvdA en WD elkaar vinden en dat zij het CDA „eruit knikke ren Wat dat betreft is er deze week haast sprake geweest van een niet uitgesproken troonrede. Wie zal achter de schermen kij ken? In ieder geval kwam het paspoort drama uitstekend van pas om de glans van deze regeringsverklaring weg te poetsen. Verder kon de WD zich onafhankelijker opstellen ten opzichte van de coalitie partner. Het gaat goed. Is dat zo, als een overheid hardnekkig weigert in te zien dat zij christe lijke overheid di'nt te zijn? Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - tel. 01870-3094 Gisternacht ontdekten de agenten Grooten- boer en Kleinsma een duister individu bij de werkplaats van Karels Autoscliade te Nieuw/eTonge. Desciiimmigefiguurgluur- de door een raam naar binnen en haalde een kleine tas onder z'n jas vandaan. Inbre kersgereedschap, mompelde Grooten- boer. Op dat ogenblik schoot een fel- blauvi^e lichtstraal het nachtlijk duister aan flarden. Onweer? vroeg Kleinsma angstig. Nee, sukkel, een fotoflitser en weer stond de werkplaats van Karels in helblauw licht. En nog eens en nog eens, het hield niet op. Grootenboer gleed behendig uit de sur veillance wagen en stapte met rinkelende handboeien op de fotograferende zonder ling af. Halt! Politie! Geef je over! Je bent omsingeld! Dodelijk verschrikt liet de foto graaf z'n camera vallen. Wat moet dat hier, baste de agent. Ik ben Bart de Beer en maak een fotoreportage over het schade- bedrijf van Karels. In alle tumult was het in middels ochtend geworden en de mede werkers van Karels kwamen eraan om hun dagtaak te beginnen. Eén van hen herken de de fotograaf: Hé De Beer, wat is er met jou aan de hand? Eindelijk kwam het hele verhaal er uit. Jullie hebben vorige week mijn zwaar beschadigde auto fantastisch hersteld. Nu loop ik al maanden met het plan zélf een schadebedrijf te beginnen en dat wil ik perfekt opzetten. Daarom maakte ik foto's van jullie inrichting. Maar kerel, dat hoeft toch niet zo geheimzinnig, pak je ca mera en fotografeer alles wat je wilt, sprak de medewerke.''van Karels en hij varvolgdo: maar eerst gaan we allemaal koffie drinken. De Beer genoot met nog trillende vingers van het versgeurende bakje troost en stel de voor een gezellige groepsfoto te maken. Natuurlijk stonden de wetsdlenaars Klein sma en Grootenboer centraal in de unieke opname die als titel kreeg: De Nachtwacht van Karels Autoschade! Waterbedden [Mm? Oostdijk 61 SOMMELSDIJK 01870-2467 Wanneer straten worden opengelegd, zoals momenteel de Hobbemastraat te Middelhamis waarin Aannemingsbedrijf Dijkers en Pij] een nieuwe riolering legt, dan wil er nogal eens gemopperd worden. Het bekende bord dat waarschuwt tegen „WERK IN UITVOERING" helpt daar nauwelijks tegen, vandaar dat genoemde aannemer een heel wat vriende lijker benadering heeft bedacht: „Excuses voor de overlasfzo laat hij aan 't begin van het werk weten aan omwonenden en passanten die zich voor zijn versperring zien geplaatst. En zo blijft Middelhamis een vriendelijke gemeente....! 1 - ...l ^- ..1 i -■:■]■: ■■■■■■■'■- '''^'J 1 1 -■ OUDDORP Kommer de Vogel, welke Ouddorper zou hem niét kennen en bij 't horen van z'n naam niet herinnerd worden aan 't geluid van het dorsmachien waarmee hij vroeger de boerenbedrijQes langsging? En dan z'n „diamanten" bruid, Johanna v.d. Maas, die in Ouddorp altijd „Wanna" is genoemd, een Zeeuwse uitspraak van haar voornaam, omdat daar haar ouders vandaan kwamen. Twee innemende men sen, in Ouddorp geboren en getogen; de één al ruim-, en de ander al bijna 83 jaar geworden en.... j.l. dins dag 60 jaar getrouwd geweest! In kamer K212 van „de \1iedberg" te Ouddorp werd dat feit in stilte-, maar in grote dankbaarheid herdacht. „De Heere is goed voor ons geweest!" mocht de vitale bruid getuigen, dankbaar dat haar man na de attaque die hem vorig jaar februari trof weer aan haar zijde zit. Het spre ken gaat hem moeilijk af maar met temeer graagte neemt hij kennis van de gebeurtenissen rondom en de verhalen van zijn schoonzoons, meubelhandelaar Hameeteman en visser Kommer Tanis van Goeree Havenhoofd die z'n schoonvader nogal'es met een sma kelijk visje verwent, en dat lüst'ie, evenals trouwens het feestelijke vruchtgebak dat zijn dochters hem voorzet ten toen dinsdagmiddag de burgemeester en zijn echt genote hun felicitatie aan kwamen bieden; al voor de derde keer trouwens, want ook op de „gouden" en de 55- jarige bruiloft waren dhr. en mevr. van Velzen graag getuige geweest. In hun kamer hangt een foto van het huisje aan de Dijk- stelweg waarin ze hebben gewoond en waarin hun gezin is opgegroeid. Twee dochters en een zoon die hen is ont vallen, op 19-jarige leeftijd verdronken ter visserij. Er zijn al 7 kleinkinderen en 5 achterkleinkinderen en het echtpaar weet zich gezegend ondanks het verdriet dat hen niet bespaard gebleven is. Werken...? Ja, dat hebben ze gedaan en hard! Mevr. de Vogel heeft het nooit ont zien op het land de handen uit de mouwen te steken, maar kennelijk heeft haar dat geen kwaad gedaan. „Nog vele goede jaren", heeft burg. van Velzen hen toe gewenst en die wens willen we van harte onder strepen. 01871 - 1553, Stad a.h. Haringvliet Kleuren televisies ca. 50 ver schil lende mo dellen. Vanaf vanaf Videorecorders Allemaal kwaliteitsapp. daarom GRATIS 3 JAAR volledige garantie* vooraDe zdttrheid! VINGeHLirtó 3-MIDDELHARNIS-T£L 01870-25'8 Klinkerlandseweg 9 3244 BD Nieuwe Tonge Tel. 01875-2235 Het betrouwbare adres voor uw Ze hands auto! GOEDEREEDE In het nieuwe overdekte zwembad te Stellendam begint op woensdag 28 sep tember 's morgens van 8.30 uur tot 9.30 uur de „Gymnastiek in het water voor ouderen". Onder deskundige leiding van mevrouw J. D. van Dongen (fysiotherapeute) zul len lichaamsoefeningen in het water gedaan worden. Een ieder, die hiervoor belangstelling heeft, kan bellen naar: 01879-2549 of 01879-1591. FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER J-l-"l..l-ll-'*"*) C3 C3 C3 C3 t=J Wsstslmii 35 Molenweg 4 OuOdoip - Telefoon 0!8ra-ie'2 en 2'20 F\li33l Renesse Rnnisnop - Hogeioom y?2 - Tele'oan 0<i''6-2iO0 ^^>■<^'^^■l^•^>^l^^l^4■*lt.>^^.l^^^.4.4■>^'^■'^*l^ ^.l^>^4.^J^l^.^.^4.J^.^.^.l^lf.,f.^.^.^4.^J^}^l^l^.^.l^.^ Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 op donderdag 29 en vrijdag 30 sep tember houdt de Peuterspeelzaal „De Gornet" te Ouddorp haar deuren wijd open voor alle peuters en hun vaders en moeders om eens een kijkje te komen nemen bij de peuters die op die ochtenden al aanwezig zijn. Tussen 8.45-11.15 uur kunt u komen kijken hoe peuters van 21/2-4 jaar bezig zijn, onder leiding van een bevoegde leidster. Ook zullen er enkele bestuursleden aanwezig zijn om informatie te ver schaffen. U kunt uw peuter opgeven als hij/zij 2 jaar wordt. Het kan dan geplaatst wor den als het 2Vi jaar oud is al naar gelang er een plaatsje vrij komt. Wilt u liever wat langer wachten dan kan dat natuurlijk ook. Er is nog veel meer te vertellen en te zien en daarom bent u van harte welkom! Adres: Dorpstienden 3. Het bestuur van Peuterspeelzaal „De Gornet"

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1