P.T.T. dir. Schippers Middelliarnis werd wat luidruchtig z'n pensioen binnengereden Brand in wasserij „Wilca" Damvereniging Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Bronzen medaille voor ZC „de Gooye" tl u^meetemoH i Prima stemming op lUlonumentendag Flakkeese transportdag Bazar/Rommelmarl(t in De Samaritaan Ziekenfondsverzekering Touwtrekwedstrij d in Ouddorp Minister Ruding komt naar Goedereede Koor- en samenzang in de Lukaskapel USI-LSS s^ r 61e Jaargang DINSDAG 20 SEPTEMBER 1988 No. 5733 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 FAX 01^70 - 5736 3392 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Moerkapelle. MELISSANT zaterdagavond 7.00 uur ds. J. Karens van Opheusden. MIDDELHARNIS donderdagavond 7.30 uur ds. J. Koster van Dirksland (bed. H.D.). NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. A Bac van Bodegraven (bed. H.D.). OOLTGENSPLAAT heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke (bed. H.D.). SINT ANNALAND Landelijke ruüdag kerkkaarten-verzamelaars De landelijke ruildag voor kerkkaarten- verzamelaars zal D.V. plaats vinden op zaterdag 24 september van 's morgens tien tot 's middags vier uur in het Her vormd Verenigingsgebouw aan de Kerk- ring in Sint Annaland. Er wordt, evenals de vorige keer weer veel publiek ver wacht. SOMMELSDIJK Lampionoptocht 30 september De traditionele bazar in De Samaritaan heeft ook elk jaar diverse kinderaktivi- teiten in huis. Een aktiviteit waar ieder keer weer veel kinderen aan deelnemen is de lampion- optocht. Ook dit jaar verzorgd de muziekvereni ging „Sempre Crescendo" weer de muzi kale begeleiding van de lampionop tocht. Kinderen die zelf geen lampioen bezit ten en toch graag mee willen doen kun nen in de hal van De Samaritaan bij de „Ot en Sienkraam" een lampion kopen. De lampionoptocht begint om kwart voor zeven bij de hoofdingang van De Samaritaan. Ouddorp zat enkele uren zonder electriciteit Een storing in de voedingskabel die ononderbroken vanaf het 50 KV station te Middelharnis naar het regelstation aan de Langeweg te Stellendam loopt, is er oorzaak van geweest dat Ouddorp het zaterdagavond van 10 uur 's avonds tot middernacht zonder electriciteit heeft moeten stellen. Rond kwart voor 11 werd getracht Ouddorp op de voedings kabel van Goedereede aan te sluiten maar dat betekende voor de laatste een zodanige overbelasting dat ook Goede reede in het donker kwam te zitten. Tegen middernacht lukte de omschake ling wel. Zondagmorgen werd de storing verholpen; die bleek zich op slechts enkele kilometers van het Hoogspan ningsstation te Middelharnis te be vinden. Bij de SPEEDO-jaargangwedstrijden in het Combibad in Dordrecht behaalde Chantal Keuker een derde plaats op de 100 meter rugslag voor meisjes onder de 10 jaar. Chantal verbeterde haar persoonlijke record met maar liefst 9 seconden en kwam uit op 1 minuut en 38,1 se conden. Ook Maroesja van Nimwegen behoorde op dit nummer tot de besten. Haar tijd (1.40.7) was goed voor een vijfde plaats. Maroesja verbeterde haar persoonlijke record met maar liefst 10 seconden. De Open Monumentendag van j.l. zaterdag heeft stellig een goede belang stelling gehad; het prima weertje zal daar zeker aan hebben bijgedragen. In Goedereede, waar toren en torenmuseum veler aandacht kregen, had vrijetijdsmolenaar Wim de Vries (r) de door hem gekoesterde korenmolen „de Windvang" (d.d. 1791), uitbundig gepavoiseerd en toen dan ook Ploni Verhoeven en Thea van Esch in een nostalgische kledij verschenen was alles aanwezig voor een sfeervol plaatje. De meisjes waren er overigens niet maar alleen ter decoratie; ze hebben de hele middag pannekoeken gebakken voor wie van 't monumentenkijken hongerig was ge worden. Op zaterdag 5 november 1988 houden een groot aantal internationale trans portbedrijven uit Goeree-Overflakkee, tezamen met de Stichting Leerlingstel sel, het Gewestelijk Arbeidsbureau, de chauffeursvereniging Flakkee, de Ka mer van Koophandel en de landelijke organisaties NOB, PCB en KNVTO de eerste Flakkeese Transportdag. De ma nifestatie zal gehouden worden bij en in het recreatiecomplex „De Staver" te Middelharnis. Tijd: 11.00-16.00 uur. Het doel van deze manifestatie is tweele dig, te weten het verbeteren van het imago van de bedrijfstak en de komende schoolverlaters uit de regio te interesse ren en te informeren over het vervoers wezen in het algemeen en het vak chauffeur in het bijzonder. De infor matie-overdracht gebeurt door de aan wezigheid van in bedrijf zijnd materieel, het vertonen van videofilms alsmede mondelinge toelichting. MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Uitslag P.V. „de Reisduif" Een wedvlucht vanuit Peronne. In con cours 283 duiven. Afstand 221 km. A de Gans: 1,4, 5, 8,17,19,20, 22,27,28, 29, 30, 35, 37, 42, 49, 51, 58, 63; P. van Moort Jr.: 2,7,25,32, 33,41,55,61,64; A. Human: 3, 6, 10, 12, 43, 68; P. van den Boogert: 9,14,15,40,44,45,59,69; P. Ver- kerke: 11; J. van Alphen: 13,23,34,38,50, 52, 66, 67; M. A. van Nimwegen: 16, 47, 53; J. v.d. Slik en Zn.: 18, 39; Gebr. Kie viet: 21,31,46,56,70; P. v.d. Sluys: 24,48, 71; C. Vroegindeweij: 26, 57, 62; Comb. Vis van Heemst: 36; C. Vreeswijk: 54, 60, 65. Momenteel zijn in het verpleeghuis De Samaritaan de laatste voorbereidingen in volle gang om de bazar op 30 septem ber en 1 oktober weer tot een gezellig en succesvol geheel te maken. Twee van de best bezochte aktiviteiten tijdens de bazar zijn ongetwijfeld de rommelmarkt en de boekenkraam. Het ziet er naar uit dat ook dit jaar deze aktiviteiten weer goed bezet zullen zijn maar.... uw spullen zijn natuurlijk nog steeds welkom. Heeft u thuis, op zolder of in de schuur, nog spullen of boeken staan die u wilt opruimen dan kunt u dit afgeven bij de receptie van het verpleeghuis De Sama ritaan, Kon. Julianaweg 59 te Sommels dijk. Bent u niet in de gelegenheid om iets te brengen dan kunt u telefonisch kontakt opnemen met het verpleeghuis (tel. 01870-2500). Uw spullen worden dan bij u opgehaald. Ingezonden: Geachte redaktie. Hiermede verzoek ik u beleefd mijn reactie te publiceren in het E.N. op uw artikel in uw krant van 16 september 1988, betreft Nominale premie Zieken fondsverzekering per 1 januari 1989. Daarin staat o.a. een uitspraak van dhr. E. D. Boer, direkteur Ziekenfonds Z.H.E. u.a. te Brielle en Zwijndrecht. Hij zegt: Het betekent een direkte bedreiging van de positie van mensen met een laag inkomen. De particuliere sektor blijft buiten schot, terwijl de Z.f verzekerde extra wordt belast. Indien iemand niet terzake deskundig deze uit spraak had gedaan, zou ik niet gerea geerd hebben, maar mijnheer de Boer kan toch weten dat iemand die met z'n 65e jaar een uitkering krijgt krachtens de A.O.W. en voorheen particulier ver zekerd was, bij deze particuliere verze kering dient te blijven en dus de volle premie, onafhankelijk van zijn inko men moet blijven betalen. Daarnaast moet hij ook nog een behoor lijk bedrag betalen voor de wettelijke bijdrage welke de particuliere verzeke raars van de Ziekenfondsen moeten afdragen voor de verplicht verzekerden. Nu is er in Nederland een grote groep die naast hun A.O.W. geen of nog een pensioentje genieten. Deze groep dan wordt onredelijk zwaar belast en in diverse dagbladen is op deze onredelijke en onjuiste maatregel van staatssecretaris van der Reyden gewe zen. Deze groep ziet met verlangen uit naar de Volksverzekering en gaat beta len naar inkomen. Met dank voor plaatsing. J. van Lenten Ring 91, Dirksland De manschappen van het PTT voorsorteercentrum Mid delharnis hebben vrijdagmiddag nogal luidruchtig hun weg gezocht door Middelharnis. In colonne en nadrukke lijk toeterend reden de rode Postwagens, één zelfs met zwaailicht, richting Rottenburgseweg om vandaar af de scheidend directeur dhr. H. C. Schippers en echtgenote te escorteren op een ereronde door het dorp, gezeten in een automobieltje dat qua leeftijd en kleur wat bij de snelle postwagens uit de toon viel, de groene Morris Ten van dhr. Smitshoek, 'n smetteloos old-timertje uit 1934.... Het wagentje was toch nog maar acht jaar oud toen dhr. Schippers z'n PTT carrière begon om die j.l. vrijdag, één dag voor z'n 65e te beëindigen, „op de meest eervolle wijze", zo kon, op de afscheidsreceptie in „de Staver" worden be nadrukt. „Een witte raaf', werd dhr. Schippers genoemd, in tegenstel ling tot die collega's die van de mogelijkheid tot vervroegde uittreding gebruik hebben gemaakt. Zo niet dhr. Schippers die zich de laatste 4,5 jaar als directeur van Middelharnis' Postkantoor en als baas van de ruim 100 Postambtenaren op Goeree-Overflakkee zeer wel heeft bevonden. Ook wederke rig was dat het geval geweest, want, zo werd dhr. Schippers in dank toegevoegd: ....„u vocht als een leeuw voor uw men sen....!" Dat compliment kwam zelfs van dhr. J. de Vilder, als Regiovoorzitter Zuid West, en al heel lang van de prima eigenschappen van de heer Schippers overtuigd, ook vanuit diens eerder functioneren als directeur te Heemstede en Slie- drecht, zowel als uit de tijd die dhr. Schippers verbonden was aan de loonadministratie en zijn betrokkenheid bij de auto matisering daarvan. Mevr. Schippers kreeg bij aankomst bij ,.de Staver" bloemen uit handen van Jolanda Pieterse. Allemaal buiten-flakkeese aktiviteiten en op zijn afscheids receptie trof dhr. Schippers dan ook begrijpelijk vele buiten- flakkeese genodigden, maar 's avonds was het flakkeese PTT gezelschap weer „onder-ons". Zoals ook 's middags het geval zal er toen best gesproken zijn over de komende „verzelf standiging" van de PTT en het mogelijk gevolg dat PTT Mid delhamis en PTT Oud-Beijerland één cluster (groep) gaan vormen. De scheidende dir. Schippers werd dan ook als een van de laatste zelfstandige directeuren „oude stijl" uitge zwaaid, ook vanaf „het werkdek", zoals dhr. Westdijk dat als voorzitter van de Dienstcommissie uitdrukte. De beman ning van het PTT schip Middelharnis had op de brug een goed Officier geweten zo vervolgde dhr. Westdijk zijn beeldspraak en ondanks de depressies die er waren geweest was het schip toch veilig de haven binnen geloodst. Zelf hoefde dhr. Schippers allerminst te veinzen toen hij dui delijk maakte zee'r naar genoegen bij de PTT te hebben gewerkt, reden waarom hij het graag tot z'n 65e had volge houden. Mevr. Schippers kreeg van hem een warm woord van dank voor de gegeven support. Met Prediker bevestigde en ervoer dhr. Schippers dat er een tijd is van komen en van gaan. Hij prees zich gelukkig ook dat laatste in goede gezondheid te mogen doen. Samen werden ze dan ook harte lijk uitgezwaaid met de wens op nog vele gelukkige jaren....! SOMMELSDIJK In de loop van de dag zal de technische recherche hebben geprobeerd de oor zaak van de brand te achterhalen die gisteravond was/stomerij „Wilca" van de fam. Peeman, aan de West Krakeel- straat in een dikke rook zette. Het leek aanvankelijk stoom te zijn dat uit het pand naar buiten wervelde, maar toen de gewaarschuwde brandweer zich een toegang had verschaft door de deur te verbreken bleek een van de wasdro gers in brand te zijn geraakt met een enorme rookontwikkeling tot gevolg. De directe schade bleek tot die droger en het zich daarin bevindende wasgoed be perkt, maar er was ook indirecte schade door rookafzetting in het pand dat juist i.v.m. een gepleegde uitbreiding een opknapbeurt had gekregen. „Ernst Nut en Ontspanning '52" te IVIellssant Uitslagen van maandag 19 sept. 1988 Bekerronde: J. Looy - J. Doorn2 - O B, Visbeen - J. Schans2 - O B. Grootenboer - T. Goedegebuur2 - O S. Keyzer - C. Koppenaal2 - O M. Wiegel - H. van HeukelenO - 2 H. Visbeen - J. Non2 - O C. Visbeen - B. v.d. Spaan2 - O A. 't Jonk - A. Visbeen2 - O M. Arrias - B. van Engen1 - 1 Het spijt ons zeer dat u als pers niets hebt gedaan van ons verzoek van 10 sep tember 1988. Touwtrekken is toch zo'n mooie sport. De wedstrijden begonnen om 14.14 uur en er werd gestreden om 3 wisselbekers die beschikbaar waren gesteld door Rest. Duinzicht 1986. Er was veel publiek en prachtig weer. Er waren 13 ploegen aanwezig waarvan helaas maar 2 damesploegen, deze heb ben een 3 dubbele poule getrokken. De wedstrijden werden zeer spannend en de punten werden verzameld door de ploegen. Om 16.00 uur was de strijd bijna gestre den en er waren 3 ploegen op de 4e plaats geëindigd, dus moest er een beslissing komen maar om 17.00 uur was de uitslag bekend. Herenploegen: 1. Hoopsjokkers uit Stellendam14 2. Akershoek uit Ouddorp12 3. Duinzicht uit Ouddorp7 4. 't Hoekje uit Ouddorp, na beslissing6 5. The Bulls uit St. Kruiswinkel, België6 6. TTC Ouddorp uit Ouddorp6 7. Groene Oase, 's Gravenzande3 8. Akershoek Jeugd uit Ouddorp2 Dames: 1. Koophandel Ladys 2. Groene Oase Ladys Jeugdploegen 1. Havenzicht 2. Stelromba 3. Coby Ciris De CDA-Minister van Financiën komt op 18 oktober a.s. naar de regio Goeree en Overflakkee. De heer Ruding hoopt op die avond, mede namens de overige afdelingen op dat eiland, een spreek beurt te vervullen in de grote zaal van het verenigingsgebouw Oostdam te Goe dereede. Aanvang 20.00 uur. Noteert u deze avond. Er wordt een grote opkomst verwacht. Nadere mededelingen vol gen nog. SOMMELSDIJK Vanavond, dinsdag 20 september, begin nen de welzijnszorgaktiviteiten in het verpleeghuis De Samaritaan. De eerste avond die op het goed bezette programma staat is een koor- en samen- zangavond die gehouden wordt in de Lukaskapel van het verpleeghuis. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het Chr. Flakkees Man nenkoor o.l.v. dhr. J. de Geus. De orgelbegeleiding wordt verzorgd door dhr. K van Eek. Mevr. W. Vogelaar-Mooyaart verzorgt de deklamatie. Zoals het programma het reeds toont is dit een koor en samenzangavond waar voor niet alleen de bewoners van het ver pleeghuis worden uitgenodigd maar zeker ook andere belangstellenden. De avond begint om half acht en duurt ca. 60 minuten. U bent van harte welkom in De Lukas kapel. T topkwaliteit, goede st voordel/ge prijzen FOTO FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER J-I-I-I-II-«M«| 1=3 C3 t=3 CD C3WÊmaÊÊt0lLMSéM£ Westsirsat 35 Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon 01878-1613 en 2120 Filiaal Renesse Prmtshop - Hogezoom 172 - Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1