Foto Blankers Van Polio tot Parkinson Postgiro 969 Landelijke collecte 19 t/m 25 september Reklame Reklame! DE VISSER FOTOGRAAF WINKELMEISJE Aktie steun kraamklinieken in Mozambique Vlotte verkoopster Colourc^rt Thoto CASPER Supermarkt EILANDEN-NIEUWS DIERENBESCHERMING VOGELOPVANG Opbrengst koUekte PRINSES BEATRIX Oriëntatie-cursus verzorgende beroepen is het blad voor uw familieberichten VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1988 „EILANDEN NIEUWS'' BIz. 3 FAMILIEBERICHTEN 1938 1988 Op donderdag 22 september 1988 hopen onze ouders en grootouders de dag te herdenken dat ze 50 jaar geleden in het huwelijk zijn getreden. A. Visser en C. Visser-Breen Dat zij nog lang voor elkaar en voor ons gespaard mogen blijven is de wens van T. Ihrman C. J. Ihrman-Visser Jacqueline en René Connie West Nieuwlandseweg 6 3253 LT Ouddorp Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te bedanken, willen wij langs deze weg een ieder die ons heeft bijgestaan in de moeilijke dagen van ziekte en na het heengaan van onze lieve zorg zame vader en opa JAN BRUGGEMAN hartelijk danken. In het bijzonder doktoren en verplegend perso neel van het van Weel Bethesda Ziekenhuis, als mede ds. J. C. van Westenbrugge voor de leiding van de begrafenis en de Geref. Kerk voor de hulp en ontvangst. Fam. Bruggeman Stellendam, september 1988 Plotseling ging van ons heen ons vriendje RONNIE slechts 6 jaar oud. Sterke de Heere de diepbedroefde vader en moe der, Monique en de verdere familie met dit zware verlies. Mede namens de ouders van: Teun, Laurens en Johan Neels Magchiel Sturris Come Verboom Ooltgensplaat, 15 september 1988 Hedenmorgen bereikte ons het droevige bericht, dat door een ongeval van ons is weggenomen RONNIE BEIJER Dat de Heere zijn ouders, Monique en de verdere familie de kracht mag geven om verder te kunnen gaan. Namens de oudercommissie en de medezeggenschapsraad van de C.B.S. „De Hoeksteen" Ooltgensplaat, 15 september 1988 Hedennacht nam de Heere tot onze diepe droef heid, tengevolge van een ongeval, van ons weg ons innige geliefd zoontje, broertje, klein- en ach- terkleinzoontje en neefje LEENDERT JACOB (Ronnie) op de jeugdige leeftijd van 6 jaar. J. L. Beijer G. J. Beijer-Kagchelland Monique Fam. Beijer-Overbeeke Fam. Kagchelland-Hotting 15 september 1988 Nieuwstraat 8, 3257 AP Ooltgensplaat De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zaterdag 17 september n.m. 2 uur vanuit „Elthato". Aanvang rouwdienst om 1.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in „Elthato". Tengevolge van een droevig ongeval, overleed plotseling ons lief neefje RONNIE BEIJER op de jeugdige leeftijd van ruim 6 jaar. Sjaan, Frans en Dave Koos en Corrie Aschwin, Merianka en Patrick Fien, Krijnie Brenda en Lies Ooltgensplaat, 15 september 1988 „Gelijk het gras is ons kortstondig leven". (Psalm 103) Met verslagenheid geven wij u kennis van het feit dat door een droevig ongeval van ons is weggeno men, onze leerling uit groep 3, RONNIE BEIJER op de zeer jeugdige leeftijd van 6 jaar. De Heere heilige deze roepstem aan ons aller hart. Onze gedachten gaan uit naar zijn ouders, Moni que en de verdere familie. Wij bidden dat de Heere hen de kracht zal geven dit zware verlies te dragen. Namens het bestuur van de C.B.S. „De Hoeksteen", Dhr. C. W. Braber, voorz. Namens het personeel, Dhr. W. A. J. Jansen, dir. Ooltgensplaat, 15 september 1988 Q „Lijnbaanpromenade" ■■^^s:r>. Middelharnis ^LÖJ Telefoon 01870-2461 Er is plaats in ons geheel vernieuwde bedrijf voor een 40 uren per week Schriftelijke sollicitaties te richten aan Weststraat 1 3253 AR OUDDORP Diep geschokt geven wij u kennis van het plotse ling overlijden van onze mede-leerling RONNIE BEIJER op de jeugdige leeftijd van 6 jaar. Sterke de Heere zijn diepbedroefde ouders, zusje en verdere familie in dit voor hen zo smartelijk verlies. Leiders, leidsters en kinderen van de Zondagsschool „Obadja" Ooltgensplaat, 15 september 1988 De Gereformeerde Kerken van Oud dorp en Stellendam organiseren een hulpaktie voor kraamklinieken in Mo zambique. Mozambique is een jonge natie in Zuidelijk Afrika. In 1975 werd het onaf hankelijk na 400 jaar kolonisatie door Portugal. In zijn korte bestaan heeft het land al veel tegenslagen gehad zoals grote over stromingen en een aantal jaren achter elkaar droogte, waardoor veel minder geproduceerd werd. Naast teruggang in de economie betekent dit op veel plaat sen direct honger. Direct na de onafhankelijkheid werd de gezondheidszorg genationaliseerd. In tegenstelling tot de koloniale tijd is de gezondheidszorg nu voor een ieder toegankelijk. De afgelopen 10 jaar is de moeder kindzorg belangrijk verbeterd. Het land telt nu 240 kraamklinieken. Waarom bevallen in een kraamkliniek en niet thuis? De thuisbevallen bestaat bij de gratie van een goed ontwikkelde gezondheids zorg en een hoge welvaartsstandaard; twee zaken die Mozambique zijn bevol king helaas nog lang niet bieden kan. In de huizen is vaak geen water en elektri citeit aanwezig, evenmin telefoon en vervoer naar een ziekenhuis of kraam kliniek. Om al die redenen is het veiliger in een kraamkliniek te bevallen. De situatie in deze kraamklinieken is echter ook verre van ideaal te noemen. Er is een groot tekort aan materialen zoals lakens, dweilen en babykleertjes. Tevens is de accomodatie van de kraam klinieken gebrekkig, ruiten zijn gebro ken, kranen zijn wel aanwezig maar er komt geen water uit enz. Door het gebrek aan schone lakens, worden na een bevalling de lakens alleen met een vochtige doek afgedaan waarna de volgende vrouw plaats neemt op het bed. Deze erbarmelijke toestan den komen voor in de hoofdstad Ma puto, die 8 kraamklinieken telt waar jaarlijks 45.000 kinderen worden gebo ren, de situatie in de provincie is eerder slechter dan beter! Het doel van onze aktie is de volgende materialen in te zamelen: lakens (liefst wit); babylakentjes; slopen; handdoe ken; molton-onderleggers; dweilen; lui ers (flanel en gewoon) en babykleertjes (geen kinderkleding). Deze aktie wordt gecoördineerd door de Eduardo Mondlane Stichting. Inzamelpunten zijn: Ger. Kerk Ouddorp, Ingang Dorpstien- den, Ouddorp. Ger. Kerk Stellendam, Kerkhoflaan 2-4, Stellendam. J. d'Olieslager, Pieterstraat 22-24, Goe- dereede. Op bovengenoemde adressen kunt u terecht op: Zaterdagmorgen 10 september van 10.00-12.00 uur. Maandagavond 19 september van 19.30- 20.30 uur. Inlichtingen kunt u inwinnen bij K. Akershoek, tel. 01878-1352. Wij hopen van ganser harte op uw medewerking voor dit goede doel. Bij deze opvang zitten momenteel veel volwassen eenden, die, nadat ze met de hand zijn grootgebracht, nu een goed „tehuis" zoeken in een tuin, park of vij ver. Heeft u voor enkele van hen ruimte, neem dan kontakt op met bovenge noemde vogelopvang, tel. 01875-1820. gevraagd in modezaak te Middelharnis. Brieven onder nr. 1609 bureau van dit blad. Dag kleine RONNIE Ina Verdrietig vertellen wij u dat ons vriendje en mede-leerling uit groep 3 RONNIE BEIJER door een droevig ongeval is overleden. We hopen dat de Heere voor de ouders, Monique en andere familie wil zorgen. De leerlingen van de C.B.S. „De Hoeksteen" te Ooltgensplaat. De leerlingen van groep 3: Mariëlle, Jeroen, Joline, Arjan, Marieke, Martin, Jacco, Monique, Marc-Paul, Leen, Hennie, Nelleke, Danielle, Jan, Teun, Johan, Arend, Magchiel, Bram, Jan, Tamara, Herman en Gilbert. Ooltgensplaat, 15 september 1988 NIEUWE TONGE De kollekte ten bate van het Kon. Wil- helmina Fonds heeft het mooie bedrag opgebracht van 4.592,-. Dit is ƒ571,- méér dan vorig jaar. Heel hartelijk dank aan alle kollektan- ten, gevers en geefsters die gezamenlijk tot dit resultaat wisten te komen. TE KOOP filmcamera Sankyo met geluid; z.g.a.n. div. Austr. parkieten o.a. gras-, Eng.- witte valk-, roodrugpark. Tel. 01875-1820 Het Prinses Beatrix Fonds helpt bij menselijke motorstoring Geef in de landelijke collecte of stort uw bijdrage op bank of giro Bankrekening 70.70.70.325 Vrijdag en zaterdag: ROOMBOTERKOEKJES 250 gr nu ƒ3.95 BOTERKOEK van 4,20 nu f3.70 BOTERKOEK f A -i(\ gevuld met banketspijsvan 4,70 NU J 4.ZU BOTERKOEK r AZ gevuld met amandelspijsvan 5,95 NU J 5.4^ m- Wij zijn met vakantie van 19 september t/m 1 oktober -« Dit alles van uw Warme Bakker Sommelsdijk Dirksland Zierikzee Nederlander geeft voorkeur aan fietsenvakhandel Wie in ons land een fiets gaat kopen doet dat bij voorkeur bij de fietsenvak handel. 92% kiest voor dit verkoopka naal zoals blijkt uit de resultaten van een recent onderzoek door het Econo misch Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf. Een opmerkelijk hoog per centage dat de laatste jaren gestaag is toegenomen ten koste van fietsen aan koop in warenhuizen, postorderbedrij ven en dergelijke zogenoemde branche- vreemde kanalen. Extra opmerkelijk als men weet da tin andere landen dit per centage aanzienlijk lager ligt, gemid deld in de buurt van de vijftig procent. De voorkeur voor de vakhandel hangt samen met de stijgende vraag naar kwa- liteitsfietsen en het feit dat vrijwel iedere fietsenhandel over een reparatiewerk plaats en een service-afdeling be schikt. Uit het EIM-onderzoek blijkt verder dat in 1987 voor in totaal 1,2 miljard gulden voor fiets en bromfiets werd uitgegeven en dat betekent een lichte stijging ten opzichte van 1986. Per hoofd van de bevolking wordt per jaar achtendertig gulden aan nieuwe en drie gulden aan tweedehands fietsen uitgegeven. Voor reparatie aan de fiets wordt per hoofd zeventien gulden uitgegeven. Eenzelfde bedrag wordt per jaar betaald voor onderdelen en accessoires voor fiets en bromfiets. Weer eens een bewijs dat de fiets in het gebruik uitermate goedkoop is, veruit het goedkoopste vervoermid del. Het EIM signaleert ook dat de verkoop van goedkope fietsen in de prijsklasse beneden de 450,- aanzienlijk is afge nomen en dat er een groeiende belang- De PBVE, die beroepsopleidingen orga niseert voor volwassenen met een lage, onafgemaakte of verouderde vooroplei ding, gaat binnenkort starten met een oriëntatiecursus voor beroepen in de verzorgende sector. Dit is een korte cursus van 4 maanden, waarin een oriëntatie gegeven wordt op de bejaarden-, gezins- en ziekenverzor ging. In iedere sector wordt ook een korte stage gelopen. De cursus wordt afgesloten met het onderdeel keuze-begeleiding. Daarna kan schakeling naar de gekozen ver- volg-opleiding plaats vinden. De cursus wordt gegeven in Hellevoet- sluis en is toegankelijk voor volwassen deelnemers vanaf 25 jaar, woonachtig op Goeree-Overflakkee, Voorne-Putten en in de Hoeksche Waard. De cursuskosten zijn 60,- -I-20,-voor uit te reiken stencils. Op maandag 26 september a.s. zal er om 14.00 uur een informatiebijeenkomst worden gehouden in Sportcentrum „De Eendragt", Sportlaan 2, Hellevoetsluis. Telefonische inlichtingen: PBVE 01860-18534. (vraag naar Tine v.d. Stroom) stelling bestaat voor de kwalitatief be tere sportfiets en de racefiets. Door ver hoging van de omzetsnelheid en de daarmee samenhangende verkleining van de economisch gezien vaak te grote voorraden is de positie van de fietsen vakhandel verstevigd. niiMMHMia.in „Gelijk het gras is ons kortstondig leven". (Psalm 103) f-^oriretitu aiei .^inaerfotografie familiefoto A tot 25 pevS. op onze ituaio of oii u tnuió ijfuidófoto (^eipecialiieera in feproauhtieA van oude foto „Gelijk het gras is ons kortstondig leven". (Psalm 103) Glas, hup in de glasbak I I^W

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 3