UITNODIGING aduLöLam Met het nieuwe gemeentekantoor kreeg Oostflakkee een nieuw gezicht Radio Superstar representatief Politieberichten Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten VISWEDSTRIJD Goedereede 61e Jaargang DINSDAG 13 SEPTEMBER 1988 No. 5731 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 FAX 01^70 - 5736 3392 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 In de raadsvergadering van de gemeente Middelhamis op woensdag 31 augustus 1988 is de stichting radio Superstar representatief verklaard voor de ge meente Middelhamis. Daardoor is de mogelijkheid ontstaat om te kunnen komen tot een lokaal radiostation. De programmaraad vertegenwoordigd voldoende stromingen om aan de eisen, in de wet gesteld, te voldoen. Deze programmaraad bestaat uit verte genwoordigers van maatschappelijke, kulturele, godsdienstige en geestelijke stromingen. Voor de verenigingen en instellingen die nog niet in de programmaraad van de stichting radio Superstar zitting hebben, bestaat nog steeds de mogelijkheid om zich alsnog aan te sluiten. Radio Superstar streeft er naar om nog dit jaar met uitzendingen te beginnen. Voor inlichtingen en eventuele opgave voor de programmaraad kunt u kontakt opnemen met A.J. Dekker, Molendijk 103 te Nieuwe Tonge, tel. 01875-2150 of met A.B. Klink, Patrijsstraat 30 te Som melsdijk, tel. 01870-3941. Op' D.V. zaterdag 17 september a.s. wordt in Nieuwe Tonge, in Hervormd Centrum „Elim" een verkoping gehou den. De opbrengst van de verkoping is bestemd voor de Stichting ,ADUL- LAM" voor gehandicaptenzorg. Er is van alles te koop en ook veel te zien. Wat dacht u van een demonstratie glas blazen en van Hindelooper-Assendelfs schilderwerk? Er zijn heerlijke spullen van de warme bakker, we hebben slaatjes en belegde broodjes, er is speelgoed houten meu beltjes voor het poppenhuis van uw (klein)dochter gereedschap linge rie, delicatessen zoals noten, ijs en kaas. Ook bloemen, planten en fruit ontbre ken niet in ons assortiment. Voor de jeugd is er een koe om zelf te melken. De verkoping begint om 10.00 uur (wat denkt u van koffie met een warme stroopwafel (klaar terwijl u wacht), en duurt tot 16.00 uur. U komt toch ook?? Gun uzelf het voordeel en „Adullam" de winst!!!! MELISSANT vrijdagavond 7.30 uur ds. C. Harinck van Oostkapelle (bed. H. Doop). OOLTGENSPLAAT heden (dins- dag)avond 7.30 uur ds. M. Golverdin- gen van Utrecht. MELISSANT Handtekeningen tegen de film De kerken van Melissant willen een ieder gelegenheid geven zijn of haar handtekening te plaatsen onder een ver zoek tot stopzetting van de goddeloze film „De laatste verzoeking van Jezus". Deze gelegenheid zal worden gegeven in het Herv. verenigingsgebouw „De Poort" vrijdagavond van 18.00-19.00 uur en zaterdagmiddag van 15.00-17.00 uur. In de kerk van de Ger. Gemeente (Bea- trixlaan) vrijdagavond na afloop van de kerkdienst en eveneens zaterdagmiddag van 15.00-17.00 uur in de consistorie kamer. Dorpsgroep Nieuwe Tonge neemt nieuw gebouw in gebruik Zaterdagmiddag 17 september neemt de Dorpsgroep Nieuwe Tonge officieel haar nieuwe behuizing in gebruik. De voormalige kleuterschool aan de Tuinstraat is een prachtig onderko men voor de dorpsgroep-aktiviteiten. Dhr. H. Peter, mede-oprichter van de dorpsgroep, zal de naam van het ge bouw onthullen. De officiële opening wordt omlijst met feestelijke aktiviteiten: Muziekvereni ging Apollo start met een rondgang door het dorp eindigend bij het ge bouw. Om half drie is de officiële ope ning en beginnen het open huis en de vrijmarkt. DEN BOMMEL Kerkelijke huwelijksbevestiging Vrijdag 16 september a.s. om 15.00 uur D.V. zal in de Geref. Kerk te Den Bom mel de huwelijksbevestiging plaats heb ben van André Sturm uit Vrouwen- polder en Els Bakelaar, alhier, door drs. W. Venema. Het toekomstig adres is: Dorpsdijk 71 te Vrouwenpolder. Open dag vaarschool Voorne Op zaterdag 17 september a.s. houdt de „Vaarschool Voorne" een „Open dag" van 10 tot 15 uur in het cultureel cen trum „De Goote", Reede 2 te Brielle. Alle watersporters kunnen informatie krij gen over de kursussen Vaarbewijs, Kust- navigatie. Uitgebreide navigatie en Ma rifoon. Tevens kan men kennis maken met de, praktisch zeer ervaren, docen ten. Zeezeilers kunnen informatie krij gen over de praktijk diploma's van de CWO-ANWB KNWV. Trekking grote verloting Koninklijke Fanfare „Sempre Crescendo" De verkoop van de loten ten behoeve van nieuwe uniformen voor de in 1989 honderdjarige Koninklijke Fanfare Sem pre Crescendo" blijkt een succes te zijn. Met enorme inzet zijn de loten de afge lopen maanden aan de man gebracht. Momenteel zijn nog slechts enkele loten verkrijgbaar. Hierdoor is het mogelijk de geplande trekkingen op 16, 23 en 30 september a.s. te laten plaats vinden. Deze trekkingen zijn openbaar en zul len op genoemde data door of namens notaris G. E. H. ter Braak om 20.00 uur in het repetitielokaal „De Notenkraker" aan de Juliana van Stolberglaan te Mid delhamis worden verricht. Belangstellenden worden vriendelijk uitgenodigd deze handelingen bij te wonen. Met name de laatste trekking op 30 sep tember waarbij het winnende lot voor de hoofdprijs, zijnde een OPEL KADETT LS, wordt bekend gemaakt, worden veel loten-bezitters verwacht. Mocht u nog geïnteresseerd zijn in een lot haast u dan want het aanbod is beperkt. U kunt hiervoor kontakt opne men via de telefoonnummers 01870- 2185, 5198, 5023 en 4443. SOMMELSDIJK Zaterdag 17 september a.s. organiseert Wijkvereniging De Zwaluw te Som melsdijk weer een viswedstrijd voor de jeugd. Er wordt gevist aan de singel bij de Samaritaan. Er mag niet gevoerd wor den en alleen met brood of witte maden gevist worden. De inschrijving is vanaf 13.30 uur en de wedstrijd is van 14.00-16.00 uur. Deel name is gratis. De prijzen worden beschikbaar gesteld door Dierenspeciaalzaak annex Hen gelsport Breeman, Westdijk 30 te Mid delhamis. Veren. „De Cliristenvrouw" afd. M'harnis/S'dijk D.V. donderdag 15 september a.s. hopen wij onze eerste vergadering van het nieuwe seizoen te houden. Dhr. C. Gie- len uit Cillaarshoek zal voor ons een dia-lezing houden over zijn evangelisa tiewerk in Rotterdam. Aanvang kwart voor acht in „De Hoek steen", Ring 13 te Middelhamis. Gasten zijn hartelijk welkom. Ons programma voor het nieuwe sei zoen ziet er als volgt uit: 13 oktober: Gecombineerde vergade ring met Dirksland. Ds. P. Vermaat uit Maassluis: „Teke nen der tijden 24 november: Dhr. A. H. J. van Galen uit Middelhamis: Dia-lezing over zijn werkzaamheden als arts in Ghana. 15 december: Kerstavond. 19 januari: Dhr. J. C. v.d. Wulp uit Som melsdijk: „Dementie". - Diefstal Een inwoner uit Rhoon deed aangifte van diefstal van de 4 wielen van zijn per sonenauto. Hij had op 6 september zijn auto aan de binnenhaven te Stellendam geparkeerd en bij terugkomst bleek de ontvreemding. Als dank voor het mee nemen van de goede banden en velgen hadden de daders aan de rechterzijde 2 oude banden gemonteerd en aan de lin kerzijde een autokrik aangebracht. Vanaf een camping te Ouddorp werd een bij een caravan staand wind scherm ontvreemd. Vanuit een vakantiewoning aan de Strandweg te Ouddorp werd een horloge ontvreemd. Voorbijgangers hadden een ongeveer 18-jarige man uit de woning zien komen, waarna deze onbekende man met een blauwkleurige bromfiets was weggereden. - Poging inbraak woningen Op woensdag 7 september kregen enige bewoners van de bejaardenwoningen aan het Hongaarseplein te Goedereede bezoek van een ongeveer 35-jarige man. De man deelde mede, dat hij voor de woningbouwvereniging het schilder werk kwam controleren. Hij deed dit zo nauwkeurig, dat hij zelfs de kasten in de woning controleerde. Gelukkig waren de bewoners thuis, zodat de man niet de gelegenheid kreeg om iets mee te nemen. Degenen die op woensdagavond 7 sep tember iets vreemds hebben gezien wor den verzocht kontakt op te nemen met de rijkspolitie te Ouddorp (01878- 1244). - Diefstal trailer De afgelopen week werd aan de Brou- wersdam te Ouddorp een boottrailer ontvreemd. Een oplettende handelaar in visartikelen, die dit alles zag gebeu ren, vertrouwde het niet en stelde de politie hiervan in kennis waarna hij de daders achterna ging en ze vervolgens klem wist te rijden, waama hij ze aan de politie kon overgeven. Het betrof hier 2 inwoners uit Rotterdam tegen wie dan ook een proces-verbaal werd opge maakt. Om herkenning te voorkomen hadden zij op hun auto een vals kente ken aangebracht. Ook hiervoor werd proces-verbaal opgemaakt. De mannen deelden mede dat zij de trailer gestolen hadden omdat enige weken geleden hun trailer gestolen was en ze toch weer eens wilden gaan vissen. Het was dit keer dan wel achter het net. - Diefstal kratten bier De afgelopen week werden 2 mannen, een inwoner uit Amsterdam en een inwoner uit Loo door de politie aange houden terzake diefstal van 10 kratten bier. De mannen verbleven op een bun galowpark te Stellendam en waren daar, wegens wangedrag, het restaurant uitge zet. Uit wraak waren zij 's nachts terug gegaan en namen zij de kratten bier weg. Tegen beide verdachten werd proces verbaal opgemaakt. - Alcoholcontrole De afgelopen week werd in de gemeente Goedereede weer enige keren een alco holcontrole gehouden. Van diverse be stuurders werd een blaastest afgeno men. 2 bestuurders kregen een proces verbaal en 1 bestuurder een rijverbod van 4 uur. - Snelheidscontrole Provincialeweg Ook de afgelopen week werd er op de Provincialeweg tussen Ouddorp en Me lissant weer tweemaal een opvallende snelheidscontrole gehouden. Hierbij bleek, dat in totaal 11 bestuurders nog steeds niet op de hoogte waren van de max. snelheid van 80 km/u. Van deze 11 had één bestuurder vermoedelijk nog nooit van een max. snelheid gehoord, hij presteerde het om maar liefst 93 km te hard te rijden. Deze snelheid van 173 km/u zal hem zijn rijbewijs wel eens kunnen kosten, zodat op deze manier ernstige ongevallen voorkomen kun nen worden. QS3[Sܧ 16 februari: Jaarvergadering met o.a. een film gemaakt ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de R.T.M. 16 maart: Paasavond. 20 april: (wordt zo spoedig mogelijk meegedeeld). 18 mei: Dhr. Pannekoekuit Apeldoom: Dia's over het reformatorisch gezins blad „Terdege". Blauw en geel...,, zowel de ANWB als de gemeente Oostflakkee voert die kleuren in zijn naamlogo, maar 't was natuurlijk niet daarom dat „Oostflak kee" de ANWB-hoofddirekteur mr. P.A. Nouwen had genodigd het nieuwe gemeentekantoor te openen. Toen mr. Nouwen vrijdagmiddag zijn toezeg ging effectueerde toonde hij zich zeer ingenomen met de mogelijkheid om de gemeente Oostflakkee te complimenteren met het nieuwe kantoor, zeker nu hem dat de gelegenheid gaf te gast te zijn in „één van de mooiste toeristisch-recreatieve gebieden van Nederland". Burgemeester drs. De Vos zou bij die erkenning bijna hebben geapplaudiseerd, want beantwoordde mr. Nouwen daar niet héél direkt aan de bedoeling die achter de uitnodiging juist aan hém had gestoken....? door de ANWB in de opening van ons nieuwe gemeentekantoor te betrek ken willen wij uiting geven aan ons vaste voornemen de gemeente Oostflakkee te presenteren als een gemeente waar nog mogelijkheden zijn om op recreatief en toeristisch gebied tot uitbouw te komen in een omgeving van water, aan de poort van de Delta, waar nog rust en wijdsheid te vinden zijn, in een natuurlijke omge ving", zo gaf dhr. De Vos te kennen en zó eens was mr. Nouwen het met die defini tie dat hem de afwezigheid wegens vakantie! van de Comm. der Konin gin wat vreemd overkwam, immers, voor het genieten van een rustige vakantie had de keus voor Krammer-Volkerak en Grevelingen toch zeker voor de hand gelegen? Mr. Nouwen bleek een voortreffelijk promotor van de rijkdommen die Oost flakkee toerist en recreant te bieden heeft, die van water ne natuur! Op het aantal uitnodigingen was duide lijk niet beknibbeld zodat burg. De Vos in „Grutterswei" velen kon laten horen dat Oostflakkee niet mikt op het massa toerisme, maar recreanten en toeristen aan wil trekken die van de natuur willen genieten, waarom het gemeentebestuur grote belangstelling heeft voor het „recreatief medegebruik" van de droog gevallen gronden in het Krammer- Volkerak. o I Samen...! Dhr. De Vos riep de aanwezige bestuur ders op tot samenwerking wanneer pro blemen moeten worden opgelost. ,Alleen overheden samen kunnen een gebied als de Delta in het algemeen en Goeree Overflakkee en de omliggende wateren bekend maken als potentieel recreatief gebied met een aantrekkelijke natuurlijke omgeving", zo poneerde dhr. De Vos zijn stellige overtuiging. Dat Oostflakkees' gemeentebestuur ook niet stil zit liet burg. de Vos weten door te wijzen op de komende uitbreiding van de jachthaven van Den Bommel met 50 lig plaatsen, de groei van de haven van Oolt- gensplaat tot 120 ligplaatsen en die van Oude Tonge zelfs tot 250!, nodig ter ver betering van de „economische infrastruk- tuur" van de gemeente. 't Gemeentekantoor Nadat met het nieuwe gemeentekantoor al enkele malen was „proefgedraaid" kon, wat burg. De Vos betrof, het licht thans op groen voor de echte start. Aan de opzet, de bouw van een gebouw dat openheid uitstraalt was naar 's burge meesters mening geheel voldaan en hij dankte dan ook alle betrokkenen voor het gedane werk en het hem, als bestuur lijk coördinator van het projekt, gegeven vertrouwen. „Alle lof' gaf drs. De Vos aan architect Ad Gestel en aannemings bedrijf J. Kroon uit Den Bommel die met de onderaannemers niet alleen kwaliteit leverde maar ook zowel bin nen het budget als binnen de geplande bouwtijd bleven. Bezinnen.... De belangrijke dag van de ingebruik name van het nieuwe gemeentekantoor achtte dhr. De Vos een goede mogelijk heid te zijn zich als gemeentebestuur te bezinnen op de toekomst. „Oostflakkee heeft een nieuw gezicht gekregen met een nieuw gemeentekantoor en een nieuwe huisstijl; vandaag kan begonnen worden met de verdere verbetering van de organisatie", zo wekte dhr. De Vos ieder op, in de hoop dat de bestede 4,8 miljoen een goede investering zal blij ken te zijn geweest. Bereikbaarheid Hoe ingenomen ook met de vraag zijn bijdrage te leveren aan de opening van het gemeentekantoor, mr. Nouwens' gelukwens strekte zich vooral uit over de uitvoering van de Oostflakkeese thema's recreatie, toerisme, water en natuur, die ook de ANWB zeer gelegen zijn. Spre kend over de noodzaak van een goede bereikbaarheid van het prachtige recre atiegebied besprak dhr. Nouwen de idee van Minister Smit-Kroes om t.z.t. na de bouw van een aantal tunnels (a 380 miljoen per stuk) het systeem van road pricing in te voeren welk idee van Hol land een tol-land dreigt te zullen maken. Zonder succes had de ANWB in plaats van road pricing een verhoging van de wegenbelasting bepleit. Toeristische route Binnenkort zal de ANWB een toeristi sche route op Goeree Overflakkee in kaart hebben gebracht, een gebied waar aan ook mr. Nouwen „een enorm grote toekomst" toedacht waar het het water- toerisme betreft. Een extra sluis in de Grevelingendam achtte dhr. Nouwen gewenst om aan de „hinderlijk lange" wachttijden voor de passerende water sporters een eind te maken. Wat hem betreft mag de bouw van een sluis in de Brouwersdam dan geheel vergeten wor den; die kost teveel en er zijn daar ver- landingsproblemen. Bovendien zouden relatief weinigen er gebruik van ma ken. Kleine criminaliteit Op de ANWB mag gerekend worden in de presentatie van het recreatiegebied temidden waarvan Oostflakkee zich bevindt, zo had dhr. Nouwen duidelijk gemaakt. De ANWB weet zich door 2,7 miljoen leden (méér dan PvdA en CDA samen) gesteund. De hal bleek uitstekend geschikt om als ontvangstruimte te dienen. De foto brengt in beeld hoe de heren Sprong en Jonker uit waardering voor hun extra werk uit handen van burg. De Vos een attentie ontvangen. Dhr. Sprong vervaardigde een pracht fotoreportage van de bouw en dhr. Jonker begeleidde de bouw en inrichting als Chef Interne Zaken. De opgehangen kunst werken worden gefinancierd met de giften die de genodigden gaven, zoals gevraagd, inplaats van bloemen. Het gemeentepersoneel bood het in de hal opgehangen gemeentewapen aan. Envoor wie nog niet tot dat grote korps zou behoren had mr. Nouwen nog een ernstig vermaan„Wie géén lid van onze vereniging is en toch van onze bewegwijzering gebruik maakt, pleegt telkens een kleine visuele diefstal en is derhalve een kleine crimineel!" Openingshandeling Slechts twee sprekers deze middag en dat deed de genodigden kennelijk deugd. Liever bekeken ze de tentoon- stellingin de sporthal en daarop volgend het nieuwe gemeentekantoor dat door mr. Nouwen werd geopend met het samenstellen van de naam Oostflakkee die zo had hij eerder opgemerkt nog te weinig op de kaart voorkomt. De vele genodigden hebben met bewon dering kennis genomen van de efficiënte indeling van het gebouw waarin „de gemeente zich voorbereidt op de toe komst". Doordat de architect zich al in een vroeg stadium door de gebruikers van het kantoor heeft laten informeren hebben de praktijkmaanden geen on voorziene praktische problemen aan getoond. „....het gebouw betekent de gulden mid denweg die werd gezocht tussen de sleu telbegrippen funktioneel, representatief en financieel verantwoord." Uit het woord ATEKOSEFOLK heeft dhr. Nouwen de plaatsnaam OOSTFLAKKEE gevormd, waama de opening kan plaats vinden, kompleet met knal- en rookeffecten. FOTO FILM REPORTAGE VIDEO - COMPUTER C3 cy C3 ■■■■■■■U^SuZ Wesntraal 35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878 1612 en 2120 FiliatI Renene Prinntiop Hogeioom 172 Taletoon 01116 2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1