Jf)^'Jf^ Chr. MAVO „Het Spectrum" Stellendam had prachtige jubileumdag Niet te koop... Politieberichten fioniiSemaH Prima resultaat flakkeese chauffeurs 55 plussers opgelet „Open dag" Oude Tonge Extra kerkdienst Fototentoonstelling: „Stad a.h. Haringvliet zoals het was" Nog enkele plaatsen vrij bij de PVBE-opleidingen in Middelharnis Middelharnis Dirksland Goedereede Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 61e Jaargang CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Vooraankondiging (5 t/m 8 oktober) fiTïïllli*!!* Gelukwensen Óp 't vinketouw Bedreigend monster DINSDAG 6 SEPTEMBER 1988 No. 5729 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 FAX 01870 - 5736 3392 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 De „open dag" die j.l. zaterdag „enkele tienduizenden" bezoekers naar Oude Ton ge moest trekken heeft niet geheel aan die verwachting beantwoord. De buiten het dorp geïmproviseerde parkeerplaatsen bleven deels ongebruikt en de bussen die vanaf de parkeermogelijkheden langs de Oudelandsedijk bezoekers naar het dorp zouden rijden hoefden geen dienst te doen. De parkeerprijs van 3,50 zal ook meerderen hebben afgeschrokken. De mogelijkheid die de Oostflakkeese burge rij uit Ooltgensplaat, Achthuizen en Den Bommel kreeg om met een speciaal inge zette bus gratis naar Oude Tonge te rijden heeft het parkeeraanbod zeker ook gemi- niseerd maar anderzijds het bezoekers aantal omhoog gebracht. Aan de opzet dat velen van elders kennis zouden komen maken met de charmes van Oude Tonge lijkt in mindere mate te zijn voldaan. Van de chauffeursvereniging „Flakkee" waren dertien deelnemers geplaatst voor het jl. zaterdag gehouden kampioen schap behendigheidsproeven. Elf van hen reden mee op een totaal van 134 deelnemers uit het hele land. Er werd vrij goed gereden in de diverse catego rieën en zelfs werd er weer één van de flakkeeërs geplaatst voor het wereld kampioenschap van 1989. De uitslagen zijn als volgt: Categorie A is enkele motorwagen op een totaal van 25 deelnemers. 9. B. v.d. Gijze2667 pnt. 11. G. Bevaart2452 pnt. Categorie B autobus, totaal 55 deel nemers. 2. AdenEerzamenmet3108pnt. geplaatst voor het WK. Categorie C trekker-oplegger, totaal 37 deelnemers, 8. C. M. Coolbergen ...2502 pnt. 13. K. de Jong2480 pnt. 15. A. de Zwart2353 pnt. 20. S. Jansen2084 pnt. 27. G. de Vos1818 pnt. Categorie D motorwagen-aanhanger, to taal 17 deelnemers, 7. C. A. Mierop2249 pnt. 8. L. Wielhouwer2232 pnt. 14. S. v.d. Baan1998 pnt. Voor het wereld-kampioenschap van dit jaar is ook een lid van de vereniging geplaatst en wel L. Wielhouwer in de categorie D, hij heeft zich vorigjaar voor dit kampioenschap geplaatst. MELISSANT D.V. woensdag 7 september hoopt in een Dienst des Woords voor te gaan ds. L. Schaafsma uit Doornspijk. Deze dienst wordt belegd op uitnodiging van het regionaal comité Goeree en Overflakkee van de stichting Adullam. De dienst wordt gehouden in de Ned. Herv. Kerk en vangt aan om 19.30 uur (half acht). De Dorpsgroep Stad organiseert i.v.m. het 10-jarig bestaan een grote fototen toonstelling over het dorpsleven in de afgelopen eeuw. Deze tentoonstelling zal plaats vinden van 5 t/m 8 oktober in het Trefpunt. In de afgelopen maanden is gezocht naar oud-fotomateriaal wat hiervoor geschikt was. Het is gelukt een groot aantal onderwerpen bij elkaar te krij gen; zodoende zal een kleurrijk beeld (hoewel het meeste in zwart-wit) gebo den worden. Er zijn o.a. de volgende onderwerpen: het verenigingsleven, landbouw, dorps figuren, de ramp, klederdracht, de oor log (inundatie) e.a. Naast fotomateriaal zal er ook een per manente diavertoning zijn die zowel oude dingen als nieuwe dingen in ons dorp zal laten zien. Ook zal er in die week oud-film- materiaal vertoond worden. De bekende dr. Braber uit Dreischor zal in die week een lezing houden over de geschiedenis van „Stadse" namen. Het definitieve programma zal in de week voorafgaande aan de opening bekend gemaakt worden in de regionale kranten. Kent u oud-Stadtenaren die niet meer in de „buurt" wonen, maak hen dan attent op de tentoonstelling. Kontaktadres: Stoffel Saarloos (tel. 01871-1444). De PBVE Zuidhollandse Eilanden or ganiseert in Middelharnis een basisop leiding administratie en kantoorauto matisering, startdatum 13 september en een opleiding voor het Brugdiploma Verzorgende Beroepen (BVB), startda tum 15 september aanstaande. Beide op leidingen duren eenjaar en nemen vier dagdelen per week in beslag. Een dag deel is een morgen, middag of avond. Bij de administratieve opleiding wordt les gegeven in: Nederlands, bedrijfsre- kenen, boekhouden, kantoorpraktijk, typen en tekstverwerken. Het BVB- programma bestaat uit de volgende vak ken: Nederlands, Engels, natuurkunde, biologie, rekenen en maatschappijleer. De diverse onderdelen worden afgeslo ten met een examen. Er is nog plaats voor enkele kursisten. Voor aanmelding en/of informatie PVBE Zuidhollandse Eilanden, tel. 01860-18534. Nee.... de woning aan het Dirks- landse Korteweegje, die vorige week zoals een foto in onze krant liet zien d.m.v. zelfs elf plakkers te koop werd aangebo den was niet écht in de aanbie ding. De nieuwe bewoners wer den door de plakkerij verrast toen ze van hun bruiloftsfeest thuis kwamen. Vrienden van hen hadden die ver siering aangebracht. Jongerius heeft talloze telefoon tjes moeten beantwoorden en er, eenmaal op de hoogte van de grap, gauw de sticker „verkocht" overheen geplakt! SINT ANNALAND Geslaagde zakjesaktie De te Sint- Annaland gehouden zakjesaktie ten bate van het uniformenfonds van de Koninklijke Fanfare „Accelerando" heeft twee duizend gulden opgebracht. Wel een heel mooi resultaat! MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK Het Dienstencentrum in Middelharnis is voor vele ouderen een begrip en toe verlaat, maar ook in Sommelsdij k-Zuid, aan de Sperwer 5 staat een prachtig wijk- gebouw „de Zwaluw" geheten. Voor ver schillende leeftijden zijn daar diverse aktiviteiten. Wij hebben een bloeiende en gezellige vereniging. Na overleg met de heren G. Middel koop, van gecoördineerd bejaarden- werk (dienstencentrum), J. Trompper van Servicebureau en Frans v.d. Waart erelid van de Zwaluw, heeft de commis sie voor volwassenenactiviteiten beslo ten meer te gaan doen voor de ouderen in onze wijk. De bedoeling is binnenkort te proberen een ouderen-soos te starten. Om dit plan te kunnen realiseren stellen wij voor een kontaktmiddag te houden in ons gebouw. Als datum hiervoor is bepaald maandag 19 september van 13.30 uur tot 16.30 uur. Dan kunnen we met elkaar bespreken hoe en wanneer wij deze zaak aan moe ten pakken. Wij zijn een neutrale vereni ging maar wij zijn ervan overtuigd, dat mensen van alle gezindten zich bij ons thuis zullen voelen. Ook mindervaliden kunnen bij ons terecht, daar ons gebouw toegankelijk is voor rolstoelgebruikers. Tevens is er een invalidentoilet aan wezig. Op maandag 3 oktober zouden wij graag beginnen met deze soos. Op onze kontaktmiddag worden tevens dia's vertoond van de „Floriade" een bloemententoonstelling eens gehouden te Rotterdam, door de heer Piet Eike naar. Gaarne zouden wij nu al schriftelijke of telefonische reakties van u ontvangen. Schriftelijk aan: Commissie volwasse- nenaktiviteiten „de Zwaluw", Sperwer 5, 3245 VP Sommelsdijk. Telefonisch: K. J. Kooijman, tel. 01870- 4463. Heeft u problemen met vervoer, neemt u dan ook even kontakt op met de heer Kooijman, maar laat u niet bijvoorbaat al tegenhouden om te komen doordat u misschien slecht ter been bent. Tot ziens op 19 september. - Branden in voertuigen Een inwoner uit Middelhamis consta teerde al rijdende met zijn personenwa gen, dat er rook onder de motorkap van de auto vandaan kwam. Hij stopte en toen kwamen al vlammen onder de motorkap vandaan. De brandweer die snel ter plaatse was, bluste de zaak. Er ontstond schade aan het motorcompar timent en de motorkap, terwijl er verder wat rook en waterschade aan de auto was. Te Nieuwe Tonge bleek dat er een trac tor, eigendom van een loonwerkersbe- drijf, in brand was geraakt. Hoe de brand was ontstaan kon niet worden vastgesteld. De tractor was voor de ont dekking van de brand al enige tijd uit bedrijf geweest. Ook hier bluste de brandweer de zaak. De brand had hoofdzakelijk gewoed in de omgeving van de bestuurderszitplaats, - Vernielingen In de nacht van 3 op 4 september 1988 werden te Middelharnis meerdere ver nielingen aangericht. Van twee bushok jes, staande aan de Kon. Julianaweg, werden de ruiten vernield. Uit een bloembak, staande op de weg werden de bloemen verwijderd en over de weg gegooid. Bovendien werden twee perso nenwagens beschadigd. De politie ver zoekt eventuele getuigen van deze zin loze vernielingen zich te melden. - Inbeslagname personenauto Bij een inwoner te Dirksland werd een personenwagen in beslag genomen. De man had volkomen te goeder trouw een auto gekocht. Later bleek dat het chas sisnummer en het kenteken niet met elkaar correspondeerden. Toen kwam vast te staan dat de auto in Amsterdam gestolen was. De koper was hiei-van niet op de hoogte en daar hij de auto bij een gevestigd garagebedrijf kocht mocht hij aannemen dat een en ander korre kt was. Triest voor de koper dat hij er nu moest achterkomen dat hij met een gestolen auto te maken had. - Visstroperij Een vader met zijn zoon, (beiden uit Ouddorp) zijn betrapt op het stropen met fuiken in het Grevelingenmeer. De reeds gevangen paling werd weer terug gezet en twee fuiken werden inbeslag- genomen. - Ongekeurd en/of onverzekerd De afgelopen week zijn 10 eigenaren van auto's in Ouddorp bekeurd, omdat de geldigheid van de APK-keuring was verstreken of de auto helemaal nooit gekeurd is geweest. De vastgestelde poli- tieschikking is 120,- per auto. Tevens zouden volgens de Rijksdienst voor het Wegverkeer 7 andere auto's niet verze kerd zijn. Die eigenaren moeten nu bin nen een vastgestelde tijd aantonen of dat juist is. - Crossende motoren Crossen op het strand met cross-mo toren en daarbij de wandelaars met opzet natspetteren, mondt beslist uit in een klacht bij de politie. Dat ondervon den vorige week zaterdag ook een enkele crossers op het strand van Ouddorp. Eén van de crossers werd gepakt en zijn motor is inbeslaggenomen. - Verder werd aangifte gedaan van: 1. Diefstal van lampen van een voet gangersoversteekplaats; 2. Inbraak in een winkel op de Brou- wersdam (29-30 aug.). 3. Diefstal van twee duikuitrustingen uit een auto in Ouddorp (30 aug.). 4. Diefstal van een Batavus-tourfiets (3 sept). FOTO FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER C3 CU CZI CD Watstraal 35 Molemvtg 4 Ouddorp Telefoon 01878 1612 en 2120 Filml fieneise Prmnhao Hogezoam 172 Taletoon 01116-2400 OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. B. v.d. Heiden, Woerden. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur student G. M. de Leeuw van Rotterdam. HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijn- drecht. MIDDELHARNIS heden (dins- dag)avond 7.30 uur ds. N. W. Schreu- der van Goes. Het was voor de betrokkenen van het eerste uur nauwelijks te geloven, maar wie zaterdag nog twijfelde werd in de Gemeenschapsruimte van de Chr. MAVO „Het Spectrum" te Stellen- dam aan de hand van een veelheid van foto's en kranteknipsels wel overtuigd van de geschiedkundige juistheid van de zilveren jubileumviering tot bijwo ning waarvan die dag zovelen waren uitgenodigd, 't Was heel plezierig elkaar weer terug te zien, maar ter opening van de dag, die een heel feestelijke zou worden, werd éérst de ontmoeting gezocht met Hem Die beleden werd de gever en onderhouder van de school te zijn. Vertrouwend op Zijn blijvende zorg durft het bestuur ook de toekomst tegemoet te zien, al lijkt dat een heel ongewisse te zul len zijn.... Eerst was er, uit de mond van bestuurs voorzitter E. R. van Putten de dankbare erkenning dat het niet enig mens maar de God van het Verbond is geweest Die de school tot stand deed komen, nadat daartoe door de Herv. kerkeraden van Goedereede en Stellendam initiatie ven waren ontwikkeld. Refererend aan 1 Kron. 29 bezag dhr. van Putten dat niet, zoals van koning David staat geschre ven materialen hoefden te worden bij eengebracht, maar dat de ouders wel, ter vulling van de school „levend mate riaal" aanbrachten, geroepen als zij zich wisten hun kinderen christelijk onder wijs te doen geven; „....het is alles van U, en wij geven het U uit Uw hand", zo betoonde dhr. van Putten zich Gode dankbaar al die jaren al Christelijk onderwijs te hebben kunnen geven, omwille van de grote Davidszoon, Die gisteren, heden en in eeuwigheid De zelfde is. y^ 1 1 Een rij van sprekers had zich aange meld een gelukwens te spreken, voorge gaan door ds. Codée in een gelukwens namens de Kerken die zo zei hij met de school in wederzijdse betrekking staan. Graag onderstreepte ds. de be stendigheid van de ooit gelegde „hechte" band en het was zijn wens en bede dat de school zijn ontstaan vanuit de Christe lijke gemeente nimmer loochenen zal. Wederkerig zal er in de Gemeenten de voorbede zijn voor de school en de leer lingen die klaar gemaakt worden om straks verantwoord in de maatschappij te funktioneren. „Bewaar het pand u toe vertrouwd, door de Geest Die in u woont", zo wekte ds. Codée bestuur en onderwijsgevenden op in deze tijd met zijn vele tegenkrachten zorg te blijven dragen voor de waarden van het Christe lijk Onderwijs en steeds het Woord een lamp voor de voet en een Licht op het pad te laten zijn. Namens het Gemeentebestuur werd een gelukwens vertolkt door burg. van Vel zen die met de leden van het College aanwezig was. „School en leerlingen verouderen, maar Uw grondslag dient ten allen tijde nieuw te blijven", zo sprak dhr. van Velzen instemmend met de grondslag die zich bij die van vele Goe- reese gezinnen aansluit. „Moge de kwa liteit van het onderwijs zowel als de richting van de School in de toekomst behouden blijven", zo wenste dhr. van Velzen, wetend van de ongewisheid van de toekomst van vele kleinere scholen. De gemeenschapszaal was goed gevuld en zeker was dat 's middags het toen de reünisten elkaar ontmoetten. Op de bovenste foto een deel van de eerste examenkandidaten. geval „Het Spectrum" ontving als geschenk 6 gratis lesuren in het nieuwe Zwem- Om die toekomst veilig te stellen zit het bestuur op 't vinketouw, kon directeur Baas verzekeren, vertrouwend dat God hen ook daarin leiden zal. Met tevreden heid sprak dhr. Baas over de „kleine" school, waarvan de omvang het moge lijk maakt eikaars omstandigheden te kennen en met elkaar mee te leven. Mee leven gaat ook uit naar de naaste in de derde wereld door via „Woord en Daad" een project op Haïti te steunen en al sinds ettelijke jaren kinderen financieel te adopteren. Een aktiviteitenmarkt had f 1111 - opgebracht, terwijl een spon sorloop, die best inspannend was ge weest, zelfs een opbrengst van ruim elfduizend gulden had gescoord. Oud-directeur v.d. Tol, destijds betrok ken geweest bij de wording en de groei van de school voelde zich nu als een vader die zijn zoon al sinds een aantal jaren wat uit het oog is verloren, maar zich nu met de blijden blij toonde met het bereiken van de zilveren mijlpaal. Van harte wenste hij de school nog vele goede jaren toe, in nederigheid en afhankelijkheid en wars van enige zelf voldaanheid, de school de vruchten van liefde, vrede en verdraagzaamheid toe wensend. Bij alle waardering die hij de school toe draagt, zowel op onderwijskundig als paedagogisch gebied wees dhr. Boot, dir. van de Chr. Scholengemeenschap „Prins Maurits" te Middelhamis, de onderwijspoHtiek als een „bedreigend monster" aan. Hij prees „Het Spectrum" gelukkig een kleinere school te zijn die daardoor de mogelijkheid heeft flexibel op ontwik kelingen in te kunnen spelen, maar voor alles wees dhr. Boot op de vastheid van de basis waarop het onderwijs stoelt, een basis die meer perspectief biedt dan alleen het te behalen diploma, maar bepaalt bij de realiteit van de zonde en de helende kracht van de Heere Jezus Christus. Gelukwensen werden voorts gesproken door de vroegere onderwijzer P. v.d. Kooij, de oud-leerlinge mevr. Brinkman en dhr. L. Vissers namens de school voor LHNO „Westvoorn" te Ouddorp, waar na dhr. van Putten de ochtendbijeen komst met een woord van dank besloot, waarop achtereenvolgens de lunch en, aan het begin van de middag een her denkingsdienst in de N.H. Kerk volgde. "s Middags was er de reünie voor oud- leerlingen en onderwijsgevenden waar voor een grote belangstelling heeft be staan. De officiële bijeenkomst werd door vele genodigden bijgewoond.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1