Fll^aO^IE KI^INKTDOO Uitdieping Slijkgat heeft dringende spoed Veiligheidsaktie: „Wij gaan weer naar school" Oude Tonge verwacht „vele tienduizenden" bezoekers op Open dag hiubredttse Politieberichten Dodelijk ongeluk in Ouddorp flanuSïeman Politieberichten ksrii^s Comm. der Koningin icomt later op Vlaggetjesdag Nieuw raadslid Gemeente Dirksland ia :s\ Middelharnis Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Goedereede 61e Jaargang cï r\'''jnr,'. CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond DIRKSLAND MELISSANT Ophalen oud papier Korfbalvereniging Good-Lucl( DIERENBESCHERMING Al vervulling van komende predikantsvacature Raad Goedereede: Zwembad-tarieven Groothandel op Voorstraat? TTC1-1li*ir DINSDAG 23 AUGUSTUS 1988 No. 5725 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharais Rek. no. 3420.01.108 voor aOe xdterhetd VINGERLING 3 - MIDDELHARNIS - TEL, 01870-2516 - Diefstal bouwmaterialen Vanuit de nieuwbouw te Sommelsdijk werden meerdere bouwmaterialen ont vreemd. De diefstallen zijn vermoede lijk gepleegd tijdens de bouwvakva kantie. Er werd aangifte gedaan van ver missing van ongeveer 1500 stenen, een rol lood, twee dakramen en enige dozen spijkers. De schade bedraagt ongeveer 1700 gulden. - Diefstal gereedschap Vanuit een schuur in Stad aan 't Haring vliet werden twee dozen gereedschap ontvreemd. In de beide dozen zaten meerdere soorten gereedschap ter waar de van ongeveer 900 gulden. - Aanrijding met gewonde Op de hoek Fazantstraat-Patrijsstraat in Sommelsdijk vond een aanrijding plaats tussen een bromfietseren een per sonenauto. De aanrijding ontstond door het niet in acht nemen van de vereiste vooiraiigsicgi^ls uüoi üc biüuifieiser. Hij werd zodanig gewond dat hij werd overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland. Beide voertuigen werden behoorlijk beschadigd. - Inbraak voetbalkantine In de afgelopen week bleek er te zijn ingebroken in de voetbalkantine te Melissant. Uit de kantine werd wat klein geld, snoep en rookartikelen ontvreemd. Uit onderzoek bleek dat een jeugdige inwoner uit die woonkern zich aan deze inbraak had schuldig gemaakt. Hij bleek verder enige tijd daarvoor te Oude Tonge een bromfiets te hebben weg genomen. - Diefstal stofzuiger Uit een bedrijfspand te Melissant bleek een vrij dure bedrijfsstofzuiger te zijn verdwenen. De waarde van het toestel bedraagt circa 3500 gulden. De juiste datum -van vermissing kon niet wor den vastgesteld. - Vernielingen aan benzinepomp In het afgelopen weekend werden te Herkingen diverse vernielingen aange richt aan een benzinepompinstallatie. Twee reclameborden, een papierbak en de stalen bovenplaten van de pompen werden vernield. De schade bedraagt ongeveer 500 gulden. - Eenzijdig ongeval Een inwoner uit Sommelsdijk reed met zijn vrijwel nieuwe auto over de Provin- cialeweg tussen Stellendam en Melis sant. Hij raakte op die weg in een slip en botste vervolgens tegen een langs de weg staande boom. Wonder boven wonder bekwam de bestuurder geen letsel maar zijn auto was totall los. Morgen (woensdag)avond wordt weer oud papier opgehaald. Wilt u het s.v.p. goed gebundeld, tijdig gereed zetten? Vanaf 7 jaar ben je hartelijk welkom om eens een korfbaltraining mee te ma ken. Wij trainen op vrijdagavond van 18.30 tot 19.30 uur. Grijze valkparkiet In Oude Tonge. op de Stationsweg, heeft een inwoner van Dordt een heel tamme grijze valk parkiet opgevangen. Hij heeft het diertje mee naar huis genomen, maar wil het graag weer aan de eigenaar/esse terug geven; zijn tel.nr. 078-155848. MIDDELHARNIS Terwijl ds. P. den Butter pas op zondag 11 september i.v.m. zijn vertrek naar Urk afscheid hoopt te nemen van de Chr. Geref Kerk te Middelharnis mag deze gemeente zich op een al spoedige vervulling van de komende vacature verheugen, nu de beroepen predikant ds. A. Baars het op hem uitgebrachte beroep heeft aangenomen. De bijna 41-j,irige ds. Baars is sinds sep tember 1981 predikant van de Free Reformed Church in Dundas, Ontario. Canada. Het gezin Baars telt 4 kinderen. In juni 1974 werd ds. Baars bevestigd als predikant van de „Eben-Haëzer" kerk op Urk. Hij is geboortig van Slie- drecht. Met verbijstering heeft Ouddorp giste ren kennis genomen van het veronge lukken van de 64-jarige mevr. Grietje Tanis-Verhage. Ze had, zoals ze dat dagelijks deed, een bezoek gebracht aan haar hoogbejaarde moeder die samen met haar zoon (broer van het slachtof fer) aan de Dorpsweg woont. Toen mevr. Tanis rond half 5 naar huis zou gaan en met de fiets de Dorpsweg op reed werd ze geschept door een uit de richting dorp naderende personenauto, bestuurd door de 21-jarige mej. P. C. J., inwoonster van 's-Gravenpolder. Het slachtoffer overleed ter plaatse aan de opgelopen verwondingen. Wegens omstandigheden is de Commis saris der Koningin, de heer mr. S. Patijn, verhinderd de openingshandeling voor het nieuwe kantoor van de visafslag te Stellendam te verrichten. In zijn plaats zal de openingshandeling worden verricht door de heer drs. H. Eversdijk. lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de vaste commissie voor de visserij uit de Tweede Kamer. De heer mr. S. Patijn zal overigens wel optreden als vlootadmiraal tijdens de vlootschouw. A.s. donderdagavond op de gemeente raadsvergadering-, maar zeker ook a.s. zaterdag op de dan te houden Vlaggetjesdag, zal er gesproken wor den over de „dringende spoed" die betracht dient te worden bij de uitdie ping van de vaargeul in het Slijkgat. In zijn junivergadering stelde Goerees' gemeenteraad voor dat karwei al een krediet van 805.000,- beschikbaar en onderdagavond wordt een aanvul lend krediet van ƒ440.000,- ge vraagd, met welk bedrag een ver dieping niet alleen maar tot 4.50 rotr., maar tot -4.70 mtr. kan worden bereikt. Er zal, zo wordt in de toelichdng bere kend, 460.000 m' baggerslib dienen te worden verwijderd, wat een totaalprijs van 1.245.000,- zal kosten. Het in juni beschikbaar gestelde bedrag hield nog rekening met 75.000 m^ minder. Van het totaalbedrag komt 235.000,- op reke ning van het Rijk dat het peil tot -4.00 mtr. heeft gegarandeerd. In juli werd bekend dat het Rijk de financiële mid delen daarvoor metterdaad beschikbaar zal stellen. Het is de gemeente die de opdracht zowel van het onderhouds werk (tot 4.00 mtr.) als de verdieping zal plaatsen. Het overdekte zwembad nadert zijn vol tooiing en zal eind oktober/begin no vember in gebruik kunnen worden genomen. In de donderdagavond te houden vergadering wordt de raad voor gesteld de volgende tarieven vast te stellen. 1. Zwemlessen per keer3,50 2. Vrij zwemmen: eenmalige toegang4,00 10-badenkaartf 36,00 25-badenkaart85,00 50-badenkaart160,00 100-badenkaart.ƒ280,00 3. Huur zwembad (zonder inschakeling personeel): 1buiten de gemeente gevestigde personen/ instellingen100,- per uur 2. binnen de gemeente gevestigde personen/ instellingen100,- per uur 3. binnen de gemeente gevestigde personen/instellingen die voor 3 maanden of langer aaneen gesloten huren...../' 80,- per uur 4. Zonnebanken: Per 15 minuten (via automaat)1,00 5. Solarium: Per 30 minuten.ƒ7.50 De raad zal donderdagavond een uit spraak worden gevraagd op het verzoek van dhr. B. M. Kievit in het pand Voor straat 73, op kleine basis een verwer- kings- en groothandel in garnalen te vestigen. In het verleden is in dit pand al een dergelijke groothandel gevestigd geweest. De beide wethouders, de meer derheid van het College, stellen de raad voor aan het verzoek medewerking te verlenen door vaststelling van eeq voor- bereidingsbesluit. Het huidige bestem mingsplan verzet zich nl. tegen de vestiging van een groothandel door het gebied te bestemmen voor woondoelein- den. detailhandel en erf Bij het verlenen van medewerking dient wel te worden bepaald dat geen uitbreiding van de ver bouwing mag plaats vinden en dat uit sluitend sprake dient te zijn van de verpakking en niet het pellen van voor de groothandel bestemde garna len. De minderheid van het college, in casu de raadsvoorzitter burg. van Velzen, raadt medewerking aan het verzoek af Hij vindt dat een bedrijfsves,tiging in een woonomgeving niet bevorderd moet worden vanwege de te verwachten over last voor de omgeving. Ook de commis sie die het verzoek heeft behandeld is van mening dat een dergelijkbedrijf niet thuis hoort in de bebouwde kom waar om ernaar gestreefd dient te worden der gelijke bedrijven op een industrieterrein te plaatsen, maar dat stuit voor de begin nend ondernemer vooralsnog op on- overkomenlijke bezwaren. FOTO FILM REF>ORTAGE VIDEO COMPUTER CZ3 IZJ C3 a OuOöotp Telefoon OJ87a^612ei>2UO Hageioom 172 Tflefoon 01116 2400 OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. J. Koster van Dirksland. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke. STAD aan 't HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijndrecht. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. M. Mondria van Waarden burg. Door de dienst Verkeeren Vervoer van de Provincie (de vroegere Prov. Waterstaat) zijn in het kader van een provin ciaal gevoerde aktie bij de kruising Langeweg-Molendijk te Nieuwe Tonge twee wegoverspannende spandoeken opgehangen die de automobilisten op de mogelijkheid van overstekende schooljeugd attenderen. Een soortgelijke aktie wordt ook op 9 andere plaatsen in de Provincie gehouden. Morgen, woensdag, zal door medewerkers van de Provincie ook de schooljeugd worden aangesproken. Want ook van hun zijde is bij het oversteken de grootst moge lijke voorzichtigheid geboden. Elk van de scholieren krijgt een sticker van Veilig Verkeer Nederland die graag zijn medewerking aan de Veiligheidsaktie verleent. Gelukkig heeft zich op de kruising ooit slechts één dodelijk ongeval Ji} het oversteken voorgedaan, maar de situatie is wel een heel gevaarlijke, wat vorig jaar een ouder ertoe brachv een handtekeningenaktie te houden en het resultaat daarvan aan de Provincie toe te zenden. GOEDEREEDE Ophalen oud papier Door de Kon. Fanfare „Apollo" wordt in plaats van a.s. zaterdag, vrijdagavond vanaf 17.00 uur het oud papier opge haald in Goedereede, Havenhoofd en de Oostdijk. Wilt u hier s.v.p. rekening mee hou den? - Illegale recreatie Nog steeds blijft men proberen om in de nachtelijke uren buiten de campings te overnachten. De afgelopen week wer den weer 6 personen bekeurd. - Aanrijdingen met gewonden Op de kruising Zuiderdiepstraatweg - mr. Snijderweg in Stellendam is een jon- gen gewond geraakt toen hij vanaf het industrieterrein met zijn bromfiets de kruising overstak. Hij werd geschept door een van rechts komende personen auto. Door de klap vloog de bromfietser tegen een srilstaande personenauto. Met onbekend letsel is de jongen naar het ziekenhuis in Dirksland gebracht. Op de Dijkstel weg in Ouddorp kwam een 18-jarige bromfietser te vallen over een loslopende hond. Gevolg: een ge schaafde knie. kapotte broek en behoor lijk schade aan de bromfiets. - Diefstal aanhangwagen Nog onbekenden hebben op 17 augus tus een aanhangwagen ontvreemd vanaf de Brouwersdam. Op de aanhangwagen stonden 3 surfplanken, 3 masten, 4 gie ken en 3 zeilen. De aanhangwagen (merk Saris) is een dag later in de polder bij Kerkwerve terug gevonden. De la ding is verdwenen. - Onder invloed Bij een controle op de Vrijheidsweg in Ouddorp bleek een 32-jarige inwoner van Haastrecht zwaar onder invloed van alcohol te zijn. Desondanks dacht hij toch een auto goed te kunnen bestu ren. De blaastest op het adem-analyse- apparaat van de gemeentepolitie Helle- voetsluis gaf een uitslag van 985 ug/1. (max. is 220 ug/1). De man werd een rij verbod van 11 uren en een proces verbaal rijker. - Ongewenste vreemdeling Bij een. verkeerscontrole trof de politie van Ouddorp een buitenlander aan, die niet over de vereiste papieren beschikte. De man is ingesloten, uit het onderzoek zal nog moeten blijken of hij in Neder land mag blijven. Het door het gemeentebestuur van Oostflakkee geraadpleegde Interna tionaal theater- en organisatiebureau Martin Hanson uit Rotterdam treft al maandenlang voorbereidingen om de „open dag" die zaterdag 3 september in Oude Tonge gehouden wordt voor een zo breed mogelijk publiek aan trekkelijk te maken. De organisator Is ervan overtuigd dat het opgestelde programma zoals de Gemeente verlangde om het thema: water, re creatie, natuur en toerisme" vele tienduizenden bezoekers naar Oude Tonge zal trekken. Aan de Oostflak- keese opdracht zal dan zijn vol daan.... Oostflakkee wil, ter nadere kennisma king, die tienduizenden wel eens binnen haar Oude Tongse veste hebben nu de ingebruikname van het nieuwe Ge meentekantoor op 9 september daartoe een welkome aanleiding biedt. Op de Open dag kan het kantoor bezichtigd worden voordat het een kleine week nadien, op vrijdag 9 september door de Hoofddirecteur van de ANWB mr. P. A. Nouwen in gebruik zal worden ge steld. Organisatiebureau Hanson biedt de tienduizenden die die dag naar Oude Tonge komen een volstrekt kosteloze dag. want aan géén van de evenementen wordt een entreegeld verbonden. Niet aan de tentoonstelling en sportmanifes taties in „Grutterswei" of aan de theater voorstellingen en het circus, tegen welke laatsten door SGP vertegenwoordiger dhr. C. Breeman overigens ernstig be zwaar is gemaakt. Er komt een groot aantal artiesten, de ANWB zal er zijn met een voorlichdngscaravan over de zorg voor het milieu en liefhebbers kun nen op een witte ANWB fiets een prach- dge tocht over Oostflakkees grondge bied maken. Ook daarmee zal het doel van de open dag zijn gediend n.l. een zo groot mogelijk publiek kennis te laten maken met de „uniek" genoemde ge meente en de prachtige recreatiegebie den, „Uniek" vindt dhr. Hanson het ook dat alle evenementen die dag kosteloos te bezoeken zijn. Dat komt doordat het zakenleven het door de gemeente be schikbaar gestelde bedrag van f 27.000,- heeft aangevuld tot de 60 a 70.000,- die waarschijnlijk in totaal nodig zullen zijn. Die „vele tienduizenden" die worden verwacht zullen uiteraard van vele dui zenden auto's gebruik maken, maar ook daar is op gerekend. De Oudelandsedijk is aangewezen als parkeerdijk waarop de auto's visgraats-gewijs kunnen wor den gestald. Twee bussen zullen con- stant af en aan rijden om de auto mobilisten vandaar naar het dorp te ver voeren waar hen het feest, kompleet met een uitgebreide braderie wacht. De ten- toonstelling in de „Grutterswei" zal na de Open dag nog tot 9 september gehandhaafd blijven. In die week kun nen scholen en groepen via afspraak een bezoek aan deze tentoonstelling bren gen. Het zal daarin vnl. om de natuur en het milieu gaan. Deelnemers zijn; de ANWB. de dierenbescherming, het Zui veringsschap, de Rijksdienst voor de IJs- selmeerpolders, het Ministerie van Landbouw en Visserij, de Afvalverwer king Rijnmond, de Ruilverkaveling, het KNWV, het Instituut voor de Natuurbe scherming, het Zuid Hollands Land schap, de Grontmy, de Provincie en de Gemeente. Afspraken voor een bezoek aan deze tentoonstelling anders dan op de open dag kunnen worden gemaakt via dhr. Flikweert, tel. 01874-2200. In de PvdA fractie in de gemeenteraad van Dirksland is een mutatie op handen nu mevr. C. P. C. E. v.d. Sluijs-v.d. Sluijs te kennen heeft gegeven om persoon lijke redenen te bedanken voor het raadslidmaatschap dat ze op 27 novem ber 1986 aanvaardde. Haar opvolger wordt dhr. D. v.d. Vlugt, wonend aan de Bernhardlaan te Dirks land. Twee kandidaten die vóór dhr. v.d. Vlugt op de lijst voorkomen hebben voor een voordracht tot benoeming bedankt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1