Hiüülliill Delta Flora volop in het nieuws kruidetr karpetten 01877-1309 '\^-/J{'5^ Installatie Opperwachtmeester J. H. de Vos als nieuwe postcommandant te Dirksland hutbrethtse flanii^iemftH KIEVIT WARMTE Garage V. d. Velde b.v. Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hesselink Meer erwtenteelt CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE,GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond V.V.V. Overflakkee vraagt bevolking kamers te verliuren Autobedrijf A. J. van Rumpt Vei1.C. Bakker, tel. 01877-1589 Onderzoek waterkwaliteit strand bij Haringvlietbrug DE NIEUWSTE ONTWIKKELINGEN i AUDIO EN VIDEO Philips CD-Video speler CDV475 ^0\ Toyota Jy Occasions 01870-4466 RENAULT-deaier voor alle taxaties o.g. MUS Dirksland Dirksland, 01877 - 1357 *"^'-1-1l-«"«) AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Oostdijk 61, SOMMELSDIJK Grote sortering Sanitair-Centr. verwarming 01870 - 2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Extra kerkdienst Ger. Gemeenten Nieuw op de Delta Flora f-i. VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1988 No. 5720 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelharais Rek. no. 3420.01.108 Er zijn in de zomermaanden veel toeris ten die ons eiland Goeree-Overflakkee een bezoek brengen. De toeristen willen dan graag overnachten in de omgeving van Middelharnis, in Middelharnis zijn niet veel mogelijkheden op dat gebied. V.V.V. Overflakkee vraagt daarom de bevolking of zij kamers te huur hebben of willen verhuren in de omgeving van Middelharnis. Zijn er mensen die dat willen, graag con tact opnemen met Yvonne Rigter, V.V.V. kantoor, Oostdijk 2, Middelharnis, tel. 01870-4870. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 In het kader van periodiek kwaliteitson derzoek heeft het Waterleidinglaborato rium Zuid te Breda op 15 juli 1988 weer een onderzoek gedaan naar de kwaliteit van het zwemwater van het strandje aan de Haringvlietbrug Uit het onderzoek bleek, dat het water (nog steeds) voldoet aan de eisen wat geur, kleur en algengroei. Er was ten tijde van het onderzoek geen vuil, olie of schuim aanwezig. De temperatuur van het water was 18,5 °C. De uitslag van het chemisch onderzoek naar o.m. ammo nium en nitriet was ook bevredigend. De enige kritische opmerking naar aan leiding van het onderzoek was, dat het water niet helemaal voldeed aan de eis van doorzichtdiepte. Al met al mag toch worden geconclu deerd, dat het strandje bij de Haring vlietbrug als goede recreatiemogelijk- heid kan worden betiteld. Rest nu alleen nog zomers weer. De kwaliteit van het water wordt in ieder geval bewaakt. De gemeente Dirksland heeft een nieuwe 'opper' gekregen in de persoon van J. H. de Vos, afkomstig uit Nieuw Beyerland. Afgelopen dinsdagmiddag is hij in aanwezigheid van zijn vrouw en zijn toekomstige collega's officieel ge- installeerd door burg. C. Oversier. Het echtpaar de Vos heeft twee kinderen. Dhr. de Vos volgt dhr. Leeflang op, zijn illustere voorganger, zoals burg. Over sier zei. Voor commandant de Vos is Flakkee niet onbekend. Zijn vrouw Mary is afkomstig uit Nieuwe Tonge en ze heb ben enkele jaren in Middelharnis ge woond, waar de Vos ook werkzaam bij de politie was. Voor burg. Oversier was met name mevr. de Vos geen onbekende: 'toen ze nog klein was, heb ik weleens op haar gepast', herinnerde hij zich. Tot de nieuwe postcommandant zei hij in zijn toespraak dat hij zich voor kon stellen dat het moeilijk was om iemand op te volgen die zo lang zijn stempel op de gemeenschap had gedrukt. Maar dhr. de Vos beantwoordde geheel aan het pro fiel, dat de groep van de aan te stellen commandant had geschetst. Hij was niet iemand die meteen alles wilde verande ren. Eerder stond hem de weg van de geleidelijkheid voor ogen. 'Dirksland vraagt bijzondere zorg', ver volgde burg. Oversier, 'niet dat er zoveel dingen gebeuren maar de bevolking let op je. Er wordt van je gevraagd om reke ning met elkaar te houden. Dat is van groot belang'. De 'opper' zal zeker vaak worden geraadpleegd, voorspelde hij verder. Er wordt van'hem verwacht dat hij op een gezellige manier met het publiek omgaat. Van de vele taken, die de toekomstige commandant wachten, noemde burg. Oversier o.a. het contact met de scholen van groot belang. Hij verwachtte dat de nieuwe commandant een constructieve bijdrage zal leveren, met name voor de gemeente Dirks land. Tenslotte hoopte burg. Oversier dat commandant de Vos het Openbaar Lichaam in belangrijke zaken zal be trekken hetgeen zeker tot een vrucht bare samenwerking zal leiden. Dhr. Kootstra, groepscommandant van de gemeente Middelharnis, feleciteerde dhr. dte Vos met zijn benoeming. In zijn toespraak schetste hij een beeld van heden, verleden en toekomst voor dhr. de Vos. Wat het verleden betreft is Flakkee voor hem geen onbekend terrein. Als oudge diende hadden ze collega de Vos leren kennen als een fijn mens, die begrip voor de problematiek had. Tussen zijn Op de foto ziet u rechts de nieuwe postcommandant van de gemeente Dirksland, dtir. J. H. de Vos. Naast liem zit zijn ectitgenote Mary, burg. C. Oversier en eerste luitenant dtir. Appels van het district Dordrecht. vertrek naar Nieuw-Beyerland toen en zijn komst naar Dirksland nu, is er veel veranderd. Het heden is een nieuwe periode, ver volgde hij. Hij staat te popelen om te beginnen. Dat enthousiasme wordt op prijs gesteld. Tot slot de toekomst. 'Wat verwachten wij van jou?', vroeg dhr. Kootstra zich af. De verwachtingen zijn hoog gespapne- nen. Hij zegde dhr. de Vos alle steun toe. 'Het schip van de rijkspolitie Dirksland zal een bepaalde koers varen. Blijf bin nen de betonningen, raadde hij ten slotte. Vervolgens overhandigde hij de sleutels van het bureau, van dhr. de Vos. Nadat ook het personeel van de post Dirksland de nieuwe commandant had verwelkomd, nam dhr. de Vos het woord. Hij zei onder meer niet van plan te zijn schipbreuk te lijden. Hij zal er naar stre ven om zo goed mogelijk politiezorg af te leveren. Het beleid wordt mede be paald door burgemeester en wethou ders. Invloeden door bezuiniging en regionale herindeling zouden vanzelf een rol spelen. Voortdurende bezinning is nodig. Hij eindigde met: 'Die politie zorg afleveren waar de bevolking om vraagt'. Zoals al onze apparatuur demonstratieklaar opgesteld en 3 jaar volledige GARANTIE*. vooraOe zéhethetdl VINGERLING 3-MIDDELHARNIS -TEL 01870-2518 ^■^l^l^|^l^l^>^^.l^l^.^.l^.4.^.l^.l^.4.^l^4.^l^.l^.l^.:^l^ voor X Verkoop -1^ Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: X C. Breen, 01878 - 2496 X FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER C3 CD CI3 C=3 C3 (s/fjj( 35 - Molenweg Ouaöorp - Teleloon 01878- \612 en 2}Z0 a/ flenesse Prinlsliop - Hogezaom W2 - Telefoon Of lt6-MöÖ si Sommelsönk Wos\kt3keelsliajl 8 - Sommelsdiik - Teleloon O)B70 Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 De visafslag te Stellendam is deze week volop in het nieuws. Niet vanwege de vis, die er wordt verhandeld, maar het enorme gebouw is omgetoverd tot een ware bloemenzee. De consumenten- I beurs die er aan vast gekoppeld zit mag j er met 100 stands ook zijn. Via de pers is de Delta Flora langzamerhand in ge- j heel Nederland een begrip geworden. Er worden om en nabij de 40.000 be zoekers verwacht. Dinsdagmorgen j.l. werd de opening verricht door mevr. H. de Boer-Sitters, de coördinatrice van het Kankercen trum té Rotterdam. In de krant van afge lopen dinsdag heeft u uitvoerig kunnen lezen over de relatie hiervan tot de Delta Flora. Zij was per helicopter op een ter rein nabij de visafslag geland. "Want', stelde de voorzitter van de Delta Flora, dhr. A. Struik, minister Neelie Smit-Kroes kwam per helicopter naar de Westfriese flora en Prins Bernard kwam op die manier naar de kasteeltui nen. Wij konden dus niet achter blijven want de Delta Flora is ook niet niks.' Met spanning had dhr. Struik niet alleen naar de tentoonstelling uitgeke ken maar ook naar de statistiek over de gladiool. In zijn openingswoord pleitte hij voor afzetbevordering van de gla diool. Op die manier wordt er weer plaats vrijgemaakt. De onzekerheden in de akkerbouw doen velen naar de bol- lenkweek neigen. Er is een vrijwillige inkrimping te constateren van 16%. Dhr. Struik vond dit een beste maatregel. En: 'telen wat er gevraagd wordt'. De bloemenhal, met het traditionele kleinvee, noemde hij dit jaar een topper. Het goede weer van de laatste dagen had er toe bijgedragen dat er voldoende sor timent was. De nieuwe arrangeur, Dick Baelde, complimenteerde hij met het behaalde resultaat. Had hij aanvankelijk nog wat bedenkingen tegen de gedurfde kleuren combinaties gehad (blauw en groen is boerenfatsoen), aan het eind was hij tot de conclusie gekomen dat de arrangeur het prachtig had geschilderd. De consumentenbeurs noemde dhr. Struik de basis van het bestaan van de Delta Flora. Hij prees dhr. de Lignie die het dit jaar weer voor elkaar had gekre gen een grote verscheidenheid aan stands naar de Delta Flora te halen. Voorts sprak hij zijn waardering uit voor het kankercentrum, die al jaren een stand op de Delta Flora heeft. De waar dering en de sympathie, die het bestuur van de Delta Flora de kankerbestrijding toedraagt, had tot het besluit geleid mevr. de Boer-Sitters te vragen de ope ning te verrichten. Mevr. de Boer-Sitters, sportief en char mant, toonde zich bijzonder verheugd de opening te mogen verrichten. Te meer daar de gladiool haar lievelingsbloem is. Bijzonder erkentelijk was ze het bestuur van de Delta Flora, die meteen enthou siast had gereageerd op haar verzoek om twee dagen met de bus (donderdag en vrijdag) op het terrein van de Delta Flora te mogen staan. Patiënten en ex- patiënten worden op deze manier in de gelegenheid gesteld ervaringen over hun ziekte uit te wisselen. 'Hartelijk dank Goeree en Overflakkee'. Vanuit de lucht had ze de mooie natuur gebieden, die het eiland rijk is, kunnen bewonderen. 'Dit eiland heeft veel te Marianne v.d. Jagt verwelkomt mevr. H. de Boer-Sitters. die zo juist met de helicopter is geland, met een prachtig boeket bloemen. Dhr. A. Struik, voorzitter van de Delta Flora, kijkt vrolijk lachend toe. bieden, ruimte en rust, een toevluchts oord voor de mensen uit de grote stad. Veel mensen die hier wonen hebben ook een open oog voor het milieu door milieu-vriendelijke stoffen te gebrui ken', aldus mevr. de Boer-Sitters. Tenslotte verklaarde ze de Delta Flora weer voor geopend, waarna een uitwis seling van geschenken plaats vond: dhr. Struik kreeg een voorzittershamer en als eerste kreeg mevr. de Boer-Sitters De Zilveren Gladiool. Dhr. A. Struik spelt de Zilveren Gladiool op bij mevr. H. de Boer-Sitters. Zij is de eerste die deze een'olle onderscheiding krijgt. MELISSANT dinsdagavond (i.p.v. donderdagavond zoals vermeld in Kerkelijk Nieuws) 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijndrecht. Op de Delta Flora is een machine te zien waarmee de witlofkrop wordt schoon gemaakt. Deze wordt geïmporteert door I. Ras uit Middelharnis. De machine bestaat uit een eindeloze transportband waaraan houders zijn bevestigd. De kroppen widof worden met wortels en al in de houders geplaatst. Dit gebeurt op zo'n manier dat de kroppen vast worden gehouden op de plaats waar de wortels overgaan in de krop. De op die manier 'gerichte' wortels gaan vervolgens met de krop mee tussen twee klembanden. Onder die banden bevindt zich een draaiend mes, waarmee de kroppen van de wortels worden gesneden. De krop pen passeren daarna een luchtstroom. Daardoor worden eventuele losse blaad jes weg geblazen. Het witlof valt vervol gens op een afvoerband en kan daarna worden verpakt. Verdere inlichtingen bij de heer I. Ras te Middelharnis, tel. 01870-2392 en uiteraard ook tijdens de Delta Flora. SINT-ANNALAND - Oudpapieractie - Op maandag 8 augustus zullen een aantal leden van de Koninklijke Fanfare 'Accelerando' van af des avonds 18.30 uur (halfzeven) oud papier ophalen in het hele dorp Sint- Annaland. De baten hiervan zullen ten goede komen aan het instrumenten fonds van voorgenoemde fanfare. De landbouwers zijn dit jaar op grote schaal overgestapt op de erwtenteelt. Omdat men daar perspectief in zag. De eerste oogstresultaten van dit gewas in de Flevopolders zijn echter zeer teleur stellend. De opbrengsten die eigenlijk 5000 tot 6000 kilo per ha. zouden moeten zijn blijven daar ver onder, van dertig tot vijftig procent. Oorzaak de slechte zaai- bed structuur van dit voorjaar, de onre gelmatige opkomst en door het weg blijven van de zon, is ook de afrijping erg onregelmatig.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1