Holle Bolle Dagen Ouddorpse Reddingsbrigade (R.B.O.) nam tweede strandpost in gebruik Weer welverdiende prijzen tijdens jaarlijkse truck-show In juli al....? De laatste van de in Sommelsdijk op woensdag 13 juli Politieberichten Dodelijk ongeluk bij Hellegatsplein to\- Jif^ Oostflakkee Goedereede Installatie burgemeester IVIIddelharrds 1 september Extra kerkdiensten Geref. Gemeenten Arbeidsbureau's Middelhamis en Oud-Beijerland 's middags gesloten 13e Kampweek: somber begin werd stralende zonnige dag BIETEMVERVOER X 60e Jaargang DINSDAG 12 JULI 1988 No. 5713 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) iel. 01870 FAX 01870 - 5736 3392 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 - Diefstal uit auto J.l. maandag werd uit een geparkeerd staande personenauto op de Carpool aan de Schaapsweg te Den Bommel, een autoradio gestolen, nadat deze auto eerst was opengebroken. De autoradio vertegenwoordigde een waarde van 1.400,-. Een onderzoek wordt inge steld. - Aanhouding verdachte Op verzoek van de rijkspolitie Oostflak kee werd door de rijkspolitie Medaldu- madeel, de 32-jarige S. H. te Wier aangeliouden, die werd verdacht van diefstal c.q. verduistering van land bouwmachines te Ooltgensplaat. Na te zijn verhoord, werd verdachte weer in vrijheid gesteld. - Diefstal vanuit verzorgingstehuis In de nacht van vrijdag op zaterdag werd inbroken in het verzorgingste- huize „Ebbe en Vloed" te Oude Tonge. De daders hebben zich via een raam toegang verschaft tot het gebouw. Onder .andere werd de directiekamer geheel doorzocht en werd in ieder geval een potje met geld weggenomen. De totale schade was nog niet bekend. - Illegale recreatie Afgelopen week werd elke avond weer streng gecontroleerd op de illegale re creatie. Diverse personen (hoofdzake lijk buitenlanders) werd proces-ver baal aangezegd. - Diefstal Bij de politie te Ouddorp werd aangifte gedaan van diefstal van wieldoppen van een op een camping geparkeerd staan de auto. - Snelheidscontrole In de maand juni werden in de ge meente Goedereede diverse snelheids- controle's gehouden. In totaal werden 274 bestuurders bekeurd terzake te snel rijden waarbij de kroon werd gespannen door een bestuurder die met een snel heid van 137 km/uur reed op een weg waar maar 80 km/uur mag worden gereden. De installatie vü ii burg. mevr. Sleurink- Rabbinge tot burgemeester van Middel- harnis zal op donderdag 1 september, de dag waarop haar benoeming ingaat, plaats vinden. De raadsvergadering die op deze dag gepland stond al een dag eerder, op woensdag 31 a. gustus worden gehou den. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. J. Karens van Opheusden. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. D. Rietdijk van Moerka- pelle. HERKINGEN donderdagavond 7.30 uur ds. J. Koster. Een 36-jarige inwoner van Spijkenisse, na zijn avondwerk vanaf Rotterdam op weg naar zijn gezin op de camping te Bruinisse, is zaterdagnacht een eenzij dig verkeersongeval op het Hellegats plein overkomen. De man raakte met zijn Toyota Tercel in de rechterberm en vervolgens in de middenberm waar de wagen op een lantaarnpaal botste. De brandweer van Den Bommel werd kwart over één 's nachts gealarmeerd om het slachtoffer met de porto-power en lancierschaar uit het gekantelde wrak te bevrijden, waartoe het hele dag verwij derd moest worden. De man werd aan vankelijk naar het ziekenhuis te Dirks- land-, maar vervolgens naar ziekenhuis Dijkzigt gebracht waar hij in de nacht van zondag op maandag aan zijn ern stige verwondingen is overleden. DIERENBESCHERMING Zondag j.l. opgevangen in Oude Tonge klein bruin/wit hondje (reu), waar schijnlijk nog jong. Inl. fam. Mackloet, tel. 01874-1603. Teneinde de kwaliteit van de dienstver lening op peil te houden en tegelijkertijd overbelasting van medewerkers te voor komen, zullen de arbeidsbureau's Mid delhamis en Oud-Beijerland met in gang van 18 juli 1988 na 12.30 uur niet meer voor het publiek geopend zijn. De Directeur van het G.A.B. Spijke nisse, waaronder de bureau's Middel hamis en Oud-Beijerland ressorteren, heeft noodgedwongen en na advisering door werknemers- en werkgeversverte genwoordigers, tot deze maatregel moe ten besluiten. Zoals al eerder bericht, bestaat al ge ruime tijd op genoemde kantoren een personele onderbezetting die, vanwege een landelijke reorganisatie van het Arbeidsvoorzieningsapparaat, niet mag worden opgevuld. De Bureau's zijn 's middags normaal telefonisch en na afspraak bereikbaar. Aan het Noordzeestrand bij de Brou- wersdam, waar het Ouddorpse strand- vertier zich meer en meer lijkt te concentreren, heeft de Ouddorpse Reddingsbrigade O.R.B. zaterdag middag, zijn tweede reddingspost in gebruik genomen. Weth. L. Visser die zelf jarenlang deei uitmaakte van de brigade was graag bereid gevonden de openingshandeling, het werpen van een reddingslijn, te plegen en hij deed dat met dezelfde ambitie als die waar mee hij destijds de golven had getrot seerd, al was het doel nu slechts een crêpe papieren deur die gespleten moest worden. Een makkelijke klus voor de potige wethouder, die zich overigens heel complimenteus over „de trouwe wachters aan de poorten van de zee" uitliet. Dhr, Visser bleek zich de oprichting van de brigade in 1950 maar al te goed te her inneren. Aanleiding ertoe was het ver drinken van twee zwemmers en nadien heeft de brigade menig ander van de verdrinkingsdood kunnen redden. Het deed dhr. Visser daarom bijzonder deugd dat het gemeentebestuur in meer derheid gunstig heeft beslist op het ver zoek van de brigade ook op het drukke strand van de Brouwersdam een post te exploiteren. De gemeente kocht een unit waarvan de kosten op de jaarlijkse sub sidie van 10.000,- voor de nieuwe post in mindering worden gebracht. Uiter aard achtte dhr. Visser de aanwezigheid van de post van groot belang, belangrij ker nog zijn de mensen die de post belangeloos bemannen en hun vrije tijd stoppep in een opgave die zeker niet altijd zonder gevaar is.... Dat gevaar kennend deed dhr. Visser een oproep tot de landgenoten en de vele „duitse vrienden" zich niet te ver in zee te begeven omdat ze daarmee het eigen leven-, maar ook dat van hun evt. red ders in de waagschaal stellen. Hij wenste alle betrokkenen een goede tijd en wei- nig werk op de nieuwe post, gelegen vlakbij het strandpaviljoen „de Kous", direct bij de zg. „Duitse bocht", de plek waar vooral veel duitsers de surfsport bedrijven. Op elk van de posten (de ander staat op het Noorderstrand bij het Flaauwe Werk) heeft de RBO een krachtige Mari nekijker ter beschikking waarmee regel matig de zee wordt afgetuurd. Dikwijls wordt ook alarm geslagen door de vuur torenwachter die vanaf zijn hoge post een nog ruimere kijk heeft. Elk van de posten wordt door een vaste kracht bemand, bijgestaan dooreen aantal vrij willigers; per post wordt beschikt over een speedboot en een vlet. Veelal zijn het surfers die in veiligheid moeten worden gebracht; het is hun onbekendheid met de stroming en de wind en de momenteel nog te lage tem peratuur die hen in moeilijkheden bracht. Veelvuldig ook komt het voor dat tengevolge van het gebruik van een te groot zeil op de surfplank het mast- voetje breekt wat de surfer tot doelloos ronddobberen noopt totdat hij dooi anderen geholpen wordt. Zaterdag avond nog werd zo'n onfortuinlijke sur' fer door de RBO hulp geboden. ':^:PfLJPüOE:F^^ MIDDELHARNi S De truck-show, jaarlijks onder deel van het Middelharnisse braderieprogramma, heeft vrijdagavond het winkelhart van Middelhamis weer laten daveren van Motorgeronk en claxongeloei; vooral aan de laatste geven de cbauiTeurs of hun meerijdende gezinsle den zich van harte over wanneer ze op 't Beneden Zand pad hun imposante gerij tot stilstand hebben gebracht en ze op veler aandacht mogen rekenen, 't Gaat duidelijk ten koste van de braderiekooplui voor wier handel nauwelijks nog iemand belangstelling heeft wanneer het massale konvooi zich aandient, dit keer 75 wagens sterk...! De deelnemende chauffeurs ondergaan het jaarlijkse spek takel nog veel intenser dan de gemiddelde toeschouwer, want voor de chauffeurs is er op zo'n avond éér te behalen, welverdiende eer trouwens, want de jury die de wagens beoordeelt weet kennelijk precies te onderscheiden wie aan zijn wagen de meeste zorg en onderhoud heeft besteed. De eerste prijs voor „opgetuigde trekkers" was ditmaal voor de DAF 3300 Turbo Intercooling van de fam. M. Mijnders Zn. b.v. te MeHssant, het bedrijf dat vorig jaar twee eerste prijzen behaalde. Ditmaal werd het puike onderhoud door chauffeur Krijn Meijer uit Ouddorp met de hoogste prijs gewaardeerd. De bekroonde DAF is een wagen van 1982 en Nlaandtrekking heeft al 5S9.009 !:ni gedraaid! Dardczij de Meijer verkeert de wagen in blakende conditie en dat is temeer verdienstelijk als men weet dat dhr. Meijer sinds zijn 15e jaar zijn rechterhand mist. Zeventien jaar geleden ver loor hij die tijdens een bedrijfsongeval in de slagerij van de Massamarkt te Ouddorp, maar dhr. Meijer heeft zich nadien uitstekend weten te redden; is zelfs volwaardig en enthou siast vrachtwagenchauffeur die in niets voor zijn collega's onderdoet. Plezierige bijkomstigheid bij de eerste prijs is het 40-jarig bestaan van het transportbedrijf van zijn werkgever. Dhr. Thijs Mijnders begon het bedrijf in 1948 als veever voersbedrijf, maar verloor in de rampnacht zijn enige wagen toen hij in Stellendam hulp ging verlenen. Thans bestaat het wagenpark uit 5 wagens. Kees Heerschap (20) kreeg met zijn MAN diesel van N. Mijnders de eerste prijs in de categorie bakwagens. De '83-er MAN heeft al 271.000 km gelopen en verkeert dank zij de zorg van zijn enthousiaste berijder in topconditie. Vrijdag avond hebben de chauffeurs genoten, „want", zeggen ze, „we zijn niet zomaar collega's, we zijn als tmckers gewoon één familie!" OOLTGENSPLAAT-HUYBERGEN 't Was maandagmorgen bij „EIthato" voor de jeugdclubs bepaald geen opti mistisch vooruitzicht wat het weer aanging. Toen de jongelui gereed ston den om voor de 13e kampweek naar Huybergen te vertrekken viel er uit de sombere druilige lucht regen en het leek er op dat dit weertype wel een poosje zo zou blijven. De pret was er evenwel niet minder om en de 15 jon gens en meisjes met twee leiders stap ten toch vol goede moed op de fiets voor de tocht van 53 km. Van de 43 deelnemers gingen er 28 jongelui met de auto's, vergezeld van 10 leiders en leidsters. Alles viel toch reuze mee, want het weer knapte op en zo werd maandag toch nog een stralende zon nige dag. Thema: „Het leven van Daniël" Voor het vertrek sprak de plaatselijke predikant, ds. C. J. W. Verboom enkele hartelijke woorden. Hij deed dit n.a.v. de zegenbede uit Numeri 65, De Heere zegene en behoede u. „De God in Huy bergen is dezelfde als te Ooltgensplaat en wil jullie omringen met Zijn vrede", aldus dominé, die nog zei: „Geen ruzie maken, spontaan meedoen en goed luis teren naar de leiding". Gezongen werd Ps. 1361 pn 25: „Looft de Heer want Hij is goed....". Het thema voor deze kamp week is „Het leven van Daniël", waar voor werkcahiers zijn gemaakt. Bij aankomst aan de Bergselaan no. 7 stond de heer en mevrouw Van Hekelen de groep al op te wachten. Ondanks de regen hebben we toch even een kijkje genomen in de prachtige sprookjestuin naast de boerderij, waar veel bruidspa ren zich laten vereeuwigen. Voor deze week staan er de volgende evenementen op het programma: zwem baden, vossejacht, Plantageroute en een rondleiding in de Markiezenhof te Ber gen op Zoom, waarvoor afspraken zijn gemaakt. De speldag is woensdag 13 juli. Die dag is er van 2 tot 5 uur de ouder- middag en blijft de groep de gehele dag thuis. Vrijdag omstreeks 7 uur verwacht men D.V. de karavaan weer bij „EI thato". Het adres van de groep is: p/a fam. P. van Eekelen, Bergselaan 7, 4635 RP Huybergen (N.Br.). Tel. 01644-2723. Nee, de bietencampagne is nog niet aan gebroken, zoals waarschuwingsborden langs de Prov.weg tussen Melissant en Stellendam zouden doen vermoeden. Andere oogstwerkzaamheden het oogsten van erwten en het vervoer daar van hadden de weg bemodderd en 't moet iemand nuttig geleken hebben het verkeer op dat gevaar te attenderen. Opvallend waren ze wél; de bietencam pagne begint telkenjare in september. '-.i--^' De nieuwe post tegen het decor van haar werkgebied; de zee waarop vele honderden surfers hun sport beleven. Twee van de prijswinnaars, links Krijn Meijer, rechts Kees Heerschap. :crg van dhr. ■0:t:mtmi,'mta^ van de AKTIE 10x10=100 een prijs van 100,— voor: Mevr. H. Schaaf Marijkelaan 5, Dirksland WS

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1