Philipsdam officieel geopend mm kruidere karpetten Niet gevraagd, tócli gelcregen; vrouwelijice PvdA burgemeester voor IVliddelliarnis Mobil Club .jj^mi 01877-1309 Garage Knöps B.V. KIEVIT WARMTE Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Citroen-Hlsselink Garage v. d. Velde b.v. „De omme en vromme" uit de vaart Lijn 102 een behouden vaart toegewenst Grevelingen, uitstekend zwemwater Omleiding Dirksland in mei gereed Trendsnip MUS Dirksland Toyota Oud-inwoner overleden 60e Jaargang" VRIJDAG 8 JULI 1988 No. 5712 Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 FAX 01^70 - 5736 3392 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Vele van de 300 gasten die j.l. woensdagmiddag de officiële ingebruikneming van de weg over de Philipsdam meemaakten hadden niet gerekend op de harde windstoten en de enorme plensbuien die vóór en tijdens de plechtigheid zich boven Bru en omgeving ontwikkelden. „Ik heb wel een zonnebril bij me maar geen jas of paraplu", was het commentaar van een van Flakkee's eerste burgers en hij was niet alleen. Toch voer de pont Zijpe-Anna Jacobapolder z'n laatste vaarten op deze gedenkwaardige 6e juli 1988. Wel niet volgens het programma, want na de inscheping aan de veerbaven te Anna Jacoba werden de gasten per bus(sen) met de pont naar Zijpe vervoerd en vond de ontscheping niet plaats bij Restaurant „De Grevelingen". Gelukkig was bet tijdens de officiële handelin gen op de Philipsdam nog mogelijk de bussen te verlaten en kon gedeputeerde, de heer J. D. Voogd van Waterstaat en Verkeer van Zeeland zijn opgedragen handelingen verrichten. Hij deed dat opgeruimd en vriendelijk en de regen trotserend. Bloemen voor de chauffeuse Het dubbele aantal gasten dan waar men op had gerekend werd vanaf het restaurant naar de nieuwe dam ver voerd. De klep van de brug stond open en was al van verre zichtbaar. Een schot met een pistool waaruit een lichtkogel in de donkere wolken uiteenspatte was het teken voor het brugpersoneel om de klep te laten zakken en daarna een serie lichtkogels af te vuren. Aanwezige sche pen zetten hun hoorns in werking, ter wijl een parachute met een vlag het niet ver bracht en landde op een op kleine afstand gelegen werkeiland. Voor de heer De Voogd was het ceremo nieel hiermede nog niet afgelopen. Door een goot, omwonden met rood-wit- blauw doek, liet hij twee emmers met ruisvoom de Krammer inglijden, met de wens dat deze vis aan hun doel mocht beantwoorden. Personeel van waterstaat vertrouwde hierna nog een flinke hoe veelheid van deze vis aan de Kram mer toe. Ondertussen hadden er nog meer spon tane uitingen van vreugde plaats gehad. Vanuit Tholen was er een bus van de buren, de B.B.A., als eerste dienst naar Oude Tonge vertrokken. Halfop de dam stopte de chauffeuse Josephine Herreij- gers met haar bus, die was opgehaald door twee motoragenten. Zij kreeg een prachtig bouquet bloemen aangeboden door de heer R. Meijers, regiochef-west van de B.B.A. te Bergen op Zoom. De heer C. A. Storm uit Breda overhan digde de in de bus aanwezige passagiers een leuke verrassing, n.l. een pakket met streekdienstregelingen, folders, strip- pennkaarten, een schrijfblokje met pen. Tholen-Oude Tonge Deze „Lijn 102" gaat nu dagelijks om de twee uren van Tholen naar Oude Tonge en omgekeerd rijden met, te Oude Tonge aansluiting naar Rotterdam en Zierik- zee. „Bij voldoende aanbod gaat deze dienst volgend jaar vermoedelijk fre quenter rijden", aldus de heer Storm. Deze bus doet naast Tholen ook Oud-en Nieuw-Vossemeer en St. Philips- land aan. Tijdens de overtocht naar Zijpe kon de veerboot „Zijpe" vier bussen meene men, de volgende bussen werden direct daarna overgezet. Menigeen ging nog vlug een kijkje in de stuurhut nemen, waar Kapitein Jaap van Oeveren uit Scharendijke met de conducteur Jan Oosse aan hun laatste ritjes toewaren. Gedeputeerde de heer De Voogd nam ook nog even in de gemakkelijke stoel plaats en hanteerde de stuurknuppels. Triestig door de regen stroomde de pont leeg om 's avonds nog enkele gratis vaar ten uit te voeren voor het grote publiek van dichtbij en van ver. Want aan belangstelling ontbrak het de laatste maanden niet. De laatste pont is hiermede uit de regio verdwenen. In de loop der eeuwen zijn er heel wat vaarten uitgevoerd door grote en kleine schepen. Schouwen-Duiveland had vroeger een verbinding van Zijpe-Oolt- gensplaat-Numansdorp; Zijpe-Anna Ja cobapolder en vergeet de kleinere overzet bootjes niet, o.a. die van Gebr. Maas van Bruinisse naar de Hoek van St. Jacob bij Oude Tonge; Gebr. Verschoor van Her kingen naar Bruinisse en zo zijn er nog meer te noemen. In de zomer was er lang geleden ook een overzetveer van Brou wershaven naar Ouddorp. Alles verleden tijd. Ook positieve geluiden Over deze verleden tijd werd er woens dagmiddag druk gesproken, maar veel meer positieve geluiden werden er ge hoord. Gelukkig maar. Om 2 uur stroom de het ruime restaurant „De Greve lingen" aan de Grevelingendam te Brui nisse bom vol. Gezellig ingericht en alles keurig verzorgd kregen de gasten bij hun koffie een echte Zeeuwse bolus. Drie toespraken werden er gehouden en na terug van weggeweest nog twee. De heren drs. G. J. M. Koelewij, directeur ZWN en de heer Schellinger van de B B.A. kr,n(!> .- ;hun geplande toespraak op de veerboot „De Zijpe" wegens het barre weer tijdens de vaartocht niet hou den. Dat gebeurde ook in het restau rant. De Gedeputeerde van Zeeland, de heer J. D. de Voogd en de andere sprekers werden ingeleid door de hoofd-inge nieur-directeur van de Provinciale Wa terstaat in Zeeland, de heer T. J. van der Meer. Hij heette het dubbel aantal men sen dat werd verwacht heel hartelijk wel kom. Het restaurant kon deze onver wachte dubbele toeloop goed en spon taan verwerken. Geen probleem. „Vanmiddag maken wij historie", aldus de heer De Voogd, die een drietal zaken aan de orde stelde, o.a.: - de officiële ingebruikneming van de weg over de Philipsdam; - de opening van de buslijndienst van de BBA over de dam; - de opheffing van het bekendste veer van Nederland, het laatste in het Noorden van de provincie Zeeland. Hij sprak over een goede beslissing en een zinvolle samenwerking tussen Rijk en de provincie betreffende de aanleg van een verkeersweg over de Oesterdam en de Philipsdam. (vervolg op binnenzijde van dit blad) Het Grevelingenwater is zwemwater van uitstekende kwaliteit, zo heeft een door de Prov. ingesteld onderzoek uitge wezen. Het betekent dat het Grevelin genwater minder bacteriën bevat dan de strengste Europese richtlijn voorschrijft. De aanwezigheid van deze coll-bac- teriën zou een graadmeter zijn voor alleriei ziekteverwekkende bacterieën in het water. De omleidingsweg om Dirksland die vanaf de watertoren aansluit op de Staakweg zal niet in de eerste maanden van het nieuwe jaar gereed zijn, zoals we enkele weken geleden in een publicatie vermeldden, maar in mei volgend jaar, zo laat een persbericht van de Pro vincie weten. mm KAMmiNG MAAKT EU IETS MOOIS VAN Voorkom bederf, laat uw gerechten in de kou staan. 3 JAAR volledige GARANTIE* AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER voor alle taxaties o.g. Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 Grote sortering De jongere flakkeeërs zullen misschien nooit van Loppersum hebben gehoord, maar met heel wat ouderen is dat stellig anders gelegen. In de oorlogs jaren, toen Overflakkee was gemundeerd vonden vele evacué's uit dat deel van het eiland er een gast vrij onderdak en thans is dat Groningse dorpje opnieuw in 't flakkeese nieuws; nu „levert" het de nieuwe burgemeester van Middelhamis, niet een burgervader, zoals tien van de 17 raadsleden had den gevraagd, maar een burgermoeder, mevr. Jen- tje Geertje Sleurink-Rabbinge, 51 jaar en sinds 6,5 jaar burgemeester van het bijna vierduizend zielen tellende dorp. Ook geen confessionele zoals door de raadsmeerderheid gevraagd maar een PvdA burgemeester. De beide zoons Sleurink, 24 en 22 jaar oud, zullen pa en ma niet zoveel meer zien wanneer die in september hun intrek in Middelhamis nemen. De zoons stude ren beiden in Groningen en de afstand Loppersum- Middelharnis zit dicht tegen de 350 km, te ver om wekelijks naar 't ouderlijk huis te komen. De fam. Sleurink gaat trouwens het Loppersumse huis verko pen om vervolgens in Middelhamis naar een andere woning uit te zien. Aanvankelijk zal in Middelhamis in een gehuurde woning worden gewoond. Woensdagmorgen hadden we 't genoegen Middelhar- nis' aanstaande eerste burger in het gemeentehuis van Loppersum te ontmoeten. Een vriendelijke vrouw, goed ogend en stijlvol gekleed, zoals dat op Flakkee op prijs wordt gesteld. Wetend van sommiger schrik over de benoeming van een vrouw tot burgemeester meent ze van zichzelf vast te mogen stellen dat ze er toch niet écht bedreigend uitziet? Dat hebben we haar graag beaamd; ze moge dan „een rooie vrouw" zijn, ze beantwoordt zeker niet aan het non-conformistische type dat zich in deze kringen nogal eens wil manifeste ren. „Ik ben wel geëmancipeerd maar zeker niet in het extreme", zegt ze van zichzelf Ze is van geboorte een echt polderkind. Haar wieg stond in de Wieringermeerpolder en later was haar vader betrokken bij de inpoldering van de IJsselmeer- polders waardoor ze in Kampen gingen wonen, de plaats waar ze haar man ontmoette. „Geertje uit de polder...." werd ze op school genoemd en dat heeft ze nooit erg gevonden, integendeel, rijk was ze met haar afkomst en de ruimte die ze om zich heen had. Daarom lééft ze ook op het Groningse platteland en daarom ging haar sollicitatie ook richting Middelhar- nis, de plaats waar ze ook ruimte en.... water om zich heen weet, want water, daar houdt ze van, al is het nooit tot de aanschaf van een boot gekomen. Wat zou je er ook mee in het Damsterdiep....? Menheer Sleurink is „huisman", niet écht uit liefheb berij of vanwege de huldiging van een progressief rollenpatroon-, maar dhr. Sleurink, die een baan bij defensie heeft gehad, heeft een invalidenpensioen. Voor zij naar Loppersum kwamen woonden zij in Oldebroek waar dhr. Sleurink was geplaatst. In die plaats (op de Veluwe, 20.000 inwoners) nam mevr. Sleurink 8 maanden het wethouderschap van een zieke fractiegenoot waar en kennelijk deed ze dat zo verdienstelijk dat de SGP burgemeester van Olde broek haar aanraadde naar het burgemeesterschap te solliciteren. Het werd Loppersum, het dorp waar iedereen haar hartelijk groette toen we even een stukje dorp bekeken en waar iemand haar feliciteerde en het dorp condoleerde. Loppersum staat overigens aan de vooravond van een gemeentelijke herindeling die aan 't begin van de negentiger jaren zijn beslag zal krijgen. Het is bij de fam. Sleurink goede gewoonte dat dhr. Sleurink zijn echtgenote, de burgemeester, vergezelt waar dat op prijs wordt gesteld. Ze is lid van de PvdA en van de Ned. Herv. Kerk. Tij dens de hoorzitting van 17 maart, waarop een aan zienlijk deel van de raad een burgemeester van confessionele signatuur had gevraagd had de Com missaris van de Koningin de mogelijkheid al ge opperd dat een Hervormd lidmaat ook best een andere-, dan een confessionele partij aan zou kunnen hangen en met mevr. Sleurink blijkt dat het geval: „Iedereen zijn vrijheid van overtuiging!" is haar devies en dat zal ze zeker ook in haar funktioneren in Middelhamis als bur gemeester en als voorzitter van de gemeenteraad laten gelden. Ze is er best blij om als vrouw gekozen te zijn uit 24 kandida ten in Loppersum waren er zelfs 32 niet zozeer om haar vrouw zijn, maar omdat de benoeming toch op de aanwezig heid van bestuurlijke kwaliteit wijst. Die wil ze in Middelhar- nis ook graag bewijzen. „Een schitterende gemeente!!" heeft ze bij een recent bezoek vastgesteld; het welzijn en welbevinden van de burgers zal haar grote prioriteit hebben. „Ik hoop daar mijn bijdrage aan te kunnen leveren", laat mevr. Sleurink weten en ze zal daartoe niet boven-, maar temidden van de raadspartijen willen staan. Ze kent en accepteert de verscheidenheid van de raadspar tijen. In Loppersum bestaat de raad uit 4 PvdA 4 CDA 2 WD en 1 GPV vertegenwoordiger. 't Zal voor Middelhamis even wennen zijn één van de ca. 30 vrouwelijke burgemeesters in den lande te hebben. Sommige raadspartijen zijn daar tegenstander van, maar dat gevoelen zal zeker niet op de nieuwe vrouwelijke burgemeester worden afgereageerd. Niets vrouwelijks moge haar vreemd zijn, uit haar Loppersumse werkkamer gaat een geborduurde tekst mee naar Middelhamis; gekregen bij haar installatie in Lop persum en nadien steeds haar devies gebleven: „Mensen die hard werken maken fouten; mensen die weinig werken maken weinig fouten. Ik ken mensen die geen fouten maken...." 't Is duidelijk dat ze niet zich zelf bedoelt, „want" zegt de nieuwe burgemeester: fouten moetje durven erkennen, pas dan kun nen ze worden hersteld". Oh ja.... voor een Stadse brandweerman zouden we vragen hoe de nieuwe burgemeester over de brandweer denkt: „de brand weer? Daar ben ik gek op. Naar wedstrijden ben ik altijd meegegaan....! MIDDELHARNIS Geslaagd Geslaagd voor bejaar denverzorgster bij de scholengemeen schap „De Roerdomplaan" te Rotter dam, Mieke van der Slik. Mede via de inservice-opleiding in „De Goede Ree" werd dit diploma behaald. m RENAULT-dealer voor t Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 M©bil is meerden je tankt. Dirksland, Oli77 - 1357 Leasing 01870-4466 BAARN - OOLTGENSPLAAT Op maandag 4 juli 1988 overfeed op de leeftijd van 85 jaar, mevrouw Johanna Troost, weduwe van de heer Cornells van Dam Jzn., wonende Doormanlaan 56 te Baarn. Correspondentie-adres: Madelieflaan 6, 3742 ER Baarn. De begrafenis heeft plaats gehad donder dag 7 juli om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Baarn. Vooraf werd er een rouwdienst gehou den in het Uitvaartcentrum „De Ark". bg.g 01877-3121 Uaxynen dubbeldeoTs koelkast. Bruto iahoud S30 Itr.waarvan 40 Itr. diepvries ruimte. Ook lever baar met apart gedeelte keider- temperatuur, de ideale bewaar- temperatuur voor bier, frisdranken, groenten, fFUit, kaas, enz. Kleur: meerprys Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanielaan 41-43 Middelhamis - tel. 01870-3094 Sanitair Centr. verwarming 01870-2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 Voor lopkwalileil. goede service en voo'Oelige priizen FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - fW..|.||J«ii«| C3 czi c=] C3 c:] ■■■■■■L^^^^ tZl (Z3 CJ I—I CD Oostdijk 61, SOMMELSDIJK Middelhamis Telefoon 01870-2222

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1