Holle Bolle Dagen Dir. Gravendeel van 't Kompas in de DOP Op de woensdagen 6 en 13 juli Politieberichten Omloop Flakkee Flakkeese zang en poëzie op cassetteband SGP'er Breeman hekelt openingsprogramma Gem.kantoor: „regelrechte hellevaart!" .'^N^^Ï-^ Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond in Sommelsdijk Goedereede Raad Oostflakkee: Vrijdag in Middelharnis zomerreünie Ronde- en Platbodemjachten Den Bommel. Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Tentoonstelling in het gemeentehuis van Dirksland Vogelbescherming geeft deze week voorlichting op de Brouwersdam Nieuwe postcommandant Dirksland '^- 60e Jaargang CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Vrijdagavond truckershow in IVliddelharnis Fusie Kruiswerk Zuidhoilandse Eilanden Thuispelverbod garnalen voor twee jaar opgeschort ,_- r-l-^' Iry-: DINSDAG S JULI 1988 No. 5711 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 - Aanhouding 3 personen De afgelopen weken vonden er in Oud- dorp een aantal inbraken in zomerwo- ningen plaats. Bij één van deze in braken werd een duitse personenauto waargenomen waarvan het kenteken werd genoteerd. Het bleek, dat deze auto in de maand mei in de gemeente Veere was gestolen en dat de daders in de pro vincie Zeeland eveneens bij meerdere inbraken betrokken waren geweest. De betreffende auto werd de afgelopen week bij een bungalow in Ouddorp aan getroffen, waarna de politie werd inge schakeld. De daders, 2 mannen en 1 vrouw uit Brabant, werden aangehou den. In de bungalow werd een grote hoe veelheid betaalkaarten, giro- en bank- pasjes, sieraden en kleding aangetrof fen. Aan de hand van dit alles konden in Ouddorp 5 inbraken en 2 pogingen wor den opgelost. In Zeeland werd een spe ciaal onderzoeksteam opgericht, welk het onderzoek verder coördineert. De verdachten worden daar van zeker 50 inbraken verdacht. Een gedeelte van de gestolen goederen, hoofdzakelijk geld en sieraden, is nog niet achterhaald. - Diefstal Uit een kantoorruimte op het industrie terrein te Stellendam werd een sound- machine ter waarde van ƒ1.000,- ge stolen. Tevens werd getracht een perso nenauto mee te nemen. Toen dit niet gelukte werd de auto flink vernield. Vanuit een boot inde haven van Goede reede werden 2 roeidollen ontvreemd. Bij een winkel in Ouddorp werden 2 kratten bier en snoepgoed ontvreemd. Zaterdagavond werd in Ouddorp een bromfiets van het merk Zündapp ont vreemd. Het afgelopen weekend werd op de Brouwersdam een duitse personenauto aangeteroffen, kleur wit, merk Merce des. De auto bleek op Schouwen- Duiveland te zijn ontvreemd en kon aan de eigenaar worden teruggegeven. De afgelopen week werd 3 maal aangifte gedaan van diefstal van een fiets. 2 fiet sen werden teruggevonden en konden aan de eigenaar worden teruggegeven. Tevens werd op het strand een groen kleurige fiets gevonden, waarvan de eigenaar, geen postcode aanwezig, nog niet bekend is. - Baldadigheid Afgelopen vrijdagavond werden op de Provincialeweg tussen Ouddorp en Goe dereede 2 jo igens liftend aangetroffen. Nadat zij na;ir een veiliger plaats waren gestuurd werd ontdekt dat vanaf de plaats waar de jongens stonden tot aan de Oosterwe 5 een twintigtal bermpaal tjes uit de grond waren getrokken. De jongens kregen vervolgens een lift naar het politiebureau alwaar zij bekenden dit feit geplet gd te hebben. Nadat zij de paaltjes wee- in de grond hadden ge daan, konden zij, een proces-verbaal rij ker, hun weg vervolgen. - Brand Afgelopen vrijdag brak een brandje uit in de machinekamer van de TX 37 welke bij de firma Maaskant aan de binnenha ven te Stelicndam lag. De brandweer van Stellendam was snel ter plaatse en was de brand snel meester waardoor de schade nagenoeg nihil was. Op een camping te Ouddorp brandde de afgelopen week een personenauto ge heel uit. Daar de brand pas 3 dagen later bij de politie werd gemeld kon niet meer worden vastgesteld wat de juiste oor zaak hiervan is geweest. - Illegale recreatie Het afgelopen weekend werd weer streng gecontroleerd op de illegale re creatie. De waarschuwingen in de voor avond hadden effect want bij de na- controle werd niemand meer aange troffen. Eén en dertigduizend gulden heeft het College van B en W van Oostflakkee gevraagd-, en van de meerderheid van de raad ook gekregen, voor het plegen van een „promotionele aktiviteit" op zaterdag 3 september, bijna een week voordat op vrijdag 9 september het nieuwe Gemeentekantoor te Oude Tonge officieel in gebruik zal worden gesteld. Er zullen op zaterdag de 3e, waarop het nieuwe gemeentehuis voor het publiek te bezichtigen is, vandaar, via de „Grutterswei" tot aan de haven aktiviteiten worden gepleegd in de sfeer van culturele evenementen, presentaties op het gebied van de passieve en aktieve recreatie en er zal veel amusement geboden worden. Met name dat laatste, het optreden van artiesten werd door dhr. C. Breeman (SGP) scherp gehekeld: „dat wordt een rechtstreekse hellevaart!" voorspelde hij. De opluistering van de promotiedag, waarop het organiserend theater- en organisatiebureau Hanson enkele tienduizenden mensen verwacht, met cir cus, theater en het optreden van artiesten werd door dhr. Breeman scherp aan de kaak gesteld. „Hoe zou er ooit een zegen kunnen rusten op het nieuwe Gemeentekantoor en het daarin te verrichten ambtelijk werk?" zo waar schuwde dhr. Breeman ertegen het oordeel Gods in te roepen. Het ware hem liever geweest wanneer het College de plaatselijke kerken zou verzoeken een bidstond te houden of Gbd Zijn zegen zou willen gebieden. De beide SGP vertegenwoordigers en als enige van het CDA dhr. L. Hokke waren dan ook tegen de gevraagde uitgave. B en W verwachten als resultaat van de promotiedag een grotere naamsbe kendheid voor de gemeente Oostflakkee met misschien het gevolg dat bedrij ven geïnteresseerd worden zich in het Oostflakkeese te vestigen. De raadsvoorzitter burg. de Vos verzekerde dat het die dag zeker geen ordinaire toestand zal worden maar dat wordt aangestuurd op een dag waarop heel positief aan terug kan worden gedacht. Vanuit de optiek van de heer Breeman kon de voorz. diens opstelling wel indenken, maar anderzijds geloofde dhr. de Vos dat dhr. Breeman's suggestie ook niet iedereen zou hebben aangesproken. Gezien de ervaring die landelijk is opgedaan is het het best een dag te organiseren zoals die thans voor ogen staat; aan ondernemend Oostflakkee is voorts de taak er iets blijvends van te maken. In het gevraagde krediet is een bedrag van 4.000,- opgenomen om vanuit Ooltgensplaat, waar op 13 augustus „Oeltgensdag" wordt gehouden een radio uitzending mogelijk te maken. Voor de eerste maal in haar bestaan houdt de Ooltgensplaatse tennisvereni ging een omloop om Goeree Overflak- kee, dit om geld bijeen te lopen t.b.v. de Peuterspeelzaal. Dit omdat de peuter speelzaal te Ooltgensplaat binnenkort een nieuw onderkomen krijgt. Doel: Geld bij elkaar lopen om nieuwe spullen te kopen voor de peuters na de verhuizing naar Het Cen trum te Ooltgensplaat. Op vrijdagmorgen 8 juli 1988, omstreeks 08.00 uur starten 6 leden van tennisver eniging Ooltgensplaat, te weten Thea de Vos, Armand Dullemond, Hans de Jager, Henk Otten, Jaap Tiggelman en Martien van Bergen. Voor de omloop, die de lopers voert over de buitendijken en de stranden van Flakkee, en die ruim 100 kilometer lang is, zijn diverse kosten verbonden. Van volgauto's, proviand, muziek, trainingspakken en schoenen tot medische hulpmiddelen (denk aan de nodige blaren die zullen worden opgelopen) toe. Om deze kosten tot een minumum te beperken zijn enkele sponsors bereid gevonden om in die kosten bij te dragen zodat het geld dat bij elkaar gebracht wordt voor de peu terspeelzaal ook in zijn geheel ten goede zal komen aan het goede doel. Dankzij deze sponsors, te weten: Ga rage Nijsen te Oude Tonge, Bakkerij Heestermans te Oude Tonge, Radio TV zaak van Loon uit Oude Tonge, Super markt Both te Oude Tonge, Electronic Print Service te Ooltgensplaat, Drukke rij Osseweijer te Middelharnis en de Gemeente Oostflakkee, moet deze tocht een succes kunnen worden. De lopers worden op zaterdag 9 juli 1988 rond het middaguur terug verwacht in Ooltgens plaat. Er zal niet worden overnacht maar wor den doorgelopen. Een ieder die deze aktie een warm hart toedraagt en de peuterspeelzaal wil he' pen bij het nastreven het zo hard nodige geld binnen te halen, kunnen zich wen den tot C. V. d. Welle, Prunuslaan 33 te Ooltgensplaat. Tel. 01873 - 2425 om haar of zijn bijdrage bekend te maken. Bank- reknr. peuterspeelzaal 3491.05.049 t.n.v. „Olleke Bolleke". Na de omloop zal een gedetailleerd ver slag worden gedaan van deze eerste omloop om Flakkee. Mochten er mensen willen reageren op deze loop, e.v.t. met mededelingen over eerder gehouden lopen en daarbij beho rende record tijden kunnen zij zich wen den tot Armand Dullemond, tel. 01873 - 1575. Vrijdagavond, de 2e braderie-avond, zal in Middelhamis de jaarlijkse grote truc kershow worden gehouden. Er zal door ca. 80 trucks worden gedongen naar de wisselbeker voor de mooiste truck. De beoordeling volgt op het Beneden Zand pad nadat de trucks een ronde door het dorp zullen hebben gereden. De zanger Vader Abraham zal van 20.45 tot 21.25 uur een optreden verzorgen. Vrijdagmiddag en zaterdagochtend zal de jachthaven van Middelhamis be zocht worden door een zestigtal ronde en platbodemjachten, waarvan de eige naren verenigd zijn in de Ver. van Vrien den van de Stichting Stamboek Ronde en Platbodemjachten. Genoemde Ver. begint in Middelharnis de jaarlijkse zomerreünie. Tot 's middags vier uur worden de passanten plaatsen in de haven voor de reüniedeelnemers gere serveerd. Zowel de gemeente als de Watersportver. „Flacquee" zullen de vloot verwelkomen. Op het programma staat om 5 uur de aankomst van een kleine visboot die zijn vangst zal afleve ren aan de reder te Middelhamis. Bij het Kofjekokertje wordt een welkomstboi- rel gedronken en de Nassimaaltijd zal in de Parel van de Delta worden gereser veerd. Zaterdagmorgen zal om 9 uur het uitva ren beginnen. De schepen varen dan naar Hellevoetsluis. Na eerst in de rich ting van Stad te zijn gevaren zullen ze in convooi langs het Havenhoofd varen en dat zal een prachtige aanblik bieden. Weth. Jacobs zal de vlootschouw afne men waarbij vanaf het Admiraliteits- schip een saluutschot zal worden af gestoken. Gedachtig aan de t.v. reclame van HAK waarin aan de „doppertjes" een hoge kwaliteit wordt toegekend vverd dhr. A. Gravendeel, dir. van de Chr. basisschool 't Kom pas te Den Bommel vrijdagmorgen vriendelijk als „ons doppertje" begroet. Z'n collega's deden dat, maar ook de schooljeugd durfde 't er wel op te wagen omdat de mees ter die dag tóch voor 't laatst op school zou zijn en hem zóveel vriendelijks te wachten stond dat'ie 't wel zou laten op iets of iemand boos te worden....! Vierendertig jaar geleden was dhr. Gravendeel als Dordtse jongeling onderwijzer in de dop en in de DOP nu met hoofdletters geschreven en staand voor Doorstroming Onderwijzend Personeel is'ie warempel wéér terecht gekomen. Als 56-jarige, zeker niet oud, maar al wel gesierd met de „sierlijke kroon der grijsheid", heeft hij geen „nee" gezegd tegen deze eenmalige regeling van Minister Deetman en dat betekent dat dhr. Gravendeel er met ingang van 1 augustus klaar voor is. Natuurlijk heeft hij daar vrolijk bij gekeken, maar anderzijds kwam er ook een eind aan „de har monische verstandhouding met de collega's en de hechte band met de leerlingen", zoals hij die verhoudingen in de schoolkrant beschreef In september zal nog officieel afscheid van dhr. Gravendeel worden genomen, maar de bijna honderd leerlingen gaven hem ten afscheid alvast elk een papieren bloem met hun naam mee. Tot opvolger van dhr. Gravendeel is onderwijzer Jos Groe- neveld benoemd. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. MELISSANT donderdagavond 7.30 uur ds. C. Harinck van Oostkapelle. MIDDELHARNIS heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke. OUDE TONGE woensdagavond 7.30 uur ds. H. Paul van H.I. Ambacht. OOLTGENSPLAAT heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. HERKINGEN woensdagavond 7.30 uur ds. R. Kattenberg van Arnhem. Per 15 juli 1988 zal formeel de Kruisver eniging Zuidhollandse Eilanden, geves tigd te Spijkenisse worden opgericht. De fusie komt tot stand tussen de Regio nale Kruisverenigingen Voome-Putten en Rozenburg, Hoeksche Waard en Goeree-Overflakkee. Als doelstelling van de fusie kan worden genoemd het bereiken van een efficiën tere en cliëntgerichtere zorgverlening van het Kruiswerk op de Zuidhollandse Eilanden. Het hoofdkantoor is in Spij kenisse gevestigd, in Middelhamis blijft een regiokantoor. In het gemeentehuis van Dirksland zijn een aantal olieverfschilderijen tentoon gesteld van de bekende kunstschilder Henk Roosink uit Rijssen. Deze kunst schilder heeft naam gemaakt in de lande als natuurschilder. Ook zijn enkele landschappen te bewonderen van deze omgeving. De schilderijen zijn te bezichtigen van 4 juli t/m 13 augustus gedurende de uren dat de secretarie voor het publiek is geopend, n.l. op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. De entree is vanzelfsprekend vrij. Minister ir. G. Braks (landbouw en vis serij) en staatssecretaris drs. D. Dees (Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur) hebben 4 juli jl. aan het Produktschap voor Vis en Visprodukten meegedeeld, dat zij bereid zijn het thuispelverbod voor garnalen twee j aar uit te stellen. Het verbod zou begin deze maand ingaan. Zij blijven echter bij hun standpunt, dat het thuispellen van garnalen binnen afzienbare termijn moet worden beëin digd. Het machinaal pellen en het hand- pellen in pelcentra bieden volgens hen betere garanties voor de hygiëne. Minister Braks en staatssecretaris Dees hebben reeds eerder meegedeeld bereid te zijn, een uitstel te overwegen als het bedrijfsleven aan twee hoofdvoorwaar den kan voldoen, voor wat betreft de financiering en de ontwikkeling van een garnalenpelmachine en een intensive ring van de controle. Vanaf woensdag 6 juli is de Vogelbe schermingsbus de hele week te vinden bij de inlaatsluis aan de buitenzijde van de Brouwersdam. De natuur- en vogelwacht Schouwen Duiveland levert via zijn leden de vrij willige bemanning die u op deskundige wijze zal voorlichten over de vogels, het gebied en het werk van Vogelbescher ming. De Zeeuwen laten zich ook deze keer weer van hun goede kant zien want toen bleek dat de officiële bus voor enkele werkzaamheden een weekje naar het constructie bedrijf moest stelde autobe drijf Goedbloed, officieel Citroen dealer in Zierikzee onmiddellijk gratis voor vijf dagen een vervangend busje ter beschikking. Let dus op de wapperende vlaggen van Vogelbescherming en u vindt de voor lichtingsbus met vogelboeken, verrekij kers, telescopen en allerlei andere vogel- kijkinfor'matie. Wilt u meer weten, bel of schrijf naar Vogelbescherming, Drie- bergseweg 16c, 3708 JB Zeist, tel. 03404- 25406. Opperwachtmeester J. de Vos, rayon commandant te Nieuw Beyerland wordt de opvolger van Opper Leeflang te Dirksland. Per 1 augustus is dhr. de Vos tot Postcommandant te Dirksland be noemd en op 2 augustus zal hij wor den geïnstalleerd. Dhr. de Vos is zijn politieloopbaan als wachtmeester in Middelharnis begon nen. Muziek van muziekleraar Mar van der Veer, zang in 't flakkees door Els van Splunder en flakkeese poëzie door Teu- nie Knöps zullen binnenkort vanaf de cassetteband te beluisteren zijn. Ge noemde drie hebben elkaar opnieuw gevonden in hun behoefte anderen van hun kwaliteiten te laten meegenieten, zoals ze dat al eerder deden met de geslaagde langspeelplaat „'s even luus- tere" waaraan elk van hen een overtui gende bijdrage heeft geleverd. De cas setteband, die in de professionele studio van Ron Konings in Vrouwenpolder zal worden opgenomen zal als thema „Wind en Water" krijgen. Aan Mar van der Veer is de muziek en muzikale begeleiding toevertrouwd; van hem ook de compositie van de door Els van Splunder te zingen liedjes, waarvan het volgende stellig heel gevoelig en ipooi zal zijn: 's aeves worre m 'n gedachten een hofje van geheimenis waer blommen naer het westen wieze waer elke veugel slaepe is. Teunie Knöps tenslotte zal voordragen uit haar bundel „tussen gorzen en slik ken" en ook enkele nieuwe gedichten lezen. Alhoewel de cassette nog niet gereed en de prijs dientengevolge nog niet vastgesteld is (plm. 19,50) kunnen toch al bestellingen worden genoteerd via tel.nr. 01860-19275 of schriftelijk aan Teunie Knöps, Klipper 8, 3263 NB Oud Beijerland.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1