Eerste examenresultaat MEAO Oude Tonge ruim boven landelijk gemiddelde...! De rechte bediening van het Goddelijlie Woord Predil(beurten Wandeltocht in Goedereede Helicoptervlucht boven Herkingen Afronding examens „Prins Maurits" Rondleidingen naar de toren van Ouddorp Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS' VRIJDAG 1 JULI 1988 De vlag hing nog nét niet uit woens dagavond bij de M.E.A.O. te Oude Tonge maar het examenresultaat dat deze avond bekend werd gemaakt zou daar zeker alle aanleiding toe zijn geweest. Gerekend op de goede afloop van een zestal herkansingen bereikt het aantal geslaagden de score van 80% en dat werd door de trotse direc teur van Bendegem „ruim" boven het landelijk gemiddelde genoemd. Grote tevredenheid derhalve over dit eerste examenresultaat van de school die in augustus 1985 werd gesticht en zijn bestaan begon in een „cantine-achtig zaaltje", met 87 leerlingen en 12 docenten, maar inmiddels volwassen is geworden. Bij het feest van de uitreiking van de eer ste 43 diploma's in de nog maar korte schoolgeschiedenis werden ook de ouders betrokken; de gemeenschaps ruimte in de nieuwe school bood alle gelegenheid tot een goede ontvangst en daar was het dan ook dat het examenre sultaat werd „gevierd" met de meest har telijke gelukwensen en.... welgemeende complimenten voor de betoonde ijver, want die was, gezien „de zeer uiteenlo pende omstandigheden" waarin in de beginperiode werd gewerkt zeker niet gering geweest. Die waardering liet bestuursvoorzitter dhr. W. den Boer trouwens ook van harte gelden voor directie, docenten en het niet onderwij zend personeel. Erkentelijk verklaarde dhr. den Boer zich namens zijn medebe stuurders van de Stichting Samenwer kingsschool MBO Zuid Hollandse/ Zeeuwse eilanden ook voor het vertrou wen dat de ouders van meet af aan in de school hebben gesteld, zo ook voor het goede samenspel dat tot de stichting van de school heeft geleid; te groter die waar dering nu de praktijk laat zien hoezeer de aanwezigheid van de school in een behoefte voorziet. Wanneer het nieuwe leerjaar met 360 leerlingen begint zal de eerder opgestelde prognose ruimschoots zijn behaald...! Voorz. Den Boer verzekerde dat hard gewerkt wordt aan de verdere uitbouw van de school met een afgeslankte vorm van Middelbaar Technisch Onderwijs, met de vakrichtingen electrotechniek en werktuigbouwkunde. Ook voor dat on derwijs wordt een leerlingenpotentieel als dat van de MEAO aanwezig veron dersteld. Op honorering door de Minis ter van de gedane aanvrage wordt dan ook sterk gehoopt. Resultaat! Ook directeur van Bendegem toonde zich hoogst ingenomen met het exa menresultaat waarop nog slechts kon De 3 die ten voorbeeld werd gesteld wegens getoond doorzettingsvermogen. worden gehoopt toen hij augustus 1985 de leerlingen uitdaagde de zorg van het bestuur met het tonen van de nodige inspanning te honoreren. Te hartelijker wenste dhr. van Bendegem de geslaag den geluk met het bezit van het diploma dat zo goed als garantie op een baan met mogelijkheden biedt. Ongeveer de helft van de geslaagden zet elders de studie voort en de helft gaat naar het bedrijfsle ven, vergezeld van de verzekering van dhr. van Bendegem dat aan de hand van hun prestaties ook de school zal worden beoordeeld. „Blijf je ontwikkelen in je vak!" zo raadde hen dhr. van Bendegem zich vanuit de gelegde basis verder te ontwikkelen; „jullie hebben zo zei hij een prestatie van formaat gele verd!!" Heel zeker geldt dat voor de 3 geslaag den op de foto; alle 3 ware doorzetters die ten voorbeeld werden gesteld. De jongeman Gerard van der Velde uit Oude Tonge is gehoorgestoord, Lianne Goulooze uit Willemstad kampte met ziekte en Elly Quak uit Middelharnis begon haar MEAO studie met een LHNO opleiding. Haar slagen toont dat het kan maar 't is wel aanpakken geweest. Klinken als een klok Dhr. Gaanderse, een van de drie Rijks- gecommitteerden die de examens heb ben bijgewoond gaf de geslaagde jeugd tenslotte het advies in hun komende werkomgeving „te klinken als een klok!" en voortdurend bezig te zijn meerdere kennis te vergaren. Geslaagden Middelharnis: Johan de Bakker, Ellie Quak, Renalda Ufkes, Jacqueline Veld huis. Sommeisdijk: Léona Bal. Nieuwe Tonge: Hans Hagoort. Stad a/h Haringvliet: Marion de Boed. Den Bommel: Michel Bogerman, Rian- ne Bogerman. Oude Tonge: Adwo Heintjes, Ellen Kan- ters, Nico Schroevers, Gerard v. d. Velde. Oohgensplaat: Marleen van Drongelen, Betsie van Gurp. Ouddorp: René van Ede, Leo 't Hart, Chris Hoek, Jan Melissant, Jos v. d. Tang. Stellendam: Anton Gebuis, Marieke van Huizen, Léon Koese. Herkingen: Dick Rameijs. Goedereede: Willeke Groenendijk, Fio na Sjouken, Walter van Splunter, Henri Tanis. Dirksland: Annewien Soldaat. Zierikzee: Elien Bolijn, Mark Brunger, Frisp de Jonge, Willem Lafeber, Urmila Sadhoeram, Annemarie Verschoore. Scharendijke: Jacco Heijboer. Bruinisse: Leonard Kastelein. Burgh-Haamstede: Arthur de Glopper. Oosterland: Ellen Goudzwaard. Colijnsplaat: Annet Vink. Nieuwerkerk: Ellen van Dienst. Numansdorp: Jacqueline Biesaart. Willemstad: Lianne Goulooze. Bevestiging en intrede van ds. D. Heemskerk te Ouddorp Het was afgelopen woensdag een bijzondere dag voor de hervormde gemeente van Ouddorp. Toen immers mocht zij met vreugde en dankbaarheid de tweede predikantsplaats vervuld zien door de komst van een nieuwe herder en leraar. Naast dr. W. J. op 't Hof zal nu ook ds. D. Heemskerk, gekomen van het Utrechtse Maartensdijk, de gemeente gaan dienen. Als de geruchten juist zijn schudt sinds de aanvaarding van het desbetreffende beroep hier en daar een enkele Ouddorper zijn of haar hoofd om wat de gemeente nu te wachten staat. Twee kapiteins op één schip hoe moet dat gaan?! Aan het slot van de intrede- dienst sprak echter ouderling Nelis in dit verband een wijs en bijbels woord. Twee kapiteins- inderdaad, dat is ongehoord, dat kan niet. Maar twee knechten op één schip daar horen we meer van. Twee dienaren van het Woord van de Heere Zelf ontvangen, beiden als ware dienstknechten van de allerhoogste God en Hijzelf aan het roer daarvan mogen we onder de zegen des Geestes ver wachting hebben! Prediker prediking „De rechte prediking van het Godde lijke Woord". Hiermee is het onderwerp en de inhoud van de beide gehouden predikaties te typeren. Wie is de predi ker? Welke is de ware prediking? Wien geldt het gepredikte? De aanwezigen in deze diensten (vele honderden!) werden niet in het ongewisse gelaten wat hier omtrent de Heere in Zijn Woord open baarde. In grote ernst en bewogenheid, met klem en aandrang klonk de predi king een- en andermaal. Dominee Op 't Hof had de stof voor de bevestigings- preek gekozen uit de profetieën van de evangelische Jesaja, hoofdstuk 40, de verzen 6,7 en 8. Een stem zegt: Roep! En hij zegt: Wat zal ik roepen? Alle vlees is gras en al zijn goedertierenheid als een bloem des velds. Het gras verdort, de bloem valt af als de Geest des HEEREN daarin blaast; voorwaar, het volk is gras. Het gras verdort, de bloem valt; maar het Woord onzes Gods bestaat in der eeu wigheid. In een viertal punten ontvouwde hij de waarheid van dit Woord. De geroepen prediker. De echte roeping komt van boven, van God. De onkundige prediker. De geroepen prediker is een prediker die niet weet wat hij roepen zal, opdat hij het van Hem die hem riep, zou verwach ten. Prediking met het oog op de mens. De prediking zet op een ieder het stempel van het oordeel Gods. Alleen langs de weg van de inleving daarvan is er plaats voor het profetische troostwoord. Predi king met het oog op God. God deed alles voor mensen-van-niets. En zij worden nimmer iets. Niet meer ik leef, aldus de apostel Paulus, maar Christus leeft in mij. In een overvol kerkgebouw deed 's avonds ds. Heemskerk intrede in Oud- dorps gemeente. De tekst van de predi katie was genomen uit Handelingen 20, het gedeelte waar Paulus' afscheids woorden tot de ouderlingen van Efeze zijn weergegeven. Nader vers 21: ....be tuigende, beiden Joden en Grieken, de bekering tot God en het geloof in onze Heere Jezus Christus. Onderscheiden adressering De apostel getuigt in dit hoofdstuk van zijn bediening in Efeze, hoe hij de ganse tijd de Heere had gediend met alle oot moedigheid en veel tranen en verzoe kingen, en hoe hij niets had achter gehouden van hetgeen nuttig was om te verkondigen en te leren, zowel in het openbaar als bij de huizen. Onder deze prediking hadden zich onderscheiden hoorders gevoegd. Paulus noemt ze: Joden en Grieken. Kerkmensen en we reldse mensen. En beide groepen zijn nog nader te onderscheiden. Wat de eer sten betreft: daar waren sadduceën, fari- zeën, schriftgeleerden. Sommigen had den slechts een oppervlakkige gods dienst. Anderen hielden zich stipt aan de uiterlijke plichten. Er waren er met grote kennis van de Schriften. Anderen hadden genoeg aan de uiterlijke ver bondstekenen. En ten aanzien van de Grieken: sommigen waren spotters, anderen dachten slechts aan eten, drin ken en vrolijk zijn. Weer anderen na men zich voor de apostel nog eens nader te horen. Joden en Grieken. De ene groep ergerde zich aan het evangelie des kruises, de anderen achtten het een dwaasheid. Maar hoe het zij, allen waren zij bittere vijanden van vrije genade. Tot al dezen kwam de apostel met het Woord der waarheid, de predi king van de vrijmachtige genade en van de onbegrepen eeuwige zondaarslief de. God vraagt naar Joden en Grieken nog steeds!, aldus ds. Heemskerk. Ten aanzien van elkaar zijn ze onderschei den, maar beider afkomst is de gezind heid: Wijk van ons want aan de kennis van Uw wegen hebben we geen lust. Of zulks nu openbaar komt in wettische eigengerechtigheid dan wel in schande lijke ongerechtigheid. Tot al dezen had de apostel in Gods Naam een bood schap. Goddelijke omkering Beiden betuigde hij met kracht de beker ing tot God. Hij trachtte het Woord Gods op hun zielen te binden. Zo wen sen ook wij, aldus Ouddorps nieuwe predikant, u de bijbelse bekering te pre diken, een bekering die gegrond is op en getoetst kan worden aan het Woord Gods. Deze is meer dan een uiterlijke verandering als van Saul; deze is anders dan een louter opzienbarende omkering als van Simon de tovenaar. Nee, zulk een bekering die terugbrengt tot de levende God uit Wie we gevallen zijn. Ds. zegde de gemeente toe geen lijdelijk heid te zullen prediken. Immers, als God in ons leven komt, krijgen we een ijver om Hem te dienen. In het hart wordt een liefde tot Hem geboren, die zich uit in een drang om Hem te beha gen. Evenwel, we worden in deze weg ontdekt aan onze onmogelijkheden. En we ontvangen een ijver om God aan te lopen opdat Hij doe waartoe wij geheel onbekwaam zijn. Zulk een bekering wens ik u te prediken, aldus ds. Heems kerk, waarin we als een verloren zon daar aan Gods genadetroon komen te liggen. Zulk een bekering waarin de Heere Zelf een levend Godsgemis heeft gewerkt. Daar geldt de toezegging: Ik zal de blinden leiden door de weg die ze niet geweten hebben.... Zondag 3 juli 1988 OUDDORP Herv. Gem. 9.00 en 18.30 uurds.D. Heemskerken ll.OOuurds. W. J. op 't Hof Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur ds. D. van Keulen en 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee Doopsge zinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur dr. Joh. van Oort, Houten en 17.00 en 18.45 uur ds. H. Wester hout. STELLENDAM Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, Heidelberger Catechismus zondag 5; koUekte zit plaatsen Ger. Kerk 10.00 uur lees- dienst en 18.30 uur ds. D. van Keulen, Zeist. MELISSANT Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A Vlietstra jr.; extra kol- lekte vrije zitplaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. E. J. Vetman, Rotterdam Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar en 18.00 uur ds. J. Plomp, Barendrecht; extra kollekte Onder de Wiek Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Koster. HERKINGEN Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. L. Verwaard, Sliedrecht en 18.00 uur ds. A. H. Veldhuizen, Ouderkerk a/d IJssel; extra kollekte pastorie Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK Herv, Gem. 10.00 uur kand. J. M. van Wijk, Sliedrecht en 18.00 uur ds. A. Jonker, Stolwijk Lukaskapel HDG 10.15 uur kand. W. Zuijderduijn Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Went-v. d. Vring, Bloe- mendaal Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS Herv. Gem. 10.00 uur Prof Dr. C. Graafland, Gouda en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte kerk Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter Ger. •Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen Ger. Kerk 9.30 uur kand. Mevr. M. Juk- kema-Maan en 17.00 uur ds. J. Bru- ning Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 14.30 uur ds. W. F. Wisselink. NIEUWE TONGE Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte vrije zit plaatsen Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. bediening Heilige Doop; extra kol lekte kerk Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke en 18.00 uur kand. M. Heij,Veenendaal; extra maandelijkse kollekte Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom en 18.00 uur ds. S. Groen. Is ook niet een kenmerk van de predi king der ware bekering dat ze geen rijk- bekeerde mensen bedoelt op te kweken? We mogen nooit boven onze onbekeer- lijkheid uitkomen. Immers, de Heere zal doen overblijven een ellendig en arm volk; dat zal op de Naam des HEEREN betrouwen. Krachtige fundering De apostel sprak niet alleen van beker ing. Ook van geloof in de Heere Jezus Christus. Wat zal het behoud van een vloekwaardig zondaar zijn? Hoe kan hij de verdiende straf ontgaan en wederom tot genade komen? Hoor Bartimeüs roe pen tot Christus. Zie de tollenaar van verre staan, smekende om genade. Slechts het bloed van de Middelaar redt van het verderf. Niet in de mens zelf, ook niet in de ont dekte mens, is de fundering van de genade te vinden, betuigde ds. Integen deel, ze ligt geheel buiten hem. Welzalig hij die al zijn kracht en hulp alleen van de Heere verwacht! God die rijk is in barmhartigheid heeft hen levend ge maakt met Christus. Uit genade alleen zijn zij zalig geworden. Het is een zéker fundament. Deze krachtige fundering komt voort uit de eeuwigheid. Gods zon daarsliefde was er al vóór de zonde van de mens. Ze is verworven door Christus' bloedstorting. Op grond van recht. De Wet Gods is geheel vervuld. Onwrikbaar vast is deze fundering. Zoudt ge dan geen smekeling worden om de kracht van dit bloed tot uw heil te ont vangen? zo betuigde ds. zijn gehoor. Als straks de storm van Gods toorn losbreekt, is er slechts verberging achter dit geheel enige middel, op dit krachtige fundament. Gods volk zal zich in de voortgaande ont dekking steeds weer Ieren kennen als een Jood en een Griek. Steeds weer is er bekering nodig. Evenwel, hun heil ligt vast in de tweede Adam. Dat raken ze nimmer kwijt. Zij verstaan de belijdenis: ....mij, de voornaamste der zondaren is barmhartig heid geschied. Daarom: Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen! Aan het slot van deze dienst sprak ds. Heemskerk nog een aantal personen en instanties toe. Op zijn beurt werd hij toe gesproken door achtereenvolgens bur gemeester Van Velzen namens de burger lijke gemeente, ds. Codée namens ring en classis en ouderling Nelis uit naam van kerkeraad en gemeente. Op diens verzoek zong de gemeente haar nieuwe predikant en zijn gezin de zegenbede uit Psalm 134 toe. DEN BOMMEL Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos, v.m.-bediening Heilige Doop Ger. Kerk 10.00 uur ds, F. Minnema en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uurds.W.H.vanKootenen 18.00 uur kand. A. van Vuuren, Nieuwersluis; extra kollekte kerk Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. W. Venema. LANGSTRAAT Herv. Gem. 10.00 uur kand. Mr. J. P. de Man, Sprang- Capelle. ZIERIKZEE Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur Heer Oosterloo, Middel harnis. SINT MAARTENSDIJK Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. L G. van Loon Ger. Gem. in Ned. 3x lezen Oud Ger. Gem. 3x lezen. '^RSEKE Ned. Herv. Ger. Bond 14.30 en 18.30 uur ds. B. J. van Vrees wijk, Slikkerveer. DIRKSLAND Geslaagd De 23-jarige Jaap Dijk graaf Pzn. is aan de Technische Hoge school te Delft geslaagd voor het exa men Werktuinbouwkundige. De Stichting Koninklijke Fanfare Apol lo te Goedereede organiseert op woens dag 6 juli 1988 een wandeltocht langs de mooiste plekjes van Goedereede. Er zijn twee routes, nl. 1 van 5 km en 1 van 10 km. Het inschrijfgeld voor de 5 km is ƒ2,50 en voor de 10 km is 3,50. ledere deelnemer ontvangt aan de finish een leuke attentie. De wandeltocht start vanaf 18.00 uur bij Café Biljart van Marion, Noordzijde Haven 1 te Goede reede. Het doel van de Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goedereede is het steunen van de Koninklijke Fanfare ApoUo te Goedereede op allerlei manie ren. Een van die manieren is het organi seren van aktiviteiten, waarvan de wan deltocht er een van is, waardoor er financiële middelen ontstaan die ten bate komen van de Koninklijke Fanfare ApoUo te Goedereede. Ook halen we elke laatste zaterdag van de maand oud papier op in Goedereede, Goedereede- Havenhoofd en in de Oostdijk. De steun die wij, dat zijn: de Stichting Koninklijke Fanfare Apollo te Goede reede en de bevolking van Goedereede en niet te vergeten de diverse sponsors geven, heeft toch al resultaat opgeleverd. Zoals u misschien al wist, heeft de Koninklijke Fanfare Apollo te Goede reede in Eijbergen de eerste plaats behaald met 308 punten. Door deze eer ste plaats zijn ze gepromoveerd van de eerste afdeling naar de ere-afdeling. Apollo nog van harte gefeliciteerd. Dus komt allen naar Goedereede om te wandelen en steun hiermee niet alleen de Stichting Koninklijke Fanfare Apol lo te Goedereede maar ook de Konink lijke Fanfare Apollo te Goedereede. Dus tot ziens op woensdag 6 juli 1988 om 18.00 uur in Goedereede bij Café Bil jart van Marion. GOUDA - OOLTGENSPLAAT Grote belangstelling bij begrafenis P. Jordaan Woensdag 29 juni j.l. had onder grote belangstelling op de Alg. Begraaf plaats „IJsselhofte Gouda de ter- aardebestelling plaats van de heer Petrus Jordaan, die vrijdag op 73- jarige leeftijd in het Bleuland-zieken- huis te Gouda overleed. De rouwdienst in de aula op de begraaf plaats werd geleid door ds. H. C. Itter- zon, hervormd predikant te Gouda. De predikant las enkele verzen uit Ps. 36, Ps. 121 en uit Openbaring 21. Spreker gaf een levensschets van de overledene van zijn wieg tot het graf De sterfdag van de heer Jordaan, de 24e juni herinnert aan de geboortedag van de voorloper van Christus, Johannes de Dooper, die de Heere Jezus in de Jor daan doopte. Ook zijn voornaam Petrus doet ons gedenken aan de apostel Petrus, die ook veel voor de gemeente Gods betekend heeft en doro Jezus nog al eens terecht werd gewezen. De kontakten met de familie Jordaan, toen zij vanuit Oohgensplaat in Gouda kwamen wonen, bracht mij in herinne ring de oorlogsjaren 1940-1945, toen ik, aldus ds. Van Itterzon, in Den Haag bij een familie uit Oohgensplaat onder dook (de familie L. C. de Vos-van Ree, E.N.). De predikant bracht ook de levensloop van de heer Jordaan in herinnering. Hij gaf als drukker bij een drukkerij, als besteller bij de P.T.T. en als verslaggever bij het „Eilanden-Nieuws" het nieuws door. Nu op zijn begrafenis mogen wij ook hét nieuws doorgeven, dat we vin den in Ps. 36; „Bij U Heer. is de levens bron" en n.a.v. Ps. 121; ,Jk hef mijn ogen op naar de bergen, van waar mijn hulp komen zal. De Heere zal uw uitgang en uw ingang bewaren van nu aan tot in eeuwigheid". Wij mochten in de loop der jaren deze dingen meerdere malen met de heer Jordaan overleggen en bespreken; en dan ziende op de nieuwe hemel en de nieuwe aarde, het nieuwe Jeruzalem waar geen ziekte meer zal zijn (Openbaring 21). Bij het binnendragen van de kist speelde de organist Ps. 36 en bij het uitdragen Ps. „Vergaande overwegingen" sluiting Arbeidsbureau Middelharnis In de gisteravond gehouden raadsver gadering te Oostflakkee heeft weth. G. W. J. Poortvliet de raad in kennis gesteld van de hem ter ore gekomen „vergaande overwegingen" het Ar beidsbureau te Middelharnis geheel ofgedeeltelijk te sluiten. Het leek dhr. Poortvliet dat dat conse quenties moest hebben voor het vooriig- gende voorstel tot het aangaan van een samenwerkingsverband tussen de Ge meenten èn de directeur van het Ar beidsbureau te Spijkenisse m.b.t. een gerichte aanpak van het probleem van de langdurige werkloosheid. Zoals ook de overige eilandelijke ge meentebesturen deden schaarde ook Oostflakkee zich in de rij van deelne mende gemeenten, echter met die res trictie dat de raad van Oostflakkee zich niet langer aan de overeenkomst gehou den weet wanneer metterdaad tot slui ting van het bureau te Middelharnis zou worden overgegaan. Bedoeling van het aangaan van de over eenkomst is de langdurig werklozen in de (eigen) regio te helpen en sluidng van het bureau lijkt enig resultaat van dat voornemen zeker niet te zullen be vorderen. Geslaagd voor kerkorganist op woensdag 29 juni deden Piet Bech- thum en Jaap Hollaar met goed gevolg examen voor het kerkorganisten di ploma van de Vereniging van Organis ten der Gereformeerde Gemeenten (V.O.G.G.). Dhr. Bechthum die orga nist is van de gereformeerde gemeente te Stad aan 't Haringvliet slaagde voor het A-diploma en dhr. Hollaar die organist is van de christelijk gerefor meerde kerk te Middelharnis slaagde voor het B-diploma. Beiden volgden hun opleiding bij Rinus Verhage. Herkenaren die hun dorp en omgeving best wel eens vanuit de lucht zouden wil len zien krijgen morgen, tijdens de te houden Jaarmarkt de gelegenheid met een helicopter mee te vliegen. De voorz. van de organisatiecommissie J. Tuinstra en dijkgraaf van Kampen hout maken om half 12 de eerste vlucht mee. Nadien bestaat voor iedereen die mogelijkheid, uiteraard tegen betaling en voor de duur van ca. tien minuten. De helicopter landt en stijgt vanaf de kruin van de buitendijk aan het eind van de 1 Februariweg. Na het examen 1988 2e tijdvak slaag den op de Chr. S.G. voor Havo en Mavo „Prins Maurits" te Middelharnis alsnog voor de havo: Greetje Driesse uit Middelharnis (we gens ziekte tijdens het eerste tijdvak), Wilko van Holten uit Goedereede en Kees-Jan Smit uit Dirksland. Voor de mavo: Arnold van Splunter uit Sommeisdijk. Daarmee zijn in totaal 70 van de 71 havo-kandidaten geslaagd en 78 van de 81 mavo-kandidaten. Een resultaat dat met name voor de havo verrassend hoog ligt. Het stemt zeker de kandidaten, maar evenzeer de ouders en de school tot grote dankbaarheid. Op een aantal avonden in de maanden juli en augustus worden er vanaf het museum „Ouddorps Raad- en Polder huis" onder leiding van een deskundige gids rondleidingen naar de in 1983 gerestaureerde kerktoren gehouden. In de toren bevinden zich enkele inte ressante gevangeniscellen met inscrip ties door de gevangenen. Tevens is er een oude soldatenkamer. Vanaf de torentrans heeft u een schitte rend uitzicht over de omgeving. De rondleidingen worden gehouden op maandag 4 juh, maandag 11 juli, don derdag 21 juli, woensdag 27 juli, vrijdag 5 augustus, maandag 8 augustus, don derdag 18 augustus en dinsdag 23 augustus. Deelname ƒ0,75 per persoon. Kaarten verkrijgbaar op het VW-kantoor. Vertrek 19.00 uur vanaf het museum. Raadhuisstraat 4. 121. Sprak ds. Van Itterzon in deaula de Geloofsbelijdenis uit, aan het graf bad hij het Onze Vader. De bedienaar van het Uitvaartcentrum „Monuta" bedank te namens de familie voor de belang stelling. Velen van de oud-kollega's van het GAK te Gouda, waar de heer Jordaan tot aan zijn pensioen heeft gewerkt, waren aan wezig. De aula kon de schare bijna niet bergen. Onder hen waren de directeur van het Agrarisch Sociaal Fonds, de heer Boersma, de heer Visser van het Ziekenhuis Gooi-Noord en de heer J. Groenewegen van het Belastingkantoor te Gouda. Een droevige, maar stijlvolle plechtigheid werd met een condoleance in de aula afgesloten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 2