HMvL bouwt nieuw kantoor in Middelharnis „Hernesseroord"bewoners reden mee in truck-konvooi Politieman lost waarschuwingsschot op nachtelijk Zandpad Middelharnis Politieberichten i^S) -^^3 Middelharnis Uitslag viswedstrijd voor de jeugd flonti^emoH Zingen voor de kerktelefoon Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Braderie in de Goede Ree (ruim 6.200,-) RIAGG koopt bouwgrond in Dirksland 60e Jaargang No. 5707 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Twee surveillerende politiemensen van wie één reservist zijn zaterdagnacht rond 01.00 uur op het Zandpad te Middelharnis gemolesteerd door een groep van plm. vijftig jongelui die, na discobezoek, op straat hun onderlinge meningsverschil voortzetten. De inmenging van de poütie in het inmiddels ontstane handgemeen had tot gevolg dat de groep zich tegen de beide politiemensen keerde. Vooral de reservist werd door de groep aangepakt, met een bloedneus, blauwe plekken en een kapotte bril als kwalijk gevolg. De ander werd in de maagstreek gestompt en hij was het die een waarschuwingsschot loste toen hij kans had gezien zich van z'n belagers te ontdoen. Voor de groep was dat aanleiding zich snel te verspreiden zodat ter plekke geen arrestaties konden worden verricht. De ter assistentie geroepen collega's uit Oud Beijerland en Rozenburg troffen bij hun komst in Middelharnis een rustig Zandpad aan. Later in de nacht werd vastgesteld wie tot de verdachten moest worden gerekend. Twee Stadtenaren en een inwoner van Middelharnis werden in de loop van zondag aangehouden en na verhoor geverbaliseerd. De drie aangehoudenen, A.D. en A.M.L.A. uit Stad en R.v.S. uit Middelharnis hebben een zijdelingse betrokkenheid toegegeven. De oorzaak van de vechtpartij werd uit het verhoor niet duidelijk, waarom de politie een overmatig gebruik van alkohol als waarschijnlijkheid aanwijst. Hangende het verloop van het onderzoek is het mogelijk dat nog meerdere aanhoudingen volgen. Er lijken ook jongelui uit Den Bommel bij het gevecht betrokken te zijn geweest. Op het terrein aan de Kon. Julianaweg te Middelharnis waarop vele jaren lang de ZWN bussen geparkeerd hebben gestaan wordt momenteel gebouwd aan de fundering van een nieuw kantoorgebouw dat huisvesting zal gaan bieden aan de administratie en de 13 medewerkers van het kantoor Middelharnis van de Stichting Accountants- en Belastingadviesbureau HMvL, welke letters staan voor de Hollandse Maatschappij van Land bouw. Dhr. T. Gille is directeur van het kantoor Middelharnis en op zijn huidige onvolkomen stek, het voormalige Postkantoor aan de Ring, ziet hij uit naar de dag waarop hij en zijn medewerkers het nieuwe efficiënte kantoor in gebruik zullen kunnen nemen; wellicht volgend jaar april, de maand waarin het kantoor, met een oppervlakte van 375 m^ en een evengrote verdieping door Aannemingsbedrijf Boeter opgeleverd zal worden. Ook de kantooraf deling die nu nog in de Kastanjelaan is gevestigd zal dan naar het nieuwe kantoor overkomen maar dan nog zal er op de verdieping kantoorruimte aan derden kunnen worden verhuurd. Er zal ook ruimte worden gereser veerd voor het geven van cursussen. y\nders dan de benaming van bureau zou doen vermoeden komende cliën ten zeker niet alleen uit de agrarische sector voort. Het bureau verleent zijn diensten ook aan het midden- en kleinbedrijf, de vrije beroepen en Stichtin gen, verenigingen en Instellingen. Een all-round Accountants- en Belasting bureau derhalve dat weliswaar aan de HMvL is ontsproten maar i.v.m. de Accountantswetgeving een belangrijke verzelfstandiging heeft ondergaan. De benaming „Hollandse" in de naam duidt op de geografische beperking van het werkgebied tot de Provincies Noord- en Zuid-Holland waarin 13 kantoren functioneren; het Middelharnisse kantoor is een afsplitsing van de vestiging Barendrecht, terwille van het streven de kantoren zo dicht moge lijk bij de cliënten te brengen, zodat met recht van regionale kantoren kan worden gesproken, van waaruit het bureau een kwalitatief hoogwaardige dienstverlening zal gaan verrichten. Bij de gezamenlijke bureaus zijn 50.300 agrariërs aangesloten, voorts 11.675 overige ondernemingen en 48.900 particulieren. Het ontwerp voor het nieuwe kantoor is gerealiseerd door architectenbu reau E. den Hollander-Lagerwall. - Openbreken vrachtauto Op de carpoolplaats aan de Provinciale- weg in Middelharnis werd in de nacht van 17 juni een vrachtautocombinatie opengebroken. Er werd niets uit de vrachtauto of aanhangwagen vermist. De aanhanger was inmiddels wel losge koppeld. Het is niet uitgesloten dat men getracht heeft de vrachtauto met lading weg te nemen. - Diefstal uit personenwagen In diezelfde nacht werd er in Sommels dijk een personenauto opengebroken. Uit die auto werd een luchtfilter en een carburateur weggenomen. - Diefstal personenwagen In Melissant werd in de nacht van 17 juni een personenwagen gestolen. De wagen was van het merk BMW. De wagen stond geparkeerd op de uitrit naast de woning van benadeelde. - Diefstal uit winkel Uit een winkel in electrische apparatuur in Dirksland werden op 18 juni twee videorecorders gestolen. Vermoed wordt dat dat door twee mannen is gepleegd. Zij waren even daarvoor in de winkel geweest en na hun vertrek werd de ver missing geconstateerd. - Auto in de sloot Een inwoner van Sommelsdijk reed op 19 juni over de Peuterdijk in Herkingen met zijn personenwagen. Tijdens het rij den is de bestuurder van een beest geschrokken. Hij raakte daardoor met de linkerwielen op de berm van de weg. Hierna raakte hij het spoor bijster en kwam in de sloot naast de weg terecht. Zowel de bestuurder als de passagier werden gewond overgebracht naar het ziekenhuis. De auto was geheel ver nield. - Auto tegen boom Een inwoner uit Dirksland reed met zijn personenwagen over de Lorredijk in Sommelsdijk. Hij moest uitwijken voor een tegenligger en raakte in een slip. Ver volgens kwam hij met zijn auto tegen een langs de weg staande boom tot stil stand. De bestuurder kreeg een verwon ding aan zijn lip, zijn auto was totall los. Op woensdag 15 juni werd in het ver zorgingstehuis „de Goede Ree" weer de inmiddels bekende braderie gehou den. Werd vroeger deze braderie uit sluitend georganiseerd voor en ten behoeve van de bewoners zelf, tegen woordig wordt er ook aandacht ge schonken aan de noden ter wereld, zowel in binnen- als in buitenland. Zo is de helft van de opbrengst dit keer bestemd voor het kinderhuis „Jemina" te Bethlehem. In het kader van het 40- jarig bestaan van de staat Israël koos de bewonerskommissie dit maal om juist de kinderen in Israël een bepaalde hulp te verstrekken. Verder zal een deel bestemd worden voor het Koningin Wilhelmina Fonds en een gedeelte voor de Nederlandse Hartstichting. Tot slot zal een deel bestemd worden voor de bewoners zelf. Wegens ziekte van de voorzitter van de bewonerskommissie, mevrouw Ver- olme, werd dit maal de opening verricht door mevrouw Van Keulen-de Buck. In haar gloedvolle openingswoorden wees zij op de genoemde projekten; waarbij zij iedereen opriep om met geopende beurs deze braderie te bezoeken. Levend in „de Goede Ree" en onder het dak van de H.D.G. wees zij tot slot op al datgene wat Christus voor ons heeft gedaan en zij riep een ieder op om zich af te vragen of wij ook in dezen iets terug konden doen. De ruim 100-jarige heer HoUeman viel de eer te beurt om middels het verbreken van een lint de toegang tot de braderie vrij te maken. In een gezellige en druk bezochte re- kreatiezaal waren volop mogelijkheden aanwezig om van alles te .doen en/of te kopen. Zelfs de „beruchte" voetbal kon 's avonds velen er niet van weerhouden om een bezoekje aan de braderie af te leggen. Om ongeveer 21.00 uur werd de braderie met een grote verloting afgesloten. De opbrengst van deze middag en avond heeft het schitterende bruto be drag opgeleverd van 6.230,10. Iedereen die hieraan op welke wijze dan MIDDELHARNIS Wie zaterdagmiddag in zijn vaart is gestuit door de aanwezigheid op Middelharnis' wegen van een konvooi van zo'n tachtig trucks heeft ze misschien achter de ramen gezien, de glunderende gezichten van de bewoners van „Hernesseroord" die deze middag het feest beleefden mee te mogen rijden in een vrachtauto-konvooi. De chauffeursver. „Flakkee" had hen die rit aangeboden t.g.v. het Zomerfeest van de Inrichting die ook het 15-jarig bestaan herdacht. De pupillen hebben een fantastische tocht beleefd, ze hebben druk gezwaaid naar het publiek dat langs de route stond en uitbundig aan de zware hoorns getrokken waardoor de komst van het ronkende konvooi al van verre hoorbaar was. Op het terrein van „Hernesseroord" ontvingen ze bovendien een plastic tas waarin ze lekkers vonden en ook daar werd van genoten! Op de foto zwaait dir. Roelofs de passerende pupillen toe. De onderste foto brengt een moment uit de sponsorloop in beeld die eveneens zaterdagmiddag door de jeugd van de basisscholen op Flakkee werd gehouden: Het geld dat de jongelui daarmee verdienden daar vaders, moeders, kennissen en familieleden een bedrag per gelopen kilometer beschikbaar stelden, zal ten goede komen aan de poliobestrijding in de wereld waartoe ook de fiakkeese Unicef afd. en de Rotary aktie voeren. Er liepen 600 kinderen mee waarvan meerderen de 25 km hebben volgemaakt. Vorig jaar werd zo netto 12.000,- bij elkaar gelopen. Van de tien deelnemers aan de op 11 ju ni j.l. gehouden weclstrijd vingen er vier vis, namelijk: 1. Arno Kromdijk92 cm, groep I 2. Mark Kromdijk67 cm, groep I 3. Hugo Driesse61 cm, groep II 4. Petra v.d. Welle23 cm, groep I Voor allen was er gerekend op visvangst en het aantal dagprijzen was dan ook vastgesteld op 10. ledere deelnemer, vis of geen vis, ging met een zelfgekozen prijs(je) naar huis. Ondanks de wat ma gere vangst vond een ieder deze (be- gin)wedstrijd toch geslaagd en werden er reeds plannen gemaakt voor de vol gende wedstrijd (welke hengel, aas, voer- tje, enz). Aanstaande zaterdag, 25 juni 1988, zal om dezelfde tijd de tweede wedstrijd worden gehouden. Voor nadere inlich tingen kan men terecht bij onder meer S.W. Mol, secretaris van de Hengelaars vereniging Krammer te Middelharnis. ook heeft bijgedragen, hartelijk dank! Een aantal prijzen is nog niet afge haald. Deze prijzen kunnen tegen inlevering van het lot, bij de receptie van „de Goede Ree" worden afgehaald. l'ffl'"ii*ll*' DIRKSLAND De zangvereniging „Soli Deo Gloria" der Ger. Gemeente hoopt D.V woens dagavond 22 juni 's avonds om half 9 te zingen voor de kerktelefoon. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur ds. Chr. V. d. Poel van Yerseke. MELISSANT woensdagavond 7.30 uur ds. H, Paul van H. I. Ambacht. MIDDELHARNIS heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. J. Koster van Dirksland. STAD aan 't HARINGVLIET heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. Mol van Werkendam. DIERENBESCHERMING Vermist Sinds zaterdagmiddag zwart/ wit foxje (teef) 8 jaar, draagt rode hals band. Graag inlichtingen aan mevr. Malkenhorst, Koningspleisterplaats, app. 307, Goedereede, tel. 01879 - 2795. De gemeenteraad van Dirksland wordt in zijn vergadering van a.s. donderdag avond voorgesteld tot verkoop van 700 m^ bouwgrond in Dirksland Zuid aan het RIAGG, het Regionaal Instituut voor Ambulante Geestelijke Gezond heidszorg Zuid Hollandse Eilanden. Het is de bedoeling dat het RIAGG een kantoor bouwt waarvoor van de zijde van het Ministerie officieus toestem ming is verleend. Omdat die toestem ming nog officieel bekrachtigd moet worden wordt in de voorlopige koopakte een ontbindende voorwaarde opgeno men voor het geval die officiële toestem ming alsnog zou worden geweigerd. De te berekenen grondprijs bedraagt 150,-per m2. i oriï?,' va! atchitsikte ana FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER t=3 CZ3 C3 CU i - Ouddofp - Telefoon Cie78-16'2 t'i 21. Pflnlatiop - Hoge!Oom m Telelaon 01116-2400 "akee/sMat a Sonime(sdij(. - Wütoon O

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1