Telefoon, water en electriciteit op stortplaats: 89.341,- Middelharnisse Avondvierdaagse weer prima geslaagd Politieberichten Politieberichten Orgelbespeling te Stellendam NS komt - per auto - in de buurt „Nut en Genoegen" Goedereede Excursies over de Sllkicen van l\/lelissant Havendag Herkingen Middelhamis Koor- en samenzang in Ouddorp Meer verkeerstoezicht door Rijkspolitie op Flakkee No. 5703 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Raad Middelhamis: Wanneer de gemeente Middelhamis de stortplaats aan de Johannes Polders weg, die als puinstortplaats en overslagstation een regionale funktie heeft gekregen, wil laten voorzien van elementaire voorzieningen als telefoon, water en electriciteit, dan zal dat bijna negentigduizend gulden kosten. In de don derdagavond gehouden raadsvergadering heeft de raad besloten dat die Nuts voorzieningen er moeten komen; het gevraagde krediet werd gelijktijdig beschikbaar gesteld. De kosten van de telefoonaansluiting verdienen met slechts 210,- de meest eervolle vermelding. De aanleg van elec triciteit kost daarentegen ƒ60.631,- en van water 28.500,-. De voorzieningen worden aangebracht in het aanwezige beheerdersgebouwtje. Bijzonder Onderhoud wegen Een krediet van 114.000,- werd be schikbaar gesteld voor het plegen van bijzonder wegenonderhoud. Dat krediet zal worden besteed aan een nieuwe laag op het Beneden Zandpad, een zgn. slemlaag om bij hoge temperaturen aan de hinderlijke teerafgifte aan banden, schoeisel en soms kleding een einde te maken. De Oostplaatweg waarvan de bovenlaag een ernstige afrafeling en lichte craquelé vertoont zal van een nieuwe slijtlaag worden voorzien. Een nieuwe laag komt ook op de Chr. de Vrieslaan, de Dorpsweg en de W. Ach terweg te Sommelsdijk en het tegelpad langs de Rottenburgseweg zal worden herstraat. Vernieuwing riolering Een krediet van 255.800,- werd gevo- teerd voor het vernieuwen van de riole ring in een gedeelte van de Hobbema- straat te Middelhamis. De conditie van de bestaande riolering is dermate dat het in de toelichting op het voorstel onbe grijpelijk wordt genoemd dat er zich nog geen instortingen en wegverzakkingen hebben voorgedaan. Nadat de nieuwe riolering is aangebracht zal opnieuw een klinkerbestrating worden gelegd op een 25 cm dikke laag gebroken en gesor teerd puin. Ook de aan beide zijden van de weg gelegen trottoirs zullen worden hersteld. - Loslopend vee Veel vee-eigenaren blijven nalatig om de afrastering van hun weilanden in orde te maken. Liepen er vorige week koeien en stieren los, dit keer waren het een 30-tal schapen die de poten namen. Als het losbreken blijft voortduren, zal in de toekomst proces-verbaal worden opge maakt. - Vakantie-meldingen Diverse mensen maken al gebruik van de mogelijkheid om bij de politie op te geven dat zij met vakantie zijn. De poli tie kan een extra oogje in het zeil hou den en als er iets met de woning van de vakantiegangers aan de hand is ook een sleutelhouder bekend. - Tegen de slagboom Niet stoppen voor een gesloten slag boom op de Haringvlietsluizen kost op zijn minst een voorruit. Dat merkte ook de bestuurder van een Toyota. Hoewel hij ook schade toebracht aan de slag boom, ging de bestuurder er snel van door. Het kenteken werd genoteerd maar ook deel III van het kentekenbe wijs werd bij de achtergebleven glas scherven gevonden. De doorrijder kan een proces-verbaal tegemoet zien. - Inbraak Tussen 2 en 3 juni werd ingebroken in een loods op het Spuipad in Stellendam. De buit bestond uit een stoomcleaner, kettingzaag, bandschuurmachines en slijpmachines. De totale waarde be draagt vele duizenden guldens. - Illegale recreatie Afgelopen weekend werden zes Duitsers in hun slaap gestoord toen zij tussen 2 en 4 uur werden gewekt door de Oud- dorpse politie. Ze kregen een proces verbaal omdat zij buiten de campings aan het overnachten waren. - Verder werd aangifte gedaan van: 1. poging tot inbraak op het Haveneind in Goedereede; 2. diefstal van een lichtbalk op de Kabbelaarsbank (30 mei); 3. diefstal van een damesfiets, merk Rijnland (eind mei); 4. poging tot inbraak in een keet aan de Dammeweg (2-3 juni). Samenwerkingsverband tegen langdurige werkloosheid Zoals de gemeenteraad van Dirksland al deed deed ook Middelhamis' ge meenteraad met het aangaan van een samenwerkingsverband tussen de eilan- delijke gemeenten en de dir. van het Arbeidsbureau m.b.t. de aanpak van de langdurige werkloosheid. Het gaat om een onderlinge informatie uitwisseling, de stimulering van arbeidsgeschiktheid en arbeidsmotivatie en om arbeids bemiddeling. Centraal in het samenwerkingsverband staan de zo te noemen heroriënterings medewerkers, die in dienst van het samenwerkingsverband zullen treden. Met hen door de langdurig werklozen te voeren gesprekken moeten leiden tot het inzicht welke vervolgaktiviteiten nodig zullen zijn om voor de betrokke nen het uitzicht op een baan te verbete ren. Zowel de Minister als de Provincie hebben middelen beschikbaar gesteld die het het samenwerkingsverband mo gelijk maken twee „heroriënteringsme dewerkers" aan te trekken.... Weliswaar ging de raad akkoord, maar de reacties waren nauwelijks enthou siast, al werd het initiatief dan ook geprezen. „We moeten elk initiatief ver welkomen dat dit structurele probleem wil aanpakken!" verklaarde dhr. Rijvers en elk van de laaasleden was het daar helemaal mee eens, alleen zo formu leerde dhr. Hoogzand er zijn gewoon veel te weinig banen waardoor het heb ben van werk een lot uit de loterij gewor den is. Werkschuwe mensen achtte dhr. Hoogzand geen praat waard, maar ter- wille van hen die wel graag aan de slag willen verleende zijn fractie graag steun aan het initiatief: „al geeft het maar aan tien man werk", zo hoopte hij. Raadsvoorzitter weth. Koppelaar gaf toe dat er geen enkele garantie op succes gegeven kan worden, maar wetend van de „bijzonder nare situatie" waarin de langdurig werklozen verkeren stelde hij de instemming van de raad zeker op prijs. Na een jaar praktijk zal zeker een evaluatie plaats vinden, zoals dhr. v. d. Ketterij had gesuggereerd. Jeugdbrandweer Ouddorp landelijk 4e De jeugdbrandweerploeg van Ouddorp die zaterdag in Ede deelnam aan het landelijk kampioenschap is als 4e van de 12 deelnemende ploegen geëindigd. De ploeg van Stellendam werd 9e. Twee ploegen uit Ede zelf legden beslag op de Ie en de 2e plaats. Op D.V. zaterdag 11 juni hopen vijftien amateurorganisten zich te presteren aan het flakkeese publiek op het door de fa. Leeflang gebouwde orgel van de Ned. Hervormde Kerk te Stellendam. De bespeling begint om 20.00 uur en de toegang is gratis, waarbij we wel willen wijzen op een kollekte bij de uitgang ter bestrijding van de onkosten en voor het onderhoud van het orgel. Het doel van deze orgelbespeling door leerlingen van Rinus Verhage (de orga nist van deze kerk) is eigenlijk meervou dig: U kunt veel prachtige muziek beluisteren en tevens een goed beeld krijgen van de vele orgelspelers die Goeree-Overflakkee telt. De spelers zelf krijgen „podium" ervaring, moeten iets echt tot in de finesses afgewerkt hebben en worden enorm gestimuleerd door het naar elkaar luisteren. Op het programma staan werken van een twaalftal componisten uit alle stijl perioden van de muziekgeschiedenis. Het neerschrijven van deze namen en die van de spelers is wat veel van het goede, maar één ding is duidelijk; het is al variëteit wat de klok slaat. U bent naast de familie en vrienden van de kandidaten hartelijk wel kom! (nadere informatie) Voor de onlangs aangekondigde bege leide tochten per wagen over de (afgeslo ten) slikken van Flakkee bij Melissant blijkt veel animo te bestaan: de eerste tocht (op donderdag 16 juni) is al volge boekt, zodat nu donderdag 23 juni de eerste mogelijkheid is. De deelnemingsprijs is intussen vastge steld op: 5,- voor personen tot 13 jaar, houders van een Pas 65 of C.I.P., en invaliden; 10,- voor alle andere per sonen. Zoals eerder vermeld moeten deze kos ten vooraf worden voldaan bij de V.VV Eerst daardoor wordt de reservering definitief. Mocht een tocht door weersomstandig heden niet door kunnen gaan (hetgeen helaas niet van tevoren aan de deelne mers kan worden meegedeeld) dan kan men het betaalde bedrag bij het kantoor van aanmelding terugkrijgen. Pok moet even rechtgezet worden, dat de wagen, waarop de deelnemers wor den vervoerd, in de regel niet overdekt zal zijn. Voor nadere inlichtingen en reservering: VV.V.-kantoor Middelhamis...(tijdelijk 01870-3555) V.VV.-kantoor Ouddorp ....(01878-1789) VV.V.-steunpunt Herkingen(01876- 327) Zaterdag 11 juni a.s. hoopt de WSV Her kingen de traditionele havendag te hou den. Aanvang 10.00 uur v.m. Er worden zeilwedstrijden gehouden voor de jeugd én voor volwassenen. Verder allerlei spelen als „tobbevaren", kussengevecht op een gladde mast enz. Voor de kleintjes is een luchtkussen aanwezig. 's Avonds barbecue (zelf voor „vleeswa ren" zorgen). Drankjes, ijs en waar schijnlijk ook haring voorhanden. Iedereen is welkom! Dat'ie wélgeslaagd is mag eigenlijk elk jaar van de Middelharnisse Avondvierdaagse worden gezegd, maar dit keer ging dat helemaal op doordat de deelnemers niet met regen te kampen hebben gehad. Er deden dit keer 1350 inge schreven deelnemers mee, maar het aantal wandelaars is aanzienlijk hoger geweest omdat ook door niet ingeschre venen werd meegelopen. Het bestuur van „Sparta Hygiëa" dat de Vierdaagse telken jare organiseert hoopt dat volgend jaar ieder die meeloopt zich a ƒ4,25 als deelnemer zal willen laten noteren. Aan het slot van de loop, vrijdagavond, verzamelden de vele honderden zich weer bij „Hernesseroord" van waaraf ze onder begeleiding van „Sempre" naar de muziektent liepen. Daar bood weth. L. C. Kievit elk van de groepen ter herinnering een tinnen bordje aan. Een mooi kleurbloc bood de weth. aan aan de jongste deelnemer, de 3-jarige I Corné Hollaar die samen met mamma de 4 x 5 km had meegelopen. De foto's brengen drie categorieën deelnemers in beeld, die het al gehaald hadden, zittend op de voorgrond, die het gingen halen en die deelnemers voor wie, door blaren geteisterd, de laatste loodjes het zwaarst wogen. - Diefstal uit portemonnee Een inwoner uit Barendrecht vond een portemonnee bij zijn auto tijdens de weekmarkt in Sommelsdijk. De eerlijke vinder bracht deze naar het politiebu reau. Daar meldde zich ook de verliezer, een inwoner uit Hardinxveld-Giessen- dam. Uit de portemonnee was 275 gul den verdwenen. Een derde onbekend gebleven verdachte heeft kennelijk de portemonnee gevonden, het geld er uit gehaald en in de nabijheid van de auto neergegooid. - Storten huisvuil Het komt steeds vaker voor dat onbe kenden hun huisvuil neergooien op plaatsen waar dat niet is toegestaan. Bijna dagelijks moet de buitendienst van de gemeente de achtergelaten rom mel opruimen. Dat gebeurd o.a. aan de Molenweg te Sommelsdijk. Ten op zichte van deze en andere stortplaatsen zal de politie een frequente controle uit oefenen. Overtredingen zullen direct een proces-verbaal tot gevolg hebben. - Dakhazen Op 5 juni j.l. kwam er bij de politie een melding binnen dat twee personen op het dak van een school zaten. Toen de politie ter plaatse kwam gingen zij er als een haas vandoor. Het bleken twee jeug dige inwoners uit Middelhamis te zijn die uit baldadigheid op het dak van de school waren geklommen. Na een repri mande werden zij huiswaarts gezon den. - Aanrijding met gewonde Op de kruising Langeweg-Staverseweg te Middelhamis ontstond zaterdag na middag een aanrijding tussen twee per sonenwagens. De bestuurder van een van die wagens, de 78-jarige M. de W. uit Melissant reed vanaf de Langeweg de kruising op. Hij verleende geen voor rang aan de bestuurder van de andere auto, die via de Staverseweg de kmising naderde. Dhr. de W. werd per ambu lance naar het ziekenhuis te Dirksland afgevoerd, zijn Citroen raakte totall- loss. - Inbraak werkplaats Melissant Tussen 3 en 4juni j.l. werd eringebroken in een werkplaats/garage te Melissant. Via het openbreken van een zijdeur kwam men in het pand. Uit het pand werd een boormachine en drie vrij dure accu's weggenomen. Op D.V. zaterdag 11 juni organiseert de Chr. gem. zangvereniging „Hart en Stem", in samenwerking met de Chr. gem. zangvereniging „Hellevoetsluis", een zomerzangavond in de Gerefor meerde Kerk in Ouddorp. Beide koren zullen zowel samen, maar ook afzonderlijk enige koorwerken ten gehore brengen. Er zullen werken uitge voerd worden van o.a. Brahms, Schu bert, Cruger, Hassler, Cherubin en Bach. Beide koren staan onder leiding van dirigent lan Bezuijen. Organist/pianist op deze avond is Abram Bezuijen. Naast koorzang is er ook samenzang en declamatie. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is vrij. Er zal wel een kollekte gehouden worden, die bestemd is voor de stichting „de Klup". Dit is een stich ting die tot doel heeft aan verstandelijk gehandicapten op Goeree-Overflakkee ontspanningsmogelijkheden te bieden. Het bestuur probeert vooral de thuiswo nende verstandelijk gehandicapten te bereiken, maar ook zij die in gezinsver vangende tehuizen en op Hemesse- roord verblijven. U bent dan ook allen hartelijk welkom! NS heeft voor iedereen mogelijkheden om voordelig per trein te reizen. Maar voor veel mensen blijkt het uitzoeken van het aantrekkelijkste kaartje toch een ingewikkelde zaak. Dat is een van de redenen waarom NS met een aantal informatie-auto's diverse plaatsen in het land bezoekt om iedereen die dat wenst te informeren over het reizen per trein in binnen- en buitenland. Dat kan via een persoonlijk gesprek of door middel van in de auto aanwezige brochures en folders. Zo is bijvoorbeeld de eveneens aan het stationsloket verkrijgbare pocket „Er op uit" met 1001 toeristische tips in de auto voor 3,95 te koop. Bovendien zijn er in de informatie-auto aantrekke lijke aanbiedingen, die niet aan het sta tionsloket verkrijgbaar zijn. De informatie-auto Icomt in: Middelhamis, Zandpad (bij de VW), 16 juni van 09.30 - 16.30 uur. OUDDORP VOor de leden van „Nut en Genoegen" is er weer gelegenheid voor het inenten van de konijnen tegen de Mixomatose a.s. donderdag 9 juni. Heeft u meer dan 10 dieren, dan komen wij bij u langs, bij minder, dan om 20.00 uur naar C. A. Pape, Fauna Food, Dorpsweg, waar het dan kollektief ge beurt. U kunt zich wenden tot dhr. L. Ihrman, Westerweg 5 te Ouddorp, tel. 1089. DORDRECHT De rijkspohtie gaat deze zomer extra letten op snelheids overtreders op de doorgaande wegen èn de sluiproutes op Goeree-Overflakkee. De politie wil daarmee het ongevallen- beeld een gunstiger aanzien geven. Om die reden staan ook alcoholcontroles op het programma. Ook buiten deze spe ciale akties controleert de rijkspolitie op alcoholgebruik. Bromfietsers zijn relatief veel bij vaak ernstige verkeersongevallen betrok ken; deze gemotoriseerde tweewielers kunnen op extra aandacht rekenen. Automobilisten dié geen gordel dragen verhogen zelf de kans op letsel èn een bekeuring. Met name in de zomermaanden gebeu ren er veel ongevallen. Vaak is snelheid een (mede)-oorzaak van zo'n ongeluk. Uit landelijke en plaatselijke cijfers blijkt dat er vaak sprake is van alcohol gebruik. Het dragen van autogordels voorkomt in veel gevallen ernstig(er) verwondingen of fatale afloop. Ongevallencijfers tonen aan dat brom fietsers een erg kwetsbare groep zijn die extra bescherming (vooral tegen zich zelf) nodig heeft. Het projekt is een samenwerkingsver band tussen de rijkspolitie van Goede reede, Middelhamis, Oostflakkee en de verkeersgroep Dordrecht. De aktie die doorloopt tot in het najaar begint in juni. De politie zal regelmatig bekend maken hoe het projekt verloopt. Voor lopkiKaMeü. goede service en voorüeUge pnizen: FOTO - FILM - REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER CU cj c^ cm g tVes/slraal 35 - Molenweg 4 OuOdorp - Teleloon ötfl7S-T6J2 ei Pi?ö Filiaal Renesse: Prinlshop Hogeioom 172- Teleloon om6-2-IOO Filiaal Sommelsdijk. Wesikrskeelsiraal a Sommelsdiik - Teleloon 018

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1