Blilüii Leasing Ouddorps Ring bezet met vele liinderpaaltjes... Zangeres zonder raam. Mobil Plaatwerk MobilC^luill JVC HR-D320 i is verhuisd Pinksterfeest Driemaal inzaaien Garage Knöps B.V. Rally Formula Opperwmr. Leeflang neemt ongeschonden afscheid van z'n „slijtend beroep" fJomiSieniAn Citroen-Hesselink hmbvecMse Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Jeugdkoor „Juventa" voor kerktelefoon Garage v. d. Velde b.v. Grondwater-belasting in Brabant? J^. y:\^ 60e Jaargang VRUDAG 20 MEI 1988 No. 5699 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 FAX 01870 - 5736 3392 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Tien tegen één dat de Dirkslandse burgers nog jaren na nu, ook al is 'ie al weer lang in 't burgerpak gestoken, dhr. D. Leeflang „Opper Leeflang" zullen blijven noemen. Een erenaam trouwens voor deze politieman van wie, wanneer hij per 31 mei afscheid neemt uit de politiedienst, gezegd mag worden dat hij zijn taak met overtuiging heeft vervuld. Zo had hij zich dat ook voorgesteld toen hij 1 juli 1952 zijn opleiding begon aan de politie school te Amsterdam. Nu, ria 36 jaar, ziet hij in dankbaarheid terug op zijn actieve periode waarin hij zonder al te straffe hand de orde heeft gehand haafd. Anders dan voor schietoefeningen is hei ijistoo! niet uit de holster geweest.... Eén keer heeft hij z'n „blaffer" moeten trekken, maar dat deed hij zó on gaarne, dat dat moment in de Amsterdamse Warmoesstraat hem na ruim dertig jaar nog bijstaat. In de Amsterdamse rosse buurt, daar notabene, zet te hij als jeudig Vinkevener zijn eerste politiepassen. Handhaving van recht en orde, dat was na vervulling van de militaire dienstphcht zijn ide aal geweest. De Amsterdamse Warmoesstraat heeft maar weinig tot zijn verbeelding gesproken, want per 1 november 1959 zien we wachtmeester Leeflang terug in Dirksland; „Het dorp", zegt hij, „waar ik me vanaf de eer ste dag heb thuisgevoeld". Daar begon hij ook van harte aan wat hij de ver vulling van een roeping zou willen noemen, de politiedienst, niet met de bedoeling de ander gedurig achter de broek te zitten, maar met de wil voor de ander van een positieve betekenis te kunnen zijn. Dat betekent niet dat hij een immer vriendelijke diender was die kwajon gens en criminelen begripvol over de haren streek, welnee. In de Nieuw jaarsnachten waarvan hij er in 36 jaar nooit één is thuisgeweest, deelde hij wel eens een4ik uit wanneer het welletjes was geworden. Een enkele Dirks- lander verkoos ook wel eens het crirhinele pad te gaan en zeker ook dan moest op de krachtige weerstand van dhr. Leeflang gerekend worden. „Maar", zegt hij, „ik heb er altijd tegen gewaakt tegenover wie dan ook enig gevoel van wraak te koesteren". Dhr. Leeflang neemt aan dat dat ook we derkerig het geval zal zijn al verwacht hij niet dat zijn optreden door hen, die dat gegolden heeft, in dank afgenomen zal zijn. Er zóu over 29 jaar politiedienst in Dirksland een mooi boek te schrijven zijn, maar geen nood dat de nu 60-jarige Opper de familieruzies, de buren ruzies en de dorpse onlusten waar hij werd geroepen, aan de grote klok zal hangen. Hij kent z'n pappenheimers, na al die jaren, de wat trotse Dirks- landers, de wat bedeesder Herkenezen en de Melissanters en zó goed kent hij de families dat één woord van hem soms al genoeg is om de ervaren Op per te laten weten waar de schoen ging wringen. Zijn plaatselijke bekend heid en de achting die men hem toedraagt, leidden ook tot de vervulling van een aantal functies, in de kerkvoogdij, het ziekenhuisbestuur, de jeug- draad van de Herv. Kerk en de afdeling van Veilig Verkeer Nederland. Uit dat Dirksland gaat hij na zijn „functioneel leeftijdsontslag" per 31 mei na tuurlijk niet vertrekken. In Dirksland-Zuid verrijst dan ook een nieuwe woning voor het gezin Leeflang, waarvan zoon Willem Jan aan de Techni sche Hogeschool informatica studeert. Dhr. Leeflang weet zich door Dirksland „geheel geaccepteerd" en weder kerig heeft hij zichzelf ook geheel, en dat als 't moest 24 uur per dag, voor de bevolking opengesteld. Dat gebeurde bij plezierige dingen, maar evenzeer bij heel droeve gebeurtenissen waarbij, zoals bij enkele schokkende ver keersongelukken, doden te betreuren waren. Als politieman deed hij ook in die omstandigheden zijn werk, maar als mens heeft hem dat niet onbe roerd gelaten....! „Politie Dirksland, Opper Leeflang", ook wij zullen na de laatste mei dat antwoord missen wanneer het Dirksland§e Postbureau belden waarover Opper Leeflang sinds oktober 1970 het Postcommandantschap voert, 't Was verkwikkend in hem een politieman te treffen die vertrouwen wist te geven en daarin nooit beschaamd geworden is. Dhr. Leeflang verlaat de dienst en hij weet dat het politiewerk gewoon door zal gaan. „Maar...", hebben we hem voorzichtig gevraagd, „hoe staan die jonge politiemannen tegenover hun taak?" Geen kwaad woord van de Op per over zijn jeugdige manschappen, van wie hij er 8 onder zijn hoede heeft, soms „jonge kinderen", maar dat zei hij toen hij even onoplettend was. Overigens prima lui die niet meer 24 uur per dag beschikbaar zijn, zo als hij dat geweest is, maar neem ze dat 'es kwalijk? Hij gunt ze het best wanneer de politietaak straks niet meer als „een slijtend beroep" te boek zal staan. !TTrl-''li*'r) Dirksland, 01877 - 1357 VIDEO OPNIEUW UITGEVONDEN groot bedieningsgemak, door afleesbare afstandsbediening GRATIS JVC PARAPLU en 3 JAAR volledige GARANTIE" FOTO ARJO VAN DER GRAAFF RENAULT-dealer voor 5 Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 Noteert u even: t Molenweg 10a, Middelharnis Telefoon 01870 - 6366 Telefax 01870 T 6388 1 A. J. van Rumpt Vertrektijden Vereniging De Christenvrouw IVliddelharnis - Sommelsdijl( A.S. woensdag 25 mei zal de Afd. Mid delharnis - Sommelsdijk van de Chris tenvrouw het jaarlijkse reisje maken. De vertrektijden zijn: De Samaritaan: 7.00 uur, muziektent: 7.05 uur, dienstencen trum: 7.15 uur. Oude Tonge: 7.25 uur. Schaapsweg 7.30 uur. AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Meer dan ooit is het in de Ouddorpse Ring voor de auto mobilist uitkijken geblazen....! De reconstructie zoals die recentelijk is gepleegd heeft ook de plaatsing van 150 zogeheten Amsterdam- mertjes betekend, ca. één meter hoge paaltjes die verkeer en voet gangers gescheiden houden. De achterliggende gedachte is dan ook de winkelende voetganger meer ruimte te geven boven het verkeer dat voortaan nog slechts de beschikking heeft over een wegbreedte van 3.20 m en des noods 2 goten van elk 30 cm. Het betekent dat de Ring welis waar niet voor verkeer gesloten is, maar de praktijk zal leren dat het veel wijzer is de auto op de ruime parkeerplaats Dorpstienden te stallen. Velen die een parkeer plaats in de Ring verkozen en een plaats tussen de Amsterdam- mertjes vonden bleken bij terug komst de paaltjes over 't hoofd te zien met bij het uitdraaien een fikse schade als gevolg. Over een paaltje voor de woning van de fam. Voortman waren de klachten waren de klachten zo veelvuldig dat Gemeentewerken het heeft weggehaald om het op een min der trefzekere plaats te herplaat sen. Woensdagmorgen bleek er voor slagerij Centrum weer één het loodje te hebben gelegd. We zeiden het al.... 't is meer dan ooit uitkijken geblazen! Pinksterfeest, de klokken luiden; Van het noorden tot het zuiden jubelen Pinksterklokken luid nodigen Gods kinderen uit vrolijk naar Zijn huis te gaan Bij dit heilsfeit stil te staan. Pinksteren, bevrijdingsfeest Daar is vrijheid waar Gods Geest ons bevrijdt van slaafse banden daar gaan harten voor Hem branden wordt het huis met lof vervuld nu bevrijdt van zondeschuld Pinksteren, nieuw verwachten, hopen heel de wereld ligt nu open voor de krachtstroom van Gods Geest die de treurenden geneest armen maakt Hij blij en rijk kinderen van Zijn koninkrijk Pinksteren, niets kan verhind'ren 't komend feest voor al Gods kinderen Kinderen van die God Die wint Die Zijn nieuwe rijk begint in elk door Zijn Geest herboren die Hem vreest, bij Hem wil horen. Lanerta DIRKSLAND Morgenachtend, zaterdag 21 mei, hoopt het pas opgerichte jeugdkoor van Get. Gem., „Juventa" geheten, een optreden te verzorgen dat voor de kerktelefoon zal worden uitgezonden. De uitzending be gint 's morgens om tien minuten voor 11.00 uur. Er zullen Psalmen en Geestelijke liede ren worden gezongen. Martin Mans, di rigent van het koor zal inleidendorgel- spel verzorgen en een orgelimprovisatie ten gehore brengen. Bietentelers in de Groningse en Drentse veenkolonieën moeten nu al voor de derde keer hun suikerbieten opnieuw inzaaien. Eerst was het de nachtvorst waardoor de jonge plantjes niet tot hun recht konden komen, daarna was het de straffe oos tenwind, waardoor de grond verdroogde en het gewas onderstoof Het verlies betreft plm. 6000 ha. en de vraag is of de derde uitzaai zal kunnen leiden tot een volwaardig uitgegroeid ge was in het najaar als de bieten geleverd moeten worden. ^T\ IVIercedes-Benz y Steroccasions 01870 - 4466 KARELS AUTOSCHADE Langeweg 30 - Nieuwe Tonge Telefoon 01875 -1396 alle merken Middelharnis Telefoon 01870-2222 Ged. Staten van Noord Brabant staan op het punt, om een belasting te gaan heffen op het grondwater, dat door land bouwers wordt opgepompt voor berege ning van de gewasen. Het gaat om 350 tot 450 miljoen kubieke meter per jaar, wat weer tot gevolg heeft dat het grond waterpeil zakt. De waterschappen zul len worden ingeschakeld om, waar no dig, water aan te voeren uit de Maas en dat water vast te houden, zodat het kan weg zakken. Momenteel is het oppom pen vrij tot 50.000 m^ per bedrijf, een ho ger verbruik wordt belast met 0,3 cent per uur. De vrijstelling tot 50.000 m^ staat gelijk met een verbruik van zestien kuub per uur. Behalve in Noord Brabant waar men een verlaging van de grondwater stand constateert van gemiddeld 75 cm, worden ook in grote delen van Gelder land, Overijsel, Utrecht en Drente verla ging geconstateerd. OOLTGENSPLAAT Jeugddienst Geref. Kerk Op zondag 22 mei, Ie Pinksterdag zal de avonddienst in de Geref Kerk in het te ken staan van de jeugd. Voorganger is drs. W. Venema, organist Arie Braber, terwijl het koor „Jehosua" medewerking zal verlenen. Een ieder wordt uitgeno digd deze jeugddienst, die om 18.00 uur aanvangt, te bezoeken. Hartelijk welkom. FOTO - FILM REPORTAGE - vooraOe leherhetdl VINGERLING 3.-MlDDeLHARNIS-TEL 0>870-?S18 VOORSTRAAT 58 - 3247 CE OtRKSLAND - 01877-3517 J C. Breen, 01878 - 2496 lÉaafiMiyiMW 01871 - 1553, Stad a.h. Haringvliet Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelharnis - tel. 01870-3094 Clara van der Noot kon heel mooi zingen. En hard ook. Het gebeurde wel eens dat zij tijdens zangoefeningen de ruiten in de sponningen deed rinkelen, maar gelukkig was er nooit iets gebroken. Clara had wel eens op TV gezien hoe iemand een drink glas met een hard stemgeluid liet breken. Zover wou zij echter niet gaan. Afgelopen woensdag zou onze zangeres een gast optreden verzorgen voor de vereniging van slechthorenden te Nieuwe Tonge. Tijdens de korte autorit vanaf haar woon plaats zat zij nog wat te repeteren. Eerst heel rustig maar allengs zwol haar stem geluid aan tot misthoornvolume. En toen gebeurde het. Met donderend geraas ver brijzelde de voorruit. Clara was gelijk stil en zette de wagen langs de kant van de weg. Alles zat onder het glas. Onze stern- kunstenares keek om zich heen en ont dekte het haambord van Karels Autoscha de. Daar ga ik heen besloot zij en reed haar auto het terrein van het schadebedrijf op. Zoals gebruikelijk bij Karels werd Clara direki met koffie ontvangen. Steentje te gen c.e voorruit, informeerde de man van de receptie. Ach nee, antwoordde Clara laconiek, ik zong slechts een eenvoudig liedje en pats daar ging die ruit. Ongeloof lijk, sprak de man van Karels, maar ik ver zoek u wel om bij ons niet te zingen want hier liggen vele nieuwe autoruiten in voor raad. Clara beloofde het plechtig terwijl men in recordtijd een nieuw glas in haar wagen plaatste. Bij Karels klom intussen iemand op een ladder, haalde het bord „Verboden te Roken" naar beneden en schreef daar met een viltstift iets onder. Toen het bord weer op z'n plaats hing, hiel den de altijd vrolijk neuriënde medewer kers van Karels plotseling hun mond. Want er stond nu te lezen: Verboden te Roken en te Zingen!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1