Mooi cadeau voor Wijkcentrum „De Zwaluw Koor- en samenzangavond met „Songs of Praise" Raad Dirksland wil graag wat groter hap uit de recreatiekoek Route wijziging huisYuildiensten Een nieuwe munt Koninklijk Zilver voor „Goereeër Jan Bruggeman Homeopathisch hooikoortsmiddel blijkt effectief! Weth. J. H. Koppelaar ridder in de Orde van Oranje Nassau Oud papier en lorren voor het zendingswerk van de GZB Sluitingsdatums Arbeidsbureau Biz. 2 „EILANDEN NIEUWS" DINSDAG 3 MEI 1988 (vervolg van voorpagina) Wat de realisering van een kampeerac- comodatie en overige recreatieve voor zieningen betreft leek het dhr. Schouten toe dat dat voor een groot deel van het particulier initiatief af zal hangen. Dhr. van Prooyen haakte daarop in met te verwijzen naar de camping „Johanna Hoeve" te Herkingen die geen mogelijk heid tot uitbreiding heeft. Nadat ook anderen daarop de aandacht hadden gevestigd weersprak de raadsvoorz. met grote nadruk dat er bij het College sprake zou zijn van tegenzin, zoals dhr. van Prooyen had gemeend te constate ren. B W hebben zich zo verze kerde de voorz. zelfs sterk gemaakt voor de mogelijkheid tot uitbreiding van de camping maar er wordt echter niet voldaan aan de wensen van de Kam- peerwet. Daartoe zal er op de camping aan „enige herinrichting" dienen te wor den voldaan. Grote bewondering Het klonk wat schertsmatig toen dhr. Oversier in zijn bijna een uur durende beantwoording de raad liet weten de grootst mogelijke bewondering te hebben voor het creatieve denken van de raad maar daarin zelf maar moeilijk mee te kunnen wandelen. De voorz. confronteerde de raad met het gegeven dat men wat de ontwikkeling van recreatieve elementen nog in de kin- dersdchoenen staat. Met de haven van Herkingen heeft men weinig anders gedaan dan die beheerd maar de voorz. meende dat er met zo'n voorziening stel lig veel meer te doen is. OUDDORP Op D.V. zaterdag 7 mei komen wij langs om uw oud papier en lorren op te halen en tevens kleding die u op wilt ruimen en voor het werk van de zending en het kindertehuis „Ba" wilt bestemmen. In juni hopen wij met een nieuw projekt te starten, het is bijna rond. Verder zijn er ook voor Ghana brillen en speelgoed welkom. Nieuw wat wij gaan sparen voor het zen dingswerk is: Van Nelle en DE koffie bonnen die u op ieder pak vindt. U kunt ze via uw kinderen meegeven naar school. Wilt u ze wel gescheiden houden van de postzegels die u al mee geeft naar school. U kunt ze ook afgeven aan de SRW wagens of brengen of opsturen naar Chr. van Koppen, Duin kerkerweg 6, 3253 AJ Ouddorp. Wat gaat de zending met deze bonnen doen? Inleveren bij de Van Nelle of DE fabriek, hiervoor ontvangen wij dan cadeaus en verkopen deze op de zen dingsmiddag en avonden voor ons projekt. Voor verdere inlichtingen: tel. 1533. Zet u alles weer voor half negen aan de weg? Wie wil ons helpen zaterdagmor gen om dit alles op te halen. Die is wel kom om half negen aan de Duinker kerweg 6. „Als er in het gebied van de Grevelingen behoefte is aan uitbreiding van de lig plaatscapaciteit zou wat het College betreft een tweede jachthaven „met een fors aantal plaatsen" best denkbaar zijn. Of daarin met de watersportver. zou moeten samengewerkt werd door de voorz. in dit stadium noch bevestigd noch ontkend. Ook over de mogelijk heid een doorbraak naar het Haringvliet te realiseren leek de voorz. niet al te som ber: „Ik denk dat er mogelijkheden zijn", hield hij de raad voor. Recreatie De voorz. hield de raad voor de hand in eigen boezem te steken wanneer het gaat om het ontbreken van toeristisch folder materiaal. Niet de VW kan dat worden verweten want kennelijk is er in dat geval te weinig aktie in de gemeente Dirksland om er melding van te maken. Wel kan een folder met b.v. fiets- en wandelroutes langs de bezienswaardig heden in de gemeente worden ver\'aar- digd, maar 't leek de voorz. niet mogelijk dat van het ambtelijk personeel te ver langen: „....zij vieren hun talenten bot op het vervaardigen van allerlei nota's om de raad te bevredigen. Er zal door ande ren aan worden gewerkt o.a. door de Stichting Natuur, Cultuur en Recreatie die een fietsroute voor Dirksland zo goed als klaar heeft. De Nota Recreatie en Toerisme werd na de uitvoerige bespreking vastgesteld, niet om vervolgens in een stoffige la te worden bijgezet, werd door de raad gehoopt. MIDDELHARNIS In verband met hemelvaartsdag, don derdag 12 mei aanstaande, is de huis- vuilroute in Middelhamis en (een deel van) Sommelsdijk als volgt gewijzigd: van donderdag 12 mei 1988 naar vrijdag 13 mei 1988. Het Gewestelijk Arbeidsbureau Spijke- nisse, waaronder ook de Arbeidsbu- reau's Oud Beijerland en Middelhamis vallen, en de Stichting Start in Spijke- nisse. Oud Beijerland en Middelhamis, zijn gesloten op 5, 6, 12 en 13 mei 1988. cliënten van Start kunnen op die data eventuele ziekmeldingen doorgeven aan het hoofdkantoor van Start in Gouda, tel. (01820) 63911. Opbrengst deze maand: Oud papier941,00 Lorren200,00 Gift35,00 Totaal.ƒ1176,00 Alle spaarders en ophalers onze harte lijke dank voor het mooie bedrag deze maand. De zendingscommissie Vanaf 1 mei kunnen we in Nederland niet alleen met de bekende munten en bankbiljetten betalen, maar ook met de nieuwe 5,- munt. De nieuwe ƒ5,- munten zijn gemaakt van goedkleurig verbronsd nikkel, heb ben een doorsnee van 23,5 mm, wegen 9,25 gram en zijn 2,7 mm dik. De nieuwe munt past in de muntserie die Ninaber van Eyben heeft ontworpen toen Koningin Beatrix haar moeder opvolgde. Munten hebben vergeleken met biljet ten grote voordelen. Ze kunnen niet scheuren, hebben bij een brand grotere overlevingskansen, ze waaien niet weg en slijten niet zo snel. Ze hebben alleen één nadeel: de portemonnee wordt wat zwaarder. Op het eerste gezicht lijkt het nieuwe vijfje een beetje op de stuiver. Maar leg gen we beide munten naast elkaar, dan zijn er toch heel opvallende verschil len. De 5,- munt is tweemaal zo dik als de stuiver, heeft een kartelrand met daarin de tekst „God zij met ons" en ook de kleur is duidelijk anders. In het begin zal het even wennen zijn zo'n nieuwe munt. Het is een beetje te vergelijken met op vakantie gaan naar het buitenland. De eerste dagen weet je niet goed raad met die vreemde munten en is er kans op vergissing. Let dus goed op wat u ontvangt of uitgeeft: het kan u ƒ4,95 schelen! Het is de bedoeling dat de automaten- houders hun muntautomaten aanpas sen aan de nieuwe 5,- munt, zodat we ook daar met de nieuwe munt kunnen betalen. De 5,- munten zullen de 5,- biljetten langzamerhand gaan vervangen, maar blijven voorlopig wettig betaalmiddel. Te zijner tijd zal de Nederlandsche Bank bekend maken wanneer de biljet ten moeten worden ingewisseld. DIRKSLAND „De Gevleugelde Vrienden" Uitslag Strombeek 95 km, 220 duiven. Ie duif 10.35 is 1450 m.p.m. Mevr. Yzelenberg: 1,2,18,47,49; Comb. C. Nagtegaal: 3,4, 5,16, 31,32,40,43,46, 51; Comb, de Jong-Tieleman: 6, 19, 36; W. Nieuwland: 7, 13, 30, 41; J. Kleynen- berg: 8, 10, 35,45,48, 53, 55, 58; A. Bolle- man: 9,11, 21; KI. de Jong: 12,17, 34,42, 44; L. S. V. d. Baan: 14, 20, 24, 28, 54; D. Hameete: 15, 29; Joh. Koppelman: 22, 23,25,26,39,52; D. J. van Noort: 27A. v. d. Hoek: 33, 37, 38, 56, 57; G, Ver meulen: 50. 99 SOMMELSDIJK Op Koninginnedag heeft het Wijkcentrum „de Zwaluw" te Sommelsdijk een pracht cadeau in ontvangst mogen nemen, haar toegezegd door haar voorz. F. v. d. Waart toen deze een maand geleden afscheid nam. Het bleek een betonnen naamplaat met daarin uitgespaard de naam en het symbool van de wijkgroep, een vliegende zwaluw. Tot een naamsaanduiding op of bij het wijkgebouw dat in april 1986 in gebruik werd genomen, was het tot dusver nog niet gekomen, waardoor bezoekers die ter plaatse onbekend waren nogal eens het spoor bijster raakten. Danzij de geste van dhr. v. d. Waart zal dat nu niet meer voor behoeven te komen. De gever werd zaterdag morgen gevraagd zijn gift zelf te onthullen en hij deed dat volgaarne, sympathiek als hij staat tegenover het werk van de wijkgroep. Op de foto onderstreept hij tegenover de nieuwe voorz. (1) dhr. H. Wulfse, zijn geste met een handdruk. 99 „Da's de laatste Koninginnedag waar op ik thuis zelfde vlag heb moeten hij sen" was zaterdagmorgen de gevatte reactie van mevr. Bruggeman toen ze aanwezig was bij het afscheid van haar man, dhr. Jan Bruggeman als voorzit ter van de Oranjever., een funktie die hij van 1 januari 1960 met overtuiging en „op eigen wijze" had vervuld. Na zoveel jaren was mevr. Bruggeman er duidelijk door opgelucht daar haar man bij volgende festiviteiten niet meer het voortouw zal hoeven te nemen. Burg. van Velzen was met een Koninklijke boodschap aanwezig in de achterzaal van „de Gouden Leeuw" waar de „Apol lo" muzikanten en het Oranjebestuur zich verzameld hadden en hij wist met hoeveel accuratesse dhr. Bruggeman zijn voorzitterschap gestalte heeft gege ven. „Kerstmis was nog maar net achter de mg of Bruggeman herinnerde me er al aan een voorwoord voor de program maboekjes op Koninginnedag te schrij ven!" zo haalde dhr. van Velzen een jaarlijks ceremonieel naar voren. „M.b.t. de Oranjever. zijn Bruggeman's daden groot geweest!" zo complimenteerde dhr. van Velzen, maar ook waar het andere funkties betrof had dhr. Brugge man z'n mannetje gestaan, o.a. als voor zitter van het Ondersteuningsfonds Kon. Fanfare „Apollo" welk fonds „ver schrikkelijk veel" geld heeft verzameld. Voorts had dhr. Bruggeman zo'n 17 jaar een raadszetel bezet en was hij voorz. van het Groene Kruis en secr.penning- meester van de Ver. Kleuteronderwijs te Goedereede. Iemand als dhr. Bruggeman die „onlos makelijk bij Goedereede hoort" speldde dhr. van Velzen graag de zilveren Ere medaille in de Orde van Oranje Nas sau op. Hooikoorts! Je wordt er „doodziek" van! Niet alleen zie je met angst en beven de mooiste tijd van het jaar tegemoet, je weet ook dat je juist in die tijd buitenspel staat. Als anderen er op uit trekken, zit jij bin nen, achter zorgvuldig gesloten ramen. En als je er dan toch uit moet, zit je in een mum van tijd met tranende ogen, een ver stopte neus, een zere keel, jeuk, hevige niesbuien, huiduitslag en hoofdpijn. Nee, het leven van een hooikoortspatiënt gaat niet over rozen! Natuurlijk In 1986 is er door de Zwitserse homeo- paat Alfred Vogel een homeopathisch hooikoortsmiddel geïntroduceerd dat inmiddels bij duizenden hooikoortspa tiënten werkelijk effectief is gebleken. Het is verkrijgbaar onder de naam A. Vogel's Pollinosan. Dit zuiver natuur lijke geneesmiddel is gemaakt van plan ten die al van oudsher in vele delen van de wereld met succes worden toegepast tegen allerlei allergische verschijnselen, met name tegen hooikoorts. Het biedt niet alleen in acute gevallen een drasti sche verlichting van de klachten, maar het pakt ook de oorzaken van het pro bleem fundamenteel aan. Aan de ont wikkeling van dit geneesmiddel is meer dan 10 jaar gewerkt. Geen bijwerkingen Natuurlijk zijn er wel meer hooikoorts- middelen op de markt, maar de meeste hebben allerlei vervelende bijwerkin gen, zoals sufheid en slaperigheid, of ze vergen een jarenlange strenge disci pline. Pollinosan heeft geen bijwerkin gen en kan daarom veilig worden ge bruikt, ook door kinderen en auto bestuurders. Dosering ledere hooikoortspatiënt weet wel wan neer voor hem of haar de kritieke tijd aanbreekt. Het grootste effect mag men van Pollinosan verwachten wanneer men 2 weken vóór die tijd met innemen begint. Maar ook als de hooikoorts zich al in volle hevigheid heeft aangediend, kan Pollinosan nog met succes worden toegepast. De normale dosering is 3x daags 2 tabletten; kinderen tot 10 jaar 3x daags 1 tablet. In acute gevallen elk uur of elk Vi uur 2 tabletten (kinderen 1 tablet) langzaam in de mond uiteen laten vallen. Altijd vóór het eten inne men. Wanneer u de voorkeur geeft aan druppels, is de dosering 3x daags (in acute gevallen elk uur of'/2 uur) 20 drup pels; met wat water innemen, even in de mond houden en dan pas doorslikken. Kinderen krijgen zoveel druppels per keer als ze jaren oud zijn; een kind van 7 jaar krijgt dus 7 druppels per keer. 8 van de 10 Duizenden mensen zijn inmiddels ent housiast geworden over de heilzame werking van Pollinosan. Wanneer u tot degenen behoort die onder hooikoorts of soortgelijke allergische verschijnse len gebukt gaan, zult u Pollinosan zeker willen proberen. En hoewel het middel niet iedereen zal helpen, blijkt ca. 80% van de gebruikers er baat bij te vinden. U kunt Pollinosan zonder recept halen bij uw apotheek, drogist of reformhuis met drogisterij-erkenning. Weth. L. C. Kievit wenst zijn collega Koppelaar geluk met de juist ontvangen Onderscheiding. Het waren zeker geen „valse-, maar wel andere dan helemaal ware voorwendsels waaronder loco-burgemeester J. H. Koppelaar vrijdag morgen gevraagd werd zich ten gemeentehuize te vervoegen. In de raadzaal wachtten hem echtgenote en kinderen die in kennis gesteld waren van het feit dat hun man en vader deze morgen een hoge Konink lijke Onderscheiding, het Ridderschap in de Orde van Oranje Nassau, zou ontvangen. Waarom? Vraag het collega-wethouder L. C. Kievit die alleen al bij het noemen van de vele funkties buiten adem raakte.... Ze liggen op kerkelijk, politiek en maatschappelijk terrein en ze zijn zo veelvuldig dat dhr. Koppelaar in zijn dankwoord erkende terwille van de vervulling ervan in aandacht voor vrouw en kinderen wel eens te kort te zijn geschoten, al bleken ze zichzelf voortreffelijk te hebben gered terwijl pappa zich al 25 jaar bezig hield met gemeentebestuurlijke zaken, in Apeldoorn was om daar de belangen van de Stichting Reformatorische publicatie te dienen of als directeur van Eilanden Nieuws of van drukkerij Gebr. de Waal fungeerde. De hem opgespelde Ridderorde deden hem ove rigens niet de borst zwellen van zelfgenoegzaamheid; integendeel: „....Mijn dank gaat uit naar God de Heere Die me geleid heeft en me de kracht en bekwaamheid gegeven heeft in eigen onbekwaamheid de gemeenteschap te hebben mogen dienen", beleed de nieuwe Ridder die ook zijn collega wethouder Kievit dankte voor de goede woorden waarvan dhr. Koppelaar wist dat ze zelfs uit de mond van zijn politieke tegenvoeter welgemeend waren geweest. Zelf wist dhr. Koppelaar zijn werk met tal van tekortkomin gen bezet, anderzijds had de Onderscheidene de hem gegeven talenten niet „in een zweetdoek willen begraven". Gelukwensen De voorzitter van de SGP Tweede Kamerfractie Ir. B. J. v. d. Vlies bracht graag een gelukwens over namens de Raad van Bestuur van de Erdee Hol ding waarvan dhr. Koppelaar voorzitter en mede-oprichter is. Het betekent zo legde dhr. v. d. Vlies uit dat dhr. Koppelaar zich al twintig jaar lang heeft bezig gehouden met de verschijning van het RD en dat, „principieel, bewogen, beminnelijk en ernstig, vanuit een diepe motivatie die zeker ook de opoffering van eigen belangen heeft gevergd". Van harte wenste dhr. v. d. Vlies de Onderscheidene toe eens, in de weg van genade, de hoogste Onderscheiding, de Witte Keursteen met daarop de Naam van Jezus Christus te mogen ontvangen. Namens de SGP/RPF fractie was het dhr. K. v. d. Ketterij die een geluk wens sprak en namens de Uitgeversmij. „Eilanden Nieuws" deed dat Pres. Comm. A. C. van Rossum. Wijzend op het karakter van een Onderschei ding, waarmee iemand uitgetild wordt boven zijn omgeving wist dhr. van Rossum goed vast te mogen stellen dat op dhr. Koppelaar het laatste vers van Handelingen twee van toepassing is:en prezen God en hadden genade bij het ganse volk". De reeks van felicitaties werd gesloten door gem.secretaris de Feijter en ambt. W. den Eerzamen, beiden uit naam van het gemeentepersoneel. Vooral werd waardering uitgesproken voor het „horend oor" dat dhr. Kop pelaar aan de dag legt wanneer daaraan vanuit het gemeentepersoneel behoefte is. Zaterdagavond 7 mei a.s. komt het 180 leden tellende koor „Songs of Praise" naar Hellevoetsluis. Het koor staat onder leiding van Arie Pronk, bekend van het E.O.- programma „Samen zingen met Arie Pronk". Het zal, afgewisseld met samenzang, liederen ten gehore brengen met als thema „Ik ben het brood des levens". De heer Hartkamp uit Brielle is gevraagd een korte overdenking te geven. De zangavond wordt gehouden in de Gereformeerde Kerk Petra, C. van Kleiburg straat 4 in Hellevoetsluis. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Wel wordt er een kol- lekte gehouden om de kosten te dekken. Het vier jaar oude koor is net teruggekomen uit Israël, waar televisie-opnames gemaakt zijn voor een E.O.-programma. Behalve regelmatige optredens in diverse kerken is „Songs of Praise" ook vertegen woordigd bij de jaarlijkse Doelen-concerten. De leden komen allen uit het Rijn mondgebied en beogen met hun optredens de verkondiging van het evangelie. Deze avond is een initiatief van de „Er is hoop "-werkgroep te Hellevoetsluis Verdere informatie: 01883 - 20576.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 2