Jachthaven van Ooitgensplaat op Koninginnedag open„gel(nipt" Raad Dirksland wil graag wat groter hap uit de recreatiekoek V?'-^S!,- Politieberichten flam^ema^ Avondvierdaagse Middelharnis Ten noorden van Dirksland een centrum voor 50-plussers? Gratis caravancontrole Goedereede Middelharnis Geen geld meer in telefooncellen Ouddorp en Herkingen Moeten we zo Koninginnedag vieren? Muggen hinderen verkeer Grevelingendam Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 60e Jaargang No. 5694 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Goed voor de Plaat Zangavond Woord Daad Jeugdsolistenconcours 1988 DIERENBESCHERMING POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 - Snelheidscontroles De verkeersgroep van de rijkspolitie in Dordrecht heeft bekend gemaakt, dat zij op 12 april een snelheidscontrole heb ben gehouden op de Plaatweg in Stel- lendam. In enkele uren tijd werden 66 bekeuringen uitgedeeld. De hoogste snelheid die werd gemeten was 129 km per uur op een weg waar maar 80 km per uur mag worden gereden. Bij een snel heidscontrole op 26 april op de Een- drachtsdijk in Stellendam werden 22 bekeuringen uitgedeeld. - Onbetrouwbare boekverkoper?? In Stellendam liep afgelopen week een man die encyclopedieën trachtte te ver kopen. Hij mocht bij iemand binnen, maar daar bleek hij opvallend veel aan dacht te hebben voor de inrichting van het huis. Het blijft raadzaam om vreem den niet zomaar binnen te laten. Een encyclopedie is ook in een boekwinkel te koop. - Motorblok kwijt Een jongen uit Stellendam had zijn bromfiets behoorlijk opgevoerd. Bij een controle door de verkeerspolitie bleek het vermogen meer dan 1,8 kw te zijn. Volgens de voorschriften is toen het motorblok eraf gehaald en inbeslag- genomen. - Onder invloed A. T. uit Ouddorp werd in Ouddorp bekeurd voor het rijden onder invloed van alcohol. Er werd geen bloedproef van hem afgenomen, maar hij moest een blaastest afleggen op de nieuwe alcohol testmeter van de gemeentepolitie van Hellevoetsluis. Het apparaat gaf onmid dellijk de uitslag en die was (omgere kend) 1,06 %o. - Inbraak verpleeghuis Op 30 april j.l. werd er geconstateerd dat er was ingebroken in een verpleeghuis te Middelharnis. De dader werd die dag om ongeveer 19.00 uur overlopen maar wist zich uit de voeten te maken. Er ble ken twee kamers te zijn opengebroken. Er is nog niet vastgesteld wat er ont vreemd werd. Op 31 mei a.s. gaat de 17e Menheersense Avondvierdaagse, georganiseerd door Sparta-Hygiëa, van start. Er kan weer 5 of 10 km gelopen worden. U kunt invidi- vidueel of in groepsverband meelopen. De kosten bedragen: tot 16 jaar ƒ3,75; boven 16 jaar 4,25; per groep betaalt u 5,- extra. Een groep moet minimaal uit 12 personen en maximaal uit 20 perso nen bestaan. De aankomst aan het Ben. Zandpad te Middelharnis is 20.15 uur. U kunt zich opgeven bij mw. A. Spros, Vink 19, Sommelsdijk, tel. 01870 - 4301; of op 31 mei in de sporthal „de Staver" te Sommelsdijk, tussen 6 en 7 uur. Tot ziens op 31 mei a.s. aan de start voor de 17e Menheersense Avondvierdaag- LM - REPORTAGE - VIDEO COMPUTER fW.T|!1l.|»ii»' CZ3 CJ CJ CJ - Teleloon 01378-1612 et - Openbare schennis Een inwoner uit M. werd op 29 april j.l. gehoord terzake van het plegen van openbare schennis der eerbaarheid. De man had dit tot tweemaal toe gepleegd ten aanzien van omstanders op de Gre- velingendam te Middelharnis. - Loslopend vee De eerste berichten zijn al weer bij de politie binnengekomen over loslopend vee op de weg. Veehouders worden drin gend aangeraden de afrasteringen in de gaten te houden. Vee op de weg veroor zaakt een gevaarlijk object voor het verkeer. - Aantreffen gestolen auto Te Middelharnis werd een personen auto aangetroffen met valse kenteken platen. Bij nader onderzoek bleek dat de auto was gestolen in Amsterdam. De auto was eigendom van een leasebedrijf in 's Hertogenbosch. Na onderzoek werd de in beslaggenomen auto aan de rechtmatige eigenaar teruggegeven. Het was gelukkig geen grimmige oorlogsbodem die zaterdagmorgen de nieuwe jachthaven van Ooitgensplaat binnenvoer, alhoewel burg. de Vos, die zich op de voorplecht bevond, daar wel een vervaarlijk vooruitprie- mende schaar voorhanden had. 't Ging er gelukkig heel wat vreedzamer toe dan tijdens de verovering van de Zilver Vloot, zoals die door de verza melde schooljeugd juist met verve was bezongen. Met de (houten) schaar pleegde dhr. de Vos een zonbeschenen opening waarvan men hoopte dat dat symbolisch zou zijn voor de t iekomst van de haven. Na de openingshandeling terug in ie benedenzaal van Hotel Hobbel ver telde dhr. de Vos dat het best een vreemde gewaarwording was geweest een eeuwenoude landbouwhaven tot jachthaven getransformeerd te zien en die officieel te mogen openen. Met de schaar was het over de haven gespannen lint doorgeknipt wat voor de schooljeugd het sein inhield de meegebrachte ballonnen massaal los te laten. Het deed de eerste burger bijzonder deugd dat de Watersportver. „Ooit gensplaat" al kort nadat door de afsluiting van het Krammer-Volkerak Er was een feestelijke belangstelling voor de openingshandeling van een stagnant peil sprake is, de daad bij het woord heeft gevoegd en aan de inrichting van de haven was begonnen, nu al goed voor een zestigtal ligplaatsen en kennelijk heeft de Ver. nog meer plannen wat op te maken viel uit 's burgemeesters erkenning dat het Gemeentebestuur wat „hij gend" achter de besluitvorming van het Watersportbestuur aanholt.... De aanwezigheid van de haven is goed voor de Plaat, zo meende ook dhr. de Vos en hij raadde de Plaatse ondernemers dan ook aan op de aanwezig heid van de haven en de komst van passanten in te spelen omdat de ont wikkeling van de haven een van de weinige dingen is die voor Ooitgensplaat gedaan kan worden. Het Gemeentebestuur juicht de ont wikkeling bijzonder toe omdat die geheel past in het beleidsplan dat enkele jaren geleden werd vastgesteld en dat voorziet in een recreatieve ontwikkeling van Oostflakkee. Ach jawel...., de raad van Dirksland kan, in overdrachtelijke zin gesproken, het zonnetje best in 't water zien schijnen, maar 't is natuurlijk wel wrang te weten dat de natuurgemeente Goedereede zoveel recreanten trekt terwijl die in Melis sant en Dirksland zo zeldzaam zijn als.... zeg maar.... Indianen in Lapland! Herkingen „aan de Grevelingen" is heel wat beter bedeeld met rustzoekende Oosterburen, maar het Gemeentebestuur zou graag ook het overig deel van de Gemeente wat op willen stuiten in de vaart der recreatiegemeenten. „Als we nou'es", zo filosofeerde de raad j.l. donderdagavond n.a.v. de gereedgekomen Nota Rekreatie en Toerisme. Sommigen leken zelfs een fata morgana te zien, zo niet de raadsvoorz. burg. Oversier die al te enthousiaste voorstellingen wat matigde met de constatering dat de omgeving van Dirksland wel een „wat andere" is dan die van Goedereede. Alsof dat dhr. E. Eshuis van de PvdA nog niet was opgevallen. Hij vond het daarom wat naïef te mikken op de belangstelling van die categorie vakan tiegangers die met een zongebronsd lijf weer huiswaarts willen. „Welnee....", liet hij weten: „wij moeten mikken op die grote groep vijftig plussers. Geen enkele illusie had dhr. Eshuis op een Dirks- landse versie van het futiristische „Port Zélande", maar het leek hem wél dat er een projektontwikkelaar te interesseren moet zijn voor de bouw van zo'n 230 vakantiebungalows ten noorden van Dirksland met indoor (overdekte) voor zieningen die ertoe zouden moeten die nen „het vitaliteitsgevoel van de oude ren te versterken". Dhr. Eshuis zag ze al bezig in het fitnes-centre, rossen op de home trainer en indoor paardrijden a la de Spaanse school, „er moet daar een mooie recreatieve koek te bakken zijn waar ieder gretig in kan happen", ge loofde dhr. Eshuis. De beleidsnota had dhr. Eshuis ook wat gaande gemaakt, want daaruit kon toch maar worden geconcludeerd dat de betreffende lokatie ten noorden van Dirksland het meest geschikt wordt geacht voor een kwalitatief hoogwaardig terrein met ruime staanplaatsen voor caravans en trekkers. Extensieve vor men van recreatie zouden kunnen wor den gepleegd langs het havenkanaal. voor het wandelen, paardrijden, fietsen, vissen enz. Las dhr. A. C. van Rossum (SGP) nou goed dat er ook trekkers welkom zouden zijn op een eventueel aan te leggen cam ping? Dhr. van Rossum liet er geen twij fel over bestaan dat hij dat soort re creanten liever aan Dirksland voorbij ziet gaan: „dat is nou juist een categorie recreanten die onrust boven rust ver kiest!", waarschuwde dhr. van Rossum, wetend dat veler woonomstandigheden en leefpatroon dermate zijn dat ze bui ten de eigen woon- en werkomgeving tot rust moeten komen. Een rustige vorm van recreatie, dat is het at dhr. van Ros sum voorstaan en daar kon dhr. Joh. van Nieuwenhuijzen, een kamperende WD'er helemaal in mee denken: „Ik mijd die moderne campings altijd!" het dhr. van Nieuwenhuijzen weten en niet-, zo antwoordde hij de voorz. op diens plagerige vraag, omdat ze te duur zouden zijn, „maar" zei hij, „als er zo"n disco op de camping is lig je te schudden en te bibberen op je luchtbed....! Geef dhr. van Nieuwenhuijzen liever de rust die te beleven is achter de kont van 't peerd bijvoorbeeld. Tja, dat moest toch kunnen, dacht dhr. van Nieuwenhuij-i zen. Recreanten vanuit Ouddorp eerst een stukje met de tram, vervolgens met een boot naar Herkingen en vandaar met een huifkar via de Slikken van Flak- kee weer terug naar Ouddorp. Het leek dhr. van Nieuwenhuijzen een prima dagje te zijn.... Met spijt moest van Nieu wenhuijzen vaststellen dat er van de zijde van het Grevelingenschap voors hands niet zoveel medewerking te ver wachten is, ook niet t.b.v. de realisering van een toeristisch fietspad over de Slik ken van Flakkee: „Het bestuur van het Schap is nog een te grote vergaarbak waar Jan en allemaal inzit", mopperde dhr. van Nieuwenhuijzen. Zelf heeft hij ook zitting in het bestuur, maar 't zal zo'n tien jaar in beslag nemen vooraleer hij nog maar zijn medebestuurders kent. Wel gelukkig is dhr. van Nieuwenhuij zen met de zitting van burg. Oversier in het dagelijks bestuur, maar op zijn beurt bleek die ook daar geen hoge pet van op te hebben. De heren Schouten (CDA), van Rossum (SGP), L. van Prooijen (Gem.belang), van Nieuwenhuijzen (WD) en Eshuis (PvdA) gaven hun zienswijze te beste en die leken nauwelijks van elkaar te ver schillen. Een doorbraak van het haven kanaal naar het Haringvliet zou het merendeel van de raad best zien zitten. Een uitbreiding van de jachthavenacco- modatie in Herkingen vindt het meren deel van de raad evenmin verkeerd en de komst van een „voorlichtings-vouw- blad" over de bezienswaardigheden in de gemeente ziet de raad liever vandaag dan morgen, want het gemis daaraan wordt als een manco ervaren. Toen de raadsvoorzitter als burgemeester van Dirksland een dag aanwezig was op een stand op de Hishwa heeft hij het daar ook zonder foldermateriaal moeten stel len terwijl dat van andere gemeenten wel voorhanden was. „Gelukkig kan'ie praten als Brugman", zo troostte dhr. van Nieuwenhuijzen de raad. Men wisselde wat van gedachten over de informatie die zo'n folder zou moeten bevatten. „In elk geval géén informatie over de samensteUing van de raad want Deze week worden in Ouddorp in een aantal-, en in Herkingen in één telefoon cel de munttoestellen vervangen door kaarttoestellen. Het grote voordeel van deze toestellen is dat ze veel minder vat baar zijn voor storingen. Ook gebrek aan gepast geld is niet langer een probleem. Met de zogenaamde kaarttoestellen kan niet met geld worden gebeld, maar met telefoonkaarten. De telefoonkaart is een soort strippenkaart die in het toestel wordt geschoven. Het grote voordeel van dit nieuwe sys teem is dat het toestel minder vatbaar is voor vandalisme er zit immers geen geld in! De telefoonkaarten kunt u verkrijgen bij PTT Primafoonwinkels, postkantoren, aan de loketten van de NS en op particu liere verkoopadressen. Bovendien staan de verkoopadressen ook aangegeven in de desbetreffende telefooncellen. De telefooncellen met kaarttoestellen worden geplaatst aan de Weststraat en 1 van de 2 cellen aan de Oosterweg te Ouddorp en te Herkingen in een cel aan de Peuterdij k. Dank zij de medewerking van velen bracht de koor- en samenzangavond in het kader van koninginnedag tot op heden 3.310,40 op. Allen, die dit mogelijk maakten, heel hartelijk dank!!! Van deze avond is een opname gemaakt. Zodra de cassette-bandjes klaar zijn, wordt dat in dit blad bekend gemaakt. dan weetje zeker dat er niks van terecht komt!" gramde dhr. van Prooijen. Zin niger was zijn vergelijk over de kosten die in de Grevelingen ten gerieve van de waterrecreanten worden ge maakt, met het weinig wat b.v. voor de fietsrecreant wordt gedaaij, „nog steeds geen vrijliggend fietspad Dirksland- Herkingen", was dan ook de verzuch ting van CDA'er dhr. Schouten. (vervolg op blz. 2) Ingezonden: Wij bedoelen daarmee de vroege luid ruchtige rondritten (4 uur) op cross brommers. Vele moeders met mij zullen die vraag hebben gesteld. In de vroege morgen uren zaten we met onze kinderen op vanwege het lawaai. Voordat het twaalf uur in de middag was waren ze doodop en ook vele ouders en ouderen onder ons betreuren dit zo ergerlijke crossen door Sommelsdijk. We hopen dat de heren het voor het laatste jaar hebben gehouden om zo Koninginnedag tot een „geslaagde" dag te doen verlopen. W.Gr. S'dijk Op zaterdag 7 mei wordt voor de 25e maal het jaarlijkse Jeugdsolistencon cours gehouden in het verenigingsge bouw „Melishof' te Mehssant. De be langstelling is dit jaar bijzonder groot, zodat het een bijzonder gezellig con cours belooft te worden. Het fijn muziek maken is tenslotte het belangrijkste van zo'n dag. Er zal muziek ten gehore worden ge bracht op verschillende instrumenten zoals: orgel, piano, blokfluit, accordeon, gitaar, dwarsfluit enz. Er zijn, behalve de wisselbeker, in de diverse afdelingen nog andere prachtige prijzen te winnen. De houdster van de wisselbeker Alianne Veldhuizen is in de loop van vorig jaar verhuisd en doet niet meer mee aan het concours. De strijd om deze fel begeerde muziektrofee is dus geheel open. De beoordeling van de muzikale presta ties is dit jaar in de deskundige handen van mevrouw L. Vis en de heren D. M. Klip en P. Schenkels. Het concours begint om 13.00 uur en de prijsuitreiking vindt plaats aan het eind van de dag om ongeveer 22.15 uur. Tus sen 17.15 en 18.45 uur wordt er ge pauzeerd. 's Morgens is er van 10.15 uur tot 12.00 uur gelegenheid tot inspelen. We hopen natuurlijk weer zoals elk jaar op een grote publieke belangstelling. Voor de gratis caravancontrole in Ouddorp op dinsdag 10 mei en woensdag 11 mei zijn nog een aantal plaatsen vrij. Tij dens kantooruren kunnen lief hebbers zich (telefonisch) aan melden op het politiebureau in Ouddorp. Voor de caravancontrole in Middelharnis en Oude Tonge kunt u zich niet meer opgeven. Daar is men volgeboekt. Het verkeer over de Grevelingendam ondervindt veel hinder van miljarden muggen die vooral bij Noordoosten wind de voorruiten van de auto met een koek van de muggen bedekken. Ook fietsers komen in moeilijkheden als ze zich door zwermen muggen moeten worstelen. Evenals indertijd bij het droogleggen van de Zuiderzee, toen die plaag op de Afsluitdijk voor kwam, schijnt het verzoetende Zoommeer een broedplaats te zijn van deze groene muggen. Opgevangen in Melissant, jonge gele kanarie met wit randje aan vleugel. Inl. mevr. Voogd, Molenweg 26, Ouddorp, tel. 01878 - 1367. OUDDORP heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. STAD aan 't HARINGVLIET heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT De dienst van woensdagavond, waarin zou voor gaan ds. J. Baayens van Aagtekerke, GAAT NIET DOOR.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1