r Bijz. basisschool „'t Kompas" Den Bommel feestelijk heropend Koninklijk Goud voor scheidende keurmeester N. Goedegebuur Politieberichten VERKOPING Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten ^"^1- ^ss" Gem.toren Ouddorp in schijnwerpers? Middelhamis Geen bezorging op Koninginnedag „Prins Maurits" en de „Dillenburg" lopen voor Afghaanse vluchtelingenjeugd Oudelandseweg gedeeltelijk afgesloten ^^LByB'-^^ 60e Jaargang No. 5692 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Ook in Middelhamis: Batterijen: gemaickeiijk af te voeren Regionale stortplaats zaterdag dicht Kerktelefoonlulsteraars! Omloop van Menheerse Verzoek aan bevolking Vele gelukwensen DINSDAG 26 APRIL 1988 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 FAX 01870 - 5736 3392 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 In zijn vergadering van a.s. don derdagavond wordt de gemeente raad van Goedereede voorgesteld een krediet van 12.000,- te vote- ren voor het aanbrengen van een schijnwerper-installatie rond de toren van Ouddorp, een en ander naar voorbeeld van de dom te Goedereede die aldus de toe lichting op het voorstel „op deze wijze een fraaie blikvanger vormt". Met de kerkvoogdij van de N.H. Kerk zal m.b.t. de plaat sing van de installatie een over eenkomst moeten worden ge sloten. In batterijen zitten schadelijke stoffen zoals cadmium en kwik. Ook in „lege" batterijen. Met dit materiaal dient zorg vuldig omgegaan te worden. Zelfs het afvoeren van lege batterijen via de huis- vuilcontainer is niet wenselijk omdat de stoffen ook na verbranding in de afvals- lakken aanwezig blijven. Tot nu toe was het mogelijk batterijen in te leveren op de gemeentewerkplaats te Middelhamis (ecotainer) of bij de vakhandel (fotogra fen e.d.). De mogelijkheden zijn nu ver ruimd. Aan alle in de gemeente op gestelde glasbakken is een zogenaamde „batterijvanger" bevestigd. Het college van burgemeester en wethouders hoopt met de nieuwe klantvriendelijke voor ziening te v.jorkomen dat batterijen terectitkomen op een plaats waar ze absoluut niet thuishoren: namelijk in ons milieu. Ten overvloede volgt hierna een opsom ming van plaatsen waar de glasbakken te vinden zijn: Middelhamis: Doetinchemsestraat (nabij winkelcentrum); Beneden Zandpad (nabij Hema); kruising Pr. Bemhardstraat/J. W. Frisostraat. Sommelsdijk: parkeerterrein Samari taan; Dorpsweg (tegenover Exodus- kerk); kruising Dorpsweg/Kon. Ju- lianaweg; kruising Oostelijke Ach- terweg/Seb. Doelstraat. Nieuwe Tonge: Korteweegje (naast brandweerkazerne); kruising H. J. van Beierenlaan/Lauwerijnstraat. Stad aan 't Haringvliet: Nieuwstraat (nabij bakkerij Loko). - Vernieling winkelruit Een inwoner van Middelhamis werd in de nacht van 22 april j.l. aangehouden. Hij had, vermoedelijk onder invloed van alcoholhoudende dranken, een eta- lageruit van een supermarkt aan het Kerkepad te Middelhamis vernield. - Dreigbrief Een inwoner van Middelhamis ontving via de post een aan hem gerichte brief waarin nogal bedreigende taal werd gebmikt. Het is niet uitgesloten dat meerdere inwoners een soortgelijke brief hebben ontvangen. Zij worden ver zocht dat aan de politie te laten weten. - Diefstal trottoirtegels Een inwoner uit Middelhamis deed aangifte van diefstal trottoirtegels. Deze tegels stonden opgestapeld bij zijn garage aan het Haveneind te Sommels dijk. Wie de tegels heeft weggenomen is voorshands nog niet bekend. - Diefstal tuinstoelen Een inwoner uit Dirksland kwam op 20 april j.l. tot de ontdekking dat vier tuin stoelen waren gestolen. De stoelen ston den op een terras naast de woning en moeten 's nachts zijn weggenomen. Ver moedelijk zijn ze vervoerd met een auto. - Diefstal wieldoppen Een inwoner uit Middelhamis deed op 18 april aangifte van diefstal van vier wieldoppen van zijn Ford personenwa gen. De auto had in het weekend gepar keerd gestaan op het parkeerterrein aan het Kerkepad te Middelhamis. - Diefstal gereedschap Uit het in aanbouw zijnde tehuis Sja- loom te Middelhamis werden een aan zienlijke hoeveelheid gereedschappen weggenomen, "'ulks is vermoedelijk gcjjïi^cgJ 111 Je iiav-ht van 18 op 19 april j.l. Men is het pand binnengekomen door een raam te forceren. De waarde van het ontvreemde bedraagt ca. 7000 gulden. - Vernieling bushalte Op 23 april j.l. bleek dat een bushalte van de ZWN, staande aan de Dorpsweg in Sommelsdijk, vernield was. Wie de zinloze vernieling heeft gepleegd is niet bekend. Mocht iemand getuige zijn geweest van de vernieling dan wordt hij uitgenodigd dat aan de politie te mel den. Desgewenst kan dat ook anoniem gebeuren. De regionale stortplaats te Middelhar- nis zal a.s. zaterdag i.v.m. Koninginne dag gesloten zijn. MIDDELMARNIS - SOMMELSDIJK De koor- en samenzangavond, die in het kader van Koninginnedag op vrijdag avond 29 april a.s. om half acht in de Hervormde Kerk te Middelhamis be gint zal worden uitgezonden. Naast de kerktelefoonluisteraars zullen ook De Goede Ree, de Samaritaan en het Oudeland worden aangesloten. De deuren van de kerk gaan in verband met een generale repetitie van de koren niet voor 7 uur open. Het spijt ons onze postabonnees ervan in kennis te moeten stellen dat ze zater dagmorgen zoals te doen gebraikelijk geen krant zullen ontvangen omdat de PTT op deze Koninginnedag geen bezorging uitvoert. Wedstrijdparcours en prestatieloop over 7,5 km. Het parkours is uitgezet rond de bebouwde kom van Middelhamis en Sommelsdijk. Start en finish bij Rekreatiecentmm „De Staver". Kleed- en douchegelegenheid aanwezig in het sportkomplex. Start van de wedstrijd om 10.45 uur. Inschrijfgeld ƒ5,- inklusief finishfoto en sticker. Tijdslimiet senioren 35 minuten; ove rige kategorieën 40 minuten. Start van de prestatieloop om 12.00 uur. Inschrijfgeld ƒ2,50 inklusief sticker. Tijdslimiet 60 minuten. Inschrijving mogelijk vanaf 09.30 uur. De bevolking die langs de te lopen route woont wordt gevraagd aan een onge stoord verloop van de Omloop mee te werken en daarom geen auto's op de route te parkeren, kleine kinderen bij de hand te houden en honden even binnen te laten. Ook wordt nadrukkelijk ge vraagd de lopers niet per fiets of brom mer te vergezellen. In voorgaande jaren is dat als zeer hinderlijk ervaren. Er zullen dit jaar voor het eerst een aan tal rolstoelatleten aan de Omloop deel nemen. Het parkours heeft een lengte van 7,5 km en de route is als volgt: Start „De Staver", Langeweg, Rottenburgseweg, Molen weg, Oudelandsedijk, Oostdijk, Kade MH, Vingerling, Wilhelminabrug, Sas- dijk, Kade SD, Westdij k, Oudelandse dijk (fietspad). Molenweg, Staverseweg (parallelweg/fietspad). Finish „De Sta ver". De vernieuwde bijz. basisschool „'t Kompas" te Den Bommel, waarin sinds enkele weken ook de groepen 1 en 2, de vroegere kleutertjes van de Prinses Marijkeschool, onderdak hebben gevonden, is vrijdagmiddag officieel heropend door weth. C. L. M. de Wit van Oostflakkee. Na het openingsceremonieel gaf dhr. de Wit (r) de sleutel weer in beheer van de directeur van de school dhr. A. Gravendeel die...., zo liet hij in het verloop van de bijeen komst weten, de school misschien al in augustus gaat verlaten i.v.m. een waarschijnlijk door Min. Deelman toe te passen éénmalige afvloeiingsregeling. Meer over de feestelijke heropening vindt u elders in dit blad. De prachtige corsage die vrouw (en dochters) hem zater dagmiddag op zijn afscheidsbijeenkorast in „Elim" te Nieuwe Tonge hadden opgespeld, heeft al gauw daarna plaats moeten maken voor een nog waardevoller sieraad; de Gouden Eremedaille, een Koninklijke Onderscheiding in de Orde van Oranje Nassau. De scheidende keurmees ter dhr. N. Goedegebuur uit Oude Tonge werd daarmee getooid aan het eind van zijn 40-jarig dienstverband dat hij wegens vervroegde uittreding afsloot. Burg. drs. de Vos van Oostflakkee had zaterdagmiddag met die Koninklijke opdracht graag even de gemeentegrens over schreden, om in „Elim" te Nieuwe Tonge dhr. Goedegebuur en de zijnen aan te treffen temidden van familieleden, col lega's en vooral ook slagers van het eiland, het gebied waar dhr. Goedegebuur als keurmeester gewerkt en „gezworven" heeft, al was in dat laatste een verandering gekomen die dhr. Goedegebuur deed besluiten van de mogelijkheid tot ver vroegde uittreding gebruik te maken. Dagelijks, en in alle vroegte, werd hij in Rotterdam verwacht waarbij hij de kon takten die er voorheen veelvuldig waren geweest danig miste. Burg. de Vos begreep dat die gevolgen van de gepleegde schaalvergroting van de dienst nogal wat aanpassing had den gevraagd. Bovendien was dhr. Goedegebuur een man gebleken die in eigen dorp en omgeving veel bezigheden heeft die mede aanleiding tot de toekenning van de Gouden Onderscheiding hebben gegeven. Hij was secretaris voor Burg. de Vos speldt de heer Goedegebuur het Koninklijk Goud op. enkele polderbesturen, penningmeester-administrateur van „De Bron", de Chr. Basisschool, vanaf 1970 is hij verbonden aan de Herv. Diaconie, vanuit welke funktie hij zitting heeft in het bestuur van de H.D.G. (de Herv. Diaconale Gezond heidszorg) en de Stichting Maatschappelijk Werk en de Stichting Gezinszorg Goeree Overflakkee. Voorts is dhr. Goedegebuur sinds 1950 correspondent van de Kon, Mill. Bond „Pro Rege" en vertegenwoordiger van de Stichting Centraal Bureau Slachtvee Verzekering te Utrecht en.... sinds zaterdagmiddag als blijk van Koninklijke Waardering voor dat alles ook drager van Koninklijk Goud. De jubilaris, met wie we in de krant van vrijdag terugzagen op zijn Indische periode, mocht na de uitreiking vele geluk wensen in ontvangst nemen, o.a. van Kringdirecteur dhr. Schuierman die dhr. Goedegebuur ermee complimenteerde zijn keuringswerk met succes te hebben gedaan voor welke zorg hem ook namens de gemeenschap dank toekomt, een dank die door dhr.. Schuierman ook namens de Vleeskeu ringsdienst werd verwoord. Vooral liet spr. die gelden voor de beginperiode toen er onder vee en mensen men herinnere zich de ligtentjes bij vele huizen veel T.B.C, voorkwam. „De funktie van keurmeester was vooral toen een bijzon dere", zo herinnerde zich dhr. Schuierman. Op D.V. vrijdagmiddag 29 april om 12.30 uur zullen bovengenoemde scho len een sponsorloop houden voor de Afghaanse jongeren in Pakistaanse vluchtehngenkampen. Deze aktie is deel van de landelijke aktie van „de Nederlandse jeugd voor de vluchtelin genjeugd". Het landelijk aktiecomité, waarin o.a. wijlen burgemeester L. J. van Welsenis zitting had, wil door middel van een sponsorloop in het gehele land geld inzamelen voor basisonderwijs, vakscholing en medische zorg van 62.500 Afghaanse jongeren, die voor de Russische overheersing gevlucht zijn naar Pakistan. Ondanks de pas gete kende overeenkomst tussen de Sowjet Unie en Afghanistan zullen de kampen waarschijnlijk nog lange tijd moeten bestaan. In de vluchtelingenkampen is aan alles gebrek, maar deze aktie is speciaal bedoeld voor de opvang van de jonge ren. Prins Bernhard schrijft in zijn aan bevelingsbrief: „Bevrijding is niet alleen een zaak die ouderen aangaat. Ouderen denken in een bevrijdingsweek aan oor log, aan de tijd, waarin zij leerden, wat het betekent onder de dmk van een bezettingsmacht te moeten leven en wat het betekent weer vrij te zijn. Bevrijding is ook een zaak van jongeren. Zij zien over de mg van ouders en groot ouders terag naar de tijd van de bezet ting van Nederland en betuigen jaariijks hun respect aan hen, die toen het leven lieten. Zij willen echter ook vooruit zien". Juist in een tijd dat we de bevrijding gedenken is dit een aktie die de jeugd aanspreekt. OUDDORP Rijkswaterstaat directie Zuid-Holland, Dienstkring Oud-Beijerland te Rhoon maakt bekend dat wegens werkzaamhe den aan een bemalingsinstallatie de Oudelandseweg tussen de Westduinweg en de Groeneweg tijdelijk is afgesloten voor alle motorvoertuigen uitgezonderd voor (brom)fietsers. Vorenbedoelde werkzaamheden zullen worden uitgevoerd tot 1 juni 1988 of zoveel langer als nodig of zoveel korter als mogelijk zal blijken. Dit geldt voor zowel dag als nacht. Het hoofd van de dienstkring Oud-Beijerland, Ing. F. Robijn. FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTEfl C C3 C C. C^SSSSÜfi) Op vrijdagmiddag gaan de jongens en meisjes dus lopen, maar vooraf hebben ze op een inschrijfformulier een aantal sponsors gezocht die per kilometer inte kenen. Hoe meer kilometers de leerlin gen dus lopen of hollen, hoe meer geld ze later bij de sponsors kunnen op halen. De looproute zal langs de Langeweg, fietspad langs Knöps, nieuwe sportkom plex. Koekoek, Zwaluwstraat en Kon. Julianaweg zijn. Dus als u ze ziet lopen, moedig ze dan aan en luister naar hun wensen: „Sponsors aan de kant, geef met gulle hand" of „Zo snel je kan, voor de jeugd van Afghanistan". DEN BOMMEL Het comité van de Stichting Gehandi captenzorg „Adullam" hoopt D.V. a.s. woensdagmiddag (27 april) van 2 uur tot half 5 een verkoping te houden van dames-, heren- en kinderlingerie van een goede kwaliteit en tegen een scherpe prijs. Tevens advokaat, cakes, oude school boekjes van W. G. v. d. Hulst en ande ren, poppen in klederdracht enz. enz. Koffiehoekje aanwezig. Plaats: Verenigingsgebouw „Bij de Bron", bij de Ned. Herv. Kerk. We hopen op een goede opkomst. De opbrengst komt ten goede aan bovengenoemde Stichting. OUDDORP woensdagavond 7.30 uur uur ds. H. Paul van H. I. Ambacht. MELISSANT de dienst van donder dagavond, waarin zou voorgaan ds. A. Moerkerken van Gouda, is uit gesteld tot latere datum. DIRKSLAND donderdagavond 7.30 uuruitzendingsdienstT. Dorresteijn; ds. J. Koster en ds. J. J. van Eckeveld van Zeist. MIDDELHARNIS woensdagavond 7.30 uur ds. Chr. v. d. Poel van Yerseke (H.D.). NIEUWE TONGE woensdagavond 7.30 uur student G. M. de Leeuw, Rotterdam. OUDE TONGE donderdagavond 7.30 uur ds. A. F. Honkoop van Zwijndrecht. STAD aan 't HARINGVLIET woens dagavond 7.30 uur ds. P. van Ruiten burg van Meliskerke.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1