A^-^^ „Port Zélande" - op Kabbelaarsbank - wordt mooiste recreatiepark boven Parijs Politieberichten Dirl(slandse specialisten bouwen zelf Specialisten-spreekuur gebouw in Hellevoetsluis Politieberichten Her-ingebruikname „'t Kompas" PROEFRIJDEN De Grevelingen...., het mooiste meer van Nederland Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten flonii^iemaa Middelharnis Richtlijnen voor de Nationale Herdenking Pracht wedstrijdresultaat brandweer Ouddorp Garage Y. d. Velde Oostflakkee 60e Jaargang DINSDAG 19 APRIL 1988 No. 5690 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 FAX 01870 - 5736 3392 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 - Inbraken in woningen In de afgelopen week werd in Nieuwe Tonge in een tweetal woningen ingebro ken. Vermoedelijk zijn de daders via de voordeur binnengekomen. Met een haakje of een dergelijk voorwerp kon via de brievenbus het slot worden geopend. Uit de woningen werden meerdere goe deren ontvreemd, o.a. geld, cheques, een foto-camera en sieraden. - Diefstal vanuit een schoolgebouw Vanuit een schoolgebouw te Middelhar nis bleek een videorecorder en een t.v. toestel te zijn ontvreemd. Daar de school enige tijd gesloten was door vakanties kon de juiste datum van de vermissing (diefstal) niet worden vastge steld. Evenmin werd bij onderzoek bekend hoe de diefstal heeft plaats gevonden. - Hond bij schapen In Herkingen bleek een hond een schaap zodanig te hebben verwond dat het dier moest worden afgemaakt. In het verleden hebben honden al meerdere schapen gedood. Hondenbezitters wor den vermaand hun hond niet los te laten lopen en er op toe te zien dat ze niet bij de schapen kunnen komen. - Onenigheid Twee inwoners uit de gemeente Dirks- land kregen onenigheid met elkaar over het uitlaten van een hond. De hond deed zijn behoefte op een plaats waar dat niet kon. De eigenaar van de hond kreeg een paar klappen waarbij zijn bril werd ver nield en hij liep bovendien een hoofd wond en een gezwollen oog op. Op het voetbalveld te Dirksland ont stond ruzie tussen twee personen, ver moedelijk inwoners uit Rotterdam. Om standers haalden de betrokken perso nen uit elkaar. Onverwacht schopte een van de vechtenden een omstander in het gezicht. Hierdoor liep deze een gebro ken neus op. De neus werd in het zieken huis rechtgezet. De politie heeft de zaak in onderzoek. Jachthaven Ooitgensplaat op Koninginnedag open De jachthaven van Ooitgensplaat, waar over u elders in dit nummer meer infor matie leest zal op Koninginnedag, zater dag 30 april, 's morgens om half 10 door Oostflakkees' burgemeester drs. C. M. de Vos officieel worden geopend. Gemeente Middelharnis De Nationale Herdenking wordt dit jaar gehouden op woensdag 4 mei aanstaan de. De herdenking beoogt een stilstaan in dankbaarheid bij de slachtoffers van de Tweede Wereldoorlog alsmede een bezinning op heden en toekomst. Het gemeentebestuur van Middelharnis zal op een passende wijze uitdrukking geven aan haar gevoelens. Van 's avonds 18.00 uur tot 20.02 uur zul len aan openbare gebouwen de vlaggen halfstok worden gehangen. Vanaf 20.02 uur gaan de vlaggen in top. Bij zonsondergang worden de vlaggen ingehaald (ca. 21.10 uur). Van 19.45 uur af tot 30 seconden voor 20.00 uur zullen de torenklokken lui den. Het college van burgemeester en wet houders van Middelharnis roept de in woners door middel van deze publicatie op de regels ten aanzien van het vlaggen in acht te nemen alsmede vanaf 20.00 uur tot 2 minuten daarna stilte te betrachten. Horeca-ondernemers wordt verzocht gedurende de periode van 18.00 uur tot 21.00 uur de exploitatie aan te passen dat daaraan elk vermakelijkheidsaspekt ontbreekt alsmede de buitenverlichting (neon/lichtbakken) te doven. Mocht een en ander op onoverkomenlijke bezwa ren stuiten, wordt verzocht in elk geval de periode van 19.30 uur tot 20.30 uur in acht te nemen. Van de 6 flakkeese brandweerkorpsen die j.l. zaterdag hebben deelgenomen aan de Gewestelijke Ie klasse wedstrij den in Den Briel heeft de wedstrijdploeg van Ouddorp het beste resultaat be haald. De ploeg legde op Baan 1 beslag op de Ie plaats. Middelhamis werd 7e en Nieuwe Tonge 8e. Op baan 2 werd Dirksland 4, Stad 5e en de PTT brandweer zelfs 10e. Alleen de ploeg van Ouddorp gaat door naar de Prov. wedstrijd die in juni gehouden staat te worden. DEN BOMMEL De bijz. basisschool „'t Kompas" aan de Nassaustraat zal na de gepleegde uit breiding ten behoeve van de integratie a.s. vrijdag worden heropend. Dat ge beurt 's middags om kwart over vier door weth. C. L. M. de Wit. 's Avonds zal er ouderavond worden gehouden. MELISSANT Kerkdienst gaat niet door De dienst van donderdag 28 april a.s. te Melissant, aangekondigd in „Kerkelijk Nieuws", waarin zou voorgaan ds. A. Moerkerken van Gouda gaat op die da tum NIET DOOR. Kom vrijdag of zaterdag met de Mercedes 190 D 2.5 Turbo diesel Sommelsdijk Omdat het er niet op leek dat er ooit Overheidsgeld voor beschikbaar zou komen heeft een 17-tal specialisten, ver bonden aan het Ziekenhuis te Dirksland, zich verenigd in een besloten Vennootschap en besloten voor rekening van deze b.v. „Het Nieuwe Weergors", in Hellevoetsluis een Specialisten-spreekuur-gebouw te bouwen. Vlakbij het winkelcentrum „de Struyten" ging vrijdagmiddag in aan wezigheid van de meesten van de participanten zelfs al de laatste paal de grond in.... Al sinds 1977 houden de Dirkslandse specialisten in Helle voetsluis hun wekelijkse spreekuren, tot dusver in een ruimte die van de Gemeente Hellevoetsluis werd gehuurd, maar die werd meer en meer ontoereikend, omdat behalve aan de spe cialisten ook ruimte dient te worden geboden aan o.a. de medewerkers van de laboratorium en röntgenafdeling, aan welke ruimtebehoefte de nieuwbouw volledig tegemoet zal komen. De nieuwbouw wordt tweemaal groter dan de thans in gebruik zijnde accomodatie, zal bovendien goed bereik baar zijn en in de directe nabijheid volop parkeerruimte hebben. Het ontwerp van het nieuwe gebouw is van architectenburo Ad Gestel en de bouw zal worden gepleegd door aannemers bedrijf J. Kroon Zn. b.v. te Den Bommel. Een nogal flak keese aangelegenheid derhalve waarover op de bouwplaats uiteraard de nodige opmerkingen werden gemaakt. De paal- slag werd evenwel verricht door de Hellevoetsluisse Wethou der van o.a. Volksgezondheid, dhr. Jurgens. Als directeur van de b.v. treedt dhr. N. P. J. Vreuls op en hij was het dan ook die benadrukte dat het specialisten spreek uur, waarmee in 1977 een begin werd gemaakt, door de jaren heen in een steeds grotere behoefte is gaan voorzien. Werden erin 1977 nog 2500 spreekuren gehouden, vorig jaar was dat aantal al gegroeid tot 18.400. Indien nodig worden patiënten voor nader onderzoek en evt. voor behandeling en opname doorverwezen naar het ziekenhuis te Dirksland waar ze ver zekerd zijn van een kwalitatief goede behandeling en verzor ging. Bovendien is de afstand Hellevoetsluis-Dirksland heel wat sneller en gemakkelijker te overbruggen dan die naar Spijkenisse of Rotterdam. Toen terwille van de veiligheid van het achterland de Deltawerken in uit voering werden genomen en als een van de maatregelen de Grevelingen van de Noordzee werd gescheiden, zullen maar weinigen het enorme recreatie perspectief voor het aldus ontstane meer hebben onderkend. Wie zou hebben kunnen vermoeden dat de Kabbelaarsbank anno 1990 een 5 sterren recreatie park zal bevatten dat zonder overdrijving het mooiste en meest luxe boven Parijs zal mogen worden genoemd? De toekomstige exploitant „Vendorado Leisure n.v." gaat er (excl. BTW) een kapitaal van 135 miljoen in in vesteren....! Architekt M. Zeelenberg naar ontwerp van wiens buro het allemaal gestalte zal krijgen heeft over de realisering geen enkele twijfel. Per juni 1990 „draait" Port Zélande, zoals dit futuristische projekt is genoemd. Alleen de aanleg van d ejachthaven zal dan nog achterwege gebleven zijn omdat over de inrichting daarvan eerst meer duidelijkheid zal moeten komen. Die kan pas verkregen worden wanneer het park in bedrijf is. Huur-, geen koop Grevelingenschap-voorz., oud Gedepu teerde Hoek van Dijke, die zich zeer wel in de bereikte overeenkomst kon vinden herinnerde eraan dat in de voorbije tien jaar heel wat „serieuze" kandidaat ex ploitanten op de stoep van het Schap hebben gestaan, maar dat de een na de ander had afgehaakt waarom door Col- tof was begonnen met de particuliere verkoop van de te bouwen woningen. Ruim zeventig gegadigden meenden zich al zo'an recreatiepaleisje te hebben verworven, niet vermoedend dat de eveneens in het voorlopig koopkontrakt opgenomen ontbindende voorwaarde al zo snel geëffectueerd zou worden. De aankopen in principe werden ontbon- Gistermorgen, in de raadzaal van Goe- dereede werd die informatie ten beste gegeven door directeur Bouman van „Vendorado Leisure n.v.", samen met zijn verbazing over de snelheid waar mee gehandeld-, en tot overeenstem ming werd gekomen met zowel René Coltof, dir. van „Recreatiepark Kabbe laarsbank b.v." en het Natuur- en Re creatieschap „Grevelingen", een over eenstemming die aanschouwelijk werd gemaakt toen zowel door de voorz. van het Grevelingenschap dhr. Hoek van Dijke als de voornoemde heer Bouman de Inrichtingsovereenkomst werd gete kend. Er komen 722 vakantiewoningen en een royaal complex met centrale voorzieningen dat het hele jaar door geopend en voor ieder toegankelijk zal zijn. Dat zal ook gelden voor de sport- voorzieningen als de tennisballen, het verwarmde overdekte golfslagbad (a 15 miljoen!) en het grote, overdekte subtropische plein waarop winkels en terrasjes uitkomen en waar de tempera tuur altijd, hoe guur de wind ook waait, 22 graden boven nul zal zijn. Haast ongeloofelijk....? DIERENBESCHERMING Poes vermist Sinds woensdag wordt door mevr. Ras, Diependorst 77 te Oud dorp, tel. 01878-1151 een Schilpadpoesje (zwart met rood) van 10 mnd. oud ver mist. Wie kan de eigenaresse over de ver blijfplaats van het poesje inlichten? Zwervend poesje In de tuinen van de woningen aan de Boezemweg te Dirks land wordt sinds enkele dagen een jong, wit poesje waargenomen dat daar niet thuis hoort. Inlichtingen kunnen wor den verkregen via tel. 01877-1887. OUDDORP donderdagavond 7.30 uur ds. B. v. d. Heiden van Woerden. MELISSANT heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. I. Beens van Scherpe- nisse (voorber. H.A.). DIRKSLAND woensdagmiddag 3.00 uur ds. N. W. Schreuder van Goes, bevestiging ds. I. Koster en 's avonds 7.30 uur ds. J. Koster (intrede). MIDDELHARNIS donderdagavond 7.30 uur ds. I. Spaans van Norwich (Canada). OUDE TONGE heden (dinsdag) avond 7.30 uur ds. P. van Ruitenburg van Meliskerke (H.D.). wm!ii.'>ii>) DIRKSLAND Uitslag Gevleugelde Vrienden Een wedvlucht vanuit Minderhout, af stand 56 km. 158 duiven. 1ste duif 1347; 1163 m.f.m. KI. de Jong: 1, 7, 9, 11; Hans Dom: 2, 19; A. BoUeman: 3, 22; Comb. Nagtegaal: 4, 6, 10, 13; Joh. Koffelman: 5, 24; W. Nieuwland: 8, 12, 23, 30, 31, 33, 38; J. Kleijnenburg: 14, 40; Comb, de Jong- Tieleman; 15, 27, 29; L. S. v. d. Baan: 16, 34, 37; M. Joelenberg: 17, 20, 21, 25, 26, 32. 39; C. Vermeulen: 18; C. van Putten: 28, 35, 36. hypotheek Qj] op maat... nvm Makelaar Tfejnboer Tel. 01870-3477 den en, zo werd gistermorgen duidelijk, dat heeft soms zelfs tranen gekost... Nu dat leed misschien al wat geleden is verheelde dhr. Hoek van Dijke niet bij zonder ingenomen te zijn met de be langstelling van „Vendorado Leisure" en de beslissing de woningen niet te ver kopen maar alle te verhuren, zelfs het hele jaar door. Vooral deed dat dhr. Hoek van Dijke deugd omdat dat bete kent dat niet maar alleen zij die zich de eigendom hadden kunnen permitteren-, maar vele huurders nu zullen kunnen genieten van wat het gebied en het pro jekt te bieden heeft. Vendorado Leisure (Engels voor vrije tijd) rekent er op dat het projekt t.z.t. het hele jaar door voor 90% bezet zal zijn. De huurprijzen zullen niet extreem zijn omdat moet kunnen worden geconcur reerd met overige recreatieparken. Gere kend wordt op de belangstelling van landgenoten, maar ook op die van Duit sers, van Scandinaviërs en vooral ook Engelsen, voor wie vervoer van en naar de ferry-boten geregeld zal kunnen wor den. Het projekt zal aan 250 a 300 man werk verschaffen en zal zo wordt voorzien een economisch interes sante uitstraling op de regio krijgen. Om het allemaal nog geloofwaardiger te maken overhandigde burg. van Velzen van Goedereede aan dhr. de Ruiter (van Macobouw) de bouwvergunning voor het projekt. - Aanhouding i.v.m. diefstal Dinsdag werd een inwoner van Ooit gensplaat aangehouden, als verdachte van diefstal van een personenauto te Numansdorp op 14 januari 1987. Hij bekende deze diefstal alsmede de plaats waar het gestolene was achtergelaten. Toen deze auto aan een nader onder zoek werd onderworpen, bleek, dat in deze auto een aantal kunstvoorwerpen lagen, ter waarde van ongeveer 5000,- waarvan indertijd eveneens aangifte was gedaan bij de politie te Oude Tonge. Na het opmaken van een proces-ver baal, werd de man weer in vrijheid gesteld. - Verduistering In de afgelopen dagen werd een inwoon ster van Oude Tonge, verhoord, op ver denking van verduistering van geld uit een verenigingskas in de jaren 1986, 1987 en 1988. Het totale bedrag, dat via knoeierij in de kasboeken werd verduis terd, was ongeveer 8000,-. Nadat zij deze verduistering had be kend en proces-verbaal tegen haar was opgemaakt, werd zij weer in vrijheid gesteld. Weth. Jurgens gaat de laatste paal slaan: naast hem aannemer Kroon uit Den Bommel, dhr van Galen, arts-directeur patiëntenzorg van het ziekenhuis en rechts naast hem dhr Vreuls. specialist en dir. van de nieuwe b.v, FOTO - FILM - REPORTAGE - VIOEO - COMPUTER C3 m czi en C3 ■- Telelaon 01S7S-I6I2 en SI20 U2 - Teleloon OliW -"''iOd 8 Sommelsd^ik - Tcl'^loon 0!B70,SI kritisch selekteren Burg. van Velzen overhandigt de bouwvergunning aan dhr. de Ruiter. Geheel links dhr Bouman, naast hem dhr. Hoek van Dijke,

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1