ll^rylSir karpetten Gemeentebestuur en Gedeputeerde waren welkom bij asielzoekers Achthuizen Oostflakkeese schooljeugd plantte samen met Gedeputeerde Boone een boompje in Oude Tonge VERWERS auto's KIEVIT WARMTE Produktschapsprij s voor GO 48 Citroen - Hesselink Ramoco b.v. Goeree-Overflakkae Amnesty zoekt brievenschrijvers Toyota Show fiameSiemaH l^b 1-^ ST ƒ2199.- ƒ699. Opgeven voor tobbevaren in Dirksland Altzangeres Huibertha Kievit geeft concert 60e Jaargang No. 5689 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Cadeautjes... Wasautomaten 3 jaar volledige garantie AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Grote sortering Oostdijk 61, SOMMELSDIJK Sanitair-Centr. verwarming 01870 - 2609 Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 Dirksland, 01877 - 1357 RENAULT-dealer 1662 C. Breen, 01878 - 2496 A.S. weekend Garage V. d. Velde b.v. Gezellige avond voor bejaarden VRUDAG 15 APRIL 1988 Tel. POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 De groepen 7 en 8, samen 210 leerlin gen, van de 8 basisscholen uit Oost- flakkee zijn woensdagochtend in Oude Tonge, op een grasveldje naast „de Grutterswei", aanwezig geweest bij het planten van een boom, een zgn. kardinaalsmuts door de Zuid Hol landse Gedeputeerde dhr. J. H Boone die daarmee„z'n boompje bij droeg" aan de landelijke Boomplant- dag waarop door het Oostflakkeese Gemeentebestuur graag en overtuigd was ingehaakt. Ook op Oude Tongse grasveldjes blijken vele hondjes te worden uitgelaten en de 420 kinderschoenen die het veldje had den belopen lieten daarvan en van de vochtige aarde op de mat van „de Grut terswei" hun sporen duidelijk na. De scholieren bezochten dit fraaie centrum om uit de mond van zowel burg. de Vos als Gedeputeerde Boone te horen hoe dringend nodig het is dat vooral in de ontwikkelingslanden met het kappen van bossen gestopt wordt en hoe het geboden is ook in ons land zorgzaam met de natuur om te gaan. De compen satie die het gemeentebestuur daarte genover stelde zal nauwelijks helpen, maar elk van de 210 leerlingen kreeg toch een conifeertje mee naar huis opdat Oostflakkee een weer wat groenere gemeente zal worden. De getoonde film „behoud het woud" en de dia-serie over de gevolgen van de zure regen zullen op de jeugd zekerde nodige indruk hebben gemaakt, gevoegd bij de woorden van de burgemeester over de gevolgen van de erosie die weer het gevolg is van het kap pen van tropische wouden, mede omdat de rijke landen het daarbij gewonnen Gedeputeerde Boone laat de kraan !:c' iMare werk doen. I:a:i hcu. „T^:J.'2r. nodig te hebben", aldus de uitleg van dhr. de Vos. Ten overstaan van de jeugd die op die schoolochtend genoot van het uitstapje en het flesje Cola werden door Gemeen te en Gedeputeerde ook nog cadeautjes uitgewisseld. Dhr. Boone kreeg óók z'n conifeertje en een mooie schrijfmap met pen van de gemeente Oostflakkee. Na mens het Prov. bestuur bood de Gede puteerde de Gemeente Oostflakkee een gift van 1.500,- aan voor de aan koop van nieuw groen. Aan elk van de scholen bood de Gedeputeerde het fraai geïllustreerde boek „Wat leeft er in het bos?" aan voor de schoolbibliotheek. Gedeputeerde hoefde het planten van in diverse merken en prijzen, maar allemaal met gratis b.v. MIELE W709 centrifuge 1250 t/min. Vrije temp. keuze BOSCH V902 centrifuge 900 t/min., vrije temp.keuze. 1 'XASS - PHILIPS AWB017 centrifuge 850 t/min. Vrije temp.keuze. l AOQ BLUE AIR LB 4245 centrifuge 400 t/min. Mono knopbediening. vooraOe zefeerheid! Klinkerlands^weg 9 - 3244 BD Nieuwe Tonge tel. 01875-2235 Het betrouwbare adres vodr uw 2e hands auto! Peugeot Talbot Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - tel. 01870-3094 de Kardinaalsmuts niet helemaal alleen te doen. De kraan van de Gemeente tilde de boom in het gegraven gat waarna 8 gereedstaande spaden door even zovele scholieren van de onderscheidene scho len werden gehanteerd om het gat te dichten. De deelnemende scholen waren: „de Hoeksteen" en „de Regenboog" te Oolt- gensplaat; „de Bron", „het Startblok" en „de Nobelaer" te Oude Tonge, „St. Jozef' te Achthuizen, en „het Kompas" en „de Prins Maurits" uit Den Bommel. Ook dit jaar organiseert de Oranjever eniging Dirksland een Boezemspekta kel op Koninginnedag. Een ieder die mee wil doen met Tobbe varen in de Boezem, zal zelf een tobbe moeten maken. Als u nu begint heeft u de tijd om er iets origineels van te maken. Tevens zijn er behendigheidswedstrij- den, waaronder een waterfietsrace met hindernissen. Het geheel zal nog meer kleur brengen door een ballonnenwedstrijd. U kunt zich opgeven voor dit groots opgezet ge beuren bij het Sportcomplex „de Gooye". Tel. 01877-1664. OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK De Produktschapsprijs voor de best ver zorgde verse zeevis en verse haring aan gevoerd door een vissersvaartuig met een tonnage van 50-240 BRT met als re gel een bemanning van 5-7 koppen in tenminste 30 reizen, is toegekend aan schipper J. Tanis van de GO 48 de „Cor nells Senior" van de rederij C. Tanis Jacz. te Goedereede (voor schepen om de Zuid). De prijs zal op 14 mei te Urk worden uit gereikt op de Dag van de Zeevisserij. stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 voor Verkoop Service (H87I i Verkoop na 17.00 uur: »«'«»l»W*»«4^*«««^l^»4^*«#«¥'»'^«4 FOTO ARJO VAN DER GRAAFF VOORSTHAAT 5B 3247 CE DIRKSLAND - 01877-3517 Zoals wij met een brok in de lieel ons zompig Nederland als 't „dierbaarst stukje grond" bezingen kunnen, zo kan dat zeker ook de Ghanees over zijn zonbesche- nen Afrikaanse vaderland. De dertien van hen die onderdak gevonden hebben in het voormalig klooster te Achthuizen hebben hun jonge leven lang deel uitge maakt van dat kleurig decor van zonneschijn en schijn'bre vrolijkheid, maar sinds enk'le weken slaan ze hun ogen op in een kaal nonnenkamer^e, waar vriendelijke handen voor hen een bed en een stoel met tafeltje hebben neergezet. Verjaagd zijn ze, de schooljongen van dertien en de dierenarts maar, geschei den van hun cultuur en hun verwanten proberen ze er samen 't beste van te maken.... Woensdagmorgen kregen ze bezoek van burgemeester en wethouders van Oost flakkee, de Gemeente die hen gastvrij heid biedt, en Gedeputeerde Boone die in het Provinciaal bestuur de portefeuil le van Ontwikkelingshulp beheert. Op een schoolbord hadden de asielzoekers in 't Hollands, in 't Engels en in hun Twi het „welkom" neer geschreven en weder kerig liet burgemeester drs. de Vos hen dat namens het gemeentebestuur en de gemeenschap weten: „welcome in our community", welkom in onze gemeente! Van een kennismakingsbezoek was het bewust nog niet eerder gekomen, vertelde dhr. de Vos, omdat de asielzoe kers niet anders dan anderen benaderd zullen worden en 't is niet de gewoonte om bij nieuwkomers in de gemeente zo maar op de stoep te staan.... Omdat Gedeputeerde Boone best wat praktijkinformatie over de opvang van vluchtelingen kon gebruiken werd dat bezoek nu wél gebracht en 't was, in het voormalig klooster dan ook niet meer moeder-overste-, maar een zwarte krul- lebol die op het bellen gehoor gaf En die zwarte krullebol die had het....koud....!! Toen hij daarvoor de gelegenheid kreeg vroeg 'ie dan ook voor hem en zijn mede-vluchtelingen om warme kleren, nadat hij namens de groep had laten weten heel dankbaar te zijn voor de ont vangst en alles wat voor hen gedaan wordt in hun probleem dat al bijna zo oud als de wereld is. Fietsen zouden ze best ook meer kunnen gebruiken dan die die ze van de politie hebben gehad en in de keuken ontbreekt het nog aan een diepvriezer om wat voedsel in te vriezen al maken ze zich de hollandse pot zo gauw mogelijk eigen. Heel wel kom zou ook zoiets als een ping-pong tafel zijn om wat meer beweging te heb ben. Dhr. Victoria van Sociale Zaken en de vrijwilligster en vrijwilli gers die samen de opvanggroep vormen hebben het gehoord en er zal zeker in worden voorzien. Uit de vrijwilligers- groep leert de oud-onderwijzer dhr. Bot man de Ghanezen zoveel mogelijk Nederlands wat één van hen al de moed gaf het gezelschap in het Nederlands welkom te heten en hoe dat klonk.... Achthuizen en Goeree Overflakkee blij ken voor een Ghanees haast onuitspre kelijke namen. In het kader van de aktie die Amnesty International voert voor Asielzoekers en ook voor vrouwen die gevangen zitten berichten wij u, lezers het volgende. Een vluchteling heeft geen keus, u wel, die keus kunt u maken, u woont in een vrij land wat helaas niet overal het geval is. Wij als Amnesty-groep willen helpen. De mensen die vluchten doen dit niet zomaar. Ze hebben ook recht op een dak boven hun hoofd en wat begrip. Het zijn MEDEMENSEN. Vaak is de berichtge ving niet voldoende. U kunt allerlei materiaal bij ons krijgen. Ook zitten er vijf vrouwen gevangen, moeders uit ver schillende landen zomaar omdat hun man b.v. aktief was voor een organi satie. Hiervoor kunnen we schrijven, hetgeen ook gebeurt. We vonden het heel fijn dat er zoveel mensen reageerden op onze oproep daarvoor oprecht dank. Maar.... we kunnen nog meer mensen gebruiken want brieven schrijven is één van de belangrijkste dingen die we kunnen doen. Voor informatie kunt u terecht bij: Marjolein van der Luit, Reiger 17, Sommelsdijk. Tel. 01870-4755 MIDDELHARNIS Op vrijdag 22 april a.s. wordt er in de Exoduskerk te Sommelsdijk een concert gegeven door de alt Huibertha Kievit. Verder werken aan deze avond mee: Ce cilia McColl en Esther van Steenoven, dwarsfluit; Jet Cornelis, fagot; Joke Loosjes, cello en Jaques Wildemans, piano. Er is een aantrekkelijk programma sa mengesteld, waarin muziek wordt ver tolkt, zowel uit de „laat Barok", alsook uit de romantische periode. Er worden werken ten gehore gebracht van o.a. Bach, Handel, Mozart en Mendels sohn. De avond wordt besloten met enkele negro-spirituals. De alt Huibertha Kievit heeft haar op leiding genoten bij de bekende zangpe dagoge Jo Bollekamp. Zij treedt regel matig op in ons land. Ook heeft ze enige malen meegewerkt aan concerten in het buitenland. Naast haar optredens geeft ze zowel individueel als in groepsver band les in stemvorming en adem- techniek. Ook de andere medewerkenden hebben hun opleiding genoten bij gerenom meerde leraren en ze zijn op verschillen- Dhr. Boone onderhoudt zich in een persoonlijk kontakt met twee van de asielzoekers. Ze verblijven in Oostflakkee, samen met een aantal lotgenoten in Oude Tonge, totdat op hun asielaanvrage zal zijn be slist, waarbij zowel de burgemeester als de Gedeputeerde duidelijk maakte geen mogelijkheid of gezag te hebben die be slissing te beïnvloeden. Voor het ge meentebestuur is het een plezierige ge dachte te weten dat de vrijwilligersgroep het de asielzoekers zoveel mogelijk naar de zin te maken en dat zal moeilijker worden naarmate hun aanwezigheid langer duurt en ze hun thuis meer en meer zullen gaan missen. De asielzoe kers, zeker geen volkje om onvriendelijk tegen te zijn, integendeel!! Wij, die hun kamertjes hebben gezien, op hun stoe len hebben gezeten en in hun keukentje hebben rondgeneusd waarin ieder voor zich z'n potje kookt, we zouden voor geen goud ter wereld hebben willen rui len. Stel je voor, wij flakkeeënaars. er gens in Ghana, in een dorpje met een onuitspreekbare naam, in een klooster- kamertje.... brrr Dorpsvyeg 28 Sommelsdijk Telefoon 01870-4466 DIRKSLAND Het bestuur van de Oranjevereniging „Dirksland" nodigt ter gelegenheid van Koninginnedag 1988, de bejaarden uit voor een gezellige avond op maandag 25 april a.s. De bedoeling is dat de bejaarden rond 7 uur met de bus worden opgehaald, uit Geldershof, Vroonlande, bejaardenflats Wemerlaan en Margrietlaan. Anderen kunnen op eigen gelegenheid naar „de Schakel" komen. Ook kan er voor vervoer gezorgd worden. U kunt zich telefonisch melden bij fam. Meijer, tel. 01877-2436. Na afloop maken we een rondrit door het verlichte en versierde dorp. Voor (op/nvalrrejl, goede si FOTO - FILM - REPORTAi li|JI..HIJ«ii«| C3 C3 C3 dJ CU m C3 'slraaiSS - Molenweg 4 Ouddorp - Telefoon Ü187S-16^2 en 2'20 1/ flenesso Prmisnop Hoqezoont 172 - Teleloon 0>'16-2JOO ]l Somdie/silyfc Weslkrakeelsir^im 8 - Sommelsai/k - Teietoon 01870-68-H de manieren betrokken bij muziek, bijv. als kerkorganist, dirigente of als orkest- lid. Het enthousiasme van allen staat borg voor een avond vol muzikaal genot. Programma's zijn a ƒ5,- verkrijgbaar aan de kerk. Aanvang 20.00 uur. Kerk open 19.30 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1