Nieuw bedrijfspand Transportbedrijf Jan de Baldcer open-gereden Politieberichten Politieberichten fi oniiSeman Beroep aangenomen Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Toeristische informatie Y^i-^^^' Scoutinggroep M'harnis plantte bomen Oostflakkee Selectiewedstrijd Brugkring Brandweer Zuidelijk-Zuid-Holland Middelhamis Goedereede Deurwaarder mishandeld Jaarvergadering kerkelijke verenigingen 60e Jaargang DINSDAG 22 MAART 1988 No. 5683 Tel POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 FAX 01870 - 5736 3392 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS II,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Ter afsluiting van het Europees jaar van het milieu in het kader van de aktie „Door de bomen het bos weer zien" heeft de scoutinggroep van Middelhar- nis in samenwerking met de gemeentes Oostflakkee en Middelhamis een twee tal bomen helpen plaatsen in Oude Tonge en in Middelhamis. In Oude Tonge werd dit gedaan door de zeever kenners van de van Pallandtwacht. Het betrof een Fagus Sylvatica Cetro Purpe- raea of in het Nederlands een Rode Beuk. Deze bomen kunnen ca. 300 jaar oud worden en een omvang van vier meter. De boom werd geplant met hulp van de plantsoenendienst in aanwezigheid van wethouder BCieviet. Na afloop hiervan werden de 23 zeeverkenners met de lei ding en het bestuur van de stichting van de groep uitgenodigd om onder het genot van een flesje fris of een kop koffie na te praten over de geslaagde aktie. In de „Grutterswei" te Oude Tonge aange komen vertelde de wethouder, dat de plaats waar de boom geplant is met opzet is gekozen waar land en water samen komen. De boom staat aan de Oostdijk nabij het Kaaiterrein. Tevens zei hij, dat hij het jammer vond dat er geen scoutinggroep in de gemeente Oostflakkee was. Hierna bood de wet houder de voorzitter een ets aan welke een plaats gaat krijgen in een nog te bou wen groepshuis in Middelhamis. De zeeverkenners kregen uit handen van de wethouder een pennenset met inscrip tie. In de middag waren de welpen en de kabouters aan de beurt. Deze groep bestaat uit 43 leden. De te planten boom moest eerst in Sommelsdijk met behulp van twee medewerkers van de plantsoe nendienst in hun vrije tijd, worden opgehaald. Dit gebeurde met behulp van een gemeentelijke vrachtauto met hyüraulische kraan. Ue boom, een Ha- xinus Excelsior in goed Nederlands een Es, stond in Sommelsdijk behoorlijk in de weg van een huis en is door deze ver planting eigenlijk gered van een open haardvuur. Eenmaal op de vrachtauto werd de Es naar de muziektent in Mid delhamis vervoerd, alwaar de Es met hulp van de welpen en kabouters werd geplant. Hierna vertrokken de jongens en meisjes naar hun tijdelijk onderko men in de peuterspeelzaal in de Mei- doomstraat. Hier kregen zij een kopje thee met versnapering. De scoutinggroep hoopt in de nabije toekomst huisvesting te vinden op een terrein aan het industrieterrein in Mid delhamis. Op dit terrein zal dan ook een groepshuis verrijzen zodra er overeen stemming is met de gemeente Middel hamis. - Oplichting Bij een bewoonster te Ooltgensplaat ver scheen er een man, die aanbood om haar keukenmessen te slijpen. Zij gaf de man zes messen mee, waarop deze na een half uur terug kwam. De messen waren keurig scherp geworden, maar de rekening was er dan ook naar!! De slij per durfde maar liefst 395,- voor het geleverde werk te rekenen. De vrouw verzocht hem om de messen maar te behouden, waarmee hij echter niet akkoord ging. Na veel gepraat heeft de vrouw tóch het gevraagde geld maar betaald, maar zij voelt zich wel opge licht. De politie rest slechts een vaag sig nalement en zou graag van de bewoners nadere inlichtingen krijgen. Mogelijk zijn er meer mensen de dupe geworden van de slijper? Maak bij dit soort zaken steeds tevoren een goede afspraak over de prijs. Dan kunt u nooit voor dit soort vervelende verrassingen komen te staan. - Diefstal landbouwmachines Door een handelaar in landbouwpro- dukten te Ooltgensplaat werd aangifte van diefstal gedaan. Vanuit zijn schuur aan de Dwarsweg te Ooltgensplaat blij ken afgelopen dagen landbouwmachi nes, waaronder een Fendt landbouw trekker, type 311, waarde 125.000,- en een Fendt trekker, type 306, waarde 95.000,-; alsmede veel kleinere machi nes ontvreemd te zijn, een en ander tot een totaalwaarde van ongeveer ƒ300.000,-. De zaak is thans nog in onderzoek. De politie kreeg gaarne van betrokkenen nadere informatie over dit gebeuren. - Doorrijden na aanrijding Door een bewoonster uit Achthuizen werd aangifte gedaan van het doorrij den na schaderijen, op woensdag 16 OUDDORP Vrijdagmiddag 18 maart j.l. werd de Hervormde Gemeente alhier verblijd met het bericht dat de beroepen predi kant ds. D. Heemskerk uit Maartensdijk (U), het beroep naar deze gemeente heeft aangenomen, Het was het eerste beroep dat in de nieuw gevestigde 2e predikantsplaats werd uitgebracht. Ds. Heemskerk is 36 jaar oud en dient sinds 12 januari 1983 als predikant zijn eerste gemeente Maartensdijk. Het ge zin Heemskerk telt zeven kinderen. De datum van bevestiging en intrede is nog niet bekend. OUDDORP - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabben- dijke (voorber. H.A.). MELISSANT - heden (dinsdag)avond 7.30 uur ds. N. W. Schreuder van Goes (bevestiging ambtsdragers). NIEUWE TONGE - woensdagavond 7.30 uur student W. Harinck van Dordrecht. STAD aan 't HARINGVLIET - woens dag (biddag) 3.00 en 7.00 uur ds. J. Koster van Scherpenzeel. Zaterdag 19 maart j.l. werd in Slie- drecht de Selectiewedstrijd „Brug" kring" van de Brandweer Zuidelijk Zuid-Holland gehouden. Twaalf korp sen namen aan deze wedstrijd deel. Het korps Vrijwïüige Brandweer van Ooltgensplaat mocht de eerste prijs in ontvangst nemen. De 214-punten waren goed voor een grote beker. Op een cutterzuiger had er een kleine brand plaats met één slachtoffer, terwijl tijdens de aktie ook de knecht overboord viel. Bij de bestrijding van de brand wist de schippersknecht te vertellen dat de schipper nog binnen in de_ zuiger was, waar een grote rookontwiklceling plaats vond. Voordat men echter naar beneden kon moest eerst een stel gasflessen wor den geblust. Dit werk was net geklaard toen de schippersknecht overboord viel, ongeveer 2,5 meter naar beneden. De bevelvoerder van Ooltgensplaat, de heer Jaap Tiggelman, onder wiens lei ding het korps opereerde, bedacht zich geen moment en zag kans om in een roeiboot te springen en de schippers knecht in veiligheid te brengen. Hij was ook direkt weer boven op de zuiger en ging met zijn manschappen over tot de volgende redding, de schipper die in de zuiger zat te bevrijden. We kunnen zeggen dat de ploeg en bevelvoerder zeer rustig hebben ge werkt, kordaat zijn opgetreden, wat als resultaat opleverde: een mooie Ie plaats met 214 punten. De uitslag is als volgt: 1. Ooltgensplaat214 punten Bevelvoerder 126 punten 2. Bleskensgraaf208,4 punten Bevelvoerder 143 punten 3. Zwijndrecht 1207,6 punten Bevelvoerder 115 punten 4. Zwijndrecht II204,7 punten Bevelvoerder4 135 punten 5. Streefkerk202,9 punten Bevelvoerder 142 punten 6. Molenaarsgraaf198,1 punten Bevelvoerder 135 punten 7. Goudswaard189,7 punten Bevelvoerder 138 punten 8. Vrijw. Dordrecht184,2 punten Bevelvoerder 116 punten 9. Heerjansdam173,7 punten Bevelvoerder 140 punten 10. H. I. Ambacht170,9 punten Bevelvoerder 108 punten 11. C.C.A. Biochem147,7 punten Bevelvoerder 125 punten 12. E.Z.H133,2 punten Bevelvoerder 90 punten maart omstreeks 16.30 uur. Op dat tijd stip keerde er nabij haar woning op de kruising Achthuizen-Lageweg een tot dusver onbekende vrachtauto. Bij het achteruit rijden reed deze auto tot twee maal tegen een muurtje, dat daardoor flink werd beschadigd. Daarop reed de auto weg zonder dat de identiteit bekend gemaakt werd. Schade zeker 1500,-. Mocht u van dit schaderijden iets gezien hebben, geef het dan door aan de politie, zodat dit geval opgelost kan worden. - Winkeldiefstal Een inwoner uit O. werd aangehouden omdat hij in een supermarkt te Middel- harnis een slof sigaretten en een los pakje sigaretten had ontvreemd. - Diefstal gereedschappen Uit een bouwkeet, staande in de polder van Sommelsdijk, werden een aantal gereedschappen ontvreemd. Men heeft de deur van de keet geopend met een sleutel en uit de keet een bouwlamp, een compressor en een zaagmachine weg genomen. - Inbraak in woning Onbekenden hebben ingebroken in een woning te Middelhamis. Men heeft kans gezien het raampje in de deur open te krijgen om vervolgens de gehele deur te openen. Meerdere kasten werden doorzocht. Uit de woning werd voor ongeveer 3000 gulden aan geldswaarde vermist. - Inbraak in auto Een inwoner uit Middelhamis deed aangifte terzake inbraak in zijn perso nenauto. Uit de auto werd een radio cas setterecorder vermist en ongeveer tien daarbij behorende cassettebandjes. - Poging inbraak jongerencentrum In het afgelopen weekend werd weder om getracht in te breken in het jongeren centrum op het industrieterrein in Som melsdijk. In dit geval is het bij een poging gebleven. Men heeft getracht met een ijzer of iets dergelijks de deur van het pand open te breken. - Verkeerscontrole Op 17 maart j.l. werd in de avonduren in samenwerking met de verkeersgroep in Middelhamis een verkeerscontrole ge houden. Een bestuurder kreeg p.v. om- reden hij met een gladde band reed, er werden vier p.v.s. opgemaakt terzake onjuiste verlichting en een bestuurder kreeg p.v. terzake het rijden met een ongeldig rijbewijs. Er werden in totaal ca. 45 voertuigen gecontroleerd. - Milieu controle Op 16 maart werd in de gemeente Goe dereede door de rijkspolitie in samen werking met het zuiveringsschap een milieu controle gehouden bij een 5-tal bedrijven. Hoofdzakelijk werd daarbij de naleving van de Wet Verontreiniging Oppervlaktewateren gecontroleerd. Op meerdere bedrijven werd een mest vaalt aangetroffen, waarbij het overtol lige mestvocht, al dan niet via een buis, rechtstreeks in de bodem verdwenen. Ook werd een olietank aangetroffen die niet, zoals voorgeschreven, op een vloei stofdichte vloer of in een dergelijke bak stond. De eigenaars zijn op de overtre dingen gewezen en werden in de gele genheid gesteld om de juiste maatre gelen te treffen. Indien bij nacontrole blijkt deat men hier niet aan voldaan heeft zal proces verbaal op worden gemaakt. Zover zal het vermoedelijk niet komen daar tot nu toe iedereen wel inziet dat bescherming van het milieu noodzaak is. - Alcoholcontrole Ook tijdens het afgelopen weekend werd op diverse plaatsen een alcoholcontrole gehouden. De regelmatige controle werpt zijn vmchten af want dit keer werd bij geen enkele bestuurder al cohol-gebruik geconstateerd. - Inbraak Ook de afgelopen week bleef de ge meente Goedereede niet verschoond van ongewenst bezoek. Op het Noord- zeepark te Ouddorp werden in een 3-tal huisjes ingebroken. De toegang tot de huisjes werd verschaft door steeds een raam open te wrikken. Ontvreemd werd o.m. enkele kleurentelevisie's, een radio en een naaimachine. In Stellendam werd in de kantine van de tennisvereniging ingebroken. Ook hier kwam men binnen via een raam. In de kantine zelf werd een tussenschot ge deeltelijk vernield om zodoende bij de voorraadruimte te komen. Deze was echter leeg zodat niets kon worden meegenomen. Op het opslagterrein van de P.W.S. te Stellendam werd een keet opengebro ken. Hier werd een hoeveelheid gereed schap en enkele pakken koffie ont vreemd. In Goedereede werd er in 2 woningen ingebroken waarbij in beide gevallen de achterdeur werd opengebro ken. In beide gevallen werd niets ver mist. - Vernieling in ZWN-bus Afgelopen woensdag werd in een ZWN- bus tussen Middelhamis en Ouddorp Het kan niet anders of in Den Bommel zijn zaterdagmid dag en -avond maar weinig mensen thuisgeweest! Zeker niet de tientallen beroepschauffeurs en hun partners die aanwezig waren bij de opening van het nieuwe bedrijfs pand van transportbedrijf Jan de Bakker, niet de dominee die er zijn gelukwensen aan kwam bieden en niet de muzi kanten die de opening luister bijzetten en zelfs de Ere burger oud-burg. W. M. v. d. Harst had er zijn rust voor onderbroken om niet alleen toeschouwer-, maar zelfs medewerker aan de opening te zijn! Natuurlijk kwamen aan dat openingsceremonieel ook enkele wegreuzen te pas, drie Mercedes trekkers met daar tussen in de Ereburger die zijn bedrevenheid in het door knippen van linten nog eens toepaste op welk sein één van de trekkers, bemand door Jan (61) en Jantje (16) de Bakker (grondlegger van het bedrijf en kleinzoon) zich in beweging zette en dwars door de papieren deur de royale nieuwe bedrijfsruimte binnenreed, uiteraard met de 16-jarige aan het imposante stuur.... Met één dump-auto met rechtse besturing was het in 1948 begonnen, zo werd door dhr. v. d. Harst gereleveerd, wat betekent dat „Transportbedrijf Jan de Bakker b.v." ook zijn 40-jarig jubileum herdacht, geleid door vader Jan en zijn zonen Jaap en Rien, nu beschikkend over 20 trucks en 23 man personeel. Een glorieuze markering van veertig jaren waarin waarlijk niet alleen maar hoogtepunten waren beleefd. Dhr. v. d. Harst waardeerder het zeer in de heer de Bakker steeds de moed te hebben gevonden alle aanslagen op het voortbestaan van zijn bedrijf te overwinnen. Nu, met de beschikking over een functioneel bedrijfsgebouw en een solide organisatie waarop de chauffeurs, waar ze zich ook bevinden, steeds terug kunnen vallen zal dat gemakke lijker gaan en zullen ook komende ontwikkelingen worden gevolgd of het hoofd kunnen worden geboden. „Een school voorbeeld van ondernemerschap!" zo prees dhr. v. d. Harst de heren de Bakker, wetend van hun serviceverlening en de kwaliteit die ze aan hun werk hechten wat hen zal helpen steeds op elke ontwikkeling, van Kanaaltunnel tot en met de voorgenomen tolheffing, het juiste antwoord te vinden. In elk geval gaan ze vergezeld van de beste wensen van Erebur ger V. d. Harst! Jan de Bakker, de grondlegger van het bedrijf toonde zich ook hoogst ingenomen met de nieuwbouw (bedrijfsruimte, kantoor en kantine, van 750 m^) en het verharde bedrijfster rein van 6700 m^ waarvan bouw en aanleg noodzakelijk waren geworden naarmate de laatste jaren de zaken heel voorspoedig gingen en de vloot meer en meer werd uitge breid. In die groei kende dhr. de Bakker graag een aandeel toe aan de chauffeurs en zeker ook aan zijn opdrachtgevers met wie een uitstekend kontakt wordt onderhouden. „Met Gods zegen zijn we in dit alles geslaagd", wist dhr. de Bakker, zijn beide zoons die het bedrijf zullen voortzetten alle goeds voor de toekomst toewensend. Vele honderden handen kregen de heren de Bakker vervol gens te drukken waarna tot in de late avonduren een geani meerde receptie volgde. De vrl. deurwaarder H. van Dijk is woensdagavond bij een inbeslaglegging in Sommelsdijk mishandeld door de man wiens boedel de beslaglegging betrof De deurwaarder heeft zich aan de gevolgen van 's mans hardhandig heid onder doktersbehandeling moeten stellen. Tegen de man is proces ver baal opgemaakt. <Tir'"-*"* een reeds gescheurde plaat van een stoel verder vernield en daarbij van de stoel getrokken. Nadat de politie was gewaar schuwd werden een 5-tal personen uit de bus gehaald waarna op het politiebu reau één van hen de vernieling bekende. De schade, t.w. ƒ75,- werd dezelfde dag vergoed. DEN BOMMEL Verkiezing ambtsdragers Ger. Kerl( In de Geref. Kerk te Den Bommel zijn de volgende ambtsdragers verkozen: Tot ouderling (vacature M. van Zandwijk), uit het dubbeltal: C. van Damme Pz. en F. Huijer Jzn., is de heer Van Damme gekozen. Tot diaken (vacature D. Buth), uit het dubbeltal: J. de Graaf en C. Bakelaar, is de heer De Graaf gekozen. NIEUWE TONGE Vrijdagavond 25 maart 1988 hopen de kerkelijke verenigingen van Nieuwe Tonge hun jaarvergadering te houden. Alle bij het Centraal Verband aangeslo ten verenigingen (ook de beide zangver enigingen) hebben deze avond hun inbreng. De koUekte, die deze avond gehouden wordt is bestemd voor de Lepra-aktie van het Reformatorisch Dagblad. Iedereen is hartelijk welkom. De Landelijke Molendag wordt dit jaar gehouden op zaterdag 14 mei. De meeste molens op het eiland zullen dan weer in aktie en voor bezoek geopend zijn. De Nationale Fietsdag zal georganiseerd worden op zaterdag 28 mei. Op Flakkee worden weer twee routes uit gezet; de ene met Middelhamis (VW- kantoor) en Herkingen (VW Steunpunt Theetuin de Bongerd) als startplaatsen; de andere vertrekt naar keuze van Oolt gensplaat (Fort Prins Frederik), Oude Tonge (Sigarenmagazijn 't Hoekje), of Den Bommel (molen „de Bomme- laer"). Op drie toegangspunten zullen binnen kort kasten met toeristische informatie over Goeree-Overflakkee worden ge plaatst, te weten voor het verkeer, dat op het eiland komt via: het Hellegatsplein: bij de kraising Schaapsweg om Achthuizen; de Haringvlietdam: bij de kmising Korteweg te Stellendam; de Brouwersdam: bij de Punt te Ouddorp. Oud-burg. V. d. Harst knipt het lint door. geflankeerd door (l) Jaap en (r) Rien de Bakker Op de achtergrond wacht Jan (16) (kleine foto) om met de Mercedes 1940 de garage binnen te stormen. Voor topkwaliteit, goede service en voordelige pri/zen: FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO COMPUTER czj ca cj iVesKlraal 35 - Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon 0187816)2 en 2120 Filiaal fjeneise PrInK/top - Hogezoom 172 Telefoon Dl 116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1