1 In Nieuwe Tonge ruiladres voor gebruikte dameshoeden Ool( in Goedereede Beatrixboom geplant VERKOPING Bidt en u zal gegeven worden Politieberichten fiamAemMi Kinder-kook-middag 60e Jaargang '^''öoïjs B^^^ DINSDAG 8 MAART 1988 No. 5679 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Wie bidt moet worden als een kind, moet voor God openstaan. Wie bij Hem uitkomst zoekt, hij vindt Zijn deur zal opengaan. Want Christus zelf. Hij is de Deur naar alle goede gaven. Hij stelt een bidder niet teleur Hij zal wie dorst heeft, laven. Vertrouw Gods milde Vaderhand Wat goed is zal Hij geven. Hij schikt Zijn gaven met verstand Hij kent elk mensenleven. Hij geeft Zichzelf op het gebed. Zijn eigen heil'ge Geest Die leidt ons verder tred voor tred naar het beloofde feest. (Lukas 11 9) LANERTA Vroeger al, wanneer Gerian als meisje naar kerk ging hebben vader en moeder Verheij in Scheveningen hun dochter nooit aan het dragen van een hoed hoeven te herinneren, integendeel....! Prachtig vond ze de dames- en meisjeshoeden en die bewondering voor het dames-hoofddeksel is gebleven én gestegen, zó zelfs dat Gerian, nu mevr. Kwakernaak-Verheij, zich vanuit laar woning Florisstraat 4 te Nieuwe Tonge, gaat toeleggen op het verhandelen van gebruikte dames- en kinderhoeden. Gebruikte auto's, fietsen, huisraad en wat dies meer zij, ze vullen steevast de adver- tf'ntiVVoloD'irpcr? V" '''11? kr^nt'fn, mi'.ir rn°t het imnbliJ-^ii van gebruikte hoeden luidt mevr. Kwakernaak een wellicht landelijk novum in. Ze was vriendelijk genoeg ons te vertellen wat haar daartoe gedreven heeft, géén commerciële gedachte, dat mocht snel duidelijk zijn, wél de wetenschap dat nieuwe hoeden duur zijn en dat daarom vervanging nogal eens wordt uitgesteld. Wanneer wel vervanging plaats vindt dan komen nog heel bruikbare hoeden in de kast terecht en dat nu vindt mevr. Kwakernaak een ongewenste en, als 't aan haar ligt, voortaan ook onnodige verspil ling. Hergebruik is dan ook haar devies. 't Is duidelijk dat aftandse hoeden daarvoor niet in aanmerking komen. De hoeden die haar worden gebracht met het verzoek er een nieuwe eigenaresse mee op te sie ren dienen van het laatste modeseizoen te zijn of van een klassiek model te zijn dat de modetrends doorstaat. Bovendien moet de hoed zorgvuldig gedragen zijn en eigenlijk met een nieuwe kunnen wedijveren, zoals de enkele tientallen exemplaren waarover ze nu al de beschikking heeft. Ze werden door enthousiaste zussen en vriendinnen in de omgeving van Gouda ingezameld, bij welke aktie het helemaal waar bleek dat mooie hoeden soms zomaar worden afgedankt, als was 't alleen maar omdat ze qua kleur niet meer bij de nieuwe garderobe passen. Een echt „hoeden-mens" dus, mevr. Kwakernaak en ze weet dat het voor een gezin met hoedendragende dochters aardig in de papieren kan lopen wanneer nieuwe hoedjes moeten worden aangeschaft. Zij biedt ze aan, gebruikt weliswaar, maar evt. voorzien van een fris gestreken lint, voor éénvierde van de nieuwprijs; bij haar zal een hoed daarom rond de vijfentwintig gulden kosten. Het is de bedoeling dat dames die piekfijne hoeden willen verkopen die bij haar kunnen brengen. Bij ver koop wordt tweederde deel van de afgesproken prijs afgerekend; voor haar bemoeie nissen is mevr. Kwakernaak zo vrij 1/3 deel te vragen en wie zou haar dat ontzeggen? Morgen gaat ze beginnen en ze is zeer benieuwd naar de reacties die zullen komen. „Voor deze en gene kan het gewoon een uitkomst zijn voor zo'n kleine prijs een bij passende hoed te kunnen kopen" meent ze stellig, gecharmeerd als ze is van de dameshoed die heel veel aan de vervolmaking van de garderobe bij kan dragen. Haar 01875-2098. GOEDEREEDE Doorrijden na aanrijding Op de kruising Rijksweg 57 met de Pro- vincialeweg te Stellendam werd door de bestuurder van een personenauto een ANWB wegbewijzeringsbord en een verkeersbord omvergereden. De bestuur der is hierna doorgereden zonder de schade bij de politie of wegbeheerder te melden. Ter plaatse werden enkele on derdelen van de personenauto aange troffen en aan de hand van deze sporen hoopt de politie binnenkort de doorrij- der te kunnen aanhouden. Afgelopen dinsdag werd te Ouddorp een Amsterdammertje plat gereden door een nog onbekende vrachtauto. Hoewel dit Amsterdammertje „slechts" een be tonnen paaltje is, zal ook in dit geval door het doorrijden van de bestuurder, de gemeenschap de schade mogen betalen. Donderdagmiddag raakte de bestuur der van een vrachtauto met de open staande laadklep een geparkeerd staan de personenauto óp de Stationsweg te Ouddorp. De bestuurder van de vracht auto bemerkte de aanrijding niet en reed door. Gelukkig kon men het kenteken noteren waarna de bestuurder kon wor den achterhaald en de schade kon wor den geregeld. Diefstal De afgelopen week werden er in de ge meente Goedereede drie personenauto's opengebroken. Op de Rustburg te Oud dorp werd vermoedelijk met een valse sleutel een personenauto opengemaakt en vervolgens werd de radio-cassette recorder weggenomen. Op de Hoofdpoortstraat te Goedereede werd het portierslot van een auto gefor ceerd en werd eveneens een radio cassetterecorder weggenomen. Dezelfde werkwijze werd toegepast bij een personenauto op de Stove te Goede reede waarbij eveneens een radio-cas setterecorder werd weggenomen. Op de Dorpstienden te Ouddorp werd de achterruit van een personenauto ver nield. Uit deze auto werd niets mee genomen. Vernieling in ZWN-bus In de nacht van zaterdag op zondag wer den er in een ZWN-bus tussen Ouddorp en Goedereede 2 lampen vernield. In de ze bus, die tegen 24.00 uur vertrekt, be vinden zich jeugdige personen die na een avondje stappen weer naar huis gaan. Hoewel over het algemeen die meeste personen zich gewoon gedragen zijn er altijd enkelen bij die hiervan moeten afwijken. Het wekelijks los- draaien van de lampen was voor deze personen dit keer niet genoeg en daarom werden er dit keer maar 2 lampen uitge haald die na enige tijd in de bus stuk werden gegooid of getrapt. Voor de chauffeur was dit, terecht, een aanlei ding om niet verder te rijden maar de komst van de politie af te wachten. Daar niet alle daders zich direkt wilden mel den bij de politie liepen de andere pas sagiers een vertraging van bijna 1 uur op. In totaal werden 11 personen uit de bus gehaald en naar het politiebureau overgebracht. Na het verhoor van deze personen werd bekend wie de vernielin gen hadden verricht en wie er dus de oorzaak van waren dat andere personen een uur te laat thuis kwamen. Tegen de drie daders, de 16-jarige A.AM.K., de 15-jarige N.K. en de 14-jarige T.J. van L., allen uit Stellendam, werd proces-ver baal opgemaakt. Hopelijk worden ver nielingen hiermee voorkomen waar door de goedwillende jeugd toch nog met de laatste bus naar huis kan gaan. Diefstal Door een inwoner van Etten-Leur werd aangifte gedaan van diefstal van zijn ca ravan vanaf een parkeerplaats te Oud dorp. MIDDELHARNIS Inbraak drankenhandel Bij een drankenhandel op het Zandpad te Middelharnis werd in het afgelopen weekend een ruit vernield. Vanuit de winkel werden, voor zover kon worden vastgesteld, vier flessen drank gesto len. Straatroof Een jeugdige inwoner uit Middelhamis werd op 3 maart j.l. met zijn fiets klem gereden door een andere wielrijder. Dat gebeurde op de Sperwer te Sommelsdijk. Na een kort gesprek griste de fietser, die de jongen had klemgereden, de porte monnee uit handen van benadeelde. Gelukkig was die leeg.... Diefstal autoradio Een inwoonster uit Nieuwe Tonge deed aangifte van diefstal van een radio cassetterecorder vanuit haar auto. Haar voertuig had geparkeerd gestaan bij haar woning. Toen zij met haar auto wil- Het bestuur van de Oranjevereniging Goedereede heeft graag gevolg gegeven aan het verzoek van de federatie van lande lijke Oranjeverenigingen ook in Goedereede, t.g.v. de 50ste verjaardag van H.M. de Koningin een „Beatrixboom" te plan ten. Vrijdagmiddag kreeg de linde, een boomsoort die het symbool heet te zijn van vrouwelijke gratie, van schoonheid en geluk, een mooie plaats op de Groenmarkt, vlak voor de woning van Oranjevoorzitter Jan Bruggeman. Door Gemeente werken was alvast een keurig gat gegraven zodat de inspanning voor dhr. Bruggeman beperkt kon blijven tot het dicht gooien van het gat nadat de linde daar professioneel in gezet was. Op 30 april zal bij de boom nog een herinneringsplaquette worden aangebracht. Dhr. Bniggeman zal die dag voor het laatst als voorzitter van de Oranjevereniging optreden. Hij heeft die taak28 jaar vervuld en zelfs is hij al veertig jaar aan de Oranjevereniging, vroeger Oranjecomité's geheten verbonden. Op maandag 2 mei zal vervolgens afscheid van dhr. Brug geman worden genomen. Weth. Visser die vrijdagmiddag bij de boomplant aanwezig was vond het nauwelijks voorstel baar dat dhr. Bruggeman na komende Koninginnedag de Oranjevereniging niet meer zal voorgaan, zoals hij „met handen en voeten" placht te doen. MELISSANT De vrouwenvereniging „Draagt elkan ders lasten" der Ger. Gemeente hoopt D.V. donderdag 10 maart haar verko ping te houden in de zaal van de kerk, Beatrixlaan 2. De openingstijden zijn van 's morgens 10 uur tot 's avonds half 8. De vervaardigde handwerken zijn o.a. kussens, tafelkleden, schilderijen, sok ken, kousjes, babykleding, schortjes, ge haakte kleedjes, speelgoedbeesten, brei- tassen, kinderkleding en (op bestelling) onderspreien en spreien. Voor de kinderen zijn er snoepzakken. Tevens advokaat, cocoskoeken, kruud- plaetjes, vruchtensappen enz. enz. Koffie, thee en limonade met cake zijn eveneens te koop. Alles ten bate van zen ding en evangelisatie. Ieder is hartelijk welkom. MIDDELHARNIS - Voor beroep Ger. Gem. bedankt - Ds. G. Mouw, predikant van de Ger. Gemeente te Genemuiden heeft voor het op hem uitgebrachte beroep be dankt. rnniiii'*ir' de wegrijden bleek dat een van de por- tierramen openstond. Toen bleek ook de diefstal van het muziekinstrument. Diefstal fietsen In het afgelopen weekend werden te Middelharnis wederom twee rijwielen gestolen. De voertuigen waren door de benadeelden neergezet bij hetDiekhuus onder aan het Zandpad. Bij terugkeer bleken beide voertuigen te zijn ver dwenen. Controle verlichting In de maand maart houdt de politie te Middelhamis/Dirksland een speciale verlichtingscontrole. De controle omvat alle voertuigen. Gebleken is dat veel wielrijders het niet zo nauw nemen met de verlichting van die voertuigen. Laat men bij deze gewaarschuwd zijn. NIEUWE TONGE - Kerkdienst - Heden (dinsdag)avond hoopt in de Dienst des Woords voor te gaan ds. A. Belder. Aanvang half 8. OOLTGENSPLAAT - Bejaardenmiddag - D.V. woensdag 9 maart om 2.30 uur nam. zal in „Elthato" de maandelijkse bejaardenmiddag gehouden worden. Good-Luck 3 icamploen Afgelopen zaterdag moest het 3e senio renteam in een direktie confrontatie met de nummer 2 het kampioenschap vei lig stellen. Good-Luck begon met 1 punt voor sprong aan de wedstrijd tegen Oranje Zwart en had dus aan een gelijkspel voldoende. Vanaf het beginsignaal nam Good-Luck het initiatief maar ondanks de vele kan sen konden ze niet tot scoren komen, waarna Oranje Zwart na een kwartier spelen een toegekende strafworp be nutte en de stand op 1-0 bracht. Nadat er nog twee strafworpen door Good-Luck waren gemist, was het Ina Verolme die na 20 minuten spelen van afstand 1-1 inschoot. Nog voor rust kreeg Oranje Zwart opnieuw een straf worp en bepaalde daarmee de ruststand op 2-1. Tijdens de rust werd er door trainster/ coach Ria van Oudenaren op gewezen niet in paniek te raken en hetzelfde spel letje van voor de rust te blijven spelen, waarna de doelpunten vanzelf zouden komen. Evenals in voorgaande wedstrijden bleek dat de goede kondifie en wed strijdmentaliteit weer de doorslag gaf en binnen 10 minuten was de achterstand van 2-1 omgezet in een 2-7 voorsprong door doelpunten van Marjo Joppe, Joop Verolme, Els Overbeeke, Bert Kost, Mar tha V. d. Boogert en Ina Verolme. Hierna nam Good-Luck weer wat gas terug en speelde op balbezit, waaruit tenslotte Bert Kos na een mooie combi natie met Hans Los nummer 8 in schoot. Het kampioenschap werd met de vol gende spelers/sters behaald; Joop Ver olme (aanvoerder), Lau Minheere, Bert Kos, Hans Los, Theo Mastenbroek, Ina Verolme, Elly Quak, Martha v. d. Boog ert, Marjo Joppe, Els Overbeeke, terwijl Cor Verkerke en Stijnie Kievit als vaste invallers fungeerden. Oproep oud-leerlingen „Ciematisschool" Hoornweg R'dam-Overschie Bovengenoemde school organiseert op 9 april a.s. een reünie voor alle oud- leerlingen in de Rivièrahal. Aangezien zeer veel adressen van oud-leerlingen ontbreken, wordt d.m.v. een sterk ver spreide publikatie getracht zoveel moge lijk namen en adressen te achterhalen, ledere reactie van oud-leerlingen is wel kom en kan worden doorgebeld naar: 010-4388371 - Patricia Vonk 010-4550180 - Paul Sutter 010-4207710 - J. Louwman 010-4206572 - A. Groenewegen 010-4581105 - Kavel Riksman Damvereniging „Ernst, Nut en Ontspanning '52" te Meiissant Uitslagen van maandag 7 maart 1988. Ie afdeling: C. Koppenaal - B. Visbeen1 - 1 B. Grootenboer - J. Doom2 - O A Visbeen - J. LooyO - 2 C. Visbeen - A. 't JonkO - 2 2e afdeling: R. Moerkerke - H. v. HeukelenO - 2 S.W. Keijzer - J. Schans2 - O M. Wiegel - J. Roozemond1 - 1 Wijkgroep Centrum houdt op woens dagmiddag 9 maart een kinder-kook- middag in het Diekhuus, Middelhar nis. Met de kinderen worden drie kleine gerechtjes gemaakt, de middag staat in het teken van Italië. De middag begint om half twee en duurt 1,5 uur, toegang is 1,50. (kinderen vanaf 4 jaar). De kinderen mogen veel zélf doen, dus kleren die „wat mogen hebben" zijn noodzakelijk. De ervaring elders leert, dat kinderen kokkerellen ontzettend leuk vinden en het er goed vanaf brengen. De gerechtjes mogen mee naar huis worden genomen in een (meegebrachte) plastic tas of aan het eind van de middag worden opgegeten. De wijkgroep moet knokken voor haar bestaan, dus wat extra hulp is welkom. ^K^^'.^^t '^^<^^"-^<^^"-^^<-ö>^^'^»>^^'^V^V^V^1<^%<^1<^1(^W.^»t^1<^)I^^t,^.,^^,t^V^M.^Tt^1L^ Mevr. Kwakernaak gereed voor haar hoedenaktie. Dhr. Bruggeman in aktie. geflankeerd door weth. Visser en 5 van de resterende 6 bestuursleden. Voor topkwalileit, goede i n voordelige prifzen. FOTO FILM - REPORTAGE VIDEO - COMPUTER t=l C3 CU tVsitstraat 35 Molenneg 4 Ouddorp Telefoon 01878 16l2en2J20 Filiaal Renesse Printshop Hogeioom 172 Telefoon 01116-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1