Garage in Dirksland goeddeels uitgebrand Brug over Boezem wordt door bredere dam vervangen Politieberichten Orgelavond in de „Prins Maurits" Politieberichten Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten In Oostflakkee verzamelbakken gebruikte batterijen Beurs in Middelharnis kreeg 14.419 bezoekers Goedereede Middelharnis Oostflakkee ^^DEi^y^ 60e Jaargang No. 5675 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond MELISSANT - Ophalen oud papier - Rijksverkeersinspectie gaf 39 buschauffeurs rijverbod Alg. Ledenvergadering Rode Kruis te Den Bommel ^-"''"l-lll*"* Dirksland Brandweeronderscheidingen Goedereede Video streeknieuws in bibliotheek Middelharnis DINSDAG 23 FEBRUARI 1988 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 De vorige week in „de Staver" gehouden beurs „Wonen en vrije tijd" heeft 14.419 bezoekers gehad. Zaterdagmiddag werd de 12.500ste bezoek(st)er door de organi sator verrast met een elektrische naai machine. Organisator den Boer had ge mikt op een score van 10.000 bezoekers, zodat zijn verwachtingen zijn over troffen. Morgen (woensdag) avond wordt weer oud papier opgehaald. Graag tijdig en goed gebundeld gereed zetten s.v.p. OUDDORP -donderdag 7.30 uur ds. C. J. Meeuse, Rotterdam-Zuid. MELISSANT - donderdag 7.30 uur ds. A. F. Honkoop, Zwijndrecht. Bij zondag op vijf plaatsen in de grens- provincies gehouden controles op het internationale busvervoer heeft de Rijksverkeersinspectie 31 Nederlandse en 8 buitenlandse chauffeurs wegens te lange rijtijden en te korte rusttijden van de autobus gehaald en door „verse" chauffeurs laten vervangen. In totaal werden 389 Nederlandse en 111 buitenlandse autobussen gecontroleerd die afkomstig waren uit de wintersport gebieden of uit Spanje. Tegen 50 Neder landse en 9 buitenlandse busonderne mers werd proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de rij- en rust tijdbepalingen. Over h"t algemeen wa ren het overtredingen waarbij in een pe riode van 30 uren slechts 3 tot 6 uren rust was genoten, terwijl het wettelijk mini mum 8 uren is.s In een geval bleken twee chauffeurs vrijdagochtend te zijn gestart en zondagmiddag nog steeds niet de voorgeschreven rusttijd te hebben ge noten. Tijdens een soortgelijke controle vorig jaar mocht ongeveer 1 op de 13 chauf feurs niet meer verder rijden; dit jaar was dat 1 op de 10 chauffeurs. Gezien deze ontwikkeling zal de Rijksverkeers inspectie de komende maanden hoge prioriteit geven aan deze controles. - Aantreffen vuurwapens De afgelopen week werd in een aantal woningen in de gemeente Goedereede huiszoeking gedaan naar vuurwapens. In totaal werden hierbij 2 vuurwapens aangetroffen. De vuurwapens werden in beslag genomen en tegen de eigenaars werd proces-verbaal opgemaakt terzake overtreding van de Vuurwapenwet. - Inbraak personenauto's Te Ouddorp werd een zijruit van een personenauto ingeslagen. Uit de auto werd een roodkleurige koffer met daarin een boormachine ontvreemd. Te Goedereede werd een portier van een personenauto geforceerd. Uit de auto werd niets ontvreemd. Te Stellendam werd eveneens een por tier van een personenauto geforceerd. Hierbij werd getracht de radio te ont vreemden. Dit lukte niet maar de radio werd daarbij wel zwaar beschadigd. - Diefstal uit zonierwoningen Op het Noordzeepark te Ouddorp wer den een zestal zomerwoningen openge broken. Ontvreemd werd o.m.: een stofzuiger, een vloerkleed, dekbedden en een televisie. Verder werd afgelopen week aangifte gedaan van: een verzekeringsplaatje van een bromfiets; een damesfiets, kleur groen; een aluminiumladder. - Vechtpartij Bij een vechtpartij in een discotheek te Ouddorp werd een jongeman uit Stel lendam met een kapotgeslagen bierglas in zijn gezicht gestoken. Gelukkig bleef het bij een snijwond in zijn voorhoofd, welke wond dooreen dokter kon worden gelijmd. De dader, vermoedelijk een inwoner uit Rotterdam, wist te ont komen. Middels getuigc-verklaringen wordt ver wacht dat de dader de komende week alsnog procJJ-.'crbaal kari vvorden aangezegd. - Inbraak supermarkt Twee inwoners van Middelharnis wer den op 19 februari j.l. aangehouden omdat zij tot tweemaal toe hadden inge broken in een supermarkt in Middel harnis. Zij werden bij de laatste keer op heterdaad aangehouden. Uit de winkel had het tweetal een aantal flessen drank weggenomen. Bij onderzoek bleek ver der nog dat zij enige dagen daarvoor in een andere supermarkt een aantal goe- OOSTFLAKKEE De Algemene Ledenvergadering van de afd. Ooltgensplaat e.o. van het Ned. Ro de Kruis zal gehouden worden woens dag 24 februari 1988 in de zaal „'t Wes- terlicht" te Den Bommel. Aanvang 19.30 uur. De agenda vermeld de gebruikelijke punten, zoals verslagen, uitreiken Land- steinerpenningen en een bestuursver- kiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn mevrouw J. van Rossum-Groothuis en de heren J. M. v. d. Klundert en J. van Groningen. Niet herkiesbaar is wegens verhuizing mej. M. J. Rosmolen van Den Bommel. Na de pauze zal er een verloting gehou den worden, waarvan de opbrengst be stemd is voor het Jeugd Rode Kruis. Gaarne wordt u op bovenstaande damm te Den Bommel verwacht. FOTO FILM-REPORTAGE VIDEO COMPUTER c=3 c^ C3 r-1 iMBJiiMt^g^U CU CU C=l CU Wesmradt 35 - Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878 W12 en 2120 F:lt3jl Renesse - PrinKhop Hagezoom 172 Telefoon 01116 2400 deren, waaronder een winkelwagentje, hadden weggenomen. - Valse keuringsteken In de nacht van 19 februari j.l. werd een inwoner uit Oud Beijerland aangehou den. Op de door hem bestuurde perso nenauto bleek geen deel III van het kentekenbewijs aanwezig te zijn maar bovendien was op de kentekenplaat van zijn auto een vals goedkeuringsteken aangebracht. - Vernielingen In de omgeving van het Zandpad te Middelharnis werden door onbekenden eeu giooi aantal fietsCiiblorvken uit 'Je straat getrokken en vernield. In de omgeving van de Rembranddaan ver nielde men twee palen met straatnaam borden. Nog afgezien van het zinloze van dergelijke vernielingen komt dat de gemeenschap op ongeveer 2000 gulden aan schade te staan. - Diefstal bromfiets Een inwoonster uit Sommelsdijk deed aangifte van diefstal van haar bromfiets. Zij had haar voertuig neergezet bij het nieuwe sportcomplex. Bij terugkeer op de plaats waar het voertuig was neerge zet, bleek dat te zijn verdwenen. Dikke rookwolken markeerden vrijdagmiddag al van verre de plaats waar in Dirksland een fikse brand woedde. In het aan de Zuid Spuidijk staande garagebedrijf van dhr. J. 't Jonk was, bij werkzaamheden aan een auto, brand uitgebroken die door de aanwezigheid van brandbare materialen snel om zich heen greep. De brandweer van Dirksland richtte zich primair op de bescherming van de naastgelegen panden (in één waarvan de fam 't Jonk woont) waaraan de 1500 meege voerde liters bluswater werden besteed. Voor de bestrijding van de brand werd assistentie van de blusploegen van Herkin gen en Melissant ingeroepen. Met de ploeg van Herkingen werd in zgn. „aanjaagverband" water uit de haven betrokken. Aan de achterzijde van de garage werd de blusploeg van Melissant aan het werk gezet. Voor dat dat allemaal zijn beslag had brandde het bedrijf voor een groot deel uit. Bij een van de buren, de fam. A. Nagtegaal werd de ruit van de voordeur ingeslagen waarna de politie zich toegang tot de woning verschafte. Verondersteld werd dat - bij afwezigheid van mevr. Nagtegaal - een van de kinderen lag te slapen, maar dat bleek een onjuiste veronderstelling. De brug die waarschijnlijk plaats zal maken voor een bredere dam. Een buis zal de twee delen van de Boezem met elkaar blijven verbinden. In de donderdagavond te houden raadsvergadering zal Dirksland gemeenteraad worden voorsteld een krediet van 230.000,- beschikbaar te stellen voor de aanleg van een dam over de Boezem, met een rijbreedte van 7 meter. De huidige brug heeft slechts een rijbreedtes van 4 meter en geldt voor het moderne verkeer en met name voor de lijnbussen, al jarenlang als een hinderlijk ob stakel. De dam zal op de plaats van de huidige brug worden aangelegd. Zou de brug alleen al om verkeerstechnische redenen moeten verdwijnen, vervanging is temeer gewenst nu er binnen af zienbare tijd met de nieuwbouw van het ziekenhuis zal kunnen worden begonnen. Voor de aanvoer van bouwmateriaal en machines is een ruime aanvoerroute noodzakelijk. Oriëntatie op de mogelijkheid daartoe heeft B en W voor de aanleg van een dam doen kiezen. Een dam wordt de minst kostbare-, en bovendien de meest doelmatige oplossing geacht. De berekende prijs van 230.000, bedoelt de aanleg van een dam met taluds; wanneer er frontmuren moeten worden gebouwd zal dat minstens 100.000,- méér kosten. Dat laat ste wordt de raad door het College ontraden. De gedachte (lees: de vrees) die er onder een deel van de bevolking was dat de Boezem voor een gedeelte gedempt zou wor den is voorshands ongegrond. Eerder zal de Vervoersmaatschappij haar route door het dorp, via de nieuwbouw en langs Geldershof, verleggen dan dat nabij de Boezem een groot station nodig zou zijn. Het Ziekenhuisbestuur heeft toegezegd een bijdrage van 75.000,- te willen leveren in de aanleg van de voorziening die het bouwterrein beter bereikbaar maakt. Tijdens de jaarvergadering van de vrij willige brandweer te Goedereede op 19 febiTiari 1988 zijn door burgemeester G. van Velzen de volgende onderscheidin gen uitgereikt aan de heren: W. C. Tieleman, bevelvoerder: vrijwilligersmedaille en brandweerkruis voor 25 dienstjaren. J. de Vries, brandwacht Ie klas: brandweerkruis voor 12'/2 dienst jaren. J. 't Mannetje, brandwacht Ie klas: vrijwilligersjaarteken voor 10 dienstjaren. Op vrijdagavond 26 februari wordt met een orgelavond in de „Prins Maurits" het daar onlangs geplaatste orgelpositief van Van Vulpen in gebruik genomen. Op deze avond worden door docenten en leerlingen en de heer Rinus Verhage de mogelijkhe den van het orgel gedemonstreerd. In tegenstelling tot wat elders geschreven is, dient men voor bezoek een gratis toe gangsbewijs aan te vragen en af te halen bij de school: Kon. Julianaweg 57 te Mid delharnis van 8.30 tot 16.00 uur. Dit in verband met de beperkte plaatsruimte. De orgelavond begint om half acht. Voor de pauze wordt door de docent muziek. Mar van der Veer, uitleg gege ven, waaraan docenten, leerlingen uit hoge en lage leerjaren en de heer Rinus Verhage (musicus) meewerken. Van de docenten zullen de heren Schou ten (blokfluit). Kater en Van der Veer (orgel) meewerken. Van de leerlingen werken o.a. mee Dianne Mosselman, Johan Driesse, Taco van Dieren, Maaike Knuist en Jeanette Keizer (orgel) en Caroline Hameeteman (dwarsfluit). Tenslotte werken mee het bovenbouwkoor van de school o.l.v. Mar van der Veer met medewerking van Wanda van Maanen (viool) en Klarie van der Wende (orgel). Er worden werken uitgevoerd van o.a. J. S. Bach, J. Pachelbel, G. F. Handel, D. Buxtehude, B. Marcelli en H. Schütz. - Aanrijding met gewonde In de vroege ochtend van j.l. woensdag wilde op de kruising Provincialeweg 47 en de Oudelandsedijk te Oude Tonge, een 17-jarige bromfietsbestuurster uit Oude Tonge, linksaf slaan, de Oude landsedijk op. Daarbij merkte zij een haar tegemoet komende landbouwtrak- tor te laat op en kwam in botsing met die landbouwtraktor. Zij werd met een bek kenfractuur opgenomen in het zieken huis te Dirksland. - Snelheidscontrole's in de gemeente Oostflakkee Door de verkeersgroep der rijkspolitie te Dordrecht zijn in de maand januari 1988 snelheidscontrole's gehouden op de Langewega te Ooltgensplaat en op di verse plaatsen op de Provincialeweg 47 te Oude Tonge. Op de Langeweg te Ooltgensplaat wer den in totaal 22 automobilisten geverba liseerd, waarbij de maximum gereden snelheid 120 kilometer bedroeg. Op de Provincialeweg 47 te Oude Tonge werden 3 automobilisten geverbali seerd, waarbij de maximum gereden snelheid 98 kilometer bedroeg. Naast vele andere instellingen heeft de openbare bibliotheekvan Middelharnis ook besloten een plaats in te ruimen voor het 'VIDEO STREEKNIEU'WS. Het streeknieuws is een initiatief van ROGOS, de huisomroeps van de stich ting HDG te Sommelsdijk. In dit programma worden aktualiteiten van Flakkee met beelden en vraagge sprekken uitgelicht. In het streeknieuws van februari zijn o.a. de volgende onderwerpen te zien: het jubileum van de huisarts de Jager uit Nieuwe Tonge; de raadsvergadering van Middelhar nis en het Diekhuus; de opvang van de met olie besmeurde vogels in Ouddorp; de opening van complex De Staver; Burgemeester en wethouders van Oost flakkee hebben in hun vergadering van 16 februari 1988 o.a. de volgende beslui ten genomen: - In Oostflakkee zullen afvalbakken voor batterijen worden geplaatst. Het gelijktijdig verwerken van batterijen met ander huishoudelijk afval is zeer schadelijk voor het milieu en dus voor de volksgezondheid. Burgemeester en wethouders van Oostflakkee hebben de zorg voor een goed milieu hoog in het vaandel staan. Ze zijn dan ook van me ning dat het afzonderlijk inzamelen van batterijen gewenst en noodzakelijk is. Besloten is daarom dan ook om alle 13 in Oostflakkee staande glasbakken te voorzien van een afvalbak voor - lege - batterijen. Deze 13 glasbakken staan op de volgende plaatsen: in Oude Tonge: op de Kaai, Stoofplein, Melkweg, Emmastraat, bij het ver zorgingstehuis Ebbe en Vloed en in de Dabbestraat. in Achthuizen: Kerkstraat/Bommelsedijk. in Langstraat: nabij de kerk. in Den Bommel: hoek Nassaustraat/ Schoolstraat, op de Kaai en op de Malmöweg (te Zuidzijde). in Ooltgensplaat: op de Kaai en hoek Langeweg/Meidoornstraat. Naar verwachting zullen de batterijen afvalbakken in mei a.s. aangebracht zijn. burg. van Velzen (Goedereede) m konflikt met de plaatselijke kunst; de herdenking van de slachtoffers van de ramp 1953. Het streeknieuws is in de bibliotheek te zien op de volgende dagen: Dinsdagmorgen19.00 tot 20.30 uur Woensdagmorgen ...10.00 tot 12.00 uur Het streeknieuws verschijnt lx per maand en wordt in de toekomst afgewis seld met regionale documentaires. De eerste uitzending van dit aktualitei- tenprogramma in de bibliotheek is op dinsdagavond 23 februari.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1