„De Staver" begroette bij opening en „open dag" duizenden belangstellenden Politieberichten Ing. P. Robijn, hoofd nieuwe RWS dienstkring Oud Beijerland ff^/-V'5r,^^oï:3L^.!!!:£%- Zwembaden Middelhamis en Diricsland samen in al(tie fiomj^emMi Nieuw record voor ze „De Schotejil" Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten Brandweer Den Bommel Verkoop gem. kantoor Ooltgensplaat 60e Jaargang DINSDAG 16 FEBRUARI 1988 No. 5673 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond GESLAAGD ]q'a?ii.'«ii» OUDDORP BEROEPEN n n n n n n n DDnDDDnDnDDDDnaDDDDDnDn n n a a D n n D n nDnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn „WONEN VRIJE TIJD" 17-18-19-20 februari 1988 m MIDDELHARNIS Sommelsdijk: vmam Heel bijzonder complex Clusteren voordelig Grote belangstelling Nog niet af? Gigantisch projekt De opening POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 FAX 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 ^1 'i^* De managers Lambooy (I) Dirksland en Jordaan Aliiliiciiu. illl.S. De managers van de zwembaden te Dirksland en Middelhamis zijn allerminst van plan elkaar de loef af te steken, getuige de aktie die ze, elk in eigen bad. gaan voeren. Beide baden zijn aangesloten bij Sportfondsen Nederland, welke organisatie een gratis leden- werfaktie houdt onder jongeren van 6 tot 16 jaar. Het - gratis - lidmaatschap wordt ver kregen door het sparen van 6 stempels op een spaarkaart, elke keer dat men recreatief komt zwemmen geeft recht op een stempel; de spaarkaart is al met één stempel voorbe drukt. Het clubpasje dat in ruil voor een volle kaart wordt verkregen geeft voordelen op b.v. de aankoop van plateneen gratis clubblad, clubavonden en kortingen (van 10%) op kleding, reizen enz. De aktie sluit op 1 juli dit jaar. In de vrijdagkrant vermeldden we dat don derdagavond, bij het verkeersongeval op de kruising Schaapsweg, de brandweer van Ooltgensplaat een van de betrokkenen had bevrijd. Het blijkt door de brandweer van Den Bommel te zijn gedaan die daar toe is uitgerust met professioneel mate riaal. STAD AAN 'T HARINGVLIET Aan de peadogische Techn. Hogeschool Nederland in Rotterdam behaalde onze oud-dorpsgenoot Dirk Maliepaard Kl.zn. de 2e graad wiskunde. Hij heeft nu recht op het voeren van de titel baccalaureus. FOTO FILM REPORTAGE -VIDEO COMPUTER CD en CU CD en CD Wenslraat 35 - Molenweg 4 - Ouddorp Telefoon 018781612 en 2120 f'haal Renesse Pnnnhop Hogezoom 172 Telefoon 01116 2400 Op de vrijdagavond gehouden ledenver gadering der Ger. Gemeente werd uit het gestelde dubbeltal, ds. B. v.d. Heiden te Woerden en ds. J. Mijnders te Veenendaal. laatstgenoemde predikant beroepen. Tijdens de druk bezochte open dag in Sport- en recreatiecentrum „De Staver" jl. zaterdag, is ze „De Schotejil" uit Middel- harnis er in een officieuze poging in ge slaagd het Guiness-record pyramide bou wen op een drijvend vlot te verbeteren. Het officiële record (zoals onlangs in het televisieprorgamma De Eerst De Beste te zien was) is in handen van een andere Ne derlandse zwemvereniging met 42 pun ten. Het gaat hier om een wedstrijd binnen 2y2 minuut zoveel mogelijk punten te scoren d.m.v. het stapelen van deelnemers op een vlot gevuld met acht opgeblazen binnen banden. De onderste rij deelnemers telt daarbij voor elk 1 punt, de tweede rij elk 2 punten, de derde rij elk 3 punten enz. De minimum leeftijd van de deelnemers is 12 jaar. Om 10.00 uur begonnen zes sportvereni gingen aan hun poging om zoveel moge lijk punten te scoren. Voetbalvereniging Flakkee begon meteen met een nieuwe re cord van 44 punten, daarna kwamen de ju- doclub en korfbalvereniging Good-Luck beiden met weer een nieuw record van elk 46 punten. Om 11.15 uur kwam De Schote jil aan de start en verbeterde alle andere re cords met een fabelachtige score van maar liefst 56 punten. Later op de dag kwamen ook de badmintonvereniging en volleybal vereniging Intermezzo nog aan de start; zij scoorden resp. 36 en 41 punten. Nadat het bestuur van De Schotejil voor deze prestatie een enveloppe met inhoud had ontvangen werd besloten om op korte termijn een officiële poging te onderne men om zodoende een plaats in het Gui- ness book of Records te bemachtigen. openingstijden: woensdaa 17 febr,: D 13.30-22,00 uur donderdac] 18 febr,: 13.30-22,00 uur D vrijdag IP iebr,: l3,3u - 22,00 uur zaterdag 20 febr 10.00- 17.00 uur tamlliebeurs ..DE STAVER" MIDDELHARNIS B - Auto van dijk De bestuurder van een bestelauto reed in de nacht van 13 febr. j.l. over de Lieve Vrouwe Poldersedijk in Stad aan "t Ha ringvliet. Gekomen nabij de kruising van die weg en de Oudelandsedijk bemerkte hij de bocht niet. Hij reed daardoor de dijk af en belandde in de sloot onder aan de dijk. Wonder boven wonder werd de be stuurder niet gewond, zijn auto was hele maal vernield. - Poging inbraak garage Op 11 febr. j.l. bleek dat onbekenden had den ingebroken in een garage in Dirks land. Het slot van de deur bleek te zijn ge forceerd en de deur stond open. De eigenaar van het pand was op wintersport vakantie. Er kon niet worden vastgesteld of er goederen waren weggenomen. Ing. P. Robijn (38), sinds september 1980 hoofd van de RWS, dienstkring Mid delhamis is per 1 maart a.s. benoemd tot hoofd van de omstreeks die datum te vormen dienstkring Oud Beijerland, waarin de dienstkring Middelhamis zal worden opgenomen. Het kantoor van de nieuwe dienstkring staat in Rhoon waarin de dienst, die 55 medewerkers zal tellen, zal worden geconcentreerd. Een en ander betekent dat het kantoor van Rijkswaterstaat aan de Steeneweg te Middelhamis ontruimd en verkocht zal worden. Het Waterstaatkantoor te Middelhamis dat zal worden opgeheven. - Dronken achter stuur De bestuurder van een personenauto viel in de nacht van 9 febr. j.l. op door zijn rij gedrag. Bij controle bleek dat hij alkohol had genuttigd. Na een blaastest ter plaatse werd hij aangehouden. Van hem werd een bloedproef afgenomen en hem werd een rijverbod opgelegd. - Brand in glascontainer Onbekenden hadden op 8 febr. j.l. een hoeveelheid papier in een glascontainer in Melissant gestopt. Vei-volgens heeft men dat papier in brand gestoken. De politie, die vrij snel ter plaatse was heeft met een eigen brandblusapparaat het vuur ge doofd. Geachte redaktie, Als u mijn anonimiteit wilt verzekeren dan zoudt u mij zeer verplichten wanneer u het volgende in uw blad opneemt. Het is toch te dol wat er nu in Ooltgens plaat staat te gebeuren? Twee geïnteres seerden hebben een bod uitgebracht op het gemeentekantoor aan de Voorstraat, dat half dit jaar leeg komt. Eén geïnteres seerde uit Friesland heeft een bod van 80.000,- gedaan, een geïnteresserde uit Sommelsdijk bood 57.000,-. Dan breekt toch je klomp als je raadsleden hoort plei ten voor verkoop aan de laagstbiedende? Een gemeentebestuur kan toch niet han delen als een partikulier, die ten koste van eigen portemonnee best met minder ge noegen mag nemen, maar een gemeente bestuur mag zó toch niet omgaan met ge- meenschapsbezit? Daar moet toch de hoogste prijs voor worden gemaakt? Een gemeentebesmur mag zich toch geen be voordeling van de één boven de ander per mitteren! De laagstbiedende wil er een ho- tel/pensionaccomodatie, de hoogstbiedende wil er een galerie beginnen. Ik meen mede namens een groot aantal dorpsgenoten te spreken als ik de voorkeur voor die galerie uitspreek en ik hoop dat de raad in de vol gende vergadering waarin over de verkoop beslist wordt, daarvoor zal kiezen. DIRKSLAND - woensdagavond 7.30 uur ds. J. de Pater van Krabbendijke. OOLTGENSPLAAT - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpe- nisse. De heer v.d. Meer helpt de tennissunulator een handje en gooit de tegenover hem opgestelde jeugd zelf wat ballen toe. Alhoewel het sport- en recreatiecomplex „De Staver" al sinds december in gebruik was, heeft Middelhamis de nieuwe voorziening pas vrijdagavond écht in bezit geno men. Toen loste Gedeputeerde v.d. Meer met een tennissimulator een serie vriend schappelijke schoten in de richting van de jongsten van diverse sportverenigingen, die zich op dat sein en de oproep van Jan Mastenbroek, de jeugdsekretaris van „Flakkee", over de zaal verspreidden en aan het openingsceremonieel hun demon straties toevoegden. De grote afwezige op deze avond was burg. van Welsenis die op 29 januari onverwacht was overleden en de opening van zijn „geesteskind" niet meer mee heeft mogen maken. Wel waren mevr. van Welsenis en zoon Hein aanwezig. Door wethouder J.H. Koppelaar werd op deze „met weemoed omfloerste avond" stilgestaan bij de ijver waarmee de overle den burgemeester heeft gestreefd naar de realisering van het complex, door dhr. Koppelaar daarom als "s burgemeesters geesteskind aangemerkt. Het was dan ook met gemengde gevoelens dat dhr. Koppe laar deze avond het burgemeesterschap waar moest nemen, wetend hoe verlan gend dhr. van Welsenis naar deze avond had uitgezien. Ziend op de wordingsgeschiedenis van „de Staver" herinnerde dhr. Koppelaar eraan dat de bouw van een nieuw zwem bad al in het midden van de zeventiger jaren, als verkiezingsleuze nummer één van menige politieke partij had gegol den. Toch zou een aantal vrij concrete plannen hun uitvoering missen, met als gevolg dat de problematiek met de beschikbare acco- modatie steeds groter werd, zodanig zelfs dat de Stichting Olympia het gemeentebe stuur meldde dat de accomodatie geen soelaas meer bood voor het opzetten van nieuwe aktiviteiten, zo releveerde dhr. Koppelaar in zijn openingswoord tot ca driehonderd genodigden. In 1982, tijdens een bezoek aan een vak beurs in Utrecht zou de basis voor „de Sta ver" worden gelegd en dat - zo bezag dhr. Koppelaar - op een moment dat de econo mische recessiue zich in volle hevigheid liet gelden en de financieringskanalen „niet thuis" gaven. Toch heerste er ten gemeentehuize een vrijwel „onwankel baar haalbaarheidsbesef', waardoor zich de contouren van de thans tot stand geko men multifunktionele accomodatie toch aftekenden, „langzaam maar zeker"! De deskundige inbreng van Sportfondsen Nederland was - zo leek het dhr. Koppe laar - van doorslaggevende betekenis geweest voor de gepleegde besluitvorming. Voor een aantal raadsleden bleven echter principiële bezwaren tegen het verlenen van medewerking. Het leek dhr. Koppelaar toe dat voor de Stichting „Olympia" de exploitatie geen geringe opgave zal zijn. Het gebouw beoogt een onderkomen te zijn voor de recreant en de toerist, een bedrijfstak die in deze regio in toenemende mate aan bete kenis wint. Namens het gemeentebestuur bracht dhr. Koppelaar dank aan allen die aan de tot standkoming van het projekt hebben bij gedragen, met name dacht hij daarbij aan dhr. Oechies van Projektontwikkeling Drachten, met wie het prettig werken is geweest. Dhr. Koppelaar besloot met de wens dat velen van de prachtige accomo datie een gepast gebruik zullen maken; hij wist bestuur en personeel van de Stichting „Olympia" bereid en bekwaam hun taak op deskundige wijze te vervullen. Alvorens Gedeputeerde v.d. Meer aan dacht gaf aan „de Staver" als „heel bijzon der complex" dacht hij terutg aan een heel bijzonder mens, wijlen burg. van Welse nis, door dhr. v.d. Meer gekend en nu gemist als een beminnelijk mens. Niets dan lof van dhr. v.d. Meer voor het betoonde initiatief en de realisering van wat hij noemde „een fantastische toeris- tisch-recreatieve voorziening voor de ei gen inwoners en de toerist die er een prima slecht-weer voorziening treft, waaraan de behoefte op Goeree-Overflakkee in een door het Ned. Economisch Instituut ge pleegd onderzoek nadrukkelijk was vast gesteld. De aanwezigheid ervan leek dhr. v.d. Meer ook van waarde voor de vestiging van bedrijven want ook in die overweging wordt de infrastruktuur van de plaats van vestiging gewogen en op waarde geschat. Het was dhr. v.d. Meers wens dat van de nieuwe voorziening, die een bovenlokaal karakter heeft een goed gebruik zal wor den gemaakt en dat de naam van burg. van Welsenis blijvend aan dit projekt verbon den zal blijven. Ook dhr. Oechies (POD) dacht met wee moed terug aan de overieden burgemees ter die zich voor de realisering van „de Staver" zo energiek heeft ingezet en die er heel gevoelig voor was dat door te „cluste ren", het samenbrengen van voorzienin gen, op de exploitatiekosten bespaard kan worden. De nu gereedgekomen „Staver" kan de POD als referentie-objekt dienen en het was dan ook namens de POD en de onderaannemers dat dhr. Oechies de Stichting „Olympia" een cheque ter waar de van 2500,- aanbood. Het deed weth. L.C. Kievit, voorzitter van de Stichting „Olympia", bijzonder deugd vast te kunnen stellen dat de bevolking bij zonder veel belangstelling toont voor het gebruik van het multifunktionele gebou wencomplex. Het rechtvaardigt de goede hoop dat de 1,5 miljoen omzet per jaar gehaald zal worden. De Stichting telt 14 vaste medewerkers en 32 part-timers. zodat gezegd mag worden dat de komst van „de Staver" uitbreiding van de werkge legenheid tot gevolg heeft gehad. Het is voorts de bedoeling, o.m. door de oprich ting van nog ontbrekende sportverenigin gen, zoveel mogelijk klanten aan het sportcentrum te binden, bedoeld als het is voor de hele regio. Realisering van „de Staver" waardeerde dhr. Kievit als een van de grootste verdien sten van de overleden burgemeester. Dhr. Kievit bekende de totstandkoming ervan zelf wel eens in twijfel te hebben getrok ken, o.m. door het wegvallen van de WIR- premie en het uitblijven van de subsi dietoezegging van het Rijk, maar - zo waardeerde dhr. Kievit die morele steun - „iemand als dhr. de Feijter (gem.sekr.) was rotsvast in de zaak blijven geloven. Sprekend over de exploitatie sprak dhr. Kievit de hoop uit dat in de komende jaren gebruik zal kunnen worden gemaakt van de kennis en de adviezen van de Sportraad die „Olympia" steeds met raad en daad ter zijde staat. Manager Leen Jordaan ont ving uit handen van dhr. Kievit een aandenken als waardering voor het vele extra werk, gedaan met een niet te be schrijven enthousiasme. Dhr. Kievit achtte het complex nog niet hele maal af te zijn. Zijns inziens zou na enige tijd nog eens over een toevoeging met o.a. een recreatiezaal moeten worden gedacht Als voorzitter van de Sportraad sprak dhr. H. Kruik een dankwoord tot het gemeente bestuur én de bevolking die de stichting van het gigantische Stavercomplex moge lijk hebben gemaakt. „Nederlanders mop peren veel, maar mopperen jullie voortaan wat zachtjes!", zo hield dhr. Kruik de spor ters voor die van de nieuwe accomodatie gebruik maken. Spreker bezag dat Goeree Overflakkee wel grote zakenmensen en grote bestuurders heeft voortgebracht, maar dat op sportge bied geen grote namen kunnen worden genoemd. „Laat het maar zo blijven!", hoopte dhr. Kruik, zich realiserend dat topsport dikwijls in vandalisme ontaardt terwijl het aller wens is dat het prachtige Stavercomplex er over 20 jaar nog onge schonden bijstaat. Overigens had dhr. Kruik daar geen vrees over, erop vertrou wend dat sportiviteit en samenwerking hand in hand zullen gaan. Namens de sporters van groot Middelhamis bood dhr. Kruik de Stichting „Olympia" enkele prachtige reprodukties aan. In de sportzaal werd vervolgens door dhr. v.d. Meer de openingshandeling verricht waarna de genodigden gelegenheid kregen het hele complex, inclusief tennisbal en zwembad die eveneens in vol bedrijf waren, te bezichtigen. Zaterdag werd „open dag" gehouden; naar schatting 6000 bezoekers hebben van de geboden gele genheid gebruik gemaakt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1