OPEN DAGEN op de „Prins Maurits'' Wie schrijft er mee van en over Flakkee? Predikbeurten MUS MÜST 01875-1406 De kost in 't gevang "n Beste bolusbakker is nieuw! REKLAME! REKLAME! Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" VRIJDAG 22 JANUARI 1988 Vrijdagavond en zaterdagmiddag j.l. was er op de Chr. S.G. „Prins Maurits" te Middelhamis voor ouders en (toekom stige) leerlingen ge legenheid de school gebouwen te bezich tigen. Aan een groot aantal onderdelen van het dagelijkse school leven kon worden deelgenomen. Bij andere onderdelen gaven leerlingen demonstraties. Hier volgen ouder en toekomstige leerling gespannen de ver richtingen van de computer. De uitleg gaf docent M. J. Kater (midden). Beide open dagen werden druk bezocht. De 43-jarige Henk Honders uit Yerseke mag zich de beste bolusbakker van Zee land noemen. Met een kunststoffen plaat aan de muur, uitgereikt door de Provin ciale V.V.V., mag hij dat ook publiekelijk bekend maken. Aan een wedstrijd uit geschreven door de Provinciale V.V.V. namen 82 bakkers deel. De conferencier Albert Mol was voorzitter van de jury, de prijzen werden uitgereikt in de Camp- 01870-4844 Uw pand gratis in de beleende Fotawoninglirant veerse toren. Honders, afkomstig uit Dordrecht, is sinds 15 jaar gevestigd in het mosseidorp. In dit verhaal komt een klein stukje van de „Toaverie" om de hoek kijken, we dachten eerlijk daar veel meer verhalen over te krijgen, maar die zijn tot nu toe maar dun gezaaid, nou zal daar toch wel niemand meer in geloven? Wie komt er eens met een paar mooie verhalen over tovenarij: uut vroeger tied? Wat van vroeger Ik dogt zoe bie mun eige, dat mot je oak us prebere. Dus daer gaen mun dan. We weunden vroeger in de Achterstraete op 't hoekje, dur stienge drie huzen in un tras. 't Ouwe Bertje kwam tussen de middag an de deure: Waeter Meria. Dan kon je 1 of 2 rijzen waeter haele in de tras in die gienge in de regenwaetertonne. Dat was voorraed. Moeder die noaijde veul voor un aore, keursen in un halfgat. Ze brogte dan un oud jak, dan nam ze un krante, in maekte un schampeljoen, in 't kwam nog goed uut oak. Dat was dan 25 stuvers. Dat wier weggebrogt in dan zeien ze, 'k zal 't wel ,,an rekke". Noe dat rekken was un groat begrip oor. Ze wassende oak keuvels, zoon stik of zesse in de week. Daer was veul waark an. Ijeerst de karkas er uut tome, as die kepot was naer Merie Kurvink in de Rienk om un aoren, un kwartje voor un zeven of un negen pantser Zoo was er dan weer gewasse in gestreke. De keuvels moste weggebrogt, in 't was mien beurte, un schoane neusdoek om 't kapje, in daer gieng je dan. Noe weunde der in de Bloedpit un vrouwtje die hiete Betje. Ze was aarg klein, in un wat verkreukelde rik. Noe zeije ze dat ze kon toavere. In daer most ik naetoe. Mar as je je dumen in je hand neep, had ze gijeen vat op je. „Volluk" hier heije je keuvel, twee dubbeltjes asjeblieft. Kom dur mar in mun kind, want die caanten mog nog opzoeke. In daer gae je dan, mitje dumen in je hand genepe in huus, in daer hieng an de lampe mit kraele rand un blienkende bol. Dat was dus de kwaeddoewer. In un angst datje had. Affijn, de caantjes had ik, in un staarke pepermunt toe. Mar die dorst je nie op te eten, voor het euvel dat dat dieng oak betoaverd was. Dus buten gekomme, gauw in de zimpit gegooid. Moeder zei toen ik tuus kwam, wat heije weer gedaen, datje zoon roaie kop heit? Ik most hut vertelle, 'k ha hut jaeren an motte hoare. Noe weet ik wel beter. Kee van Meria We konden er best uit wijs worden mevr. V. Vriendelijk bedankt ook voor uw bijdrage. Redactie Eilanden Nieuws Un dagje uut Van de Heer N.N. ontvingen wij het volgende schrijven: Oengderlesten, hawe mun van 't roije kruus un reisje magge maeke, mit un bus van Mijnders, twee bussen vol mit maansen van Meiesant, Herken in Dirksland. AUemael ouwe maansen, mannen in vrouwen, oak nog wat vrouwen in mannen van „Geldershof'. Daevandaen bimmen om hallef twee gae rieje, richting de Plaete, in daervandaen deur de Heinenoordtunnel. 'k Zal al die naemen van die durpen mar nie opschrieve want dat wordt te veul voor mun ouwe viengers. In Streefkerk hawe mun koffie gedroengke in daer krege mun un lekker stik appeltaerte bie, in toen hawe mun nog un borrel gehad (of wat anders) oak. 'k Geloaf da mun dur allemaele van genote hawe. 't Was alles goed verzurgd, mit maansen van 't roje kruus, alle roem oor voor die maansen, in oak voor de sjaffeur, hie heit oengs goed uitgeleid waer mun heen gienge in langs kwame, in je kon um goed verstaen in hie heit kalm gereje. We binne deur Braebant heen trug gereje naer Flakkee, in we wazze om un uur of hallef zevene op Herken, in daer hawe mun de broadmaeltied gehad, in die was oak goed verzurgd oor. In toen binne mun weer mit de bus op huus an gegaen, in tegen achte wazze mun weer in Dirksland. Ik ken niet anders zage, 't was un goeie verzurgde reis, mit goeie mooie bussen, in we hawe mooi weer gehad, in hut wazze bussen mit verkoeling derin, dus niet werm. In noe nog dank an 't rooje kruus, die oengs die reis heit angeboje. In alle helpsters in helpers van 't roje kruus voor de goeie leiding in de hulp die ze gedaen hawe, in niet te vergeten de sjaffeur, want die heit oengs toch weer zonder oengelokken thuus magge brienge. In noe gae ik eindege, in 'k magge toch wel geloave dat al die maansen die de reis mee gemaekt hawe 't daer mee ijeens binne. In 'k hope datter niet al te gauw naer mun schrieven zal gekeke worre, want ik bin un ongeletterde ouwe man. Un Flakkejenaer Wel, geachte inzender, we vinden dat u dan nog best uw verhaal weet te doen en dat u helemaal niet gek schrijft: in 't Flakkees. We zullen uw schrijven zoals u verzocht aan u terug sturen. Dank voor uw verhaal, heeft u soms nog meer? Wij zien het graag tegemoet. Redactie Eilanden Nieuws Zondag 24 januari 1988 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof Woensdag 27 januari: 19.00 uur ds. P. van Bergen Bravenboer, Scherpenisse-Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. J. Loosman, Breda - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhouten 18.30 uur kand. drs. A. Kagchelland, Kame- rik. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilige Doop en nam. Heidelberger Catechismus zondag 1, vraag 2; extra kollekte fonds chr. belangen. Vrijdag 29 januari: 14.45 uur ds. J. Codée, huwelijksbevestiging Gijsbert Koudijs en Anna Roos - Ger. Kerk 10.00 uur drs. M. van Krimpen en 17.00 uur ds. J. J. v. d. Linden. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte restauratie kerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. J. Hage en 17.00 uur ds. M. Wattel-Ger. Gem, in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. I. Hoor naar; extra kollekte NBG - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. Paul, H. I. Ambacht. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke en 18.00 uur ds. A. Kastelein; extra kollekte bouwfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte hulp Z.O. Azië - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. A. Vos - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Duinker, Rotterdam - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur Mr. G. Kaai. Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Uitslagen van 18 januari 1988 Dammen: L. Moerkerk - C. Mierop1-1 H. Tanis - C. Akershoek0-2 G. Tanis - K. Westhoeve1-1 J. Visbeen - P. van Dam2-0 K. Westhoeve - A. Meijer0-2 Schaken: A. C. Baas - J. SoetemanVi-Vi MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en Ij.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kolk kte kerk - Chr. Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. P. den Buttei - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek en 14.45 uur idem (dienst met gehandi capten) - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. B. Gratz en 14.30 uur ds. A. Geelhoed. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraads- fonds-Ger.Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen OUDE toNGE-Herv. Gem. 10.00 uur kand. C. Verboom en 18.00 uur ds. T. Ouwerkerk, Ridderkerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. B. Verspuij, Alblasserdam en 18.00 uur ds. H. Jongebreur; kollekte verwarming (bus sen in de hal) - Ger. Gem. 10.00 uur lezen en 15.00 uur ds. H. Paul, H. I. Ambacht - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Rozenboom en 18.00 uur ds. v. d. Kooy, Rockanje. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. T. Cazander en 18.0O uur ds. A. Vos; extra kollekte: Op we;^ met de ander- Ger. Kerk 10.00 en 1^.00 uur drs. W. Venema. OOLTGENSPLAAT - Herv;' Gem. 9.30uurdrs. K. Exalto, Benthuiizenen 18.00 uur ds. J. T. Cazandejr; extra kollekte quotum- Ger. Gem. «^9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9^.30 uur dhr. K. Baas en 18.00 uur dh(r. J. H. van Lambalgen, Rotterdam, i LANGSTRAAT - Herv. Gem.j 10.00 uur ds. H. Jongebreur. ZIERIKZEE - Evang. Luthers^^ Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK- Herw Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. vai» Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezenf - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Extra kerkdienst Ger. GemÉenten ffiei OOLTGENSPLAAT nuari 19.30 uur ds. F. dam-Zuidwijk. - dinsdag \26.v;ji,,^ Harinck, Rotter- P. Derrez - A. J. Kastelein1-0 J. Grinwis - E. SantifortV2 - Vi Kr. V. d. Wende - W. Breen1-0 F. Troost - C. Wassenaar0-1 P. Westhoeve - A. Verhage 1-0 multifunktioneei advies- en administratiebureau A. J. Rol van Calverenbrouck-Schaap Kllnkerlandseweg 2A 3244 BD Nieuwe Tonge - Tel.:01875-1406 Nieuw is ook ons jaarpakket voor particulieren. Een jaar lang verzorgen wij uw administratie, zoals: - Aangifte inkomstenbelasting - Aanvragen studiefinanciering, kinderbijslag, pensioenaanvragen, A.O.W./A.W.W.-uitkeringen etc. - Opstellen bezwaarschriften - Schrijven van 'moeilijke' brieven Grijsoordse Schetsen: Als men vindt, dat iemand anders is dan gewoon zegt men op z 'n Flakkees: 't Is een vrimden dokter". We vroegen onze dokter, naarde herkomst van dat gezegde. „Als jullie elkander tegenkomen: vraag je elkaar hoe het ermee gaat en dat is dan zeker niet ongewoon. Maar als ik groet: „Hallo, Piet hoe gaat het, dan schrikt Piet zich een hoedje en denkt dat hij met een kwaal rondloopt". Maar onze aangetrouwde neef en dokter Douwe, een Fries is wel een beetje apart. We waren een weekend bij hen en nicht vertelde ook van hun wedervaren en moeilijkheden. Ze waren op een feestje bij de buren, gezellig en 't liep al tegen middernacht. Toen werd er geroepen: „is er een dokter in de zaal?" Al ben je dan chirurg en hersenspecialist snel je toe. Omdat de pols zwak was haalde Douwe vlug z 'n auto; 2 huizen verder; en bracht de patient in 't Gasthuis. Maar toen hij weer bij zijn auto kwam stonden er twee jonge agenten bij. En hoewel Douwe zich verontschul digde: levensgevaar van de patiënt, en totaal geen verkeer, 't hielp niets. Tweemaal door rood licht gereden en u hebt gedronken! dat is 3 bonnen. En koppig zegt hij: 'k Betaal nooit, 'k ga zitten volgende week". Nu is hij met de buurman, een adjudant, een kijkje wezen nemen in de Bijlmerbajes. En toen kwamen ze thuis. „Het is er schoon", zei Douwe en ik heb het menu voor de volgende week bij me, geen wonder dat ze cellen te kort komen er zullen er zat zijn die het er beter hebben als thuis. En we lazen mee: Kijk eens wat een smakelijk menu voor de zondag: tomaten/groentesoep, schouderkarbonade, sperzie boontjes, gekookte aardappelen en fruit De zaterdag schafte: bami goreng, saté stokjes, kroepoek, atjar tjampoer, yoghurt. Ook op een gewone doordeweekse dag is de kost niet slecht, zoals voor de dinsdag: vermiceÜisoep, slavink, worteltjes, peterselie, gekookte aardappelen. Waar is de tijd gebleven dat een gevangene niet meer kreeg dan water en brood? Dat moet haast heel lang geleden zijn....! Gelieve deze advertentie tevens als uitnodiging te beschouwen. Zeer bedroefd maar ook dankbaar voor alles wat hij tijdens zijn leven voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat de Heere plotseling uit ons midden heeft weggenomen mijn innig geliefde man en onze lieve zorgzame vader en opa PIET VOOGD echtgenoot van Kor Witte op de leeftijd van 61 jaar. „Door zijn liefde voor zijn mede mens is hij velen tot grote zegen geweest. In dankbaarheid willen wij zijn voorbeeld volgen". K. Voogd-Witte Hans en Corrie Vrekke-Voogd Petra Andrea Wim en Betty Kramer-Voogd Peet 3253 AR Ouddorp 21 januari 1988 Weststraat 20 Onze man, vader en opa is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren vrij dag, zaterdag en maandag a.s. van 19.00 tot 21.00 uur. De begrafenis, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal D.V. plaats hebben dinsdag 26 januari 1988 om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Ouddorp. Aanvang rouwdienst in „Eben Haëzer", Preekhillaan 1 te Oud dorp om 13.45 uur. Geen bloemen Zeer bedroefd, maar dankbaar wat hij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat plotseling uit ons midden is weggenomen, onze innig geliefde vader PIET VOOGD echtgenoot van Kor Witte op de leeftijd van 61 jaar. Wij zullen je ontzettend missen pa. Hans en Corrie Betty en Wim Heden nam de Heere van ons weg, onze geliefde vriend PIET VOOGD echtgenoot van Kor Witte in de leeftijd van 61 jaar. K. Verduyn-Tanis Sjaan en Eeuwit Kees en Maria Klaas en Joke Corrie en Hans Jacqueline De Heere sterke Kor, de kinderen en kleinkinderen in dit zware verlies. Wij zullen hem missen. Ouddorp, 21 januari 1988 Met diepe droefheid geven wij u kennis dat plotseling van ons weg genomen werd onze geliefde buur man PIET VOOGD op de leeftijd van 61 jaar. Wij zullen hem in liefde blijven ge denken. Jan en Corrie Tanis Theo Henk-Jan Hans en Rosie Hameeteman Andereas Willeke en J anneke Hameeteman Ouddorp, 21 januari 1988 LIEVE OPA we zullen je nooit vergeten. Petra en Marco Andrea Peet Heden overleed onze geliefde zwager PIET VOOGD echtgenoot van Kor Witte op de leeftijd van 61 jaar. J. Witte L. V. d. Velde KI. Witte A. Tanis F. Witte E. Witte-Both Heden overleed onze geliefde broe der en zwager PIET VOOGD echtgenoot van Kor Witte op de leeftijd van 61 jaar. G. Voogd P. Voogd-Rijnbrand W. Voogd N. Voogd-Bruggeman J. Voogd Joh. Voogd K. G. Voogd T. Voogd-de Ronde E. Voogd P. Grinwis-Voogd J. Grinwis De Heere sterke onze schoonzuster en haar kinderen. Ouddorp, 21 januari 1988 Heden overleed onze geliefde oom PIET VOOGD echtgenoot van Kor Witte op de leeftijd van 61 jaar. Sina en Moois Kees en Corrie Piet en Truus Bep en Theo Kees en Greet Bep en Jaap Joke en Theo Kees Ineke Elly en Wim Marco Peter Kees Liesbeth en achtemeven en -nichten Ouddorp, 21 januari 1988 Met leedwezen namen wij kennis van het plotseling overlijden van onze vriend en oud brandweer collega PIET VOOGD echtgenoot van Kor Witte in de leeftijd van 61 jaar. Wij wensen zijn vrouw en kinderen sterkte toe in dit zware verlies. Zijn oud collega's van de vrijwillige brandweer te Ouddorp: C. v. d. Bok J. van Poortvliet C. Moerkerke W. Ras W. Breen J. van Koppen C.K. vanderBok J. Luime Ouddorp, 21 januari 1988 Vrijdag en zaterdag SUIKERBROOD van 2,25 voor1,50 BOTERKOEK voor maar3,50 Voor echt lekker VERS BROOD moet u naar de Warme Bakker. Wij hebben ELKE DAG heerlijk vers brood in vele soorten. Onder andere: Witbrood Melkbrood Bruinbrood Fijn volkorenbrood Grof volkorenbrood Tijgerbrood Knipbrood Vloerbrood met of zonder maanzaad of sesamzaad. (g) Kom u uzelf maar overtuigen en proef het zelf Dit alles van uw Warme Bakker Oostdijk 19 SOMMELSDIJK 01870- 3330 Voorstraat 5 DIRKSLAND 01877- 1417 Passage 25 ZIERIKZEE 01110-16264 DE VISSER

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 2