Trimzwemmen MEDEWERK(ST)ER „Heroall Rolluiken" Accountantskantoor C. v. d. Wetering b.v. vestigt zicii in Middeiliarnis Uitslagen damver. „Denk en Zet" Sportfondsenbad - Numansdorp Bazar en kleurwedstrijd Zonweringcentrum Middelharnis G.V.T. Sint Annaland ,,voorziet in een behoefte" GEMEENTE I OOSTFLAKKEE ^1^ Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 22 JANUARI 1988 Ingezonden: „Wat mij betreft mag de redaktie het ook in E.N. plaatsen. Hoop dan, dat u er niet van zult dromen", zo eindigde ik mijn artikel: „Mam, een beer in de tuin!", dat u op 11 december j.I. in ons lijfblad Eilan den Nieuws heeft kunnen lezen. Over beren en gehaktballen schreef ik namelijk laatst in het blad van de Dutch International Society een artikel. Ook nu treft u hierbij in ons blad een foto afgedrukt als bevirijs van de echtheid. Wie braadt er nu 's avonds gehaktballen wanneer je met een keukentent aan de buitenkant van een kampeerterrein staat, dat direkt aan de bush grenst. Ja, dit deden wij met alle gevolgen van dien in het Jasper National Park in de Canadian Rocky Mountains. Elke ontmoeting een belevenis Heb in de loop van de jaren enkele sen sationele ervaringen met beren opgedaan. Elke ontmoeting was een belevenis. Hier volgt er een van. We hadden onze keu kentent over een picknicktafel gespannen. Deze deed niet alleen dienst om het eten klaar te maken maar ook om er 's avonds wat in te lezen. Terwijl de heerlijke geuren van het braden van gehaktballen onze neuzen streelden, zei ik gekscherend tegen mijn schoonzuster: ,,Een heerlijk luchtje voor beren". Ze reageerde wat boos: „Hou alsjeblieft op. Je lokt ze naar ons toe." En: ze had nog gelijk ook. Oog in oog met beer Na enige tijd vroeg ze aan mijn broer Dirk, „Haal jij even die andere pan uit de trunk?" Nadat hij de ritssluiting van de tent had opgetrokken en de eerste stappen buiten de tent had gezet schreeuwde hij: „Een beer, een beer!" Claxon ais wapen Dat hij de tegenwoordigheid van geest had eerst naar zijn fototoestel te grijpen is me nog steeds een raadsel. Het resultaat ziet u hierbij afgedrukt. Zoals u ziet stond de beer al met zijn neus tegen het tentdoek. Daar vlak achter stond de braadpan. Doordat een onbekende kampeerder, die juist langs kwam rijden, hevig begon te toeteren om onze aandacht te trekken, werd de beer afgeleid en ver dween ijlings in de bush. Adembenemend Wie nu denkt, dat het gevaar daarmede geweken was, vergist zich. Nog geen half uur later, toen we juist bezig waren onze gehaktballen te verorberen, hoorden we vlak in de buurt een hond driftig blaffen. Deze stond aan de voet van een niet al te dikke boom en daarin wiegde bovenin een beer! Ongelooflijk, fascinerend. Zo adembenemend, dat we duizendmaal he laas vergaten er een foto van te maken. Nadat de eigenaar, niet zonder grote moeite, zijn hond had afgevoerd, liet de beer zich zakken en verdween in de bush. HUIS VERKOPEN? Makelaar Tamboer 01870-3477 Niet dat directeur-eigenaar de heer C. van de Wetering van Accountantskantoor C. v. d. Wetering b.v. zo nodig deftig moest doen zich op Middelharnisse Voorstraat te vestigen, maar het was de ruimte in het voormalige notariskantoor die hij nodig had. Sinds vandaag is het kantoor dan ook officieel op Voorstraat 15 gevestigd. De nieuwe vestiging demonstreert met haar vroegere voornaamheid overigens wel een gevoel voor soliditeit en voor een Accountantskantoor is dat een prima eigenschap. De heer Van de Wetering gekomen van Dordt nam hij in 1972 het kantoor van P. de Vogel te Melissant over weet terdege hoe groot de belangenzijn die hem worden toevertrouwd. „Als je de Flakkeeër hebt laten zien datje bereid bent wat voor hem te willen doen en je voor hem te willen inzetten, weet hij dat ook te waarderen", zo heeft de heer Van de Wetering ervaren en hij kan dan ook bogen op een hecht klantenbestand waarvan de uitbreiding het nodig maakte naar een grotere behuizing dan de Melissantse om te zien. Het kantoor heeft ook een vestiging in Ouddorp, hecht aan die in Middelhamis verbonden. De eigenaar van juist een Accountantskantoor is iemand die bij uitstek moet bekennen dat hij het vele werk zeker niet alléén doet. De heer Van de Wetering heeft allerminst moeite met die eerlijke bekentenis want juist oneerlijk zou het zijn het tegendeel te beweren. „Gezien de complexheid van de materie, met als voorbeeld de Belastingwetgeving, is het onmogelijk dat één man een volledige kennis van het hele vakgebied zou kunnen vergaren", benadrukt hij, daarmee te kennen gevend dat de kleine kantoren in zijn branche nauwelijks nog verantwoord kunnen funktioneren, omdat het onmogelijk is dat die ene man het hele veld zou kunnen overzien. „Vergelijk ons accountants maar met een huisarts", zo legt de heer Van de Wetering uit, „een huisarts signaleert een probleem en verwijst bij enige complexheid door naar de specialist die de patiënt verder van dienst is. Zo doen ook wij, zodat wij ervoor zorgen altijd op-elke vraag het juiste antwoord te weten in het belang van de cliënt." Enkele van die „specialisten" heeft de heer Van de Wetering binnen handbereik en andere zijn extern, maar steeds beschikbaar. Het eenmanskantoor zal ook niet licht toekomen aan de aanschaf van een kapitaal dure computer zoals die in het nieuwe kantoor is geplaatst en waarmee het Ouddorpse kantoor verbonden is. Ook de klanten kunnen er gebruik van maken, overigens in de geruststellende zekerheid dat die inbraakbeveiligd is. De accountant heeft een duidelijke vertrouwensfunktie en hij wordt bijvoor beeld geadviseerd wanneer een bedrijf tot automatisering wenst over te gaan; een heel aktuele gedachte overigens, dikwijls ook een verstandige mits maar goed begeleid zodat uit de dure investering een optimaal resultaat gehaald kan worden. „Elke ondernemer, van groot tot klein, heeft de diensten van een accountant nodig nu bijvoorbeeld de fiscale wetgeving helaas zó ingewikkeld is geworden dat de doorsnee Nederlander met een normale intelligentie en interesse niet in staat moet worden geacht zijn aangifte foutloos in te vullen", verklaart de heer Van de Wetering. Voldoende werk dus aan de winkel, werk ook om ervoor te zorgen dat een ondernemer aan de fiscus niet meer betaalt dan van hem wordt gevraagd. Want ook dat laatste blijkt voor te komen. Daarvan maakten we wel enkele foto's. Spoedig daarna werd het donker. Contouren in de schemer Met gemengde gevoelens kroop ik 's avonds in mijn slaapzak. Mijn broer en schoonzuster sliepen in de caravan. Mijn bed stond in de keukentent. Veiligheids halve had ik, behoudens mijn schoenen, alles aangehouden om startklaar te zijn in geval van nood. Sliep die nacht zeer onrustig. Was her haaldelijk wakker. Bij het aanbreken van de dag werd ik opgeschrikt. Schoot over eind en zag tegen het tentdoek de con touren van een groot dier. Het kon niet missen. Dit moest een beer zijn. Waar schijnlijk dezelfde van de vorige avond. Mijn adem stokte. Mijn hart bonsde. Ik realiseerde mij, dat ik in levensgevaar was. Schietgebed Wat moest ik doen? Ik zond het ene schietgebed na het andere omhoog. Ach teraf moest ik ook denken aan verschil lende bijbelteksten zoals „de Engel des Heeren legert Zich rondom WIE HEM VREZEN" Ps. 34 18. EnGod verhoorde in no time!! Beer zoekt lekkere hapjes Toen de schaduw voorbij was trok ik heel behoedzaam de rits van de tent iets op. Ja, het was een beer. Hij scharrelde wat rond bij de buren. Kiepte daar een container om op zoek naar etensresten. Rangers pracht kerels Sedertdien bleven wij op ons hoede tijdens onze trektochten door de USA en Ca nada. In totaal legden we rond 27000 km af. We hadden vele uitstekende ervarin gen met rangers. Pracht kerels! Voetenwassen.... Tijdens deze trips heb ik zoveel ervarin gen en indrukken opgedaan, dat ik er wel een boek over zou kunnen schrijven. De titel zou zijn: Voetenwassen in de Mis sissippi. Het eerste exemplaar zou ik opdragen aan mijn „white brother" Dirk en schoonzuster Wiep als dank voor wat zij mij hebben doen genieten. Eigenlijk met geen pen te beschrijven. Bram A. van Usselmonde GOEDEREEDE Tienerclub 't Haventje Op zaterdagavond 23 januari staan de deuren van de Ark in Goedereede weer open. De avond wordt op de gebruikelijke wijze geopend. Het tweede gedeelte is er een voorlich tingsfilm over de Politie. De entree is 1,-. Allen tot 16 jaar hartelijk welkom. Bijzondere kerkdienst In de Geref Kerk te Middelharnis is aanstaande zondag weer een kerkdienst voor verstandelijk gehandicapten. Kerkeraad en commissie nodigen u uit in deze dienst aanwezig te zijn. De voor ganger in deze dienst, die om kwart voor drie begint, is Ds. W. J. van den Hoek. MIDDELHARNIS-SOMMELSDIJK d.d. 18 januari 1988 Een vriendschappelijke wedstrijd is ge speeld tussen D.E.Z. - Melissant11-11 Afdeling I: K. Vis - A. Verolme2-0 C. Spee - M. de Haas1-1 H. Verolme - I. Mackloet0-2 Afdeling II: M. Klink - I. Koese1-1 I. Koese - M. Klink0-2 Afdeling III: J. v.d. Kooij - H. Schellevis2-0 H. Noordijk - J. Verbiest1-1 J. Kamp - F. Noordijk1-1 Afdeling IV: J. Groenendijk - J. Holleman0-2 T. van Brussel - G. Zaaijer2-0 R. Jacobs - J. K. de Rooij2-0 J. A. Gebuis - L. van Erkel0-2 Ingezonden: De jachthavenplannen In het Eilanden-Nieuws van vrijdag 15 januari las ik erover. Twee gedachten die bij me naar boven kwamen vertrouw ik aan het papier toe. - De gemeenteraad zal toch wel zoveel respect voor zijn eigen indertijd zeer weloverwogen beleidsbeslissing tonen, dat zij zich op zo korte termijn niet opnieuw voor deze, in de grond van de zaak, identieke problematiek laat zet ten? - De bevolking van Stad die indertijd zo hartverwarmend vastberaden „nee" zei, zal zich nu door de schotel linzemoes die wordt aangeboden toch niet laten verleiden om van haar op principiële en op andere goed onderbouwde gronden ingenomen standpunt, af te wijken? Hardinxveld-Giessendam G. C. Klok 01870 4844 Gratis en onafhankelijk hypotheekadvies Dam- en schaakver. Dirksland Uitslagen d.d. 18 januari 1988 SCHAKEN: J. Born - A. v.d. LindeVi-Vi F. v.d. Linde - D. Nooteboom O - 1 W. van Veen - A. J. v.d. Vliet. ..Vi- Vi B. Doomhein - F. van Ast0-1 J. van 't Geloof- H. J. Bal0-1 W. de Ridder - A. Nobel1-0 W. Stolk - J. C. de Jong1-0 A. Lugtenburg - W. Zorge1-0 DAMMEN: Afdeling I: P. v.d. Groef- H. Koppelman.O- 2 J. Stolk - B. Roetman2-0 KI. de Jong - J. Stolk0-2 Afdeling II: Sj. Koppelman-W. Nieuwland2-0 H. Stolk - A. Stolk1-1 H. Grootenboer - H. Stolkafg. H. de Munck - A. Stolk2-0 SINT ANNALAND Eén dezer dagen hebben de eerste be woners hun kamers betrokken van hun nieuwe onderkomen in het gezinsver vangend tehuis aan de Annewas in Sint Annaland. Het nieuwe tehuis wordt beheerd door de Stichting Gezinsver vangend Tehuis Philadelphia, Tholen/ Sint Philipsland, dat hiermee haar eerste tehuis op Tholen opende. Het gebouw is modern van opzet met ruime lichte kamers. In de twee huis kamers en de ultramoderne keuken over heersen de kleuren grijs en wit. „Onze opzet was een gezellig huis te creeëren, waar de mensen zich thuis voelen. Ieder een is even enthousiast", vertelkt het hoofd van het tehuis, mej. Joke Verkerke. Samen met vier man agogische personen, twee huishoudelijke medewerkers en één kok, is zij belast met de dagelijkse gang van zaken. Overdag zijn de bewoners, die in leeftijd variëren van 19 tot 53jaar, naar hun werk. 's Avonds worden ze betrokken bij de werkzaamheden in het tehuis. „Ze moeten onder andere helpen bij de afwas en zelf hun kamers opruimen. Op deze manier willen wij de zelfwerkzaamheid bevorderen", legt Joke Verkerke uit. Bezoek Ook het hoofdstuk „ontsparming" krijft echter ruime aandacht binnen het hele gebeuren. De bewoners zijn vrij om hun eigen bezoek te ontvangen, wanneer zij dat maar willen. ,,Het is hun huis, in een normaal huisgezin heb je ook geen be zoekuren", weet Joke Verkerke. Aktivi- teiten binnen het dorpsgebeuren zullen eveneens regelmatig door de bewoners worden bezocht.Iedereen kan gewoon in de maatschappij meedraaien. Het zijn normale mensen, die alleen extra bege leiding nodig hebben", benadrukt ze. Subsidie „We zijn ontzettend blij, dat het er nu eindelijk van gekomen is. Het is een HINDERWET ^^9'^"^' maken bekend Maandag Donderdag 20.15-21.00 11.00-12.00 uur uur Inlichtingen aan de kassa c^:::^ Telefoon 01865- 1822 kwestie van lange adem geworden, na het mislukken van het boerderijprojekt. Tho len was nog een witte vlek op dit gebied. Dank zij een extra subsidie van WVC is het nu mogelijk geworden om het tehuis te bouwen", legt voorzitter P. van Belzen uit het stadje Tholen uit. Hij is nog steeds voorzitter van de Stichting Philadelphia Tholen/Sint Philipsland. Met de voor bereidingen zijn twee jaar gemoeid ge weest. „Ambtelijke molens malen nu een maal langzaam", lacht de heer Van Bel zen. „Op de dag dat we de sleutels kregen, ontvingen we pas de officiële handteke ning van minister Brinkman". Alle bewoners van het tehuis zijn van origine Tholenaren. Het is echter ook mogelijk dat mensen van buitenaf worden opgenomen. Een speciale selektie bege leidingscommissie, bestaande uit een maatschappelijk werker, een arts, een psycholoog en Joke Verkerke, bekijken wie er in aanmerking komt voor plaatsing binnen het tehuis. „De belangstelling is erg groot. Er is duidelijk aangetoond, dat het gezinsvervangend tehuis in een enorme behoefte voorziet. Het is zelfs zo, dat we in het voorjaar bij de Provincie een aan vraag in zullen gaan dienen voor eventuele uitbreiding van het tehuis", aldus voor zitter Van Belzen. Een goed teken!! Afkondiging strafverordening SOMMELSDIJK DetafeltennisverenigingD.E.S. '85 orga niseert 15 februari weer een bazar. De bazar wordt in wijkgebouw „de Zwaluw" gehouden in Sommelsdijk, van 's middags 15.00 tot 22.00 uur. Er zijn vele leuke dingen te doen zoals: sjoelen, ballen gooien, grabbelton, enz. enz. Er is ook een kleurwedstrijd voor de kleintjes van 4 jaar tot 8 jaar. De kleurplaten zijn af te halen bij: G. Vinke, Kluut 1, Sommels dijk. Deelname kost niets, maar er staat toch een leuke prijs boven. Kom er één halen want op is op. De kleurplaten kun nen op 15 februari op de Bazar weer ingeleverd worden. Doe mee!!! Kom eens een kijkje nemen, vorig jaar was het best gezellig. PREDIKBEURTEN ZEELAND SINT ANNALAND - Ned. Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Herk- Ger. Gem. 9.30, 14.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 9.45, 14.15 en 18.15 uur leesdienst. Zandpad 114, Middelharnis 01870- 2120-3901 Het beste gespecialiseerd in: met mooie schuine kast, PVC of aluminium pantser. Toplaag. Gratis meten en montage. 33% KORTING 5 jaar garantie Over beren en gehaktballen Bel voor deskundige Rfl bemiddeling nvm B|b^tüij|(ig[{ie2Hga ^ji^^ Burgemeester en Wethouders van Middelharnis; gelet op artikel 31lid 2, onder c, van de Wet algemene bepalingen milieu- dat door hen, onder voorschriften om gevaar, schade of hmder voor de omgeving te ondervangen, vergunningen zijn verleed ingevolge de Hinderwet naar aanleiding van de aanvragen van: - de heer J. Groenendijk, Dubbele Ring 25 te Sommelsdijk voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het ops aan en verkopen van vuurwerk aan het adres Dubbele Ring 23 te Sommelsdijk, - Ahold n.v., Provinclaleweg 17 te Zaandam, voor het opnchten en in werking hebben van een supermarkt aan het adres West-Achterweg 31 te Middel harnis. De beschikkingen en de overige stukken liggen vanaf 25 januari 1988 een maand ter inzage op de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretane, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur, alsrriede na telefonische afspraak op 2,9 en 16 februari 1988. Desgewenst kan tijdens de normale kantooruren een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Ingevolge artikel 44, 2e lid van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot het verstrijken van bovenvermelde termijn beroep open op de Afdeling voor de Geschillen van bestuur van de Raad van State voor: - de aanvrager; - de adviseurs; - degenen, die legen de aanvragen en/of ontwerp-beschikkingen tijdig bezwaren hebben ingediend; - enige andere belanghebbende, die aantoont dat hij redelijkerwijs met in staat is geweest tegen de aanvragen en/of ontwerp-beschikkingen be zwaren in te brengen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 12513 AA te 's-Gravenhage. Ter gemeentesecretarie van Middelharnis, vakature ontstaan voor een afdeling Sociale zaken is een voor het Bureau buitendienst. Funktie-informatie: Het Bureau buitendienst van de afdeling Sociale zaken is in hoofdzaak belast met: - de intake voor de aanvragen op grond van de Algemene bijstandswet, de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers, de Wet inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte werkloze werknemers, de Wet op de bejaardenoorden en aanverwante regelingen; - onderzoek van de aanvragen en het uitbrengen van rapporten; - hercontrole van diverse uitkeringen; - het voorbereiden van commissievergaderingen; - verder wordt door de medewerk(st)ers van het Bureau buitendienst assistentie verleend bij andere op de afdeling voorkomende werkzaam heden. Het is de bedoeling de nieuw te benoemen medewerk(st)er in te schakelen bij alle hiervoor opgesomde taken, Funktie eisen: - een afgeronde M.E.A.O.-opleiding of gelijkwaardig niveau; - enige administratieve ervaring (bij voorkeur in het werkveld); - de bereidheid om een vakgerichte opleiding te volgen aan de Bestuurs- school te Rotterdam. Salariëring: Het salaris en de aard van het dienstverband opleiding, leeftijd en ervaring in overleg bepaald. Meer informatie: Meer informatie over de hierboven omschreven betrekking wordt u verstrekt door de afdelingschef de heer G. Jongejan of door de chef van het Bureau buitend lenst de heer S. van Nieuwaal. De heren Jongejan en van Nieuwaal zijn tijdens kantooruren te bereiken onder telefoonnummer 01870 - 3555, toestel- nummers respectievelijk 280 en 301. Sollicitaties: Belangstellenden worden hierbij uitgenodigd, om binnen 10 dagen na het publiceren van deze advertentie te solliciteren bij het college van burge meester en wethouders, p/a Postbus 13240 AA Middelharnis. worden, afhankelijk van Gedurende drie maanden is op de secretarie der E gemeente voor een leder ter lezing nedergelegd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar ge- steld de 23e wijziging van de Algemene Poiitleverorde- ning der gemeente Oostflakkee (afleveren enz. van vuurwerk). Deze verordening treedt In werking met ingang van 20 januari 1988. 19 januari 1988 Burgemeester en Wethouders g der gemeente Oostflakkee, de burgemeester, drs. C. M. de Vos. de secretaris, H. W. de Vries. (Showroom tegenover de HEMA)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 10