m^M karpetten I^inül il Molenweg Oude Tonge, een.... mosselbank! ^^''i-hss^ Open Jeugdwerk „Onder de Wiek" Gediplomeerde bouwvakkers Kinderhulp heeft gastouders nodig VERWERS auto's Garage KNÖPS B.V. flonii^iemaH Tienerclub 't Haventje KIEVIT WARMTE Citroen-Hesselink Vrouwenbijeenkomst EO in Zierikzee Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee VAN 1987 NAAR 1988 G/NG BU ONS WAT STROEF Verantwoording „Woord Daad" AUTO-SCHADE 83% bevolking wil milieuvriendelijk wassen Oud-inwoner overleden CPB afd. „Flakkee" Dia-avond op de Eben-Haëzerschool te Goedereede 60e Jaargang No. 5662 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Telefaxnr. 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Heb jij ook weleens zo'n zin om eens lekker alles van je af te schudden, een bal in je handen te nemen en deze een eind weg te gooien? Is je antwoord hierop positief, ga dan zaterdagavond 16 januari met ons mee naar de bowlingbaan in Hellevoetsluis. Je kunt je hiervoor opgeven bij Kees/ Dingena Vreeswijk (01877 - 3424) en André Wolfert (01877 - 1405). De kosten zijn 12,50. Verdere bijzonderheden komen nog. OJW-team, Dirksland De penningmeester van „Woord Daad" ontving tijdens het vierde kwartaal van 1987: Aan verkopen Resultaat akties Giften N.H. Gem. Chr. Ger. Kerk Ged. opbrengst spaarb. O'plaat Aan Part. giften en spaarbusjes Giften Scholen en Ver. Kinderakties Rente bank 6666,35 7998,00 980,35 1289,30 408,80 1057,20 65,60 6,30 Totaal4ekwartaal 1987.18471,90 Totale ontvangsten over het jaar 1987 zijn als volgt: Ontvangen Ie kwartaal.../ 18.671,97 Ontvangen 2e kwartaal.../ 24.813,30 Ontvangen 3e kwartaal.15.320,24 Ontvangen 4e kwartaal.../ 18.471,90 Totale ontv. over 1987 77.277,41 In het voorbijgegane jaar hebt u er samen voor gezorgd dat we het bovenstaand bedrag mogen verantwoorden. Het was God die uw harten wilde neigen tot mil- dadigheid. Naast dank aan Hem, die het ons allen geschonken heeft, willen we allen die ons mooie werk op enigerlei wijze hebben gesteund, hiervoor hartelijk dank zeggen. Ook voor het jaar 1988 willen we het werk van onze stichting in Uw aller belangstelling en voorbede aan bevelen. Tevens wensen we u allen een Gezegend en voorspoedig 1988 toe. De penningmeester van de stichting Woord Daad" Goeree-Overflakkee In de Technische School te Middelhamis waren op 18 decemberj.l. een aantal jonge bouwvakkers, met hun ouders en vrien dinnen bij elkaar, om een diploma in ontvangst te nemen. De Reg. Opl. Comm. Goeree en Over- flakkee had deze avond georganiseerd en tevens uitgenodigd, het bestuur van de N.V.O.B., de consulenten van de Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf en de lei ding van het Samenwerkingsverband, met dhr. J. Boeter als coördinator. De diploma's werden uitgereikt door de voorz. van de R.O.C., dhr. H. Mackloet, die elke cursist persoonlijk toesprak en de raad gaf, om verder te gaan in ons vak, waar zo veel moois te leren en te maken is. De geslaagden zijn: Timmeren voortgezet: Joh. Tanis, Ouddorp. Timmeren Primair: P. Kieviet, Middelhamis; M. Leijdens, Herkingen; T. Meyer, Ouddorp; C. Nag- tegaal. Melissant; J. C. Noteboom, Nieu we Tonge; J. Stoop, Achthuizen; H. Tanis, Ouddorp en H. Visser, Sommelsdijk. Metselen Primair: K. Akershoek, Ouddorp; G. J^ Kalle, Dirksland; T. A. Kalle, Herkingen; A. Kieviet, Sommelsdijk; A. Kievit, Nieuwe Tonge; J. W. van Putten, Herkingen en W. Stolk, Dirksland. De geslaagden werden gefeliciteerd en toegesproken door de consulenten en ook door de voorz. van de N.V.O.B. dhr. J. De Zeeuwse werkgroep van de Stichting Europa-Kinderhulp een organisatie die vakanties voor kansarme kinderen regelt heeft gastouders nodig. Deze gast ouders nemen in de zomer drie weken een kind in huis en zorgen ervoor dat dit kind van een zorgeloze vakantie kan genieten. Gastouders hoeven niets extra's te doen. Het is voor deze kinderen al heerlijk om eens in een andere omgeving te zijn en te ervaren, dat het ook anders kan. Het gaat om kinderen uit gebroken re laties, die liefde en aandacht tekort komen. Om kinderen uit gezinnen van wie de ouders geen geld hebben voor vakantie. Kinderen die tussen beton wonen en geen groen rond zich zien. Kinderen uit steden als Hannover en Berlijn; Londen; Parijs en Lille; maar ook uit eigen land, uit Limburg. De werkgroep vreest dat er dit jaar voor veel kinderen geen vakantie geboden kan worden, wanneer er niet voldoenda«nieu- we gastouders zich aan zullen melden. Vooral voor kinderen uit Frankrijk wor den gastouders gezocht, maar ook kin deren uit Duitsland, Engeland en uit Lim burg kijken verlangend uit naar de zomer vakantie. De vakanties van de kinderen die naar Zeeland komen zijn: uit Frankrijk: 2 juli - 23 juli 20 juli- 12 augustus uit Duitsland: 4 juli - 28 juli uit Engeland: 1 aug - 23 augustus uit Nederland: 25 juli- 13 augustus Belangstellenden kunnen voor meer infor matie en aanmelding terecht op telefoon nummer 01150 - 96793, mevr. Neelie Bliek. GOEDEREEDE Op zaterdagavond 9 januari worden de deuren van Ark" in Goedereede weer geopend voor de jeugd tot 16 jaar. Op deze avond zal de heer L. Tom van de Oud- dorpse reddingsbrigade vertellen over al lerlei zaken waar je als redder mee te maken krijgt. Het belooft een boeiende avond te worden. De avond begint om half 8 en duurt tot half 10. De entree is, zoals gebruikelijk, één gulden. tel. 01870-5859 Zie onze advertentie op pag. 4 derde blad Sanitair - Centr. verwarming 01870 - 2609 OOSTDIJK 49, SOMMELSDIJK Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 Dirksland, 01877 -1357 Grote sortering Oostdijk 61, SOMMELSDIJK Onder het motto „Bij u op de koffie" organiseert de Evangelische Omroep don derdagmorgen 21 januari een vrouwen bijeenkomst in Zierikzee. De ochtend wordt gehouden in de zaal van de Christelijk Gereformeerde Kerk, Ze- vengetijstraat 11Het programma duurt van 9.30 tot 11.30 uur. Het thema van de morgen is „De vrouw en haar gevoelens". Dit thema wordt belicht door gastspreekster Edith Schouten. Na de pauze is er gelegenheid naar aanleiding van de toespraak vragen te stellen. Bep van Rij, presentatrice van het radio programma De Muzikale Fruitmand, heeft de presentatie van de ochtend in handen. De toegang is vrij. De EO-informatie- stand met onder meer boeken en platen is aanwezig. Boeter die ieder de raad gaven, het nu behaalde diploma als een mijlpaal te zien en verder te gaan, want: De bouw vraagt vakbekwame lieden. Dan heeft de bouw heel wat te bieden. Blijf paraat en bouw met vlijt. Dan heb je later nooit spijt; maar tijd Om een beetje trots terug te kijken. Naar allerlei bouwkundige blijken Van je vakmanschap; met plezier gedaan Die kunnen dan nog jaren staan. Voor al uw en REPARATIE van gelaagde autoruiten LANGEWEG 113 TEL. 01870 - 2222 o u o MIDDELHARNIS {snsüs) RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 FOTO ARJOVANDERGRAAFF PEUGEOT TALBOT AUTOMOBIELBEDRIJF VISSER Een bewoner van de Molenweg in Oude Tonge heeft ons heel lakoniek via een briefkaart van de omstandigheden in zijn woonomgeving op de hoogte gebracht; het feit dat de man daartoe de pen ter hand nam tekent al dat die toestand nogal afwijkt van de gebruikelijke: „Mosselen mits goed bereid zijn een delicatesse in onze tijd op onze mosselbank in het huis voelen wij ons prima^ thuis", zo lazen we 's mans rijmelarij en zoiets prikkeltin hoge mate de journalistieke nieuwsgierigheid, waarop kennelijk ook gerekend was, want hoe lakoniek het ook lijkt neer geschreven, een ironische en serieuze ondertoon was on miskenbaar, er móest gekeken worden dat was duidelijk; we deden en begrepen, want.... Wie na een forse regenval, zoals die zich dinsdagnacht manifesteerde, de Molenweg berijdt waant zich eerder in een plassengebied dan op een openbare weg en onze kaartschrijver voelt zich in die omstandigheden allerminst „prima thuis", zoals hij in z'n rijmpje wil doen geloven, en dat misnoegen lijkt heel begrijpelijk. Zijn vergelijk met een mosselbank is nauwelijks overdreven. De gemeenteraad heeft overigens al een ki-ediet voor de verbetering verstrekt en bij een Ingenieursbureau is een ver beteringsplan in de maak. Het is de bedoeling dat aan één zijde van de weg de sloot gedempt wordt waarvoor nog grondaankopen zullen moeten worden verricht. Dit (voor)- jaar zou met de verbetering een begin kunnen worden ge maakt maar 't is zeer de vraag of de bewoners van de mosselbank daar nog in geloven.... Van de Nederlandse bevolking is 83% geïnteresseerd in een milieuvriendelijk wasmiddel. In 1984 was dat nog maar circa de helft (42%). Dit blijkt uit onder zoek van Henkei Nederland BV. Deze wasmiddelenfabrikant introduceerde eind 1985 fosfaat-vrije Groene Persil, eind 1987 fosfaatvrije Fleuril Vloeibaar en maakt binnenkort het bekende merk Dixan eveneens fosfaatvrij. De sterke mentaliteitsverandering met betrekking tot milieuvriendelijk wassen blijkt ook uit de snelstijgende omzetgroei van de fosfaat vrije wasmiddelen. De totale omzet van fosfaatloze wasmiddelen steeg het afge lopen jaar met circa 50% van 31,5 miljoen (1986) tot naar schatting bijna 50 miljoen het afgelopen jaar. Dubbel-milieuvriendelijk Henkei, een der grootste wasmiddelen fabrikanten van Europa, verrichtte baan brekend werk op het gebied van fosfaat- vervangende ingrediënten in wasmiddelen en introduceerde eind 1985 fosfaatvrije Groene Persil, dat binnen een jaar een ongekend hoog marktaandeel veroverde. Hoewel marktleider van fosfaatvrije was middelen, heeft het bedrijf zich nooit vóór een totaal fosfaatverbod uitgesproken, maar altijd de vrije keus aan de consu ment gepropageerd. Om die te laten ken nismaken met fosfaatvrije wasmiddelen heeft het bedrijf in 1986 en 1987 naast voorlichtingsboekjes, in totaal ruim 3,5 miljoen gratis proefpakjes verspreid. Be langrijk bij de keus voorde consument zijn natuurlijk steeds de prijs en het wasresul- STELLENDAM In zijn Canadese woonplaats Willowdael (bij Toronto) is j.l. maandag op 85-jarige leeftijd overleden dhr. Hugo van Seters, zoon van zaadhandelaar Jac. van Seters die begin deze eeuw met zijn gezin (van 9 kinderen) woonde op de hoek Langeweg/ Nieuweweg. De overledene emigreerde in 1923 naar Canada waar hij zich opwerkte tot chef- verkoper van de Landbouwwerktuigenfa- briek Massey Ferguson. Hij was gehuwd met een Amsterdamse vrouw die enkele jaren geleden is overleden. Dhr. van Seters is zowel op sociaal als kerkelijk terrein aktief geweest, o.a. heeft hij veel gedaan voor de emigranten die na hem kwamen, onbekend als zij aanvanke lijk waren met de omstandigheden in hun nieuwe vaderland. Zijn stoffelijk overschot is gisteren donderdag ter aarde besteld. taat, die beide minstens even gunstig moe ten zijn als bij een fosfaathoudend pro- dukt. Consumentenonderzoeken hebben echter aangetoond, dat de fosfaatvrije produkten van Henkei even schoon was sen als fosfaathoudende topmerken. Bo vendien zijn ze geen cent duurder. Dit geldt ook voor nieuwe fosfaatvrije Dixan. Zelfs zonder fosfaten is Dixan nóg krach tiger vanaf 30°. Het wassen op lagere temperaturen heeft trouwens nog een aar dig neveneffect: doordat de wasmachine op een lagere temperatuur draait, betekent dat per wasbeurt energiebesparing. Het nieuwe fosfaatvrije wasmiddel is dus eigenlijk d«iZ)e/-milieuvriendelijk. De afdeling „Flakkee" van de Chr. Platte landsvrouwen Bond houdt haar eerste vergadering in het nieuwe jaar a.s. woens dag in het „Dienstencentrum", 's avonds om half 8. Dhr. M. A. van Hoepen uit Sommelsdijk zal een inleiding, met dia's houden over China. Belangstellenden zijn steeds hartelijk welkom. op de kop van ons eiland is het prachtige natuurgebied „de Kwade Hoek". Het staat onder bescherming van natuurmonu menten en is daarom niet voor iedereen toegankelijk. Op 15 januari kunt u nader kennis maken met dit prachtig stukje na tuur. De heer Van Dam is een echte natuurliefliebber en heeft mooie dia's ge maakt. Hij laat u op dia plekjes zien, waarvan u niet kunt vermoeden, dat ze op ons eiland zijn. De heer Van Dam zal ook de nodige uitleg geven; een praatje bij een plaatje. De avond wordt gehouden opD. V. vrijdag 15 januari in de Eben-Haëzerschool, BI. Distelstraat 31 te Goedereede-Haven- hoofd. De aanvang van de avond is 20.00 uur. Voor de onkosten hoeft u het niet te laten: 1,50 voor jongeren tot 16 jaar en 3,00 voor jongeren boven de 16. In de pauze kunt u tegen geringe vergoeding een kopje koffie of glaasje fris kopen. Tot ziens in de Eben-Haëzerschool. Maar we zijn er nog steeds en we blijven er ook. Ook in 1988 staan wij weer voor u klaar met onze ijzerwaren, gereedschappen, machines, advies, verkoop, begeleiding, service en onderhoud. We blijven werken aan kwaliteit en snelheid, want alleen het beste is voor ons goed genoeg. Wij wensen u dan ook uitsluitend het allerbeste in '88. Kaai 5, Sommelsdijk, tel. 01870-6500 ARENSMAN CONTAINER SCHOONMAAK Klinkerlandseweg 9 3244 BD Nieuwe Tonge Tel. 01875-2235 Het betrouwbare adres voor uw 2e hands auto! stad aan 't Haringvliet Tel. 01871 - 1553 o o o (1 II FOTO - FILM - REPORTAGE -VIDEO - COMPUTER m cj cj tra g czi CU c=i WKKtraal 35 Molenweg 4 OuMorp Telefoon 01878 1612 en 2120 Filiaal Renesii Prinnhop - Hogeroom 172 Telefoon OU 162400 VOORSTRAAT 58 - 3247 CE DIRKSLAND - 01877-3517 Peugeot Talbot dealer Kastanjelaan 41-43 Middelhamis - tel. 01870-3094 Openingstijden: ma t/m vr. van 8.00-12.00: 13!00-17.30 uur: van 8.30-12.00 uur. professional equipment

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1