V^'-^o' Toe!) wel fris, een duil( bij 8 graden Celcius Brandweer Sommelsdijk weet brand in schuur te beperken Politiebericliten Jaarwisseling was opnieuw vrij rustig floniiSisnuui SAC en ANIB trekken rapport „Binnenhof in Politieberichten Oostflal(i(ee Oud-Sommelsdijker G. V. d. Laan (36) professor Verlichtingsaktie Weth. Jacobs (IVI'harnis) bij dodelijk ongeval betrokken Goedereede Middelhamis Wie is/was die kleine? CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond Jaarverg. Ver. Bedrijfsvoorlichting Oud papier Sommelsdijk Groot indoor-Touwtrektournooi Cursus financieel inzicht fTlüllli*!!* 60e Jaargang No. 5661 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Telefaxnr. 01870 - 5736 ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 Na verhoor van een getuige heb ben de Stichting Soc. Adviescen trum (SAC) en de Alg. Ned. In validen Bond (ANIB) ten over staan van de rechter-commissaris besloten hun aanbevelingsrap port over de huns inziens te ne men maatregelen tegen directie en leiding van het Werkvoorzie ningsschap „Binnenhof inge trokken. Voorts is besloten dat verdere getuigenverhoren worden stop gezet en dat - per 1 januari - een Commissie wordt ingesteld die wordt verondersteld zijn werk zaamheden per 30 juni 1988 af te ronden. Aan deze Commissie zul len de eerder door SAC/ANIB verzamelde klachten ter hand worden gesteld en klagers krygen de gelegenheid die - in vertrou wen - toe te lichten. In de rappor tage die de commissie naar aan leiding van het gehoorde opstelt zal het accent dienen te leggen op het huidige functioneren van het Binnenhof en op de mogeiyk- heden ter voorkoming van klach ten in de toekomst Een en ander is tussen de raads lieden van het Werkvoorzienings schap (Mr. J. D. de Rooy) en de raadsman van het SAC (mr. F. H. Bakker-Schut) overeen gekomen onder uitdrukkelijk voorbehoud van goedkeuring door het Alge meen Bestuur van het Werkvoor zieningsschap. De Ver. voor Bedrijfsvourïichting ,,Goeree- Overflakkee" houdt zijn jaarvergadering op maandag 11 januari, 's middags om 2 uur in „de Schakel" te Dirksland. O.m. komt een bestuursverkiezing aan de orde; aftredend en niet meer herkiesbaar is de huidige voor zitter dhr. J. vanNieuwenhuizen. Kandidaat voor het voorzitterschap is dhr. G. van Nieuwenhuyzen te Stad aan 't Haringvliet. - Oplichting Ook in de gemeente Oostflakkee is een slachtoffer genoteerd van de oplichters praktijk die vanuit Rotterdam wordt ge pleegd. De betreffende oplichter, een le verancier van Techno-produkten zendt vanaf een postbus BV aan slachtoffers onder rembours een pakje waarvoor dan rond de 80,- betaald moet worden aan de PTT-beambte. In het pakje blijkt dan een goedkoop calculatortje met een waar de van een paar guldens te zitten. Ge bleken is dat inmiddels al een 80-tal personen slachtoffer geworden zijn. Goeree Overflakkee heeft opnieuw een vrij rustige jaarwisseling beleefd. Wel werd hier en daar wat gestookt, maar dat stond in geen verhouding tot de branden die tijdens vorige jaarwisselingen werden aangelegd, al was het in Middelhamis toch nog bijna mis gegaan! Daar bluste de brandweer van Middelhamis al in de na nacht een schaftkeet van Aannemings bedrijf Kroon uit Den Bommel die, staand in de Secr. Nijghstraat, in brand was ge stoken, na eerst met 21 autobanden te zijn volgestopt. Vóór het vuur de banden kon bereiken was het al gedoofd en dat was gelukkig voor de omwonenden die anders met de vette rook te maken zouden hebben gehad. In Middelhamis werden ook nog enkele sloopauto's in brand gestoken, maar ook daar wist de brandweer snel raad mee. De spuitgasten van Sommelsdijk konden voor het derde achtereenvolgende jaar de jaarwisseling in huiselijke kring vieren en ook de blusploegen van Stad aan't Ha vliet en Nieuwe Tonge behoefden niet p te treden. In Ouddorp was het al vóór de jaar wisseling even mis toen op het parkeer terrein „Dorpstienden" een vat afge werkte olie werd uitgegoten en in brand werd gestoken. Omdat het asfalt ging branden en er aanzienlijke schade dreigde te ontstaan werd door Ouddorps brand weer het vuur met schuim gedoofd. Later in de nacht moest nog een brandende sloopauto worden geblust en afgevoerd. De blusploegen van Goedereede en Stel- lendam behoefden niet in aktie te komen. Ook de brandweer van Melissant bleef thuis, terwijl de collega's van Herkingen tegen half 3 een bandenbrandje blusten. De ploeg van Dirksland bluste en ver wijderde een brandende sloop Eend van de hoek Korteweegje, maar ook in Dirks land bleef het da,:.rbij. Een verkeersbord liep door de hitte wat schade op. In Oude Tonge behoefde de brandweer niet van huis, noch in Achthuizen en Den Bommel. In Achthuizen dat in de voorbije jaren wel eens mmoerig was was zelfs nauwelijks iemand op straat. In Ooltgensplaat was het het meest ru moerig. Bij een autobrand op de Kaai, waar de politie poolshoogte nam werd een verfbom op de nog nieuwe politie Volvo gegooid. Met tinner kon dat nog op tijd worden verwijderd. De brandweer van Ooltgensplaat heeft het brandje geblust. Er sneuvelden ook wat verkeersborden (een vorm van baldadigheid die in Oolt gensplaat telken jare voorkomt) en er knapte een achterruit van een Fiat politie auto doordat een stuk vuurwerk precies achter de mitenwisser bleef haken op het moment dat het explodeerde. Zaterdag 9 januari a.s. komen leden van „Ons Koor" weer vanaf 9 uur bij u langs. In het vervolg weer de eerste zaterdag van de maand. Bij voorbaat weer hartelijk dank. De 36-jarige Gerard v. d. Laan, geboortig van Sommelsdijk, zoon van de rustend brood- en banketbakker D. v. d. Laan, is benoemd tot Hoogleraar op de Leerstoel Wiskundige Economie aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam. Dhr. V. d. Laan was al sinds 1975 toen hij afstudeerde aandeT.H. teDelft, waar aan een Mulo en HBS opleiding vooraf waren gegaan, aan de Universiteit ver bonden; in 1980 promoveerde hij er tot doctor in de Wiskunde en Natuurweten schappen. Hij was tot eind 1987 Hoofd docent Wiskundige Economie. De nieuwe professor zijn benoeming ging per 1 januari in woont met zijn gezin Jeltje de Bos Kamperstraat 1 te Alphen a.d. Rijn. touwtrekklub ,,Akershoek" organiseert op zaterdag 9 januari een touwtrektour- nooi in de Sporthal Dorpstienden" te Ouddorp; aanvang 13.30 uur. Er wordt gestreden om de fel begeerde wisselbeker, vorig jaar gewonnen door t.t.c. „Akershoek". Gezien de inschrijving van alel topploe- gen van de gemeente Goedereede, belooft het weer een spektakelmiddag te worden zowel voor publiek als spelers. 's Avonds 8.00 uur zal de prijsuitreiking plaatsvinden en H.C.R. Akershoek", aansluitend een gezellige feestavond met levende muziek. Alles vrij entree. GOEDEREEDE De rijkspolitie van Ouddorp, Goe dereede en Stellendam zal in de maandjanuari 1988 intensief op de verlichting van voertuigen gaan con troleren. Er zal geen onderscheid worden gemaakt tussen degenen die met kapotte verlichting rijden en degenen die het licht niet hebben aangezet. Het niet zichtbaar zijn voor medeweggebmikers blijft in beide gevallen hetzelfde. Ook zal er op een avond een controle zijn in samenwerking met de verkeers- groep van de rijkspolitie uit Dor drecht. Die zullen met een technische pa trouillewagen en motorrijders aan wezig zijn om te controleren of de verlichting van auto's goed is af gesteld. Verblindende verlichting is ook levensgevaarlijk. De hoogte van de boete hangt af van de over treding, maar ligt tussen de 20,- en de 80,-. Voor de zesde keer heeft de strandreddingsbrigade te Ouddorp op Nieuwjaarsdag de traditioneel geworden Nieuwjaarsduik in zee georganiseerd, met dit jaar de tot dusvgr grootste deelname door zelfs 29 doorzetters, van klein tot groot en onder hen zelfs een op Flakkee wonend ea werkend Gereformeerd predikant, geestelijk verzorger op „Hemesseroord". De buitentemperatuur en die \üi\ het zeewater was 8 graden en er stond een stormachtige wind, maar dat hield niemand tegen het koude nat m te duiken. De jongste deelnemer was de 6- jarige Huib Verkaik. Twee van de deelnemers Jan Snoeij en Lisette Koese deden al voor de 6e keer mee en nog zijn ze uitstekend gezond....! De brandweer van Sommelsdijk voor wie in de rustig verlopen Nieuwjaarsnacht geen emplooi was moest wel zaterdagmorgen 2 januari in aktie komen voor het blussen van een brand in een van de schuren van het veebedrijf D. Vroegindeweij aan de Tweede Bekadeweg. Op 30 oktober 1986 woedde daar een hevige brand waarbij ook vee om het leven kwam. Gelukkig was de brand van zaterdagmorgen minder ernstig en kon die door de brandweer worden beperkt tot de hoek waar ze uitgebroken was. Kennelijk tengevolge van oververhitting van de afvoer van de C.V.-installatie waarmee ook het woonhuis wordt verwarmd. Zekerheidshalve werd in de schuur staand vee op een veiliger plaats gebracht maar met behulp van twee hoge- en twee lagedruk spuiten lukte het de brandweer verder uitslaan van de brand te voorkomen. In februari 1988 start de Kamer van Koop handel Zuid-Holland Zuid in samenwerking met C.I.M.K./R.I.M.K. een cursus finan cieel inzicht. Deze cursus is bestemd voor ondernemers in het midden- en kleinbedrijf met bedrijfsaktiviteiten op het gebied van detailhandel, ambacht en industrie. De cursus wordt gehouden op maandag 1,8, 15 en 22 februari 1988, van 19.00 - 21.30 uur, in het gebouw van de Kamer van Koophandel, Groenmarkt 17 te Dor drecht. De kosten bedragen, incl. lesmate riaal, 250,- per deelnemer. FOTO FILM REPORTAGE VIDEO COMPUTER C3 cj en WesRtraar 35 Moltnwtgl Ouddorp Telefoon 018781612en 2120 Fihial Reneise - Prmahop - Hogezoom 172 Telefoon 01116 2400 Wethouder J. Th. L. Jacobs is in de Nieuwjaarsnacht samen met zijn echtge note in België betrokken geweest bij een verkeersongeval dat het leven heeft gekost aan een 19-jarige jongeman uit het Bel gische Essen. Een leeftijdgenoot van het slachtotïer werd ernstig gewond in een ziekenhuis opgenomen. Het ongeval gebeurde vrijdagochtend rond half vijf toen de fam. Jacobs op weg naar huis was nadat ze bij een zus van mevr. Jacobs in Brasschaat de jaarwisseling hadden gevierd. Mevr. Jacobs bestuurde zelf haar auto, een Ford Fiesta toen hen, op de tweebaansweg richting grenspost Essen, een tegenligger naderde die vlak vóór hen een plotselinge zwenking maakte en dwars voor hen op hun rijbaan tot stilstand kwam. Er was géén tijd meer om tot stilstand te komen, zodat de Fiesta zich in de rechterflank van de Belgische Datsun boorde. Zó desastreus waren de gevolgen van de botsing dat niet meer was na te gaan wie de Datsun had bestuurd, maar aangenomen wordt dat het slacht offer moet hebben gereden. Passanten wisten te vertellen dat de jongelui in de loop van de nacht meerdere bars hadden bezocht. Vanaf de ongeluksplek werd de fam. Ja cobs per taxi naar hun familie terugge bracht die ze thuisbracht op hun boerderij te Battenoord. Pas thuis stelden zij zich onder medische behandeling. Hun ver wondingen zijn gelukkig niet van ernstige aard, dhr. Jacobs heeft o.a. een gebroken sleutelbeen, maar veelvuldiger zijn de kneuzingen en schrammen die ze oplie pen. Ze prijzen zich overigens gelukkig dat ze beiden hun veiligheidsgordel had den aangegespt. Zonder die zouden ook voor hen de gevolgen stellig ernstiger zijn geweest. - Vernieling Na een melding van een voorbijganger kon een jongen uit Stellendam worden aangehouden omdat bij bermpaaltjes langs de Provincialeweg vernielde. De jongen bleek onder invloed van alcohol te zijn. - Aanhouding stropers Tijdens een nachtelijke surveillance op de Oostdijkseweg in Goedereede, betrapte de politie van Middelhamis een tweetal broers die op stroperspad waren. Een buks, vier fazanten en een staaflantaarn werden in beslag genomen. Tegen de beide mannen, de 38-jarige C. J. T. en de 27-jarige J. T. uit Goedereede wordt proces-verbaal opgemaakt. - Traangas in supermarlct Twee jongens uit Stellendam (16 en 17 jaar), hebben een supermarkt in Stellen dam waarschijnlijk een flinke schadepost bezorgd. Bovendien hadden diverse men sen last van pijnlijke en tranende ogen. Eén van de jongens had n.l. een soort traangas gemaakt en dat in de winkel op de grond gedeponeerd. De winkel is ver scheidene uren gesloten geweest. De brandweer heeft de stof verwijderd en de keuringsdienst voor waren stelde onmid dellijk een onderzoek in. De stof bleek niet giftig of schadelijk voor de gezondheid te zijn, zodat men de winkel weer kon ope nen. De beide jongens hebben een nachtin de politiecel doorgebracht en tegen hen zal proces-verbaal worden opgemaakt. - Aanhouding inbrelier Eén van de snel-krakers van een foto- annex radiozaak in Ouddorp is kort voor nieuwjaar in Den Haag aangehouden. Hij was daar betrapt op winkeldiefstal. De diefstal in Ouddorp had al enkele weken geleden plaats gevonden, maar de man was door de Ouddorpse politie landelijk gesignaleerd. Het bleek een drugsver slaafde uit Hellevoetsluis te zijn die de gevangenismuren al verscheidene jaren van birmen had bekeken. Hij bekende zijn aandeel en.... moest daarna weer op vrije voeten worden gesteld! - Jaarwisseling De jaarwisseling is in de groep Middel- harnis over het algemeen vrij rustig ver lopen. Er werden vrijwel nergens oude banden opgestookt waardoor die overlast zeer beperkt bleef In Middelhamis heb ben echter een aantal jeugdigen o.a. een mit van een winkel op het Zandpad ver nield en stak men een schaftkeet in brand. Hier en daar werden wat verkeersborden omgebogen. Inmiddels zijn de daders van de vernieling en de brandstichting ge hoord. Zij hebben bekend zich aan die zaken schuldig te hebben gemaakt. - Opsturen ongewenste goederen Gebleken is dat er te Middelhamis ook winkeliers zijn, die onder rembours een pakket krijgen aangeboden. Veelal wordt betaald en eerst dan blijkt dat er goederen in zitten die niet besteld zijn. Mochten er nog winkeliers zijn die hiervan geen aan gifte hebben gedaan dan worden zij ver zocht dat alsnog te doen. - Diefstal houten palen 0\) 30 december j.l. werd door een in woner uit Nieuwe Tonge aangifte gedaan van diefstal van een aantal houten palen. Deze palen lagen opgeslagen bij de Haven van Battenoord. - Vernieling autoruit Een inwoner uit Middelhamis kwam op 30 december j.l. tot de ontdekking dat van zijn auto, die nabij de woning geparkeerd stond, een mit vemield was. Het feit moet zijn gepleegd in de nacht van 30 december j.l. Vermoedelijk heeft men getracht de auto weg te nemen, en zijn de daders gestoord bij hun werk. Een pracht fotootje, gemaakt in plm. 1910 door fotograaf v. d. Plaat uit Middel- harnis, van een peuter die vanaf een ms- tieke zitbank in het foto-atelier onbe vangen de wereld inkijkt. De tegenwoordige bezitter van het fotoot je, dhr. P. Dijkgraaf te Sommelsdijk heeft echter geen idee wie de geportretteerde peuter is. Vermoedelijk draagt ze de fa milienaam van Lente of Roodzant. Wie daar meer positief over zou kunnen zijn en prijs stelt op het fotootje of een afdmk daarvan kan daarvoor bij voor noemde heer Dijkgraaf terecht (Schol ekster 8, 3245 TG Sommelsdijk).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1988 | | pagina 1