Wij wensen al onze relaties een voorspoedig 1988 f Nieuwjaarssalade T. Vroeg in de we ij Zonen B.V. jeugd- hoekje Kerkgezang Schaken De Zwarte Pion Joh. van Dijk VAN HULST Decemberraadsel 5 fam. A. HAMEETEMAN Algemene Bank Nederland N.V. Rabobank Middelharnis Ned. Middenstandsbank N.V. Verenigde Spaarbank van Oom Ko Briefwisseling ALLEMAAL Makelaar Tamboer een voorspoedig 1988 Veel kreatief plezier ook in 1988 Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS" WOENSDAG 30 DECEMBER 1987 Beste jongens en meisjes, hier dan het laatste hoekje van het jaar 1987. Het leek aan het begin van het jaar zo'n heel eind, maar nu we er achter staan zeggen we, wat is het jaar gauw om. We hebben samen heel wat „afgekeuveld", heel wat raadsels gemaakt en opgelost, en nu zijn we dan zover dat het laatste raadsel aan de beurt is. Dit laatste raadsel is helemaal op rijm gezet. Vindplaatsen wor den er niet gegeven. Het is eigenlijk een repetitie. Jullie moeten eerst zelf proberen de vragen te beantwoorden. Lukt het niet, dan maar samen met je ouders. Er zijn misschien enkele moeilijke vragen bij, of beter gezegd, onduidelijke vragen. De beginletters vormen van boven naar be neden gelezen een Nieuwjaarswens. 1met hem had Abram zich verbonden, 2. dit was Naomi's echtgenoot; 3. in hem werd geen bedrog gevonden; 4. op deze berg vond Saul de dood; 5. de moeder van de „wegbereider"; 6. Lot vluchtte naar deez' kleine plaats; 7. zij schonk geloof aan de verleider; 8. profetenknecht, werd gans melaats; 9. dit is verkondigd door de eeuwen; 10. geweldig jager, onvervaard; 11hem wierp men in de kuil der leeuwen; 12. stad, op berouw, door God gespaard; 13. van hem stammen de Arabieren; 14. verkocht zijn eerstgeboorterecht; 15. in Babyion, één der rivieren; (Dan.) 16. gaf God, aan Salomo, zijn knecht; 17. hij moest voor zijn verraad zwaar boeten; 18. hing aan een boom, werd daar vermoord; 19. hij was zeer licht op zijne voeten; 20. geklag, geween, werd hier gehoord; 21. een plaatsje aan een meer gelegen; 22. hij deed honderd profeten wel; 23. op zijn gebed gaf God weer regen; 24. een engel, sprak met Daniël; 25. één van de vier grote profeten; 26. bracht Mozes uit de rotssteen voort; 27. in 't Woord van God een storm geheten (Hand.) 28. op last der koningin vermoord; 29. hij was van Isrel d'eerste koning; 30. en zij een zus van Absalom; 31. zij leende zich niet tot vertoning; 32. de eerste in het priesterdom; 33. God deed haar „ledig" wederkeren; 34. was met Naomi's zoon getrouwd; 35. die moeten jullie need'rig eren; 36. en deze man werd heel erg oud; 37. beek, waar E Ha moest verkeren; 38. in deze streek vond men veel goud. Extraraadsels november 1. man en paard noemen. 2. ied're dag een draadje is een hemdsmouw in het jaar. 3. profieltekening. 4. in de penarie zitten. Stap met een fijne salade van kalfsvlees, ham, salami en kaas het nieuwe jaar binnen. Reken voor 6 tot 8 personen op 400 a 500 gram magere kalfslappen, 100 gram gekookte (achter)ham (2 plakken), 100 gram salami(4 plakken) en 100 gram belegen Goudse kaas (2 plakken). Zet de kalfslappen op met zoveel kokend water dat ze ruim onder staan. Voeg 1 grof gesnipperd uitje of sjalotje, Vi verkruimeld laurierblad, enkele takjes peterselie of bladselderij, wat zout en 4 tot 6 licht gekneusde peperkorrels toe. Laat het vlees in 20 tot 30 minuten zachtjes gaar worden (gebruik het kookvocht eventueel als basis voor een soepje). Maak 1 krop ijsbergsla schoon. Verwijder het grootste deel van de stronk en snijd de bladeren in uiterst smalle reepjes. Was ze en maak ze droog in bijvoorbeeld een slacentrifuge. Snijd de ham, salami en kaas in kleine blokjes {Vi cm) en het vlees in iets grotere blokjes 1 cm). Rasp 3 grote augurken en 2 appelen (geschild) op een grove rasp. Snipper 1 klein uitje of sjalotje ragfijn. Schep in een kom het vlees, de ham, salami, kaas, augurk en appel luchtig door elkaar. Maak een dressing door eerst 1 Vi eetiepel kruidenazijn te vermengen met wat zout en peper. Blijf roeren tot het zout is opgelost. Klop er daarna 3 tot 4 eetlepels (zonnebloem)olie door. Schenk de dressing vlak voor het opdienen over de salade en schep alles luchtig om. Verdeel de reepjes sla over de bordjes en schep op elk slabedje een deel van de salade. Garneer de gerechten met partjes (ontvelde) tomaat, plakjes hard gekookt ei en/of schijQes komkommer. Strooi wat fijngesneden bieslook over de salades. Tip: geef er licht geroosterd wittebrood bij en zet een schaaltje met boterballetjes op tafel. r...,v/,-„<,.„-,v. 40 minuten 1035 U (250kcal). Bereidingstijd: Energie per portie: Corma Grinwis - Ouddorp: Dat is een blij bericht Corma, dat het zo goed met je gaat. Je hebt wel begrepen dat het met oom Ko niet zo goed ging? Jam mer dat oom Ko net ziek was, zodoende kon jullie verjaardag niet worden bekend gemaakt. Heb je een goede verjaardag gehad? Nelleke Grinwis - Ouddorp: Oom Ko is erg benieuwd hoe jullie rapport er uit zal zien Nelleke! Als jullie goed je best hebben gedaan moet het goed zijn. B ij oom Ko heeft het gevroren en is het mistig geweest, maar oom Ko lag onder de wol. En dan heb je er geen last van hé. En was het gezellig op het Kerstfeest? Daan Ras - Yerseke: Dat is heel wat waard Daan, dat je goed gezond bent. Dat kunnen alle mensen niet zeggen. Gezellig nu 's avonds hé; vroeg donker en lange avonden om spelletjes te doen of te lezen. Je had wel een fijne herfstvakantie Daan. En nu heb je weer vakantie. Het kan niet op; er schiet geen tijd over om te leren! Marieke Ras - Yerseke: Het komt goed uit Marieke; jij bent laat, maar oom Ko is ook laat. Leuk postpapier heb je; maar het was bestemd voor fe bruari, en jij gebruikt het in november. Maar dat geeft niet, hoor! Maar de datums staan erop gedrukt. Gezellig gespeeld met je vriendin, en fijn bij de oma's gelogeerd. En wat nu met de Kerstvakantie? Julian V. d. Veer - Herkingen: En hoe is het gegaan met het orgelspelen Julian? Ik hoop maar van goed. Want het is werkelijk een kunst hoor, goed orgel spelen. Jij stopt dus gaatjes met plaatjes van soldaatjes? Of zijn het maar praatjes? En die vullen geen gaatjes! Blijf maar goede maatjes met die plaatjes van die soldaatjes! Andrea van Zielst - Lewedorp: Dat was dan een brief met een kleurtje en een geurtje. Andrea! Inderdaad was er nog wat te ruiken. Fijn zeg, dat pa en moe weer thuis zijn. Had de „vlucht" naar huis een vlotter verloop? Jij vindt er niets aan zo'n „vel" in de kamer? Zou best eens willen kijken, maar dan zou oom Ko naar alle klantjes moeten, en daar komt niets van Andrea. Dank voor de gezellige brief Oplossingen novemberraadsels 1Ken Hem in al uw wegen Spreuken 3 6. 2. Jachtgaren. 3. Looft den Heer wat Hij is goed; Looft Hem met een blij gemoed. Psalm 136 1. 4. Ik ben de Alfa en de Omega. Openb. 22 13a. Oom Ko wil dit laatste Jeugdhoekje be sluiten en alle deelnemers, en lezers toe wensen hetgeen Nicolaas Beets reeds in 1894 dichtte (maar voor altijd blijft gelden) in zijn: voor Nieuwjaarsdag God vemieuwe ons aller hart Tot oprecht geloven, Lijdzaam zijn bij zorg en smart, Met het oog naar boven. Liefde, meest en eerst voor Hem, Trouw in 't luist'ren naar zijn stem. Vrolijk dankbaar leven. En Hem eer te geven.' God vemieuwe in ons gemoed 't Minnen van de naasten, IJver om in tegenspoed Tot zijn hulp te haasten, Liefde, niet met woord, maar daad. Deernis, waar 't hem kwalijk gaat. Vreugd, bij zijn verblijden. Afschuw van benijden! Die ons wat hij nodig acht Tot een christ'lijk leven. Door zijn goddelijke kracht Rijk'lijk heeft gegeven. Hij vemieuwe ons vroeg en spa D'invloed van zijn heilgena. En 't verderf ontvloden. Trouw aan zijn geboden! de hartelijke groeten, en zo de Heere wil en wij leven tot15 januari 1988! OOMKO uitsl. huish. comp. 21 dec. van Doorn - SmitV2-V1 De Jager - v. d. Waal1-0 Kruik - Noordijkafg. Lesuis - de Bruin1-0 Peeman- Verbeek0-1 Du Pree - Boeter1-0 van Prooijen - Ant. Visserafg. Mourik - HollanderV1-V2 v. d. Does - Vroegindewei0-1 Poortvliet vrij. Het zw. pion schaakverhaal door Jaap Hollander. Smit is erg blij met remise, van Doom had wel kunnen winnen. Is Smit de laatste tijd minder geïnteresseerd? Janmier, de man kan erg goed schaken indien andere zaken hem maar niet zo in beslag nemen. De Jager jaagde op grof wild met dame 2 torens: dat moet resulteren in 1-0. Kruik-Noordijk is en van Prooijen-Ant. Visser d.w.z. afgebroken partijen. Pioimensnoeper Lesuis heeft de Bruin systematisch uitgebeend ongeveer zoals een slager dat doet Peeman heeft zich deerlijk in een pionnenblok verslikt; pro motie was voldoende voor de winst. Ook Boeter vergaloppeerde zich in de opening en kon kiezen: mat of torenverlies. Mourik schaakt scherp en stabiel, twee faktoren om eens t.z.t. club kampioen te kunnen worden. Als zwart zijn koning niet kilo meters had laten vluchten.... ja wat dan? Kasparov - Karpov 12-12 i.p.v. 50-50 wat uiteraard fifty-fifty had moeten zijn. De uitslag had vlgs. mij 5 pnt. meer voor Kasparov moeten worden maar dan had Kasparov wel de gehele match als de slotpartij moeten spelen. Voor poen moet je wat doen.... Is het echt waar, dat jaren terug toen Kasparov zelfs met achterstand na zeer veel dagen schaak te Moskou tegen Kar pov spelend de match werd gestopt omdat Kasparov ging winnen? En dat Campo- manes „de regels toepastte". En dat toen Kasparov niet alleen Campomanes maar ook de Sovjet schaakbond ervan beschul digde op hand van Karpov te zijn om hem op „gemene wijze" van de wereldtitel af te houden. En ook Karpov schuldig achtte? Ik dacht dat hij nu op ZIJN WIJZE revanche heeft genomen. Kasparov is vlgs. mij een groot wereld kampioen. Veel groter dan Fischer die Larsen en Spasky beiden met 6-0 versloeg in een kandidaten toumooi en toen de man eemnaal wereldkampioen was heeft nie mand hem ooit meer zien schaken. Kas parov doet intussen van alles en nog wat. Schaakcomputers dragen z'n naam boe ken volop van zijn naam.... Kasparov is enorm aanwezig. De uitslag bevredigt mij nog steeds niet, maar ala, mogelijk toch nog volkomen „terecht". Met Kerstmis moest ik er wel vrede mee hebben. TAXATIE NODIG? Bei beëdigd taxateur 01870-3477 SCHILDERSBEDRIJF Schoolstraat 9 3241 CT Middelharnis wenst clientèle, vrienden en bekenden Wij wensen u een gelukkig 1988 toe! "VAN DER KAMP" MOor de Kreatieve l^rbeid lAet Plezier Een gelukkig 1988 toegewenst aan familie, vrienden en bekenden. Marietjespad 10 MIDDELHARNIS Taxibedrijf en autorijsciiooi U itvaartverzorg ing Steeneweg31 -3241 XG Middelharnis Tel. 01870-2452 Wij wensen clientèle, vrienden en bekenden een voorspoedig en gelukkig 1988 Agrarisch loonbedrijf, verhuur van hydraulische graafmachines, alsmede het leveren van drijfmest, schuimaarde en vaste kuikenmest West Achterweg 1 Telefoon 01870 - 2037 - 3740 - 4894 MIDDELHARNIS Aan het einde van het jaar danken wij u voor het vertrouwen en voor de aangename samenwerking in 1987. Wij hopen ook in 1988 weer het vertrouwen van u te verkrijgen om gezamenlijk ook dit jaar tot een voor allen goed einde te brengen. Wij wensen onze geachte clientèle, familie, begunstigers en vrienden een gezond en alleszins voorspoedig nieuwjaar. 'tfll?%9¥%fl*9if9?i«>tS^5Rfll^ k^-}*^^^'^^^*)>!!ik'if!^'f'^islP^9>^9>^ik^>^9>^ii1P^ fl»!ai(S»s NVM ^uiti,l|iaiiai|ltiej Bas en Anke Minnaar - Westdi|k 54 Middelharnis bloemstukken boeketten bruidswerk a... Westdijk 8-3241 GV Middelharnis- 01870-3953

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 6