Bij de jaarwisseling Politieberichten O Leasing Dirkslands ziekenhuis mag worden uitgebreid..! Garage KNÖPS B.V. =S|g^- GOEDEREEDE L^f/'^rr Citroen-Hesselink flcknteSemoH Ramoco b.v. Goeree-Overflakkee Middelharnis Onze SHOWROOM Nieuwjaarsduik in zee 60e Jaargang WOENSDAG 30 DECEMBER 1987 No. 5660 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Telefaxnr. 01870 - 5736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm; bij contract speciaal tarief. Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 1987 is bijna voorbij. Daarom is dit een geschikt moment om even na te denken. Om te mijmeren: Waar blijft de tijd?" Er is weer eenjaar voorbij gegleden. Bij de een gladjes, zonder een enkele rimpe ling. Nee, aan zijn lijf geen polonaise. Alsofhij dat zelfvoor het zeggen heeft. Bij de ander met schokken, hollen en stil staan. Diep ingrijpende gebeurtenissen vonden plaats. Er zijn nu wonden die schrijnen en vreugdebloemen, die ver welken. Waar blijft de tijd? Weer een jaar voorbij. Weer een jaar geleefd. De een zeer intensief, hij heeft genoten van het leven. Het had weer zoveel te bieden. Ook naast het dagelijks beroep. Wat hebben we veel gedaan dat niet tot onze eerste roeping behoort. Hoe veel tijd is er ook dit jaar doorgebracht in wat we hobby en recreatie noemen. Je stapte eens uit de sleur van alle dag. Soms (letterlijk) in een fantasiewereld. Maar het leven is niet als een film. Als die flopt ga je gewoon door, genietend van de rijke ervaring. Nee, het leven is zo niet. De ander pakt dat anders aan. Hij heeft zijn nevenwerkzaamheden. Geen gelum- mel, aanpakken. En de dagen hebben zich aaneengeregen, met hun natje en hun droogje. Zoals het behoort. Er waren medeburgers die het maat schappelijk moeilijk hadden, boeren en vissers. Stonden we er bij en keken we er naar? Er waren er ook die geen werk hadden. Zij hebben heel wat moeten verwerken. Misschien wel de onuitgesproken ver wijten van anderen: als je zou willen dan.... En onderwijl het volgende is natuurlijk een generalisatie namen we met het klussen een stukje boterham van de werkloze mee. Weer een jaar geleefd, bestuurd, ge preekt, gezorgd, onderwijs gegeven, het huishouden gerund, handel gedreven, de winkel gedaan, creativiteit ontplooid, ge plant, geoogst, gehuwd, begraven, lief gehad en gehaat Geleefd, jawel, maar voor onszelf of voor de ander? Geleefd met de wetenschap dat het leven een handbreed gesteld is of met de onverschil ligheid van iemand die kortzichtig is. Het zal onze tijd inderdaad wel duren. Onze tijd? En dan? Weer eenjaar Eilanden Nieuws. Christe lijk streekblad op gereformeerde grond slag. Daar moetje alsstukkiesschrijver" dan eens over nadenken. Weer een jaar verslaggeving. Kreeg iedereen hetgeen hem toekwam? Waren we objectief? Hoe werd er geselecteerd? Waren onze com mentaren en becommentariërende op merkingen op gereformeerde grondslag? Doorkruid met de hartstocht van de pro feet, vervuld van het meedogen van de priester, gedrenkt in de liefde van een koning voor zijn volk? Dat schrijven is je tegelijkertijd schamen. Hoe hebben we geadverteerd. Terwille van ,,de smeer" nu toch die grens maar overgegaan, die we jaren geleden trok- Dirksland, 01877 - 1357 ken? Toch iets teveel gespeculeerd op de kooplust van de klant? Net dat ene ar tikel meegenomen wat niet kon? Princi pieel niet kon. Hoeweel was dat vakantie huisje ook weer waard? Weer een jaar lang zondag aan zondag de kerkklokken horen luiden. Misschien hebben we ze er om verwenst. Omdat we naar de kerk moesten of omdat het voor ons helemaal niet hoefde. Alsof God met onze maat meet Hij riep, telkens weer. En elke bim-bam zal ons beletten veront schuldigingen aan te dragen. Na de tijd. Een jaar lang op en onder de kansel. Hoe? Met het warme gevoel er bij te horen, gelukkig niet te zijn als zij die buiten bleven? En dan na de preek de koffie en maandag gaan we gewoon weer verder, dikwijls met zaken die het zon- dagslicht niet kunnen verdragen. Als we al met dat licht rekening houden. Gieten weons vol met wat niet mag, watnietkan, met de wereld? Weten we geen maat te houden? Is het een wonder dat er buiten blijven? Wanneer en waar straalde het dit af gelopen jaar van ons af: Hoe branden mijn genegenheen, om 'sHeeren voorhof in te treen. Mijn ziel bezwijkt van sterk verlangen Was u op en onder de kansel wervend? Niet omdat het om ons ging, maar om Hem, in Wiens handen de tijd ligt? Moet dat gegeven worden? Weet u dan zeker dat u wilde ontvangen? Aan de andere kant moet een kritische buitenstaander, juist omdat hij kritisch is, zich niet blind staren. Dan loopje het gevaar je geweten te sussen met de tekort komingen van een ander. Die blaas je dan nog wat op en tegelijkertijd poets je jezelf nog wat bij. Wie zou u wat? Ja, wie? Weer eenjaar voorbij. Een moment om wat vragen te stellen. Geschrokken van de antwoorden? Ja? Stamel dan de man Gods na. Nee? Maak u het gebed van Mozes eigen. Heere, leer ons alzo onze dagen tellen, dat wij een wijs hart bekomen. Mijn dagen, ze zijn in Uw hand. Leer me hoe vergankelijk ik ben. Leidt me op de eeuwige weg. 1987-1988, een punt in de tijd. Een ogenblik eeuwigheid. Gelukkig nieuwjaar. - Poging inbraak auto Op 27 december j.l. bleek dat men ge tracht heeft in te breken in een personen auto van een inwoner uit Middelhamis. Onbekenden hadden de auto, die gepar keerd stond in de nabijheid van de woning van benadeelde, van een ruit ontdaan. Bovendien zat er in de auto een behoor lijke deuk. Voor zover kon worden na gegaan, werd er niets uit de auto vermist. - Diefstal autobus Zondag werd op het Beneden Zandpad te Middelhamis een onbeheerde en bescha digde autobus aangetroffen van een bus maatschappij uitHellevoetsluis. Bij onder zoek bleek dat deze bus in aanraking was geweest met de achter/zijgevel van het vroegere „huusje mit d'n boam" op de Oostdijk om vervolgens in de Nieuwstraat een lantaarnpaal weg te vegen. Van de joy-riders ontbreekt elk spoor, maar mis schien heeft iemand de Kon-Tiki bus zien rijden en kan de politie een signalement van de dader(s) verstrekken? - Vernieling aan auto Een inwoner uit Middelhamis deed op 27 december j.l. aangifte van vernielingen aan zijn auto. Het voertuig had gepar keerd gestaan op het Spuiplein te Middel hamis. Bij terugkeer bij de auto bleken de beide mitenwissers en de antenne te zijn vernield. Wie zich aan deze vernielingen schuldig heeft gemaakt is nog niet bekend. - Diefstal sieraden Ten nadele van een inwoner uit Dirksland werden vanuit het sportcomplex De Sta- ver te Middelharnis op 24 december een aantal sieraden en een dames- en heren horloge ontvreemd. De goederen had hij in een badhokje achtergelaten en bij temg- keer bleken deze te zijn verdwenen. Zo raakte de benadeelde neit alleen de hor loges kwijt maar o.a. ook een portemon nee, een zilveren schakelketting, een vriendschapsring, en een closed forever- band. - Vernielingen letters Op 23 december j.l. bleek dat er wederom een aantal letters van de bibliotheek aan het Kerkepad vernield waren. Onbeken den hebben het kennelijk op die letters voorzien Er ontstaat echter wel steeds behoorlijke schade en betwijfeld wordt of de daders zich dat realiseren. De schade bedraagt nu weer ongeveer 500 gulden. is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend i; LANGEWEG 113 TEL. 01870-2222-MIDDELHARNIS NIEUWJAARSRECEPTIE •iiiiiiiii iiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiii iiiiiim iiiiiiiiiiÊ iiiiiiiimi iiiiiiii iiiiiiiii iiiiiiii iiiiim miiiii iiiiiiin iiiiiiii iiiiiêiiiii m GEMEENTE J|lDDELHARNIS NIEUWJAARSRECEPTIE Will llilllili llllllill lllllllll lllllllll llllllll IIHIIIIIIIIIIHI llllllll IIHIIIII lllllllll IIIIIIHI llllllll llllllll lllillll lllll. A. J. van Rumpt tTIülllJ*"* r -N PEUGEOT TALBOT V. AUTOIV VISSER lOBIELBEDRIJF De Ouddorpse Redding Brigade organi seert voor de 6e keer de intussen traditie getrouwe Nieuwjaarsduik in de Noordzee op 1 januari 1988. Aanvang 14.00 uur vanuit de strandpost van de O.R.B. Te bereiken aan de Noord zeestranden, strand Flauwe Werk. De reddingspost is geopend vanaf 13.00 uur, aansluitend is er de Nieuwjaarsreceptie. Iedereen is van harte welkom, zowel Nieuwjaarsduikers als toeschouwers. De deelnemers worden (als ze dat willen) met een landrover naar de waterkant gereden en na een vlugge duik in de Noordzee terug naar de strandpost ge bracht, waar de koffie en de erwtensoep staan te dampen. RENAULT-dealer voor Verkoop -f Service 01871 - 1662 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, 01878 - 2496 K Van onze correspondent uit Bruinisse, dhr. S. A. Jumelet, I ontvingen we een originele Nieuwjaarswens waarmee we graag de voorpagina van dit nummer sieren. We maken de wens ook I graag de onze. I lü 2Utur? ïürntt g^put. I Htnöt 1ï in 't laatst tian 't nx^Xi u^rs. I (Üaptttfl 3 uan Eutt^. Donderdag kwam het verlossende bericht: Sinds donderdagmiddag, toen Economisch directeur van het van Weel-Bethesda ziekenhuis dhr. O. v. d. Ridder het verlossende telefoontje ontving, staat vast dat het ziekenhuis zal mogen worden uitgebreid, nadat men daarover bijna 10 jaar in het ongewisse verkeerde. Waarschijnlijk al in de tweede helft van februari volgend jaar zal de bouwer, de Bataafse Aannemings Maatschappij (BAMte Rotterdam een begin maken met de bouw die in totaal 4 a 5 jaar in beslag zal gaan nemen en 32 miljoen gulden zal gaan kosten. De ontvangst van het bevestigende telefoontje van de Directeur Planning en Bouw van het Minis terie van WVC was donderdagmiddag voor het Zie kenhuisbestuur aanleiding de vlag te hijsen, een handeling die heel Goeree Overflakkee best had willen volgen....! Al in 1978 werd de goedkeuringsprocedure in gang gezet, te beginnen met de aanvrage van een „verklaring in beginsel" bij het Ministerie van WVC. In maart 1981 werd die metterdaad Foto van de maquette die het nieuwbouwprojekt vanuit zuidelijke richting laat zien; bovenaan ziet u derhalve de Boezem met helemaal bovenaan de woningen aan de Boezem weg. Wat links van het midden zal men het tegenwoordige ziekenhuis (de oudbouw) met, meer naar rechts, de Zweedse vleugel herkennen. Op het midden van de foto, met uitbouwen naar links en rechts het toekomstige beddenhuis en rechts boven en midden (langs de Secretarieweg) de nieuwe poli-klinieken en het laboratorium. Het vierkantje onderaan wordt het ketelhuis. De architectuur is van architectenburo Ad Gestel te Middelhamis in samenwerking met het Architecten bureau van de Stichting de Open Ank, dat ook „Hernesseroord" heeft gebouwd. Bij de te plegen nieuwbouw, waarvan de bouwmaatschappij BAM de hoofdaannemer wordt, zullen zoveel mogelijk flakkeese onderaannemers worden betrokken. ontvangen en dat betekende een eerste positieve stap op de weg naar realisering van de plannen die nog door vele hindernissen belaagd zou blijken te worden, bijna tien jaar lang zelfs totdat het eind 1987 tóch nog allemaal goed zou blijken te komen. In Dirksland wordt dan ook allerminst gemopperd, al is daar in de voorbije jaren alle aanleiding toe geweest toen men teleur stelling op teleurstelling moest incasseren. (vervolg op binnenzijde dit blad, Ie kolom) Burgemeester en wethouders van Goedereede maken bekend dat op zaterdag 2 januari 1988 tussen 16.00 en 17.30 uur een Nieuwjaarsreceptie zal worden gehouden in het raadhuis te Goedereede. Tevens zal de mogelijkheid bestaan een expositie van schilderijen van drie Goereese schilders te bezichtigen. Daarnaast is in het gemeentehuis tentoongesteld de presentatie van het Grevelingenlandschap. Een ieder is welkom. De traditionele nieuwjaarsreceptie wordt gehouden op zaterdag 2 januari 1988 van 16.00 uur tot 18.00 uur in het nieuwe gemeentehuis. De receptie wordt verzorgd door de kulturele kring De Welle. Muzikale medewerking wordt verleend door het koor Sol! Deo Gloria uit Stad aan't Haringvliet. U bent van harte welkom 01871 - 1553, Stad a.h. Haringvliet Voor lopkwal'leit, goede service en voordflige prijzen. FOTO FILM-REPORTAGE VIDEO COMPUTER WeiK^raal 35 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878 W12 en 2120 Filiê»! Renene Printshop - Hogeioom 172 Telefoon 01116-2400 y Peugeot Ta Kastanjelaa Middelharn bot dealer n 41-43 is - tel. 01870-3094

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1