Raad Oostflakkee akkoord met komst van 30 asielzoekers Radio ROGOS verzorgt Kerst- en Nieuwjaarsgroeten ROGDS Predikbeurten Afscheidsdienst ds. G. Meuleman Baby op komst Ouddorp, 9 december 1987 Foto van ongeluk 55 zijn dat ook MENSEN ZOALS WIJ?" „Het fijnste voor de kleinste BON Japanse onderscheiding voor de Opel Omega Meer hotelbedden voor de Gouden Leeuw's Informatie: Geldelijke steun vervalt Dam- en Schaakvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' -'"VrUDAG 11 DECEMBER 1987 In de bespreking waarin de raad van Oostflakkee gisteravond instemde met de opvang van 30 asielzoekers in de gemeente Oostflakkee heeft eigenlek weinig anders plaats gevonden dan een herhaling van zetten die al van de maandagavond gehouden voorlichtingsavond bekend waren. Algemene instemming met het verlenen van hulp, maar beduchtheid voor de consequenties die het zou kunnen geven om zelfs 15 van hen in het Klooster in de kleine Achthuizense gemeenschap te huisvesten. Aan het eind van de bespreking zelfs iets van ergernis over de manier waarop de PvdA het vraagstuk „een politieke lading" gaf, een constatering die WD'er V. d. Ree kwijt moest. Die verdenking laadde met name dhr. Bamhard (PvdA) op zich met zijn wens de besluitvorming d.m.v. een hoofdelijke stemming te laten blijken c.q. af te dwin gen: „wij betreuren het dat de PvdA een zó grote politieke lading legt dat ze het nodig acht hoofdelijke stemming te vragen", liet dhr. P. V. d. Ree weten, zich duidelijk storend aan de aanmatigende manier waar op de PvdA fractieleider het exclusieve bezit van deze ideologie de hulp aan ontheemden leek te willen claimen. Niemand was voornemens medewerking te weigeren, ook niet de SGP al wilde die fractie het liever bij een twintigtal asiel zoekers laten. Het voorstel werd dan ook met algemene stemmen aangenomen ook al had deze en gene wat reserves tegen de concentratie van 15 van de asielzoekers in Achthuizen, hoezeer ook de raadsvoor zitter opriep het niet te eng te zien en met Achthuizen de hele gemeente te bedoelen, zoals ook de opvang en begeleiding een zaak van alle gemeentenaren zal dienen te zijn. Achthuizen is gekozen omdat daar het direct beschikbare Klooster staat en zeker niet omdat het een overvloed van voorzieningen zou hebben. Door o. a. dhr. Moerenhout (CDA) en dhr. Bax (VVD) werd op de afwezigheid van die voor zieningen gewezen maar de voorzitter burg. de Vos rekende daar in zijn beant woording snel mee af: „in Achthuizen kunnen wij hen de meest elementaire behoeften bieden, een bed, eten, een dak boven hun hoofd en een rustige en veilige omgeving en het is dat waar deze mensen aan toe zijn!" Geen van Oostflakkees' raadsleden wil den hen die veilige plaats onthouden, ook niet de bevolking van Achthuizen over wier herbergzaamheid zelfs complimen teus werd gesproken, maar het Achthui zense raadslid S. Moerenhout verwoord de desalniettemin de zorg van een flink deel van zijn dorpsgenoten dat een con centratie van 15 asielzoekers in hun buurt schap teveel is omdat voor deze mensen alle faciliteiten ontbreken en er zelfs geen dokter, geen tandarts, geen politie en slechts een minimum aan winkelvoorzie ningen zijn. Zowel dhr. Moerenhout als dhr. van Dam (SGP) vreesden dat ver veling op de loer zal liggen „en verveling leidt gemakkelijk tot frustraties", voorzag dhr. van Dam. Dhr. van Dam wilde het liever met de opvang van totaal 20 asielzoekers aflaten lopen: „Het Rijk vergoedt weliswaar de kosten maar ook wij hebben te maken met bezuinigingen op b.v. onderwijs en de gezondheidszorg. We gaan ozne eigen mensen tekort doen, de anderen halen we hierheen en gaan we volledig houden", vergeleek dhr. van Dam, beducht ook voor botsingen tussen de verschillende culturen. Begeleiding zal dan ook een eerste vereiste zijn om de asielzoekers zich hier in een hen zo vreemde omgeving thuis te laten voelen. Die goede begeleiding werd door dhr. Bax (WD) ook als voorwaarde tot het wel slagen van de opvang genoemd. Ook een zorgvuldige procedure achtte hij gewenst bij de toelating van asielzoekers omdat er onder de stroom die in ons land zijn heil komt zoeken ook zullen zijn die misbruik zullen proberen te maken. In zijn beantwoording hield de voorz. zijn bezwaar staande dat er toch nog teveel vanuit het Achthuizense wordt gedacht al is het waar dat juist daar het Klooster staat. „De wereld staat niet stil als er asielzoekers in Achthuizen komen. Het zijn, evenals wij, mensen van vlees en bloed en ze zijn niet voornemens ook maar een vlieg kwaad te doen. Dhr. Bamhard had het allemaal onbe sproken kunnen laten en had'ie het maar! dat er in Achthuizen vrouwen zijn die straks 's avonds niet meer naar buiten durven en hij kwam nog eens terug op de waarschuwing van iemand dat ons vreemde culturen soms minder zacht met elkaar omgaan en elkaar „de hals wel durven af te snijden" als de idiologische geschillen hoog zijn opgelopen. „Dan zien we wel....", zo nam dhr. Barnhard zich voor. Dhr. Bax (WD) was 't kennelijk hele maal zat toen hij, gedachtig aan de huids kleurschakeringen die de vluchtelingen kunnen hebben: ,als er vluchtelingen bij zijn die rood zijn, dan hoop ik dat zich dat tot de huidskleur beperkt'" Ook dit jaar wil RADIO ROGOS, de omroep voor het verzorgingshuis ,J)e Goede Ree", de bejaardenhuisvesting „Het Oudeland" en verpleeghuis „De Sa maritaan", de bevolking van het eiland Goeree-Overflakkee inde gelegenheid stel len een kerst- of nieuwjaarswens aan te bieden. Het is gebleken dat een warm en mee levend gebaar d.m.v. een grammofoonplaat of een wens door onze bewoners bijzonder wordt gewaardeerd. Het is prettig te weten dat ook anderen om ons heen aan onze bewoners denken. Ook kerst- en nieuwjaarswensen voor het personeel zijn van harte welkom. Kerstprogramma Ie en 2e Kerstdag Nieuwjaarsdag en zaterdag 14.00 - 16.30 uur 2 januari: 14.00 - 16.30 uur Door onderstaande bon in te vullen en op te sturen naar het verpleeghuis en/of af te geven aan de beide recepties respektievelijk J)e Goede Ree" of „De Samaritaan" doet u ook mee aan het welslagen van een fijne radio-uitzending speciaal bestemd voor onze bewoners. Naam: Adres: Woonplaats: vraagt een plaat aan voor: De plaat is bestemd voor kerst oud en nieuw uitzendingen, e.v.t. kerstwens/nieuwjaarswens 1 e keus: 2e keus: Ook kunt u telefonisch opgeven: Tel. 01870 - 2500 (toestel 192; 01870 - 3620. Zeezieke scheepsmonteurs? 't Was - van onze Bruse correspondent - weliswaar een suggestief bericht in de krant vanj.l. dinsdag over de noodzaak bij de proefvaart van de ARM 17 enkele zeezieke monteurs aan land te zetten, maar de monteurs van Machinefabriek Padmos, van wie er ook meevoeren, haas ten zich te verklaren dat zij het niet zijn geweest die door de hoge zee in de pro blemen kwamen, 't Was een collega van een toeleveringsbedrijf In een door het Japanse Ministerie van Internationale Handel en Industrie ge sponsorde verkiezing, heeft de Opel Ome ga een gouden medaille verworven voor haar vormgeving in de klasse import auto's. Een zelfde eer viel in 1986 de Opel Kadett LS en de GSi te beurt. Met een luchtweerstandscoëfficient van 0.28 blijft de Omega de onbetwiste leider in zijn klasse. Door zijn gestroomlijnde vormgeving heeft de Omega zich zelfs een plaats in het „Guinnes book of records" verworven. DIRKSLAND Beroepen Op de gisteravond gehouden ledenvergadering der Ger. Ge meente werd uit het gestelde tweetal ds. J. Koster van Scherpenzeel en ds. N. W. Schreuder van Goes, eerstgenoemde pre dikant beroepen. SINT ANNALAND Plan bij Tholen in de doofpot De hotelaccomodatie bij zowel de Gou den Leeuw in Sint Annaland alsook de Gouden Leeuw in Scherpenisse zullen aanzienlijk worden verbeterd. Het plan van Novotel voor een groot hotel aan de rede van het stadje Tholen is volgens een woordvoerster „in de doofpot" gestopt. „We hebben andere prioriteiteiV, Tholen komt pas op het tiende plan. Naar alle waarschijnlijkheid komt daar in de toe komst geen Novotel. We zijn bezig met een andere hotelketen en ook meer in de grote steden", aldus de woordvoerster van Novotel. Intussen wordt er in de kern Sint- Annaland druk gebouwd bij de Gouden Leeuw in de Voorstraat. De aannemer MoUenbrok uit Bergen op Zoom moest er een negentig tons hijskraan met een zestig meter lange mast bijhalen om de stalen spanten voor de nieuwbouw over de ga rage aan de Ooststraat heen, op hun plaats te zetten. Negen kamers Na een voorbereiding van bijna eenjaar is aannemer MoUenbrok eind september be gonnen om de plannen van de familie Poot te verwezenlijken. Begin februari van vol gend jaar zal de begane grond gereed zijn, waarna dan in maart ook de twee boven verdiepingen met onder andere het hotel gedeelte in gebruik genomen worden. „Vooral in de zomermaanden is er steeds een gebrek aan een goede hotelaccomo datie", vertelt de heer Poot. „In plaats van drie oude kamers, krijgen we nu negen twee-persoonskamers, voorzien van een badkamer met douche en toilet. Daar is behoefte aan. Begin volgend jaar heeft de kern Sint Annaland het meest comfor tabele hotel van het eiland Tholen". Ook de heer P. J. Nelisse van de Gouden Leeuw uit de kern Scherpenisse heeft de overtuiging, dat er behoefte is aan meer en betere hotelaccomodatie. „Tholen kan zeker als overloop voor Bergen op Zoom dienen". In plaats van vier kamers met centrale verwarming, douche en toilet wil de heer Nelisse begin 1988 zes hotel kamers hebben, elk met een eigen douche of bad en toilet. Feestzaal Het bouwplan bij de Gouden Leeuw in Sint Annaland omvat nog meer dan hotel accomodatie. Margot en Merien Poot krijgen op de begane grond de beschikking over een nieuwe bedrijfskeuken, een da mes-toiletgroep en een zaalruimte voor 75 mensen (eventueel uit te breiden tot 140) voor vergaderingen, koffietafels, diners, recepties en bruiloften. Het cafégedeelte wordt niet veranderd, aangezien dat enige jaren geleden reeds aangepast is. De kli maatbeheersing in het gehele gebouw wordt vernieuwd en aangepast aan de eisen van deze tijd. In januari starten we weer een gespreks groep voor aanstaande moeders. Deze zal gehouden worden gedurende 5 avonden. Tijdens deze bijeenkomsten komen onder werpen ter sprake welke betrekking heb ben op de zwangerschap, de bevalling en de eerste periode na de geboorte van de baby. De avond waarop de bevalling ter sprake komt zal een film vertoond worden waar bij ook de a.s. vaders van harte welkom zijn. Een huisarts wordt hierbij uitgenodigd om enige uiüeg te geven en uw vragen te be antwoorden. De leiding van deze bijeenkomsten is in handen van L. Termaaten en M. de Vlie ger, wijkverpleegkundigen van de kruis vereniging Goeree Overflakkee. De a.s. moeders uit Ouddorp, Goede- reede, Stellendam en Melissant kunnen informatie vragen en zich opgeven bij de wijkverpleegkundigen tijdens hun spreek uur. De kosten bedragen 12,50 per persoon. "Tja, wat ik me afvraag..... Onze samenleving verandert. Weg met de voor oordelen. Dan blijft Nederland: EEN PLEK OM TE WONEN. VPC, Nieuwegracht 27, 3512 LC Utrecht TeL (030) 33.15.49 Zondag 13 december 1987 Derde Adventszondag OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal. Woensdag 16 december: 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. Joh. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhouten 18.30 uur ds. R. van Kooten, Zeist. STELLENDAM-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée; koUekte bij stand in het pastoraat - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 17,00 uur ds. S. Bruning. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr., v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal en nam. Preekbespreking; extra koUekte verwarming - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur ds. P. Rozeboom en 17.00 uur ds. H. Stroes - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Kastelein en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra koUekte Kerstfeest ZS - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. B. Verspuij, Alblasserdam en 18.00 uur ds. G. Meuleman; extra koUekte Quotum - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange; extra kollekte Stichting Schuilplaats - Lu- kaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. Went-van der Vring, Bloemen- daal - Herv. „Exodus" Gem. 14.30 uur ds. Sj. Bruining (Jubileumdienst). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte kerk voogdij - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek en 17.00 uur ds. J. J. van Zoelen - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur lezen en 14.30 uur ds. A. Geelhoed. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte kerkvoogdij en 2e kollekte kerkeraads- fonds. Vrijdag 18 december 1987: 19.00 uur ds. A. Belder, huwelijks bevestiging A. Houweling en C. A. Mulder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilig Avondmaal; AvondmaalskoUekte: Friedenstimme. Woensdag 16 december: 14.30 uur ds. W. H. van Kooten, huwelijks bevestiging Piet Quist en Mirjam van Kooten - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur en 18.00 uur ds. D. Breure, Haaften - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.00 uur dhr. Comelisse en 18.00 uur ds. P. Rozeboom. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Vos en 18.00 uur ds. D. Scheepmaker, Dinteloord; extra kol lekte Quotum - Ger. Kerk 9.00 en 18.00 uur dhr, A. v. d. Schee, Spijke- nisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. K. Groenendijk en 18.00 uur ds. J. T. Cazander; extra kollekte In een goed gevuld kerkgebouw vond afgelopen woensdag 9 decem ber een Dienst des Woords plaats, waarin ds. G. Meuleman afscheid nam van de Hervormde Gemeente van Ouddorp. Gekomen van Wier den deed de (toen nog) eerwaarde heer Meuleman op 15 augustus 1979 zijn intrede als pastoraal medewer ker in Ouddorp. Op woensdag 17 december 1986 werd hij tot predi kant bevestigd door de pastor loei, ds. W. J. op 't Hof. De afscheidspredikatie was naar aanlei ding van Handelingen 8 35 en 39b. Het thema van de prediking luidde: ,,Een dienaar des Woords vertrekt". Dit thema werd nader uitgewerkt aan de hand van twee punten: 1Nadat hij (de dienaar des Woords) de zielen heeft gewezen op Je zus. 2. Nadat hij de zielen heeft over gegeven aan Jezus. Ds. tekende in enkele lijnen het beeld van de kamerling, die op een of ander manier een gerucht gehoord had van de enig ware God. Gekomen in Jeruzalem heeft hij als een buitenstaander aangebeden. Teleur gesteld is de terugreis aangevangen. Op de woeste weg van Jeruzalem naar Gaza zou de Heere hem het licht doen opgaan. Spreker vroeg zijn gehoor af hoe het met hen stond met betrekking tot hun ziele- leven, kenden ze bevindelijk ook iets van de zwartheid daarvan? De afgelopen jaren waren ze regelmatig door hem gewezen op Jezus en hij wilde het deze avond weer doen. Jesaja 53 hoort elke prediker van het Evangelie bevindelijk te kennen, hoe zal hij er anders anderen in onderwijzen?! Daar wordt door vastgelopen mensen om gevraagd. Filippus gaat zijn hoorder van uit Jesaja 5 3 wijzen op Jezus. God eist van een berouwvol zondaar niets meer, want dat heeft Jezus als een onschuldig Lam gedragen. Verstaat u wat dit is: een be rouwvol zondaar? Dan wijs ik u als Johannes de Doper: Zie het Lam Gods Dat de zonden der wereld wegneemt! Filippus behandelt de Moorman eerlijk als deze vraagt wat hem verhindert ge doopt te worden. Het is Filippus tot grote blijdschap als hij de uitwerking ziet op zijn prediking. Zou dit ook nu niet zo zijn, als Gods knechten vrucht mogen zien op hun prediking! Zij verdwijnen uit het oog als zij de zielen hebben gewezen óp Jezus en hebben over gegeven aan Jezus. God gaf Filippus een ander werkterrein, zo ook ons, aldus spre ker. Dat is niet erg als de Koning maar gekend mag worden. ^^tmi Wie het nooit zat geworden was in dit zwarte land van de zonde werd gewaar- Ingezonden: Aan de redactie van hetEilanden-Nieuws Naar aanleiding van het overlijden van onze beide ouders bij een verkeersongeval op woensdag 2 december jl. vragen wij u het onderstaande ingezonden stuk te plaatsen in het Eilanden-Nieuws van 15 december a.s. Wat is er in deze wereld nog niet erg genoeg? Wij vernamen dat onze beide ouders bij een verkeersongeval om het leven waren gekomen. Geschokt en verdrietig moeten wij dit bericht verwerken. Maar door dit verdriet heen werden wij geconfronteerd met een afschuwelijke foto met daarbij een verhaal met gegevens waar een buitenstaander niets mee te maken heeft. Hier waren wij als familie helemaal niet op berekend. Waar haalt men de moed vandaan om mensen zo te kijk te zetten en zich niet af te vragen wat de familie daar van vindt. Het leed dat aangericht is in onze families, is dat nog niet erg genoeg? De foto die genomen is kort nadat het ongeval plaats gevonden heeft moest die zonodig geplaatst worden, is het nodig om gewonde en overleden mensen zo op de foto in de krant te zetten? Waarom wordt daar eerst geen familie over geraad pleegd? Men spreekt dan over persvrijheid, men moet het nieuws in de krant kunnen plaat sen. Maar dit gaat ons inziens te ver. Hetgeen wij vragen is dat als er iets gebeurd is waar familie emotioneel en geschokt op kan reageren eerst even na te denken over de gevolgen hiervan. Voor ons is dit nu te laat, maar bespaar andere mensen die in de toekomst zoiets mee moeten maken al dit verdriet. Kinderen Fam. Doomheim Kinderen Fam. Krijgsman Naschrift: Omdat het ons weinig etisch lijkt u in uw omstandigheden van repliek te dienen laten we uw schrijven onbecommenta rieerd. Redactie Op weg met de ander- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 10.30 uur ds. C. V. d. Velde, Haarlem (bev. Drs. W. Venema) en 14.30 uur drs. W. Venema, intrede. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. Joh. de Rijke. ZIERIKZEE - E vang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. de Vries, Elspeet en 14.30 uur ds. J. G. van Loon - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. schuwd: wie Jezus Christus niet liefheeft, die zij een vervloeking! Maranatha! Dominee eindigde aldus: „Zo vertrekt een dienaar des Woords, nadat hij u allen óp Jezus heeft gewezen en graag aan Jezus overgeeft met de wens dat het uw aller besluit moge zijn of worden: Ik heb bedaard mijn wegen nagegaan, Mijn voet gekeerd tot Uw getuigenissen, En mij gehaast, die paden in te slaan. Waarin mijn ziel zich nimmer kan vergissen; 'k Heb niet vertraagd, om op die effen baan. Het doel van Uw geboden niet te missen. Na de prediking werd ds. Meuleman nog toegesproken door burgemeester G. van Velzen, namens de burgerlijke gemeente van Goedereede. Spreker memoreerde het vele werk van ds. Meuleman, met grote plichtsbetrachting gedaan. Hij vond dit niet alleen een kerkelijke aangelegen heid daar ds. Meuleman onder een groot gedeelte van de bevolking werkzaam is geweest en omdat het soort van arbeid bijzonder belangrijk is, gezien in het licht van het huidige overheidsbeleid. Vaak wordt vergeten dat de kerk als instituut veel werk verzet op het gebied van bij voorbeeld het flankerend ouderenbeleid. Spreker sprak zijn waardering uit voor het vele werk dat door ds. Meuleman was verzet. Het was opmerkelijk dat de pre dikant aftijd veel belangsteUing had ge toond naar de kant van het gemeente- bestuut, het was hem kennelijk van huis uit meegegeven. Ds. Kleiberg van Oude Tonge sprak ver volgens namens Classis en Ring. Naar aanleiding van de preek bedankte hij ds. Meuleman voor zijn inzet en talenten, van de Heere ontvangen, die hij mocht gebrui ken binnen Classis en Ring. Wij zijn slechts schakels in de Goddelijke keten. Het is wel eens goed om weg te moeten naar een andere plaats, teneinde niet te kunnen zeggen: „Dit is het grote Babel, dat ik gebouwd heb." Het gaat er niet om eigen deugden uit te stallen, maar we dienen alleen te spreken van de grote deugden Gods! Spreker wenste kerkeraad en ds. Op 't Hof wijsheid en kracht toe in de taak om straks weer een ander in plaats van ds. Meuleman te verkrijgen. Tenslotte sprak de scriba van de kerke- raad de scheidende predikant nog woor den van dank toe. Er was een band gegroeid tussen ds. en kerkeraad en ge meente. Spreker hoopte, dat de woorden gesproken bij de intreedienst in 1979 bewaarheid waren geworden. De gemeen te werd opgewekt de scheidende leraar en zijn gezin te gedenken in de gebeden en de onderlinge samenkomsten niet na te laten. Tenslotte verzocht spreker ds. Meuleman en de zijnen toe te zingen Psalm 20 1. Na de slotzang. Psalm 119:30, legde ds. Meuleman voor het laatst als predikant te Ouddorp de zegen op de gemeente. GOEDEREEDE Door het Ministerie van V.R.O.M. is medegedeeld dat ingaande 1 januari 1988 de Regeling geldelijke steun bij verhuizing 1988 wordt beëindigd. De regeling, des tijds in het leven geroepen om de ver huizing van ouderen te bevorderen van een grotere naar een relatief kleinere huur woning, blijkt nl. in de praktijk nauwelijks stimulerend te werken. Aanvragen die worden ingediend voor bovengenoemde datum en waarop door ons college een positief besluit kan worden genomen, kun nen nog worden behandeld, mits de ver huizing vóór 1 april 1988 plaats vindt. Na 1 januari 1988 kunnen geen aanvragen meer in behandeling worden genomen. MELIS SANT Ophalen oud papier In plaats van woensdagavond wordt het oud papier a.s. dinsdagavond opgehaald. Wilt u er goede nota van nemen en het tijdig gereed zetten s.v.p.? Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keus uit ons nieuwe modellen- boek Drukkerij Gebr, De Waal SOMMELSDIJK Uitslagen van 7 december 1987: Dammen: K. Westhoeve - J. Visbeen0-2 J. Westhoeve - C. Akershoek2-0 M. Bruinsma- H. Tanis2-0 J. ten Hove - G. Tanis0-2 A. Meijer - L. Moerkerk2-0 P. van Dam - C. Mierop1-1 K. Tanis - A. van Huizen1-1 C. Tanis - J. Moerkerk2-0 Schaken: Ontspanning 1 - Pionier Hellevoetsluis 45-3 E. Santifort - A. Verhage1-0 P. Westhoeve-J. Dijkstra (reet.)afg.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 2