EIÜVÜDEfl-niEUWS Sportverenigingen icunnen alcoliolverkoop moeilijlc missen Gemeentepenning voor organist F. Braber NIEUWS uit de Kerken Sinterklaas in Ouddorp „Het andere kado'' Volleybal-liefliebbers gevraagd! Veertig jaar achter het klavier in de Geref, Kerk Levendige discussie op avond over alcoholgebruik Sinterklaas op bezoek bij De Stelle Ooitgensplaat: Mollen en kruisen Extra kerkdiensten Ger. Gemeenten 2e Blad DINSDAG 1 DECEMBER 1987 No. 5653 Dinsdag 24 november a.s. vond in 't Haegse Huus in Stellendam een informatie-avond plaats over alco- Iiolproblematiek. De avond was ge organiseerd door de Werkgroep GVO van het Groene Kruis te Stel lendam, samen met de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme en andere verslavingen (NCA). Hoe moet het verder met het alcohol gebruik in de sportkantines? Daarover voerden de 45 aanwezige mensen een levendige discussie. „Spelers die de avond vóór de wedstrijd alcohol drinken, leveren minder goede prestaties in het veld. Dat heb ik gemerkt". Dit zegt Peter Reitsma, trainer bij de voetbalvereniging Stellendam. „Ik heb hierover best wel gesprekken gehad met spelers". Zou de voetbalvereniging het alcoholgebruik in de kantine willen terugdringen? „Ik denk dat in de club de echte discussie hierover nog moet beginnen", zegt Reitsma. „In principe zou je eigenlijk helemaal geen alcohol in sportkantines moeten ver kopen", zegt huisarts R. P. van Rijswijk. „Want je gaat voor de sport naar de sport vereniging en voor het drinken heb je toch het café?" Anderen wijzen op de bar- opbrengsten waarvan verenigingen erg af hankelijk zijn. De heer R. J. van Dongen, lid van de gemeenteraad van Goedereede, vindt het niet juist om eenzijdig de alcohol verkoop van de sportverenigingen aan te pakken. „Alcoholmisbruik zit overal in de maatschappij. Hiertegen moet de over heid dus een totaal beleid neerzetten". De heer van Dongen wil dat de gemeente de voorlichting over alcoholgebruik stimu leert; En de ontwikkeling van de horeca niet uit de hand laat lopen. Toch wil ook hij dat de gemeente iets aan de alcohol verkoop in de sportkantines doet. „De gemeente kan in haar subsidiebeleid voor de sport voorwaarden stellen. Bij voorbeeld geen alcohol tijdens jeugd wedstrijden. En hogere alcoholprijzen be rekenen. De gemeente mag daar dan best een financiële tegemoetkoming tegen over stellen". „Ons buurthuis draait al enkele jaren alcoholvrij". Dit zegt Ada van Alten, coördinator van het buurthuis Diekhuus in Middelhaniis. „Maar we hebben er nog steeds discussie over. Het is moeilijk om Grandioos postduivenweelcend in Ooitgensplaat De „PLAATSE" postduivenvereniging „de Zwaluw" organiseert ook dit jaar weer een tentoonstelling, welke gehouden zal worden op 11 en 12 december 1987 in het gebouw „'t Centrum", van Weel- straat 10 te Ooitgensplaat. Het is de Ver. dit jaar opnieuw gelukt een aantal bedrijven te vinden die de tentoon stelling willen steunen. Hierdoor is het mogelijk schitterende prij zen voor de Ie, 2e en 3e prijswinnaars te garanderen. Op vrijdag en zaterdagavond is er weer een Rad van Avontuur. Ook ditjaar zijn er weer grandioze prijzen te winnen bij een bezoek aan dit evenement. Alle te winnen prijzen zijn afkomstig van plaatselijke ondernemers, die op hun beurt garant staan voor een zeer goede kwaliteit. Zaterdagavond zal om 21.30 uur de trekking van de grote verloting plaats vinden. zonder alcoholverkoop tmancieel rond ie komen". Het NCA-filmpje „Laat Alcohol geen levens kapot maken" geeft stof tot na denken. Hierin legt een jongen al drin kende uit waarom hij alcoholvoorlichting helemaal niet nodig heeft. Totdat hij onder uit zakt.... „Ik ben alcoholist. Sinds zeven jaar een niet-drinkende alcoholist". Dat vertelt Lambert, lid van de Anonieme Alcoho- Usten (AA). „Toch ziet u aan mij niets bijzonders. Ook aan nog drinkende alco holisten ziet u aan de buitenkant meestal niets opvallends. Die mensen zien er net zo gewoon uit als uw buurman". Lambert vindt dat hij ook geen bijzondere pro blemen had voordat hij aan de drank raakte. „Ik dronk gewoon samen met de anderen mee. Alleen wilde ik er steeds een paar meer dan de anderen. Het is dus langzamerhand uit de hand gelopen". Directeur J. C. Sorber, directeur van de NCA, vindt dat alcohol een bijzonder produkt is. „Maar het is ook een gevaarlijk produkt. Eigenlijk moeten we er net zo zorgvuldig mee omgaan als met vuur wapens. Alcohol kun je overal kopen. Maar vuurwapens mogen alleen in spe ciaalzaken verkocht worden". Politiefunctionaris A. H. Bijl vindt dat we absoluut geen alcohol moeten drinken vóór het rijden. „De wet is nog niet streng genoeg. Veel mensen die iets gedronken hebben lopen al het risico een ongeluk te veroorzaken als ze minder dan 0,5 pro mille alcohol in het bloed hebben. Dat is 1 tot 3 glazen alcohoUsche drank, afhan kelijk van de persoon. Dit maximum dat de wet nog toestaat, is dus riskant. Beter is dus als de wet zegt: elk alcoholgebruik in het verkeer is verboden". Jeugdarts K. P. Bossen vertelt over zijn onderzoek naar het alcoholgebruik onder de scholieren op Goeree-Overflakkee. Twee op de vijf jongeren van 13 en 14 jaar drinken wel eens alcohol. „Als ouders niet willen dat hun kind aan de drank raakt, moeten ze wel het goede voorbeeld geven. Ze doen er goed aan hun eigen alcohol gebruik te beperken". In de pauze werden alcoholvrije drankjes geschonken. Het was de eerste keer dat in Stellendam een speciale avond aan het alcoholprobleem werd gewijd. Maarten Otto Op uitnodiging van de Ondernemers Ver eniging Ouddorp, brengt SintNicolaas op 5 december a.s. een bezoek aan Ouddorp. Sint Nicolaas komt deze keer met groot gevolg aan in de haven van Ouddorp om 14.00 uur, medewerking aan deze grootse intocht verlenen: Brassband „Concor dia", drumband „Avec Esprit", manege „Ouddorp", garage Schlinl^B oerenkapel Ouddorp en vele anderen, de te rijden route zal er als volgt uit zien: Havenweg, Wittestraat, Dorpsweg, Weststraat, Sta tionsweg, Broekweg, Hofdijksweg naar Vliedberg terug Hofdijksweg, Boompjes (bij hotel Akershoek haken muziek en drumband af en gaan naar de Dorps- tienden) de rest van de stoet gaat verder met Hoenderdijk, Weststraat keren op het terrein van de fa. Nelisse, weer West straat, Stationsweg, Broekweg keren bij de bushalte. Stationsweg, Raadhuisstraat, Boompjes, nog eenmaal rond de Ring, dan Molenbloic naar „Dorpstienden" waar de Drumband „Avec Esprit" staat te wach ten en in de sporthal zal de optocht ontvangen worden door de B oerenkapel van Ouddorp. Om ongeveer 16.00 uur verwacht Sint Nicolaas alle kinderen (met ouders) in de sporthal van „Dorpstienden", waar ze een gezellig uurtje met Sint en zijn Pieten door zullen brengen en waar hun ook de nodige verrassingen te wachten staan. Sint vraagt alle kinderen voor hem weer een tekening te maken (hoe mag je zelf weten) alleen het formaat moet iets groter zijn dan vorig jaar, dit vanwege zijn ogen en de grote sporthal, dus formaat A3 dat is 42 X 27 cm, geen papier, geen nood, dit Voor de duivenliefhebbers die meedoen aan de tentoonstelling (zij die niet mee doen zijn ook van harte welkom) is er weer iets extra's gedaan. Op de avond van het inzetten, donderdagavond 10 december a.s., is de fihnende duivenliefhebber/ journalist CEES DONKERS uit Bergen op Zoom uitgenodigd. Deze komt met zijn film „Van Duffel tot Barcelona". Tevens zal er een duivenbonnenverkoop plaats vinden van bekende duivenliefheb bers uit geheel Nederland, waaronder enkele nationale overwinnaars. Zie voor nadere informatie verkooplijst in de zaal. Zaterdagmiddag is er voor de kinderen een speciale middag georganiseerd met: - een grabbelton; en - leuke dingen op het Rad van Avontuur. Aanvang 14.00 uur tot 16.00 uur. Inschrijfformulieren te verkrijgen bij: F. de Vos, Prunuslaan 27, Ooitgensplaat, tel. 01873 - 2364. Vrijdag 27 november j.l. was het een drukte van jewelste in het clubhuis van zwemclub „De Stelle" uit Stellendam. De jongere leden zaten hoopvol te wachten op de Sint en zijn twee Zwarte Pieten. Om zeven uur was het dan zover. Sinter klaas met zijn knechten kwamen binnen en deelden pakjes met gedichten uit aan de kinderen. Natuurlijk werd er uit volle borst ge zongen. Het werd een gezellige pakjes avond. Dit was nog fiiet het laatste evenement van het jaar 1987. Er staan nog enkele tafeltennismiddagen op het programma. Het nieuwe jaar wordt ingewijd met een frisse duik in de Noordzee i.s.m. de Oud- dorpse Reddingsbrigade. Zaterdag 2 ja nuari is er een nieuwjaarsreceptie in het clubhuis en op vrijdag 8 januari houdt de Stelle haar jaarvergadering. Deze vangt aan om 20.00 uur en aan het eind van de vergadering is er een optreden van de „Stelle-playbackers". kan je gratis afhalen bij Boekhandel C. Van Koppen, waar je ookje tekening weer in kan leveren, vergeet niet je leeftijd, naam en adres achter op de tekening te vermelden. Voor de ouderen is er weer een stempel- aktie, deze loopt tot vrijdag 4 december. Lever uw volle formulieren dus op deze laatste dag zeker in, want de prijsuit reiking zowel voor de kinderen als de vol wassenen is op 5 december in de sporthal van „Dorpstienden". De Sint vroeg aan een zekere B uit het kleine stadje Zierikzee „Wat zou jij nu eens graag willen hebben" Ja eens even zien, een pechlamp of boekenbon misschien, en zonder blikken of blozen draaide hij een foto voor Sints' ogen „Graag wil ik het Blaauwe Huis restaureren". Ja maar, restaureren is zo duur laat ieder eens nadenken, zowel de verre vriend als de goede buur. De eerste twee kado's zijn wel te realiseren maar over het derde moet ik nog eens filosoferen. „Zeg Piet, wat had jij gedacht? „Direct herstellen in al haar pracht". Vol verwachting klopt mijn hart Wat die Ouddorpers elkaar zullen schenken, want lang hoeven ze daar niet over te denken en aldus besloten begon een ieder onverdroten te denken over die wens van ene B uit het stadje Zierikzee. Wij van recreanten-voUeybalclub „Goe- ree" vragen nogmaals dringend om meer enthousiaste volleyballers! Wij, dat zijn huisvrouwen en middelbare scholieren, hebben een heel gezellige recreanten-vol- leybalclub in Stellendam in de gymzaal van de Chr. School voor Mavo „Het Spectrum", Schoolstraat 29. Wij trainen en spelen op de woensdag avond van 19.30 - 21.00 uur onder leiding van een goede trainer dhr. Dries Verweij. Ook hij zou het zeer toejuichen als er enkele mensen bij kwamen zodat we weke lijks na een warming-up en diverse volley bal-oefeningen ook een paar echte sets kunnen spelen. Als u interesse hebt kom dan eens kijken en meespelen met ons. Voor nog meer informatie kunt u bellen met onze secretaresse mevr. G. Wasse naar, tel. 01879 - 1987, tijdens kantoor uren 01878- 3277. NED. HERV. KERK Beroepen te: Schoonrewoerd C. J. W. Verboom, kand. te Nieuwerkerk aan den IJssel; Harderwijk (toez.) en Nijkerk H. Talsma te Rijssen. Aangenomen naar: Ooitgensplaat kand. C. J. W. Verboom, kand. te Nieuwerkerk aan den IJssel; het beroep door de gene rale synode tot predikant voor buiten gewone werkzaamheden (docent nieuwe testament) aan de Near East School of Theology te Beirut drs. C. G. Baart te Schelluinen; de benoeming tot bijstand in het pastoraat (part-time) te Waddinx- veen W. Groenenboom, kand. te Capelle aan den IJssel. Bedankt voor: Nijkerkerveen A. van de Beek te Genemuiden. Beroepbaar: J. Kot, de Bolle 90, 9254 JD Hardegarijp, tel. 05110 - 2302 (evt. ook part-time). GEREF. KERKEN Beroepen te: Aardenburg, Breskens, Oostburg en Schoondijke, drs. M. Lauver Grootegast drs. J. H. Langelaar, kand. te Amsterdam; Huissen (protestantse ge meente) drs. J. G. Wijers, predikant sa men op weg wijkgemeente de Wingerd te Krimpen aan den IJssel; Oudega-Smal- Ungerland drs. M. L. Eigenhuis, kand. te Purmerend, die die beroep heeft aan genomen; Zwijndrecht-Grootelindt drs. S. P. Swaan te Waalwijk-Heusden. Aangenomen naan Grootegast drs. J. H. Langelaar, kand. te Amsterdam; Yer- seke drs. J. Staat te Munnekezijl. Bedankt voor: Anjum en voor Herwij- nen drs. J. Staat te Munnekezijl. Beroepbaarstelling: drs. J. H. Lange laar, kand. te Amsterdam; drs. L. Ooster hof, Molukkenstraat 72-IIh, 1094 BP Amsterdam; ds. W. Wijbinga, v.h. pred. te St. Jacobi Parochie, te Sneek; J. J. van Dijk, te Amsterdam. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Pijnacker i.c.m. Rijswijk D. H. Gritter, kand. te Biddinghuizen; te Eindhoven P. H. van der Laan, evangeli satiepredikant te Gent; Amersfoort-Cen- trum C. van den Berg te Assen-Noord; Hoogeveen H. Jagersma te Bergentheim; Bruchterveld drs. M. Wielhouwer, kand. te Voorburg; Zuidbroek drs. M. Wiel houwer, kand. te Voorburg. Aangenomen naar: Albany (Free Re formed Church of Australië) missionair predikant Papua-Nieuw Guinea drs. J. Koelewijn, kand. te Kampen, die be dankte voor Roodeschool en voor Surrey (Canada) missionair predikant Brazilië. Drs. A. H. Verbree, kand. te Aduard kan geen beroepen meer in overweging nemen! NED. GEREF. KERKEN Beroepen te: Den Helder i.c.m. Hoorn M. de Jong te Alphen aan den Rijn; Rotterdam-Overschie W. J. v. d. Linde te Ede. Beroepbaan drs. F. Gerkema, Esdoom 5a, 8021 WB Zwolle, tel. 038 - 543266. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te: Apeldoom-Centrum C. A. den Hertog te Papendrecht en B. Witzier „Organist, de heer F. Braber speelt alles uit het hoofd" zeggen de mensen. Hiermede bedoeld men dat hij bij het spelen geen muziekboeken voor zich heeft, dan alleen een psalmboelge met de psalm die moet worden gezongen. De heer Braber is een gevoelsmens en weet de juiste snaren te raken. Niet gehinderd door het gemis van muziekkennis werd hij juist om zijn gevoelvolle begeleiding 40 jaar geleden organist van de Gerefor meerde Kerk te Ooitgensplaat. Het was voor de kerkeraad een reden om dit feit enigszins feestelijk te herdenken en dat deed men j.l. vrijdagavond in „de Magneet". Volle zaal De heer Braber en zijn gezin, kinderen en kleinkinderen, waren hierbij tegenwoor dig. Namens het gemeentebestuur van Oostflakkee was wethouder-loco burge meester, de heer G. W. J. Poortvliet tegenwoordig. Ook de nieuwe predikant drs. W. Venema (die D.V. zondag 13 december a.s. zal worden bevestigd) met echtgenote waren aanwezig. Ook me vrouw S. M. Meeder-Geleynse gaf blijk van belangstelling, benevens het bestuur vanhetBejaardencomité „Elthato", waar aan de heer Braber maandelijks tijdens de samenkomsten zijn medewerking als or ganist en dichter verleend. Voorts gaven veel gemeenteleden blijk van belangstelling, zodat de zaal van de Magneet boordevol was. Herinneringen De avond werd geopend door de voor zitter van de kerkeraad, de heer K. Baas. „Bij een 40-jarig jubileum van een orga nist kan er natuurlijk niet a capella wor den gezongen", aldus de heer Baas, daar om nam een zoon van de jubilaris, de heer Arie Braber plaats achter het orgel en werd Ps. 138 1 en 4 gezongen. De heer Baas las vervolgens Ps. 138 en ging voor in gebed. Namens de kerkeraad sprak de heer Baas een hartleijk welkomswoord, want de or ganist valt met zijn doen en laten onder de verantwoording van de kerkeraad, die deze avond ook heeft georganiseerd. De heer Baas wist van horen zeggen, dat vroeger de familie Braber op de orgel gaanderij plaats nam. Het orgel is nu aan het eind van het interieur geplaatst, het domein van organisten Braber. Deze 27 ste november is de datum, dat 40 jaar geleden de heer Braber zijn aan stelling kreeg. Enkele oud-predikanten stuurden een feli citatie, o.a. ds. A. L. Bos, em. pred. te Zeist, en van ds. en mevr. A. C. Scherpe- nisse-van Dommelen uit Ede, sinds kort em. predikant van Zwijndrecht. Beide predikanten haalden leuke her inneringen op uit hun Ooltgensplaatse tijd en wenste de heer Braber geluk met deze mijlpaal. te 's-Gravenhage-West; Spijkenisse B. Bijleveld te Heerde en G. J. Buijs te Naarden. Beroepen te: Rozenburg als industrie predikant J. M. Aaraoudse te Sassen- heim; Amersfoort H. Biesma te Apel- doom-Oost; Apeldoom-Centrum C. A. den Hertog te Papendrecht. Aangenomen naar: Groningen J. Plan- tinga te Leeuwarden; Rozenburg als in dustriepredikant J. M. Aarnoudse te Sas- senheim. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Westkapelle J. Karels te Rijssen; Wageningen A. Bac te Bode graven; Enkhuizen J. Karels te Rijssen; Capelle aan den IJssel J. J. van Eckeveld te Zeist; Middelburg-Centrum M. Mon- dria te Waardenburg; Nieuw-Beijerland J. Karels te Rijssen. Bedankt voor: Borssele J. Mijnders te Veenendaal; Hoogeveen N. W. Schreu- der te Goes. OUD GEREF. GEMEENTEN Beroepen te: Kinderdijk A. P. van der Meer te Krimpen aan den IJssel. Waardering van de gemeente Namens de gemeente Oostflakkee sprak de loco-burgemeester, de heer Poortvliet woorden van waardering en felicitatie. „Het gemeentebestuur is niet van mening dat er een scheiding tussen kerk en staat moet bestaan. Daarom is het gewenst dat het gemeentebestuur hier tegenwoordig is", aldus de loco-burgemeester. Als wethouder van Welzijn en Cultuur ging spreker nader op het werk in, dat door de heer Braber wordt verricht. „Veertig jaar lang organist, dat wil de gemeente Oostflakkee honoreren met de gemeentepenning in brons", aldus de heer Poortvliet, die deze onderschei ding aan de heer Braber uitreikte. Namens het bejaardencomité „Elthato" werd de felicitatie overgebracht door mevr. W. de Geus-van Scheers. Zij deed dat in dichtvorm, waarin de grote dank naar voren werd gebracht van het comité voor het spel en de gedichten die de jubilaris maandelijks laat horen. Me vrouw de Geus overhandigde een cadeau. Horloge van de kerk Van de heer Baas konden wij een door spekte speech verwachten van gebeurte nissen uit deze 40 jaren. „De heer Braber speelde uit zijn hoofd", zoals men dat hier zegt. „Dat roept weinig problemen op, maar heeft weleens een verklaring en aanvulling nodig bij de gast) predikanten" aldus de heer Baas. Het cadeau van de kerk bestond uit een bouquet bloemen en een prachtig hor loge met inscriptie, waarvoor het geld door de gemeenteleden bijeen werd ge bracht Het werd overhandigd door twee leden van de kerkeraad, mevr. J. T. van Schelven-Sinterniklaas en mevr. M. v. d. Gaag-Moerman. Na de pauze kreeg de heer Braber het woord om zijn dank uit te spreken. Hij zei o.a.: „De gemeente waardeerd mijn orgel spel, maar op mijn beurt heb ik lof voor de gemeente, die goed kan zingen". Dank aan de sprekers en de ontvangen cadeaus, in onberijmde woorden, te heb ben uitgesproken, schakelde de heer Bra- OUDDORP Oud papier en lorren voor ons projekt „Rijdende l(liniei(en in Kücholwa" Op D.V. zaterdagmorgen 5 december hopen wij voor de laatste keer in 1987 langs te komen om uw oud papier en lorren op te halen voor bovenvermelde projekt. En tevens zal het ook de laatste keer zijn voor bovenstaand projekt. Dit projekt was groot 20.000,-. Zullen wij samen proberen dat bedrag vol te krijgen voor 1988? In 1987 is er door u all 91 ton oud papier opgespaard, wij zullen dan dit jaar ruim over de 200 ton komen. Hiervoor onze hartelijke dank voor het meedoen ten bate van het werk van de GZB. Mogen wij ook in 19 8 8 weer op u rekenen? Kost niets! alleen maar oud papier be waren en niet met de vuilnisman mee geven. In 1988 starten wij weer met een nieuw projekt. Verder is nog steeds welkom uw gedragen kleding en voor kindertehuis Ba te Ghana De jubilerende gereformeerde kerk- organist, de heer Ferdinand Braber heeft in die 40 jaar van muziek zo het een en ander meegemaakt. Hieronder een van de vele onuit wisbare herinneringen. Ongeveer een half jaar geleden vroeg een predikant aan hem (die inmiddels door de kerkeraad was ingelicht): „Ik heb gehoord dat u niet van muziek speelt, maar alles hoofd en routine werk is". „Inderdaad" zei de heer Braber. De predikant. ,,Dus u weet niets af van mollen en kruisen?" De heer Braber: „Toch wel". De predikant: Zoeven zei u dat u totaal niets van muziek afweet. Hoe heb ik het dan?" De heer Braber: „Vorige week had ik twee mollen in mijn tuin en dat werden twee kruisen". ber over in een berijming om zijn vreugde te vertolken, bovenal aan de Heere die hem deze 40 organist-jaren heeft ge schonken. Leiding Gods Drs. W. Venema sloot de vergadering, las 1 Kronieken 29 10 tot 19 en stond hoofdzakelijk stil bij vers 14: „Want wie ben ik, en wat is mijn volk dat wij de macht zouden verkregen hebben.... want het is alles van U". David dankt daar God voor alles wat hij verzameld heeft. De wereldse mens re- kend niet met God maar de geestelijke mens ziet in alles Gods hand. Vanavond zijn we bijeen om met broeder Braber het 40-jarig jubileum te vieren. Daarin erkend hij ook Gods wonderlijke leiding, bij het wel en wee in zijn leven. Bij dit alles mogen we Gods danken ook in ons lied ten afscheid van deze avond, nl. Ps. 84 1 aldus drs. Venema, die hierna voorging in dankgebed. Van de gelegenheid de familie Braber te feliciteren werd een druk gebruik ge maakt OUDDORP - woensdagavond 7.30 uur student P. Melis van 's Gravenzande. NIEUWE TONGE - donderdagavond 7.30 uur ds. J. Beens van Scherpenisse. baby en kinderkleding, katoenen lakens, kleding, handdoeken en breikatoen en vitrage- en verbandmiddelen. Wilt u alles weer voor half negen aan de weg zetten? Graag even een kaartje er aan met de mededeling erop lorren", kle ding" of „Ghana". Wie ons wil helpen is van harte welkom om half negen aan de Duinkerkerweg 6. De opbrengst is als volgt deze maand: Oud papier712,00 GiftJ.V99,90 Giften100,00 Kleding en lorren110,10 1022,00 De nieuwe stand is nu 18.520,- Hartelijk dank voor het mooie bedrag van deze maand. De Heere zegene het werk, in sparen, geven en ophalen maar bovenal op het zendingsveld. De zendingscommissie wenst alle zen dingsarbeiders op het zendingsveld 's Heeren onsmibaren zegen toe in 1988. De zendingscommissie

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 5