„Zelfs een konijn vindt het fijn om Dirkslander te zijn....!'' Ikvoorjou De Open Deur ou,,orp: Piet en zijn Akiara op 8 december 60 jaar getrouwd .Hans Groenendijk Machinetaal in basic? Raadsvergadering Dirksland: Makelaar Tamboer Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' DINSDAG IiSeCEMBER 1987 In de raadsvergadering van j.I. donderdagavond is er best verhevener taal gesproken dan die waarvan de kop boven deze raadsverslaggeving getuigt, maar't leek ons voor deze keer een aardige binnenkomer, gesproken door WD raadslid van Nieuwenhuüzen. Het ging in deze vergadering over vrijwel alle categorieën van de samenleving, de jongeren en ouderen, zelfs de ontheemden en de kleinveestapel voor wie 't zelfs een genoegen moet zijn Dirkslander te z^n, zo veronderstelde dhr. van Nieuwenhuijzen en wie anders dan juist hü kan het weten, „want", zei hij trots: „ik héb een konijn...!" Dhr. van Nieuwenhuijzen gaf die roer selen prijs bij het voorstel afwijzend te beschikken op het verzoek van de ko- nijnenfokkersver. „van ongenoegen vrij" te Oude Tonge die dekking zoelrt van de kosten van een in Oude Tonge te houden kampioenstentoonstelling van 17 t/m 20 februari volgend jaar, en daartoe de ge meenten, ondernemingen, instellingen en Banken heeft aangeschreven. B en W van Dirksland menen evenwel afwijzend te moeten adviseren omdat verstrekking van een subsidie tot niet te overziene prece denten zou leiden. Nadat dhr. L. van Prooijen zijn sympathie voor de Vereniging en de te houden ten toonstelling waaraan ook 15 Dirks- landers deel zullen nemen had betuigd maar uit vrees voor de precedentwerking ook van subsidiëring had afgezien en de Dirkslanders had geadviseerd zelf een Vereniging te begiimen, kwam dhr. van Nieuwenhuijzen met een lumineus-, bijna aandoenlijk alternatief „Laten we een subsidie betalen uit het fonds Voorlichting en Promotie", zo stelde hij de raad voor, herinnerend aan de klachten die er zijn over de naamsonbekendheid van de ge meente Dirksland. Op de tentoonstelling, die stellig een groot bezoek zal krijgen zou dan een bordje kunnen hangen met de vermelding dat de tentoonsteling mede mogelijk werd gemaakt door de mede werking van de gemeente Dirksland, met als wervende slogan: „....zelfs een konijn vindt het fijn, om Dirkslander te zijn!" Geen medewerking echter voor dhr. van Nieuwenhuijzen's idee, ook niet van wet houder Grootenboer die meende dat al leen de B anken aan promotie kunnen doen en zo'n uitieg vond dhr. van Nieuwen huijzen ongehoord, eigenlijk vond'ie het „bie de knienen of', liet hij weten. Ontheemden B en W hebben positief gereageerd op de Ministeriële oproep aan de Gemeenten op vrijwillige basis asielzoekers op te nemen. Zowel voor de iiu-ichting van de aan te bieden woonruimte als voor het levensonderhoud van de betrokkenen wordt de gemeenten een uitkering ver strekt. B en W deelden mee in Herkingen en in Melissant van de Woningbouwver. I een woning te hebben gehuurd om in elk daarvan 4 asielzoekers te kunnen huis vesten als die behoefte zich daadwerke lijk aan zal dienen. Waimeer dat metter daad het geval zal zijn zal ernaar ge streefd worden de 8 te huisvesten vreem delingen van dezelfde nationaliteit te doen zijn, al was het alleen al om met één tolk te kunnen volstaan. Aan „de politieke geaardheid of andere overtuigingen" zullen geen voorwaarden worden gesteld, zoals dhr. Koningswoud (SGP) had gevraagd. Het was een ge dachte waarover dhr. L. van Prooijen (Gemeentebelang) zijn afkeuring uitsprak: „we praten over mensen, onafhankelijk van de verwachting hoe ze later zullen stemmen", vond van Prooijen. TAXATIE NODIG? Bel beëdigd taxateur 01870-3477 Autoroute De raad haakte gretig in op de mogelijk heid zijn bijdrage te leveren in de kosten van een Toeristische-, door de ANWB samengestelde autoroute op Goeree Over- flakkee. De route heeft een lengte van 100 kilometer en voert langs alle dorpen op het eiland. Dirksland zal voor de plaatsing van 24 borden in de Gemeente 4600,- bijdragen en besteedt nog eens 2400,- aan de plaatsing van een pick-nick set en een bank langs de Grevelingen. De raad stemde er graag mee in, ook al wordt het jaarlijks onderhoud van de bor den op 1050,- geraamd. „De aanwezig heid van de route zal het toeristisch ver keer stimuleren en dat is een van de belangrijkste pijlers van onze economie" bezag (üir. Eshuis (PvdA), gevolgd door dhr. van Prooijen die in de toeristische route een goed middel zag om te laten weten datDirksland niet dood is, zoals het Streekplan zou willen doen geloven. Desgevraagd verklaarde de raadsvoorz. burg. O versier dat „de streek" een initia tief ontwikkelt op Goeree Overflakkee een aantal fietsroutes uit te zetten. In het kader van het Prov. fietspadenplan past dan ook de brug over het Dirkslandse havenkanaal, een voorziening waar ,,hard op wordt gewacht!" liet de voorzitter weten. Puinstortplaats Geen probleem had de raad met toe treding tot de Gemeenschappelijke re geling voor het beheer van een regionale stortplaats voor bouw- en sloopafval te Middelhamis. Het ging om een voor het milieu „goede en verantwoorde afvoer en verwerking van afvalstoffen" en dat sprak de raad wel aan, zeker wanneer, zoals weth. Kalle voorzag, de kosten voor de gemeente nihil zullen zijn. WeUswaar be taalt de gemeente momenteel 9,- per m' puin en wordt dat tarief op de stortplaats in Middelhamis 15,- per m', maar de Gemeente zal daar maar weinig gebruik van behoeven te maken. Het zijn meer de bedrijven en soms ook particulieren die puin hebben te storten en zij worden verondersteld dat na 1 januari in Middel hamis te doen tegen het vastgestelde tarief Kleine hoeveelheden puin zullen zater- dagsmorgens nog kunnen worden gestort bij de Victoriahal, maar het zal dan echt om beperkte hoeveelheden („Een krui wagen vol") moeten gaan. De raad ver klaarde zich zeer content met de instand houding van die service waarmee voor komen kan worden dat de burger zijn puin en sloopafval ergens in de polders dumpt. Commissie ABZ Het College maakte de raad niet tever geefs duidelijk behoefte te hebben aan de instelling van een Commissie Alg. Be stuurszaken, bemand door de fractie voorzitters en geroepen het College te ad viseren in die zaken waarin de bestaande Commissies zich nog niet hebben be geven; een seniorenconvent zo is de be doeling en de raad vond dat prima, al bleek dat niet helemaal van toepassing op de mening van dhr. L. van Prooijen. Het kwam hem voor dat er teveel in de Com missies wordt besproken en aan de open bare behandeling wordt onttrokken. Voor hem betekent dat. een aantasting van de democratie, maar door de overige raads leden werd die soep niet zó heet gegeten, zeker niet toen de voorz. benadrukte dat vooral de nieuw in te stellen Commissie zich niet voor openbaarheid leent. De voorz. meende trouwens dat in de com missies veel meer de technische-, dan de politieke discussie wordt gevoerd. Die laatste vindt nog wel degelijk aan de raadstafel plaats. Dhr. Eshuis (PvdA) verleende dhr. van Prooijen bijval in diens mening dat de commissievergaderingen openbaar zou den moeten zijn waarmee zo dacht ook dhr. Eshuis de democratie zeker ge diend zou zijn. Ook van dhr. van Nieu- wenhuizen mogen ze openbaar, al kon hij zich nauwelijks voorstellen dat de bur gers er in groten getale op af zouden komen. Minder verkeersslachtoff'ers Samen met de overige eilandelijke ge meentebesturen haakte de raad in op de „Aktie min 25%" waarmee Minister Smit-Kroes beoogt in het jaar 2000 het aantal verkeersslachtoffers met 25% te hebben teruggebracht. De totale start subsidie voor de gezamenlijke eilandelijke gemeenten bedraagt 10.000,- gevolgd door een premie van 5000,- per „be spaard" slachtoffer, een term waar het overgrote deel van de raad weinig gelukkig mee was. Wél gelukkig bleek de raad met de aktie op zich, temeer omdat daarmee ingespeeld kan worden op het verkeers- veiligheidsplan voor de regio. „Door deze toedeling kan daar misschien nog meer aan worden gedaan", hoopte dhr. Dijk graaf Het deelnemen aan de Aktie min 25% werd ook door dhr. Schouten (CDA) hogelijk gewaardeerd, al mag gelukkig van de 178 verkeersongevallen die de laatste twee jaar gebeurden gezegd worden dat de meesten „slechts" materiële gevolgen hadden; er was ook een dodelijk ongeval. Voorts was het dhr. Schouten opgevallen dat van de ongevallen 65% binnen de bebouwde kom gebeurt waarom er z.i. niet genoeg op het naleven van de maxi mum snelheid kan worden gecontroleerd. Spr. was ervan overtuigd dat de politie „goed bezig" is, maar hij bracht graag nog één aspect onder de aandacht dat nog meer controle verdient, n.l. in de ochtend uren wanneer de schooljeugd zich op weg begeeft die te controleren óf hun ver lichting in orde is en zelfs.... of die wel wordt gebmiktü „Op een onverlichte fiets spelen ze met hun leven!" vond dhr. Schouten in zijn pleit op een intensievere controle daarop. De voorzitter zegde toe een en ander met de politie te overleggen. Op de vraag van dhr. Schouten naar evt. vordering met de aanleg van de nieuwe Rondweg, liet de voorz. weten dat nog steeds het jaar 1988 als jaar van realise ring wordt genoemd. Samenlevingsvormen Van het Ministerie van Onderwijs- en Wetenschappen was een circulaire ont vangen waarin werd meegedeeld dat vooruitlopend op wettelijke regelingen een vijftal regelingen al kan worden toe gepast op onderwijspersoneelsleden die samenwonen met een levenspartner en niet gehuwd zijn. De meerderheid van het College stelde de raad voor dat op het eigen personeelsbeleid toe te passen, zo als dat ook door de organisaties van Overheidspersoneel wordt aanbevolen. Weth. Kalle (SGP) gaf te kennen op principiële gronden tegen gelijkstelling van de huwelijkse-, met de niet huwe lijkse relatievorm te zijn. Ook dhr. A. C. van Rossum gaf duidelijk uitdrukking aan die opstelling. „Maatre gelen als deze beogen steeds een stapje verder te komen op de weg van de volle dige individuele vrijheid en ongebonden heid, terwijl het juiste de taak van de Overheid als Gods dienaresse is de on gebondenheid tegen te gaan", zo waar schuwde dhr. van Rossum tegen deze Fietsenspecia list fe Sommelsdijk Tel. 01870 - 2430 Een kwestie van programmeren In het basic programma ,,altal" kwam het hierna volgende stukje machinetaal voor, noodzakelijk omdat „altal" een zg. ONE- LE^ER is. One-liners zijn bij voorkeur geschikt om in andere programma's te ver werken. B.v. als onderdeel in een pro gramma dat u de machinecode laat zien in hexa decimaal of zelfs in binaire code. Dit is de code die de computer zelf gebmikt. De basic opdracht „IF THEN...." kon nl. niet worden opgenomen in een ONE LINER om de eenvoudige reden dat een ONE-LINER slechts een regel kent. Wel in machinecode uitgaande op 1019 na POKE 45201, (Y4-48): „altal" brengt via POKE instructies deze machinecode (33x) naar geheugenplaatsen 45030 t/m 45062. De eerste machinecode opdracht is „62". D.w.z. LD A,. (laad register A van de processor met de hex. waarde09 wat de volgende code is. Allemaal nog eens afgedrakt direct gevolgd door de hex code en de Assembier code: DEC. HEX. Assembler (OPM.) 62 3E LDA,9 (9=111110 BIN.) 9 09 met 09 hex en 9 dec! 237 ED LD BC, (BO 91) (of... 75 4B met 45201 decimaal) 145 91 (=1 e byte) 176 BO (=2e byte) 185 B9 CP C (Vgl. A met C) 58 3A LD A, (B091)(ofmet 145 91 45201 dec.) 176 BO 48 30 JRNC 11 17 11 (ga 17 plaatsen verder) 14 OE 48 30 185 B9 LD C,30 (=14 dec.) CPC 48 30 JR NC, 06 6 06 (spring 6 dec.) 14 OE LD C,7 (7=Hex en dec.) 7 07 145 91 SUB C (trek C van A) 195 C3 JP B003 (spring naar 3 03 45059 dec.) 176 BO 14 OE LD C,27 39 27 58 3A LD A, 145 91 (=laad met waarde van. 176 BO geh. pits. 45201 dec.) 145 91 SUBC 50 32 LD (B092), A 146 92 (=laad 45202 dec. met 176 BO waarde van A. 201 C9 RET (keer naar basic temg) De Hex code en de assembler code werd na de decimale vermeld voor hen die willen onderzoeken hoe „altal" exact werkt. Pure „basiccers" mogen die machinecode wel vergeten omdat dit verre van een voudig en „on-menselijk" moeilijk is. Dit komt omdat machines alleen nullen en enen taal (binair) kunnen lezen en zeker geen basic wat bijna engels is. Feitelijk is altal de broer van altal 2 waarin het omgekeerde gebeurt, nl. vanuit dec. naar elk ander stelsel, bv. van dec. naar Hex of binair. Dat dan de volgende keer met opnieuw stukje machinetaal erbij in assembier code. Jaap Hollander GOEDEREEDE Op D.V. zaterdag 5 december is er in „de Ark" een open avond. Er is volop gelegenheid om elkaar te ont moeten, zingen, biljarten, pingpongen enz. Alle jongeren vanaf 16 jaar zijn hartelijk welkom. De Ark is om 19.30 uur open. maatregelen en wetten die uitgegeven worden naar de waan van de dag. Hij waarschuwde tegen de onoverzienbare gevolgen daarvan voor de samenleving. Het was een mening waarvan door de voorz. met respect kermis werd genomen. Met duidelijk meer moeite, maar ook met respect nam de voorzitter kennis van de tegengestelde mening van dhr. van Prooi jen die vond dat een niet huwelijkse sa menleving best wel kan en vaak zelfs het voorportaal vormt van sterke huwelijken die langer meegaan. „Ook de niet huwe lijkse samenlevingsvorm is een vrijheid in gebondenheid", vond dhr. van Prooijen. Er was eens.... in Ouddorp een jongeman en die heette als zovelen toen gewoon maar Piet En in de tijd was er, ook in Ouddorp, op een goeie steenworp van Piet's ouder lijk stulpje een aardig meisje dat bovendien gesierd was met de fraaie naam Akiara. Zó zou zelfs het be gin van een sprookje beschreven kunnen worden. Tot een verbinte nis tussen die twee, Pi«t en Akiara, die op z'n Ouddorps gewoon weer „Klaertje" heette is 't inderdaad gekomen en ze leefden nog lang en gelukkig, maar ze zouden ontken nen dat het altijd sprookjesachtig is geweest „We hebben ups en downs meegemaakt" zegt de bijna 80-jarige diamanten bruid, oog in oog met haar bijna 83-jarige bmide- gom die al weer 27 jaar van z'n rolstoel gebruik moet maken. Een van de zes kinderen is al langdurig aan bed gebonden; eens overleed een dochtertje, nog slechts 5 maanden oud en zou je dat, die downs, vergeten als je je opmaakt om je 60-jarige huwelijksverbintenis te vieren? „D'r zit heel veel tussen, tussen de dag dat we be gonnen en de dag waarop we 60 jaar zijn getrouwd", zegt mevr. Bakelaar en haar gedachten vermenigvuldigen zich, geluk kig ook over plezierige dingen en aange name herinneringen. Aan huwelijksgeluk heeft het niet ont broken temeer omdat het huwelijk met 6 kinderen, 3 jongens en 3 meisjes gezegend werd. Eén van de dochters woont in het Limburgse Voerendaal en reken maar dat de Ouddorpse vader en moeder op leeftijd die afstand niet schuwen zoals ze ook eens de oversteek naar Terschelling hebben gemaakt. Vroeger was er geen sprake van zulke verre reizen, stel je voor: ....„als 11-jarig jongetje ging ik al op Rustburg werken", zo begint dhr. Bake laar zijn terugblik op zijn jeugd. Eén van de 11 kinderen was'ie van d'n doven Jan en op z'n 11 e was het met leren gedaan en was 't werken geblazen, jarenlang als stalknecht, 7 dagen per week. Ook was hij landarbeider en droger op chicoreifa- brieken in Sommelsdijk, Ouddorp en Op Noord Beveland. Hard gewerkt ja, „maar dat was me Uever dan zomaar te zitten", zegt'ie op z'n rolstoel doelend. Dié en z'n electrisch voortbewogen in- validenwagentje geeft hem en daarmee ook haar nog de mogelijkheid eens een poosje weg te wezen uit het pittoreske huisje aan de Vissersstraat dat ze al sinds 1940 bewonen, toen gekocht van Hans Bakelaar, die als „dukelaer", duiker een reputatie had opgebouwd. Alleen als hun gezondheid daartoe zou nopen zouden ze ooit weg willen uit het huisje dat tijdens hun bewoning door prachtige grote en modeme huizen is omringd, maar bij de Bakelaren daarover geen spoortje van jalouzie. Zij hebben hun herinneringen aan die on vervangbare stulpjes als dat van oma Karel waar mevr. Bakelaar is opgegroeid als de oudste uit een gezin van 9. Nooit heeft ze in dat afgelegen stukje Ouddorp leren fietsen, maar andere zaken zijn niet aan haar voorbijgegaan, zoals de telefoon die makkelijk op de greep voor haar op tafel staat en die, naar 't ons leek, veel vuldig door de kinderen, de 15 klein kinderen en de 11 achterkleinkinderen wordt gehanteerd. In de recreatiezaal van Toppershoedje houden ze vrijdag 11 december, 3 dagen na de officiële trouwdatum, hun dia manten huwelijksfeest met iedereen die maar komen wil en dat zullen er stellig velen zijn! Bloemenhuis Korteweg altijd tot Uw dienst VERVOLGVERHAAL De kamerdeur deed hij open, doofde de kaarsen achter zich en ging zijn leerling voor naar de huis kamer, waar een gezellige moeke een slaapmuts breide in een kunstig patroon. Zo vlug ze kon kwam juffrouw Bendinger uit haar stoel. „Wel,juffrouwEngelbert, daar doet u goed aan. Gaat u zitten, hier. Wilt u een sjtoof? Soiker en melk in de koffie?" vroeg ze met een Duits accent. „En u, Bendinger, doet u al met ons mee?" „Graag, Mutti!" „En hoe gaat het met uw papa? Nog altijd wat wrak?" vroeg de spraakzame domineesjuffer. „Ja, juffrouw, maar toen ik zo pas van huis ging, zat pa orgel te spelen. De dokter spreekt nog niet van gevaar, dus hoop ik, dat de hoest beteren zal eer het regenseizoen begint". De bel gahnde door het voorhuis en even later liet de meid een lange, magere jongeman binnen van even in de twintig, die onthutst bij de kameringang bleef staan. „Wel, Kohlbrugge, kerel, kom verder! Schrik je van ons bezoek?" plaagde Bendinger. „Het is.... een verrassing.... ik meende...." stotterde de jongeling, verlegen met zijn figuur en geblameerd door de spottende blik van Cato. Ze had het wel gemerkt: naar haar had-ie zo gekeken. Door héar verschijning had-ie z'n tramontane verloren.... als je déarover op je zeventiende nou niet meer lachen mocht! Maar dominee ging hen aan elkander voorstellen; allebei bogen en ze zeiden „Aangenaam". Cato was bhj, dat ze haar nieuwe redingote aan getrokken had. Ondeugend plezier kreeg ze er in, die vrijer verlegen te maken. Haar donkere kijkers bleven de magere jongen achtervolgen en de student vond zijn innerlijk evenwicht pas terag in een theologisch gesprek met zijn gastheer. Ziekte en zeerte waren dankbare onderwerpen voor de conversatie en de domineesjuffer begon weer: „Heeft uw vader de drank van dokter Redert al eens geprobeerd? Daar heeft uw moeder in 't begin ook veel baat bij gehad. Hoelang is het nu geleden dat ze stierf?" „Ruim twee jaar, juffrouw. Pa kan er nog nooit overheen komen. Ik denk, dat het zijn genezing tegen houdt". „Nu begrijp ik, dat juffrouw Engelbert een klein dochter is van de weduwe Scholte uit de Rozenstraat, voorbij de eerste dwarsstraat!" begon de student mee te doen aan het gesprek. „Om u te dienen, mijnheer! Daar woont grootmoeder met mijn tante Kaatje!" Cato vlaste er op, dat haar schalkse ogen ook deze keer de andere weer in verwarring zouden brengen, maar de staalblauwe tegenover haar boorden met een zelfde vrijmoedigheid in haar blik. „U moet namelijk weten, juffrouw Engelbert", pro beerde Bendinger de gevaarlijke situatie te ver beteren, „dat mijnheer Kohlbmgge huisonderwijzer is bij de weduwe Scholte van de Lauriergracht, die óók bij onze gemeente behoort met haar zoons. Zij is geen familie van u, meen ik?" „Neen, dominee, helemaal niet. Maar alle Scholte's zijn van Duitse komaf'. Weer ging de bel over en na een paar minuten kwam de meid zeggen, dat Heintje er was, om de juffrouw te halen. „Wat is dat jammer", zuchtte de domineesjuffer. „Joist nu wij zo gezelUg aan 't keuvelen zijn! Ach, laat die Heintje maar vertrekken. Wij zullen wel zorgen, dat de juffrou veilig thoiskomt". En nadat de kamer- deurr weer in 't slot gevallen was: „Misschien wil mijnheer Kohlbragge straks....?" „Graag, heel graag zelfs, wanneer juffrouw Engelbert het mij toestaat?" „Met genoegen, mijnheer!" Opnieuw constateerde het meisje, dat ze kontakt had, hoewel de jongen zich verwenste om zijn stuntelig heid. TErwijl juffrouw Bendinger bedrijvig was voor het tweede kopje koffie, hervatte haar man het gesprek. „En hoe gaat het met de vorderingen, Kohlbmgge?" „Tamelijk, dominee! Overdag les geven aan de jongens Scholte, 's avonds en 's nachts studeren. Toch hoop ik binnen het jaar mijn proponents examen te doen". „Gelukkig dat het nog zomer is; dat spaart brandstof en kaarslicht", weidde de dominee uit, maar de jongeman ging niet door op dit thema. Dat meisje was hem de baas, maar straks zou hij haar neerzetten. „Wat ik u vragen wilde, dominee, hebt u de leer redenen van Friedrich Strausz ook in uw bezit?" informeerde hij. „Zeker, m'n vriend. Je kunt ze met genoegen van mij lenen. Het boek verdient in 't Nederlands vertaald te worden; dat was nu juist een mooie bezigheid voor u! „Maar nu wordt het heus mijn tijd om naar huis te gaan", vond Cato. „Ik moet pa nog een pap van zuurdeeg aan de hals leggen als ik thuiskom en pa maakt zich altijd ongemst als wij uit zijn". Ze stond op en Kohlbragge deed hetzelfde. „Dus u staat me toe....? Juffrouw, dominee, tot straks dan, wanneer ik het boek kom halen èn mijn les in dogmatiek". Nadat hij de jonge mensen tot de voordeur had gebracht, kwam Ds. Bendinger terag in de huiskamer en zei, lichtelijk ontstemd: „Mutti, mutti, wat ben je begonnen! Heb je wel gezien hoe hij verschoot, toen hij binnenkwam? Wat moet dat worden?" De juffer lachte gul. „Wel, zou dat geen aardig paar wezen?" „Foei, waar denk jke aan! Hij hééft toch een meisje?" „Och wat! Dat wordt niets. Denk eens aan het verleden van die moeder!" „Vrouwtje, vrouwtje, je bent een koppelaarster", viel haar man in, nu half verzoend, „'k Was al bang, dat alles doorgestoken kaart zou zijn. Jij wilt de goud visjes graag in onze eigen kom houden. Wees voor zichtig, er is al onenigheid genoeg in de gemeente". „Maar geef me eens ongelijk, wanneer ik onze goeie Kohlbragge zo graag een aardig, gefortuneerd meisje gunnen zou! Je weet, hoe zijn vader helemaal buiten eigen schuld straatarm gestorven is. Let eens op, hoe zijn nagels er uitzien: weggevreten door het loog; zó werkt hij voor het gezin. Hij is waard, in beteren doen te komen". (wordt vervolgd) NVM ^.^4.l^4.^^^.>^:t■Jf.^^J^l^l^4^^■^■^^^■^4■^■4■4■*^■**4■^■^■^■^■>^'t■'^^■^.^■^■'^'^4■4■4■>f>^¥■***'^^■^■4■'^*^■4■4■^■**'^'^'^'^^ GéraKraan-vanderiBurg Over kt Icwn van Calo en [tits Kohlbruggt G. F. Callenbach B.V, - Nijkerk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 2