„Een versoberingsgezind beleid zal onontbeerlijk zijn^% laten B W weten Predikbeurten Telers gevraagd Binair, octaal, liex P. A. Leijdens en Zn. Kombilook, modieuze regenkleding van Agu-Sport Middelharnis' begroting 1988 sluitend, maar: (vervolg van voorpagina) Meidoorns omgezaagd OPEN JEUGDWERK L^< Bladz. 2 .EILANDEN-NIEUWS" Geen onderdeel van het gemeentebe stuurlijk handelen werd onbesproken ge laten en alle begrotingsonderdelen kregen een korte bespreking, maar nieuw waren alleen de voorstellen die werden gedaan, zoals de duizend gulden minder per jaar per raadslid, de verkoop van het oude Postkantoor aan de Ring zodra dat vrij komt en het uitspreken van de wenselijk heid dat na de eerstvolgende raadsver kiezing alle dan gekozen gemeenteraads leden betrokken zullen worden om de nieuwe wethouders te kiezen. CDA: „Prettig woon- en werkklimaat sclieppen" Creatief omgaan met de mogelijkheden die er ondanks de geboden strenge beheer sing van kosten en wensen nog zijn, was de teneur van de CDA beschouwing: „met elkaar zullen we toch een goed en prettig woon- en werkklimaat kuimen scheppen", zo werd betoogd met een verwijzing naar de opdracht rentmeesters te zijn en ver antwoordelijkheid voor elkaar te dragen. Vragen en suggesties te over, ook in de CDA fractie, van verkeerslichten op de kruising Langeweg-JuUanaweg, het fiets pad naar Den Bommel tot... de suggestie vooruit te zien op de aanleg van een nieuwe weg tussen de Staverseweg en de Oudelandsedijk, achter de begraafplaats. Om in het jaar 2000 over zo'n omleidings weg te beschikken moet nu aan de voor bereiding ervan begonnen worden, zo wordt opgemerkt. Bij het hoofdstuk „cul tuur en recreatie" werd een lans gebroken voor de acceptatie van een te verhogen contributie voor de bibliotheek. „De 25,- die zullen moeten worden bereikt zijn nog niet meer dan de prijs van één boek". „Een klein potje" zou dienen te worden gevormd om de minima in nood gevallen te helpen bij b.v. dringend ge wenste vervangingen van apparatuur. WD: Stofkam nog eens lianteren Na een pleit voor de toepassing van het profijtbeginsel meende dhr. Kersbergen in zijn WD beschouwing dat er best nog wat meer „vuiltjes" uit de begroting zouden kunnen worden verwijderd wanneer de stofkam nog eens zou worden gehanteerd. Weth. Kievit van Financieën werd een „van huis uit zuinig mens" genoemd maar bij het uitvoeren van bezuinigingen op Onderwijs en Welzijn loopt hij te hoop tegen zijn achterban; een splitsing van verantwoordelijkheden lijkt de WD dan ook gewenst. Weth. Koppelaar werd, gezien zijn levens instelling, wél in staat geacht de broek riem aan te halen bij het Welzijnswerk, cultuur en recreatie enandere voor hem onbelangrijke zaken". In het verloop van zijn beschouwing wist dhr. Kersbergen nog wat bezuinigingen aan te wijzen o.a. op de kosten van algemeen bestuur, waar op z.i. te weinig bezuinigd wordt: „iedere ambtenaar per dag 10 stapjes harder kan enorme bezuinigingen opleveren", vond hij. Hondendrollen, waarvan er in Mos kou niet een op straat te vinden is zijn dhr. Kersbergen een doom in het oog. Wan neer de hondenbezitters zich niet anders Zondag 29 november 1987 Eerste Adventzondag OUDDORP-Herv. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, v.m. bediening Heilige Doop. Woensdag 2 december 19.00 uur ds. H. Catsburg, Gouds waard- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. van Westenbrugge en 17.00 uur idem (H.A.)-Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. Joh. Smink. GOEDEREEDE- 9.00,10.45 en 18.30 ds. H. Westerhout, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal. STELLENDAM-Herv.Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzeg ging Heilig Avondmaal; kollekte voor De Schuur- Ger. Kerk 10.00en 17.00 uur dhr. R. Hartkamp, Brielle. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. v. d. Berg, Leerbroek; extra kollekte kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotterdam-Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. Verhaar, Sliedrecht en 18.00 uur ds. I. Hoornaar; extra kollekte schulddelging. Vrijdag 4 december: 14.30 uur ds. I. Hoornaar, huwelijks bevestiging Arend de Gast en Jean- nette Kieviet - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Beens, Scherpenisse. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Belder en 18.00 uur ds. K. ten Klooster, voorbereiding Heilig Avond maal; extra kollekte fonds chr. be langen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student W. Harinck, Dordrecht. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte noodl. gemeenten en personen - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Cazander, bediening Heilig Avond maal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling- Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. M. G. L. den Boer, Utrecht. gaan gedragen dan mogen wat de WD betreft schoonmaakploegen straten en parken reinigen waarvan de kosten dan op de hondenbezitters dienen te worden ver haald, middels een zeer drastische verho ging van de hondenbelasting. Bij het hoofd stuk „Cultuur en recreatie" werd op gemerkt dat de Gemeente voor cultuur en recreatie 180,- per inwoner bijdraagt, waaruit de VVD de overtuiging distilleert dat dat subsidiebeleid op de helling moet en de eigen bijdrage van de gebruiker omhoog moet. Ook tegen de hoge kosten van de peuterspeelzalen (peuters opge borgen en moeders recreëren?) werden bedenkingen kenbaar gemaakt. VDB: „Afbraak van liet soc. cultureel werk" De door het College voorgestane ombui gingen op het soc. cultureel werk werden door dhr. Rijvers (Vooruitstrevend Dorps belang) gelijkgesteld met afbraak van dat werk, veroorzaakt door „een schrijnend gebrek aan visie en know-how van het College op dit punt". Op de steun van dhr. Rijvers mag dan ook niet gerekend worden. Van het College wordt ook een aktiever opstelling verwacht als het gaat om de afwikkeling van de toenemende verkeers drukte. Daar horen o.a. bij parkeerdistri- butiemaatregelen op piekdagen en stimu latie van het fietsgebruik. Dhr. Rijvers betreurt het hogelijk dat het snoeimes van Minister Brinkman ook Middelharnis niet ongemoeid heeft gelaten. Hij deelt aller minst de mening van het College dat de Diekhuuskoepel kan worden opgeheven en omdat de dorps en wijkgroepen ook zonder professionele begeleiding zouden kunnen voortbestaan. „Een onlangs ge publiceerd onderzoek heeft aangetoond dat zonder professionele hulp de bege leidende vrijwilligers snel afhaken waar door de aktiviteiten moeten worden be ëindigd", zo waarschuwde dhr. Rijvers, vrezend dat Middelharnis op zo'n misser aanstuurt. Bij een kijk op het Maatschap pelijk werk vond dhr. Rijvers het onbegrij pelijk dat het bestuur van de Stichting alg. Maatschappelijk Werk nog door vertegen- digers van de verschillende kerkgenoot schappen wordt gevormd. Z.i. zou het een breder draagvlak dienen te krijgen door niet kerkelijk gebonden bestuurders aan te trekken. Aandacht ook voor de Sommels- dijkse haven, zoals de meeste beschou wingen dat hadden laten horen. Volgens dhr. Rijvers zou demping ervan (door de PvdA voorgestaan) getuigen van een cul tuur barbarisme omdat de aanwezigheid van de haven onlosmakelijk verbonden is met de historie van het dorp en van het dorp een onlosmakelijk onderdeel vormt. Ten besluite liet dhr. Rijvers weten weinig geïmponeerd te zijn door het CoUege- beleid dat hij dan ook het predikaat „fa lend" meegeeft. Het stemt hem dan ook niet vreugdevol, doch triest. Zo er al waardering was ging die naar weth. Ja cobs en niet naar weth. Koppelaar (SGP) die een risicoloze comfortabele positie in neemt en evenmin naar weth. Kievit (PvdA) die bezuinigt als Brinkman en Deetman dat plegen te doen terwijl zijn Partij zoveel sociaals in haar partij menu stopt.... MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. K. ten Klooster en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt; extra kollekte kerkvoogdij - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student C. A. van Dieren - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur (H.A.) ds. W. J. v. d. Hoek- Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur le zen en 14.30 uur ds. B. Gratz. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur kand. J. Belder, Randwijken 18.00 uur ds. A. Belder; Ie kollekte diakonie en 2e kollekte extra kerkvoogdij - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. 10.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg en 18.00 uur ds. J. T. Cazander, bediening Heilige Doop; extra kollekte verwarming- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen-Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt en 18.00 uur ds. A. Vos, voorbereiding Heilig Avond maal; extra kollekte kerk - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Z. C. Versluis en 18.00 uur ds. G. J. V. d. Linden, v.m. voor- ber. H.A. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. A. Kastelein en 18.00 uur ds. Jf. H. V. d. Veen, Oegstgeest; extra kollekte verwarming- Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen- Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur dhr. J. H. van Lambalgen, Rotterdam. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. L. D. Burger, kollekte ver warming. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. geen dienst. SINT MAARTENSDIJK-Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. G. van Loon- Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. Beantwoording door de voorz. Graag incasseerde de voorz. burg. van Welsenis de gehoorde waardering voor de ambtenaren die aan het samenstellen van de begroting veel, snel en hard hebben gewerkt. De portefeuileverdeling in het College achtte de voorz. uiterst bevredi gend. Het vergelijk met andere gemeenten achtte hij niet ter zake omdat vergeleken moet worden met gemeenten met 15.000 inwoners en meer en die categorie van gemeenten heeft vrijwel altijd de beschik king over drie wethouders. Het groenonderhoud rond de kerken van Middelharnis en Sommelsdijk kostte tot dusver 200,- per jaar en dat was niet meer dan een symbolische bijdrage. „Een bijdrage van 2500,- per kerk moet bespreekbaar zijn", vond de voorzitter, voornemens dat bedrag in de komende onderhandehng in te zetten. De beschouwing van de organisatie van de brandweer, zoals door dhr. Rijvers, gevraagd, zal zeker worden gepleegd in het kader van de organisatie van de Ram penbestrijdingsorganisatie. Een extern advies zal worden gevraagd over de exploitatie van de buitenhaven: de voorz. bevestigde dat zich al een ge gadigde gemeld heeft. Gevraagd naar ontvangen Tips verklaar de de voorz. dat 32 Tips zijn ontvangen. Enkele ervan waren „onzin" tips maar met anderen wordt overlegd, waarbij het best kan zijn dat die pas op langere termijn worden geëffectueerd. Het bedrijfsver zamelgebouw heeft minimaal twintig ar beidsplaatsen opgeleverd. Al langer wordt over uitbreiding gesproken maar de finan ciering daarvan is niet rond te krijgen. Dat is aldus de voorz. niet op te lossen met aanwending van een stukje uit het werkgelegenheidsfonds die nu gevuld is met 85.000,-. Tussen de gemeenten is een groeiende vorm van samenwerking duidelijk ook op het gebied van de industrievestiging en b.v. de Haringvliet Expo waar gezamen lijk een stuk presentatie van Goeree- Overflakkee zal worden gepleegd. Aan één van de moties ingediend door de fractie Hoogzand zal van CoUege-wege geen gevolg kunnen worden gegeven. Het is niet aan het College-, maar aan de dan gekozen raadsleden om uit te maken wie met wie overlegt over de Wethouders verkiezing. De rommel van Oudejaarsnacht, waar over dhr. Hoogzand had geklaagd werd door de voorz. niet al te bezwaarlijk ge vonden omdat dat in voorgaande jaren heel wat erger is geweest. De voorz. hoopt dan ook dat het zo zal blijven zoals het de laatste jaren is geweest. Weth. Koppelaar De pluim op de hoed van de ambtenaren werd ook door weth. Koppelaar (Perso neelszaken) graag in ontvangst genomen. Hij kon het de raad nazeggen dat de gemeente Middelharnis over een goed team medewerkers beschikt. Het werken in de nieuwe accomodatie heeft zeker tot bezuiniging geleid al vermocht dhr. Kop pelaar niet dat in geld uit te drukken. In het formatieplan is de enkele jaren geleden ingestelde personeelsstop opnieuw ge ëffectueerd. Op het personeel zal boven dien binnen het formatieplan nog 2,5 ton bezuinigd worden. De privatisering heeft op sommige onder delen al „grote financiële voordelen" opgeleverd zonder dat aan de positie van de medewerkers afbreuk-, of aan het onderhoud consessies moesten worden gedaan. Oprichting van een noodfonds voor uit keringsgerechtigden werd door dhr. Kop pelaar ontraden omdat het gevaar van ongelijke behandeling daarin bijzonder dreigt Misschien zou het zo zijn dat die burgers geholpen worden die het hardst zouden roepen terwijl zij die dat niet doen op zichzelf aangewezen zouden blijven. Dat liet dhr. Koppelaar ook gelden voor een schulddelingsregeling. Startende ondernemers zullen zeker wor den begeleid, mits ze zelf een goed ge fundeerd ondernemingsplan indienen. De samenwerking met het Arbeidsbureau werd door weth. Koppelaar niet optimaal genoemd, alhoewel een gevoerd gesprek tot verbetering daarvan lijkt te zullen leiden. In Stad aan 't Haringvliet wordt een proef genomen met de renovatie van de riolering waaruit wellicht voor de gehele gemeente informatie kan worden ontleend. In het voorjaar van 1988 lijkt daar meer over bekend te zijn. Het hondenvuil, door dhr. Kersbergen aangevoerd, werd ook door weth. Koppe laar „op de korrel genomen". Hij be treurde het even zeer dat de steen der wijzen daarin nog niet is uitgevonden. Wanneer het gedane verzoek aan de bur gers te weinig effect sorteert zal tot het instellen van sancties moeten worden overwogen. Weth. L. C. Kievit Gevraagd of er nog meer bezuinigingen te verwachten zijn antwoordde weth. Kievit dat er nog wel een aantal tegenvallers te verwachten zijn, al zijn er ook enkele meevallers te voorzien, zoals een een malige extra uitkering van 130.000,- uit het Gemeentefonds. De goedkoopste oplossing voor het uit diepen van de haven en het havenkanaal van Sommelsdijk zal 3,5 miljoen kosten en daar zal de hulp van andere (Over- heids) instanties bij nodig zijn. Het bejaardenwerk zal door gebrek aan middelen niet kunnen worden uitgebreid maar dhr. Kievit attendeerde erop dat er eveimiin op bezuinigd is. In de decembervergadering zal de deel- verordening cultureel-sociaal werk aan de orde komen. Het staat het College voor zoveel mogelijk van het cult.-soc. werk te behouden. De peuterspeelzaal moet voor iedere oudere betaalbaar blijven vindt dhr. Kievit. De opvang kost de gemeente 333,- per peuter per jaar, maar dhr. Kievit nam stelling tegen de voorstelling als zouden de moeders die hun kind daar brengen zouden gaan recreëren; veelal gaan ze ook werken. Weth. Jacobs Ook weth. Jacobs leverde zijn deel aan de beantwoording van de veelheid van vragen: Voortvarend wordt onderhandeld over de mogelijkheid tot bebouwing van het Prik- gat. Dhr. Jacobs verklaarde er goede hoop op te hebben, maar mocht het niet lukken dan blijft het Prikgat z'n agrarische be stemming houden. Aan de Sommelsdijkse haven kan ook uit een oogpunt van Volksgezondheid niet worden voorbij gegaan. Het College stelt zich demping voor; open houden plus het oplossen van de bestaande problemen zal een nog grotere financiële inspanning kosten. De firma die bungalows in de Van Pal- landtpolder probeert te verkopen wijt de trage verkoop aan de vordering van het seizoen. Volgend jaar gaat men de ver koop weer opstarten in afwachting waar van ca. 10 bungalows gebouwd zullen worden. Surfen en zwemmen zijn populair in Stad en voor het surfen zal dan ook een gedeelte gors worden gehuurd zolang nog geen definitieve voorziening geschapen is. De idee om de nog niet verkochte in- dustriegrond in de Oostplaat voor Wo ningbouw te verkopen vond in het College geen weerklank. Over het vol komen van het terrein bestaat geen al te grote zorg, zeker nu duidelijk is dat de daar gevestigde bedrijven veel meer expansiemogelijk heden hebben dan op hun vorige plaats van vestiging. Met enkele plaatselijke be drijven wordt nog over verplaatsing naar het bedrijfsterrein onderhandeld. In Soirmielsdijk-Zuid 3 zullen 80 wo ningen kunnen worden gebouwd, in het plan „de Staver" eveneens 80 en in d'n Duyt voor 30. Ruime mogelijkheden der halve voor de eerstkomende jaren. In 1994 is een nieuwe lokatie nodig, de Westplaat of de Rottenburgseweg. Zor gen heeft het College over de teruglopende bijdrage in het fonds Dorpsvernieuwing. De dorpsvernieuwing te Nieuwe Tonge zal gewoon voortgang vinden. Gepro beerd zal worden de grond in d'n Duyt goed te verkopen welke baten aan de dorpsvernieuwing Sommelsdijk worden besteed. Met de Verkeersacademie te Tilburg is kon takt opgenomen over het opstellen van een verkeerscirculatieplan waarin de af wikkeling van de belangrijkste plaatselijke verkeersstromen zal worden geregeld. Het College staat voor verpachte land bouwgronden te verkopen. Op korte ter mijn zal de raad daarover nader worden ingelicht. Repliek De raad nam ruim gelegenheid tot repliek, maar dat betekende meermalen een her haling van zetten. We vonden er althans maar weinig nieuwe gezichtspunten in. De Sommelsdijkse haven werd nog eens bekeken door dhr. G. C. Joppe. Hij, Sommelsdijker van origine, noemde de haven zoals die er nu bijligt een riool dat maar het best zo spoedig mogelijk ge dempt zou kunnen worden. Dhr. Joppe opperde ook de vraag of het verstandig zou zijn van het parkeerterrein bij de HEMA nog 1000 m^ te bebouwen omdat dat schaarse parkeerruimte zal kosten waarvoor dhr. Joppe niet zomaar ver vanging ziet. Origineel was de visie van Mevr. Vemooy op het verschijnsel peuterspeelzalen en de noodzaak daartoe. Haar antwoord was speciaal gericht tot dhr. Kersbergen: „peuterspeelzalen zijn nodig om moeders gelegenheid te geven te gaan werken om de voorzieningen die u duurder wilt maken te kunnen blijven betalen", zo luidde haar definitie. De tuin voor het Gemeentehuis kan goed koper, hield dhr. Hoogzand vol: „koop voor 150,- een zak bloemenzaad, dat geeft een schat aan bloemen die de hele zomer bloeien, dat is mooi en geeft de nodige fleur aan het Gemeentehuis", zo luidde zijn advies. Een kwestie van programmeren Wie een computer heeft die in BASIC te programmeren is en daarbij een Z80 als processor, kan volgend programma in typen. Oorspronkelijk voor de ZX Spectrum maar anderen accepteren het ook commo dore, trs 80). Bv. Letx=0 is ook; x=0 enz. Geschreven als wedstrijd om een pro gramma te maken met slechts één lijn (10), moeten anderen (geen spectrum) bij elke: een nieuw lijnnr. inlassen, b.v. 10 cis 20 RESTORE enz. Het programma zet naar wens elk stelsel en ALLE getallen om naar decimaal. B.v. Hex FFFF 65535 (ffïf dat mag ook in dit programma) Maarbv. FFFFFF 16777215. Wiltu het binaire computer getal 111110 dec. zien? Dat rolt er snel uit en is 62. U voert uw stelsel zelf in en dus 2 binair) of 8 octaal) of hexadecimaal 16) wat u maar wilt. Nu volgt het programma dat noodgedwongen door de eis een „One- Liner" te zijn ook nog een stuk machine code kent. Randomize USR is SINLAIR BASIC en wil zeggen: Ga op (geheugen- plaats)verder in machinetaal en Iceer erna hier weer terug. Voorwaarde is dat u geheugen plaatsen vanaf 45029 in reserve heeft tot 45062. We komen later op de komplete listing in assembier code van het stukje machine taal terug. 62 dec. 3E hex. en 111110 binair. D.w.z. om 62 te verwerken sluit en opent een transistir 5 keer en sluit 1 keer (dan geen stroom). (wordt vervolgd) Jaap Hollander NB: O nul, O o! Ingezonden: Zie Goerees' Gemeenteblad november 1987 „Middel tot behoud van ons mooie landschap". Op de Hameet te Ouddorp stonden tot voor 23 november 1987 3 meidoorn bomen op particulier terrein (5 meter van de schurveling). Dit waren prachtbomen van minstens 50 jaar oud. Jarenlang heb ik deze bomen in het voorjaar van bramen struiken ontdaan. In verband met het opknappen van de schurvelingen heeft men deze bomen zon der noodzaak omgezaagd. Mijn vraag is nu waar is men mee bezig wanneer men bejaarden- en verpleeg huizen sluit en met belastinggeld het na tuurschoon om zeep brengt. J. A. V. d. Knaap Dorpsweg 82, Ouddorp. VRUDAG 27 NOVEMBER 1987 MIDDELHARNIS - SOMMELSDIJK We zijn erg blij met de gezellige avonden, die al zijn gepasseerd in het nieuwe sei zoen. A.s. zaterdagavond vervolgen wij ons pro gramma met de eerste filmavond van ons seizoen (in totaal komen er drie). Voor deze avond hebben we de film „A Long Way Home" kunnen reserveren. Deze fihn, die in 1986 in Nederland in premiere ging, is het verhaal over de boerenzoon Erik, die het saaie leven beu is en wel eens iets wil beleven. Het verhaal van de verloren zoon wordt in deze film heel duidelijk. De avond begint om ongeveer 20.15 uur. Uiteraard is de zaal eerder open. Tot ziens. Dhr. Hoogzand toonde zich sympathisant van de voorz. in diens strijd tegen het papier in de veelheid van stukken. Het leek hem goed dat „geleerden" een model voor o.a. raadsvoorstellen zouden ont wikkelen waarmee veel papier zou kunnen worden bespaard. Mevr. van Eek betuigde haar sympathie aan de gedachte aan demping van de haven, „een open riool" vond ze en scha delijk voor de Volksgezondheid. Ze duid de erop dat de geschiedenis van de haven, ca. 150 jaar oud, nauwelijks behoort bij de geschiedenis van het dorp dat zeker vijf eeuwen oud is. In zijn beantwoording wees de voorz. erop dat de haven van Sommelsdijk meer dan ooit als open riool dienst doet omdat er minder dan voorheen van verversing sprake is. Het Diekhuusgebouw zou volgens dhr. Kersbergen best bestemd kunnen wor den als nieuw bedrijfsverzamelgebouw voor bedrijven die behoefte hebben aan kantoor- en showruimte. Trottoirtegels, ze kwamen ook ter sprake in het repliek van dhr. Rijvers. Hij vindt dat uitvoerders van werkente slordig herbestraten zodanig zelfs dat onzorg vuldig herbestrate trottoirs in 't donker gevaar opleveren voor de voetgangers. Weth. Koppelaar kwam nog eens terug op het hem toegedachte verwijt niet in te stemmen met de vorming van een nood fonds om de minima uit noodsituaties te helpen. Spr. hield staande dat dat tot ongelijke behandeling aanleiding zou kun nen geven. Wel wordt door Soc. zaken inmateriële hulp verleend, „geen snoep jes, want dan worden ze lastig", zo trok hij een paralel met omstandigheden in het gezin waarin immers ook geen kinderen mogen worden voorgetrokken. Weth. Jacobs meent op korte termijn zaken te kunnen doen met de 3 bedrijven die gevestigd zijn aan de Donkereweg- West Achterweg. In het kader van de dorpsvernieuwing kan na het verdwijnen aldaar van die bedrijven invulling aan dat gebiedje kunnen worden gegeven. Besluitvorming Tegen tienen kon tot besluitvorming wor den overgegaan. Daarbij hoorde stem ming over de voorstellen van de fractie Hoogzand (zie alg. beschouwing). Ver mindering van het aantal wethouders en verlaging van de vergoeding voor raads leden werd afgewezen, zo ook het voorstel dat voortaan alle raadsleden betrokken zullen worden bij het overleg over de Wethoudersverkiezing. Het voorstel van mevr. van Eek een nood fonds te vormen werd verworpen. Klokslag tien uur kon de voorz. de hamer laten vallen en was de begroting en de meerjarenbegroting vastgesteld. Programma „Altai" lO' CLS: RESTORE IQ' FOR N=i TO 33: READ D: POKE (450'29+N), D: NEXT N: PRINT „BIN, OCT, HEX....? bv 2,8,16,32" „en ALLE tussen liggende stelsels": INPUT „getal? (stelsel)"; STL: PRINT AT 21,(y;" via „;STL;"- tallig invoeren": INPUT „O' t/m V"; Z$: PRINT AT 12,1; ZS; „';STL; "-tallig LET Y=LEN Z$: LET ¥1=0^: FOR N=l T0Y:LETY2=STL(Y-N): LET US=Z$ (N): LET Y4 CODE U$: POKE 45201, (Y4-48): RANDOMIZE USR45030: LET Y5=PEEK 45202: LET Y6=Y5x Y2: LET Y1=YH-Y6: NEXT N: PRINT;Yldec": PAUSE 0: CLS: GOTO IQ DATA 62, 9, 237, 75, 145, 176, 185,58,145, 176,48,17,14,48, 185,48,6,14,7,145,195,3,176, 14, 39,58,145,176,145,50,146, 176, 201: REM MACHINE TAAL. Dankbaar voor alles wat zij tijdens haar zorgzame leven voor ons heeft betekend, geven wij u met diepe droefheid kennis dat toch nog onver wacht van ons is heengegaan onze lieve moeder, schoonmoeder en oma KOMMERTJE ZOON weduwe van Willem van Okkenburg op de leeftijd van 75 jaar. Middelharnis: L. H. van Okkenburg A. J. van Okkenburg-Troost Wiljo Sandra Halsteren: H. van Okkenburg A. A. van Okkenburg- Groeneveld Luciëlle Wimko Dirksland, 26 november 1987 Correspondentie-adres: L. H. van Okkenburg, Steneweg 23, 3241 XG Middelharnis Gelegenheid tot condoleren zater dag en maandag a.s. van 15.00 - 17.00 uur en van 19.00-21.00 uur aan het woonhuis Emmalaan 11 te Dirksland. De begrafenis zalD.V. plaats heb ben dinsdag 1 december 1987 om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Dirksland. Aanvang rouwdienst in „Onder de Wiek", Ring 57 te Dirksland om 14.30 uur. ROTTERDAM/ZIERIKZEE Geslaagd Aan de Nutsakademie te Rotterdam slaagde de heer P. F. Vleu gel voor M.O.-B geschiedenis. OOSTFLAKKEE Ophalen oud papier voor de Zending Morgen, zaterdag 28 november vanaf 09.00 uur zal uw oud papier weer worden opgehaald t.b.v. de Zending van de Ger. Gemeente. Wij zijn weer in de gelegenheid tot het contracteren van violen, oogst '88. Zowel op eigen land als huurland. In de gemeenten Melissant, Dirksland en Her kingen huurland beschikbaar. Onze vaste telers worden door ons persoonlijk bezocht. Beleefd aanbevelend: Molendük 57, Melissant Tel. 01877 - 1372 - 2397 We praten in ons natte Nederland altijd over doelmatige bescherming tegen de regen. En terecht, want 100% water dichte regenkleding is bepaald geen luxe. Maar wat bij al die doehnatigheid nog wel eens uit 't oog verloren wordt is de mode. De gemiddelde regenkleding is bepaald niet modieus. Agu-Sport uit Alkmaar heeft dar de afgelopen jaren al heel wat verandering in gebracht. En komt nu weer met een geheel nieuwe lijn regenkleding op de markt de Kombilook, waterdichten modieus. De basis voor de Kombilook vormt het sportieve regenjack voor mannen èn vrouwen. Dit jack is voorzien van een aantal funktionele pluspunten: oprolbare en anatomisch gevormde capuchon, hoog- sluitende Chinese kraag met snelstoppers, goed ventilerend en heeft een handige buidel op de rug. Er zijn drie kleuren- kombinaties: marine met gele belijning, marine met turquoise belijning of marine met fuchsia-rose belijning. Het jack komt op 129,50. De bijpas sende broek op 39,50. Uniek: de wikkel-regenrok Agu-Sport heeft bij het ontwerpen van de Kombilook vooral ook aan de vrouwen gedacht. Regenbroeken zijn voor de da mes vaak onhandig en niet altijd even flat teus. Vandaar dat bij deze nieuwe Kombi look de wikkel-regenrok wordt geïntrodu ceerd. Een chique, charmante regenrok. De heupband van de rok is voorzien van handige drukknopen, zodat hij gemakke lijk en snel omgeslagen kan worden. In de hnker zijsplit zit tevens de deelbare rits verwerkt. De beide zijsplitten zorgen voor extra bewegingsvrijheid tijdens het fietsen. De wikkelrok is uitgevoerd in marine en kost/59,50. Met deze nieuwe Kombilook-lijn bewijst Agu-Sport eens te meer toonaangevend te zijn wanneer het gaat om funktionele fiets en regenkleding, afgestemd op verschil lende behoeften. De kleding is vanaf nu te passen en te koop bij: A. JELIER, Dirksland Tel, 01877 - 1706 TWEEWIELERCENTRUM MIDDELHARNIS Tel. 01870 - 3332

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 2