Bejaardenreisje anno 19361 In Stellendam informatie-avond over alcoliol; nuttig en nodig I >-_—caaa Predii(beurten NIEUWS uit de Kerken vergadering van de afd. G.-Overflakkee gehouden op 16 november 1987 Verslag openbare Ned. Patiëntenver. Volleybaltournooi Tegen verspreiding van distels Sinterklaas ook in Goedereede 125 jaar PFAFF Middelharnis: wmMÊmÊmmmmtmmmwmmh...- - .-'.t Terugloop aantal boerenbedrijven W. Rikken b.v. Sinterklaas zaterdag in Den Bommel Eilanden-Nieuws: een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Bladz. 2 „EILANDEN-NIEUWS' VRUDAG 20 NOVEIVÏBER 1987 Ons werd dezer dagen een prachtige foto in handen gegeven die gemaakt werd in Middelharnis, van een groep bejaarden die die dag, waarschijnlijk in 1936, een uitstapje maakten. De bezitter van de halve eeuw oude foto zou graag een aantal zo mogelijk alle namen van de gefotografeerden willen weten en ook is hij er zeer benieuwd naar of er nog „geportretteerden" in leven zijn en wat de bestemming van het uitstapje is geweest. Uit 4 het feit dat er op de achtergrond, het Zandpad, zoveel kijkers verzameld zijn blijkt wel dat zo'n uitstapje in die tijd een hele gebeurtenis was. Reacties op deze fraaie foto zouden zeer op prijs worden gesteld! OOLTGENSPLAAT Heden vrijdag 20 november wordt in de sporthal een open volleybaltournooi geor ganiseerd. Op dit toumooi zullen de vol gende teams spelen. 1. Gemeente-ambtenaren/bestuurders 2. Onderwijzers v.d. beide basisscholen. 3. Badmintonvereniging. 4. Tennisvereniging 5. Molendijkteam 6. Numaja (bedrijfsteam). Het geheel is een recreatief gebeuren, teams samengesteld uit liedendie eigenlijk nauwelijks of nooit volleybal spelen. U bent van harte welkom! Aanvang 19.00 uur. Het Ministerie van Landbouw verwacht dat over tien jaar het aantal melkvee- bedrijven, nu 58.000, zal zijn terugge lopen tot 30.000, een teruggang van 45%, voor Varkens- en pluimveenbedrijven zal dat 40% zijn. Die zijn er nu plm. 40.000. Ook de kalvermesterijen zullen hun tol moeten betalen, van hen zullen er 50% verdwijnen. Steeds meer kinderen uit boerengezinnen kiezen volgens het rapport dat een visie op de naaste toekomst moet geven, een be roep buiten de agrarische sector, dat is een der oorzaken van de teruggang, naast invoering van de superheffing en milieu maatregelen. Zij, van wie moet worden vastgesteld dat ze „roken als een schoorsteen" en „drinken als een ketter" zullen zich waarschijnlijk niet laten verleiden tot een bezoek aan de dinsdagavond in „het Haegse Huus" te Stellendam (aanvang 8 uur) te houden informatie-avond over alcoholisme, hoe dienstig dat ook zou kunnen zijn. Zelfs zy zouden geen priemende ogen of wijzende vingers tegenover zich te vrezen hebben, 't Gaat er de organi serende Werkgroep Groene Kruis GVO (Gezondheid/Voorlichting/Op voeding) om dat U hun zorg over het toenemend alcoholgebruik met name onder de jongeren gaat delen en daar in eigen kring waakzaam tegen wordt Van de noodzaak daartoe zal ieder snel overtuigd zijn wanneer kennis genomen wordt van de praktijk die zal worden geschetst door o.a. dhr. Sorber van de Nat Commissie tegen Alcoholisme en andere verslavingen. Ongeloofelijk soms...!!! de wereldgezondheidsraad: ....als het Voornoemde Commissie en het Bureau Alcohol Voorlichtingsplan blijven van harte knokken tegen de idee als zou drank gebruik maatschappelijk gewenst zijn, een voorstelling die door de jeugd wordt op gepikt waardoor al 10% van de 17 jarigen een buitensporig/volwassen drink- patroon vertoont en dat zal zich wreken op de gezondheid en, in ernstige gevallen, het verstandelijk vermogen van de jongeren. De Werkgroep Groene Kruis GVO kent die problemen en wil ze „den volke" laten weten, ter waarschuwing vooral. Ieder die 't maar horen wil is dinsdagavond wel kom, ook om er in de pauze kennis te nemen van een groot assortiment alcohol vrije dranken waarmee een gezellige avond zeker niet minder gezellig behoeft te worden. Hoe dikwijls gebeurt het niet dat gasten na zo'n avondje uit in hun wagen stappen met de bewering dat ze „nergens last van hebben", maar hoe zou het dan toch komen dat aan bijna de helft van de verkeersongelukken een dranklucht zit? „Zelfoverschatting is een gevolg van drankgebruik", weet dhr. Sorber en op de dinsdag te houden informatie-avond zal hij met grote nadruk op die verantwoorde lijkheid wijzen. Alcohol en verkeer gaan nimmer samen, vindt hij en hij durft het dan ook „onzinnig" te noemen dat het alleen maar verboden is met teveel en niet met elke, zelfs minimale hoeveelheid, drank een voertuig te besturen. Dhr. Sorber, zelf een uitermate matig ge bruiker zal een ander zijn neutje niet ont zeggen als maar voldaan wordt aan de drie voorwaarden uit de definitie daarover van maar geen ziekte voor de gebruiker tot gevolg heeft, geen schade aan de samen leving toebrengt en de relaties geen ver driet doet. De praktijk leert dat de ge bruikers eigenlijk geen van die drie voor waarden in de hand weten te houden en zéker geldt dat voor de jongeren van wie er soms zwelgen in de drank. Vroeger was openbare dronkenschap een schande van de eerste orde maar menig jongere is daar heel wat toleranter in geworden en juist dat geeft de nodige zorg, want na ge wenning treedt al gauw verslaving op.... Ieder heeft zijn/haar reden een borrel te pakken maar dat middel zal altijd erger dan de kwaal blijken te zijn! Gewezen zal ook worden op de verant woordelijkheid van de gezinshoofden want daar wordt nogal eens de kiem gelegd voor een te grote tolerantie jegens drankgebruik. „Welke ouders zo vraagt dhr. Sorber zich af drinken op een kinderverjaardag met de kinderen een feestelijk drankje mee, is 't niet vrijwel altijd de eigen borrel?". Het gaat dinsdag avond best een prima avond worden. Een avond waarop gewezen wordt op de slui pende gevaren, ook van de reclame die men liever vandaag dan morgen zag ver dwijnen. Er zal ook een panel worden gevormd aan de leden waarvan vragen kunnen worden gesteld. O.a. hebben daar in zitting de Stellendamse huisarts dokter van Rijswijk en de schoolarts dhr. v. d. Bosse, voorts dhr. R. van Dongen, raads lid en conrector van de Rijksscholen gemeenschap te Hellevoetsluis, dhr. Bijl van de Rijkspolitie, voorts een ouder en een sportbeoefenaar. De aanleg van een strook bos moet helpen de overlast van distels in het tot natuur gebied verklaarde Markiezaat van Bergen op Zoom, dat vrij kwam door aanleg (peilverlaging) van het Zoommeer te tem peren. De beheerscommissie verwacht door het planten van bomen de overlast voor de aangrenzende landbouwgronden verder terug te dringen. Eerder werd een proef genomen door een strook van dertig meter langs het land bouwgebied af te maaien en werd geëxpe rimenteerd met een natuurlijke kleefstof om de verspreiding van het zaadpluis van de distels tegen te gaan, een euvel waar over terecht door de landbouwers in de omgeving werd geklaagd. Minister Braks wil weinig of niets weten van inwerking van de distelgroei, dit behoort nu eenmaal tot de natuurlijke verschijnselen bij de omvorming van een zout in een zoet gebied, hetzelfde is te verwachten in het Krammer Volkerakgebied. Braks, die ook betwijfelt of er schadevergoeding moet worden toegekend, antwoordde een en ander op vragen van het Kamerlid Te Veldhuis. Op woensdag 25 november zal Sinter klaas, op uitnodiging van de Ondernemers Vereniging, een bezoek brengen aan Goe dereede. De Ondememersver. verwacht hem omstreeks 3 uur op de Markt. Vele Zwarte Pieten zullen reeds daarvoor zorgen voor een opgewekte stemming. Vanaf de Markt zal Sint zich naar het Verenigingsgebouw „Oostdam" begeven, waar hij alle kinderen nog eens persoon lijk kan begroeten. Natuurlijk zorgt Sint ook voor een verrassing. „Zorg dus datje niets mist: kom allemaal naar de Markt om Sint vervolgens te begeleiden naar de Oostdam, waar je een hele leuke middag zult hebben!" zo wor den de kinderen door Goerees' Onder nemers uitgenodigd. OUDDORP Opbrengst diabetes-l(ollel(te De opbrengst van de kollekte „Geef 's voor diabetes" bedroeg dit jaar in onze gemeente 3502,55. Alle gevers hartelijk dank. Het geld is bestemd voor wetenschappe lijk onderzoek op het gebied van suiker ziekte. De landelijke aktie wordt jaarlijks georganiseerd door het Diabetes Fonds Nederland. Diabetes is nog altijd een ongeneeslijke ziekte, waaraan naar schatting een kwart miljoen Nederlanders lijden. De ziekte openbaart zich dikwijls op oudere leeftijd, maar er lijden ook veel kinderen aan diabetes. In Nederland is veel onderzoek gaande naar de mogelijke oorzaken van suiker ziekte. Dankzij de opbrengsten van de voor gaande kollektes zijn er de afgelopen jaren veel nieuwe behandehngstechnieken ont wikkeld. Heeft u geen koUektant gezien en wik u toch dit belangrijke werk steunen, dan kunt u een bijdrage overmaken op giro 5766 of banknummer 70.70.70.805. Pfaff Jubileummacliine? Sinterklaas gaat dit jaar zeker Den Bom mel niet voorbij. Zaterdagmiddag wordt de stoomboot om 3 uur in de haven verwacht, waar de Sint zal worden ver welkomd door de Muziekvereniging E.M.M, die ook de rondrit door het dorp zal begeleiden. Om 4 uur is er in „Bommelstee" een kindermatinee die om 5 uur, met een trac- tatie voor kinderen t/m 12 jaar, zal wor den afgesloten. Sint komt op speciaal verzoek van de Bommelse ondernemers en middenstan ders. Zondag 22 november 1987 OUDDORP-Herv. Gem. 9.30en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof. Woensdag 25 november: 19.00 uur ds. W. J. op 't Hof- Ger. Gem. 9.30 en 16.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. Loosman, Breda - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. Joh. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. H. Westerhout, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.30 uur ds. T. W. van Bennekom, Goes. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. Codée, voorbereiding Heilig Avondmaal; extra maandelijkse kollekte kerkvoogdij - Ger. Kerk 10.00 uur(H.A.) en 17.00 uur(dankz.) ds. J. C. van Westenbrugge. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vlietstra jr.; extra kollekte Generale Kas - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. S. Schoon, Mijdrecht - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur lezen. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. I. Hoornaar, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. A. Kastelein; extra kollekte diakonie. Vrydag 27 november 1987:14.30 uurds.I. Hoor naar, huwelijksbevestiging C. Esselink en J. Keur. Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur dhr. W. P. Emaus, Ouddorp en 18.00 uur ds. J. T. Cazander; extra kollekte Onderhoudsfonds - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. de Lange, v.m. voorbereiding Heilig Avondmaal; ex tra kollekte Restauratiefonds - Lukas- kapel HDG 10.15 uur ds. J. T. Ca zander, voorbereiding Heilig Avond maal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. G. Berveling (Dodenherdenking) - Herv. „Exodus" Gem. 10.00 uur ds. Sj. Bruining. MIDDELHARNIS-Herv. Gem. 10.00 uur ds. P. H. van Trigt, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. K. ten Klooster; extra kollekte verwarming. Donderdag 26 november: 15.00 uur ds. K. ten Klooster, huwelijksbevesti ging R. de Koning en J. Roos - Chr. Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. J. V. d. Hoek(voorber. H.A.) en 17.00 uur ds. S. Groen, Hellevoetsluis - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. A. Geelhoed en 14.30 uur lezen. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. H. v. d. Post, Mon ster; Ie kollekte Kerkvoogdij en 2e kollekte jeugdwerk eigen gemeente - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. OUDE TONGE-Herv. Gem. lO.OOuur ds. P. de Jager, Schoonhoven en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg- Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lezen. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. Joh. de Rijke-Ger. Gem. 10.00 en 18.00uur lezen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. P. Rozeboom en 18.00 uur ds. L. J. Linger, Willemstad. DEN BOMMEL-Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. Vos; extra kollekte Hulp Oost Europa- Ger. Kerk 10.00 uur ds. E. J. Nijhuis en 18.00 uur drs. D. M. Knibbe. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg, be diening Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. P. H. van Trigt, dankzegging Heilig Avondmaal; extra kollekte Fonds Chr. Bel. - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lezen - Ger. Kerk 9.30 uur drs. Th. Weerstra en 18.00 uur ds. J. Noordhof (H.A. en dankz.). LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Jongebreur. ZIERIKZEE - Evang. Lutiierse Gem. 10.00 uur Pastor G. Kaai. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. L. Schaafsma, Doomspijk - Ger. Gem. in Ned. 3x lezen - Oud Ger. Gem. 3x lezen. „In 1976 kreeg een toen 71-jarige mgnheer een zware hartinfarct dat direct met longoedeem gepaard ging een levensbedreigende toe stand waarbü vocht zich in de lon gen ophoopt De arts die hem aan mü heeft overgedragen heeft eutha nasie voorgesteld. Nadien heeft deze patiënt nog acht en een half jaar in goede gezondheid geleefd". Met dit voorbeeld lichtte Dr. R. Fenigsen de waarde van de prog noses toe tijdens de maandagavond gehouden openbare vergadering van de Nederlandse Patiëntenver eniging afdeling Goeree-Overflak- kee. De vergadering werd door voorzitter J. de Geus geopend met schrifdezing uit Ps. 71 1 tot en met 18 en Joh. 5 1 tot en met 9, gebed en een korte overdenking naar aan leiding van de voorgelezen schriftge deelten. Hierna werd Dr. Fenigsen, cardioloog en verbonden aan het protestants ziekenhuis „Willem Alexander" te 's-Hertogen- bosch, gelegenheid gegeven zijn referaat uit te spreken. In zijn referaat, getiteld „Euthanasie", stelde spreker drie vragen aan de orde namelijk: is euthanasie ver standig, is euthanasie barmhartig en is euthanasie een uitbreiding van de rechten en vrijheden van de mens? „Het verbod van euthanasie is altijd de fimdamentele gedragsregel van ons be roep geweest", aldus Dr. Fenigsen, „en bijna alle artsen in de wereld wijzen euthanasie beslist en onvoorwaardelijk af'. Wij hebben geleerd onze kennis te relati veren en daarom verwerpen wij eutha nasie. Onze diagnoses zijn vaak onzeker en bijna nooit volledig. Ook onze prog noses zijn opvallend onbetrouwbaar en wij allemaal maken soms fouten. Met een onzekere en onvolledige diagnoses bij een gebrek aan een zekere volstaan wij om reddend te kunnen handelen. Maar het is onvergeeflijk op basis van een onzekere of onvolledige diagnose dodend te han delen. Je hoort nooit vragen om de dood als je NED. HERV. KERK Beroepen te: Bameveld (toez.) H. Tals- mateRijssen;Beirut(alsdocentN.T. aan de NearEast School of Theology) drs. C. G. Baart te Schelluinen; St. Anthonie- polder (part-time) kand. J. Belder te Randwijk. Bedankt voon St. Anthoniepolder, Schoonrewoerd, Streefkerk J. Belder kand. te Randwijk. Aangenomen naan Loon op Zand J. Belder, kand. te Randwijk; Pesse F. Ver boom, kand. te Harderwijk. Beroepbaarstelling: H. de Bode, Broek straat 13, 6675 BD Valburg, tel. 08883 - 376. Benoemd tot bijstand in het pastoraat (part-time) te Waddinxveen W. Groenen boom, kand. te Capelle a.d. IJssel. Ds. B. G. A, van der Wiel, hervormd emeritus predikant te Elburg, zal op D. V. 22 november a.s. 45 jaar predikant zijn. Ds. van der Wiel werd op 26 mei 1910 geboren. Na kand. in Overijssel te zijn geweest, werd hij op 22 november 1942 bevestigd tot predikant te Linschoten. Van 1947 tot 1954 stond hij te Tholen, vanwaar hij naar Elburg vertrok. Hier werd hem op 1 mei 1976 emeritaat ver leend. GEREF. KERKEN Beroepen te: Metslawier drs. P. Mons- ma, kand. aldaar. Aangenomen naar Metslawier drs. P. Monsma, kand. aldaar. Beroepbaarstelling: drs. M. Lorier, Mo lenberg 1, 4501 JK Oostburg; P. Mons ma, kand. te Metslawier. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te: Garrelsweer-Ten Post, Lisse, Oegstgeest en Loppersum-Wester- emden, drs. A. H. Verbree, kand. te Aduard; Veenendaal C. v. d. Berg te Assen-Noord; Brunssum-Treebeek J. J. Poutsma te Hardenberg. Bedankt voon IJmuiden J. J. Burger te Bussum. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naan Katwijk aan Zee (part-time) G. J. Zwarts, kand. te Rotter dam. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te: Amersfoort H. Biesma te Apeldoom-Oost en C. J. van den Boogert te Emmeloord. Beroepen te: 's-Gravenzande A. Ste- houwer te Nijkerk. Benoemd tot Legerpredikant (lang ver band) drs. G. L. Bom te Rozenburg, die deze benoeming heeft aangenomen! ds. G. L. Bom, christelijk gereformeerd predi kant te Rozenburg, wordt legerpredikant in lang verband. Hij zal werkzaam zijn als gewoon als arts optreedt, de ziekenk pro beert te behandelen, hun lijden te ver lichten, hen aan te moedigen en hen te steunen in hun hoop en wil om te leven. Het is de andere, de „modeme" manier van begeleiden en vooral van het geven van inhchtingen aan patiënten, die de vragen om de dood uitlokt, zo werd de vergadering voorgehouden. Naar aanleiding van de tweede vraag stelde spreker dat wij dagelijks te horen krijgen dat euthanasie de opperste uit drukking is van barmharti^eid en uit medelijden wordt toegepast. Medelijden is echter niet de enige beweegreden waar op voorstanders van euthanasie zich be roepen. Het belang van derden, van de familie en zelfs financiële redenen wor den aangevoerd. Deze redenen hebben met barmhartigheid niets te maken. De familie wil zichzelf bevrijden, de gefrus treerde artsen beslissen over het leven van anderen. Met betrekking tot de derde vraag werd door Dr. Fenigsen gewezen op het geval van hem twee bekende dames van 72 en 76 jaar oud. Zij werden plotseling erg ziek en hebben de dokter geroepen m de hoop de hulp en opluchting te krijgen, die inder daad snel en makkelijk kon worden ver leend. De dokter had eigenmachtig en achter hun rug om besloten hen niet te behandelen omdat zij zijns inziens al te oud waren. Aan deze mensen werd de vrijheid en de vrije keuze ontzegd. Zij werden van hun grondrecht, van het recht om te leven, beroofd. Het is zeer veront- rastend dat het doden van niets vermoe dende mensen sterk gesteimd wordt door de publieke opinie. In dit verband riep spreker de publiciteit inzake de arts en de hoofdverpleegkundige van „De Terp" in herinnering. „De euthanasie-maatschappij, naar wel ke wij met alle spoed op weg zijn, zal een totalitaire maatschappij worden, waar de levens van allen afliankelijk zullen zijn van het oordeel en de willekeur van sommigen", zo beëindigde spreker zijn referaat. Van de mogelijkheid aan Dr. Fenigsen vragen te stellen werd door velen gebruik gemaakt. De avond werd besloten door 2e voor zitter A. C. van Rossum met dankgebed. Dam- en Schaaicvereniging „Ontspanning" te Ouddorp Uitslagen van 9 november 1987: Dammen: H. Tanis - J. Moerkerk0-2 C. Tanis - J. Westhoeve0-2 G. Tanis - J. Visbeen1-1 C. Akershoek - A. van Huizen0-2 C. Mierop - M. Bruinsma2-0 A. Meijer - J. ten Hove2-0 K. Tanis - L. Moerkerk1-1 Schaken: J. Soeteman - C. Wassenaar0-1 M. Breen - J. Grinwis1-0 A. C. Baas - R. Kickert1-0 F. Troost - F. DerrezVi - W W. H. M. V. Geelen-A. Verhage 1 - O Uitslagen van 16 november 1987: Dammen: K. Westhoeve - C. Tanis0-2 K. Tanis - J. Visbeen1-1 C. Akershoek - A. Meijer0-2 L. Moerkerk - M. Bminsma2-0 J. Moerkerk - J. ten Hove1-1 J. Westhoeve - A. van Huizen2-0 C. Mierop - H. Tanis2-0 P. van Dam - G. Tanis2-0 Schaken: A. Verhage - J. Soeteman0-1 W. H. M. van Geelen - P. WesthoeveYi-Vi. Uitslagen van 17 november 1987: Schaken: Asthapada4-Ontspanning 12Vi - 5Vi staflid bij het vormingscentram Beuk- bergen in Huis ter Heide. Ds. Bom, die 12 augustus 1944 werd geboren in Middel- harms en wiens familie daar woont, werd 7 november 1971 predikant in Dokkum. Hij werd 1 januari 1977 legerpredikant in Zeven (West-Duitsland). Sinds 23 augus tus 1981 staat hij in Rozenburg. Hij is praeses van het studentencorps aan de Theologische Hogeschool van de Christe lijke Gereformeerde Kerken in Apeldoorn P.F. S.A.R en van de Christelijk Gerefor meerde Studentenbond geweest Ds. Bom zal zondag 24 januari a.s. als legerpredi kant worden bevestigd. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te: Middelburg-Centrum G. Mouw te Genemuiden en M. Mondria te Waardenburg. Beroepen te: Bameveld Chr. v. d. Poel te Yerseke; Haarlem J. Baaijens te Aagte kerke; 's-Gravenhage-Zuid J. Mijnderste Veenendaal; Capelle a/d IJssel J. J. van Eckeveld te ZeisL OUD GER. GEM. IN NED. Beroepen te: Kinderdijk A. P. v. d. Meer te Krimpen a/d IJssel. Interesse in de speciale Be/ dan nu uw officiële Pfaff-dealer BERGEN OP ZOOM Tel. 01640-35878 ROOSENDAAL Tel. 01650-35546 Wij bezoeken iedere weelf Flakkee 4i Hi 4c Hi Hi 4! He Hi Hi Hi Hi Ht Hi

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 2