Op de Punt te Ouddorp gaat het trammetje weer rijden pi ■i Raad Goedereede wil nader onderzoek naar opvangmogelijkheid asielzoekers ^rhijrr Garage KNÖPS B.V. VERWERS auto's ■■■■■■■1 ^mmmmmmMBM OlieboUenaktie Ramoco b.v. Onze SHOWROOM NU 599.- huwrecMse flcuniSemoH Citroen-Hesselink open Jeugdwerlc „Onder de Wielt" Werkgroep van de Nederlandse Hartstichting Goarea-Overflaldcee PHILIPS D8884 Half miljoen voor reconstructie Ring Ouddorp VRUDAG 20 NOVEMBER 1987 No. 5650 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelharnis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief afdeling Middelharnis De werkgroep van de Nederlandse Hart stichting afdeling Middelhamis-Sommels- dijk organiseerde op 4 en 11 november 1987 in Achthuizen een reanimatie-cur- sus dat is uitwendige hartmassage en mond-op-mond-beademing. Hiervoor was weer veel belangstelling. De geslaagden van deze cursus zyn: Dhr. J. G. Bakker, Den Bommel; mevr. W. van Bergen, Den Bommel; mevr. A. Broeders-v. d. Made, Achthuizen; mevr. A. Broeders-Moerenhout, Achthuizen; mevr. M. Buijs, Achthuizen; mevr. W. Buijs-Huijmans, Achthuizen; mevr. M. Driesse-Bakelaar, Den Bommel; dhr. F. Huibrechtse, Achthuizen; mevr. J. Ka- merling-Llyl, Den Bommel; mevr. A. van Kampen, Oude Tonge; dhr. H. van Kam pen, Oude Tonge; dhr. A. J. M. v. d. Made, Den Bommel; mevr. C. M. v. d. Made-Wolfert, Den Bommel; mevr. Y. Schollaart, Den Bommel; mevr. M. Ver- vloet, Achthuizen; mevr. T. Wagemans, Achthuizen; mevr. A. v. d. Zwart, Acht huizen. Bij voldoende deelname wordt deze cur sus weer in Middelharnis gegeven in ja nuari of februari 1988. HERKINGEN De zendingskrans „De hand aan de ploeg" der Gereformeerde Gemeente hooptD.V. dinsdag 24 november een olieboUenaktie te houden. Afhaaladres: Jan Deugtstraat 6. RENAULT-dealer voor Verkoop Service 01871 - 1662 5 Verkoop na 17.00 uur: l C. Breen, 01878 - 2496 Heeft u ook interesse dan kunt u zich aanmelden bij: dhr. L. Dijkgraaf, Pr. Bea- trixlaan 5, Middelharnis, tel. 01870 - 3311. Jannie Joppe, Berkenlaan 21Mid delharnis, tel. 01870 - 2318. De cursus duurt 2 maandagavonden en de kosten zijn/25,-. Nog niet op heel Goere Overflakkee-, maar al wel op Goeree heeft de tram eerherstel gekregen...! Dat gebeurde dinsdagavond toen het Goerees' gemeenteraad een bijdrage van honderdduizend gulden waard bleek om het de Stichting Recreatief Toeristisch Tramlijnmuseum Grevelingen mogelijk te maken op de Punt een stuk tramlijn te exploiteren en aldaar een ciDplacement en een remise in te richten. Het belooft een toeristische attractie te worden om al volgend jaar vanaf de parkeerplaats met de tram richting strand te puffen. Alleen de SGP fractie haakte af omdat ze vreest dat die attractie ook op zondagen zal gelden.... Bedoelde fractie durft er nauwelijks in te geloven dat de Stichting zijn toezegging „hard" zal maken dat „de exploitatie in de sfeer van de in de gemeente levende levensbeschouwelijke opvattingen" zal plaats vinden. Het voorstel om de 100.000,- beschikbaar te stellen was er dan ook een van de meerderheid van het College. Burg. van Velzen en weth. Visser beroepen zich op met de Stichting gemaakte afspraken, maar SGP weth. Klepper vindt daarin onvoldoende garantie. SGP fractievoorzitter A. de Jong liet er geen twijfel over bestaan dat „verdrietig" te vinden; „het geeft ons in elk geval géén vrijmoedigheid aan dit voorstel mee te werken", liet dhr. de Jong weten. Ook voor dhr. J. van Gurp (RPF/Visserijbelangen) was het al of niet gebruik op Zondag een aangelegen punt, maar hij verklaarde van de goede trouw van de Stichting uit te gaan. „Voor ons gemeente is het een bijzonder belangrijke attractie en daar mag best in geïnvesteerd worden", zo argumenteerde hij zijn instemming. Positieve geluiden waren er te over. „Voor zo'n bijzondere, leuke attractie doen we graag een duit in het spreekwoordelijke zakje", gaf dhr. P. Grinwis (Gemeentebelang) te kennen. Enthousiasme ook bij dhr. van Dongen (PvdA) die vond dat Goedereede, met fantastische mogelijkheden voor de openlucht recreatie best ook een slechtweervoorziening kan gebruiken. Ook van de zijde van de WD werd het voor het toerisme „een zeer goede zaak'gevonden. Ook van de zijde van het CDA kwam instemming, zelfs werd door dhr. van Oosterom al vooruitgezien op de realisering van de tweede fase en er voorzichtig op gezinspeeld dat het dan van Goerees' gemeentebestuurlijke zijde misschien weer wel wat kan lijden.... Ook dan zal zeker niet op de medewerking van de SGP fractie behoeven te worden gerekend. Nu al vindt dhr. F. v. d. Laan de hoogte van het bedrag niet in verhouding staan met het nut van de attractie voor de gemeente. „We geven nu wel gemakkelijk een ton uit, maar realiseren we ons toch goed dat we met gemeenschapsgeld bezig zijn?" zo vroeg dhr. v. d. Laan de raad af: „....eigenlijk dacht ik dat de tijd van de leuke dingen voor de mensen voorbij was, maar kennelijk begint die nu pas....?" Dhr. J. L. Padmos (CDA) bleef niet achter in het betuigen van sympathie voor het voorstel en ook hij vertrouvn erop dat de gemaakte afspraak over het niet rijden op zondag niet geschonden zal worden. „Een kwestie van vertrouwen, zoals we er ook op vertrouwen dat de door ons gesubsidieerde voetbal vereniging ook niet op zondag speelt". Voor zover nog nodig verdedigde weth. Visser het meerderheidsvoorstel met graagte, want ook hij ziet het „rijdend museum" graag komen. „Hoe langer het geleden is dat de tram hier reed hoe meer ga je er naar terugverlangen", vond dhr. Visser. „Niet alleen voor onze bevolking-, maar ook voor de bezoekers is het interessant te zien hoe het met het vervoer in de eerste helft van deze eeuw hier is toegegaan", vond dhr. Visser. Ooit maakte hij geschiedenis door in Stellendam op de raadstafel twee bouten te deponeren die hij met de hand uit de bielzen op de lijn bij Stellendam had getrokken, om daarmee de slechte staat van onderhoud aanschouwelijk aan te tonen. De Stichting stelt zich voor het projekt in twee fases te realiseren, resp. ten bedrage van 900.000,- en 800.000,-. Er zal een tramlijn van 5 km. lang worden aangelegd. is ook op vrijdagavond tot 9 uur geopend LANGEWEG113 TEL. 01870-2222—MIDDELHARNIS Om overal van uw Compact Disc plaatje te kunnen geniete Stereo radio, cassetterecorder, compact disc-speler. Adviesprijs 804,- vooraBe zAerheuii Autobedrijf A. J. van Rumpt Vert.C. Bakker, tel. 01877-1589 FOTO ARJO VAN DER GRAAFF DE AARDAPPELOOGST Terwijl in N.O. Groningen met man en macht wordt gewerkt om silthans de bieten uit de natte kleigrond te trekken, staat wel vast dat een areaal van 10 tot 20% van de aardappeloogst die nu nog in de grond zit, niet meer zal worden gerooid. Momenteel maakt de grond die door weekt is van de vele neerslag dat onmogelijk, ook de lage prijs die voor de aardappelen wordt betaald zal waarschijnlijk mee spelen, omdat alle kosten die nog aan de aardappelen worden besteed, het verlies op de teelt alleen maar hoger maken. Dirksland, 01877 - 1357 Heb jij je opgegeven om vrijdagavond mee te gaan naar de ijsbaan „de Uithof' in Den Haag, dan moet je op het volgende letten: Busvertrektyden: Melissant, Mijnders18.00 uur Dirksland, Onder de Wiek18.05 uur Middelharnis, postkantoor.18.15 uur Kosten: 12,50. Vergeet vooral je goede humeur niet! Heb je je nog niet opgegeven, dan kun je dit alsnog doen bij Kees en Dingena Vreeswijk (tel. 01877 - 3424). Zaterdagavond a.s. wordt de boeiende film: „De hut van oom Tom" gedraaid. Hiermee beginnen we om half acht, de kosten hiervoor zijn 2,50. Tot ziens in „Onder de Wiek"! Het OJW-team Een sclirijven aan het Gemeentebestuur van Goedereede van het Landelijli Bureau Vluchtelingen Vluchtelingenwerk te Amsterdam, waar in aandacht wordt gevraagd voor het (tijdelijk) huisvesten van asiel zoekers, zal niet voor kennisgeving worden aangenomen, zoals het College had voorgesteld. Uit het feit dat (door het Prov. bestuur) bij de toewijzing van woningcontingent uitsluitend rekening wordt gehouden met de behoefte voor de eigen bevolking en economisch gebondenen, trok het College de conse'i^uentie dat daarom de mogelijkheid ontbreekt asiel zoekers huisvestingsmogelijkheden te bieden. De raad bleek daar wat genuanceerder over te denken, gedachtig aan de Bijbelse opdracht („en de humanitaire", vulde mevr. Hoogenraad, PvdA. aan) de vreem deling te herbergen. Dhr. J. van Gurp en anderen drukten dan ook hun teleurstel ling uit over het kennelijk gemak waarmee het College zich van die opdracht wilde afmaken. De raadsvoorz. burg. van Velzen haastte zich te verklaren dat het College best weet heeft van die opdracht en die, bij de opvang van de Vietnamese vluchtelingen ook heeft gepraktiseerd, maar momenteel is geen geschikte opvangruimte in de vorm van b.v. een nieuwbouwcomplex beschik baar. Wellicht zou het anders zijn wan neer aan een of enkele woningen behoefte bestond, maar op afstand van zijn lot genoten zou eèn asielzoeker zich weinig op z'n gemak voelen. Het was daarom dat „op grond van praktische motieven" niet op het schrijven kon worden ingegaan, zo legde de voorz. de raad voor. Het leek hem daarom ook weinig zinvol het verzoek nog eens in een commissie aan de orde te stellen, zoals dat door mevr. Hoogenraad en dhr. van Gurp was gevraagd. Weth. L. Visser kon weinig verandering in het Collegestandpunt brengen, hoezeer ook overtuigd van de opdracht de ander te helpen. „Maar dat moet wel kunnen en wij kunnen niet", verzekerde dhr. Visser. Door mevr. Hoogenraad werd hem tegen geworpen dat allicht een weg gevonden wordt wanneer de poUtieke wil maar aan wezig is en in die geest dacht ook diir. van Gurp. Hij meende dat bij een gedegen onderzoek best nog plaats kan worden gemaakt, desnoods ten koste van de autochtone bevolking, waarom hij de zaak in commissieverband nog eens wilde door vorsen. De raad, minus de beide wethouders, besloot met dat laatste in te stemmen, hoezeer sommigen ook aan enig resultaat twijfelen: „we zijn niet onwillig-, maar onmachtig!" begreep dhr. F. v. d. Laan (SGP). Hij vond de opvang van asiel zoekers meer een zaak van middelgrote gemeenten die daarvoor een grotere acco- modatie beschikbaar zouden kunnen stellen. Commissies openbaar Voortaan zullen alle commissievergade ringen, behalve die van de Bijstands- comm. openbaar zijn en dat was een besluit dat door de PvdA fractie met applaus werd bekrachtigd. Openbaarheid van commissies was door de jaren heen al een hartewens van de soc. raadsleden, maar het College had, met steun van de raadsmeerderheid de boot nog steeds af kunnen houden en het besloten houden van de commissies werd ook thans weer voorgesteld, met uitzondering van de ver gaderingen van de Comm. Welzijnszaken die al sinds een jaar in de openbaarheid worden gehouden. B en W wilden die openbaarheid bestendigen omdat deze commissie de sterkste bindingen heeft met diverse maatschappelijke groeperingen in de gemeente. Van de overige commissies wilde het College de beslotenheid be stendigen tot de inwerkingtreding van de nieuwe Gemeenteweg in 1990, waarin de openbaarheid van de commissie zal zijn geregeld. De meerderheid van de raad kon voor het voorstel maar weinig billijken en met 8-7 zou het dan ook worden weggestemd. De raad koos derhalve voor openbaarheid, maar zou graag hebben gezien dat het College zelf die keus had gemaakt, zeker nu duidelijk is dat de openbaarheid wette lijk zal worden geregeld. De SGP fractie wilde het besloten houden en zo ook dhr. J. L. Padmos (CDA). Hij gaf te kennen het „gezellig" te willen houden. Vele anderen wilden maar alvast inspelen op de praktijk, zoals door dhr. L. X. den Hollander werd voorgesteld. Tot de voorstemmers behoorde ook dhr. van Dongen (PvdA) nadat hij zich andermaal had verbaasd over de hardnekkigheid van sommige van de raadsleden had verbaasd. Speelautomatenverordening I.v.m. het inwerkingtreden van de her ziening van de Wet op de kansspelen stond ook de gemeente Goedereede voor de keus al dan niet een speelautomaten- verordening vast te stellen. Niet vaststel- Ung was mogelijk maar zou ongetwijfeld De reconstructie van Ouddorps Ring op tekening, al blijven wijzigingen voorbehouden. Het hek rond de kerk blijft op z 'n plaats en op de tekening zijn al de nieuwe inmiddels al gekochte kastanjebomen ingetekend. /- -N PEUGEOT TALBOT V- AUTOIV VISSER tOBIELBEDRUF tot gevolg hebben dat de exploitant van de legaal aanwezige automatenhal, die dan binnen twee jaar zou moeten sluiten, een forse schadeclaim in zou dienen, reden waarom de voorz. en weth. Visser ervoor kozen wél een verordening vast te stellen. Weth. Klepper (SGP) wees dat op grond van principiële- en sociale redenen af, ondanks de financiële conse*uenties die uit die opstelling voor de Gemeente voort zouden kunnen vloeien. Weth. Klepper vond de gehele SGP fractie achter zich, zoals dhr. F. v. d. Laan liet weten. De meerderheid besloot wél tot vast stelling, alhoewel niemand de behoefte had zich gelukkig te verklaren met de aanwezigheid van de hal. Desgevraagd verklaarde de voorz. dat de exploitant van „Funland" op grond van de nieuwe ver ordening een vergunning aan zal moeten vragen. O.a. zal daaraan de voorwaarde zijn verbonden dat de hal wordt verbouwd zodat de apparaten in verschillende ruim ten kunnen worden gesepareerd en dat is nodig omdat het spelen ermee neit voor alle leeftijdscategorieën is toegestaan. De Verordening werd aan het perceel aan de Weststraat gebonden zodat uitbreiding elders niet zal zijn toegestaan. Reconstructie Ring Ten behoeve van de reconstructie van de Ring te Ouddorp werd een kapitaal krediet van 497.000,- beschikbaar gesteld. Van de zijde van de ondernemers aan de Ring en wellicht ook die aan de Stationsweg en Molenblok zal een bijdrage worden ge leverd, zo is met de Ondememersver. overeengekomen. Bedoeling is de recon structie voor het zomerseizoen 1988 ge reed te hebben. Voor de veiligheid van de voetgangers en 't wordt primair hun gebied zal de rijbaan d.m.v. paaltjes van het voetgangersgebied worden ge scheiden temeer omdat er sprake is van één niveau van wegverharding. Bushaltes Voor de aanleg van een 9-tal bushaltes op de lijn Spükenisse-Vlissingen, werd een krediet van 118.500,- gevoteerd, waarvan 50% van het Ryk zal worden terugontvangen. De haltes komen by camping „de Groene Weide", „Top pershoedje", „de Klepperstee" en aan de Vryheidsweg-Groeneweg nabg de afslag naar de vuurtoren. VINGERLiNG 3-MtDDELHARNIS-TEL 0^70-2518 Klinkerlandseweg 9 -3244 BD Nieuwe Tonge Tel. 01875-2235 Het betrouwbare adres vaor uw 2e hands auto! stad aan 't Haringvliet Te!. 01871 - 1653 VOORSTRAAT 58 - 3247 CE DIRKSLAND 01877-3517 M^fi^ m Voor topkwalneii, go^e j n voordelige prijzen: FOTO FILM-REPORTAGE VIDEO-COMPUTEH ffffflfll.'aii^ WaatraetSS Moleryweg 4 - Ouddorp Telefoon 01878-1612 er\ 2120 filiiul Reneise Frintshop - Hagetoom 172 - Telefoon 011162400 liJ 1 m PeugeotTa Kastanjela« Middelharn Ibot dealer n 41-43 is-tel. 01870-3094

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1