V Politieberichten Nieuw bedryfsgebouw voor vleeshandelJ. Krygsman floniiSemaci Gastouderprojekt (G.O.P.) voor kinderopvang van O tot 12 jarigen op Goeroe Overflakkee van start! Oproep aan alle oud-leden der nationale reserve Grote zoekaktie naar vermiste surfer Ie prijs plus promotie voor „VOORUIT" Middelharnis Oostflakkee Goedereede Lege haven, maar Sint l(omt 60h^^gLBOg^ DINSDAG 17 NOVEMBER 1987 No. 5649 POSTBUS 8 3240 AA MIDDELHARNIS Redactie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk Tel. (01870) 2629. Na 5 uur (alleen voor redactie) tel. 01870 - 3392 Giro 167930 Bank: Rabo Middelhamis Rek. no. 3420.01.108 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond ABONNEMENTSPRIJS 11,50 PER KWARTAAL ADVERTENTIEPRIJS 35 cent per mm Bij contract speciaal tarief Uit persberichten in de regionale bladen op G.O. heeft u kunnen lezen dat er in deze regio de Stich ting Kinderopvang Goeree Over flakkee is opgericht Onder het be heer van deze stichting is er ni.i.v. 1 november j.I. een zogenaamd gastouderprojekt gestart Wat is een G.O.P.? Het gastouderprojekt is een organisatie, die vraagouders, gastouders en ruilouders met elkaar in kontakt brengt om verant woorde kinderopvang mogelijk te maken. Onder „gastouders" worden mensen ver staan, die één of meerdere kinderen wil len opvangen. „Vraagouders" zijn men sen, die opvang voor hun kind(eren) zoe ken en „ruilouders" zijn mensen, die eikaars kinderen opvangen! Voor wie is het G.O.P.? Voor mensen die opvang voor hun kin deren nodig hebben omdat ze b.v. lang durig ziek zijn, buitenshuis werken of een opleiding volgen. Het G.O.P. is ook be stemd voor mensen, die het leuk vinden één of meerdere kinderen op te vangen en daarmee een centje bij willen verdienen. Nog andere redenen om aansluiting te zoeken bij hetG.O.P. kan zijn dat men een speelkameraadje zoekt het eigen kind of ouderen, die graag opa en/of oma willen zijn! Welke soorten opvang bemiddelt het G.O.P.? Deze zijn héél verschillend van aard! Het kan om héle dagopvang gaan, van b.v. 7.30 tot 17.30 uur, één of meerdere dagen per week. Het kan om een enkel ochtendje of middagje gaan, maar óók om tussen- en naschoolse opvang van 4 tot 12-jarigen! Het komt ook wel voor dat men, door het draaien van onregelmatige diensten, op zéér sterk wisselende tijden opvang nodig heeft, b.v. 's avonds of's nachts of in het weekend. In noodsituaties, b.v. bij over- Ujden of bij ziekenhuisopname, kan acute opvang, een aantal dagen of weken achter elkaar, noodzakelijk zijn. Door het in kaart brengen en registreren van vraag- en aanbod kan het G.O.P. zéér flexibel in spelen op behoeften en in een toch tame lijk dun-bevolkt gebied als G.O. dicht-bij- huis opvang realiseren! Hoe werkt het G.O.P.? Na een aanmelding volgt er een gesprek bij zowel de vraag- als de gastouder tiiuis om een duidelijk beeld te krijgen van OUDDORP Voor de kust van Ouddorp heeft zondag avond en nacht-, én maandagmorgen een grootscheepse zoekaktie plaats gehad naar een vermiste surfer. De aktie, waar aan werd deelgenomen door de reddings boten „de Zeemanspot" en „de Griend", de Rijkspolitie te water en een Marine vliegtuigje van de vliegbasis Valkenburg kon gistermorgen worden beëindigd toen de vermiste werd gevonden, op zijn hotel kamer in Renesse....! De zoekaktie werd zondagavond kwart voor negen begonnen toen de, eerder door de vondst van een surfplank op het strand, gealarmeerde Rijkspolitie aan de Brou- wersdam, bij de zgn. „Duitse bocht" een afgesloten duitse personenauto vond, kennelijk eigendom van de surfer die van af dat moment echt als vermist werd be schouwd. Tot 3 uiu- 's nachts heeft „de Zeemanspot" tevergeefs gezocht, waarna om 07.00 uur de zoekaktie werd hervat, nu met assistentie van „de Griend" en het Marinevliegtuigje. Pas nadat in Duitsland de gemeentehui zen weer open waren kon de identiteit van de vermiste worden achterhaald. Hij bleek een 19-jarige jongeman uit Keu len te zijn, van wie zijn vader vertelde dat hij in een hotel in Renesse zou logeren. Toen de politie daar poolshoogte ging nemen, het was inmiddels tegen elf uur geworden, deed, tot verbazing én ver bijstering van de politie de jongeman zelf de deur open. Aanvankelijk was hij nauwelijks gevoelig voor het verwijt wat hem werd gemaakt de kustwacht óf de politie niet van de goede afloop van zijn avontuur op de hoogte te hebben gesteld. De jongeman vertelde dat tijdens het surfen zondagmiddag z'n mast was ge broken. Hij had daarna vijf uur in het water gelegen maar het was hem gelukt het strand te bereiken vanwaar hij van een duits ech^aar een lift naar zijn hotel had gekregen omdat hij in zee de autosleutels verloren had. Het commentaar van de opvarenden van de zoekboten leent zich allerminst voor publicatie.... wensen en behoeften, waarna we kunnen gaan zoeken. Het G.O.P. organiseert dan een kennismaking tussen de „partijen", waarna u zelf beslist of u een koppeling wilt aangaan. De afspraken over opvangtijden en ver goeding tussen vraag- en gastouder wor den a.h.v. landelijke richtlijnen schrifte lijk vastgelegd. Na een kennismakings periode neemt het G.O.P. kontakt op voor een evaluatiegesprekje, om na te gaan of alles naar wens verloopt. Verdere aktiviteiten? Het G.O.P. organiseert voor gastouders KontaktbUeenkomsten waar een hoop interessants te halen valt over opvang- en spel mogelijkheden voor kinderen, maar waar ook de mogelijkheid bestaat om onder deskundige begeleiding opvoedings vraagstukken in te brengen. Voor zowel gast-, vraag- als ruilouders worden themabyeenkomsten georgani seerd over allerlei op kinderen betrekking hebbende onderwerpen. Om een ieder te informeren over het wel en wee van de Stichting Kinderopvang G.O. wordt er een aantal malen per jaar een infokrant uitgegeven. T.z.t. wil de stichting op G.O. ook een Spelotheek realiseren, waar o.a. deel nemers van het G.O.P. gebruik van kun nen maken. Kosten? HetG.O.P. vraagt een tegemoetkoming in de kosten bij aanmelding van 7,50 en bij de totstandkoming van een koppeling een kontributie van 25,- per jaar. Als minimum tarief voor opvang van kinderen wordt een bedrag van 2,50 per uur gehanteerd, met daarnaast een kleine vergoeding voor gebruikte maaltijden. Het G.O.P. heeft inmiddels succesvol een aantal koppelingen tot stand gebracht. Op korte termijn zoelrt het G.O.P. nog een aantal gastouders voor dagopvang in Her kingen en Stellendam en tussen schoolse opvang ill öuuuorp. Iedereen, die zich aan wil melden, vragen heeft of verdere informatie wil kan kontakt met ons opnemen via tel. 01877 -1186 of 01879 - 1882 of schrijven naar G.O.P. p/a Binnenweg 5, 3248 AE in Melissant of NZ Haven 3, 3252 BH Goedereede. Op die adressen zijn ook folders over het G.O.P. te verkrijgen. 15 april 1988 zal het 40 jaar geleden zijn dat het korps Nationale Reserve werd op gericht. Op 16 april 1988 zal in de Bemhard- kazeme te Amersfoort dit 40-jarig be staan worden gevierd. Alle oud reservisten worden hierbij uit genodigd dit jubileum mee te maken. Uw schriftelijke aanmelding met ver melding van naam, adres (ex) peloton aantal deelnemers moet voor of op 27 november a.s. binnen zijn. U kan uw aanmelding sturen naar de Provinciaal vertegenwoordiger van het Oud Vrijwilligers Verband, Burg. Sterk- plein 5, 3244 BA Nieuwe Tonge, tel. 01875 - 1447. OUDE TONGE Op 14 november jl. nam Muziekvereni ging „Vooruit" deel aan een federatief concours van de KNF te Beuningen. Zij kwam uit in de 2e afdeling Fanfare. Zij vertolkten de werken: Still van Lionel Richie arr. Bocook - Als verplicht werk Symponietta van Em de Cloedt. Hiervoor behaalde „Vooruit" 145 punten. Het keuzewerk Le Premie Jeu van Henk van Lijnschoten leverde 144Vi pnt. op, een totaal van 289W pnt. hetgeen genoeg was voor een 1ste prijs. Tevens promoveert „Vooruit" naar de le afdeling Fanfare! Een stimulans voordirigentH. Verweij en zijn korps. Er is veel werk gemaakt van de voor bereiding en het resultaat is dan ook fantastisch. „Vooruit" oefent elke woens dag in Bolbaeken. Misschien zijn ere nog belangstellenden die lid willen worden, dat kan altijd! Ook blokfluiters die wat verder gevorderd zijn kunnen op een bugel, cornet of een ander instrument hun opleiding genieten. Op donderdagavond van 18.30 tot 19.30 uur oefent het Jeugd- orkest o.l.v. H. Verweij. Ouders/verzorgers aarzel niet en kom eens langs of bel 01874 - 2020 of 1762 voor verdere informatie.. En voor het komende optreden van „Vooruit" graag uw aandacht. Op 22 januari 1988 zal „Vooruit" i.s.m. de majorettes een avond vullend programma verzorgen in de Grut terswei. Tot ziens op onze evenementen. - Auto-inbraken Regelmatig komen auto-inbraken voor in de groep Middelhamis. Zo werd er in de nacht van 10 op 11 november ingebroken in een auto die geparkeerd stond op een parkeerterrein in Sommelsdijk. Er werd van deze personenauto een zijruit in geslagen en vanuit de auto werd een tas met toebehoren weggenomen. Vermoede lijk in diezelfde nacht werd een auto open gemaakt die bij de eigenaar in Sommels dijk voor de woning stond. Uit die auto werd een etui met de bescheiden van de personenwagen weggenomen. Ook werd een auto opengebroken die in de woon kern Sommelsdijk op een parkeerterrein van een supermarkt stond. Uit de koff'er van die auto verdween gereedschap, een zaklantaarn en een zonnebril. Tenslotte werd er nog ingebroken in een vrachtauto, die geparkeerd stond op het parkeerterrein aan de Staverseweg in Middelhamis. Uit de vrachtauto werd niets ontvreemd. Door het forceren van een slot werd wel een hydraulische installatie beschadigd. - Ongevallen door gladheid Reeds eerder werden landbouwers e.d. er op gewezen dat zij er voor moesten zorgen dat het wegdek bij hun bouwland schoon blijft omreden modder op de weg nu een maal gevaarlijk is. Op 11 november slipte door de gladheid van de weg een auto op de Geldersedijk in Herkingen. Deze auto kwam op de zijkant naast de weg terecht. Diezelfde dag slipte onder soortgelijke omstandigheden een tankauto in de polder onder Middelhamis. Deze wagen moest weer op de weg worden getakeld. Gelet op vorenstaande adviseert de politie nog maals de wegen zoveel mogelijk van de modder te ontdoen, ook al is dat in dit jaargetijde soms erg moeilijk. - Diefstal van gereedschap Vanuit een in aanbouw zijnde woning in Herkingen bleek op 11 november een hoe veelheid gereedschap te zijn ontvreemd. Vermoedelijk is dat gebeurd in de nacht van 10 op 11 november. Het gereedschap lag op de bovenverdieping van het pand. De daders zijn vermoedelijk biimen- gekomen doordat met verzuimd had de deur af te sluiten. - Mishandeling Op 15 november j.I. werd een inwoner van Oude Tonge op het Zandpad te Middel hamis emstig mishandeld door twee per sonen, respectievelijk wonende te Oude Tonge en Sommelsdijk. Het slachtoffer werd zodanig toegetakeld dat opname in een ziekenhuis noodzakelijk bleek. De mishandeling is ontstaan door een geringe onenigheid. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. - Mishandeling In de namiddag van j.I. dinsdag werd de 49-jarige C. W. uit Ooltgensplaat aan zienlijk letsel toegebracht om een reke ning te vereffenen. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen. Een moge- Ujke verdachte ontkent de klappen te heb ben uitgedeeld. De klappen waren echter wel zo hard, dat proces-verbaal zal volgen. - Vernieling en diefstal In de nacht van 9 op 10 november is een pick-nick plaats nabij het Grevelingen- strand te Oostflakkee, volledig vemield en zijn 12 hardhouten planken, met een leng te van 2.45 meter, ontvreemd. Totale schade bedroeg ongeveer 2000,-. - Aanhouding Op aangeven van een zeer attente en ondememende burger kon de Rijkspolitie van Middelhamis woensdagnacht de 23- jarige J. R., de 27-jarige R. van E. en de 52-jarige M. R.; allen aflcomstig uit Til burg, na een korte achtervolging, aan houden op verdenking van diefstal van benzine uit auto's te Den Bommel. Nadat de attente burger uit Den Bommel had gehoord, dat er met auto's werd gerommeld op de kade te Den Bommel, ging hij er met zijn hond op af waama 3 personen er met een auto vandoor gingen. De man kon het kenteken nog net op nemen en aan de politie doorgeven. De daders bekenden de poging tot diefstal te Den Bommel en bekenden tevens die zelfde nacht te hebben ingebroken in de jachthaven te Bminisse. Daar hadden zij ingebroken in diverse boten en hadden o.a. een buitenboordmotor meegenomen die bij de daders werd aangetroffen. Ook de overige weggenomen goederen werden bij de daders aangetroffen. Proces-ver baal zal worden opgemaakt. Uit onder zoek bleek, dat de auto, waarmee de ver dachten zich hadden verplaatst, niet ver zekerd was. En of dit nog niet genoeg was, de bestuurder van de auto bleek bij ge rechtelijke uitspraak de rijbevoegdheid te zijn ontzegd. Ook voor deze feiten werd proces-verbaal opgemaakt. - Diefstal Maandag werd aangifte gedaan van dief stal van autoradio's uit 3 geparkeerde auto's op het bungalowpark Weipolder te Zaterdagmiddag j.l. is aan de Edison op het industrieterrein te Middel harnis het nieuwe bedr^fsgebouw van vleeshandel Kr^gsman geopend door burg. L. J. van Welsenis. In het bedr^f, waar per dag 1 2 wagens vlees van eik 25 ton uit België worden aangevoerd, werken 45 mensen. Het vlees, in bouten, wordt in de fabriek tot pakjes verwerkt; vervolgens wordt het gewogen, vacuum verpakt en van een sticker voorzien. „Het varkentje is gewassen", sprak al gemeen directeur J. Krijgsman de ge nodigden toe, „maar eigenlijk was het een kip die tijd nodig had om het ei uit te broeden". De eerste plannen om het bedrijf te ver plaatsen werden 7 jaar geleden al ge maakt De eerste paal werd 1 jaar geleden geslagen door wijlen ome Jan Krijgsman. Directeur J. Krijgsman bedankte een ieder die aan de totstandkoming van het gebouw had meegewerkt de plaatselijke aannemers, de architect en het personeel. Veel waardering had hij voor zijn mede directeur dhr. H. de Wit, die een groot aandeel had in de realisering van het nieuwe gebouw. Er waren voorts weinig aanpassingsproblemen geweest „Laten we doorgaan op de ingeslagen weg", zo eindigde dhr. Krijgsman zijn toespraak. Namens het personeel bedankte dhr. Peekstok de directie voor het nieuwe pand, wat de werkgelegenheid ten goede is gekomen. Voorts bedankte hij B en W en de raads leden van Middelhamis, met name die partijen die hun steun en inzet gegeven hadden. Aan de directie werd namens het perso neel door Petr^ v. d. Valk een schilderij overhandigd. Mede-dh-ecteur, dhr. H. de Wit, vond, dat er toch wel vele kippen nodig geweest waren om het ei uit te broeden. Hij benadmkte nogmaals dat ze het toch maar geklaard hadden met elkaar perso neel en politieke partijen. „Zelfs op de raadsvergaderingen, als het bedrijf Krijgsman aan de orde was, was het personeel aanwezig". Hij hoopte in de toekomst met een nog betere service en kwaliteit verder te gaan. Om een beter produkt te krijgen worden Belgische koeien ingevoerd. De toekomst kon hij met vertrouwen te gemoet zien: „Goede accomodatie, goede mensen, goede service". Burg. van Welsenis zei de uitnodiging om het bedrijfsgebouw te openen, graag aan vaard te hebben. „De firma Krijgsman is een mooi bedrijf, dat in de gemeente van Middelhamis geworteld is". De proble men waren dermate groot geworden, vooral de geluidshinder, dat verplaatsing noodzakelijk werd. Bovendien wilde de firma uitbreiden.... Doch het was allemaal gemakkelijker ge zegd dan gedaan. Voor het gemeente bestuur was één ding duidelijk: de werk gelegenheid moest behouden wordea Doel en middelen stonden in redelijke De heren de Wit, Krijgsman en burg. van Welsenis brengen een toast uit. verhouding tot elkaar. Het vorderde lang zaam: twee stappen voorwaarts, één stap achterwaarts. Dhr. A. den Hollander, adviseur, ont popte zich als pendeldiplomaat Burg. van Welsenis vergeleek hem zelfs met Henry Kissinger, die destijds ook een pendel dienst had gehanteerd! Het systeem had z'n vruchten afgeworpen. Financiële belangen werden zorgvuldig overwogen. De gesprekken verliepen vaak moeizaam. Het proces van besluit vorming is door een verstandig aanpakken tot een goed einde gebracht. Dorpsvernieuwing en werkgelegenheid zijn er mee gediend. Reeds in 1981 was het bedrijf als milieuhinderlijk aangemeld. De directie kon het gemeentebestuur ver zekeren dat bij verplaatsing de arbeids plaatsen aanzienlijk zouden worden uit gebreid. Toch bleven er de nodige vraagtekens staan. „Vandaag beleven we de feestelijke ope ning. We constateren dat de toezegging is waargemaakt. En waren er aanvankelijk 28 arbeidsplaatsen, nu tellen we er 45". Burg. van Welsenis eindigde zijn toe spraak door het bedrijf veel arbeidsvreug de toe te wensen en hij bood daarna dhr. Krijgsman een ingelijste, prachtige oude kaart van Goeree en Overflakkee aan. Hiema vond op originele manier de ope ning plaats: vuurwerk „knalde" de toe gangsdeur tot de fabriek en, symbolisch, de flessen champagne open.... Ooltgensplaat Enige tijd later werden de 3 gestolen autoradio's temggevonden in een auto welke stond geparkeerd op de Molendijk in Stad aan 't Haringvliet De auto, waarin de 3 autoradio's werden aangetroffen, bleek gestolen te zijn in Den Haag. Van de daders ontbreekt elk spoor. Een onderzoek wordt ingesteld. - Aanhouding Eind oktober werden de 20-jarige A. L., de 19-jarige C. N. en de 21-jarige S. B. allen woonachtig te Rotterdam, door de rijkspolitie Oud Beijerland op heterdaad aangehouden, toen zij bezig waren in te breken. In totaal bekenden de verdachten 29 zaken waaronder 4 zaken op Goeree- Overflakkee, te weten de inbraken bij garage T. Buijs te Oude Tonge; garage Karels te Nieuwe Tonge; garage Knöps te Middelhamis en lederwarenzaak Kramer te Middelhamis. Al het gestelene was reeds doorverkocht - Vernieling Van een broeikas aan de Spaanseweg te Ouddorp werden 7 miten vemield, schade 300,-. - Diefstal Vanuit een schuur op een camping aan de Klarebeekweg te Ouddorp werd een hoe veelheid visartikelen ter waarde van 1.000,- ontvreemd. Tevens werd een mini-wasmachine ontvreemd. Het slot van de schuur was afgebroken. Vanuit een personenauto werd op de bin nenhaven te Stellendam voor 75,- ben zine ontvreemd. Te Ouddorp werd op de Weststraat een herenfiets ontvreemd. Te Stellendam werd een kinderfietsje ge vonden. Daar hiervan geen aangifte was gedaan noch een postcode was aange bracht kon deze nog niet aan de eigenaar worden teraggegeven. - Gevonden projectiel Aan de Zuidweg te Ouddorp werd een granaat gevonden. Het projectiel werd veilig gesteld en na enige dagen door personeel van de EOD onschadelijk ge maakt - Alcohol Tegen een inwoner van Stellendam werd proces-verbaal opgemaakt terzake het rij den in een personenauto onder invloed van alcohol. Van de bestuurder werd een blaas- en bloedproef afgenomen. Tevens werd proces-verbaal opgemaakt terzake het rijden zonder rijbewijs. Het afgelopen weekend werd in de ge meente Goedereede een rijdende alcohol controle gehouden. Van 4 bestuurders werd een blaasproef afgenomen, doch daar zij niet teveel gedronken hadden mochten zij hun weg rijdende vervolgen. - Vuurwerk Hoewel momenteel nog geen klachten worden ingediend over het afsteken van vuurwerk, wil de politie u graag voor het volgende waarschuwen. Het blijkt dat ook nu alweer het nodige vuurwerk ille gaal wordt aangeschaft. Het gaat hier dan hoofdzakelijk om zogenaamde „strijkers". Deze strijkers zijn echter zo gevaarlijk dat zij daarom niet onder het vuurwerk vallen maar zelfs onder gevaarlijke stoffen. Het fi'-Ti'il-'i-*"*) MIDDELHARNIS De Middenstandvereniging „Middelhar nis" haast zich het flakkeese publiek te laten weten dat de Sint zich niet door de lege haven zal laten weerhouden naar Middelhamis te komen. Wegens uit te voeren werkzaamheden is de haven droog gelegd, maar dat zal Sinterklaas niet ver hinderen het Middelhamisse winkelcen trum te bezoeken. Hij hoopt dat zaterdag middag te doen nadat hij zal arriveren op de plaats waar tot dusver de stoomboot werd afgemeerd, voor muziekhandel Ber nard, vanwaar hij naar de muziektent aan het Beneden Zandpad gaat. Daar zal de Sint door de biu-gemeester wonden toe gesproken. afsteken van een strijker kan een bekeu ring opleveren tussen de 80 en 100 gulden. Maar ook het bezit van deze strijkers, zowel op straat en thuis, kost een be keuring van meer dan 100 gulden. Met dit bericht willen wij voorkomen dat uw zoon of dochter straks met zo'n bekeuring thuis komt maar ook willen wij hiermee voor komen dat zij, maar ook anderen, emstig letsel op zullen lopen. Voor topkwaliteit, goede se 'n voordelige priizen. FOTO - FILM REPORTAGE - VIDEO - COMPUTER tza da 1=3 tzj Weststraat 36 Molenweg 4 Ouddorp Telefoon 01878-1612 en 2120 Filiast fieneue Pfintsfiop Hogezoom 172 -. Telefoon 0111S-2400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1987 | | pagina 1